HABER

17 yaş altı milliler, Rusya'yı 1-0 yendi

UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elit Turu'nda mücadele edecek 17 Yaş Altı Milli Takımı, ikinci hazırlık maçında Rusya'yı 1-0 yendi.

Şampiyona hazırlıklarını sürdüren Türk Milli Takımı, baştan sona mücadeleci bir futbol sergilerken göz doldurdu. Karşılaşmanın ardından futbolculara sahada tatlı ikram edildi. Türk futbolunun geleceğinin çok önemli olduğunu ifade eden 17 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Eser, "İki maçta da futbolcularım hırslı mücadele ettiler ve gelecek için önemli sinyaller verdiler. Maç sırasında oyuncularımı deneyerek en iyisini elde etmek istiyoruz. 17 yaş altı futbolcuların oynadığı karşılaşmada sonuç o kadar da önemli değildir. Önemli olan Türk futboluna getirdiği katkıdır. Biz, Türk futbolunun gelişmesi için mücadele içerisindeyiz. Oynayacağımız Elit Turu'nda zorlu bir guruba düştük. Fakat azimle başarıyı elde edeceğimizden eminim" dedi.

Rusya Teknik Direktörü Igor Kalavanov, Türkiye'ye geldikten sonra hava şartlarından etkilendiklerini ifade ederek, "Rusya'da havalar çok soğuk. Antalya'ya geldiğimizde ise sıcak bir hava ile karşılaştık. İklim değişikliği bizi çok etkiledi. Hazırlıklarımızı burada sürdüreceğiz. Türkiye ile oynadığımız maçta alınan skor önemli değil. Önemli olan futbolcuların hazır duruma gelmeleri" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön