20 polis rüşvet alırken gizli kameraya yakalandı

BURSA (İHA) - Bursa'nın Karacabey ilçesinde "Yaprak Dökümü 16" isimli operasyon kapsamında, ağır tonajlı kamyonlara rüşvet karşılığında gözyumdukları iddiasıyla gözaltına alınan 20 trafik polisi ile 4 trafik jandarması sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.

Gözaltındaki 30 kamyon ve firma sahibinin ise yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi. Rüşvet olayının boyutunun milyon YTL'lerle ifade edildiği öğrenildi.
Alınan bilgiye göre, bir istihbarat sonrası Karacabey Cumhuriyet Savcılığı'nın izniyle 6 ay önce teknik ve fiziki takibe başlayan Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şubesi ekipleri operasyona önceki gün start verdi. Kameralarla görüntülenen ve rüşvet aldıkları tespit edilen Bölge Trafik Şube Müdürlüğü Karacabey istasyonundaki bir başkomiser ile 19 polis memuru ve 2 jandarma astsubay ile 2 jandarma uzman çavuş gözaltına alındı. Polis ayrıca, ağır tonajla karayollarından rüşvet karşılığı geçiş yapan kum ocağı, hafriyat, nakliyan şirketi sahipleri ile kamyon sürücülerinden 30'unu gözaltına aldı. Bursa'da sorgulaması tamamlanan 20 polis ve 4 trafik jandarması, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüte üye olmak, rüşvet almak ve vermek" suçlarından bu sabah erken saatlerde Karacabey Adliyesi'ne getirildi.

Gözaltındaki 30 kamyon ve şirket sahibinin ise yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Zanlıların bir sistem kurup, kamyon sürücülerinden rüşvet aldıkları ve polis memurlarının da banka hesaplarını kendi isimleri yerine üçüncü kişilerin adına açtırdığı bildirildi. Soruşturma hakkında gizlilik kararı alan savcılığın soruşturmasının sürdüğü de belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler