HABER

2 şehidin cenazesi İstanbul'a getirildi

İstanbul - AA-Şırnak'ta terör örgütü üyeleriyle girilen silahlı çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Gökhan Yavuz ve Piyade Komando Er Gökhan Soylu'nun cenazeleri uçakla İstanbul'a getirildi.

THY'ye ait uçakla Mardin'den getirilen cenazeler için Atatürk Havalimanı'nda tören düzenlendi.

Tören mangası tarafında uçaktan alınan şehitlerin cenazeleri, bir süre omuzlarda taşındıktan sonra ambülansa konularak Atatürk Havalimanı A Kapısı'na götürüldü. Cenazeler, daha sonra askerler tarafından alınarak cenaze nakil aracına konuldu.

Oğlunun cenazesini apronda karşılayan Gökhan Yavuz'un babası Hikmet Yavuz, sık sık oğlunun çerçevedeki resmini ve cenaze ile birlikte gelen arkadaşlarını öptü.

Hikmet Yavuz, "Oğlum kahramanca savaşarak şehit oldu. Şehit olmasından ben büyük gurur duyuyorum. Hepimizin başı sağolsun" diye konuştu.

Oğlu ile 3 gün önce konuştuğunu ve geleceğini söylediğini belirten Yavuz, "Demek ki böyle gelecekmiş" dedi.

Şehit cenazelerini karşılayan Yavuz ve Soylu'nun ailesi ile yakınları, "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde pankartlar açarak, terör örgütünü protesto ettiler.

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen törene, İstanbul Vali Yardımcısı Cafer Yıldız ile sivil ve askeri erkanın yanı sıra şehitlerin ailesi ve yakınları katıldı.

Geri Dön