HABER

2 günlük bebek hastaneden kaçırıldı

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesinde, 2 günlük bebeğin kimliği belirsiz kadın tarafından kaçırıldığı bildirildi.

2 günlük bebek hastaneden kaçırıldı

Dün doğum sancıları nedeniyle hastaneye kaldırılan Hülya Ulus, normal doğumla bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bebek, ''kusma ve bulantı'' şikayeti nedeniyle çocuk uzmanı tarafından hastanenin yenidoğan ünitesine yatırıldı.

Bu sırada bir kadın, henüz ismi konulmayan bebeği, 15.10 sıralarında, ''emzirmek için'' yetkili hemşireden aldı ve üniteden ayrıldı. Bir süre sonra bebeğini emzirmek üzere yenidoğan ünitesine gelen anne Hülya Ulus, bebeğin ünitede olmadığını gördü.

Yetkili hemşire anneye, emzirmek üzere bebeği bir kadının aldığını söyleyince, anne Hülya Ulus bebeğinin hastaneden kaçırıldığını anladı.

Baba İrfan Ulus ise, şöyle konuştu:

''Eşimin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çarşıya indim. Bu sırada eşim telefonla beni arayıp, çocuğumun yenidoğan bakım ünitesinden kimliği belirsiz bir kadın tarafından kaçırıldığı söyledi. Bunu duyunca dünya başıma yıkıldı. Hemen hastaneye geldim. Ben ve eşim çok kötü durumdayız. Çocuğumuzu bir yere bırakıp bize ya da yetkililere haber versin. Bizi bu sıkıntıdan kurtarsın. Böyle yaparsa kendisine ömür boyu minnettar kalacağız.''

Hastane yetkilileri, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını söylediler.

İKİ HEMŞİRE AÇIĞA ALINDI

Yetkililer, ''Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Yenidoğan servisinde görevli A.İ. ve Z.S. adlı hemşireler açığa alındı. Tüm yönleriyle soruşturma devam ediyor'' dedi.

Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ve İlçe Emniyet Müdürü İlker Yelden de hastaneye gelerek olay hakkında bilgi aldı.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön