'2. yarının en iyisiyle oynadık'

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 2-0 kazandıkları Kayseri maçının ardından yaptığı açıklamada, kendileri için zor bir günü iyi bitirdiklerini söyledi.
Kasımpaşa ve ardından Beşiktaş'a kaybettikleri puanlar yüzünden sıkıntı yaşadıklarını belirten Alman teknik adam, "Bugün çok zor bir işimiz vardı ve bunu iyi bitirdik. İkinci yarının en iyi takımıyla oynadık. Maçın ikinci yarısında zor anlar yaşasak bile bir iki önemli pozisyonumuz vardı ancak değerlendiremedik. Kaybettiğimiz 2 maçın ardından yaşadığımız serbest düşüşü bugün kazanarak durdurduk ve kendimizi toparladık. Bu galibiyetin bedelinin ne olduğunu bilmiyorum. Mehmet Topal'ın sakatlığı var, son durumunu bilmiyorum, yarın belli olacak." dedi.
Nonda'nın performansını soran bir basın mensubuna ise Feldkamp, "Ben basın önünde hiç bir oyuncumu değerlendirmem. Biz maçı yeniden izler, oyuncularımla yorumlarım, ardından da gerekli olanları kamuoyuyla paylaşırım. Song sakat, Barış'ı ise dinlendirmek için kadroya almadım. İyi oynamadığı zamanlar vardı. Onun için kadroda yoktu." diye cevapladı.
Alman teknik adam bir basın mensubunun, şampiyonluk yarışında 4 takım var, bu düğüm ne zaman çözülür? şeklindeki soruya da şöyle cevap verdi; "Düğüm ne zaman çözülür bunu bilmiyorum. Bunu ben de size soruyorum. Bunu kimse bilemez, çözülecek gibi hissettim ama çözülen olmadı. Herkes devam ediyor. Sivasspor'un aylar öncesinden iyi bir takım olduğunu söylemiştim yine aynı fikirdeyim. Yarış sonuna kadar sürer." Feldkamp, skor mu yoksa güzel oyun mu? sorusuna ise, "Benim için bugün 3 puan önemliydi. Geçen hafta Beşiktaş'a yenilirken, bu mücadele yoktu. Bu akşam hem iyi mücadele vardı hem de kazandık." diye cevap verdi. Feldkamp, kızının çocuğu olduğunu ve yarın torununu görmek için Almanya'ya gideceğini, belirterek, "Yanlış anlamayın, heyecanlanmayın da. Her hangi bir şey yok. Sadece kızımı ve yeni torunumu görmeye gidiyorum ve çarşamba günü de geri döneceğim." dedi.