'200 Türk subayı Suriye'ye sızdı'

İran'ın Fars Haber Ajansı FNA, 150-200 kadar Türk subayının El Kaide ile bağlantılı El Nusra üniformalarıyla Halep'in yakınlarına gittiğini ileri sürdü.

'200 Türk subayı Suriye'ye sızdı'

FNA, haberini Arapça yayın yapan "Al-Ahd" web sitesine dayandırdı. Türk subaylarının Azaz-Kilis sınır noktasından geçtiği ve Kürtler'in yaşadığı El-Eşrefiye ve Şeyh Maksud bölgelerine yerleştiği öne sürüldü. Türk subayların El Nusra güçleriyle koordineli çalıştığı iddia edildi.

'TERÖR ÖRGÜTÜ'

Amerikan Yönetimi, El Nusra'yı "terör örgütü" olarak tanımlıyor. CIA'nın "iki numaralı adamı" Michael Morell, kısa bir süre önce, El Kaide gibi bir tehdit nedeniyle Suriye'de Beşar Esad'ın kalmasının ABD için çok daha iyi olduğunu söylemişti. El-Vatan gazetesi, birkaç hafta önce, Türkiye ve Suudi Arabistan'ın El Kaide ile bağlantılı örgütlerden Suriye'deki Kürtler'i hedef almalarını istediğini iddia etmişti. Bu örgütlerin, son zamanlarda Kürt bölgelerinde katliam yaptıkları ileri sürülüyor. Aynı "radikal" grupların, Suriye'de Kürt halkın yaşadığı bölgeleri ele geçirmeye çalıştığı öne sürülüyor.

'HAYAL MAHSÜLÜ'

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, kısa bir süre önce, El Nusra'nın Kürtler'i öldürdüğü yolundaki haberleri, "Bunlar hayal mahsulü" diyerek yalanlamıştı. Davutoğlu, bir Kürt-Arap savaşı istemediklerini belirtmiş ve Kürtler'i süratle Suriye Ulusal Konseyi'ne katılmaya çağırmıştı.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
şunu bilinki türkiye her zamn sünni kürtlerinen müttefiktir.her zamn onalr için caınını malını herşeyini feda eder.hiçbir sünni kürt iddaa edemzki türkiye onun düşmanlığına birşey yapsın.şuan suriyedeki pkk(ypg)ye karşı türkiye el nusrayı destekliyorsa sebebi pkk nın bizim düşmanımız olmasıdır.pkk her zman bizim düşmanımızdır.bu gerçek.onun içinde kimse yalacılık oynamsın türkiye kürdün düşmanıdır diye.hiçbir sünni kürtte bu yalana aldanmasın.siz sünni kürtler nasılki pkk kürtleriyle birlikte yaşamazsanız.biz sünni türklerde solcu türklerle birlikte yaşayamayız.bu iki kesiimde dinsizlerle yaşa
DAVUTOĞLU ALLAH SENİN O BELANI VERSİN PİS KÖPEK...SURİYEDE EL NUSRA KÜRTLERİ VE ALEVİLERİ KATLEDİYOR O HALEN DİYOR HAYAL ÜRÜNÜ...SANA ÇOK DAHA AĞIR KÜFÜRLER EDERDİM AMA SANSÜR GELİYOR ÜZERİME YALANCI SAHTEKAR
çok ayıp konuşmaların hoş değil.zaten türkler şu coğrafyada hep kıs kanılmış lardır nedenmi çünkü tohumun osmanlı hazmedemiyorsun.
MYNET YETKİLİLERİ: YORUMLARDA BEĞENE TIKLIYORUZ KIRMIZI YÜKSELİYOR ACABA NEDEN??
tsk 2003 yılına kadar TÜRK silahlı kuvvetleri idi,abd ırak'ta kafasına çuval geçirip tecavüz ettikten sonra oğlu akp'ye nikah kıydı,şimdi oldu tayyip silahlı kuvvetleri..200 tayyip askeri el-nusralarına takviye gitmiş,peh..Esad ve hizbullah kellerinizi almaz mı ola!!!
bunlar faso fuso TC güvenlik güçleri kendi işine bakmıyor PKK canileri yurt için de ve dışın da her türlü eylemi yapıyor,yönetim seyrediyor akp artık kesinlikle ilk seçimde gitmeli,türk milleti kandırıla bu noktaya getirildi,11 yılda çuval olayı,mavi marmara katliamı,ırakdaki türmenlerin asimile edilmesi,suriyedeki türkmelere gerekli önemin verilmesi,ırak da kırmızı çizgilerin yok olması 11 yılda okadar fiyasko varki sayfalar sürer,türk milleti artık uyanmalı sandık da bu işi bitirmeli
komik bir haher... bizdeki subaylar hilafet için savaşacak :))) nerdeeeee
Hilafet için savaş mı çıksın istiyorsun sen kafan yerinde mi ne içtin gündüz gündüz? Hilafeti o kadar çok istiyorsan önden buyur İran'a...
200 subayı buldukta suriyeye gönderdik he gardaş heee he sensin
Subay dediği ne 200 bebek katili tecavüzcüye yetki verip yolladılar, oldu sana subay.
bilinmedik birşey yazın bu olay ortaya çıksa hükümet neler uydurur kim bilir kanallara ceza yağdırır haber yapanları şışttt sessizlik milletimiz uyuyor
BU MİLLET UYUMAZ SEN UYUMA YETER ÇAPULCU OLDUNUZ ÇIKTINIZ
insaallah bu subaylar geri donmezler.
İNŞALLAH SURİYEYE GİDEN PKKLILARDA DÖNEMEZ. ve senin gibilerde rojovayı kurtarmaya giderde inşallah dönemez gerçi sen gitmezsin oralara sen ancak klavye deliğikanlısısın.
esat 2 yıl üst üste seçilmiş ve en son seçimlerde % 90 oy almıştır. benim merak ettiğim su olay . halkın tamamı esatı istiyorsa esat kime karsı diktatorlük yapıyor. özgür suriye ordusu denilen grup içinde suriyeli hiç kimse yoktur. örgüt basındakide bizim halkımıza yakın biridir. benim düşüncem biz aslında suriye ile savas halindeyiz. üstü kapalı bir savas. niçin turkiye silah yardımı yapıyor? niçin esat ı dikta rejimi ile sorguluyor? basın insanları yönlendirmesi çok kolay sadece düşünmek bize kalıyor
1982 Darbecileri de % 90 larda oy almıştı ama kimse onları sevmiyordu hala da sevmiyor. Esadın karşısında kim vardı kime karşı % 90 oy aldı sıkıysa vermesinler babasının halepçede yaptıkları ortada. Suriyede kürtleri baba esad katlederken biz bağrımıza bastık yardım ettik şimdi onlar oğul esadla bir olup Türkiye'yi bölmek parçalamak istiyorlar ekmeksizlik yapıyorlar ama iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir biz hala olduğumuz yerdeyiz hep mazlumun yanında...
Senin dediklerinde yola çıkarsak esat %10 la savaşıyor.Sen inanıyormusun buna esatın yaptığı katliyamlara rağmen 3 yılı aşkın direniş devam ediyor eğer dediğin gibi olsayda zaten ordaki halk dayanmayı bırakırdı.Demekki 3 yıldır sürederecek kadar tebaya sahip.
hayır yüzde 10 esatla savasmıyor. orda savadıkları zaten hizbullah pkk ve özgür suriye ordusu dedikleri bir terorist gruptur. esat halk ile savasmıyor. bize yansıtılan bu .
abd askerinizn başına cuval gecirdi israil uluslar arsı sularda gemizi basıp 9 mahsumu katleti esat uçağı dürüp pilaotlarnzı boğdu ermistan toprak talep eti rumlar zaten yapamdıklarını bırakmadı ama kimseye cvp vercek cesretiniz olamdı ama kürdler kendi haklarını elde edcek diye dünyanın mültecisni miiletin sırtına yük etiniz kendi askernize dahi vermdğiniz silah ve lojistik yardımı cetelere yapıyonuz abdnin isteğile terörsit değiniz bi gruba elinzile silah veryonuz ve yetmyor cıkıp utanmadan dışişelribaknı sözlücülük yapıyor komşular sıfır dostluk devam edin
abd ırak savaşında kürtlerin evinde kaldı babalarınız oldu ondan niye bahsetmiyosun kürtlerin bu misafirperverliğine karşılık abd li askerlerden 15 cent bahşiş aldığını biliyorsun da ondan neden söz etmiyorsun.
ne günlere kaldık. suriyedeki pkk uzantısıyla mücadele etmek için el kaideye destek verir olduk. birde domuz bağı yapmayı öğrenirsek tam olacak heralde.
Ne yapsın pyd ile birlikte hareket edip suriyede bir kürdistan mı kurulsun
FAŞİST TÜRKLERİN BUNU YAPMALARI ÇOK NORMALDİR...UMARIM TABUTLA DÖNERSİNİZ !!!
Sızsa ne olacak, ülkenin sınırları kevgire dönmüş her gün ne idüğü belirsiz binlerce kişi bizim sınırlardan içeri sızıyor, kimi kaçakçılık yapıyor kimi dağdan inerken yanına almayı unuttuğunu alıp geri dönüyor, kimi de dağına geri dönüyor bir müddet için. Olan benim güzel ve yalnız ülkeme oluyor.
ALLah yardımcıları olsun,PKK nın uzantısı PYD Suriyenın kuzeyinde yer alması Türk Milleti için bir tehdittir.
ulan nasıl bu kadar beyninizi yıkıyorlar nasıl bu kadar salak beyinsiz olabiliyorsunuz anlıyamadım ulan senin doğudaki halkın hepsi kürt ne tehlike oluşturmuş ulan statüden başka oda en doğal hakları ulan gidi kuzey ırak kürdistan bölgesine sizin mhp niz erdoğanın oğlunun bir sürü şirketi petrol kuyusu ve inşaatları var ne zaman bombaladı ateş etti tehdit etti halk düşmanı faşist alçak sadist insan cevap ver bana unutmaki başka ülkelerden gelip rojavadaki kürtleri kendi anavatanlarından statü vermemek için öldüren yobaz katil hırsız çete olan el nusra sizinde ağzınıza sıçtı reyhanlı 53 untma
işte sizin anlamadığınız bu kimse anasının karnında pkk li apocu olarak doğmadı herkes herşeyi görerek apocu oldu doğuda katliam yapıyor köy ağaç hayvan insan dinlemeden yakıyo tsk diyoruz tsk ya tapıyorsunuz yapmaz böyle birşey diyorsunuz pkk yapmıştır diyorsunuz şimdide sıra rojavaya gelmiş ama rojavadada kazanamıyacaklar çete gruplar çete zihniyetiyle çalışan insanlar hiç bir zaman örgütlü bir halk gücünü yenemez biji pkk hpg ypg pjak argk ernk kdp kyb knk kck peşmerge BİJİ AZADİYA GELLE KURD !
bunların yapmayacağı yoktur.
doğru gidip ınsan kalbi yerler, 5 yasındakı kızın kafası keserler, yapamayacakalrı yoktur
ne kadar çelişklisiniz yorum olsunda damsamanlık olsun fark etmez daha düne kadar bu hükümet kürtlerle birlikte diyordunuz ne çabuk çark ediyosunuz hükümetide gectiniz kıvırmakta
200 Türk subayı halepe kadar gittiğini varsayalım esad yaşar mıydı sizce?
onlar gercek türk subayı deil... devşirme subaylar...izzeti nefsi olan bir subay el kaide ile koordineli savaşmaz
tinkteng: arkadaş unutmuş pardon... burda darbe yardakçılığı yapmayan askerlere,namaz kılan askerlere, gerçek subay denmediğini..
doğru ya önceden subay olmak için solcu veya ateist olmak gerekiyordu. Namaz kılanları ordudan atanlar mı kahraman? zorunuza da gitse sizin zihniyetiniz perişan olup yok olacak.
KONUYU ANLAMAMIŞSIN 1, UÇAĞIMIZ DÜŞÜRÜLÜRKEN BU ADAMLAR TARAFINDAN NERDEYDİN 2, BOŞ KONUŞMA 3
Biz kendi karnımızı doyuramıyoruz utanmadan esadı devirmeye çalışıp milyarlarca dolar harcıyoruz.Yeni doğan çocuklar bile bu dünyaya borçlu olarak doğuyor.Bunun vebali büyüktür.Bu mezhepçilik,dincilik yüzünden bu memlekette insanlar yıllardır sömürülüyor. Mezhepçilği,dinciliği körükleyip köşeye dönmek olsa olsa zırvalıktır ve eninde sonunda duvara toslar.
Sakın ha.Türkiye kesinlikle Suriye den elini çekmelidir.Bunlar ne karışılacak ülkedir,nede karışılacak insanlardır.Oamanlının sonunu yanlış Ortadoğu siyaseti getirmiş,onbinlerce vatan evladı arap çölerinde Şehit olmuştur.Sayın Başbakanımız geçenlerde Mehmet Akif in çok güzel bir şiirini okuyordu.''Hiç ibret alınsaydı,Tarih tekerrürmü ederdi.''Başka söze ne gerek var.
bu bölgenin en namussuz ve ne yaptığı belli olmayan devleti irandır ama tek başına bir bok olmaz irandan şuan suriyeyedeki esad rejimine destek veriyor ve daha fazla kişinin ölmesine sebep oluyor.tabii bu yaptıklarının faturasını sonra ödeyecek o zaman rusya bile ses çıkaramayacak.
YALAN KEŞKE GÖNDERSE İRANIN 1000 LERCE ASKERİ HİZBULLAH HEP ORADA GARPİLERİ HAK ARAYANLARI KÜRTLERLE BİRLİK OLUP SIRTLARINDAN VURUYORLAR . TÜRKİYEMİ SIRF ÇENE BARİ SİLAH YARDIMI YAP BİŞEY ET ADAMLARI GAZA GETİRİP ORTADA BIRAKTI.AMA KÜRTLER DE BUNUN CEZASINI ELBET BİR GÜN ÇEKECEK MAZLUMUN AHI YERDE KALMAZ ALLAH BÜYÜK.
HAKAN A4444 SEN ASLEN HANGİ GEZEGENDENSİN ALLAH EKBER DİYİP KELLE KOPARANLAR DİRİ DİRİ İNSAN YAKANLAR ,SUDAN ,TURKİYEDEN ARAP ÜLKEKERİNDEN GELEN PARALI CANİLER NEZAMANDAN BERİ GARİBAN OLDU KÜRTLER KENDİ DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ TOPRAKLARDAN BAŞKA NEREYE SALDIRMIŞTA ARKADAN VURAN OLUYOR CİHAD DİYEN İSLAM DİYEN O YOBAZLAR ACABA HAYATLARINDA İSRAİLE KARŞI Bİ TEK MERMİ ATIP BİR YAHUDİYİ ÖYLE BOĞAZLAYA BİLECEK GÖTE SAHİPMİ ONLAR SAHİPLERİNİN İTLERİDİR NEREYE KIŞKIRTIRSA ORAYI ISIRIRLAR KÜRTLER TOPRAKLARINI SAVUNUYOR BU SATILIK İTLER ORDA NE YAPIYOR SENCE.
El Nusre Ve EL Kaide . HizbulSeytanLardan Kendini Koruyan Halk Terörist Olmussa Bizde Terörün Kurucusu Olmuşuz Demekdir... Bazen Bilip Bilmeden Yorum Yapanlar... Siz Türk Medyasından Yayın'Lanan Haberlerin Ne Kadar Doğru Ne Kadar Yanlıs Olduğunu Bilmeden Kendi Kendinize Türk Olmus Vatanı Koruduğunuzu Sanıyorsunuz .. Kaç Yıldır Kürtlerle Türklerin İç İçe Yasayıp Bir Sorun Çıkmadığını Hepimiz Biliyoruz ( Pkk ) Haric.. O Bir Amactır Karıstırmayınız Lütfen.. Simdi Soruyorum Suriyede ÖLenler Kürt Değilde Türk Olmuş Olsaydı .. Ve OnLarı Katleden TürkLer Olmus Olsaydı Sizce Siz Neyi Düşünürdünüz 2
Bu hükümet ortadoğunun içine etti. Hepsiyle düşman olduk.. Kafayı suriyeye taktılar. Sana suriyeden. Orası bataklık. giren çıkamaz. Sen hala subay sok oraya. Yarın cenazeleri gelince ne yapacaksın. Ben yapmadımmı diyeceksin. Herkes seni tanıyor. Artık hiç bir dış ülkeye gidecek yüzün kalmadı..Amerika ve israil dışında..
hala devletimizi suçlayan gerizekalı insanlar şahsım ve Türkİye milleti adına sizi eshefle kınıyorum. Allah bir gün belanızı verir inşallah. Birkerede devletimizin hükümetimizin arkasında olsanır ne olur, sürekli eleştiri sürekli hakaret, çok merak ediyorum ne iş yapıyorsunuz diye...
yalan: subaylar içerde ve yurt dışına çıkamıyorlar. ufak atın da civcivlerde yesin. dün pkk ya karşı savaşan askerler içerde yarın bunlarıda içeri atarlar. Sana ne halepten Salepten.....!
bence bu idda dogrudur ama neden suriyeye girdiler o meçul her kafadan bir ses çıkıyor
bu habere kargalar bile güler
aylarca meclisin milletvekillerinin giremedği hatayda bir kamp vardı hatırlarsanız; işte o kampta türkiyedeki radikal islamcılar ve el-nusra militanları silahlı eğitim alıp suriyeye gönderilmişti, benim oturduğum yerden tanıdığım bazı insanlar şuan suriyede savaşıyor ve silah sıkıntıları olduğunu da belirtiyorlar..dolayısıyla bu haber de doğrudur, türkiye suriyedeki terörün tam ortasındadır ve bugünkü durumun yaratılmasının en büyük sebebidir..muhalifler,el-nusra ve kürtler; maalesef türkiyenin de içinde olduğu başka devletlerin askerleri olarak savaştırılıyorlar..
sırf pyd ile savaşıyor diyip el nusraya dua edenler destek verenler halk düşmanı yarasa kan emici faşist türkler sizden ricam reyhanlıda ölen 53 türkü unutmayın olurmu el nusra çıkıp olayı üstlenmişti hatırlarsanız ...
Hiç BirSey Olmamıs Gibi DavranamazSınız Türkü Kürtü Bir Kenara Bırakalım Esas Konumuz Olan İnsanlık Dıramıdır ..Esad'ın Kürtlerle Bir Porplemi Yok ve Gerektiğincede Yardım Yapiyor.. Artı Pkk Kendi Halkına Yardım Yapip Kendi Adına Suriyedeki Vatandaslar Pyd Ordusu Kurup Halkını Savunması Bence Başarıdır.. Kim Topraklarından Vaz Geçer .. Kimse Bu Halk Orda Toprakları İcin Kendi İçin Savasırken Türk Olduğunuz için Kürtlerin Katledilmesinde Zevk Alıcağınız Yerde Kendi Hükümetimiz Olan Akp Sorgulamamız Gerek
İran'ın Fars Haber Ajansı FNA, 150-200 kadar Türk subayının El Kaide ile bağlantılı El Nusra üniformalarıyla Halep'in yakınlarına gittiğini ileri sürdü. Otobüsüde iranin fars haber ajansi kullandi sanirim.
Bizim bu abuk-sabuk işlerle ne işimiz var. Kim kimi öldürüyorsa çok yazık. TSK bütün Türkiye'nin askeriyse bilsin ki, Türk insanının büyük çoğunluğu böyle şeyleri asla istemez. Yapılan anketlerde de Suriye konusunda %70 bu işlere bulaşmamamız gerektiğini söylüyor. Hele de başbakanın Esad'a kişisel takıntısı var diye askerlerimizin şehit olma ihtimalini hiç düşünmek istemeyiz. Vazgeçin bu işlerden artık.
asıl yalan davutoglundan
Haberin kaynağı çok güvenilirmiş, İRAN haber ajansına ne zamandır güvenerek haber yayınlıyorsunuz. Adı üstünde Acem yalanı.
keşke doğru olsa ama nerde başımızda o becerikli kişiler.
"SIZDI" NE DEMEK ALLAH AŞKINA. DAHA ÖNCE DE BU İFADEYİ PKK LILAR İÇİN KULLANIYORDUNUZ.. "BİR GURUP PKK LI ASKERİ BİRLİĞE SIZMA GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞLARDIR" BENİM BİLDİĞİM SIZMA ZEYTİN YAĞINDA OLUR...
kesinlikle yalan haber türkiyeyi savaşın içine çekmeye çalışıyorlar akıllarınca çünkü mültecilere en büyük yardımı biz yapıyor buda herno sonuç çıkarsa çıksın süriyenin ebediyen türkiyeye sadık kalacağının habercisi iranın bu durumda ekmeği kesilecek
HEM TÜRK OLACAK HEMDE EL NUSRA İLE SAVAŞACAK ASLA OLMAYACAK BİR İŞ TÜRK OLMASA BİR SÖZÜM OLMAZ AMA TÜRKSE KALIBIMI BASARIM NASRA İLEN NUSRA İNEN BİRLİK OLMAZ.BİZDE ASLA KALLEŞLİK OLMAZ BİZ TÜRKÜZ DOGRUYUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
iran bu 200 terminatörün orda ne yapabileceğini iyi biliyor bosnada sırplara yaptığı gibi umarım Suriyeli kürtlerde aklını başına alır öle 6 tane bozuk rus tankıyla türkiyeye gösteriş yapamazsın artistler sizi
şerefsiz iran 200 subay suriyeye geçmiş keşke geçseler ama onlar rütbe parlatmaktalar 50 subay kandile geçseydi pkk diye bişey kalmazdı onu yapmadılarda suriyeye geçecekler sende aklınca bölgeye türkiyeyi düşman gösterceksin.
Diğer Haberler