HABER

2 yılın ardından Merkel ilk kez Rusya'da!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, iki yıl sonra ilk kez ziyaret ettiği Rusya'nın Soçi kentinde Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. Putin ve Merkel, Soçi'deki devlet başkanlığı konutunda görüşmelerine başladı.

2 yılın ardından Merkel ilk kez Rusya'da!

Putin, görüşmenin basına açık olan kısmında Merkel'e hitaben, "Ziyaretinizden, iki ilişkilerimiz ve Ukrayna ile Suriye gibi problemli noktaları konuşmak için yararlanmak istiyorum" dedi.

Almanya Başbakanı Merkel ile Soçi'de gerçekleştirdiği görüşme sonrasında konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye'nin Han Şeyhun kasabasında düzenlendiği belirtilen kimyasal saldırının sorumlularının bulunup cezalandırılması gerektiğini söyledi. Putin, bunun yapılabilmesi için tarafsız bir soruşturma yapılması gerektiğini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve iki yılın ardından ilk Rusya ziyaretini gerçekleştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Soçi'de gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Merkel'e ele aldıkları konulardan birinin Suriye olduğunu belirten Putin, bu ülkedeki krizin çözülmesi için daha aktif bir müzakere sürecine gereksinim olduğu konusunda anlaştıklarını söyledi.

Putin ayrıca, Suriye'nin Han Şeyhun kasabasında 4 Nisan'da gerçekleştiği söylenen kimyasal saldırıya ilişkin olarak, "Kimyasal silahların herhangi bir biçimde kullanılmasını kararlı bir biçimde kınıyoruz" dedi.

Geri Dön