HABER

2007 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor

2007 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor

ANKARA (İHA) - TBMM, görüşmelerine geçen hafta başlanan ve hafta sonu da aralıksız sürdürülen 2007 yılı bütçesini görüşmeyi bu hafta da sürdürecek. 21 Aralık Perşembe günü TBMM'de yeni oluşturulan ve "Çocuklarda ve gençlerde artan şiddet eğilimiyle okullarda meydana gelen olayları araştırarak, alınması gereken önlemleri belirleyecek" olan Meclis Araştırma Komisyonu toplanarak, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i dinleyecek. Komisyon 22 Aralık Cuma günü ise UNICEF Türkiye Temsilcisi Edmond McLoughney'i dinleyecek.

Genel Kurul'da bugün Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Danıştay Başkanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, AB Genel Sekreterliği, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve TÜİK bütçeleri görüşülecek. Yarından itibaren bütçe görüşmeleri ise şöyle gerçekleşecek:

"- 19 Aralık Salı: Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü.

- 20 Aralık Çarşamba: Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurulu, Denizcilik Müsteşarlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü, TAEK, MTA, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü.

- 21 Aralık Perşembe: Dışişleri Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Milli Prodüktivite Merkezi, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme, Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Akreditasyon Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı.

- 22 Aralık Cuma: Adalet Bakanlığı, Ceza İnfaz Kurumu ile Tutukevleri İşletmeleri Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Yargıtay Başkanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü.

- 23 Aralık Cumartesi: Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, ÖSYM, 68 üniversite.

- 24 Aralık Pazar: Maliye Bakanlığı, Kamu İhale Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Gelir Bütçesi, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile Kesin Hesap Kanunu tasarılarının oylanmamış maddelerinin oylanması."

Bu hafta komisyonlarda ise bazı yasa tasarı ve teklifleri ele alınacak. Bu çerçevede Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin mali sektöre olan borçlarının yeniden yapılandırılması hakkında kanun tasarısı 20 Aralık Çarşamba günü ele alınacak. Yine aynı gün toplanacak Dilekçe Komisyonu'nda, tarım ve kredi kooperatiflerinden alınan kredilere ilişkin dilekçelerle Pazarcık-Kartalkaya Baraj Gölü ile Eğirdir, Akşehir, Eber, Simav, Hazar Gölleri ve çevresinde yaşanan çevre sorunlarının giderilmesine ilişkin dilekçeler tartışılacak. AB Uyum Komisyonu, 21 Aralık Perşembe günü toplanacak. Komisyon üyelerine, AB Genel Sekreterliği yetkililerince "Türkiye-AB ilişkilerinde mali işbirliği boyutu" konulu brifing verilecek. Bu brifingin geçen hafta verilmesi gündemdeydi, ancak komisyon AB uzmanlarını bu hafta dinleyecek.

21 Aralık Perşembe günü ise TBMM'de yeni oluşturulan ve "Çocuklarda ve gençlerde artan şiddet eğilimiyle okullarda meydana gelen olayları araştırarak alınması gereken önlemleri belirleyecek" olan Meclis Araştırma Komisyonu toplanarak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i dinleyecek. Komisyon ayrıca 22 Aralık Cuma günü de UNICEF Türkiye Temsilcisi Edmond McLoughney'i dinleyecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler