HABER

2. YÖKDİL sınavı için başvuru tarihi belli oldu! YÖK başkanı açıkladı!

YÖK Başkanı Yekta Saraç, merakla beklenen 2. YÖKDİL sınavı ile ilgili olarak resmi Twitter hesabından açıklamaya yaptı ve sınav için başvuru tarihi verdi. Ayrıca ikinci YÖKDİL sınavında İngilizceye ek olarak hangi dillerde sınav yapılacağını da ilan etti. İşte 2. YÖKDİL sınav ve başvuru tarihleri...

2. YÖKDİL sınavı için başvuru tarihi belli oldu! YÖK başkanı açıkladı!

Üniversite kadroları ve lisansüstü eğitim için YÖK'ün hazırladığı YÖKDİL yani Yüksek Öğretim Kurumları Yaban Dil Sınavı'nın 2.si 9 Temmuz 2017'de yapılacağı açıklanmıştı ancak 2. YÖKDİL için başvurular ne zaman olacak merak ediliyordu. YÖK başkanı Yekta Saraç resmi Twitter hesabından 2. YÖKDİL başvuru tarihlerini açıkladı.

YÖKDİL'DE YENİ DİLLER VE BAŞVURU TARİHLERİ

Prof. Dr. Yekta Saraç 2. YÖKDİL için başvuruların 30 Mayıs - 9 Haziran tarihleri arasında alınacağını ilan etti ve sınava dahil edilen yeni dilleri de belirtti. Buna göre 2. YÖKDİL'de adaylar Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinden de sınava girebilecekler.

İşte YÖK başkanı Yekta Saraç'ın alana özel yabancı dil yeterlilik sınavı 2. YÖKDİL ile ilgili açıklaması:

"Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere sizlerden gelen talepler üzerine 2. YÖKDİL sınavının '09 Temmuz 2017' tarihinde gerçekleştirilmesine ve İngilizceye ek olarak Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde de yapılmasına karar vermiştik. 9 Temmuz'da gerçekleştireceğimiz 2. YÖKDİL sınavının başvuruları 30 Mayıs-9 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır. 2. YÖKDİL sınavı ilk kez İngilizceye ek olarak Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde de yapılacaktır. Akademinin onlarca yıldır talebi ve beklentisi olan 'alana özgü' tek dil sınavı niteliğindeki YÖKDİL'in ikincisini gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Öğrenci ve akademisyen dostu 'yeni YÖK' olarak gerçekleştireceğimiz 2. YÖKDİL sınavının akademimize hayırlı olmasını dileriz."

YÖKDİL SINAVINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Anadolu ve Ankara Üniversiteleri işbirliği ile hazırlanan YÖKDİL sınavına başvurular yokdil.yok.gov.tr adresinden yapılacak. Adaylar sınava girmek istedikleri alanı sınav başvurusu sırasında belirtecekler. Adaylar sınav başvurularını onayladıktan sonra alan tercihlerini değiştiremeyecek. Bu nedenle başvuru onayı verilmeden önce alan tercihinin doğru yapıldığı dikkatle kontrol edilmeli. Sınav başvuru adımlarını tamamlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve bu adaylar için 'Sınav Giriş Belgesi' düzenlenmeyecek.

SINAV ÜCRETİNİN ÖDENMESİ

Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir. Sınav başvuru ücreti 75 (yetmiş beş) TL’dir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
bi burası kalmıştı içine etmediğiniz onu da üçüncü dünya ülkesine çevirdinizya helal olsun size....sizden başkası beceremezdi.....YDS den 30 alanlar burada 70 lere ulştı ....niye uğraşıyorsunuz kardeşim en güzeli papua yeni gine dilinide bu alana sokun tam olsun....yada bu sistemi tamamen kaldırında adamlarınız istediği gibi akademisyen olsun..........
Geri Dön