2 asırlık 30 metre boyunda çınar ilgi odağı

Şaphane Koca Seyfullah Camii önünde bulunan 2 asırlık ağaç, birçok doğal afete ve tabiatın ağır koşullarına rağmen halen dimdik ayakta duruyor.Şaphane’de yıllardır esnaflık yapan Fahri Tokmak, ’’Yaklaşık 30 metreyi bulan boyuyla çınar ağacımız, heybetli görüntüsüyle sadece Şaphane’lilerin değil ilçeye gelip giden herkesin ilgi odağı haline geldi’’ dedi.

2 asırlık 30 metre boyunda çınar ilgi odağı

Şaphane Koca Seyfullah Camii önünde bulunan 2 asırlık ağaç, birçok doğal afete ve tabiatın ağır koşullarına rağmen halen dimdik ayakta duruyor.
Şaphane’de yıllardır esnaflık yapan Fahri Tokmak, ’’Yaklaşık 30 metreyi bulan boyuyla çınar ağacımız, heybetli görüntüsüyle sadece Şaphane’lilerin değil ilçeye gelip giden herkesin ilgi odağı haline geldi’’ dedi. Tokmak, ’’Şaphane Koca Seyfullah Camimiz bin yılı aşkın tarihiyle ilçemizin tam merkezinde. Bu camimizin hemen önünde büyüklerimizden aldığımız bilgiye göre 200 yılı aşkın zamandır var olan çınar ağacımız heybetli görüntüsüyle ilçemize gelen misafirlerimiz tarafından da ilgi odağı oluyor. Çınar ağacımızın koruma altına alınması ve mümkünse tescillenmesi isteğimizdir’’ diye konuştu.(YD-EFE

2 asırlık 30 metre boyunda çınar ilgi odağı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler