HABER

1800 kişiden ümit kesildi

1800 kişiden ümit kesildi

Filipinler'in Guinsaugun köyünde meydana gelen toprak kaymasından sonra toprak altında kalan yaklaşık 1800 kişinin hayatından ümitlerin kesilmeye başladığı bildirildi.

Felaket bölgesinde bulunan Filipin ordusundan Yarbay Raul Farnacio, toprak altında kalanlar için ümitlerin çok azaldığını belirterek, Guinsaugun'da yaşayanlardan yaklaşık 1800 kişinin öldüğünü tahmin ettiklerini söyledi.

Farnacio, 1857 kişinin yaşadığı köyde 57 kişinin toprak kaymasından kurtulduğunu, 24 de ceset bulduklarını belirterek, "Aşağı yukarı 1800 kişinin öldüğünü tahmin ediyoruz" dedi.

Köyü yutan toprak kaymasından sonra başlatılan kurtarma çalışmalarının yağmur ve şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle sürdürüldüğü bildiriliyor.

Farnacio, kurtarma çalışmalarına katılan askerlerin sadece cesetlerin bulunduğu sanılan yüzeydeki yerleri kazdığını, çamurun yumuşak ve kaygan olması nedeniyle yeni toprak kaymalarına neden olmasından korktuklarını ifade etti.

Yetkililer, iki haftadır süren şiddetli yağışlardan sonra dağlık bölgeden gelen toprağın 375 ev ve bir ilkokulun bulunduğu köyün üzerine çöktüğünü bildiriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler