HABER

20 ton cam kalıbın altında kaldı

Batman'da cam dolu kamyonu boşalttığı sırada 20 tonluk cam kalıplarının arasında sıkışan Ramazan Üzüm (20), 3 saat ölüm kalım savaşı verdi. Ayağı kırılan ve vücudunun çeşitli yerleri cam kırıkları ile yaralanan Üzüm'ü kurtarmaya çalışan çevredeki vatandaşların ilkel yöntemlere başvurması dikkat çekti.

* Olay, Batman'ın Çarşı Mahallesi 701. Sokak'ta meydana geldi. Kamyon kasasındaki camları indirmeye çalışan Ramazan Üzüm, camların devrilmesi sonucunda 20 ton ağırlığındaki cam tabakanın altında kaldı. İtfaiye ekipleri çağırılmasına rağmen olay yerine gelmekte gecikti. İtfaiyenin gelmesini beklemeyen mahalle sakinleri ile Ramazan Üzüm'ün arkadaşları kendi imkanları ile arkadaşlarını kurtarmaya çalıştılar.

Belden aşağısı cam kalıplar altında kalan ve sağ ayağı kırılan Ramazan Üzüm 3 saat süren kurtarma çalışmaları sonucunda ancak kurtarılabildi. Çevredeki vatandaşlar ilkel yöntemler kullanarak çekiçlerle camları kırarken, Ramazan Üzüm ise ecel terleri döktü. Olay yerine sivil savunma ve itfaiye ekiplerin gelmesiyle devam eden kurtarma çalışmalarında baygınlık geçiren Ramazan Üzüm, 112 acil servis tarafından uygulanan serum ve iğnelerle sakinleştirilebildi.

Üç saat süren çalışmanın ardından kurtarılan genç 112 ambulansı ile Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.Sağ ayağı kırılan ve kollarından yaralanan Ramazan Üzüm tedavi altına alınırken, polis yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön