HABER

1.8 milyon euro değerindeki tabloyu takside unuttu

Fransa'nın başkenti Paris'te 1 milyon 800 bin euro değerindeki bir sanat eseri, dikkatsizlik sonucu takside unutuldu. Fransız sanat simsarının, hırsızlık ihbarında bulunması sonrası ortaya çıkan olayda tablonun, taksinin bagajında kaldığı anlaşıldı. Ülke medyasına yansıyan haberlere göre adam, takside cep telefonu ile konuşurken dikkati dağıldı ve ertesi güne kadar da eseri unuttuğunu fark etmedi.

1.8 milyon euro değerindeki tabloyu takside unuttu

Fransa'nın başkenti Paris'te 1 milyon 800 bin euro (6,8 milyon TL) değerindeki bir sanat eseri, dikkatsizlik sonucu takside unutuldu.

Polisin ismini açıklamadığı Fransız sanat simsarının, "hırsızlık" ihbarında bulunması sonrası ortaya çıkan olayda tablonun, taksinin bagajında kaldığı anlaşıldı.

ÖNCE TAKSİCİYE ULAŞMAYA ÇALIŞTI

Perşembe günü yaşandığı açıklanan olayda, resmi kaybettiğini fark eden sanat simsarının önce taksi şoförüne ulaşmaya çalıştığı ancak başaramayınca Cumartesi günü polise başvurduğu belirtildi.

AFP haber ajansı, taksi şoförünün eseri Salı günü geri getirdiğini duyurdu.

FONTANA 1968 YILINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Concetto Spaziale ( Mekansal Konsept) isimli eser, Arjantin'de doğan İtalyan sanatçı Lucio Fontana tarafından yapıldı.

Fontana, bir seriye ait olan bu soyut eserinde, tuvale, üzerinde açılan ve derinliği olan çiziklerle ışığı da kullanarak boyut kazandırmış.

1968 yılında hayatını kaybeden İtalyan ressam, sanat dünyasına yaptığı, bilimi ve teknolojiyi eserlerde kullanma çağrısı ile tanınıyor.

Geri Dön