2 eşi ve 22 çocuğu var

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde, 2 eşi ve 22 çocuğu bulunan bir baba zihinsel özürlü 2 çocuğuna yardım eli uzatılmasını istiyor.
Kayaca köyünde ikamet eden Mehmet Abay, ilk olarak amcasının kızı Halime ile evlenerek 12 çocuk dünyaya getirdi. Yakın akraba evliliğinden dolayı 2 çocuğu zihinsel özürlü doğan çaresiz babanın, Hatice Abay ile yaptığı ikinci bir evliliğinden 10 çocuğu daha oldu.

Ekonomik sıkıntı içinde olduğundan dolayı çocuklarına bakmakta zorlandığını söyleyen baba Mehmet Abay, "Yazları pamuk işçiliği yaparak geçiniyoruz. Maddi imkansızlıktan dolayı çok çaresizim. Bu çocuklarımın sorunları ile ilgilenemiyorum. Zaten iki evliyim ve 22 çocuğum var. Beş çocuğum evlendiği halde onların yükü de bazen bana geliyor. 2 çocuğum yakın akraba evliliğinden dolayı zihinsel özürlü doğdu. Onlarla yeterince ilgilenemedim. Şimdi büyük bir yük olarak omzumda duruyor. Onlara yardım eli uzanmasını bekliyorum. Hiç olmazsa 2 tekerlekli sandalye olsa ara sıra onları dışarı çıkarır, gezdirebilirdik. Hayır sahiplerinin destek çıkmasını bekliyorum" dedi.