20 TL’ye internet paketi almak isterken 26 bin lira dolandırıldı

Samsun’da sosyal medyada yer alan ve GSM operatörünün adını taşıyan linkten internet paketi satın almak isteyen M.Ö., 26 bin lira dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. M.Ö., “20 TL’ye 20 GB internet paketi almak istedim, 26 bin TL dolandırıldım” dedi.

20 TL’ye internet paketi almak isterken 26 bin lira dolandırıldı

Samsun’da yaşayan M.Ö., sosyal medya platformu Facebook'ta gördüğü ve GSM operatörüne ait olduğunu zannettiği linki açıp, 20 TL’ye 20 GB internet paketi satın almak istedi. Linkte yer alan forma kredi kartı bilgilerini yazan M.Ö., iddiasına göre 26 bin lira dolandırıldı.

Adliyeye giderek, savcılığa suç duyusurunda bulunan M.Ö., “Facebook üzerinden GSM operatörünün sitesine girerek, direk kart bilgilerimi girdim ve bir anda ekran gitti. Kredi kartımdan 9 bin TL, maaş hesabımdan 9 bin TL çekilerek eksi bakiyeye geçiş yapıldı. Ardından kredi çekilerek eksi bakiye artıya çevrildi. Toplam da 26 bin TL zarar ettim. GSM operatörünün internet sitesinin bire bir aynısını yapmışlar. Benim amacım internet paketi almaktı, 20 TL’ye 20 GB internet paketi almak istedim. Savcılığa şikayetçi oldum. Telefonum şu anda Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde” dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Akıl var mantık var. 20 liraya 20 GB internet olur mu ;(
@gurdaltekin olur, ben sahsen 10tlye 15gb aldim Turk Telekomdan. Müşteri çekmek için boyle firsatlar gelebiliyor ama ben sadece online işlemlerden alıyorum
müşteri çekmek için yapıyorlar olmayacak bir şey değil ama internet uzerinden sıkıntılı olabiliyor
Bedava peynir sadece fare kapanında dostum
ALLAH akıl vikir versin sana
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler