194 ülkede kırmızı bültenle aranan cinsel istismar şüphelisi Fransa'da yakalandı

2009'da Yozgat'ta ormanlık alanda darbettiği çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve 194 ülkede aranan şüpheli, Fransa'da yakalandı. Türkiye'den giden ekibe mukavemette bulunan şüpheli, özel kelepçe yardımıyla yurda getirildi.

194 ülkede kırmızı bültenle aranan cinsel istismar şüphelisi Fransa'da yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, A.Ş, 2009'da Yozgat'ın Sorgun ilçesi Burunören köyü mevkisinde ormanlık alana götürdüğü M.Ş'yi darbettikten sonra cinsel istismarda bulundu.

Şüpheli A.Ş. hakkında "mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismar", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından soruşturma başlatıldı.

194 ÜLKEDE KIRMIZI BÜLTEN!

Bu süreçte Fransa'ya kaçan A.Ş'nin Türkiye'ye iadesi amacıyla İnterpol-Europol Dairesi Başkanlığınca 194 ülkede uluslararası seviyede kırmızı bültenle arama kararı çıkartıldı. Şüphelinin Türkiye'ye iadesi Fransa makamlarınca bu yıl kabul edildi.

Bunun üzerine 9 Eylül 2019'da Fransa'ya ekip gönderildi.

POLİSE MUKAVEMETTE BULUNDU

Şüpheli A.Ş, Türk polisine teslimatı sırasında kolundaki metal kelepçelerle kendisini ve tekmeleyerek refakat eden bir Fransız polisini yaraladı.

Interpol ekiplerince bindirildiği uçakta Türk polisine sert bir şekilde mukavemet gösteren A.Ş, uçuş güvenliğini etkilememesi amacıyla uçaktan alınarak iade görevi ertelendi.

ÖZEL KELEPÇE İLE TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ

A.Ş'nin teslim alınması için ertesi gün aralarında Sağlık Bakanlığında görevli anestezi uzmanı bir doktorun da bulunduğu özel bir ekip, Türkiye'den Fransa'ya geldi.

Şüpheli A.Ş, yüksek riskli şahısların kendisine ve refakat eden personele zarar vermemesi için Interpol-Europol Daire Başkanlığınca kumaş ve plastik hammaddeden ürettirilen özel bir kelepçe ve ekipman kullanılarak 10 Eylül'de Türkiye'ye getirildi.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
kimin çocuğu idi acaba? 194 ülkede kırmızı bülten ile aradıklarına göre. sahibi olmayanları da böyle arasaydınız ya.
istediğin kadar oranı buranı yırt bu dünyada ve öteki dünyada cezadan kurtulamayacaksın
ülkeye getirsen en olacak bu yaratığı, idam olmadığı sürece besleyeceğiz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler