20. yy şöhretleri satışa çıktı!

20. yy şöhretleri satışa çıktı!

Özellikle 20'nci yüzyılın son çeyreğine damga vuran onlarca politikacı, şarkıcı, aktör ve aktrisin 800'ü aşkın eşyası, bu hafta sonu ABD'nin Las Vegas eyaletinde satışa çıktı.

Marlon Brando'nun Baba 1'de giydiği palto ve şapkası, Marilyn Monroe, Elvis Presley ile John F. Kenndy'nin onlarca kişisel eşyası, Michael J. Fox'un "Geleceğe Dönüş" filminde giydiği ceketin imzalı hali, Winston Churchill'in şapkası, Madonna'nın "Like aVirgin" şarkısında giydiği gelinlik ya da Andy Warhol'un üzerinde boya olan bir fırçası... Sadece birkaçı... 800'ü aşkın dikkat çekici eşya, bu hafta sonu ABD'nin Las Vegas eyaletinde "20. yüzyılın ikonlarına dair en büyük açık artırma" adıyla anılan müzayedede satışa çıktı.

ABD'Lİ emlak danışmanı Anthony Pugliese'in topladığı eşyalar Guernsey Müzayede Evi tarafından satışa çıkarıldı. Bazı eserler için internet üzerinden günlerce önce teklif verildi. Parça sayısının çokluğu, ilginin büyüklüğü nedeniyle 2 güne bölünen müzayede sonunda elde edilen gelirin bir kısmı çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlanacak. Müzayedenin en fazla ilgi çeken parçalarının film sahnelerinde kullanılan eşyalar olduğu belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler