HABER

16 yıl sonra yürümeye başladı

Kahramanmaraş'ta sol bacağı sağ bacağından 20 santimetre kısa olan gencin bacağı yapılan 3 ameliyatın ardından 16 santimetre uzatıldı.

1994 yılında 7 yaşında iken bacağına isabet eden bir kaza kurşunu nedeniyle sakat kalan Süleyman Bozdağ, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde yapılan 3 başarılı ameliyatla yeniden sağlığına kavuşturuldu.

Televizyon ve gazetelerde gördüğü bir hastanın yeniden yürümeye başladığını öğrenmesinin ardından tedavi olmaya karar verdiğini ifade eden Bozdağ, "7 yaşındayken aldığım bir kaza kurşunu ile yaralandım. O zaman hekimlerin müdahalesi ile ayağım son anda kesilmekten kurtuldu. Ancak zaman geçtikçe sol bacağım diğerinden daha kısa kaldı ve diz eklemlerimde büyüme meydana geldi. Artık yürüyemez olduktan sonra televizyon ve gazetelerde Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde tedavi gören ve yürümeye başlayan Seçkin Kaya isimli bir hastayı gördüm ve tedavi olmaya karar verdim.

Doktorlarımın yaptığı 3 ameliyatın ardından yeniden yürümeye başlamak çok sevindirici. Artık kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum ve iki büklüm olmaktan kurtuldum. Tedavimde emeği geçen başta doktorun Mustafa Kemal Gölbaşı'na ve hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Mustafa Kemal Gölbaşı ise, hastanın erişkin yaşına gelmesinin ardından sol bacağının ekstremiteleri'nin diğer bacağından 20 santimetre kısa kaldığını ifade ederek, "Hastamız bize geldiğinde yürüyemeyecek durumdaydı ve yaptığımız tetkiklerin ardından sol bacağında 3 ameliyat gerçekleştirdik. Yapılan tedavi sürecinin ardından ise sol bacağı 16 santimetre uzatmayı başardık. Artık hastamız normal bir vatandaş gibi her işini kendisi görebilecek. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyoruz" diye konuştu.

Geri Dön