2001 krizinde yazar kasa fırlatan Ahmet Çakmak, bugünkü ekonomik durum için konuştu

2001 krizinde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'in önüne yazar kasa fırlatan Ahmet Çakmak, "O gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. Ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. Bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor. Böyle bir konuda hainlerin yanında mı duracaksın, devletin yanında mı duracaksın?" dedi.

2001 krizinde yazar kasa fırlatan Ahmet Çakmak, bugünkü ekonomik durum için konuştu

Ahmet Çakmak, 2001'de Başbakanlık binasının merdivenlerinden dönemin Başbakanı Ecevit'in önüne yazar kasa fırlatarak ilginç bir eyleme imza atmış, "yazar kasa eylemcisi" olarak da hafızalara kazınmıştı. Dalgalı kur sonrası dolar borcu yüzünden zor durumda kalan Çakmak'ın bu eylemi, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krizi gözler önüne sermişti. Çakmak, son günlerde dolar üzerinden Türkiye'ye oyun oynanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'ye yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin devamının yapıldığını belirten Çakmak, tankla, uçakla, silahla yapamadıklarını parayla başarmaya çalıştıklarını söyledi. Dünyayı Trump gibi akli dengesi bozuk bir kişinin yönettiğini kaydeden Çakmak, "Zaten derler ya 'ısıracak köpek dişini göstermez' diye. Bu köpek ısıracağını zaten uzun zamandır söylüyordu. Biz köpeğin karşısında dik duracağız, kaçmayacağız, eğilmeyeceğiz. Bugün her ne kadar olay Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yapılmış olsa da bu, Türk milletine karşı yapılan bir operasyondur. Her zamankinden daha fazla birbirimize sarılmalıyız, kenetlenmeliyiz ki bu ülke bugünleri atlatsın" diye konuştu.

AW465357_05 (1)

"BİZİ DOLAR İLE TERBİYE ETMEYE ÇALIŞAN İNSANLAR HÜSRAN İÇİNDE KALACAKLAR"

Son yaşanan olayların devlete ve hükümete sahip çıkma fırsatı verdiğini ifade eden Çakmak, "Biz, hükümetimize, devletimize sahip çıkıyoruz, yanındayız, dimdik de ayakta duracağız. Kimse para, pul ile bizi terbiye edemez. Burası bir hukuk devleti. Bu ülkeden papazı istiyorsun ama ülkemizde vatandaşların hayatına kast eden, uçaklarla, tanklarla milleti bombalayan insanları koru, onlar hakkında hiçbir şey yapma. Senin orada hukuk var da bizim burada yok mu? Biz ülkemize güveniyoruz. Bizi dolar ile terbiye etmeye çalışan insanlar hüsran içinde kalacaklar, yaptıklarına utanacaklar. Biz ülkemize sahip çıkmazsak, ‘ülke battı, batıyor, batacak’ gibi söylemlere itibar edersek o gün kaybederiz. Yoksa bu ülke, 3-5 kuruşla, doların artmasıyla batacak bir ülke değil" şeklinde konuştu.

AW465357_06

"BUGÜN YAZAR KASA FIRLATILACAK DURUM YOK"

Ecevit'e yazar kasa fırlatma eylemi hakkında konuşan Çakmak, şunları kaydetti:

"Ecevit döneminde beceriksizlik vardı. Ecevit, çok iyi bir insandı ama beceriksiz bir hükümetti. Bir ekonomik kriz vardı ve bu ekonomik krizin sebebi sadece Ecevit değildi. O güne kadar gelen hükümetlerin beceriksizliğinin cezası bir balon gibi Ecevit’in elinde patladı. O gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. Ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. Bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor. Böyle bir konuda hainlerin yanında mı duracaksın, devletin yanında mı duracaksın? Bu ince ayrı mı çok iyi düşünmek lazım. 18 yıldır hepimiz vatandaş olduğumuzu hissettik. Bankaya gidiyorduk adam yerine koyulmuyorduk, vergi dairesine gidiyorduk adam yerine koyulmuyorduk, hastaneye gidiyorduk adam yerine koyulmuyorduk. İlk defa biz devletin millete hizmet ettiğini 18 yıldır görüyoruz."

AW465357_03

"BU ÜLKEDE İŞLER GÜZEL"

Bugün vatandaşına sahip çıkan bir Cumhurbaşkanı olduğunu söyleyen Çakmak, eskiden parasını ödeyemediği için en az 15 kez nüfus cüzdanını hastanede rehin bıraktığını, şimdi ise böyle bir şeyin mümkün olmadığını vurguladı. Türkiye'nin 2001 yılı ile kıyaslanamayacak derecede iyi durumda olduğunu dile getiren Çakmak, "Bugün herkes maaşını alıyor mu alıyor, işine gidiyor mu gidiyor. Bilet parası 500 TL olan bir konser için millet yer bulamıyorsa, gittiği restoranda yer bulamıyorsa, uçak için yer bulamıyorsa bu ülkede işler kötü değil. Bu ülkede işler güzel" ifadelerini kullandı.

Çakmak, "Bu sene ABD'nin sonunun geldiği sene olacak. Çünkü bu sene dolar dünyada batacak, bitecek. Şu anda dolarını bozdurmayanlar çok kötü hüsrana uğrayacaklar" dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 303 yorum
Ecevitin bilmem kaçyüz koruması yoktu ,ecevit eleştirileri kabul ederdi hakkında konuşanları hapse atmazdı tabi fırlatırsın kasayı şimdi g.tüm yemez demiyorda ülkeye oyun oynanıyor diyor niye o zaman Türkiye cumhuriyeti değilmiydik o zaman oyunlar oynanmıyormuydu işiniz gücünüz kolpalık..
hadi lan.. aylık kaç lira maaş bağladılar sana onu açıkla???
@e3mre_90 bu afam tam ikiyüzlü şu anki açıklamasına katılıyorum fakat birkaç ay önce yada geçen yıl tam hatırlamıyorum yine bir röportajda o günleri arar oldum o gün hata yapmışım meğer tarzında açıklama yapmıştı . Bu günde böyle
@e3mre_90 bu adamı kimsenin terbiye etmesine gerek kalmamış zaten terbiye edilmiş durum da .
onların doları varsa bizim allahımız var hüüüloooggghhh
@e3mre_90 HALA AKILLANAMADIN..İNSAN KENDİNİ BİLMELİ..GÖRMUYORMUSUN DUNYADA GUCLU OLMAK İÇİN MEHTER HİÇ LAZIM DEGİL GAZ DA.. AKIL EGİTİM VE URETİM ŞART...BİR AKILLAN YAHU MİLLETİ BÖLECEGİNE..kıdemli trol
@e3mre_90 HEPİNİZE HAYIRLI CUMALAR...
@cahitcihat o yüzden bizde üretim olmadığı için bizim sattığımız çeliğe aliminyuma %100 gümrük uygulama kararı aldılar
@e3mre_90 çok mu komik amcacık
@jomba Senin Allahın var onları kim yarattı, onların Allahı yok mu ?
@e3mre_90 acizlik içinde olan, çaresiz kalmış kişi konuşmasıdır bu. ayağımızı yorganımıza göre uzatmadık. fazla borçlandık aldığımız borçla cari giderlere ve betonlara gömdük, kısacası dönüşü olmayan yatırımlara harcadık. ödeme günü gelincede böyle olduk. bunun 2-3 yıldır sonunda böyle olacağını bütün ekonomistler söylüyordu. deniz bitiyor önlem alınması lazım diyenleri dün gibi hatırlıyoruz.
Şimdi yazar kasa atsan hain ilan edilir fetöcülerden çok yatarsın . Bunu sende biliyorsun bildiğin için cesaret edemiyorsun. Hatta söylemlerin ile güncel yaşanan olaylar arasında çok farklılıklar var bunu bile dile getirmeğe korkuyorsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler