2017 Şubat aylık burç yorumları

Şubat 2017 aylık burç yorumlarınızı Mynet Astroloji Danışmanı iremSU hazırladı.

2017 Şubat aylık burç yorumları

KOÇ

Sevgili Koçlar, 3 Şubat tarihinde Venüs burcunuzda seyrine başlıyor. İkili ilişkilerde yeni tanışmaların göstergesi olduğu gibi, var olan ilişkilerinizde duygularınızı açıklayıp kendinizle alakalı konuları öne almanızı işaret ediyor. İsteklerinizi para kazanarak elde etmek isteyeceksiniz. Bireysel arzuların ve ikili ilişkilerin olumlu yöne gidebilmesinde önemli bir enerji.
7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. Düşüncelerinizi dışarıya aktarmanızda size yenilikçi düşünme imkanı sağlayacak. Arkadaşlıklarınız güçlü görünüyor. Dostlarınızla düşüncelerinizi paylaşacaksınız.

11 Şubat tarihinde Halkalı Ay Tutulması, Aslan burcunda gerçekleşiyor. Ay tutulmalarında duygular içgüdüsel olarak ortaya çıkıyor. Sizin ihtiyaçlarınızla başkalarınızın gereksinimleri arasında uzlaşıya açık problemler yaşayabilirsiniz. Önümüzdeki altı ay içerisinde aşkı ede etmek veya mevcut ilişkinizde etkili kılmak istiyorsunuz. Her türlü ihtiyacınızı elde etme ve duygularınızı gösterme gücü kazandığınız bir dönem olacak. Devam eden ilişkinizde bir sorun yoksa evliliğe gidebilir. İçgüdüsel olarak arzularınızı belirleyip yeni gelişmelere adım atacaksınız. İlişkilerinizde altı aylık dönemde olumlu gelşmeler yaşanacağı gibi, yeni bir ilişkiye de ne istediğinizi ve gereksinimlerinizi ortaya koyarsanız sağlıklı bir şekilde adım atabilirsiniz. Zamanı vermek ve sabırlı olmak gerek.

18 Şubat tarihinde Güneş, Balık burcunda seyrine başlıyor ve hemen ardından 26 Şubat’ta ise Balık burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Balık burcu tutulmaları genelde Neptün etkisinde olduğu için ılımlı etkilere sahip bir tutulma olacak. Önümüzdeki altı ay içerisinde her şeyi muhasebe etmenizi sağlayacak ve sizi rahatsız edip bağımlı kılan konuların yavaşça sizden uzaklaştığını hissedeceksiniz. Artık kendinizi daha fazla ifade edebileceğiniz gelişmeler yaşayacaksınız. Etkin olumlu gelişmelere gebe bir dönem. Bu iki tutulma da sizin için önemli, yararlı ve hayrınıza olacak gelişmelerin ortaya çıkacağı bir sürece giriyorsunuz özellikle Ağustos ayına kadar. Yanlışlar sona erecek ve olumlu gelişmelerin önü açılacak. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Fiziksel çekiciliğiniz gayet yüksek olacak. Bir şeyi istediniz mi elde etmeniz gayet kolaydır. Bekar Koçlar için hem bireysel hem başkalarıyla ilişkide aktif bir dönemdir. Karşı cinsin bakışlarını üzerinizde hissedersiniz. Venüs burcunuzda, cinselliğe dönük arzuların yükselişidir. Hem fiziki hem ilişki anlamında sizi tatmin edicidir. Arzularsanız ve ele geçirirsiniz. Kimseye hesap vermek zorunda değilsinizdir. Bu süreç erkek Koçlarda çapkınlığın üst seviyeye çıkması Bayan Koçlarda ise güzelliğin yükselişidir. Sorunlarla uğraşmak yerine, hayatın güzel yanlarının keyfine varmak istersiniz. Yöneticiniz Mars da burcunuzda ilerleyeceğinden cesaret, kararlılık her türlü iş girişiminde ön planda olacaktır. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat arasında Merkür-Kova burcunda seyrini sürdürecek. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, yeni tanışacağınız insanlarla kurulan olumlu paylaşımlar özellikle internet dünyasındaki etkinliğiniz yükselecek. Fikirleriniz, sohbetiniz, yazma ve konuşma yeteneğiniz, zekanız, insanların sizden etkilenmesini sağlayacaktır. Bu geçiş, kendinizi geliştirmenin yanı sıra, iletişimde bulunmak, grup faaliyetleri, öğretmek, öğrenmek, gözlemde bulunmak, problemli konuları çabucak çözüme kavuşturmak kısaca iş bitiriciliğin işaretçisidir. Başkalarının yarar görebileceği gönüllü çalışmalar, ekip kurmak veya bir ekip içinde liderlik için yarışmak açısından da önem taşır.

Sevgili Koçlar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, arzu, şevk ve heyecanla aşka yönelişi, olumlu sürpriz ve değişimlerle önümüzdeki 6 ay boyunca etkisini hissedeceğimiz güzel gelişmelerin işaretçisidir. Birazdan açıklayacağım yeniliklerin de müjdecisidir. Tutulmanın görünümleri yeni bir aşkın işaretçisidir. Sosyalliğin, arkadaşlıkların, ekip çalışmalarının da göstergesidir. Anne veya babalık heyecanıdır. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, uzun süreli bir ilişkiye başlamak gibi güzellikler bu Tutulmanın coşkulu özünde yer almaktadır. Anne-baba Koçların çocuklarıyla olan bağını güçlendiren bu Tutulma, yeteneğiniz olan konularda karşınıza çıkabilecek fırsatları da işaret eder. Bir ilişkideki sorunların çözülmesini sağlar. Hedefinize varmak için dostlarınız sizi destekler. Gerçekçi projeler, akademik çalışma, önemli insanlarla tanışma yönünde de ben bu Tutulmanın sizin için yararlı olacağını söylemeliyim. Kişisel büyüme, gelişim yönünde önemli adımlar atılır. Bu Tutulma, geleceğiniz açısından önemli bir kararın verilişi anlamındadır. Bu Tutulma bir işte ustalaşma, pratik kazanma, sağlığınızı güçlendirme, ekip çalışmalarına liderlik etme yönünde de etkileyicidir. İnsanlara yardımcı olmak, desteklemek yönünde gayet olumlu buluyorum. Yüksek eğitim, akademik kariyer, kişisel gelişime önem vererek sizler bu yılın sonunda mesleki ve toplumsal hedefinizi belirleyecek ve sorumluluk alarak zirveye çıkmaya başlayacaksınız.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş süresince hayallerimizi yazıya, resme, söze dönüştürerek ifade edebiliriz. Mistik çalışmalarda bulunmak, bizi derinden etkileyen durumları şöyle bir gözden geçirmek, müzik dinlemek, meditasyon, dua ve zikir gibi çeşitli ritüellere yer vermek iyi olacaktır. Eğer sizi gerçekten rahatsız eden ve kendi başınıza çare bulamadığınız durumlar varsa terapi seanslarına katılmak da faydalı olabilir. Bu geçişte derinliklerimizle temasımız yüksektir ancak zorlandığımız birçok meselenin özüne inmek, onlarla yüzleşmek pek işimize gelmeyebilir.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Koçlar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, bugün başlayacak Merkür-Balık burcu geçişiyle örtüşüyor. Duygularımız işin içine karışabilir ve biz meselelere bilinçli bakmak yerine, kimseyi kırmamaya çalışabiliriz. Rüyalarımız, fantezilerimiz bizi etkisi altına aldığı için, mücadele etmek yerine olanı olduğu haliyle kabul edebiliriz. Sanatsal bir işimiz varsa veya ruhsal-bedensel anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsak bu tarz düşünmek doğal sayılabilir. Şartlar yüzünden hassasızdır. Ancak hayatın gerçeklerine sırt dönemeyiz ve hakikatleri göz ardı edemeyiz. Ben bu Tutulmanın, burcunuzda ilerleyen Venüs ve Mars etkisiyle biraz önce sözünü ettiğim tarzda bir rehavete neden olacağını düşünmüyorum. Bilakis, arzu ettiğimiz bir şeyden, isteklerimizden vazgeçmemiz mümkün değil. Mücadele edeceğiz, zorlukların üstesinden gelebileceğiz. Kendi yararımıza olanın peşine düşeceğiz. Yakınlarımıza elimizden geldiğince şefkatli davranacağız. Hak edene hak ettiği güzellikleri sunacağız. Fakat geçmiş tecrübelerimizi unutmadan hareket etmeyi de bileceğiz. Çalışma hayatı, sağlık, günlük hayattaki işlerimizi dikkatlice gözden geçirerek, sağlıklı ve verimli olanı-olmayandan ayırt etmeyi bilirsek emin olunuz ki, bu Tutulmada varmak istediğimiz noktayı doğru şekilde belirlemiş oluruz. Bu sizi vizyon sahibi yapar. Hiç kimsenin aklınızı karıştırmasına izin vermeden, doğru seçimlerde bulunursunuz.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, iş hayatı, yakın çevre veya eğitim hayatınızla ilgili konular üzerinde bilinçli olmak, akıllıca düşünmek gerekir. Özellikle ticari konularda ve iş hayatınızı ilgilendiren diğer mevzularda konuştuğunuz kişilere ve söylenenlere gerçekçi bir şekilde bakmalı, incelemelisiniz. Zihniniz hassas düşündüğü için bazı olayların etkisinde kalarak kendinizi suçlayabilirsiniz. Şöyle yapsaydım böyle olmazdı gibi. Unutmayalım ki, insanız. Geçmişi değiştirmek mümkün değildir. Öyle icap etmiştir, biz de o şekilde davranmışızdır. Önemli olan şimdiki durumdur. Bu dönem el becerilerinin özellikle sanatsal konularda etkili olduğunu görmekteyiz. Ancak somut olaylarda gerçekçi düşünmemizde yarar var.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-19-20-24-25-28 Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-22 Aşkta En Şanslı Günler : 10 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4

Yeniay : 1-2-3-28 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15-16 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


BOĞA

Sevgili Boğalar, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. İş hayatınızda aktif olarak hareket edemiyorsanız, mevcut durumlar içerisinde sizi engelleyeni bir şeyler varsa bunun sıkıntısını çekiyorsunuz. Her şeyi kendi içinizde gözden geçirdiğinizde ne kadar tatmin olmadığınızı tartacaksınız Venüs’ün bu geçişi, epeyce uzun sürecek. İş hayatınızla ilgili konularda sizi rahatsız eden konuları çevrenizle birlikte gözden geçirmeniz gerek. Kimliğiniz ve kişiliğinizin önünde sizi engelleyen bir şeyler varsa gözden geçirmelisiniz.
7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. Kariyer yaşantınızla ve maddiyatla ilgili konularda yeni bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Kendinizi ifade etmek istiyorsunuz. Farklılık isteğiniz ortaya çıkacak. Yeni bir iş ortaya çıkabileceği gibi, işteki sorunlarınız da ortadan kalkabilir.

11 Şubat tarihinde Aslan burcunda Halkalı Ay Tutulması meydana gelecek. İş hayatınızla ilgili, önümüzdeki altı ayda bir dönüşüm ve yeni gelişmeler yaşanabilir. İçgüdüsel olarak beklediğiniz dönüşüm ve değişim, bu noktada ortaya çıkacak. İş hayatı ve sağlıkla ilgili meselelerin önemi de bu dönemde tekrar vurgulanıyor. Yeni bir iş, ev ya da yaşantının başlangıcını yapmada bu dönem olumlu gelişmeleri ortaya çıkartacak.

18 Şubat tarihinde Güneş, Balık burcunda seyrine başlayacak ve 25 Şubat’ta da Halkalı Güneş Tutulması yine aynı dönemde gerçekleşecek. İlham ve sezgi gücünüz artacak. Eğer ileriye dönük planlarınızda bir yavaş ilerleme söz konusuysa, bunu olumlu karşılayacaksınız. Önümüzdeki altı ay, sizin için gelişmelerin yerine oturduğu bir dönem olacak. Sabırlısınız ve sonucu olumlu olacak. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Venüs, bencil isteklerin ön planda olması demektir. Durum böyle olunca, Boğalar ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih ederler. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır. İlk bakışta aşk dediğimiz ancak gizli sürdürülen, temelinde cinsellik olan ilişkiler yaşanabilir. Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir. Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili Merkür-Kova burcu geçişi, iş hayatında bilginizi tecrübenizi yenilikçi tarzda ve yaratıcı şekilde ortaya koymanız gerektiğini gösterir. Zekanız, iletişim beceriniz, gruplar içindeki etkinliğiniz, dış dünya ile güçlü temasınız ilerlemenizde yararlıdır. Mali konularda kazandırıcı işlere yönelmeyi sağlayıcıdır. Bir proje veya bir etkinlik yoluyla para akışını simgelediği gibi, işsizlik sorunumuzun çözülmesi sonucu bir akışın sağlanması yönünde de etkilidir.

Sevgili Boğalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içgüdüsel bir şekilde değerlerinize sahip çıkmanızı, aileniz-eviniz-geleceğiniz söz konusu olduğunda aslan kesilmenizdir. Siz takdir edilmek, beğenilmek, alkışlanmak istersiniz. Bu öncelikle en yakınınızda bulunan kişilerce kabul edilmelidir. Bu kendinizi gösterme çabanız, dış dünyada farklı ve yepyeni projelere yönelmenizi sağlayabilir. Görünümlere baktığımızda, önümüzdeki 6 aylık süre içinde, çalışma hayatınızı, sağlığınızı, ailenizi güçlendiricidir. Belki yeni bir eve taşınacak, yeni bir işe adım atacak, ofis açacak, iş ilişkilerinizi geliştireceksiniz. Önemli olan, her şeyin merkezinde kendinizi sanmamanız, ev içinde ve iş hayatında hükmedici tavırlardan uzak durarak, yapıcı çözümlere açık davranmanızdır. Maddi konularda gerçekçi olmalısınız. Yatırım, borçlanma, miras, hukukla ilgili işlerinizi iyi takip ediniz. Bu Tutulma gayet olumludur. Ancak bu saydığım noktalara dikkat edilmesi halinde iş hayatınız yenilenir, farklı teknikler, yöntemler kullanarak başarılı işlere imza atarsınız. Bedeninize iyi bakınız. Çünkü bu sizin verimli ilerlemenizde en önemli kriterdir. Bu Tutulma, çocuk sahibi olmak, evlat edinmek, çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünerek planlar yapmak yönünde olumludur. Ayrıca aşk hayatınızda doğru tercihlerde bulunmanız için destekleyicidir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş, duygularımız, hayallerimiz, duyarlılığımız ön plandadır. Sanatsal konulardan, mistik faaliyetlere kadar geniş bir alanda soyut çalışmalara yönelebiliriz. Balık burcu geçişleri iki yönlüdür. Bazıları kendinden ödün verir, sınırlarını çizemediği için başkalarının kurbanı olur ve en ufak bir zorlukla karşılaştığında kadere küser. Kimileri becerilerini, yeteneklerini hayal gücüyle birleştirerek hayata sunar ve duygularının esiri olmadan yolunda ilerler. Tabii ki Boğalar, maddi ve manevi değerlerinin gayet bilincinde olan toprak insanlarıdır. Öyle bilmedikleri sularda yüzmeyecekler ve ne yapmak istediklerini tespit ederek dönemi olumlu yönde değerlendireceklerdir.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Boğalar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün başlayacak Merkür-Balık burcu geçişi, gerçeklerle teması yitirmeden ideallerinize sahip çıkmanın önemini vurguluyor. Bu anlamda dostlukların da önemi var tabii ki. Sizin gelişiminizi isteyen ve bu yönde sizi destekleyen kişilere ihtiyaç var. Arkanızdan kuyu kazan veya işi düştüğünde sizi arayan kişilere karşı dikkatli olmayı sanırım öğrendiniz. Çünkü bu Tutulma aklımızı başımıza toplayarak, bize söylenenlerin aslını astarını öğrenmeden inanmamak gerektiğini söylüyor. Aynı şekilde sizin de kendinizden eminliğiniz önemli. Gelişime önem vermek, boşu boşuna zaman kaybetmemek, bir hedef belirlemek ve bunun için ne gerekli tespit etmek vaktidir. Şu aralar Mars ve Venüs-Koç burcunda ilerlediği için, bir proje üzerinde çalışmak, zamanı iyi değerlendirmek yerinde olacaktır. Bu Tutulma sizin vizyon sahibi birey olarak kendinizi yenilemeniz, geliştirmeniz anlamında önem taşıyor. Bunun farkında olan Boğalar zaten kimsenin etkisi altında kalmadan ilerleyecekler. Çünkü onlar ne istediklerini bileceklerdir. Çocuklarınız, yaşamınız, size kendinizi iyi hissettiren ne varsa her şeyi ciddiye alarak düşünürseniz, hedefinizden şaşmadan o arzu ettiğiniz güzelliklere ulaşabilirsiniz. İlişkilerinize dikkat edin. Gerçekten yararlı ile yararsız olanları birbirinden ayırt edin ve mutlaka sağlığınıza önem verin. Kilo sorunlarınız varsa, egzersiz ve diyetinizi ihmal etmeyin.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, hedeflerinizi gerçekleştirme anlamında fazla iyi niyetli düşünmeye, durumları net bir şekilde görememe, dostunuzu, düşmanınızı ayırt edememe gibi durumlara yol açabilir. Yardımlaşma hissiniz bir hayli yüksektir. Ancak bunun ayarını bilemediğiniz zaman kendinizden çok başkalarının işine yararız. Aklınızla, mantığınızla durumunuzu gözden geçirmeyi unutmayınız. Duyguların sizi yanıltmasına, tanımadığınız kişilerin sizin iyi niyetinizi kullanmasına izin vermeyiniz. Belli bir mesafe koyarak karşınızdaki kişiyi test ediniz. Mesleği sanat ve mistik çalışmalar, yardımlaşmayla alakalı olan kişiler bu süreçte değerli çalışmalarda bulunabilirler. Aşk hayatınız ve parasal konular üzerinde düşünmemiz yerinde olacaktır.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 10-16-17-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 12-13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 3-4-5 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


İKİZLER

Sevgili İkizler, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. Özellikle ileriye dönük hedeflerinizde sizi engelleyen meseleleri kolaylıkla çözebilmenizi sağlayacak bir döneme giriyorsunuz. Yeni dostlar ve yeni ilişkileri müjdeleyebilir. Aktif bir Venüs-Koç geçişi yaşayacaksınız ve maddi getirileri yüksek olacak.

7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. Yurtdışı seyahatleri mümkün olabileceği gibi, ilk kez karşılaşacağınız insanlar arasında kendinizi ifade edip farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Olumlu ve sürpriz gelişmelere açık bir dönem.

11 Şubat tarihinde Aslan burcunda Halkalı Ay Tutulması gerçekleşecek. Özellikle iletişim, yakın çevreniz, aileniz, yeni tanışacağınız insanlar ve kurulacak ilişkiler anlamında önemli bir dönem. Önümüzdeki altı ay sizin için farklı bir yere yerleşme anlamında etkili bir dönem. Kendinizi ve duygularınızı samimi bir şekilde ifade edebilmek için özgüveniniz ortaya çıkacak ve önümüzdeki altı ay süresince yeni gelişmeler sizi çok mutlu edecek.

18 Şubat tarihinde Güneş, Balık burcunda seyrine başlıyor. 26 Şubat’ta da Halkalı Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Önümüzdeki beş altı aylık süreç, iş hayatınızla ilgili meselelerin çok önemli olduğunu gösterecek. Özellikle hesap hatalarına karşı dikkatli olmalısınız. Yeteneklerinizi ortaya koyarken sabırlı ve dikkatli olmalısınız. Sizi engelleyen şeylerin ortadan kalkacağını işaret ettiğini söyleyebiliriz ayrıca. Zor şartları herkesin yaşadığını göz önde bulundurarak sabırlı ve anlayışlı bir şekilde hareket etmeniz gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Sosyal hayatınızı aktif hale getirir. İlişkiler daha çabuk kurulur. Hedefinize, arzularınıza uygun arkadaşlıklar yaşanır. Bununla da kalmaz. Liderlik gücünüzü ortaya koyarak isteklerinizi elde etmeniz mümkündür. Karşı cinsin gözleri üzerinizdedir. Girişken ve hevesli oluşunuz gözlerden kaçmaz. Gayet hevesli bir şekilde yeniliklere kucak açarsınız. Değişik kişilerle tanışmak onlarla bir arada olmak istersiniz. Devam eden ilişkinizde arkadaşlık öne çıkar. Çoğu zaman kendinizi daha fazla öne alırsınız. Beklemeye tahammülünüz yoktur. Farklı bir şeyler keşfetmek istersiniz. Eğer partneriniz size uymazsa, siz kendi başınıza bile olsa aktif yaşamınızı sürdürürsünüz. Birlikte gezebileceğiniz, aktivitelerde bulunacağınız, hatta aynı grubun içinde yer alabileceğiniz bir insan oldukça dikkatinizi çekebilir. Bulunduğu ortama renk katan insanları tercih edersiniz. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu geçişi, hem bilgimizi ifade etme, hem yenilikleri yerinde inceleme, hayatın anlamını ve hedefimizi gözden geçirerek aktif şekilde iletişimde bulunmamızı sağlayıcıdır. Sürpriz tanışmaları da işaret eder. Açık ve geniş bakış açımız, bilgimiz, konuşmamız, yazılarımız, öğreticiliğimiz insanlar üzerinde etkili olmamızda yardımcıdır. Merkür-Kova burcu geçişi, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda bilgimizi ölçmemizi, daha başarılı olmak için yenilikçi düşünmemizi, entelektüel yanlarımızı öne sürmemizi sağlıyor. İşlerimizi hızlı bir şekilde bitirmemizde de yardımcıdır. Teknolojik gelişmeler, sergiler, insanlarla kaynaşma, elimizdeki ürünü ticari anlamda tanıtma, mesleğimizle ilgili kendimizi geliştirme veya başkalarına yardımcı olma yönünde kıymetlidir.

Sevgili İkizler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, yeterli bulduğunuz veya tecrübe ettiğiniz, size göre gerçekten takdire şayan olan bilginizi gösterme, kabul ettirme arzunuzdur. Eğitim, girişim, aşk hayatı, yakınlarınız, çevrenizle iletişiminizde fazlasıyla baskındır. Tabii ki Tutulmanın görünümleri önemli. Şimdi onlara bakalım ve biraz daha detaylara girerek etkileri görelim. Önümüzdeki 6 aylık süreç sizler için gayet olumlu, faydalı ve temeli güçlü adımları müjdeliyor. İfade gücünüzle hem yakın çevrenizi hem de başka insanları etkileme gücünüze sahipsiniz. Eğitim hayatınızdan, iş girişimlerinize kadar karşınıza çıkabilecek fırsatları yerinde ve zamanında kullanarak aktif bir şekilde ilerlersiniz. İnsanlar sizi etkileyici bulurlar, fikirlerinizi önemserler, projelerinize değer verirler ve örnek alırlar. Bu tutulma size aşkta, çocuklarla ilgili konularda, ciddi ilişkilerde geliştirici ve ödüllendiricidir. Kardeşlerinize destek olursunuz, insanlara rehberlik edersiniz, mutlu olacağınız bir yerde yaşarsınız. Bu Tutulmanın etki süresince, aile hayatınızı, anne ve babanızın sağlığını, evinizin düzenini gözden geçirerek üstünüze düşenleri yapacaksınız. İlgilenecek, yardımcı olacaksınız. Sadece kendiniz için değil, onların da ihtiyaçlarına önem vereceksiniz. Özel biriyle tanışabilirsiniz. Bu kişi aşk veya kişisel anlamda sizi geliştirici, hayatı farklı bir açıdan görmenizi sağlayıcı olabilir. Eğitim veya farklı bir nedenle yolculuklara çıkabilirsiniz.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş süresince, iş hayatımızı ilgilendiren konularda yaşanabilecek zorluklar, engellerle baş edebilmek için disiplinli çalışmamızda yarar var. Balık burcu geçişlerinde genel olarak belli bir dağınıklık, hayale kapılma, bazen aşırı derecede fedakarlıkta bulunma, kendimizi kurban durumuna düşürme gibi haller oluşabilir. Ne istediğimizi bilmiyorsak, hedefimiz belli değilse kolayca yoldan çıkabiliriz. Bazen fazla etki altında kalabiliriz. Kimi zaman da, verdiğimiz sözleri tutamayabiliriz. Biz aklı başında olmak durumundayız. Güneş-Balık burcu geçişlerinde izlenimde bulunmak, piyasanın durumu gözlemlemek, işlerimizi ona göre ayarlamakta yarar var. Becerilerimizi, yeteneklerimizi hafife almamak lazım. Duygularımızın ayarını iyi yapmak gerekiyor.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili İkizler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi sizin öncelikle ne yapmak istediğinizi belirlemeniz anlamında önem taşıyor. Bu sadece iş ve toplumsal alanda değil ailevi ve kişisel anlamdaki her konuda geçerli. Ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz olmalı ve siz bu hedefe vizyon sahibi insanlar gibi inanmalı, çaba sarf etmelisiniz. Pratik olmalısınız. Seçiminizi yaparken bir öyle bir böyle düşünmemelisiniz. Eğer bir sanatçı iseniz tabii ki duygular işin içine karışır. O duygular hayallerle beslenir ve hoş şeyler ortaya çıkar. Ancak işiniz bu değilse, size tavsiyem bu Tutulmada ideallerinize sahip çıkmalısınız. Bu Tutulma iş hayatı-ev yaşamı arasındaki dengenin mutlaka sağlanması ve gelişim adına düşünülmesinde etkilidir. Zaten siz ister istemez eviniz, işiniz, ailenizle ilgili konulara yönelirsiniz. Şu aralar Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Size yapmak istediklerinize aktif bir enerji sunuyor. Yeni bir şeyler için adım atmanızda rehberlik ediyor. Bu Tutulma uzun zamandır düşlenen, üzerinde düşünülen ve tamamdır dediğiniz işleri yürürlüğe koyabilmek için fırsattır. Böylece hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Yeter ki, buna önce kendiniz inanınız.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında, Balık burcunda ilerleyecek Merkür, aile hayatınız başta olmak üzere özellikle mesleki konularda karar vermeden önce mutlaka iyi düşününüz. Zihin kolayca dağılabilir. İşlerinizi yaparken dikkatli olmayı ihmal etmeyiniz. Sanatla alakalı bir mesleğiniz varsa, bu dönemde yaratıcı çalışmalarda bulunabilirsiniz. Bu süreçte önemli olan, işimize gücümüze önem vermek, sorumluluklarımızın farkında olmaktır. Ne, fazla verici davranıp kendimize haksızlık edelim ne de kaderimize küsüp geriye çekilelim.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-14-15-24-25-28 Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 14-15 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 5-6-7 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


YENGEÇ

Sevgili Yengeçler, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. İletişiminiz, ortaklık duygunuz ve maddi-manevi konularda iş hayatınızı odak noktası olarak belirlediğiniz bir dönem olacak bu. Venüs’ün sosyal ilişkilerden profesyonel konularda her şeyde iş hayatınız etkin olup ılımlı adımlar atmanızı işaret ettiği bir dönem olacak.

7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. Çabuk harcayabilirsiniz, buna dikkat etmelisiniz. Hızlı yanlış kararlar almaktan kaçının. Evliyseniz eşiniz çabuk hareket edebilir, dostça uyarmakta yarar var.

11 Şubat tarihinde Aslan burcunda Halkalı Ay Tutulması meydana geliyor. Bu tutulma her yönden maddi konuları ele alıyor. Gelir-gider dengenizi iyi belirlemelisiniz. Özellikle önümüzdeki Şubat-Nisan döneminde her şeyi dikkatlice ele almalısınız. Halkalı Ay Tutulması, önümüzdeki altı ayı ele aldığı için işinizin önemini ortaya çıkartıyor. Ailenizin veya kendinizin temel ihtiyaçlarını önemsemelisiniz. Maddi konuları ve giderleri zaman yayıp bütçenize dikkat etmelisiniz.

18 Şubat tarihinde Güneş, Balık burcunda ilerliyor ve 26 Şubat tarihinde Halkalı Güneş Tutulması da aynı burçta gerçekleşiyor. Çevrenizi inceleyip analiz etmeli ve eğer çevreniz sizi maddi-manevi konularda tatmin etmiyorsa dış dünyaya bakmalısınız. Kendinizi ve yeteneklerinizi izleyerek ve göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Değişimi işaret eden bir dönem, ancak bu değişimi önümüzdeki altı ay içerisinde dikkatlice ele almalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ailevi gerekse kariyer hayatınızdaki ilişkilerimizi vurgulayıcı bu döneme genel olarak baktığımızda hem sorumluluklarımız hem de dış dünyanın zorlukları karşısında dayanıklı olmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet çok kolay değil. Fakat hayat şartları güçlü olmamızı gerektiriyor. Öncelikle amacımızı bilmemiz, hedefimizi tayin etmemiz lazım. Çünkü dışarıda yaşanan bir gerilim ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. Doğru kararlar vermek için ölçüp biçmeliyiz. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Eşimiz, iş ortağımız, mali durumumuzla yakından ilgilenmemizde yarar var. Psikolojik olarak birilerine ihtiyaç duymak, kredi veya hukukla alakalı meselelerle uğraşmak ve bunlarla ilgili verileri gözden geçirmek zorundayız. Endişeli olabiliriz. Ancak burada önemli olan çözümcü düşünmektir. Böylece huzursuz olmayız.

Sevgili Yengeçler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, maddi kazanç konularında kendinizi güçlü görme, gösterme ve bu güçle insanları etkileme arzunuzdur. Daha fazla kazanmak, daha güzel şeylere sahip olmak istersiniz. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Nelere dikkat etmek gerekiyor, ne gibi etkileri var anlayalım. Öncelikle maddi kazanç ve yatırım konularında yeteneklerinizi, bugüne dek edindiğiniz iş veya özel tecrübelerinizi önemseyiniz. Çünkü onlar sizi güçlendirici kazançları getirir. Tabii ki tevazu sahibi olarak, böbürlenmeden, kibirlenmeden, elinize geçenlerin şükrünü bilerek yol alırsanız, önümüzdeki 6 aylık süreç olumlu atılımların göstergesidir. Ailenizin geleceğini garanti altına alacak yatırımlar yapabilirsiniz. Karşınıza güçlü kişiler, projeler çıkabilir. Huzura, uzlaşıya, paylaşmaya özellikle ailevi ilişkilerde dengeyi korumaya çalışınız. Bu Tutulma sizi maddi açıdan rahatlatırken, eşiniz veya iş ortaklarınızla maddi konularda bazen anlaşmazlık veya farklı hareket etmeleri nedeniyle sıkılmanıza yol açabilir. Bir şeyleri ortaklaşa halletmede size bir hayli iş düşüyor. Senin paran, benim param tarzında çekişmeler olabilir. Bunlara karşı dikkat ediniz. Bu Tutulma işlerinizi titizlikle takip etmek, çevrenizle iletişiminizi sağlıklı şekilde düzenlemektir. Buna önem vereceksiniz. Aileye ait mal-mülk paylaşımı, yatırım, kredi gibi konuları da bilinçli şekilde gözden geçirerek en doğru tercihi yapabilirsiniz. Mutlaka para biriktiriniz. Çok fazla cömert olmayın ancak para denilen olgunun huzurunuzu kaçırmasına izin vermeyin.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi hayatın zorluklarına karşılık ruhsal dayanıklılık sağlar. Bu süreçte şartlarınızı şöyle bir gözden geçirin. Öyle bağımlı, karamsar, çelişkili, alıngan olmayın. Güneş Balık burcu geçişlerinde şiir, resim, müzik, edebiyat gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli olarak gözden geçirebilir, izlenimlerde bulunabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar ödevlerinizi ihmal etmeyiniz. İş sahipleri ticari konularda hesabınızı iyi biliniz. Öyle herkese güvenip yola çıkmayınız. Sırlarınızı vermeyiniz.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Yengeçler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi sizi kısıtlayan, alıştığınız için sürdürdüğünüz ve belki de kaderi suçladığınız bakış açısına son vererek, idealleriniz için yola çıkmanın ve buna uygun şekilde hayatınızı düzenlemenin önemini vurgulamaktadır. Fedakarlık bir yere kadar. Siz bu Tutulmada yeni bir çevre, yeni bir iş, yeni bir bakış açısıyla cesaretle ilerleyebilirsiniz. Sorunlarınızı çözmeye, doğru bir tercihte bulunmaya, kendinizle yeniden buluşmaya hazırsanız, o zaman kendinize güveniniz. Birileri veya bir şeyler sizi etkilemesin. Sonuçta bu sizin hayatınız ve kendiniz için en doğru kararı tabii ki siz verebilirsiniz. Yeni bir çevre, yenilikler sizi korkutmasın. Bilakis bunlar sizi vizyon sahibi yapar. Tutulmanın oluştuğu bugün şöyle bir gökyüzüne baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Demek oluyor ki siz Yengeçler iş hayatınızda rekabetçisiniz, hırslı ve mücadelecisiniz. Hayalinizi kurduğunuz hayatı, işi ve geleceği kurmak, yaşatmak adına harekete geçmektesiniz. Elimden bir şey gelmiyor cümlesi yerine ideallerim için her türlü mücadeleye hazırım diyenler kazançlı çıkacaklardır.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, doğru olan bilginin önemsenmesi gereken zaman dilimidir. Aklınızı karıştıran durumlarda, mutlaka durup etraflıca düşününüz, araştırınız, analiz ediniz. Empati gücümüz yükselecektir. Kendimizi bir başkasının yerine koyarak düşünürsünüz. Bu uzlaşmazlıkların önüne geçer. Bu süreçte, bir olay olmadan çok önce hissetmeye başlarsınız. Sanatsal alanda çalışanların ilham gücü yükselir. Mistik konulara merak duyabilirsiniz. Duygularınızı yazıya dökebilir, güzel sözlerle ifade edebilirsiniz. Farklı görüşte olan insanları anlayışla karşılayabilirsiniz. Ancak ben, özellikle yeni tanıştığınız insanları çok iyi gözlemlemenizden yanayım. Bazen görünenler yanıltıcı olabilir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-16-17-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-22-28 Aşkta En Şanslı Günler : 16-17 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10

Yeniay : 7-8-9 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


ASLAN

Sevgili Aslanlar, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. Sizin için yolculuk, yeni tanışmalar, aktif olma isteği, tanıdık çevrelerden ziyade farklı insanlarla bir araya gelme isteğinizi ortaya koyacak. Bir iş tercihinizde bulunabilirsiniz. Başka bir şehirden gelebileek bir iş teklifiyle karşılaşabilirsiniz. Biraz sabırlı olursanız bu gelişmeler karşınıza çıkabilir.
7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda olacak. Şu andaki beraberliğinizde kendinizi ifade etmek ve ifade eden bir partneri dinlemek durumundasınız. Bir tanışmanın da göstergesi olabilir. Maddi açıdan da bazı görüşmeler olabilir. Gruplar halinde toparlanarak büyük bir grup oluşturup yeni fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz.

11 Şubat tarihinde Halkalı Ay Tutulması, burcunuzda gerçekleşecek. Önümüzdeki altı ay süresince içeriden kendinizi ifade etme hissiyle dolacaksınız. Ancak karşı tarafı da dinlemelisiniz. İkili ilişkilerde evlilik veya bir ilişkinin bitişi gibi gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Gelişim yolunuz öncelilkle kendinizle yüzleşip arzularınızı belirlemek olmalı. Uzak bir yerde biriyle tanışıp evlenebilir, yakın çevrenizden birisi mutlu olabileceğiniz biriyle tanışmanızı sağlayabilir, yurtdışıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz

18 Şubat’ta Güneş, Balık burcunda seyrine başlıyor ve 26 Şubat’ta Halkalı Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor. Mali konularda adım atmadan önce sağlamcı düşünmelisiniz. Üç yıldan daha uzun süreli borçlar altına girmemelisiniz. Bu tutulma size, birilerinden destek beklemek yerine kimseye güvenmeyip kendinize güvenip kendi gücünüzle altından kalkabileceğiniz borçların altına girmeniz gerektiğini işaret ediyor. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Venüs süresince ilişkilerimizde bir hayli cesur, aktif, kararlı, sabırsız davranabiliriz. Kendimizden emin bu hallerimiz diğerleri tarafından farklı yorumlansa da, biz pek de önemsemeyiz. Aslanlar bu dönemde bir hayli çekicilik kazanırlar. Bir de Mars Koç burcunda ilerlediği için, bu çekicilik karşı cins tarafından bir hayli beğenilmenizi sağlar. Cinsellik bir hayli ön plandadır. Bekar Aslanlar bu enerji altında, sürpriz ve hızlı bir aşka merhaba diyebilirler. Bu dönem, hem yeni bir çevreye dahil olma isteğinin hem de yeni insanlarla tanışma ihtiyacının öne çıktığı zaman dilimidir. Özgürlük önemlidir. Akıl almak işimize gelmez. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. İlişkilerde iletişimin, karşılıklı fikir paylaşımının, konuşmanın, birbirinizle bilginizi bölüşmenin, endişeli, huzursuz, tutarsız şekilde hareket etmemenin önemli olduğunu söylemeliyim. Partneriniz ne söylüyor, birbirinizi dinliyor musunuz, anlaşıyor musunuz? Bunların tümü çok önemlidir. Kazanç anlamında eşimiz, iş ortağımız veya birileriyle olan ilişkimize önem vereceğiz. Merkür, bilgilenmenin işaretçisidir. Buna göre finansal konularda işi şansa bırakmayalım. Başkaları ne düşünüyor, nasıl bir yol öneriyor, piyasanın durumuna göre yeni bir yön belirlemeye çalışalım. Eğer birilerine mali yönde ihtiyacımız varsa, gergin konuşmamak, ortaklaşa düşünmeye çalışmak yararlı olur. İlişkilerde farklı hedefler olup olmadığı ele alınmalıdır.

Sevgili Aslanlar 11 Şubat saat 03:45 burcunuz üzerinde oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içten gelen bir arzuyla kendinizi güçlü görme, bunu insanların da görmesini, kabul etmesini sağlama arzunuzdur. Keşfedilmesi, beğenilmesi, alkışlanması gereken kişi sizsinizdir. Bunu birilerine anlatmak, ifade etmek, onaylanmak sizin için olmazsa olmazınızdır. Görünümlere baktığımızda önümüzdeki 6 aylık sürecin hakikaten sizler adına gayet olumlu gelişmeleri işaret ettiğini söyleyeyim. Sizin o güçlü ışığınız önünüzdeki engelleri aşmanızı, kendiniz için doğru kararlar vermenizi ve ilerlemenizi sağlayacak. İlişkide iki tarafın da, farklı bakış açıları bazen zorlayıcı olsa da, önemli olan birbirinizi tamamlıyor musunuz, ortak bir noktada buluşuyor musunuz sorularına cevap vermektir. Önümüzdeki altı aylık dönem, bu soruların cevaplanması ve buna göre kararlar verilmesi yönünde önemlidir. Görünümler, kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımız, çevremizle olan ilişkimizi ciddi ve gerçekçi şekilde gözden geçirmemizi sağlayacak. Eğer zayıfsa güçlendireceğiz. Aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konularda yılsonuna doğru problemler azalacak. Çalışma hayatımıza odaklanacağız. Beden sağlığımıza önem vereceğiz. Bu Tutulma, ilişkimizi, işlerimizi biraz da maddi-manevi açıdan incelememizi sağlıyor. Güvence önemli bizim için. Bu Tutulma gösteriyor ki, her şeyi eğrisiyle doğrusuyla tartacağız ve ona göre tercihte bulunacağız ve bunlar kalıcı olacak.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyredecek Güneş süresince finansal konularda hakkınızı mutlaka iyi gözetmelisiniz. Ticari konularda ve insanlarla olan bu türden alışverişlerde hesabınızı iyi yapınız. İlişki meselelerinde duygularınızı anlamayan, sizi fedakarlıkta bulunmaya sevk eden partnerinize karşı daha dikkatli olunuz. Bu süreçte şartları iyice gözden geçirmeden ne ilişkiniz ne de maddi konularda hayali kararlar almayınız. Riskli işlere kalkışmayınız ve ödemeyeceğiniz borçlar altına girmeyiniz. Bu süreçte siz Aslanların mutlaka aklı başında karar vermeniz, mali konularda dikkatli olmanız gerekir. Piyasanın durumuna bakalım. El atına binen çabuk iner sözünü unutmayalım.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Aslanlar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi aynı güne denk geldiği için, insan ne yapmak istediğini, ne üzerinde yoğunlaşması gerektiğini tam olarak kafasında oturtmakta zorlanabilir. Özellikle finansal konular ve ilişki meseleleri sizi bir hayli hassas kılabilir. Destek istemek, yardım beklemek, birilerinin anlayışlı olmasını dilemek zorundayızdır. Ancak bunu açıkça ifade etmekten çekinebiliriz. Bu Tutulma, kazanç-kayıp muhasebemizi mantıklı şekilde yapmamız ve yeni çıkış yolları bulmamız için aslında destek veriyor. Çünkü Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerlerken size gerekli desteği sunacak veya kendi başınıza her türlü güçlüğün üstesinden gelebilecek kaynaklara ulaşabilirsiniz. Sözgelimi bir projenizi iletişim gücünüzle kabul ettirebilir, girişimde bulunabilir ve maddi anlamda rahatlayabilirsiniz. Yeni bir yere yerleşim, farklı insanlarla tanışmak da bu Tutulmada etkilidir. Sizin ilişki ve finansal sorunlarınızı çözebilmek adına vereceğiniz mücadele büyümeniz ve gelişmenizde etkili olabilir. Bu Tutulma başta söylediğim gibi her ne kadar insanı zihnen duygusallaştırsa da, kendinden emin olan kişiler güvenle yol alıp, hayatta her zaman bir çözüm vardır sözüne uygun şekilde ilerleyebilirler. Karşılarına çıkacak fırsatlar ve gelişmelerle başkalarına destek verip, destek görerek rahatlayabilirler.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, gerek özel gerek başkalarıyla olan ilişki ve parasal alışverişinizde mantıklı, ölçülü, akıllı davranılması gereken bir dönemdir. Hayali değil, gerçek olanı önemsemeliyiz. Paramızı ve bize emanet edilen parayı iyi koruyalım, hesabını iyi yapalım. Bir yerden borç alıyorsak, kredi çekiyorsak, borcu ödeyebilecek güçte misiniz, sonradan sıkıntı çeker misiniz? Birilerine güvenip bir işe kalkışıyorsanız. Bu kişiler doğru mu, değil mi? bunları lütfen iyi analiz ediniz. Fazla açılmayınız. Genelde parasal, ilişki, iş anlamında sizi kimsenin yanıltmasına izin vermeyiniz. Mali hesaplarınızı kontrol ediniz, değerli kağıtlarınızı saklayınız ve muhasebe kayıtlarınızı düzgün tutunuz. İlişkilerde de, karşınızdaki kişiye, söylediklerine dikkat ediniz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-14-15-19-20-28 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-17-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 19-20 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


BAŞAK

Sevgili Başaklar, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. Borçlarınızı halledeilmek için yeni tercihler ve yeni adımlar atmanız yönünde etkili bir sürece giriyorsunuz. Bir anda verilen kararların pişmanlık verebileceğini unutmayın. Birilerine güvenebilirsiniz ancak gerçekçi olup güven olgusunu ön plana almalısınız. Sizin kazancınızda bir sıkıntı varsa, farklı arayışlara girişebilirsiniz. Fakat bilinçli olmakta yarar var.

7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. Aslında istediğiniz kendinizi gösterip isteklerinizi ortaya koymak. Sesinizi duyurmak istiyorsunuz çünkü sıradanlığa tahammülünüz yok. Bu arayışlar, farklı fikirleri ortaya koymanızı sağlayacak.

11 Şubat tarihinde Aslan burcunda Halkalı Ay Tutulması oluşacak. Önümüzdeki altı aya uzanan bir süreç gerçekleşiyor. Kafanızı kurcalayan ve yorgunluk uyandıran durumların üstünü örtmek yerine bunları çözmeye gayret etmelisiniz. Kendinizi ifade etmenizi işaret ediyor bu tutulma. Ailenizden destek bulup bulmadığınızı, onlarla olan problemlerinizi inceleyeceksiniz. Bunlar olumlu yönde önümüzdeki altı ay içerisinde hareketlenmeye başlayacak. Bilinçli olup maddi ve manevi konularda bu ay tutulması zaman zaman psikolojik sıkıntıları işaret edebilir. Kendinize bakıp eksiklerinizle yüzleşmelisiniz.

18 Şubat tarihinde Balık burcunda Güneş ilerleyecek ve 26 Şubat tarihinde aynı burçta Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Aldanışa yol açan ve yapısı bozuk ilişkiler bu dönemde sona erebilir. Diyebiliriz ki, her şekilde ilişkiler anlamında sizin hayrınıza olan gelişmeler başlıyor. Söylenenlere değil, gördüklerinize bakın. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Para evimizin yöneticisi olan Venüs, bu dönemde çıkarlarımızı korumak istediğimizi gösteriyor. Ancak karşımıza çıkan kişiler de aynı şekilde kendilerine dönük hareket edebilirler. Sözgelimi biriyle beraber olacaksak, onu çok iyi tanımamız lazım. Ne kazanır, nasıl bir hayat sürer bilmek gerekiyor. Ayrılmaya karar verdiysek, nasıl geçiniriz, nasıl bir yaşam süreriz, kaynaklarımız yerinde mi hesap etmek gerekiyor. Bir iş ortaklığı kurmak istiyorsak, iş ortağımızla aramızdaki alışverişin sözleşme anlamında sağlamlaştırılması lazım. Eğer yeni bir iş, çevre veya bir gelişim anlamında adım atacaksak, parasal açıdan durumumuza bakmamız lazım. İş veya özel ortaklarınızla aranızdaki her türlü paylaşımı bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz. Ani istekler veya henüz yerli yerine oturmamış koşullar size yanlış kararlar aldırmasın. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda seyrini sürdürecek ve sizler çalışma hayatınızda bilginin önemini, yenilikçi düşünmenin, teknolojiden yararlanmanın, grup çalışmalarının, projelere eğilmenin, işinizle ilgili kendinizi geliştirmenin ne kadar gerekli olduğunu görebilirsiniz. Konuşmak, kısaca iletişim bir hayli yararlıdır. Bildiklerinizi başkalarına aktarmak, daha fazla öğrenmek, aklımızı kullanmak işimizde gelişmemizi sağlayacaktır.

Sevgili Başaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması sizin, ruhsal ve fiziksel anlamda güvensizlik, değerinizin bilinmediğini düşünmeniz, başarısız veya çaresizmiş gibi hissetmenize neden olabilir. Kimi zaman da, başkalarını memnun edeyim diye kendinizi yormanıza, sağlığınızı bozmanıza yol açabilir. Bunların hissedilmesi doğaldır. Bu Tutulmada önemli olan sağlıksız bir ego ile kendinize ve diğerlerine yabancılaşmamak, iç ve dış dünyadaki dengeleri yerli yerine oturtmaktır. Önünüzdeki altı aylık süreç önemlidir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bakalım. Bu Tutulma nelere işaret, detaylı şekilde görelim. Öncelikle şu maddi konuları gerçekçi bir şekilde ele almak gerekiyor. Gelir-gider arasında farklılık varsa, bunun dengeye kavuşturulması gerekiyor. Sizler iyi muhasebe yaparsınız. Çalışma koşullarınızı, ailevi, sağlık, maddi durumu, önümüzdeki 6 aylık süreçte düzenlemek önemli. Zaten bu Tutulma, kişinin gereksizleri ayıklayışı ve neler dengesini bozuyorsa, zorluyorsa, bunları tespit ederek, enerjisini faydalı şekilde yönlendirmesidir. Şöyle ki, egonuza yenilmeyeceksiniz veya tümüyle geriye çekilip pes etmeyeceksiniz. Geçerliliğini yitirmiş, size bir şey kazandırmayan, aksine dengenizi bozan ne varsa bunları tespit edip, ayıklayacaksınız. Moral ve motivasyon yükseltici çalışmalar, aktiviteler, ruhsal anlamda sizi rahatlatır. Böylece hem kendi arzularınızı tanırsınız hem de hayatınızı sağlıklı bir şekilde düzenlersiniz. Sırf birilerini memnun edeyim diye yorulmazsınız, kendi iç dinamiklerinizi restore edersiniz. Bir projeye başlayabilir, onun için tüm gücünüzle çalışırsınız. Bu Tutulma hangi işin sizin için kazandırıcı, istikrarlı, güvenli olduğunu anlamanızda rehberlik edecektir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş geçişi, romantik ilişkiler gerekse evlilik gibi uzun sürekli beraberlikler anlamında umutlarınızın, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığınız zaman dilimidir. Sizi derinden etkilemekte olan bir ilişkiniz varsa, biraz da üzüyorsa, problemler bir türlü çözülemiyorsa, bir taraf sürekli fedakarlıkta bulunuyorsa tabii ki bu süreçte gerçekçi düşünmeyi ihmal etmeyeceğiz. Eğer ilişkimiz yoksa bu süreçte karşımıza çıkan kişiyi izleyeceğiz, nasıl biri, ilişkiye bakış açısı nedir diye gözlemleyeceğiz. Diyelim ki, mutlu bir ilişkimiz var. O zaman birlikte hayatı demliyor olmanın huzurunu yüreğimizin içinde hissedeceğiz. Geçmişte zorlu bir ilişki yaşamışsak, izlerini yüreğimizden hala silemediysek bu dönemde geçmişi şöyle bir gözden geçirip geleceğimiz için hem akıllıca seçimlerde bulunmayı hem de hayattan umudumuzu kesmemeyi bileceğiz.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Başaklar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün Balık burcunda ilerleyecek Merkür etkisinde, hayallerimizde yarattığımız veya olmasını dilediğimiz bir ilişkiye ihtiyaç duymaktayız. Belki de bu yönde hayal kurmaya açığız. Ancak gerçekleri göz ardı edemeyiz. Dinlemek ve konuşabilmek beraberlikte ne kadar önemlidir. Farklı bakış açısıyla hareket etsek bile, ilişkimiz söz konusu olduğunda ortaklaşa hareket edebilmek, empati yapabilmek ne de kıymetlidir. Bu Tutulmada ilişkimizin niteliğine ve aylar sonra geldiğimiz duruma iyi bakmalıyız. Ne fazla kendimizden taviz verebiliriz ne de karşımızdaki kişiyi kendimize göre yorumlayabiliriz. Bu Tutulma sırasında Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Tutulmanın etkisi ilişkide belli bir özveri ve hassasiyete yol açsa da, aslında değişimden yanasınız. Siz hem cinsel açıdan tutkulu hem de finansal anlamda rahatlık arayışındasınız. İyi niyet bir yere kadar, eğer buna değmeyecek birisi varsa, kendi arzularımı ön planda tutabilirim diye düşünebilirsiniz. Sonuçta hayat şartları zor. Kendi payınıza düşeni göz ardı etmeden hareket edebilirsiniz. Başkalarıyla bölüştüğünüz paralar, miras, hukukla ilgili işlerinizde diğer kişilerin kendi haklarını önemsemeleri aranızda sorun yaratabilir. Bu konuda uzmanlara danışmakta yarar var.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür süresince ilişkiniz, iş ortaklığınızla alakalı konularda akıllı bir analizde bulunmanın önemi büyük. Merkür Balık burcunda iyi niyetli, hayalci düşünmeye neden olabilir. Nelere dikkat edeceğiz? Öncelikle ilişkimizin sağlamlığı ve niteliği çok önemli. Mevcut ilişkinizde sorunlarınız varsa bunlar tekrarlanıyorsa, akıllı bir şekilde gözlemde bulunmamız yararlı olur. Eğer yeni bir ilişkiye adım atarsak, partnerimizin önceki ilişkilerini, hayata bakış açısını, beraberliğe ve hayata olan yaklaşımını iyi anlayalım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-13-16-17-22 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


TERAZİ

Sevgili Teraziler, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Burada ikili ilişkiler çok önemli. Hayatın güzelliklerini hissedip bu alanda ilişkiler kurmak istiyorsunuz. Venüs, Koç burcunda çok etkili çünkü hareketleriyle Nisan ayına kadar etkileri hissedilecek. Mali yönden bazı meseleleri gözden geçireceksiniz. Partnerinizde hangi kriterleri göz önünde bulundurduğunuza da dikkat edeceksiniz. Her anlamda öne çıkmaya hazırsınız ama kendine güvenen bir partner isteğiniz var.

7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda olacak. Gruplar ve ikili ilişkiler içerisinde dikkatli olmanız ve farklı bir şeyler yaşama arzusuyla dolduğunuz bir dönem. Hayatınızı gözden geçirip farklı yeteneklerinizi gözden geçirip ortaya koyma yolunda etkili bir dönem olacak.

11 Şubat tarihinde Aslan burcunda bir Halkalı Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma oldukça önemli. İkili ilişkilerde önümüzdeki altı ayın önemini bu tutulma şaret edecek. Hiç aklınızda olmadan bir evliliğe adım atabilirsiniz. Özgüven ve kendinizi gerçekleştirme isteğiniz ortya çıkacak. Fark edilmek isteyeceksiniz. Öyle bir güven duygusu söz konusu ki, ister istemez öne çıkacaksınız. Bunu altı aya yayarak ele almalısınız.

18 Şubat tarihinde Güneş, Balık burcunda olacak aynı burçta 26 Şubat tarihinde Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Sağlığınızla ve yanınızda çalışanlarla ilgilenip daha iyi ve ılımlı bir yaşam beklentisi içinde olacaksınız. Kendinize bakıp her şeyinizle ilgilenmek ve tazelenmek isteyeceksiniz. Hayatınızda bazı şeyleri değiştiremeyeceğinizin farkında olup endişelerden bu olumlu enerjiler sayesinde kaçınmalısınız. Kendinize zaman tanıyın. Beş altı ay içerisinde olumlu gelişmeler yaşayacağınızın farkında olmalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. İlişki-evlilik veya iş ortaklığınızla alakalı konular üzerinde bu dönem bir hayli hareketli, aktif ve hızlı kararlar alınmasına neden olabilir. Ancak diğer taraftan kafamız karışık. Ne yapmalıyız? Tabii ki öncelikle ilişkimize bir bakmak lazım. Aramızdaki sevgi birliğine. Düzeltmemiz mümkün mü yoksa tümüyle bu ilişki bitti mi? İlişkisi olmayanlar bu dönemde karşılarına sürpriz bir şekilde çıkan kişi hakkında iyice gözlemde bulunmaları lazım. Onu tanımak gerekiyor. Cüretkar ve özgür ilişki kurma biçimi, bu dönemin özünde var. Sabırsızlık ve bir an önce değişimde bulunmak, ancak ilerisini düşünmemek. Oysaki daha dikkatli ve daha seçici olmak gerekiyor. Oldubittiye getirmemek lazım hiç bir şeyi. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda geçişini sürdürecek. Yeni biriyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Devam eden ilişkiniz varsa, partnerinizle düşüncelerinizi paylaşmanız anlamına gelir. Bu geçişte birbirinizi dinlemek, bir mesele veya hayatın genelinde fikirlerinizi öğrenmek kıymetlidir. Arkadaşlıklar ve arkadaşça yaklaşımlar, etkinlikler, internette oyun oynamak, yeni insanlarla tanışmak bu geçişin keyifli yanlarıdır.

Sevgili Teraziler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sosyal hayatın içinde yer alma, beğenilme, kendinizi gösterme, kabul ettirme ve alkışlanma arzunuzdur. Işıltınızla göz doldurmak istersiniz. Hedefe varmak için kadınlar cazibelerini, erkekler karizmatik yönlerini kullanabilirler. Bu bir arzudur ve ne kadar çok insan tarafından beğenilirsek içgüdüsel olarak o denli keyif alırız hayattan. Peki Tutulmanın görünümleri ne diyor, şimdi birlikte gözden geçirelim. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, hedefinizi belirlemiş, yeni projelere girmiş, sosyal yaşam ve özel hayatınızla ilgili konuları dengeye kavuşturmuş olacaksınız. Geçmiş geçmişte kalır, önemli olan hayattır sözünü ilke edineceksiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için, olumlu bakış açısıyla yeni bir dünya kuracak, sizi zorlayan, zaman alan ve gereksiz yere engelleyen kişileri, durumları geride bırakacaksınız. Kendinize geliyorsunuz. Toplumsal ilişkilerde liderlik gücünüz yükseliyor. Ekip çalışmaları, yeni projeler, çocuklar, aşk, özgür seçimler, çevre ilişkileri gelişim anlamında dengeli ve düzenli hale geliyor. Ciddi şekilde kendinize bir düzen kuruyorsunuz. Dostluklar yeniden gözden geçiriliyor, umutlar canlanıyor. Bu tutulma bir yanıyla sağlıksız olanın devre dışı bırakılması, verimli olana yönelişin işaretçisidir. Hangi hedef, hangi iş aşk veya yol sizi tatmin edebilir, hangisi daha sağlıklı ilerlemek için doğrudur, bu altı aylık süreçte belirlenmiş olacaktır. Gelişimin yolu artık fırsatları iyi değerlendirmek, güçlü ilişkiler kurmak, ben buradayım demek, yenilikçi düşünmekle mümkün oluyor.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir süresince, disiplinli bir şekilde çalışmakta ve sistemli hareket etmekte tabii ki fayda var. Başkalarının etkisi altında kalmamak için bu dönemde dikkatli olacağız. İyi niyetimizin kullanmasına izin vermeyeceğiz. Ayrıca sağlığımızı ihmal etmeyeceğiz. Grip, cilt hastalıkları, ayaklarımızın bakımına özen göstereceğiz. Güneş Balık burcu seyrinde, hayallerinize uygun gelişmeler olmuyor diye, nasılsa böyle gelmiş böyle gider diyerek kader kurbanı olduğumuzu düşünmeyeceğiz. Her doğan günün ne getireceğini kimse bilemez. Birileri tarafından izleniyor, bir yerler için düşünülüyor veya teklif verilmek için bekleniyor olabilirsiniz. Onun için size tavsiyem ne fazla alıngan, kırılgan ve endişeli olunuz ne de fazla iyi niyetli davranınız. Her şeyin bir ayarı ve ölçüsü olsun. Böylece üzülmezsiniz, yanılmazsınız.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Teraziler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün Balık burcunda ilerleyecek Merkür etkisinde işimiz, günlük hayatta karşılaştığımız kişilerle ilişkimiz, sağlığımızla ilgili konularda hassas düşünürüz. Dinlenmek, anlaşılmak, duygularımızla dünyayı algılamak ve kesinlikle tartışmadan, sıkıntıdan uzak durmak isteriz. Size karşı anlayışlı olmayan, bencilce davranan kişilere karşı dikkatli olunuz. Onlar genelde kendilerini düşündükleri için doğal olarak ruh ve beden sağlığınız bundan etkilenebilir. Bu Tutulmanın oluştuğu zaman dilimine baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki özellikle ilişki sorunlarıyla mücadele etmek, bencil davranan bir partnerin yarattığı sıkıntıyla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bu nedenle, ilişkinizi gerçekçi şekilde analiz ediniz. Bu Tutulma, son aylarda yaşananlara göre bir karar verilmesi yönünde etkilidir. Tutkulu, problemler olduğu halde bir tarafın diğerinden kopamadığı zorlu ilişkiler yıpratıcı olabilir. Sorunlu beraberlik yaşadığı halde sırf alışkanlık diye kendini yıpratan kişilerin öncelikle ruh ve beden sağlıklarını önemsemeleri gerekir.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür, özellikle çalışanların işlerini dikkatli, özenli ve akıllı biçimde yapmaları gerekecektir. Sanatsal çalışmalar, mistik faaliyetler, şifacılık, doktorluk, hemşirelik, müzik, moda hasta bakımı, evcil hayvanlar, rehabilitasyon gibi mesleklere ilgi duyabiliriz. Sağlık açısından ayaklarımız, soğuk algınlığı, kabuklu yaralar, romatizma ve ağrıların mutlaka doktora gösterilmesi gerekir. İş yerinde veya günlük hayatta birilerinin sözünden, davranışlarından çabucak etkilenebiliriz. Her şeyi kafamıza takmayalım. İlaç alışkanlıklarımıza, alkol alımına dikkat edelim. Beslenmemize özen gösterelim. İşlerimiz yaparken not alalım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-14-15-19-20-24-25 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-22-28 Aşkta En Şanslı Günler : 24-25 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


AKREP

Sevgili Akrepler, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçiş özellikle ikili ilişkilerinize dikkatli bakmanızı sağlayacak. Eğer yalnızsanız geçmiş ilişkilerinizin etkileri devam ediyor olabilir. İş ortaklarınızla ilişkilerinizi de ele alacaksınız. Duygusal ve fiziksel anlamda kendinizi iyileştirmek isteyeceksiniz. Günlük temponuzda kendinizi ilişkilerinizi düzenlemeye yönlendireceksiniz. Yer yer agresif davranabilirsiniz ancak yanlışa yürümemek için dikkatli olmalısınız.

7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda olacak. Ailenizle olan ilişkinizde ve ileriye dönük planlarınızı gözden geçirdiğinizde ailenizden destek görüp görmediğinizi sorgulayacaksınız. Özellikle maddi ve geleceğinizi etkileyen olaylarda bu kadar baskın ve olumsuz düşünmeyin.

11 Şubat tarihinde önümüzdeki altı ay boyunca etkili olacak bir ay tutulması gerçekleşecek. İş hayatınız ve ev yaşamınızı etkileyen birçok konu bu tutulmadan payını alacak. Kendinizce bir gelecek tasarınız var ve neler yaşadığınızı inceleyeceksiniz. Bunları düzenlemeniz için altı aylık süreç size olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Özgüveniniz bu altı ay içerisinde çok önemli. Bir müddet, geçici bir işte çalışıp daha sonra kariyerinize yönelebilirsiniz. Kendi yeteneğinizi keşfedeceğiniz bir alanda ustalık elde edebilirsiniz. Şartlara göre hareket etmelisiniz.

18 Şubat Güneş-Balık geçişi sizin için aşk hayatıyla ilgili konularda ılımlı ve aynı burçta 26 Şubat’ta gerçekleşecek olan Halkalı Güneş Tutulması da umut beklentinizi ortaya çıkaracak. Aşk beklentiniz artacak. Çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. İlerisi adına isteklerde bulunup şükrederseniz önümüzdeki altı ayın sizin için oldukça verimli geçecek. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sert, taviz vermez ve başkaları üzerinde etkin olmaya çalışabilirsiniz. İster istemez hakimiyetçi pozlar takınırsınız. Yerini ve zamanını bilmediğinizde bir takım sorunlar yaşanabilir. Evet bu geçiş, yeni kararlar vermek hem yolunuzu ve hem de ne yapmak istediğinizi belirlemeniz için sizi bir hayli itekleyecek. İlişkilerde sabırsızlık, bazen ani ve fevri çıkışlarda bulunmak mümkün. Benim tavsiyem, iş konusunda özellikle oturup yeteneklerinizi, becerilerinizi bir düşünün. Eğer yetersizseniz, o zaman sabırlı bir şekilde eksiklerinizi gözden geçiriniz. Bir an önce amacıma varayım diye olur olmaz kararlar vermeyiniz. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içi ilişkilerimizde ister eş ister büyüklerimizle yaşıyor olalım, arkadaşlık etmek, yoldaş olmak önemlidir. Çocuğunuzun, eşinizin, büyüklerinizin, dost bildiklerinizin sorunlarını birlikte aşabilmek, çözüm bulmak önemlidir. Birbirimizle konuşmalıyız. İçimizdekileri paylaşmalıyız ve bundan da pişman olmamalıyız. Bu geçiş, mali konuların ev içinde, aile ile görüşülmesi yönünde etkili olduğu gibi, taşınma, kira artışı, ev satın alımı, yatırım, ofis çalışmaları, eğitim giderleri gibi konularda da önem taşıyacak. Hesabı bilmek, harcamalara da dikkat etmek lazımdır, ailemize destek olabiliriz. Evimizin ihtiyaçlarını temin edebiliriz. Parasal konularda sorumluluk bilinciyle hareket ederiz.

Sevgili Akrepler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, iş hayatında görev ve sorumluluklarınızın farkında, canla başla çalışmanın önemini vurguluyor. İçgüdüsel olarak beğenilmek, takdir edilmek ve el üstünde tutulmak istersiniz. Her şeyde merkez olma arzunuz, bazen iş ortamında veya iş ilişkiniz olan kişilerle aranızda soruna yol açabilir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Neleri işaret ediyor, neler önemli, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle, iş hayatınız ve ailevi yaşamınız, mesleki-ailevi ilişkileriniz arasındaki dengenin yerli yerinde olması gerekiyor. Bir zirve hedefiniz olmalı. Kaldı ki bu Tutulma yetenekli olduğunuz alanda yükselmeyi sağlayıcıdır. Sizi ancak, hayali düşünmek, birilerinin etkisinde kalarak, amacınızdan vazgeçmek zorlayabilir. Buna izin vermeyelim. Ruhsal anlamda doyurucu, istikrarlı, geleceği olan ilişkilere yönelelim. Tercihimiz bu yönde olsun. Zaten bu Tutulma bunu da sağlayıcıdır. Göreceksiniz ki, sağlıksız bir ilişki zaman kaybettiricidir. Daha önce yaşanmış tecrübelerinizi unutmayın. Kazandırıcı projelere, işlere, hedeflere yönelin. Önünüzdeki 6 aylık süreçte buna önem verin. Zorluklar olabilir. Bunlar doğaldır. Bazen siz veya başkaları aşırı gururlu, kibirli davranabilirsiniz. Bazen de işleriniz yoğunlaşır, koşturursunuz, bazı aksiliklerle uğraşırsınız. Fakat bunlar baş edemeyeceğiniz şeyler değildir. Azim ve kararlılık, işinize odaklanmak, gerektiğinde sabırlı olmak önemlidir. Bu Tutulmanın bir başka özelliği, ailevi yaşama farklı bir pencereden bakmak, belki de hedefinize ulaşmak için evinizden uzakta bir yerde, ortamda, şehirde yaşamak, değişik insanlarla bir arada olmak anlamına gelebilir. Sizin gelişiminiz için böyle bir şey gerekli ise, bu sizi yıldırmasın. Bir hedefim var, bu güçlükleri yaşıyorum ancak sonucunda başarılı olacağım diye düşünürseniz, zorlukların üstesinden gelirsiniz.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş süresince, aşkı ve hayatı ele alış biçiminiz hassas, sezgisel, romantik tarzda gelişebilir. Kişi hem mutlu olabileceği ortamlar arar hem de problemlerinden kurtulmak ister. Ancak gerçekçi olmayı da ihmal etmemelidir. Başkalarına karşı iyi niyetli olmak, sevgilimize karşı bağlılık hissetmek, gerçeklerden biraz olsun uzaklaşmak hoş gibi durabilir. Ancak akıl baştan gitmeden, şöyle bir önümüze ardımıza bakmayı ihmal etmeden. Ruhsal etkileşime bir hayli açık olduğumuz bu süreçte, eğer ilişkimiz veya herhangi bir şey bizde çelişkiler uyandırırsa, durup olan bitene iyice bakalım.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Akrepler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkürün de Balık burcunda ilerleyişiyle, hassas gönlümüzde olan bitenleri, aşkta hayallerimizi, içimizden geçen dilekleri birilerinin anlamasını, fark etmesini bekleyeceğiz. İyi niyetle, şefkat duygusuyla hareket eden bir partner bize kendimizi iyi hissettirebilir. Bu Tutulmada geçmiş tecrübelerimizin ışığında artık dikkate aldığımız nokta, bizi kimsenin üzmemesi ve sağlıklı bir ilişki yaşamaktır. Bir şiir, bir söz, yeri geldiğinde bir sırt sıvazlama, bizi aşkta mutlu edebilir. Tutulmanın oluştuğu bugün gökyüzüne baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, idealleriniz için sıkı çalışabilirsiniz. Kendiniz ve başkaları için elinizden geleni yapabilirsiniz. Şartlar gereği zaten, güçlü olmanız, mücadele etmeniz gerekiyor ve siz bunun farkındasınız. Yeteneklerinize uygun bir iş tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sanatsal anlamda, projelendirme, organize etme şeklinde olabilir. Huzurlu ve sizi tatmin eden bir iş olmasına dikkat edersiniz.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür astrolojik olarak, hayallerin güçlendiği, gerçekçi düşünmenin zorlaştığı, sanki güzel bir film izler gibi yaşamı ele almak istediğimiz süreçtir. Aşk, zihnimizi arındıran, bize farklı bir dünyanın kapılarını açan bir rehbere benzer. Romantik yakınlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar bizi fazlasıyla etkiler. Ancak ben derim ki, gerçekçi olmayı, ilişkinizi dikkatlice gözden geçirmeyi unutmayın. Bu süreçte, sanatsal faaliyetlere, mistik konulara, hobilerimize zaman ayırabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-16-17-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 26-27 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


YAY

Sevgili Yaylar, 3 Şubat tarihinde Venüs-Koç geçişi başlayacak. Sizin için aşk hayatınızda aktiflik öne çıkıyor. Aşk konularında yenilik isteğiniz artacak. Yeni tanışmaları işaret edebilir. İnsanın özellikle ilişkideki özgüven duygusunu vurgulamakla birlikte kişisel ve tensel anlamda kendinizi güçlü hissettiğiniz bir dönem. Burada yeni iş girişimleri, ustalık kazandığınız alanlarda kendinizi gösterme, kendinizi merkeze alma anlamında bu etkiden yararlanabilirsiniz. Eski ilişkiler tazelenebilir.

7 Şubat tarihinde Merkür-Kova geçişi başlayacak. Yeni yerler görmek ve kendinizi ifade etme isteğiniz artacak. Hayat sizi zorlarken yeni ilişkilere de başlamak isteyeceksiniz. Yeni tekliflerle karşılaşabilirsiniz.

11 Şubat tarihinde Halkalı Ay Tutulması, Aslan burcunda gerçekleşecek. Yeni iş tercihleri, farklı yerler görme isteği, aşkla karşılaşma isteği gibi konularda son derece etkili. Ayrıca altı aylık süreç içerisinde değişiklikleri işaret ediyor. Önümüzdeki altı ayı bir hayli etkili ve kendinizi ifade edebileceğinizi gösteriyor. Bu tutulmaya olumlu diyebiliriz.
18 Şubat tarihinde Güneş, balık burcunda olacak ve aynı burçta 26 Şubat’ta da Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Sevgi ön plana çıkacak, empati kurmak isteyeceksiniz. Sorunlar varsa, önümüzdeki süreç iş-ev arasındaki denge içerisinde kendinizden çok da fedakarlıkta bulunmadn hareket edip hesabınızı tutturmaya çalışmalısınız. Yer yer biraz aşırı fedakarlıkta bulunuyor olabilirsiniz. Bu tutulmada bilinçli hareket ederseniz fedakarlığı dengeleyebilirsiniz. Kendinizi de biraz ön plana almalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatınızı aktif hale getiren, ilişki kurmada kolaylıklar tanıyan, çabuk ve hızlı aşklara yelken açtıran bir yansıma yaratıyor. Beklenmedik sürpriz aşklar öylesine etkili ki, hayatınıza girecek kişi kalabilir de, geldiği gibi de çıkıp gidebilir. Ancak şu var ki, iki yıl sonra Mars da bu alanda seyrini sürdüreceğinden bu sefer aşk hayatınızda cinsellik bir hayli ön planda. Venüs Koç burcunda astrolojik olarak bencilliği teşvik eden, uyumlu davranmayı engelleyen ilişkilerde bencil yanlarımızı, arzularımızı ortaya çıkaran zamanlardır. Kişi ihtiraslı ve arzularının esiri olabilecek kadar tutkuludur. Hayatın tüm zevklerine kendini açar ve artık durmak, engellenmek, geriye bakıp takılıp kalmak istemez. Aniden aşık olabilirsiniz veya devam eden ilişkinizde minicik bir sorunu bile kaldırmaz, hoşça kal demeye kalkışabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili yeni kararlar verebilir, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu dönemde harekete geçebilirsiniz. Benim tavsiyem, aşkın hayatınızdaki yeri ve anlamını lütfen iyice düşünün.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Ko burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Çevremizle bağlantımız artacak. Arkadaşlıklar kuracağız. İletişimde bulunmaktan, bir araya gelmekten hoşlanacağız. Yeni biriyle tanışabiliriz. Bu kişiyle sık sık bir araya gelebiliriz. Bu geçiş, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Daha fazla bilgi edinmemizi, kendimizi geliştirmemizi, zihnimizi kariyer hayatımıza odaklamamızı, görüşmelerde bulunarak çevremizi genişletmemizi sağlar. Anlaşmak, konuşmak, yakın çevremizde bulunan bir kişiyle ortaklaşa bir işe girişmek, zekamızı en üst düzeyde kullanmak, yeni bir çevreye dahil olmak açısından da ben gayet olumlu buluyorum.

Sevgili Yaylar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin hangi yön, hedef ve yolda ilerlerseniz ilerleyin, -Ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum diyerek kendinizi geliştirmenin kıymetini vurguluyor. Yurtdışı, yüksek eğitim, dini inanç, felsefe, yabancı kültürler hakkında bilgilenme ve akademik tercihinizi doğru şekilde yapabilmenin yolu, kararlı olmaktan geçiyor. Önümüzdeki 6 aylık süreç bir yere yerleşmek, orada yaşamak, yüksek okul kazanma, projeler geliştirme açısından gayet yararlıdır. İletişim bir hayli etkili olacak. Yeteneğimize göre tercihler yapacağız. Öğreneceğiz, takip edeceğiz, araştıracağız. Hayata bakış açımız farklılaşacak. Gerçekçi hedefler belirleyeceğiz. Güçlü bir şekilde kendimizi ifade etmeye çalışacağız. Bir dil öğrenmek, bir sanat veya spor alanında kendimizi geliştirmek, sahne almak, organizasyonlar yapmak mümkündür. Ancak hükmedici, kibirli, aşırı gururlu davranışlardan uzak durmamız gerekecek. Tevazu içinde insanlarla ilişkilere dikkat ederek, tabii ki hedefinize odaklı şekilde ilerleyerek kazançlı çıkarsınız. Siz artık dış dünyaya açılıyorsunuz. İllaki bildiğim çevre, alıştığım insanlar, arkadaşlarım, sosyal çevrem demeyin. Yeni insanlarla tanışmaya, yeni yerler görmeye, trendleri takip etmeye, bilgilenmeye önem veriniz. Tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor. Mesleki veya toplum içindeki yerinizi bu bakış açısı belirleyecek. Bu açıdan düşünürseniz, ilişkilerinizi ve tercihlerinizi gayet doğru yapabilirsiniz. Bugüne dek edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi şimdi geliştirecek fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Bu da size maddi anlamda kazanç olarak geri dönecektir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş, kendimizi en rahat, huzurlu, sakin hissettiğimiz alanlara, insanlara doğru çekilme arzumuzun işaretçisidir. Bu evimiz veya işimiz, ailemiz veya sevgilimiz olabilir. Yeter ki, şefkat, sevgi, inanç ve ruhsal anlamda doyuma ulaşmamızı sağlasın. Bu süreçte, iki yönlü davranabiliriz. Bazen kendimizi ailemize veya başkalarına adayan tarzda hareket ederken bazen de hiçbir zorluğa katlanamayıp uzak durmaya çalışabiliriz. Bu sizin biraz da karakter yapınızla alakalı durumdur. Ancak şu var ki, bu süreçte iş veya ev değişimi, eğitim hayatı, ticari konular, ailevi meseleler üzerinde gerçekçi olmak lazım. Aklımıza estiği gibi kararlar vermeyelim.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Yaylar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkürün Balık burcunda ilerlemesi ailemiz, ilişkiler, iş hayatımızla ilgili meselelerin bizim için önemini vurguluyor. Elimizden geldiğince aramızdaki bağı güçlü tutmaya, özverili düşünmeye çalışacağız. Huzur bizim için bu Tutulmada hakikaten önemli. Hem kendi isteklerimizi elde etmekten yanayız hem de iş-ev arasındaki dengeyi kurmaktan yanayız. Özgürlüğümüz de aynı şekilde kıymetli. Evet sevdiklerimiz için elimizden geleni yaparız ancak onlar iyi niyetimizi zorlamalılar. Bizi bir takım yollarla yönetmeye ve kendi isteklerini dayatmaya çalışmamalılar. Bunlar bizim için önemli. Dışarıda mücadele ederken, en gizli alanımız olan evimizde sorun yaşamak istemeyeceğiz. Tutulmanın etkili olduğu bugünlerde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu bizim kendimizi iyi hissettiğimiz, doyuma ulaştığımız, olmazsa olmazımız olan kişilere, hobilere, alanlara, aktivitelere yönelme arzumuzu gösteriyor. Hayatı eğlenceli, özel ve keyifli hissettiren her ne varsa bizim için önemli hale geliyor. Başkalarına olduğu gibi, kendimize de zaman ayırmayı bileceğiz. Bu yönde hareket etmekten zevk alacağız. Çocuklarımız varsa onlarla vakit geçirmek, onların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek bizim için önemli olacak. Cinsellik aşkta önemli ancak bizim için hepsinden önemlisi huzur veren, sıkmayan, yormayan bir insanla olabilmek ve hayattan keyif duyabilmek olacaktır.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür, ilişki, iş hayatınız, eviniz ve ailenizle ilgili konuların tarafsız ve gerçekçi bir şekilde ele alınmasında fayda var. İlişkiniz, iş ortaklığınız gibi başkalarıyla alakalı konularda sizi rahatsız eden, yanıltıcı tarzda hareket eden veya hayal kırıklığı yaratan durumlar varsa, bunları bilinçli bir şekilde ele almamız lazım. Bazen karşımızdaki kişiye olan düşkünlüğümüz nedeniyle yanlışları görmeyiz. Ev değiştirme, evden ayrılma, satın alma, ailevi konularda hayalci olmayalım. Bir bakalım duruma. Paramıza, işimize, ilişkimize güvenerek yola çıkmadan önce, durumu iyi analiz edelim.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-14-15-19-20-24-25-28 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 18-19-20-21 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


OĞLAK

Sevgili Oğlaklar, 3 Şubat tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. Ailenizle olan iletişiminizde agresif davranabilirsiniz, biraz değişim isteği içerisindesini. Dışarıdan gelen etkilere tepki vermeye açıksınız. Venüs kariyer hayatınızda da etkili olduğu için bu alanı çokça inceliyorsunuz. Biraz bencilce düşünebilirsiniz.

7 Şubat tarihinde Merkür, kazanç evinizde hareket ediyor. Biraz fazla harcamayı işaret edebilir. Merkezi parayla alakalı görüşmeler yapabilirsiniz. Kendinizle alakalı bir değişim düşünüyorsanız, bütçesini tanzim etmede dikkatli olmalısınız.

11 Şubat tarihinde Aslan burcunda Halkalı Ay Tutulması oluşacak. Bu tutulma, mali konular üzerinde etkili. Nisan ayından itibaren maddi yönde desteklenmeye başlayacaksınız. Kredi, yatırım ya da dışarıdan gelen destekler sizin için belirleyici ve rahatlatıcı olacak. Güzel destekler var diyebiliriz. Elinizi kolunuzu bağlayan şartları aşabilme gücünüz var. Ailevi konularda beklenmedik gelişmeler ya da yeni bir yere taşınma mümkün olabilir. Ancak sabırlı olup zamana yaymalısınız.

26 Şubat tarihinde Halkalı Güneş Tutulması, Balık burcunda gerçekleşecek. Yurtdışı çalışmaları ve her türlü iletişimle ilgili olumlu ve ılımlı iletişimler kuracaksınız. Bu da önümüzdeki beş altı ayı her anlamda besleyici ve toparlayıcı bir etki olacak. Yeniden umutlanmanızda ve mutlulukla ele almanızda ön ayak olacak bir etkiyle karşı karşıyasınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Astrolojik açıdan bir hayli etkili bir dönemi işaret ediyor. Oğlak öncü bir burçtur. Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. Ev ve ailevi konularda temkinli olmak gerekir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün dinlenmesinden hoşlanır. Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur. Mars da, Koç burcunda ilerleyeceğine göre, ev sınırları, kariyer konularında hem güçlü tepkilerde bulunmaya açığız. Ancak aklımız da başımızda olsun. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili Merkür-Kova geçişinde, kazanç elde etme yönünde arkadaş çevreniz, hizmette bulunduğunuz kişiler, günü birlik işler, internet, yazışmalar, bilgi paylaşımları hayli etkilidir. Hangi konuda tecrübemiz varsa, başkalarına eğitmenlik yapabiliriz, yol gösterebiliriz, aktif bir şekilde yönlendirebiliriz. Ancak geleni bereketiyle karşılamayı, olmayan bir işi de hayrımıza bilmeyi unutmayalım. Dostumuzu düşmanımızı bilelim.

Sevgili Oğlaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, başkalarıyla alakalı maddi-manevi paylaşım ve ilişkilerimizi dengeye kavuşturucu, kendi arzularımız ile diğerlerinin talepleri arasındaki çizginin sağlıklı şekilde düzenlenmesi yönünde etkilidir. Şunu diyebiliriz ki, biz kendimizi merkez alacağız ve daha rahat yaşama imkanları üzerinde duracağız. Ne veriyorsak, karşılığını almaktan yana olacağız. Bu iş hayatımızda da, ilişkilerimizde de öne çıkıyor. Hukuk davaları, miras, nafaka, tazminat, bağlanan ödeneklerin güçlü bir şekilde değerlendirilmesi bu tutulmada önem taşıyor. Biz de harcamalara dikkat edeceğiz. Geleni tutmayı bilmeliyiz. Borçlarımız varsa, bunları ödemeliyiz. Zaten bu tutulma, önümüzdeki 6 aylık süreçte bütün bunları yerli yerine koyabilmek, düzenleyebilmek adına kıymet taşıyor. Görünümlere baktığımızda, iş gelirimizin, yaptığımız görev karşılığı olmasına önem vereceğiz. Ben bu kadar çabalıyorum ve bunu istiyorum tarzında taleplerimiz olabilir. Ferah yaşamak, ruhsal ve bedensel anlamda kaygılarımızdan, inzivadan, sürekli sorumluluk alarak hayatımızdan ödün vermek niyetinde değiliz artık. Tabii ki bunun ayarını da bilelim. Her şeyde hep kendimiz adına düşünemeyiz. Duruma göre ayarımızı yaparız. Maddi anlamdaki gelişmeler para kazanma, harcama şeklimizi yeniden düzenleyicidir. Bu tutulma yeni iş olanakları, fırsatlar getirerek, bizim de yarınlarımız adına yatırımda bulunmamızı sağlayabilir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir dönemi, eğitimden iş hayatınıza, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizden, yaşamı ele alış biçiminize kadar her konuda hassasiyetin yükseldiği zamandır. Hayal gücümüz ön plandadır. İnandığımız bir alana, kişiye, olguya kendimizi adamaya hazırızdır. Dönemin kendi içindeki özelliği bizi gerçekçi düşünmekten alıkoyabilir. Onun için tabii ki şartlarınızı zorlamamaya, sınırları aşan bir fedakarlıkta bulunmamaya, kolay etki altında kalmaya da özen göstermek lazımdır. Oğlaklar her ne kadar gerçekçi ve aklı başında insanlar olsalar da, aslında gizli duygusal bir yapıları vardır. Bu da onların, bazı kötü niyetli ve bencil insanlar tarafından üzülmelerine neden olur. Demek oluyor ki, dikkati de elden bırakmayacağız.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Oğlaklar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi, kardeşlerinizle ilişkiniz, sağlık, eğitim ve iş konuları üzerinde zihniniz meşgul olabilir. Bunları mantıklı ve akılcı biçimde ele almanızda yarar var. Sorunları empatide bulunarak çözmemiz gerekebilir. İşlerinizi iyi takip ederek, fikir alışverişinde bulunarak, araştırarak, doğru bilgilenmeyi önemseyerek ilerlemekte yarar görüyorum. Bu zorlu bir tutulma değil ancak ailevi konularda biraz sabırlı olmamız yararlıdır. Tutulmanın etkili olduğu bugünlerde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Evimiz, ailemizle ilişkimizde bizi mücadeleye sevk edici durumlar olabilir. Bazen gerginleşiriz bazen de çözüm bulmak, halletmek amaçlı hareket ederiz. Gerektiğinde savaşırız, liderliğimizi kabul etmelerini bekleriz. Kimi Oğlaklar bu tutulmada bir ev, ofis veya yer değişiminde bulunabilirler. İsteklerimizi elde etmek için hem iyi niyetli hareket edeceğiz ancak gerektiğinde kendimize göre karar vereceğimizi belirteyim. Ancak aceleci olmayın, zamanla bunlar halledilecektir.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, sadece çevresel konularda değil, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, gerek günlük hayatta gerekse çalışma ortamındaki kişilerle olan ilişkinizde iyi niyet ve şefkatle düşünmenin işaretçisidir. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Sonra oturup, neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye üzülmeyelim. Merkür Balık burcunda hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Lütfen bilinçli olalım. Bu süreç özellikle yaratıcı tarzda çalışan sanatçılar, mistik konularla uğraşan şifacılar, edebiyatla ilgilenen kişiler için gayet yararlıdır. Psikolojik danışmanlık, hastane, eğitim sektörü ve insanlara yardım amaçlı faaliyetlerde bulunabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-13-16-17-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-14-15-28 Aşkta En Şanslı Günler : 3-4 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


KOVA

Sevgili Kovalar, 3 Şubat tarihinde Venüs-Koç seyri başlayacak. Öne atılma, kendinizi ileri atma isteğiyle dolu olduğunuz bir iki ay geçireceksiniz. Kendinizi ifade etmek isteyeceksiniz. İletişim, ilişki, ticaret konularında olumlu etkiler ikiye katlanacak. Yolculuklar, yeni bir yere taşınma ve ailenizle yeniden buluşma ya da taşınma anlamında etkili olabilir.
7 Şubat tarihinde Merkür, burcunuzda seyrine başlıyor. Aşk ve finansal konularda ilişkilerinizi inceleme fırsatını bulup yeniliklere adım atarak çıkarlarınızı ön plana getireceksiniz. Aşk hayatınızla ilgili konularda sürprizler yaşayabilirsiniz, yenilik ve değişimlere açık olun.

11 Şubat tarihinde karşıt burcunuzda Halkalı Ay Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma ikili ilişkileri ön plana çıkartıyor. Partnerinizle bir çekişme veya kutuplaşma olsa da karşıt duyguların çözüme ulaşması mümkün. Uzun zamandır yalnızsanız hayatınıza biri girebilir. Ancak karşı cinsinize kulak vermelisiniz. Yabancı biriyle tanışmayı ve kaderinizin değişmesini bu tutulma işaret ediyor. Nisan ayından sonra ikili ilişkilerde hayati kararların alınması için bu tutulma önemli olacak. Problem varsa da, bir bitiş ve yenilik ortaya çıkacak.

18 Şubat tarihinde Güneş kazanç eviniz olan Balık burcunda olacak ve aynı burçta 26 Şubat’ta Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Kendinize gelme isteği içerisindesiniz ancak bütçenizi iyi tanzim etmeniz gerek. Bütçenizi verdiğiniz karar güç duruma düşürecekse, bundan kaçınmalısınız. Hesabı biliyorsunuz. Güzel günler var ama bilinçli ve farkında olmanız gerek. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, ailevi anlamda yeni kararların alınması, yolculuklar, yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yönünde destekleyicidir. Ancak bir parantez açayım. Özellikle ev değiştirmelerde, satın alma gibi durumlarda iyi düşünün. Acele etmeyin. Yenilikler bir hayli çekecektir. Heveslilik bir hayli yüksek olduğundan, hiçbir şeyden çekinmeden her türlü rekabette ön sıralarda sizi görebiliriz. Değişimlerin birçoğu aslında iki yıl önce düşünülmüş olabilir. Hayır diyorsanız, siz iki yıl önce adım atmamış Kovalardan birisi olabilirsiniz. O zaman şimdi buyrun değişime, yeni sayfadan hayata merhaba demeye. Başkalarından akıl almaya gerek yok. Sizin aklınız size yeter. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu geçişi, aşk hayatımızda iletişimin öncüsü, insanları etkilemede gücümüzün doruk noktasında olduğunu gösteriyor. Sözlerimizle nasıl da arkadaş canlısı olduğumuzu göstereceğiz. Görüş yapımız, ileri düşünce tarzımız, modern yaşam biçimimiz, kültürel etkinliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılıyor. İlişkimizde her şey karşılıklı anlaşmaya dayalı olacak. Kafa dengi arkadaşlığa, beraberliğe önem vereceğiz. Anlaşılmaz, huysuz, dediğim dedik kişilerden hoşlanmayacağız. Bu geçişte, parasal krizlerimizi aşabilmek amaçlı düşüneceğiz. Kimlerden ne gibi destekler görebiliriz, nasıl para kazanabiliriz bunları daha dikkatli şekilde gözden geçireceğiz. Kısaca yenilenmek arzumuz, rahat yaşama isteğimiz yüksek olacak.

Sevgili Kovalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin ilişkiler yoluyla büyümeniz, gelişmeniz ve hayatınıza yeni bir sayfa açmanız yönünde etkilidir. Şimdi merkezde beraberlikler önemli. Tek başınalıktan ziyade, biriyle yol almak, hayatı kurmak, kendinizi ifade edebilmek, güçlenmek vaktidir. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, bir ilişki başlar, ilerler, ileriye dönük karar verilir. Bir iş ortaklığı yapılır, hedefler belirlenir, projeler gündeme gelir. Fırsatlar karşınıza çıkar. Problemli evlilikler tekrar gözden geçirilir. Uzun yıllardır bekar hayatı yaşayan Kovaların evlenmesini, farklı yönlerinizi, özelliklerinizi karşı cins üzerinde etkin şekilde göstermenizi sağlayan bu tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor. Karşımıza çıkan kişi veya kişiler hayatımızı olumlu yönde değiştirirler. Bireysel ve toplumsal anlamda bizi büyütürler. Benliğimizi ve içimizde saklı duran güzellikleri ortaya çıkarırlar. Yüksek eğitimden, ticari hayata ve özel yaşamımıza kadar bir yenilik ve değişim söz konusu. Farklı bir pencereden ancak gayet olumlu yönde bir gelişime doğru yol alıyoruz. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda belirlemeye başlıyor. Bir başka ülkeye veya şehre evlenerek, okumak için, iş amaçlı, akademik çalışmalar, projeler vasıtasıyla gidebiliriz, yerleşebiliriz. Bu Tutulmayı, arzularımızı, ideallerimizi oluşturmak olarak yorumlayınız. Tutulmanın bir başka özelliği, maddi konularda daha dikkatli ve titiz analizlerin işaretçisi olmasıdır.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında Balık burcunda seyredecek Güneş süresince parasal konularda aklımız başımızda olsun. Bütçenizin şartlarına göre hareket etmek, yatırımlarda piyasanın durumuna bakmak, alışverişlerde hesabınızı bilmek, borç alacak konularında gözünüzü dört açmak gerekir. Güneş-Balık süresince de, üç beş kuruşumuz her ihtimale karşı bir kenarımızda bulunsun. Bu dönem, mistik ve şifalı alanlarda çalışanlar, edebiyat veya yaratıcı meslek sahipleri için kazanç sağlayıcıdır.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Kovalar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, Merkür-balık geçişiyle örtüşüyor. Finansal konularda tabii ki hesabı bilerek, dağılmadan ne aldığınıza ne ödediğinize dikkat ederek hesaplamakta yarar var. Bütçemizin dengede kalmasına özen gösterelim. Bu Tutulma biraz hassasiyet yaratıyor olabilir. Ancak fikirlerimizi ortaya koymamız, bir değişim, yenilik için harekete geçmemizi sağlayıcı niteliği de bulunmakta. Tutulmanın etkili olduğu bugün Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerlediği için, yeni bir çevre, yeni ilişkiler, yeni kararlar gündeme geliyor. Bunlar yakın bir zamanda yerli yerine oturabilir. Kazanç anlamında bizi şu sıralarda zorlayan şartları geride bırakmak için girişimde bulunmaya çalışacağız. Hedefimiz, daha aktif olabilmek, kendimizi en iyi şekilde ifade etmek ve arzuladığımız adımları atabilmek olacaktır. Size tavsiyem, akıllıca hesabınızı yapmanız, aceleci olmamanız. Hangi mesele olursa olsun bunun artı ve eksilerine bakalım. Bu bir çevre değişimi olur, parasal anlamda bir yatırım olabilir, birilerine destek veya kişisel bir istek olabilir. Ancak biraz önce belirttiğim gibi hesabımızı bilmeliyiz.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, parasal kazançlarınız başta olmak üzere parayı harcama şeklinizle de yakından ilgilidir. Ayrıca aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle, aşka bakış açınız, aşkın hayatınızdaki önemi üzerine düşünmenin de belirtecidir. Ancak akılcı düşünmenin önüne geçebilir. Hassasiyeti yükseltir. Detaylar göz ardı edilir. Üzerinde analiz yapılmadan, araştırılmadan verilen yatırım kararları, borç alımları, kredi ve harcamalar problem çıkarabilir. Bu nedenle alacağımıza vereceğimize dikkat etmeli, borçlarımızı zamanında ödemeliyiz. Mistik çalışmalar, sanatla alakalı işler, şifa, danışmanlık gibi alanlardan para kazanabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-14-15-19-20-24-25-28 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-16-17 Aşkta En Şanslı Günler : 5-6 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


BALIK

Sevgili Balıklar, 3 Şubat tarihinde Venüs Koç burcunda seyrine başlıyor. Öncelikle güzelliklere sahip olma ve bir şeyler satın alma duygunuz öne çıkacak. Neye ne harcadığınızı incelemelisiniz. Başka bir yere taşınma ya da iletişimle ilgili konularda da bu etki önemli olduğu için giderleriniz gibi konularda çok dikkatli olmalısınız. Kardeşlerinizin size maddi anlamda ihtiyacı olabilir ya da siz birilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Planlarınızın getiri ve götürülerini incelemelisiniz.

7 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. Sorumluluklarınızı ve yalnızlıklarınızı hatırlatacak bir etki olacak bu. Karşınıza biri çıktığında pişmanlık yaratabilecek kararlar almanızı sağlayacak iyi niyetlerinizi dengelemenizi işaret ediyor. Çok da olumsuz bir etki olmadığını söyleyebiliriz.

11 Şubat tarihinde Halkalı Ay Tutulması, Aslan burcunda gerçekleşecek. Olumlu etkileri altı ay boyunca sürecek. Alternatifiniz olmadan işten ayrılmayıp, sağlığınızı olabildiğince önemsemelisiniz. İş hayatındaki iyi niyetinizi gözden geçirmelisiniz. Sağlam iş kararları da ayrıca bu etkiyle işaret ediliyor. İleriye dönük düşünmeli, şu anki mutlulukların sonrasını d planlamalısınız. En azından Ağustos ayına kadar bedeninizi dinlendirmelisiniz. Sağlık harcamalarınız olabilir. İş hayatınızda ustalık kazanıp günlük temponuzu daha olumlu planlayabilirsiniz. Belki yeni bir işe adım atabilirsiniz. Psikolojik ve bedensel anlamda kendinize önem vermenizi gerektiren ve etkili bir altı aya giriyorsunuz.

18 Şubat tarihinde Güneş, burcunuzda seyrine başlıyor ve yine burcunuzda 26 Şubat’ta bir Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Burada da, özellikle kimliğiniz ve kararlarınızla yapmak istedikleriniz ön plana çıkıp ikili ilişkilerde merkez almanızı gerektirecek bir sürece giriyorsunuz. Her zaman Güneş tutulmasında yeni bir şeylere adım atılabilir ama ilk olarak beklemeniz gerek. Olumlu hissedebileceğiniz ve kimliğinizi geliştirecek kararlar alabilirsiniz. Nefes aldığınız her günün yeni bir umut olduğunu unutmayıp elinizdekilere şükrederek ve etrafınızla bağlantınızı koparmadan hareket etmeyin. Bir şeyler hatırına sağlıksız bir ilişkiyi yürütmekten kaçınmalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Maddi ve manevi anlamda ayaklarınızın üzerinde dimdik durabilmek adına hem kaynaklarımız doğru kullanabilmek hem de kazanç elde etmek anlamında önem taşıyor. İşbirliğinde bulunmak, böyle bir enerji altında zor olsa da, eğer yararlı olacaksa neden denenmesin. Venüs-Koç geçişlerinde liderlik etmek, lider olmak, girişimde bulunmak, taviz vermemek, zevke düşkünlük, parayı sevmek gibi dürtüler sıkça yaşanır. İyi midir? Nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Ancak ben derim ki, yaşadığımız eski tecrübeleri unutmayalım. Belki siz bir eliniz yağda bir eliniz balda kişisiniz. Olsun, yine de sınırları aşmayın. Eğer yokluk nedir bilen kişiyseniz, o zaman bol bol çalışın, çabalayın ve hedefinize varmak için azimli olun. Böylece arzu ettiğiniz yaşamı, hayatı kurabilirsiniz. Bu süreçte, yeni bir iş alanında veya devam eden işinizle ilgili konularda değişimler gündeme gelebilir. Yetersiz kazananlar, başka bir iş arayışına geçebilirler. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu ilerleyişi, ilişkinizle ilgili konularda pürüz yaratan noktaları tekrar gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Kafanızın içindeki soru işaretlerini cevaplamak için kendinize zaman tanıyınız. Bir yanıyla size bağlı ancak diğer taraftan sanki bambaşka bir dünyada yaşıyormuş gibi davranan partneriniz ve ilişkiniz hakkında mutlaka gerçekçi olunuz.

Sevgili Balıklar, 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayacak işlere, sağlıklı büyümeye, özgüvenli şekilde ilerlemeye hazırladığınız bir süreçtir. Maddi şartların iyileştirilmesi adına, verilecek doğru kararların göstergesidir. Önümüzdeki 6 aylık süreçte sağlıklı yaşam, doyumlu iş, etkili ifade, yetenek geliştirme, kararlılık yönünde kendinizdeki değişimleri fark edeceksiniz. Kendinize önem vereceksiniz. Birileri veya bir şeyler uğruna taviz vermeyecek, ben de önemliyim, özelim ve benim de ihtiyaçları var diyerek hakkınızı koruyacaksınız. Şikayetlerinizi hafife almayacak, bedeninize özen göstereceksiniz. Liderlik gücünüz, güven duygunuz özellikle kariyere dönük ve çıkarlarınıza yönelik şekilde kararlar vermenizde etkili olacak. Sağlıksız olanları geride bırakacak, gereksiz kaygı ve endişelerin sizi teslim almaması için, gayet dikkatli olacaksınız. Düzenlemek, derlemek, toparlamak, istikrarlı büyüme için hedefler koymak önümüzdeki zaman diliminde bir hayli etkili olacak. Sizler Satürn etkisinde mali konularda epeydir zorlanıyorsunuz. Fakat bu tutulmanın gücüyle; hangi iş- hangi ilişki yarar getirir, faydalı olur bunları tespit edeceksiniz. Paranıza sahip çıkacaksınız. Çünkü aldığınız dersler, bu konuda fazla iyi niyetin zararlarını size öğretti, öğretmeye de devam ediyor. Onun için aklımızı başımıza toplamalıyız. Hastalık var sağlık var diyerek kenarımıza para koymalıyız. Zararlı alışkanlıklarımız varsa, bunlardan kurtulmak adına kendimize özen göstermeliyiz.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Güneş dönemi bir yıl sonra kendinizi tam da istediğiniz gibi ifade edebildiğiniz, huzuru yüreğinizin derinliklerinde hissettiğiniz, izlenimde bulunarak hayatı algılamaya çalıştığınız, ruhsal anlamda şifalandığınız, bütünlük arzusu içinde etrafınızdaki insanlarla kaynaştığınız süreçtir. Tabii ki olumlu yönleri sizler açısından genel olarak ön plandadır. Mistik, yaratıcı çalışmalar, bilinmeyenleri rüyalar ve sezgiler yoluyla algılama, hisleri yazıya söze dökme bu dönemin karakteristik niteliğinde vardır. Bunun yanı sıra balıkların özündeki hassasiyet bu süreçte daha fazla yükselebilir. Fedakarlık haddinden fazla yükselir. Hayatın gerçeklerinden ziyade bizim ona verdiğimiz değer daha fazla önemsenebilir. Ayarımızı bilmeyi de unutmayalım.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Balıklar, 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu seyri, aile hayatımızdan ilişkimize kadar geniş bir alanda iyice odaklanarak düşünmemizi gerektiriyor. Birçok işin altından kalkmaya gayret edeceğiz. Tabii ki hem maddi hem manevi anlamda duruma bakacağız. Bu Tutulmada iş ortaklıkları ve ilişkide dengeli paylaşımın önemi büyük. Kendimize, yapmak istediklerimize ve şartlarımıza dikkat ederek hareket edersek yararlı olur. Burada önemli olan size bir yararı var mı, sizden götürdüğü bir şey var mı? Ona göre karar vermek lazım. Bu Tutulmanın etkili olduğu bugünlerde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu, maddi kazanç sağlayan ilişki ve ortaklıklara işaret ediyor. Aynı zamanda harcamaların da göstergesidir. Herhangi bir yenilik sizi kendine çeker. Arzu ettiğiniz bir şeyi satın almaktan çekinmezsiniz. Elinize bir para geçtiğinde ayarınızı biliniz. Paranızı nereye harcıyorsunuz buna dikkat ediniz. Eğer yararlı ve uzun vadeli bir para akışı ise, o zaman tabii ki ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Projelerin de aynı şekilde ele alınması, fayda-zarar hesabının yapılması doğru olacaktır.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, ev-ailevi-yerleşim-ilişkinizle alakalı meseleler üzerinde kişisel kararlarınızı gözden geçirmeniz ve bunu gerçekçi bir şekilde yapmanız gereken zaman dilimidir. Merkür burcunuzda, gereğinden fazla özverili davranmaya, sevdiklerinize aşırı düşkünlüğünüz nedeniyle iyi niyetinizin kullanılmasına yol açabilir. Lütfen bilinçli olunuz. Bu süreç home-ofis tarzı çalışanlar, yeni bir yere taşınmayı düşünenler, evle alakalı değişiklik düşünenler, aileyi ilgilendiren kararlar vermek isteyenler için önemli bir zamandır. Ancak her ayrıntının gözden geçirilmesinde yarar vardır. Mistik konularla ilgili çalışanlar, sanatçılar, dansçılar, müzisyenler, şairler için ilham gücünün yüksek olduğu bir zaman dilimidir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-16-17-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-19-20 Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-28

Yeniay : 26-27-28 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler