2 Türk jeti Rum sahillerini dolaştı

Kıbrıs Rum yönetiminin sondaja başlamasının ardından 2 Türk F-16’sının Kıbrıs adasının güneyinde Rum kesimi sahillerine paralel alçak uçuş yapıp, sondaj yapılan bölgede gözlem yaptığı ileri sürüldü.

2 Türk jeti Rum sahillerini dolaştı

2 Türk jeti Rum sahillerini dolaştı

Rum Fileleftheros gazetesinin haberine göre, savaş uçakları önceki gün Adana üzerinden geldi ve KKTC’in en doğudaki ucu Karpaz Yarımadası çevresinden dolanarak alçak irtifadan Rum yönetimine yöneldi. Önce Magosa açıklarına ulaşan uçaklar, Rum yönetimi sahillerine paralel ilerledi.

Larnaka kıyılarından yaklaşık 100 kilometre mesafede ilerleyen ve Baf açılarına ulaşan F-16’lar daha sonra güneye yönelerek Rumlar’ın İsrail’le doğalgaz sondajı yaptıkları bölgeye geldi. Ptalforma 60 kilometre yaklaşan uçaklar, kimliklerinin tanınmasını sağlayan elektronik sistemleri de açık tuttu. Türk savaş uçakları, bir saat süren uçuşun ardından Türkiye’ye geri döndü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
kıllarına değemessiniz öyle bir ülkeyiz görüntü kelime oyunları yapan bir başbakan başkada hiç bir icraat yok. onlar öldürürler biz bakarız.
tamam gönderelim tayyibi yerine varmı birisi.birbirinden beter hepsi
tanakc . bu kadar doğru bir anlatm olmaz olamaz. tayyib karşıtları inşaallah anlar neden %49 oy aldığını. VARMI BAŞKASI ALLAHINIZI SEVEYİM VARMI. BENDE ÇOK SEVMİYORUM TAYYİBİ AMA BAŞKA BİRİSİ YOK. O MUHALEFETTEKİLER KOLTUKLARINI İNSANLARA BIRAKIP GİTSELER ÇOOOK FARKLI OLUR ÇOOOOK...............
tanakc , denemeden bilemezsin..ön yargılı olmayın Kılıçdaroğlu bu işleri Erdoğan dan daha iyi becerir..yok yapamaz demek yanlış çünkü bilemezsin.
bossy sende kılıçdaroğlu yapar diyon onunda sen bilemezsin geçin artık varsayımlarla hareket etmeyi aslınıza dönün
Biraz konu dışı ama chp nin başına kim gelse olmaz çünkü bu halk muhafazakar ve asla chp yi iktidar yapmaz..muhafazakar olsun da ne olursa olsun zihniyeti mevcut.O nedenle bu ülkeden de bi cacık olmaz..
yğmasanda gürleyeceksin kardeşim.....
eskiden biz bu insanların karşısında el pençe divan duruyorduk şimdi hiç olmazsa meydan okuyoruz yeter
kof kabadayiii? araplara sözunuz gecer (o da abd ye sırtını yaslayarak)anca, avrupaya zor gecer sozunuz
Biz eskiden Kıbrıs a asker çıkartıp adanın bu kısmı bizimdir dedik, şimdi annan dı falandı filandı KKTC den kurtulma planı yapıyoruz. Eskiden İsrail bizim Ortadoğu da şii tehditine karşı stratejik ortağımızdı, öyle veya böyle bize bir faydası vardı şimdi düşmanımız yaptık vatandaşlarımızı öldürdü. Meydan okuma orada burada çemkirmek hırlamak değildir. Eğer meydan okucam diyosan gider vatandaşlarınının intikamını alırsın. Almıyorsan da susar oturursun. Gözlerini pörtleterek, suratını buruşturarak ne dediğini bilmeden sağa sola saldıran değil İCRAAT yapan bir başbakan istiyoruz!!
Ülkeyi yönetenler gaflet, delalet, hatta hıyanette bulunuyorlar. Bu ülkeyi aç karınlarıyla, canlarıyla kurtaran atalarımızın kemikleri sızlıyor. Ceylan derilerinde oturan vekillerimiz, milyonluk makam arabalarında caka atan bakanlarımız, yüce adaletin tecelli ettiğinde bakalım nereye kaçacaklar. Eskilerde aynı yenilerde aynı. Sadece isimler değişiyor. Ne ekersek onu biçiyoruz. Onları burala getiren bizleriz. En basit vatandaşımız dahi elinden gelecek en küçük TORPİL, KAYIRMA, HIRSIZLIK, YALAN gibi adiliklere başvurursa yukarıdakiler de böyle yapar. Piyon olmayın oldurmayın. Mucadele ediniz.
haber baska yorum baska.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler