HABER

18 Mart'ta mezuniyet sevinci

ÇANAKKALE (İHA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden (ÇOMÜ) mezun olan 3 bin 200 öğrenci törenle diplomalarını aldı.
18 Mart Stadyumu'nda gerçekleştirilen mezuniyet töreni, öğretim görevlileri ve öğrencilerin geçit töreni ile başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Rektör Ramazan Aydın, 2001-2002 akademik yılında mezun olan 3 bin 200 öğrenciyi ülke hizmetine sunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Uzun ve yorucu bir öğrenim dönemini başarı ile bitirip hayata atılmaya hazırlanan genç mezunlarımızın, artık sorumluluklar yüklenerek ülkemizi ve halkımızı çok daha ileriye götüreceklerine inancımız sonsuz. Mezun olan öğrencilerimiz bundan sonra meslek hayatlarında aklın ve bilimin yolunda Cumhuriyet ve Atatürk ilkeri ışığında toplumumuzda öncü ve lider roller üstlenecek. Cumhuriyetin erdemlerini savunacak olan öğrencilerimiz, ülkemizi Avrupa Birliği'nin saygın birer ülkesi yapacak" dedi.

Öğrenciler adına yapılan konuşmalardan sonra 9 fakülte, 2 yüksek okul, 11 meslek yüksek okulu ve 2 enstitüde okul biricisi olan öğrencilere ödülleri verildi. Ardından mezun olan 3 bin 200 öğrenci sembolik diplomalarını öğretmenlerinin elinden aldı. Mezuniyet sevincini keplerini havaya fırlatarak kutlayan öğrenciler birbirlerinden ayrılırken uzun süre göz yaşlarını tutamadı.

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI DİPLOMASINI 4 YIL SONRA ALDI
Bu arada, 4 yıl önce Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne bağlı Yönetim Organizasyon Bölümü'nden mezun olan Yenice Belediye Başkanı Ekrem Demiraslan da cüppe giyerek diplomasını aldı. Yıllar sonra diplomasını almanın mutluluğunu yaşadığını belirten Demiraslan, "4 yıl önce diplomamızı alamamıştık. Üniversite yetkilileri diplomamızı almamız için bizlere birer yazı yazarak davet ettiler. Bizler de 4 yıl sonra diplomamıza kavuştuk. Mutluyuz" dedi.

Öte yandan, mezuniyet töreninde sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. İki hafta önce bunalıma girerek il merkezindeki bir apartmanın 12. katından atlayarak intihar eden Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Veli Çokparlamış'ın mezuniyetini görememesi arkadaşlarını üzdü. Ellerinde intihar eden arkadaşlarının fotoğrafı ile mezuniyet törenine katılan öğrenciler, üzüntü ve sevinci bir arada yaşadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön