HABER

"2007 bütçesinde mahcup olmayacağız"

ANKARA (İHA) - Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Gelir İdaresi olarak son 4 yılda hedeflenen tüm rakamlara ulaştıklarını belirterek, "Ümit ediyorum ki 2007 bütçesinde de mahcup olmayacağız" dedi.

Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Azerbaycan Vergiler Bakanı Fazil Mammadov ile görüştü. Görüşmede Arıoğlu, meslektaşının vergi konusunda ülkesinde büyük reformlar yaptığını belirterek, hatta vergi işini bakanlık seviyesine çıkarıldığını söyledi. Türkiye'deki teknoloji alt yapıları konusunda bilgi alışverişinde bulunacaklarını belirten Arıoğlu, bununla ilgili OECD çerçevesinde süresi dolan projeyi 5 yıl daha uzattıklarını bildirdi. Arıoğlu, Azerbaycanlı bakana 16. yüzyıl Osmanlı döneminin birebir kopyası olan bir çini tabak hediye etti. Gazetecilerin bütçeye ilişkin soruları üzerine Arıoğlu, Gelir İdaresi olarak son 4 yılda hedeflenen tüm rakamlara ulaştıklarını belirterek, "Ümit ediyorum ki 2007 bütçesinde de mahcup olmayacağız" dedi.

Bir gazetecinin bütçeye ilişkin soru sorarken Arıoğlu'na 'Sayın Bakanım' diye hitap etmesi üzerine Arıoğlu, Türkiye'de Gelir İdaresi'nin uzun ve zorlu bir süreç sonrası bugünkü durumuna geldiği belirterek, "Hedefimiz bu idareyi daha güçlü hala getirmek, ancak bir bakanlık söz konusu değil" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön