2 Mart Dolunayı, Topla kendini!

Önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Buna göre bir yol haritanız olmalı. Hem şikayet edip, hem eleştirip, hem kendimizi üzersek, fiziksel ve ruhsal anlamda yorgun düşeriz. Kendimizden fedakarlık yapıp, sonra şikayetçi olmayalım. Üstümüze düşeni, yapabildiğimiz kadar yapabiliriz. gücümüz neyse o, bir fazlası değil.

2 Mart Dolunayı, Topla kendini!

Dedikodulara dikkat ediniz. Bir şeyler yolunda gitmediğinde veya bir haksızlıkla karşılaştığınızda bunu dünyanın sonu olarak görmeyiniz. Ancak hakkınızı da gözetiniz.

Olumsuzlukların aslında bir bakış açısı kazandırdığını da bilelim....Dersler çıkarıyoruz. Tecrübe ediniyoruz. Olan durumları hayatın şartlarına göre analiz ediyoruz...Bu Dolunay kendine yatırım yap diyor. Çünkü sen önemlisin. Sana bir şey olursa, kendini böyle üzersen hayat birileri için yine devam eder olan sana olur diyor.

Tabii ki sorunlar göz ardı edilmemelidir. Paylaşım, ortaklaşa yaşam, sorumluluk, empati kıymetli olgulardır. Eleştiri yapıcı olursa, ilişkiyi besler. Ancak fazlası bizi başkalarıyla burun buruna getirir. Dikkatli olunuz.

Demem o ki, dünya mükemmel bir yer değil belki ama aldığımız her nefes armağan bize. Enerjimizi israf edenlerin çıkardığı her türlü masraf bize, göz kenarlarımızda birkaç çizg, hüzün olarak geri dönüyor. Buna kimsenin hakkı yok.

Hürmetlerimle,
iremSU

DOLUNAY BURCUNUZU NASIL ETKİLEYECEK? TIKLAYIN...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler