HABER

16 yıldır sokakta yaşıyor

Adana'da babasını 3, annesini 14 yaşında kaybeden genç kız, 16 yıldır sokaklarda yaşıyor.

ADANA (İHA) - Ayşe ve Ali Rıza Altınöz'ün 3 çocuğundan biri olan Fatma Altınöz'ün (30) hayatı, babasını 3 yaşında, annesini ise 14 yaşında kaybedince Türk filmlerini aratmayacak şekilde değişti. Çiftçilik yapan baba Ali Rıza Altınöz hayattayken maddi durumu iyi olan Altınöz ailesi, babanın ölümüyle biraz sarsıldı. Ancak anne Ayşe Altınöz'ün de hayatını kaybetmesiyle Altınöz ailesi tamamen dağıldı. Fatma, ikizi Ayşe (30) ve Asiye Altınöz (44) kardeşler, annelerini kaybettikten sonra başka başka taraflara dağıldılar.

Asiye Altınöz, annesi hayattayken evlendi. Fatma Altınöz'ün ikizi olan Ayşe ise annesi öldükten kısa bir süre sonra evlenerek kendi yuvasını kurdu. Ancak Fatma Altınöz, kısa bir süre ablasının evinde kaldıktan sonra kendisini sokakta buldu. Çünkü ablasının kocası kendisini istememişti.

Adapazarı'ndan, ablasının yanından bu kez ikiz kardeşi Ayşe'nin yanına gelen Fatma, biraz da burada kaldıktan sonra eniştesi tarafından istenmeyince Adana sokaklarında yaşamaya başladı. Altınöz, geceleri ekmek fırınlarının havalandırmasında yatarak hayatını sürdürüyor.

Bir ekmek fırının sokaktaki havalandırmasında uyuyan Fatma Altınöz, sıcak olduğu için mazgalın üzerine yatarak üzerinde battaniye ve yorgan olmadan uyuyor.

Fatma Altınöz, annesi ve babası öldükten sonra kendisine öz kardeşlerinin dahi bakmadığını belirterek, "Kız başıma 16 yıldır sokaklarda yaşıyorum. Banyo ihtiyaçlarımı arkadaşlarımın evine giderek gideriyorum. Yemek ihtiyacımı ise bana acıyan vatandaşlardan karşılıyorum" dedi

Kendisine ikiz kardeşinin bile bakmadığını söyleyen Altınöz, "Adana'da ikiz kardeşim var. Biraz onlarda kaldım ama kocası beni istemiyor. Kız kardeşim de bir şey söyleyemediği için sokakta kalıyorum. Sokakta kalmak çok zor oluyor. Geceleri çok üşüyorum. O sebeple ekmek fırınının havalandırmasında kalıyorum. Annem, babam hayatta olsaydı ben bu hale düşmezdim" diye konuştu.

Geri Dön