2017 yılı Yeniay, Dolunay, Güneş ve Ay Tutulmaları

Astroloji Danışmanı İremSU, Mynet okuyucuları için hazırladı...

2017 yılı Yeniay, Dolunay, Güneş ve Ay Tutulmaları

KOÇ

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 12 Ocak saat:14:34 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, aile-iş hayatı-ilişkilerimiz ve kişisel girişimlerimizde güvence o denli önemli ki, ister istemez hassasız. Duygularımız bizi yönetiyor gibi. Dışarıda en ufak bir şey olsa, bunun bize etkisi ne olabilir diye düşüneceğiz. Görünümler de bunun işaretçisi olarak bu Dolunayda epeyce etkilidir. İş hayatında görevimiz, kurallar, disiplinli çalışmak gerekiyor. Çünkü isteklerimizi elde etmenin yolu bundan geçiyor. Ancak bu bizi biraz da yoruyor. Bir destek, can yoldaşı arayışı öne çıkıyor. Bekar Koçlar yalnızlıktan, anlaşılmamaktan şikayetçi. Evliler, eşin adil düşünmesini, yardımcı olmasını istiyor. Ailemiz, yuvamız için her şey yapabiliriz. Merkür-Oğlak burcunda ilerliyor ve işinizde ciddi, disiplinli düşünmenin önemini hatırlatıyor. Bir yandan da fedakarlık, özveri gibi olgular yüreğimizde baskın. Ben derim ki, iyi niyetinizin sınırlarını bilin. Birileri için kendinizden ödün vermeyin. İşlerinizi düzenli yapmaya ve ilişkilerinizde gerçekçi olmaya çalışın. Aceleyle veya hassasiyet nedeniyle yanlış kararlar vermeyelim. Bu Dolunay, ailemiz ve iş hayatımızla ilgili sorumlulukları hatırlatıyor ve ailenin önemini, güven içinde yaşamanın kıymetini vurguluyor. Huzur bulmak, rahatlamak istiyoruz, sorun yaşamak istemiyoruz. Zorluklar tabii ki hayatta var. Biz de aşabilmek adına mücadeleciyiz.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 28 OCAK saat 03:07 itibariyle KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, geleceğe yönelik ve yenilikçi projelerinizi dış dünyaya sunmanız, kendiniz adına özgürce hareket etmenizi sağlayıcıdır. Özünde bu nitelik var. Sıradan, insanı kıskaç altına alan, izole eden hiçbir şeye izin vermemek adına düşünmeliyiz. Eğer inandığımız bir davamız, yolumuz, hedefimiz varsa onun üstüne gidip, toplumsal alanda kendimiz göstermeliyiz.

Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. O sizin öz yöneticiniz olduğu için size girişim gücü, cesaret verecek. O zaman size düşen bu güçle ilerlemek olmalıdır. Mars-Koç burcunda azimdir, kişinin isteklerine erişme gücü ve elde etme başarısıdır. Ben buradayım diyebilmektir. Gözünüzü budaktan sakınmamaktır. Savaşmak, mücadele etmektir ve gerektiğinde savunma gücünüzdür. Atılımda bulunmanız için Mars size destek veriyor. Burada önemli olan sizin neyi istediğiniz ve neyi hedeflediğinizdir. Bundan eminseniz girişimden, ilerlemekten, toplum içinde kendinizi göstermekten çekinmezsiniz. Yeniayın oluştuğu bugün arka planda önemli bir görünüm var. Bu ilişkilerde duyarlılık, hassasiyet, güvensizlik veya keyifsizlik yaşamanıza veya kendinizden ödün vermenize neden olabilir. Ancak siz, gerçekçi bir şekilde tercihinizi, amacınızı belirlerseniz, iş hayatı, ilişki, eğitim ve diğer konularda doğru bir yol belirlersiniz.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Koçlar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, arzu, şevk ve heyecanla aşka yönelişi, olumlu sürpriz ve değişimlerle önümüzdeki 6 ay boyunca etkisini hissedeceğimiz güzel gelişmelerin işaretçisidir. Birazdan açıklayacağım yeniliklerin de müjdecisidir. Tutulmanın görünümleri yeni bir aşkın işaretçisidir. Sosyalliğin, arkadaşlıkların, ekip çalışmalarının da göstergesidir. Anne veya babalık heyecanıdır. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, uzun süreli bir ilişkiye başlamak gibi güzellikler bu Tutulmanın coşkulu özünde yer almaktadır. Anne-baba Koçların çocuklarıyla olan bağını güçlendiren bu Tutulma, yeteneğiniz olan konularda karşınıza çıkabilecek fırsatları da işaret eder. Bir ilişkideki sorunların çözülmesini sağlar. Hedefinize varmak için dostlarınız sizi destekler. Gerçekçi projeler, akademik çalışma, önemli insanlarla tanışma yönünde de ben bu Tutulmanın sizin için yararlı olacağını söylemeliyim. Kişisel büyüme, gelişim yönünde önemli adımlar atılır. Bu Tutulma, geleceğiniz açısından önemli bir kararın verilişi anlamındadır. Bu Tutulma bir işte ustalaşma, pratik kazanma, sağlığınızı güçlendirme, ekip çalışmalarına liderlik etme yönünde de etkileyicidir. İnsanlara yardımcı olmak, desteklemek yönünde gayet olumlu buluyorum. Yüksek eğitim, akademik kariyer, kişisel gelişime önem vererek sizler bu yılın sonunda mesleki ve toplumsal hedefinizi belirleyecek ve sorumluluk alarak zirveye çıkmaya başlayacaksınız.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Koçlar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, bugün başlayacak Merkür-Balık burcu geçişiyle örtüşüyor. Duygularımız işin içine karışabilir ve biz meselelere bilinçli bakmak yerine, kimseyi kırmamaya çalışabiliriz. Rüyalarımız, fantezilerimiz bizi etkisi altına aldığı için, mücadele etmek yerine olanı olduğu haliyle kabul edebiliriz. Sanatsal bir işimiz varsa veya ruhsal-bedensel anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsak bu tarz düşünmek doğal sayılabilir. Şartlar yüzünden hassasızdır. Ancak hayatın gerçeklerine sırt dönemeyiz ve hakikatleri göz ardı edemeyiz.

Ben bu Tutulmanın, burcunuzda ilerleyen Venüs ve Mars etkisiyle biraz önce sözünü ettiğim tarzda bir rehavete neden olacağını düşünmüyorum. Bilakis, arzu ettiğimiz bir şeyden, isteklerimizden vazgeçmemiz mümkün değil. Mücadele edeceğiz, zorlukların üstesinden gelebileceğiz. Kendi yararımıza olanın peşine düşeceğiz. Yakınlarımıza elimizden geldiğince şefkatli davranacağız. Hak edene hak ettiği güzellikleri sunacağız. Fakat geçmiş tecrübelerimizi unutmadan hareket etmeyi de bileceğiz. Çalışma hayatı, sağlık, günlük hayattaki işlerimizi dikkatlice gözden geçirerek, sağlıklı ve verimli olanı-olmayandan ayırt etmeyi bilirsek emin olunuz ki, bu Tutulmada varmak istediğimiz noktayı doğru şekilde belirlemiş oluruz. Bu sizi vizyon sahibi yapar. Hiç kimsenin aklınızı karıştırmasına izin vermeden, doğru seçimlerde bulunursunuz.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatımızın verimli, sağlıklı ve üretime dönük şekilde düzenlenerek, hayallerimizi gerçeğe dönüştürme çabamızdır. Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, tabii ki odaklanmakta zorlanabilir, hedef belirlemekte ve işlerimizi düzgün şekilde yapmakta zorlanırız. Bu Dolunay, sanatsal yaratıcılık, hayaller, mistik çalışmalar için uygun, fakat bunun dışında kalan mesleklerde dikkat gerektiricidir. Görünümlere baktığımızda, mesleki konularda pratik çalışmanın, deneyim sahibi olmanın, yükselmek için gayret etmenin önemli olduğunu vurguluyor. Biz eğer amacımıza uygun, odaklanarak, dağılmadan bir hedef belirleyip onun üzerine gidersek, eğitimini alıp veya bu alanda ihtisas yaparak gelişirsek emin olun ki, başarılı işler ortaya koyarız. Hayal etmek başarmanın yarısıdır derler. Bu Dolunay, işte bu cümleden yola çıkarsak, yetenekli olduğumuz konularda eğitim alır, başkalarına rehberlik eder, ilham kaynağı olur, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Yeter ki, buna kararlı olalım ve yılmadan çalışalım, gelişelim.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 28 Mart saat 05:57 tarihinde burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüştüğü için, finansal durumu ve ilişkileri tekrar bir gözden geçirmenin doğru olacağını işaret ediyor. Bu Yeniay sizi bir karar vermeye, girişimde bulunmaya, değişime yüreklendiriyor ancak istikrarın önemini de vurguluyor. Kişisel yönden biz artık geçmişi değil, geleceği hedefliyoruz. Başarılı olmak ve tüm gücümüzle hayatı kotarmaktan yanayız. Parasal yönden güvencemizi önemsiyoruz. Eğer bir adım atacaksak, öncelikle bunun kazandırıcı olması gerekiyor.

Biz de bu Yeniayda, kazanmanın yollarını arıyoruz. Bu Yeniayı yöneten Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Finansal konularda mutlaka hesabı bilmek gerekiyor. Çünkü Nisan ortasında Merkür gerileyeceği için, şimdiden bütçemizle ilgili meselelerin zaten dikkatli yapılması gerekecek. Bu Yeniay, iki farklı düşünmeye neden olabilir. Evet, ben ne istediğimi biliyorum, hayır ben henüz tam emin değilim. O nedenle geçmiş tecrübelerinizi göz önüne alarak da duruma bakmak yararlı olacaktır. Evlilik, iş ortaklığı, finansal konularda aceleci olmayıp, her şeyi enine boyuna tartarsak, bilinçli şekilde şartları gözden geçirirsek 11 Nisan tarihindeki Dolunayda ilişki, iş hayatıyla ilgili konularda zorlanmamış oluruz.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, ilişki konularına bir ışık tutarak duruma bakmamızı sağlıyor. Bu bakma hali belki yeniden gerekecek. Çünkü Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Böyle olunca sizler de evlilik, iş ortaklığı veya genelde karşıt görüşte olan kişilerle durumunuzu Ocak ayından bu yana yaşananları göz önüne alarak bir inceliyorsunuz. Bu evlilik kararı veya boşanma veyahut ortaklaşa halledilecek bir mesele için olabilir. Görünümler bu anlamda aydınlatıcı olabilir. Öncelikle, şunu söyleyeyim ki, problem çekecek halimiz yok. O yüzden belki de, ayrılmayı, evlenmeyi, iş ortaklığını, mesleki konuları, parasal meseleleri biraz kendine haline bırakmaktan yanayız. Şöyle arkamıza yaslanıp, izleyip görelim hali etkili. Belki de bir şeyler düşünüyorsunuz ancak şu anda bunu yürürlüğe koymak mümkün değil. Beklemeniz gerekiyordur. Hangisi olursa olsun, Venüs gerilemesinde geçmiş ve bugün arasında gidip geliyoruz. Bir yanımız şefkate, ilgiye, güzelliklere açık, diğer yanımız hiçbir baskıya gelemiyor. Birileri bizi bir şeylere mecbur etmesin istiyoruz. Bütün bu ikilemler aslında biraz da yüreğimizin sesinin baskın hali olabilir. Parasal konularda da Merkür gerilediği için hesap kitap yapıyoruz, duruma bakıyoruz. Görünen o ki, bu Dolunayda biz hem değişimden yanayız hem de durup bir şeyleri izleyeceğiz. Ben de geçmiş tecrübeleri unutmadan sağlamlığı, güven olgusunu önemsemenizi tavsiye ediyorum.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, kazanç konularında etkili olup, bütçemize göre ihtiyaçların belirlenmesi ve maddi-manevi anlamda güven dolu bir hayat sürmenin önemini vurguluyor. Bu Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, hesabı bilmekte yarar görüyorum. Eğer bir yenilik düşünüyorsanız veya geçtiğimiz ay gözden geçirdiğiniz işleri yürürlüğe koymaktan yanaysanız ben derim ki, mutlaka artı ve eksileriyle duruma bakalım. Eğer siz, işaret ettiğim bu tüyolara önem verirseniz, emin olunuz ki, faydalı bir yol izlersiniz.

Yeniayın iki önemli görünümü var. Eğitim, ticaret, yurtdışı, akademik kariyer, yeni bir iş kurmak, yeni bir yere yerleşmek gibi meseleler parasal getirisi bakımından ele alınıyor. Yararlı ise düşünürüz, yararı olmayacaksa önemsemeyiz. Bir ürünün kalitesine, uzun ömürlülüğüne bakacağız. Bir işin kalıcı ve güvenceli olup olmadığını sorgulayacağız. Geçtiğimiz Şubat-Mart aylarında üzerinde durduğumuz yenilikleri şimdi tekrar sağlamlık yönünde gözden geçireceğiz. Bazı işleri yürürlüğe koyarken, iletişime önem vereceğiz. Söylenenler, duyduklarımız doğru mu değil mi diye bakacağız. Çünkü henüz netleşmeyen durumlar olabilir. Aşk hayatınız, çocuklarınız veya çocuk sahibi olunma yolunda gelişmeler yakın bir zamanda gündeminizde yer alabilir. Onu da şimdiden belirtmiş olayım. Kendinize güzel zamanlar yaratmayı bilin.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, insanlar üzerinde maddi ve manevi etkili olmak ve kazançlı çıkmak isteriz. Bizi sıkıştıran, zorlayan parasal veya ilişki sorunlarını riskten uzak bir şekilde halletmemiz gerekebilir. Önce kendi durumumuza bu sıkışıklıktan kurtulmak için kendi gücümüze bakarız. Yetersizse, o zaman bir şekilde başkaları yoluyla halletmeye çalışırız. Burada önemli olan görüşme veya girişimlerde akıllıca davranmak, aceleye getirmeden nasıl bir çıkış yolu bulabiliriz, onu düşünmektir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve Neptün ile yaptığı görünüm yanılma, yanlış karar verme, hayali düşünmeye neden olabilir. Onun için bir problemi halledeceğim diye kendinize yeni bir sorun çıkarmayın. İyice araştırın, öğrenin, doğrusunu eğrisini tartın, aceleci olmayın. Size destek olacağını söyleyen kişiler ne kadar sözünde duran insanlardır buna dikkat edin. Ben bu Dolunayda probleminizi halledeceğinizi bir şekilde üstesinden geleceğinizi söyleyebilirim. Merkür burcunuzda ilerliyor ve Satürn ile yapacağı görünüm, yolculuk, girişim, görüşmeler, miras, hukuk, ticaret, eğitimle ilgili konular bu Dolunayda etkilidir. İki hafta sonraki gelişmeler, sizi rahatlatıcıdır. Biraz önce yazdığım gibi, aceleci değil hesabınızı iyi yaparsanız arzu ettiğiniz sonuca ulaşırsınız.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, hem güçlü şekilde kendinizi ifade etmenizi hem de çevrenizle bilgi alışverişinde bulunmanızı sağlıyor. Hedefe yönelik ve kazanç elde etme amaçlı girişimler için, bu Yeniay gayet olumludur. Eğitimden, ticarete ve yakınlarınızla olan bağlantınız ve aşk hayatınıza kadar geniş bir alanda arzu ettiğiniz şekilde ilerleyebilirsiniz. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, maddi konular gündem maddenizde yer alacak. Elinizdekine sahip çıkmayı, paranızı uzun vadeli yatırıma yöneltmeyi ve dikkatli şekilde hesabınızı yapmayı işaret eden bu Yeniay, kaliteli olanın tercih edilmesini sağlıyor. Kardeşlerimiz, çevremizle bağlantımızda, iş hayatı, para, çocuk, aşk, yolculuk gibi konular önemli bir yer işgal edecektir.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, becerilerimizi sergileme, ifade etme son derece önemli bir yer tutuyor. Gelişim yolumuz kendimizi göstermek ve ilgi uyandırmak. Bu nedenle, çabuk öğrenmek taraflısı olacağız. Bu Yeniayda problemle uğraşmak arzumuz pek yok. Kendimizi mutlu etmeyi, arzu ettiğimiz şeyleri yapmayı tercih edeceğiz. Bir başka görünüm, bu Yeniayın girişimci ruhunu bir hayli vurguluyor. Ciddi anlamda işinize sarıldığınızda ve hedefinizi belirleyip ona göre ilerlediğinizde başarılı olabilirsiniz. Zirveye çıkmak hiç de zor değildir. Yeter ki, bunu gönülden isteyin. Bir tek dikkat edeceğiniz nokta, iş ilişkilerinde zaman ve şartlara göre hareket etmenizdir. Çünkü iş hayatı ciddiyet ister ve yeri geldiğinde esnek olmayı gerektirir. Riskli hareket ve kararlardan uzak duralım.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, uzaklara gitmek, bilgilenmek, görmek, keşfetmek, yerinde görmek, farklı bir şeyler yapmak arzumuzu yükseltiyor. Yenilenmeye, canlanmaya, hayatın bütününe bakmaya ihtiyacımız var. Eğitim-ilişki veya farklı nedenlerle yolculuk yapmak, yerleşmek yoluyla olsa da, denemeye hazırız. Arzular şelale diye bir söz var ya, aynı o cümleye uygun bir ruh halindeyiz. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, bütün bu arzularımızı teşvik edici ve bizi yüreklendirici enerjisiyle kucaklıyor. Peki, görünümler ne diyor? Gerçekten bu arzularımız gerçekleşir mi? birlikte bakalım. Öncelikle ilişki konularında enerjimiz gayet yüksek. Bu bir evlilik, nişanlanma, başka bir şehirde veya ülkede bulunan bir kişiyle tanışmanın işaretçisidir. Belki de epey zamandır düşündüğünüz bir plandır bu. Maddi açıdan da etkili olan bu Dolunay, kazanç sağlayıcı işlerin göstergesi olup, bir yere taşınmak veya şu anda oturduğunuz evle ilgili konuları sağlam hale getirmek için uygun gözüküyor. Yüksek eğitim yapmak, tayin olmak, atanmak, iletişime dayalı meslek sahibi olmak bu Dolunayda etkili gözüküyor. Dikkat edilecek tek nokta, iyice düşünüp taşınmak, hangi mesele olursa olsun bilgi toplamak, araştırmak ve gerçekten emin olmaktır. Siz hangi yolda ilerleyeceğinizi bilirseniz o yolun sorumluluklarını da üzerinize alarak ilerlersiniz.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, ailevi ilişkilerin önemini vurguluyor. Parasal konular, iş hayatınızla ilgili meseleler, ilişkinizle ilgili konular da bu Yeniayın özünde önemli bir yer teşkil ediyor. Görünümleri incelediğimizde bu Yeniayın etkilerini çok daha iyi anlayabiliriz. Ay-Merkür kavuşumu, aileyi ilgilendiren meseleler üzerinde konuşulacağını görüyoruz. Genelde duyarlılık ön plandadır. Zihnimiz geçmişte yaşanılan olumlu veya olumsuz hatıralarla dolu olsa da, biz bugünümüze bakacağız ve yarınlarımızı garanti altına almak isteyeceğiz. Miras, hisseli bir mülkün paylaşımı gibi konular da bu Yeniayda etkili olabilir. Venüs-Pluto görünümü, parasal kazanç elde etmek amaçlı iş girişimlerini işaret ediyor.

Tabii ki bildiğimiz şekilde ilerlemek istiyoruz. Ancak başarılı olmak arzumuz bir hayli güçlü olacak. Kafamızın içindeki hedefe varmak için her türlü mücadeleye hazırız. Ay-Mars kavuşumu ailenizi her türlü koruma ve dış etkenlere karşı savunma hassasiyetinizin göstergesi. Ay-Jüpiter görünümü, partneriniz ve aileniz söz konusu olduğunda, dışarıdan hiç kimsenin hiçbir meseleye karışmasına izin vermeyeceğinizi gösteriyor. Ay-Neptün görünümü, sizin için kutsal olan değerlere kimsenin el uzatamayacağını, yüreğinizin içindeki hassasiyetleri kimsenin tahmin bile edemeyeceğini, mahremiyetinize verdiğiniz önemin, bir kez daha altını kalın bir çizgiyle belirginleştiriyor.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, görev bilinci ve sorumluluk çerçevesinde meselelere bakmanın ve ihtiyaçlarımızı net olarak belirleyerek bunları karşılamanın işaretçisidir. Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, yüksek eğitimden, ticarete, yurtdışı seyahatleri, yerleşim konuları, ailevi meseleler bu Dolunayda bir hayli önem taşıyor. Bu işlerimizi hafife alamayız. Görünümler bir hassasiyetin göstergesi. Bir yandan üzerimizde baskı var, diğer taraftan kenara çekilip yalnız kalma ihtiyacı duyuyoruz. Bu kadar işle, güçle niye uğraşıyorum ki diye içimizden geçiriyoruz. Partnerimiz veya başka kişilerin bize karşı ılımlı yaklaşımı, adil davranmalarını bekleyeceğiz. En azından üstümüzdeki yükü hafifletebilir. Bu Dolunayda ailemiz ve yerleşim yerimizle ilgili konular da bilhassa önem taşıyor. Geçmişte yaşanmış ve bizde iz bırakmış meseleleri biraz kurcalıyoruz. Nasıl bir ailede büyüdük, nasıl bir yerde yaşıyoruz ve şimdi yuvamızda huzurumuz var mı, geleceğimiz garantide mi? Kendi sınırlarımızı korumaya çalışırken, dış dünyanın şartlarını da göz önüne almamız gerekiyor. Derinlikli düşüneceğiz. Bir iş değişimi, evlilik, boşanma, bir yere yerleşme, aileyle ilgili meseleleri sakin, bilinçli ve gerçekçi şekilde ele alarak düzenlemeye çalışacağız. Yılmayacağız, gerilmeyeceğiz ve her türlü zorluğun üstesinden geleceğimizi bileceğiz.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, isteklerimizi kendimize güvenli şekilde ifade etmemizi sağlayan ve ailemiz başta olmak üzere, çocuklarımız, ilişkimiz, yeteneklerimizle ilgili konularda bizi destekleyicidir. Görünümler bize, Yeniayın etkileri hakkında net bir bilgi verecektir. Ay-Uranüs görünümü bu Yeniayda ailemiz başta olmak üzere bizim için kutsal değerde olan ne varsa onun üzerine titreriz. Hiç kimsenin bu konularda bir ters hareketine bile tahammül göstermeyiz.

Ailemize ait olan mal, mülk veya ailemizin emaneti, yadigarı olan her şeyi koruma altına alırız. Hatıralara önem veririz. Yenilikleri sevsek de, eskiye ait olanların kıymetini koruruz. Çabucak tepki gösteririz ancak bu değer verdiğimiz konularda olur. Ay-Mars kavuşumu, aşkta bizi bir hayli enerjik kılan, kararlarımızı cesaretle vermemiz sağlayan bir kuvvettir. Kendimizi göstermek, ortada olmak, takdir edilmek isteriz. Babalık ve annelik duygumuzun yükseldiği zamandır. Spor, aktivite içeren etkinlikler, tatile çıkmak, yenilikler, değişimler tümüyle ilgimizi çeker. Her an her yerde olabiliriz. Girişimci ruhumuz ve enerjimizle dikkatleri üzerimizde toplarız.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Koçlar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonra oluşacak Güneş Tutulmasının gelişim hedefini etkileyici olduğundan çok iyi analiz etmek gerekiyor. İleriye dönük düşünmeli, başkalarının sizi etkileyerek yolunuzdan döndürmesine izin vermemelisiniz. Tabii ki burada önemli olan kendinize duyduğunuz güvendir. Birileri sizi alkışlamadığında, sırtınızı sıvazlamadığında kendinizi dışlanmış gibi hissetmeyin. Siz ne yapmak istediğinizi biliyor musunuz, yolunuzdan emin misiniz? İşte önemli olan bu. Birilerinin onayını almak için, istemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Bu Tutulmada önemli olan, siz grup, ekip çalışmalarında yer almak istiyor musunuz. İşiniz veya yaşam stiliniz gereği sosyalleşmek, biraz canlanmak, insanlarla kaynaşmak size iyi gelecekse tabii ki iyi olur. Yeni dostluklar kurarsınız, bir ekipte yer alırsınız, kendinizi gösterirsiniz. Diyelim ki zarar veren, birçok kez de sizi üzmüş arkadaşlarınız var. İşte bu Tutulmada onlardan kopabilirsiniz. Bir hobiniz, bir işiniz, bir el emeğiniz varsa, şimdi bunu dış dünyada, bir grup içinde sergileme, gösterme fırsatı bulursunuz. Fakat uzun zamandır içinde yer aldığınız halde, size hiçbir destek vermeyen, kazandırmayan, bir işe de yaramayan bir gruptan, ekipten ayrılabilirsiniz. Çocuklarınızın geleceği, tercihleri, arkadaşlıkları, evlat sahibi olmaları gibi önemli hususlarda yardımcı olabilirsiniz. Ancak ne siz, ne de onlar, birbirinize baskıda bulunmamalısınız. Eğer siz çocuk sahibi olmak istiyorsanız, bunun üzerinde iyice düşünmelisiniz. Özel hayatınız ile sosyal ilişkilerinizi dengeli, sağlıklı şekilde kurmalısınız. Aşk hayatınızda hakimiyetçi tavırlar, zevke düşkünlüğü, kendi isteklerinizi kabul ettirme yönünde faal durumdasınız. Fakat karşı tarafın da beklentilerini, karakterini, hedeflerini göz ardı etmemelisiniz. Hayallerimizi, ideallerimizi gerçekleştirmek istiyorsak, öncelikle bir hedef belirlememiz gerektiğini unutmamalıyız.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Koçlar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçta gerileme etkileriyle örtüşüyor. Bu nedenle çok dikkatli şekilde bu tutulmayı ele almamız lazım. Görünümlere baktığımızda, tüm gücümüzle enerjimizi istediğimiz bir alana yönlendirip, aşkla yeniden buluşmaya hazırız. Sadece aşk mı, hayatın güzelliklerinin kıymetini bilip, aldığımız her nefesin şükründe olma zamanındayız. Sanattan her türlü aktiviteye kadar, çocuklarımızdan aşk hayatımıza uzanan geniş bir yelpazede bize eşlik ediyor. Beğenilmek ve ilgi uyandırmak bizim gelişim yolumuz artık ve biz bunlara önem vermeyi öğreniyoruz. Kimileri bir evlat sahibi olmak, bazıları aşka yelken açmak, birçoğumuz yeteneklerimizi göstermek için bu Tutulmanın güçlü ışığından yararlanacağız. Hayatınıza kimleri çekmek ve hangi alanda ben buradayım demek istiyorsanız şimdi bu Tutulmada yapılacak gözden geçirmeler işinize yarayacaktır.

Tutulmanın güçlü ve olumlu görünümleri, ilişkilerin ciddi ve uzun ömürlü sürdürülmesi için destekleyicidir. Karşı cins üzerinde etkili olmanızı sağlayıcıdır. Amaca yönelik şekilde ilerlemenizi, hedefinizi gözünüze kestirip üstüne gitmenizi, yeni yerler görerek, keşfederek, içinizdeki o aktif çocuğu ortaya çıkararak, ideallerinize göre yol alarak ilerlemenizde yardımcıdır. Hayat sahnesinde, merkezde olmak hali, bu Tutulmanın özünde vardır. Bu öze uygun kendinizi yetiştirmeniz gerekir. Bireysel anlamda buna katılırsanız eğitimden iş hayatına kadar kendiniz için başarı hedeflerinizi gözden geçirirseniz.

Not: Şimdi gelelim dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, çalışma hayatınızdaki düzenlemeleri, yarım kalan işlerinizi bitirmeyi, aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili konuları tekrar bilinçli şekilde gözden geçirmekte yarar var. Böylece yukarıda Tutulmanın işaret ettiği gelişimleri akıllı bir şekilde analiz ederek ilerleriz.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar, 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, duygusal dünyamızın kapılarının açılmasına benzer. Aslında yapılacak onca şey vardır. İşlerimizi düzenlemek, derlemek toparlamak gibi. Fakat bir yandan da, kendimizi zaman ayırma ihtiyacı duymamız da doğaldır. Ben bunu çok zorlayıcı bulmuyorum. Ancak her şeyi bir yana koyup, kafaya bir şeylere takmak, sıkıntılarınızı paylaşmak varken, hüzünlü ve melankolik durumda iseniz bu yanlış olur. Güneş-Başak burcunda ilerliyor ve 20 Eylül tarihinde Yeniay doğacak. O zaman bu Balık Dolunayında gelin, gereksiz meseleler üzerinde durmayalım. Kitap okuyalım, müzik dinleyelim, şöyle bizi rahatlatacak şeylere yönelelim. Ancak günlük hayatımızda, çalışma ortamında görevlerimizi de ihmal etmeyelim. Dolunayın görünümleri, sezgi gücümüzü yükseltiyor, ilham veriyor, sanatsal alandaki çalışmalar için de destekleyici gözüküyor. Ailevi hayatımız, duygularımız, kariyerimiz konularında bir dönüşüm ve yenilenmenin işaretçisi. Jüpiter-Kuzey düğüm görünümü, hem evlilik hem aşk hayatınız ve çocuk sahibi olma yönünde gelişimin, büyümenin işaretçisi. Kendinize güvenin. Sizinle işbirliği, gönül birliği yapacak kişilerle karşılaşacaksınız. Yalnız değilsiniz. Bir çocuğunuz olabilir, evlenebilirsiniz. Anne-Baba Koçlar, evlatlarının güzel ve mutlu gelişmelerine şahit olacaklar. Zaman zaman duygularınız mantığınızın önüne geçse de, siz bu Dolunayda bilginize, kendinize ve tecrübelerinize güveniniz.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, mantık ve analizin önemini, pratikliğin faydasını, ayrıntıların önemini çalışma hayatında ve günlük tüm işlerimizde öne çıkartıyor. Bu olgular çerçevesinde işlerimizi yapmak, sorunları çözmek mümkün gözüküyor. Şimdi görünümler neyi işaret ediyor birlikte gözden geçirelim. Bu Yeniayda dikkat edilecek önemli bir ayrıntı var. Karşılaştığımız insanlara, durumlara akıl ve mantık yönümüzle bakmak gerekiyor. İş tercihimiz, ortamdaki insanlarla ilişkimiz, fazla detaylara takılıp psikolojik olarak kendimizi yıpratmamak lazım. Elimizden geleni zaten yapıyorsak, daha fazlasını vereceğim diye yıpranmayalım.

Bir konuda eğer yetersiz bilgimiz varsa, bunu endişe yapmak yerine, öğrenmeye, kendimizi geliştirmeye çalışmak daha doğrudur. İllaki her şeyi başaracağız, en iyi şekilde yapacağız, eksiksiz olacak diye bir durum yok. Venüs bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Zaten yeteri kadar titiziz, düzenliyiz ve elimizden geleni yapıyoruz. İş ortamındaki ilişkilerde seçiciyiz, dikkatliyiz. Daha fazlası sizi yorabilir, bunu unutmayalım. Tedavi sürecinde olduğumuz bir rahatsızlığımız varsa, ilaçlarımızı, doktor kontrolümüzü ihmal etmeyelim. Bu Yeniayda sorunları ancak çözüm bulmaya açık olursak aşabiliriz. Kafamızı karıştıran meseleler varsa, bugünlerde karar vermeden önce her şeyi bir daha gözden geçirelim. Yeniayda ilişki meselelerine de önem vereceğiz. Partnerimizin iş durumu, sağlığı, beraberliğimizdeki paylaşımın güzelliği veya eksikliği üzerinde duracağız. Sağlıklı, verimli bir ilişki yaşamak için neler yapılmalı bunlara bakacağız.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunayda, sadece kendinizi merkez alarak hareket etmenin, kararlar vermenin ve benim dediğim doğru demenin pek bir yararı yok. Belki de ısrarla böyle düşünmekten yanasınız. Hatta keskince bir karar verdiniz. Ancak şunu biliniz ki, bu ay özel ilişkide, çalışma hayatında başkalarının sesine kulak vermemiz, dinlememiz gerekecek. Dolunayın yöneticisi Mars, Venüs ile kavuşum yapacak. Eğer işinizden memnun biri değilseniz, detaylı işler sizi biraz yorabilir ve yapmanız gerekebilir. Çünkü siz ilgilenmezseniz işler daha fazla karışır. Ne yapıyorum ben burada, ne arıyorum bu ortamda diye hayıflanırsınız. Ancak size tavsiyem, bu Dolunayda yine de ilişkinizi mutlaka önemseyiniz. Belki de bu fikir alışverişi sayesinde, ilginç çözüm yollarına ulaşırsınız. Zaten görünen o ki, eşiniz, iş yaptığınız insanlar da bencil tavırlardan, kabalıktan hoşlanmadıklarını belli edecekler. Romantik bir Dolunay değil bu. Bilakis, insanlarla belli nezaket ölçüsü, ihtiyacı olanlara yardımcı olmak, duygularına, fikirlerine önem vermek gerekiyor. Aslında siz de, böyle davranıldığında memnun olursunuz. Bu Dolunayda, güzellik ve çekicilik kavramı, sağlıklı yaşam, verimlilik, detaylı gözden geçirmeler bir hayli etkilidir. Bu noktalara dikkat ederek Dolunayı ele alırsak, başkaları size-siz de onlara yakınlaşırsınız. Böylece gerilim yaşanmaz. Tabii ki, duruma bakacağız. İşimize gücümüze önem vereceğiz. Hak ve hukuku her yönde gözeteceğiz.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yöneticisi Venüsün desteğiyle, ilişki konularına verdiğimiz önemin işaretçisi olacak. Bizim bir eş veya iş ortağımızdan beklediğimiz nezaket, adil olunması, paylaşım ve ortaklaşa düşünülmesidir. Eğer bu olgular yoksa biz bu Yeniayda gerekli görürsek yolları bile ayırabiliriz. Yeniayın görünümlerini şimdi beraberce inceleyelim ve etkileri hakkında bir saptamada bulunalım.
Öncelikle özel ilişki ve mesleki konularda bir yenilik ve dönüşüm içindeyiz. Biraz önce söylediğim gibi, beraberlikteki sorunların temelinde farklılıklara saygı yoksa tabii ki bu Yeniayda bunu es geçemeyiz. Oturup düşüneceğiz. Ancak bu Yeniaydaki gelişmeler problemlerin çözülmesini sağlıyor.

Demek oluyor ki, anlaşmak için her iki taraf da istekli. Venüsün Terazi burcunda ilerlemesi zaten bunun en kuvvetli göstergesi olarak destekleyicidir. İstenirse yeniden bir sayfa açılabilir. Bu Yeniay, bir sürpriz tanışmanın, bir ilişkiye hızlı şekilde adım atmanın göstergesidir. Bekar Koçların karşısına, onları etkileyecek ve aynı şekilde etkilenecek bir kişi çıkabilir. Bu Yeniay, girişimde bulunma, yeni adımlar atma, yeni kararlar verme yönünde heveslendiricidir. Anlamlı, değerli ve baktığımızda bizi tatmin edici olduğunu düşündüğümüz, bir baskı sonucu değil, isteyerek katıldığımız yenilikler sizi bir hayli memnun edici olacaktır. Aynı şekilde bir şeyler size uymuyorsa, uzaklaşarak yeni bir sayfa açmanız da mümkündür.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, maddi-manevi anlamda güvende olma arzumuzu belirleyicidir. Şöyle bir ilişkilerimize bakarız, sonra iş hayatımızı gözden geçiririz ve durum değerlendirmesi yaparız. Kaynak olarak dışarıdan gelen destekler yetersiz ise veya kredi, miras veya eş-iş ortağı yoluyla sorun yaşanıyorsa, doğal olarak kendimizi garantiye alabilmek için yollar araştırırız. Ancak bunların mutlaka gerçekçi şekilde ele alınması şarttır. Problemden kurtulayım diyerek, bir başka probleme yol açmamak gerekir. Güneş-Akrep burcunda olduğu için, nereden ne gelir diyerek düşünüyoruz. Ancak Ay-Boğa burcunda ona buna güvenme, sen elindekine bir bak diyor. Durum böyle olunca canımız sıkılıyor fakat aklımızın başımızda olması gerekiyor. Diyelim ki eşimizin mali durumu sıkıntılı biz burada sadece kendimizi düşünerek hareket edemeyiz. Tabii ki destek olacağız. Fakat bu desteğin neden gerekli olduğunu iyi tespit etmek lazım. Eşimiz neden zor durumda, bu konuda haklı gerekçeleri var mı, rahatsız mı, işinde mi sorunlar var diye bakalım. Belki de kendi yarattığı bir problem değil, dış etkenler nedeniyle sıkılmıştır. Bu durumda ona destek olmamız gerekir. –aman bana ne diyemeyiz. Aynı şekilde iş ortaklığında da bu bakış açısı adil olur. Dolunayın yöneticisi Venüs, Uranüs ile karşıtlık oluşturacak. Bu Dolunayda maddi-manevi güvence arzumuzun temelinde ilişki konuları ön planda gözüküyor. Uzun zamandır problemli bir ilişki yaşıyorsak, bir de maddi açıdan zor durumdaysak, ya buna çözüm bulacağız veya bu ilişkiyi noktalayacağız. Ancak biraz önce belirttiğim gibi, sorunların kaynağına inmek lazım. Bekar Koçlar bu Dolunayda, özgürlüklerinden taviz vermek istemezler. Evet belki ilgilerini çeken bir partner olabilir veya bir teklifle karşılaşırlar. Ancak burada güvence önemli olduğu için, partnerin maddi durumuna bir bakacağız. Bu yeterli ise, belki düşünebiliriz. Değilse, kendi aşım kaygısız başım diyeceğiz. Peki, kaygısız mıyız? Hayır, çünkü bir şeye dayanarak, güvenerek veya çıkarcı düşünerek ilişkileri değerlendiremeyiz. Adil, tarafsız ve mantıklı şekilde para-iş-aşk konularını ele almamız gerekecek.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, başkalarıyla olan maddi ilişkimizi derinlikli bir şekilde gözden geçirmemizi sağlayacaktır. Burada önemli olan, birbirimize karşı ne kadar açık ve dürüstüz. Fakat çıkarlar tabii ki önemli. İsteriz ki, kazanan biz olalım. Miras konusunda kendi hakkımıza düşeni önemseriz. Kredi çekerken, düşük faizli olanı tercih ederiz. Bir ilişkide cinsellik, tutku ön planda olabilir. ancak bir önemli husus ilişkide her iki tarafın da, birbirinin haklarını gözetmesidir. İşte bütün bu kriterler bu Yeniayda bilhassa öne çıkıyor. Biz haklarımıza sahip çıkıyoruz. Ancak gerektiğinde uzlaşmayı, anlaşmayı da gözden kaçırmadan kararlar alıyoruz.

Bize yönelen maddi destek varsa, sözgelimi evlenmeyi düşünüyorsak, eşimizin maddi durumunu önemseyeceğiz. Aynı zamanda sevgi olgusunu da önem vereceğiz. Aklımız başımızda diyebiliriz. Biz bir iş ortaklığı kuruyorsak, karşılıklı olarak sözleşme yapacağız. Kim ne alacak, kim ortaya ne koyacak bileceğiz. Bu ortaklıkta her şeyin hukuk anlamında doğru düzenlenmesini önemseyeceğiz. Bu Yeniayın bir başka yönü, değişim ve yeniliklere de açık olacağız. Araştıracağız, görüşeceğiz, iletişimde bulunacağız. Böylece hem ilişki hem maddi ortaklıklarda farklı seçenekler, fırsatlar karşımıza çıkabilir mi diye bakacağız. Durumumuzu, her yönüyle inceleyerek, maddi ve manevi anlamda kişisel gelişimimizi önemseyeceğiz.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Koçlar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür gerilediği için, yüksek eğitim, ticaret, hukuk, medya-yayıncılık, dini konularda, yabancı ülke ve şehre yapılacak seyahat, araştırma, girişimlerde gecikmeler olabilir. Şartlara ve duruma iyi bakalım. Bu Dolunay, daha önce tanıştığımız veya henüz karşımıza çıkmış kişilere güvenerek yola çıkmanın yanlış olacağını söylüyor. Geçtiğimiz Kasım ortası itibariyle yukarıdaki konularda başvuruda bulunduğumuz veya adım attığımız işlerle ilgili olarak Ocak 2018 tarihine kadar opsiyonlu düşünmeliyiz. Çünkü eksikler olabilir, yanlış anlaşılmalar veya henüz netleşmediği için bizi uğraştıracak işler karşımıza çıkabilir. Bu Dolunay önemli bir görünümle örtüşüyor. Jüpiter-Neptün arasındaki olumlu etkileşim, finansal ortaklık, miras, hisse payı, bankalarla alakalı konula, hukukla ilgili meseleler, hibelerle ilgili konularda olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Bir yerden destek görebilir, uzun zamandır uğraştığınız bir dava sonuçlanabilir. Ancak Kasım sonrası olan işlerin belli bir zaman aralığında tekrar gözden geçirilmesi, düşünülmesi gerekir. Sizi birileri umut veriyorsa, tamamdır bu iş diyorsa, elinizde bir belge dahi olsa, doğruluğuna, sağlamlığına önem veriniz. Tanımadığınız kişilere para vermeyin. Ödemede bulunmayın. Aceleci olmayın. Danıştığınız kişilerin veya size yardımcı olacak insanların ne kadar bilgili, uzman ve alanında yetkin bir kişi olup olmadığına bakın. Uzak bir yere evrak, belge gönderecekseniz ve acilse, mutlaka güvenilir firmalarla takibini yapınız. Yakınınız, kardeşiniz, kendi çevrenizle ilgili konular, özellikle başka bir ülkeyle bağlantılı ise, siz veya onlar yardımcı olacaksa, araştırmadan, yüzeysel bilgiyle harekete geçmeyin, sözler vermeyin. Bir yere yerleşecekseniz, orada oturmayı, okumayı, lisans görmeyi, akademik eğitim yapmayı düşünüyorsanız, bu işlerinizi çok dikkatli ele alınız. İyi niyetli hareket edip, sonra yanılmayınız. Bir şeyler hoşunuza gider, karşınıza çıkar, size güzel gelir ancak bu gerçekten ne kadar yararlıdır, doğrudur bir bakınız. Belgesiz iş yapmayınız.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Koçlar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, eğim hayatı, ticaret, yolculuklar, hukuk, bir başka ülke ve şehirdeki işlerimizin dikkatle takibinin yapılması, sabırlı olunmasını gerektiriyor. Daha önceden atılmış adımlar, başlanmış işler, girişimde bulunduğunuz alanlarda geldiğimiz noktaya bakmak, eksikler var mı diye kontrol etmek veya biraz daha yavaş seyretmesini doğal karşılamak lazımdır. Bu Yeniayda karşımıza çıkacak fırsatları, değişiklikleri, yenilikleri incelemek, artı ve eksileriyle ölçüp tartmak gerekiyor. Hayatı bir macera alanı gibi düşünmek bazen güzeldir de, biz bu Yeniayda gözümüzü açık tutacağız.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, insanı harekete geçirici ve yenilikler için heveslendirici bir özelliği var. Değişim arzumuz yüksek. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda. Başkalarını etkileme, maddi anlamda çıkarlarımızı koruma, güç elde etme anlamında azimliyiz. Yaş tahtaya ayak basmıyoruz artık. Bir başka önemli husus, 20 Aralık tarihinde Satürn, kariyer evinizde Oğlak burcunda ilerleyecek ve 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumu yaşanacak. Bütün bunlar gösteriyor ki, siz bu Yeniayda doğru bir tercih için, sakince ve gerçekçi şekilde düşünürseniz, önümüzdeki ay, kalıcı ve uzun vadeli bir işe adım atabilirsiniz. Bundan sonra yolunuz disiplinli çalışmak, sorumluluk almak ve yükselmek olacaktır. Onun için, gelir geçer işlerden ziyade, başarıya odaklanın. Tayin, başka bir yerde göreve başlamak, terfi gibi konularda da zaman önemli. Bugünlerde yapılacak görüşmeler veya daha önceden adım atılmış işler yakın bir zamanda olgunlaşacak ve sizin için önemli bir gelişmenin işaretçisi olacaktır. Şimdi acele etmeyin. Her şeyin yerli yerine oturmasını, netleşmesini bekleyin.


BOĞA

****

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımızla veya çevremize olan duyarlılığımızdır. Bu sözümüzde, yazımızda, görüşmelerimizde ön plandadır. Derdimiz varsa anlatırız, derdi olan varsa dinleriz. Bazen de içimize atarız susup bekleriz. Bir yandan gerçekçiyizdir, diğer yandan duygusalızdır. Bu Yengeç Yeniaylarının öz niteliğinde vardır. Çünkü güvence olgusu gayet kıymetlidir. Görünümlere baktığımızda sağlıklı, verimli ilişkilere ihtiyacımızı vurguluyor. Çalışma hayatında veya genelde hem ciddi projeler peşindeyiz hem de en iyisi olsun istiyoruz. Ancak ne olursa olsun görülür, elle tutulur ve hakikaten işe yarar olmasına dikkat etmeliyiz. Daha önce adım atılmış veya karar verilmiş işlerde bile, şartları tekrar gözden geçirmek yararlı olur. Sözgelimi yurtdışı, eğitim, çalışma hayatımız, sağlığımızla ilgili konuları ciddiye alalım. Yeteneklerimize uygun mu, maddi açıdan doyurucu mu bir bakalım. Bugün Merkür-Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Hedefimize uygun şekilde planlı düşünmenin işaretçisidir. Siz tercihlerinizi gerçekçi şekilde yapabilirsiniz. Bu tabii ki olumludur. Bir mesele üzerinde uzun uzun düşünmeyi sağlar. Böylece Dolunayın işaret ettiği güvencene dikkat et, bazı şeyleri göz ardı etmeye meyillisin ama zihninde hesap kitap yaparak garantisi olana yönelirsin diyor. Bize de aklımızı başımıza almak düşüyor. Tabii ki karşımıza gerçekten sağlam bir iş, fırsat çıkmışsa, uzun vadeli ve güvence taşıyorsa, sırf duygusal düşünüp onu da elden kaçıramayız. Bakacağız duruma göre, inceleyeceğiz. Ani çıkışlar, sabırsızlık göstermeyeceğiz.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, geleceğe dönük şekilde düşünmenin, yeni bir proje üzerinde çalışmanın, kimseye eğilip bükülmeden özgürce yaşamanın karar ve isteğimizi vurgulayacak. Sizi harekete geçirici ve şu andaki sıkıntılarınızı aşabilmeniz adına destekleyicidir. Ancak tabii ki sizin de mevcut işiniz, hayatınız, maddi şartlarınız ve kendinizi gerçekçi şekilde gözden geçirmeniz gerekir. Kimi Boğalar bu Yeniayda farklı bir proje üzerinde belli bir süre çalışmayı ve hazırlanmayı düşünürler. Kimi Boğalar ise, sağlık veya farklı bir sebeple belli bir süreliğine dinlenmek toparlanmak amaçlı karar verebilirler.

Yeniayın gerçekleştiği bugün, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Cesaretin ve girişimde bulunmanın astrolojik ifadesi olan Mars, sizin bu Yeniayda bazı geçmiş konuları, sorunları irdeleyeceğinizi gösteriyor. Bu irdeleme iş, sağlık, mali konular nedeniyle olabilir. Oysaki yapılması gereken, geçmişe takılmak yerine kendinize bir hedef belirleyip onu elde etmek adına hazırlık yapmaktır. Bu Yeniay bu anlamda size destek veriyor. Sizi zorlayan ne varsa onu geride bırakmanız için itekliyor. Yeniayın oluştuğu bugün, başka bir görünüm etkisi, hem hedefleriniz hem de başkalarıyla olan maddi-manevi ilişkileriniz yönünde sizi test ediyor. Kredi, yatırım, borçlanma gibi konularda hesabı bilmekte yarar var. Sağlığınıza önem veriniz. Enerjinizi, yeniliklerde bulunmak, hazırlanmak, kendinize özen göstermek yönünde kullanınız.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Boğalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içgüdüsel bir şekilde değerlerinize sahip çıkmanızı, aileniz-eviniz-geleceğiniz söz konusu olduğunda aslan kesilmenizdir. Siz takdir edilmek, beğenilmek, alkışlanmak istersiniz. Bu öncelikle en yakınınızda bulunan kişilerce kabul edilmelidir. Bu kendinizi gösterme çabanız, dış dünyada farklı ve yepyeni projelere yönelmenizi sağlayabilir. Görünümlere baktığımızda, önümüzdeki 6 aylık süre içinde, çalışma hayatınızı, sağlığınızı, ailenizi güçlendiricidir. Belki yeni bir eve taşınacak, yeni bir işe adım atacak, ofis açacak, iş ilişkilerinizi geliştireceksiniz. Önemli olan, her şeyin merkezinde kendinizi sanmamanız, ev içinde ve iş hayatında hükmedici tavırlardan uzak durarak, yapıcı çözümlere açık davranmanızdır. Maddi konularda gerçekçi olmalısınız. Yatırım, borçlanma, miras, hukukla ilgili işlerinizi iyi takip ediniz. Bu Tutulma gayet olumludur. Ancak bu saydığım noktalara dikkat edilmesi halinde iş hayatınız yenilenir, farklı teknikler, yöntemler kullanarak başarılı işlere imza atarsınız. Bedeninize iyi bakınız. Çünkü bu sizin verimli ilerlemenizde en önemli kriterdir. Bu Tutulma, çocuk sahibi olmak, evlat edinmek, çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünerek planlar yapmak yönünde olumludur. Ayrıca aşk hayatınızda doğru tercihlerde bulunmanız için destekleyicidir.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Boğalar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün başlayacak Merkür-Balık burcu geçişi, gerçeklerle teması yitirmeden ideallerinize sahip çıkmanın önemini vurguluyor. Bu anlamda dostlukların da önemi var tabii ki. Sizin gelişiminizi isteyen ve bu yönde sizi destekleyen kişilere ihtiyaç var. Arkanızdan kuyu kazan veya işi düştüğünde sizi arayan kişilere karşı dikkatli olmayı sanırım öğrendiniz. Çünkü bu Tutulma aklımızı başımıza toplayarak, bize söylenenlerin aslını astarını öğrenmeden inanmamak gerektiğini söylüyor. Aynı şekilde sizin de kendinizden eminliğiniz önemli. Gelişime önem vermek, boşu boşuna zaman kaybetmemek, bir hedef belirlemek ve bunun için ne gerekli tespit etmek vaktidir.

Şu aralar Mars ve Venüs-Koç burcunda ilerlediği için, bir proje üzerinde çalışmak, zamanı iyi değerlendirmek yerinde olacaktır. Bu Tutulma sizin vizyon sahibi birey olarak kendinizi yenilemeniz, geliştirmeniz anlamında önem taşıyor. Bunun farkında olan Boğalar zaten kimsenin etkisi altında kalmadan ilerleyecekler. Çünkü onlar ne istediklerini bileceklerdir. Çocuklarınız, yaşamınız, size kendinizi iyi hissettiren ne varsa her şeyi ciddiye alarak düşünürseniz, hedefinizden şaşmadan o arzu ettiğiniz güzelliklere ulaşabilirsiniz. İlişkilerinize dikkat edin. Gerçekten yararlı ile yararsız olanları birbirinden ayırt edin ve mutlaka sağlığınıza önem verin. Kilo sorunlarınız varsa, egzersiz ve diyetinizi ihmal etmeyin.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sizin becerikli olduğunuz konularda çalışmanız, üretmeniz, hayallerinizi gerçekleştirmeniz, pratik kazanmanız yönünde destekleyicidir. Bu ürünleri, bu çalışmaları, grup içinde-sahnede-bir alanda topluma sunabilir, beğeni kazanabilirsiniz. Bu Dolunay çalışmanın önemi kadar, dinlenmenin de kıymetini vurguluyor. Aşk hayatınızda titizlik gösterdiğiniz gibi, zihniniz bazen sizi yanıltıp, bir anda aşkın kollarına da atabilir. Görünümlere baktığımızda, farklı yerler görmek, keşfetmek, yeni insanlar tanımak arzumuz da yükseliyor. Yurtdışı, başka bir şehir, yabancı kültürler, sanat, edebiyat, mistik çalışalar, eğitmenlik gibi konulara da merak salabilirsiniz. Çocuklarınız varsa onların geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmeleri adına planlar yapabilirsiniz. Maddi-manevi açıdan artı ve eksileriyle duruma bakmak, getiri-götürü hesabını iyi yapmak, ona göre karar vermek gerekir. Bu Dolunay, ideallerimiz, hayallerimiz, geleceğimiz için her türlü özveride bulunmaya açık olduğumuzu işaret ediyor. Size bir tek tavsiyem, eğer bir iş yapacaksanız, bir ortaklık kuracaksanız, birileriyle el sıkışacaksanız veyahut bir hayaliniz varsa, bunun uygulanabilirliği hususunda gerçekçi olunuz. Eğer her şeye değiyorsa, o zaman sabırlı ve planlı çalışarak o hedefe varınız.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüs geri hareketiyle aynı zamana denk düşüyor. Geçtiğimiz Şubat ayından bu yana çalışma hayatınız, sağlık başta olmak üzere kişisel yönden birçok meseleyi gözden geçirmeye başlamıştınız. Şimdi yöneticiniz gerilediği için bu Yeniayda bunlara tekrar bir bakacağız. Sizi durduran, hala düşündüren ve bazen gergin hale getiren konular yine gündemdeki yerini koruyor. Bu Yeniayda önemli olan, güven olgusudur. Hangi konuda olursa olsun güvenilir mi değil mi, değer mi diye meselelere bakalım. Beden ve ruh sağlığınıza önem veriniz. Sırlarınızı, planlarınızı ve durumunuzu çok güvenmedikçe kimseyle paylaşmayınız.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars, burcunuzda ilerliyor. Yukarıda da belirttiğim gibi, eğer meseleleri güvenilirlik anlamında gözden geçirirsek, nasıl bir yol izleyeceğimizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliriz. Bilmemiz de gerekiyor. Çünkü önümüzdeki Nisan ayında Merkür de gerileyecek. Doğal olarak aklımız başımızda olmalı. Ben sağlık kontrollerinizi ve çalışma hayatınızla ilgili meseleleri bilinçli bir şekilde ele almanızdan yanayım. Geri hareketlerin etkili olacağı bir dönemdeyiz. Her konuda bastığımız yeri bilelim.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle çalışma koşulları, sağlığımız, projelerimiz ve finansal işlerimizde duraklama olabilir. Hayallerimizi gerçekleştirmek tabii ki istiyoruz. Fakat bazı endişelerimiz söz konusu olabilir. İyi niyetli düşünürüz fakat bunun ölçüsünü bilmek lazım. Geçtiğimiz Ocak ayından bu yana yaşanan gelişmelere bir bakmak gerekiyor. Merkür de burcunuzda geriliyor. Böyle olunca sağlamlık ve güvenlik olgularını es geçemeyiz. Ayağımızı bastığımız yeri bilmekte yarar var. Bu nedenle biraz da durgunuz veya meseleleri bazen fazlasıyla gergin ele alıyoruz. Sağlıklı bir ilişki ve güvence dolu bir hayatın peşindeyiz. Mevcut işimizdeki şartlar, psikolojimizin inişli-çıkışlı olmasına yol açıyor. Alternatif planlara ihtiyaç var. Hani bu olmazsa, öbürünü yaparım gibi. İşte bu gerileme döneminde zaten yapılması gereken de budur. Böylece hem kendinizi yormamış hem de duruma gerçekçi şekilde bakmış olursunuz. Şu sağlığınız konusu gerçekten önemli. Bir şeylere sürekli kafanızı taktığınız için, doğal olarak sıkılıyorsunuz. Gecikmeler, zorluklar sizi çabuk yıldırıyor, umutsuzluğa itiyor. Fakat bunlar önümüzdeki 26 Nisan tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay ile tekrar ele alınıp çıkış yolları bulunabilir. Onun için şimdi beklemede kalıp, gerilmeden, sakin ve bilinçli şekilde duruma bakmak, hayati kararlar vermeden önce iyi düşünmek faydalı olacaktır.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, kendiniz adına yeni bir şeyler ortaya koyma arzunuzu işaret ediyor. Bir şeyler olmalı, mevcut durumda yaşanan sıkıntıları giderecek bir şeyler yapılmalı diye düşünüyoruz. Bazen bu parasal durumumuza yeni çözüm yolu aramak bazen de aşk hayatımız, çocuklarımız, becerilerimizi geliştirme anlamında bizi itekliyor. Yeniayın yöneticisi Venüs-Koç burcunda ileri-geri hareketinden sonra yoluna devam ediyor. Ancak Merkür geri hareketi devam ediyor. Bütün bu gerilemeler bizi durduruyor veya engelliyor gibi. Ne yapmak istediğimizi biliyoruz da, nasıl yapacağımızı tam olarak tespit etmemiz kolay olmuyor. Tabii ki ben geri hareket dönemlerini düşünmek, analiz etmek ve en azından yanlış karar vermemek için bir mola gibi gördüğümden, sizin de bu açıdan bakmanızı tavsiye ediyorum.

Yeniayın görünümleri, finansal ortaklıklar, kredi, borçlanma, hukukla konularında mutlaka iyi bir analizin şart olduğunu söylemekte. Zaten siz de böyle düşünüyorsunuz. Hani yaş tahtaya ayak basmayacak kadar akıllı insanlarsınız. Fakat ister istemez, keşke biraz daha rahatlayabilsem, biraz daha destek bulabilsem diye düşüneceksiniz. Yeniayın bir başka görünümü, aşk hayatınız, çocuklarınız ve kişisel becerilerinizi geliştirme, düzenleme yolunda size yardımcıdır. Zaten bundan sonraki süreçte ev, aile, yerleşim yerinizle ilgili yeni gelişmeler gündeme gelecektir. Bunu da şimdiden belirteyim. Gelişim anlamında bu konular gündemde yer alacak. Ancak bu Yeniayda, sorunlu bir ilişki hakkında epeyce düşünceliler. Ancak lütfen iyi düşününüz.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizi ilgilendiren konular üzerine odaklanarak eşimiz, iş ortağımız veya başkalarıyla aramızdaki dengeyi sağlamamız gerekiyor. Burada inatlaşmalar, birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmak yerine duruma iyi bakmak gerekiyor. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve maddi açıdan da duruma bakmak gerekiyor. Hele ki konu, iş ortaklığı ise bu çok daha etkili diyebilirim. Çünkü bağlar koparsa veya bir taraf diğerini yanıltacak şekilde hareket etmişse veya siz hesabınızı bilmemişseniz, bu Dolunay çiftleri ve ortakları karşı karşıya getirebilir. Sözgelimi ortağınız veya eşiniz sizin işinize karışabilir veya şunu şöyle yapalım diyebilir. Siz de aynı şekilde kendi isteklerinizi dayatırsınız. Sonuçta bir gerilim yaşanabilir. Oturup konuşmak yerine, inatçı davranmak huzur kaçırır. Bu Dolunay karşıt burcunuzda oluştuğu için, karşılıklı güven ve çıkarların gözetilmemesi hali söz konusudur. Evlilik, boşanma, miras, yatırım veya hukuki davalarda tarafların birbirine kızgınlıkla, yanıltıcı veya hakimiyetçi sözler sarfetmesi mümkündür. İlişkilerde, çiftlerin birbirine dürüst davranmaları, gizli saklı hareket etmemeleri gerekir. İki hafta sonra İkizler burcunda oluşacak Yeniay, maddi konuları öne çıkartıcı ve meseleleri halletmek için harekete geçiricidir.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, maddi açıdan tutarlı ve dikkatli şekilde hareket etmenin önemini vurguluyor. Para kazanmak amaçlı düşüneceksiniz. Dışarıda bir girişimde bulunurken aklınızda hep garanti olgusu yer alacak. Çünkü Yeniayın yöneticisi Merkür, burcunuzda ilerliyor. Her ne kadar inişli ve çıkışlı bir bütçeniz olsa da, bugünlerde her şeyi hesaplıyor ve attığınız adıma, konuştuğunuz insanlara dikkat ediyorsunuz. Çünkü artık ne alacağınızı ne vereceğinizi bilmekten yanasınız. Evet, belki harcama meyliniz var. Ancak yerine koyabileceğiniz paraya göre hareket etmeyi bilmektesiniz. Bu Yeniay size bu konularda destek veriyor. Yeter ki, mantıklı düşünmeyi bilelim. Ek kazançlar bu Yeniayda mümkündür.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, ev satış-alış, kiralama, ailenizin ihtiyaçları, kültürel aktiviteler, okumak, bilgilenmek, görmek, gezmek, keşfetmek amaçlı harcamalar olabilir. Bu biraz da kendinizi iyi hissetmek, moralinizi yükseltmek içindir. Ancak yine de, nereye ne verdiğinizi ve elinizdekini nasıl değerlendireceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Dünyanın türlü hali var cümlesi bu Yeniayda Boğaların dilinde olacak. Yeniayın bir başka görünümü, özellikle enerjinizi doğru anlamda kullanmanın, gizli saklı davranan kişilere karşı dikkatli olmanın ve sağlığınıza özen göstermenin gerektiğini vurguluyor. Sizi sinirlendiren, yoran, mantığınıza, hayat görüşünüze uygun olmayan kişiler nedeniyle yalnızlığı tercih etmektesiniz. Bu Yeniayda kendinize özen gösteriniz. Çünkü hiç kimseyi değiştiremeyiz.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda kendi bakış açınızı önemsediğinizi, daha fazla gelir sahibi olmayı istediğinizi, mevcut durumun sizi tatmin etmediğini görüyoruz. İstiyorsunuz ki, şartlar biraz daha iyileşsin, bir kazanırken on kazanın ve rahata kavuşun. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, burada önemli olan, abartıya kaçmadan, şartları, durumu gerçekçi şekilde görmek ve ona göre bir yol izlemek olmalıdır. Görünümler de bunun işaretçisidir. İşinizde gelişimi, verimli çalışmayı, sağlığınıza özen göstermeyi, paranızı doğru değerlendirmeyi tercih edeceksiniz. Birilerine güvenerek değil, kendinize inanarak, hesabı iyi yaparak, yetenekli olduğunuz alanlarda girişimde bulunarak maddi açıdan güçlenebilirsiniz. Bir de önemli husus, her şey sadece ne kazandığımız, ne kaybettiğimiz üzerine kurulu olmamalıdır. Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı mutlaka gözetmelisiniz. Bu Dolunay, sosyal ilişkilerin bir amaca yönelik gelişimini, güvenli bir gelecek ve dikkatli tercihte bulunmanın kıymetini vurguluyor. Siz, güvenilir olanla olmayanı ayırt ederek ayaklarınızı sağlam yere basacak çözümlere açıksınız. Hangi kişinin, hangi işin doğru ve yanlış olduğunu bilecek kadar tecrübelisiniz. İşinize, kazancınıza önem vereceksiniz.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, sevdiklerimize olan duyarlılığımızın işaretçisi oluyor. Bu nedenle hassas düşüneceğiz. Yakınlarınız, yaşadığınız çevre, karşılaştığınız insanlara elinizden geldiğince destek olursunuz. Sahiplenme duygunuz yükselir. Size karşı da aynı şekilde yanaşılmasını istersiniz. Bu Yeniayın özünde, kendinizi değerli hissetme arzusu, sağlık ve çalışma hayatınız, eğitim veya yerleşim yerinizle ilgili meseleler de önemli hale geliyor. Yeniayın görünümlerine baktığımızda etkileri çok daha net görmemiz mümkün olur. Ay-Merkür kavuşumu, bilginizi, duygularınızı, güvendiğiniz insanlarla paylaşımın işaretçisidir.

Venüs-Pluto görünümü, kendinizden emin ve kararlı bir şekilde hedefinize kilitlendiğinizi, inandığınız bir yoldan asla vazgeçmeyeceğinizi, risk almadan, bilinçli anlamda işinize gücünüze sahip çıktığınızı işaret ediyor. Bu ilişkilerinizde de bu şekilde olacaktır. Ay-Mars kavuşumu, çevrenize karşı hassasiyetin ve bir haksızlık olduğunda onları kanatlarınızın altına alacağınızın göstergesidir. Vefa duygunuz gayet yüksek. Ay-Jüpiter görünümü, çevremizle iletişime verdiğimiz önemi işaret ediyor. Özellikle çalışma ortamı ve günlük sohbetlerde, işlerimizde bize karşı nazik davranılmasını istiyoruz. Çünkü biz buna dikkat ediyoruz. Ay-Neptün görünümü, dostlarımıza verdiğimiz önemin belirtisi. Hayallerinizi gerçekleştirme arzunuzun yüksek olacağını işaret ediyor. O hayallere ulaşmak için her şeyi göze alırsınız.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, iş veya eğitim amaçlı seyahatler, bilgilenme ve bildiklerimizi hedefe yönelik ciddi şekilde ele alma, yerleşim gibi meselelerin ciddiyetle ele alınmasında önem taşıyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, biz neden gelişime, bilgilenmeye, farklı bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz? Çünkü finansal borç, yatırım, iş ortaklığı, eşimizin mali durumu, kredi, miras ve hukukla ilgili işlerimizi sağlama almak zorundayız. Bütün bunları yapabilmemiz için, tabii ki yeni hedefler belirlememiz, işimizi bilmemiz, farklı bir şeyler yapabilir miyiz diye de bakmamız gerekiyor. Yorucu belki ama geleceğimiz burada önemli. Görünümlere baktığımızda hassasiyetimiz yüksek. Bunun sebebi, hayallerimizi gerçekleştirme arzumuz. Bu yönde toplumsal ilişkileri güçlü tutmak yararlı olacaktır. Çalışma hayatımızı, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini işaret eden bu Dolunay, verimli-düzenli bir şekilde çalışmanın, işimizi bilmenin, iş konularında insanlarla ilişkimize dikkat etmenin gerektiğini vurguluyor. Demek ki, bu konuları hafife almamız gerekiyor. Eğer rahat etmek istiyorsak atılacak adımların, verilecek kararların mutlaka sağlam olması gerekiyor. Alıştığınız düzenden başka bir yere gitmeyi, yerleşmeyi düşünüyorsanız veya yerleştiyseniz o zaman sabırlı olmak lazım. Şartlar şu anda elverişli gibi durmasa da, yılsonuna doğru sıkıntılar aşılabilir.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, ailemizin varlığını her şeyden özel görmemizi, yeni bir eve satın alınması veya taşınılması, bütün değerlerimizi önemsememizi ve kararlılıkla isteklerimizin üzerine gitmemizi sağlayıcıdır. Yeniayın görünümleri, yaşanması muhtemel gelişmelerin işaretçisidir. Şimdi birlikte gözden geçirelim. Ay-Uranüs görünümü, bazı kişilerle yol ayrımına gelmemize neden olabilir. Sözgelimi kardeşimizin bir yanlışı veya uzun zamandan beri devam eden yanlış hareketleri bizi içten içe öfkelendirir. Yeniayda bizi bu konu bir hayli ilgilendirici gözüküyor.

Çünkü bizim önem verdiğimiz ve gayet duyarlı olduğumuz meseleler var. Bunlardan taviz vermemiz mümkün değil. Bu görünüm, hiç kimsenin aklına bile gelmeyen fikirlerin, projelerin de göstergesidir. Bu Yeniayda bizim için ailemize ait olan her türlü mesele kıymetlidir. Yeniayın özünde zaten aileye ait yerleşim, taşınma, kiralama, satma, bir yer alma türünde işler etkili olacağından, bunları bildiğimiz şekilde halletmek isteyeceğiz. Ancak yakınlarımızla ilişkimize dikkat edelim. Beraberce ortak bir çözüm için konuşalım. Ay-Mars kavuşumu da söz sahibi kişi olma arzunuzu işaret etse de, fikir alışverişinde bulunmak yararlıdır.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Boğalar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, önümüzdeki 21 Ağustos tarihinde oluşacak Güneş Tutulması öncesi, ev, aile-iş hayatı konularındaki dengeyi sağlıklı yönde kurmanın önemini vurguluyor. İş hayatımızı ilgilendiren konular üzerinde geleceğe dönük şekilde düşünmek, gerçekçi olmak, mevcut işimize, şartlara bir bakmak, sorumlulukların farkında olmak çok önemlidir. Çünkü buradaki belirsizlik veya problem hem içeride hem dışarıda stres yaşamanıza neden olabilir. Alıştığınız ortam, işler, hayat veya uğraşılar size yeterli gelmeyebilir. Artık yeni bir şeyler yapmak gerekir diye düşünebilirsiniz. İşte böyle düşünenler bir grup, ekip veya ortamda başkalarına rehberlik, yoldaşlık yapabilirler. Eğer mevcut işinizden memnun değilseniz, ayrılmak, başka bir işe girmek istiyorsanız, bunun üzerinde dikkatlice düşünmelisiniz. Uzun zamandır evde yaşıyorsanız, iş hayatına atılabilirsiniz. Farklı bir iş tercihinde bulunabilirsiniz. Ailesine bakmak, onların geçimini sağlamak, bir ev almak, başka bir yere yerleşmek veya emekliye ayrılmak isteyenler, sizler de bu Tutulmada iyice düşünün. Çünkü bir anda verilecek kararlar, sonrasında sıkıntı yaratmasın. Bu Tutulmada, başkalarının sizden beklentileri, piyasanın ve sektörün durumu, işinizin geleceğiyle ilgili konularda değişiklik olabilir. İş hayatınızda, ilişkilerin tabii ki önemi var. Hizmet verdiğiniz insanlar, bağlı olduğunuz ekip, işvereninizle aranızda bir soğukluk veya keyifsizlik söz konusu olabilir. Siz kendinizi haklı görürsünüz, onlar da kendilerini. Bu gerilim işten ayrılmaya neden olabilir. Buna dikkat ediniz. Siz öncelikle bu Tutulmada, ihtiyaçlarınızın, güvencenizin farkında olmalı, dışarıda çabuk pes etmek veya birilerinin pes ettirmesine izin vermek yerine, sabırlı, bilinçli bir şekilde ekmeğinize sahip çıkmalısınız. Sizi birilerinin keşfetmesini beklemek yerine, siz bizzat girişimci olmalı, çaba sarf etmelisiniz.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Boğalar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, iki ayrı burçta Merkürün gerilemesi dönemine denk geldiği için tabii ki dikkatlice ele alacağız. Önce görünümlere bir bakalım. Ailevi ilişkilerimiz ve şu anda oturduğumuz yer, şehir, ülke merkezli konuları işimize, yeteneklerimize göre yeniden ele almak gerekiyor. Çünkü ekmeğimiz neredeyse orası doyduğumuz yerdir. Ailemizin sağlığıyla yakında ilgilenerek onlara destek olmak gerekiyor. İş ortamımız, iş ortamındaki ilişkilerimiz ve genelde insanlarla olan her türlü iletişimin önemsenmesinde yarar var. Sonuçta bu kişilerle sürekli karşılıyoruz. Tabii ki huzur, denge, estetik, güvence ve kendimizi güçlü şekilde ifade etmemize destek işlere, ortamlara yöneleceğiz. Sağlığımızı önemseyeceğiz. Çünkü verimli olmamız, insanların dikkatini çekmemiz bu sayede daha kolay olur. Evde ve ailede söz hakimiyetimiz ve kararları alma yetkimiz yüksek. Biz eğer bir şeyi olumlu görüyorsak, buna karşı çıkılmasını istemeyiz. Miras, ev satın alımı, kiralanması, başka bir yere yerleşmek gibi konularda ilk söz hakkı bizde olsun isteyeceğiz. Ancak geri hareket dönemindeyiz, ayarı kaçırmamak, fikir alışverişinde bulunmak gerekir. Zaten bu Tutulmanın özünde hakimiyet arzusu ne kadar yüksek olursa olsun, birileri bizi uyarıcı veya durdurucu sözler söyleyebilir. Bazen biz susmak zorunda kalırız. Bu susmak hali zaman zaman bizi fiziksel ve ruhsal anlamda rahatsız edebilir. Ben haklıyım, ben bu konuda yetkin bireyim gibi düşünürüz. Fakat biraz önce belirttiğim gibi iletişimi bozacak, aceleyle karar verip etrafınızla kötü olmamak en doğrusu.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, aşk hayatınız, çocuklar, projeler, aile yaşamınız, yerleşim yeriniz, satın alma-kiralama veya aileyle alakalı tüm konulara bilinçli şekilde bakmakta yarar var. Bilinçli şekilde meseleleri ele alırsak, Tutulmanın yukarıda işaret ettiği gelişimleri doğru şekilde değerlendirmiş oluruz.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, kişinin belirlediği hedefe, ilham gücü, sanatsal becerisi, sezgilerini kullanarak varmasını sağlayıcıdır. Eğer bir amacımız varsa, hem başkalarına yardımcı oluruz hem de kendimize bir yol açarız. Burada önemli olan, kişinin aşırı duyarlılıkla amacından uzaklaşmaması, neler yapabileceğini düşünmesidir. Önümüzdeki 20 Eylül tarihinde Başak burcunda bir Yeniay doğacak. O zamana dek, şöyle bir işlerimizi toparlamak, yazmak, merak ettiğiniz şeyleri okumak, izlemek, insanlarla ilişkimizi ılımlı şekilde devam ettirerek başarılı olmaktır. Evet duyarlıyız, hayal gücümüz yüksek, özveriliyiz, ancak kendimizi feda etmemeliyiz. Yaptığımız bir şeyin anlamı olmalı, bize bir şeyler kazandırmalıdır. Hayal etmek, başarmanın yarısı derler. O zaman biz bu Dolunayda, hayallerimizi gerçeğe dönüştürmekten yana olalım. Tembellik yapmayalım. Görünümlere baktığımızda, amacımızı biliyoruz ve hangi tercihte bulunmak gerektiğinin farkındayız. Jüpiter-Kuzey düğüm olumlu etkisi, sağlıklı olmanın, verimli ilişkilere yönelmenin, konforlu bir yaşam özleminin yükselmesini sağlıyor. Ailemizin geleceğini, yarınlarımızın bugünden daha iyi olmasını istiyoruz. Bunun için çabalıyoruz. Zaten yapılması da gereken bu. Bir zorlayıcı görünüm var. Özellikle finansal konularda yine bizi sıkıştırıyor. Yatırımların üretime dönük şekilde değerlenmesi, borcumuz varsa bunların kapatılması, özverili davranırken, çıkarlarımızın da unutulmaması gerekiyor. Onun için gerek aşk hayatınızda gerekse sosyal yaşamda işlevsel olanı tercih etmek, özlemlerimiz, vizyonumuz, idealimiz için, boş işlerden, hayallerden uzak durmamız gerekiyor. Gerçekçi olmakta yarar var.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, hayatın güzelliklerinin tadına varabilmek için, her şeyi detaylarıyla görmek, anlamak, üretime katkıda bulunmak, üretken olmak yönünde etkilidir. Aşkta her şeyi inceleyici, sanatta bütünden ziyade detaylar üzerinde durucu, çocuklarımızla ilgili konularda sağlık, hijyen gibi konulara dikkat edeceğiz. Venüs bugün-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bizler bu Yeniayda aşkta bir hayli titiz davranabiliriz. Kusursuz olanı isteriz. Eleştirilmeye gelemeyiz. Belki bu yüzden biraz tasalanırız. Bunun ayarını bilmek gerekiyor.

Merkür de Başak burcunda olduğu için akıl, mantık, analiz gücümüz zaten dorukta. Herhangi bir problem gördüğümüzde kabaca değil ama kibarca uyarıda bulunacağız. Amacımız her şeyin yerli yerinde olması. Bu bakış açısı bazen hem etrafımızdaki insanlara hem de kendinize yüklenmenize neden olmalı. Bu kadar ince eleyip sık dokumak aşkı yaşamanın, hayatı güzel yanlarıyla hissetmenin önüne geçebilir. Tabii ki iyi niyetimizin kullanılmasına da izin vermeyeceğiz. İdeallerimiz, hayallerimiz için çaba sarf edeceğiz. Bu Yeniay, iş hayatımız, çocuğumuz veya kendi sağlığımızla ilgili konulara verdiğimiz önemin göstergesidir. Kontrollerimizi ihmal etmeyelim.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, öfkenin, sabırsızlığın, geçmişte yaşanmış problemlere takılmanın, isteklerinizi elde etmek için dayatmaların yanlış olacağını işaret ediyor. Çünkü stres, iş veriminizi düşürebilir, verimli çalışmanın önüne geçebilir. Oysaki sağlığımıza önem vermemizde yarar var. Eğer yoğun bir iş programınız varsa bu Dolunayda, gerginlikle zaman kaybetmek yerine, yarım bıraktığınız veya üzerinde çalıştığınız işlere önem vererek başarılı olabiliriz. Sizi rahatsız edecek en önemli nokta, hırslarınız, duygularınıza gem vuramayışınız olabilir. Bu Dolunayda bundan uzak durmalısınız. Dolunayın yöneticisi Mars, Venüs ile kavuşum yapacak. Aşk hayatınız, çocuklar, sosyal yaşam sizin için kıymetlenecek. Projelerinizin beğenilmesini isteyeceksiniz. El yeteneği, sanatsal beceriler, titiz çalışmaya özen göstererek başarılı eserler vermek mümkündür. Aşkta ve yapılan her işte, seçicilik öne çıkıyor. Detaylı gözlemde bulunmak, tevazu göstermek ve riskli hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Bu Dolunay eleştirmek yerine, iş hayatında veya aşkta dayanışmada bulunmanın her açıdan yararlı olacağını işaret ediyor. Çalışma hayatınızla ilgili konularda özellikle sırt ve bel bölgenize önem veriniz. Oturma pozisyonunuzu mutlaka önemseyiniz. Oradan buradan edindiğiniz bilgilerle, uzman gözetiminde olmayan Sağlıksız diyetlerden uzak durunuz. Göz muayenenizi yaptırınız. Merkür-Terazi burcunda ilerliyor ve Dolunay derecesiyle karşıtlık yaptığı için, bu uyarılara kulak vermekte yarar var. Kendinizden tabii ki taviz vermeyeceksiniz. Ancak şartlara, duruma göre hareket etmeyi de bilmelisiniz.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün güçlü bir pozisyonda olması sayesinde günlük hayatımız içinde nezaketin, güzelliğin, yeniliklerin, özgürlüğün ve ayrıca her şeyde adaletli ve hakça hareket edilmesinin önemini vurguluyor. Eğer bu olgular bizim hayatımızda, iş ortamımızda ve her alanda etkin değilse, mecburen susmak, katlanmak, içinize atmak mümkün gözükmüyor. Ona göre bir önlem alacağımızı görüyoruz. Yeniayın görünümlerini şimdi birlikte inceleyelim ve ona göre durum değerlendirmesinde bulunalım. Sizler bu Yeniayda sağlam, uzun vadeli bir iş arayışındasınız. Kimsenin pek nazını niyazını çekecek halde değilsiniz. Verdiğinizi almaktan yanasınız.

Aile içinde, finansal konularda düşündüğünüz yeni çözüm yollarının kabulünü isteyeceksiniz. Yeni bir yere yerleşmek, sağlıklı yaşamak, enerjinizi doğru şekilde kullanmak için farklı bir yol, meslek veya yaşam kararı alabilirsiniz. Çünkü artık bir çok şey eskisi gibi sizi tatmin etmiyor hatta sinirlendiriyor. Buna dur deme vaktiniz geldiğini bu Yeniayda görüyoruz. Özellikle huzura ihtiyacınız var. Huzurunuzu bozan her kim veya her ne ise ondan uzak duracaksınız. Bu bakış açısıyla birileriyle yollar ayrılabilir. Karşınıza çıkan bir fırsat, mevcut sorunların çözülmesinde etkili olabilir. Değişim şart ve siz bunu artık net olarak göreceksiniz.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizde veya iş ortaklığımızdaki sorunlara sağlıklı şekilde çözüm aramak yerine, sürekli irdeleyerek, endişelenerek yaşamaya devam edersek, sonunda psikolojik ve fiziksel anlamda rahatsızlanırız. Oysaki burada önemli olan, gerek çalışma hayatız, gerek sağlığımız ve gerekse ilişkilerimizde dengesiz olanı tespit etmek ve ona göre bir yol belirlemektir. Sözgelimi eşiniz farklı düşünüyordur, siz farklı. Beraberlikte siz onu değiştirmeye çalışırsınız o da sizi. Sizin istekleriniz vardır, onun da sizden beklentileri. İki ucu bir araya gelmeyen bu çekişme sonunda sağlıksız beraberliğe dönüşür, verimsizleşir. Kopmak da istemezsiniz. Bir arada durmak da zordur. Lütfen gerçekçi olun. Ya sorunlara birlikte çare bulun veya inatlaşmaktan vazgeçin. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs, adil ve tarafsız bir şekilde meseleye bakmanın, verimli, sağlıklı olanı tercih etmenin, özveriyle yürütülen, üstü kapatılıp es geçilen sorunların kendini hatırlatacağını söylüyor. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs, sağlıklı olanın önemini vurgularken, sadece kendimize göre bir değerlendirme yapmanın da yanlış olacağını söylüyor. Belki de biz ara sıra tartışarak, burun buruna gelerek bir şeyleri yoluna koyuyoruz. Ancak içten içe biriken öfkeyi göz ardı ediyoruz. İşte bu Dolunayda o öfke, o içe atılanlar bizi rahatsız ediyor. Sıkıntıyı atmak için fazla yiyoruz veya tam tersine kendi kendimizi yiyoruz. Bunlar iş verimimizi düşürüyor sonra da psikologlara gidip çareler arıyoruz. İlişkisi olmayanlar da, bunun nedenlerini gerçekçi şekilde ele almalılar. Acaba çok mu seçicisiniz yoksa kendinizde bir eksiklik mi görüyorsunuz. Gelin, hedefinizi, ilişki kriterlerinizi veya kendinizi tarafsız bir şekilde gözden geçiriniz. Bilinçaltınızda saklı duran öfkeyi veya doyumsuzluğu ortadan kaldırıcı gerçekçi çözümler bulun.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, ilişkimizi, iş ortaklığımızı veya diğer insanlarla olan her türlü bağımızı, derinlikli şekilde gözden geçirmemizi sağlıyor. Hemen renk vermeyebiliriz. Karşımızdakini tam olarak tanımadan duygularımızı açık etmeyebiliriz. Çünkü kimdir, nedir, neyin nesidir bir bakacağız. Bu da zamanla oturacaktır yerine. Biz ilişkiyi, arzularımız ve isteklerimiz yönünde ele alacağız. Duygusal değil, bilinçli aklımızla, çıkarlarımızın farkında olarak inceleyeceğiz. Bu Yeniayı yöneten güç Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, günlük hayatta kurulan diyaloglar, ilişkiler, bağlantıların özünde nezaket ve işbirliği de önemli olacak. Buna neden dikkat edeceğiz.

Çünkü işimiz, ekmeğimiz önemli. Kiminle nasıl konuşmak gerektiğini bileceğiz. Yeri geldiğinde politik davranacağız. Bu özel hayatımızda da aynı şekilde olabilir. Bir bakacağız karşımıza çıkan insanın tavırlarına, çalışma hayatına, sağlıklı olup olmadığına, nezaketine ve aramızdaki cinsel uyuma. Bunlar bizi tatmin ediyorsa, güven veriyorsa bir ilişkiye başlarız. Sorunlu bir ilişkimiz varsa, bu Yeniayda onu da, aynı bu şekilde kritik edeceğiz. Artı ve eksileriyle ele alacağız. Bu Yeniayın bir başka özelliği, çekici yönlerimizin öne çıkışıdır. Bir ilişkide, bir ortaklıkta eğer mutlu ve doyumlu isek, cazibemizi, gücümüzü, cinselliğimizi ortaya koymaktan çekinmeyiz.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Boğalar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, miras, kredi, beklediğimiz destekler, ortaklaşa mal-mülk-paralar konusunda hayale kapılmadan, her şeyin olur ve olmazlarını hesaba katarak düşünmekte yarar olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz Kasım ortası itibariyle bu konularda hesap kitap yaptıysak şimdi duruma bir daha bakalım. Belki de ortağımız, eşimiz veya beklentimiz olan kişiler bir müddet bizi oyalayabilirler veya umduğumuz gibi gelişmeyebilir. Bir kredi alınarak borca girmek veya şuradan şu gelecek diye harcama yapmak sakıncalıdır. Bizim de başkalarına borç vermemiz, onlara kefil olmamız sakıncalıdır. Elde edilmiş kazanç varsa bunların mutlaka güvence altına alınması şarttır. Önümüzü görmeden, ileri adımlar atamayız. Bir yakınımızı kaybettiysek, mirasla ilgili açılan veraset davaları, soyadımız nedeniyle mirasçımızdan kalan borçlar, vergiler veya bazı meselelerle uğraşabiliriz. Verilen sözlere inanmadan önce aslını astarını iyice bilelim. Kazanılmış paranın vergisini ödeyelim. Karşımıza biri çıkabilir. Bize güven verebilir. Biz de kalkıp kendisine bir para vermişizdir. Şimdi bunu almak pek kolay olmaz. Borçların ödenmesi için sıkıştırılırız. Bir kredi alayım da şunları kapayım deriz. Ancak gecikme olabilir. Yüksek faizli borçlar altına girmemek lazım. Ocak 2018 tarihine kadar bu konularda dikkatli olalım. Nasılsa gelir, nasılsa ödenir, halledilir diyerek elimizdeki parayı harcayıp, sonra zor durumda kalmayalım. Burada önemli olan, kazancımızı risk altına alacak kararlar vermemektir. Kasım ayı öncesi görüşülen ve karara varılan işlerden para gelir ancak bunlar birkaç bölüm halinde ödenebilir. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında bir görünüm oluşacak. Size bir ortak, bir proje, bir fırsatla karşılaşmanız yönünde rahatlatacaktır. Bir evlilik veya güçlü biriyle ilişkiniz, ilerisi adına umutlandırıcıdır. Tabii ki bu tam olarak gerçekleşene kadar bu Dolunayda yukarıda izah ettiğim noktalara önem veriniz. Maddi hiçbir konuda hayali, yüzeysel ve rahat davranmayınız. Verilen sözlere, verdiniz sözlere dikkat ediniz.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Boğalar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, maddi konularda yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak amaçlı girişimlerin işaretçisidir. Ancak Merkür geri hareketi nedeniyle sabırlı olmakta yarar var. Çünkü şu anda iş ortaklığı, ilişkiniz, miras, kredi, yatırım gibi konuların veya borçlarınızdan kurtulmak amaçlı atılan adımların, aceleye getirilmemesi gerekiyor. Her şeyin hesabını iyi yapalım. Eşinizin maddi durumu da buna dahildir. Gözümüz açık olsun. Fazla iyimser düşünmek yerine, bundan sonra atacağımız adımın sağlam olmasına özen gösterelim. Krizleri aşabilmek için, aklımızı başımıza toplamamızda yarar var. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Siz zaten ilişki konularına bir hayli odaklanmış durumdasınız. Bir beraberlikten ne beklediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Güçlü bir eş, iş ortağı veya ilişkiye önem veriyorsunuz. Ona göre seçiyorsunuz.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, bizi bir şeylerin tedirgin ettiğini, beklemede kalmanın yorduğunu görüyoruz. Ne olacaksa bir an evvel olsun diyoruz. Ancak merak etmeyiniz. 20 Aralık tarihinde önünüzde açılacak yeni bir fırsat, kalıcı ve uzun vadeli bir gelişmenin işaretlerini veriyor. Satürn-Oğlak burcu geçişi, bu tarih itibariyle etkili olacak. Sizin için, yeni değişimleri, hedefleri gerçekçi şekilde planlanmanızda olumludur. İş veya özel yaşantınızda bundan sonrasında ciddi projelere, planlamalara, kalıcı hedeflere, ilişkilere yöneleceğiniz zaman başlıyor. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Bu Yeniayda yaşanan durgunluk, belirsizlik veya sorunlar farklı bir yol veya yöntemle çözülmek üzere, yaşamınızda yeni bir sayfa açacak. Şimdi sizler bu tarihe kadar, risk almadan sakinlikle meseleleri gözden geçiriniz ve aceleyle kararlar vermeyiniz.


İKİZLER

****

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, maddi açıdan ve genel olarak değer verdiğimiz ne varsa onu korumayı, güvence altına almayı önemsediğimizin işaretçisidir. Bu Dolunayda önemli olan, bizim dışımızda gelişmesi mümkün durumlara karşı temkinli olmak, hesabı bilmektir. Sözgelimi borçlanma, kredi, eşimizin maddi durumu, iş alacaklarımız, ortaklıklarımız, maddi beklentilerimizle ilgili her şeyi iyice muhasebe etmeliyiz. Bugün Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, çıkarlarımız söz konusu ise, biz kimseye güvenip yola çıkamayız veya her şey yolunda giderken de, sürekli karamsar düşünemeyiz. Duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Eğer bir sıkıntı varsa, yapıcı çözüm yolları arayacağız. Araştıracağız. Bu bize ne kazandırır, ne açıdan zorlar diye analiz edeceğiz. Dolunayın görünümlerine baktığımızda, hatır gönül işlerine dikkat edin derim. Bütçeniz dengeli olsun. Gelir-gider arasındaki uçurumlar olmasın. Bir proje, fırsat veya gelişme olduğunda, bunun uzun vadeli olup olmadığına bakalım. Çocuklarımız canımız bizim. Ancak hesapsız alışverişlere dikkat edelim. İhtiyaçlarımızı düzgün şekilde planlayalım. İş hayatında iyi niyetin sınırlarını bilelim. Birileri kendi çıkarını düşünerek, bizi yanıltmasın. Bu Dolunayda ideallerimizi bir daha gözden geçirelim. Hedefimizi bilelim. Elle tutulur, göz görülene önem verelim.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, seyahat konularından akademik kariyere, hukuk ve ticaretle ilgili meselelere kadar hayata yeniden bir bakış anlamında destekleyici ve aktif edicidir. Bu Yeniay ayrıca, aşk ve toplumsal ilişkilerinizi özgürce yaşama arzunuzu belirleyicidir. Özünde, yenilik ve girişim özelliği olduğu için, rutin olan her şeyden uzak durmak isteriz. Amacımız psikolojik ve bedensel anlamda kendimize özen göstermek ve canlanmaktır. Bu nitelikler çerçevesinde bu Yeniayı değerlendirmek yararlı olur.

Yeniayın oluştuğu bugün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir boyunca yeni işler, yeni dostluklar, grup aktiviteleri, kişilerle bir araya geliş, toplantı ve görüşmeler bir hayli etkili olur. Cesaretimiz yükselir, kendimizden emin oluşumuz, yaptığımız her işe yansır. İsteklerimizi ifade edebilir, bildiğimiz şekilde ilerleyebiliriz. Zaten amacımız iş hayatı ve özel yaşantımızdaki baskıları veya sorunları aşmaktır. Kaldı ki, bu Yeniay birkaç gün sonra Venüsün Koç burcuna girmesiyle daha cesur hareket etmenizi ve size en uygun kişi veya kişilerle tanışmanız yönünde de kuvvet sunacaktır. Kimi İkizler için, yeni bir ilişki anlamına geldiği gibi, bazılarınız için yeni bir projeye adım atmanın, bir teklifle karşılaşmanın da göstergesidir.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili İkizler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, yeterli bulduğunuz veya tecrübe ettiğiniz, size göre gerçekten takdire şayan olan bilginizi gösterme, kabul ettirme arzunuzdur. Eğitim, girişim, aşk hayatı, yakınlarınız, çevrenizle iletişiminizde fazlasıyla baskındır. Tabii ki Tutulmanın görünümleri önemli. Şimdi onlara bakalım ve biraz daha detaylara girerek etkileri görelim. Önümüzdeki 6 aylık süreç sizler için gayet olumlu, faydalı ve temeli güçlü adımları müjdeliyor. İfade gücünüzle hem yakın çevrenizi hem de başka insanları etkileme gücünüze sahipsiniz. Eğitim hayatınızdan, iş girişimlerinize kadar karşınıza çıkabilecek fırsatları yerinde ve zamanında kullanarak aktif bir şekilde ilerlersiniz. İnsanlar sizi etkileyici bulurlar, fikirlerinizi önemserler, projelerinize değer verirler ve örnek alırlar. Bu tutulma size aşkta, çocuklarla ilgili konularda, ciddi ilişkilerde geliştirici ve ödüllendiricidir. Kardeşlerinize destek olursunuz, insanlara rehberlik edersiniz, mutlu olacağınız bir yerde yaşarsınız. Bu Tutulmanın etki süresince, aile hayatınızı, anne ve babanızın sağlığını, evinizin düzenini gözden geçirerek üstünüze düşenleri yapacaksınız. İlgilenecek, yardımcı olacaksınız. Sadece kendiniz için değil, onların da ihtiyaçlarına önem vereceksiniz. Özel biriyle tanışabilirsiniz. Bu kişi aşk veya kişisel anlamda sizi geliştirici, hayatı farklı bir açıdan görmenizi sağlayıcı olabilir. Eğitim veya farklı bir nedenle yolculuklara çıkabilirsiniz.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili İkizler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi sizin öncelikle ne yapmak istediğinizi belirlemeniz anlamında önem taşıyor. Bu sadece iş ve toplumsal alanda değil ailevi ve kişisel anlamdaki her konuda geçerli. Ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz olmalı ve siz bu hedefe vizyon sahibi insanlar gibi inanmalı, çaba sarf etmelisiniz. Pratik olmalısınız. Seçiminizi yaparken bir öyle bir böyle düşünmemelisiniz. Eğer bir sanatçı iseniz tabii ki duygular işin içine karışır. O duygular hayallerle beslenir ve hoş şeyler ortaya çıkar. Ancak işiniz bu değilse, size tavsiyem bu Tutulmada ideallerinize sahip çıkmalısınz.

Bu Tutulma iş hayatı-ev yaşamı arasındaki dengenin mutlaka sağlanması ve gelişim adına düşünülmesinde etkilidir. Zaten siz ister istemez eviniz, işiniz, ailenizle ilgili konulara yönelirsiniz. Şu aralar Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Size yapmak istediklerinize aktif bir enerji sunuyor. Yeni bir şeyler için adım atmanızda rehberlik ediyor. Bu Tutulma uzun zamandır düşlenen, üzerinde düşünülen ve tamamdır dediğiniz işleri yürürlüğe koyabilmek için fırsattır. Böylece hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Yeter ki, buna önce kendiniz inanınız.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ailevi ilişkilerde iletişime, evinizin düzeni, yerleşim yerinizle ilgili meselelere daha fazla eğilerek, titizleneceğinizi işaret ediyor. Bir yere taşınmak, bir planlama yapmak, işinizle ilgili mevzuların iç içe geçiyor gibi. Tabii ki, bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, gerçekçi olmakta yarar var. Bir şeyler sizi hayali bir yöne sürüklemesin veya gereğinden fazla endişelendirmesin. Çünkü bu durumu net görmenizin önüne geçebilir. Dolunay, bilinçaltımızı tetikleyici ve isteklerimizi vurgulayıcıdır. Biz ne istiyoruz. Her şey yerli yerinde olsun veya bizi yormasın. O zaman mevcut hale iyice bakalım. Görünümler bu açıdan yardımcı olabilir. Öncelikle taşınma, kiralama, iş kurma, işimizi geliştirme, ailemizin sağlığı, gelişimi için, hesabımızı iyi yapalım. Mali açıdan duruma bakalım. Ölçelim tartalım. Evdeki hesabımız, dışarıya uyuyor mu? Diye gözden geçirelim. İşimizi sağlam kazığa oturtalım. İş-ev dengesi yerli yerinde olmalı. Uzun süredir ilişki, evlilik, boşanma, iş ortaklığı meselelerinde yorgunsunuz. Bu Dolunayda bu konulara çok akıllıca bakmak gerektiğini anlayacağız. Bizim isteğimiz ne, başkaları ne düşünüyor? Burada bir uyumsuz görüşler, iletişim problemi veya tümüyle anlaşmazlık yaşanabilir. Ailevi, iş hayatı, ilişki ve maddi konular aynı anda etkili olacaklar. Her yönüyle duruma bakmak gerekecek.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı zamana denk geliyor ve Nisan ayında da Merkür gerileyecek. Bütün bunlar gösteriyor ki, plan ve projelerimizi belli bir zaman aralığında düşünmek lazım. Hemen niye olmuyor, neden olmadı veya niye ilerleyemiyorum gibi ele almayalım. Çevremizle olan ilişkimiz, aşk hayatımız, hedeflerimiz, yeniliklerimiz için sabırlı ve bilinçli olmalıyız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlemekte. Demek oluyor ki biz bu Yeniayda, güvenlik, güvence gibi olgulara önem vereceğiz. Bir planımız varsa, bu bize ne kazandırır, neler gereklidir, kimlerle nasıl bağlantı kurulmalıdır diye gözden geçirmeliyiz.

Bazen durgunluk veya hızlı yol alamadığımız için gerginlik olabilir. Bugünlerde konuşulan meseleler zamanla yerine oturabilir. Yeter ki, gerçekçi bir planlamada bulunun. Size birileri söz verebilir, hallederiz diyebilir. Ancak bu sözler ne kadar yerini bulur, doğru mudur diye bakalım. Tabii ki sağlığınız da önemli. İlişkiler önemli. Karşınıza yeni biri çıkabilir veya eski bir ilişki yeniden alevlenebilir. Kısa süreli bu etkilenmenin uzun vadeli bir ilişkiye dönüşmesi için, beklemek ve gözlemlemek, güvenirliliği merkez almak gerekiyor.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatımız, işimiz, finansal durumumuz, hedeflerimiz, hayallerimizi tekrar bir gözden geçirmemiz gerektiğini işaret ediyor. Bildiğiniz gibi, yöneticiniz Merkür-Boğa burcunda, Venüs ise Balıkta geriliyor. Bir yandan ideallerimizi gerçekleştirmek için birilerini idare ediyoruz. İyi niyetli davranışlarda bulunuyoruz. Diğer taraftan, parasal güvenceyi, ilişkide huzuru önemsiyoruz. Hani idare ediyorum derken, sağlam bir fırsat, teklif veya proje karşımıza çıkmazsa doğal olarak mevcut işimizde, pozisyonda kalacağız. Huzur çok önemli. Çünkü bizi ayakta tutabilecek etkenlerin başında yer alıyor. Değişim arzumuz da bir o kadar yoğun. Çünkü yenilikten yanayız. Olanı olduğu haliyle kabullenmek bizi tatmin etmiyor. Bir başka açıdan Dolunayı ele alırsak, daha önce üzerinde düşündüğümüz bir konuyu yürürlüğe koyabiliriz. Eğer bu durumdaysanız, ben tekrar bir eksikler var mı, ne derece sağlam diye bakmanızdan yanayım. Diyelim ki, karşınıza bir fırsat çıktı veya aşk hayatınızda bir gelişme oldu. O zaman da çabuk karar vermeyiniz. Bu kişiyi iyice tanıyınız. Bir yatırım veya ortaklık düşünüyorsanız, maddi açıdan ne kazandırır buna bir bakınız. Görünen o ki, bizler bu Dolunayda netleşmeyen veya tam anlaşılamayan meseleleri dikkatli şekilde gözden geçireceğiz.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, yaşamınızı maddi-manevi güvence anlamında bir gözden geçirişin işaretçisidir. Her durumu öylesine kritik ediyorsunuz ki, artık ne yöne gideceğinizi ve ne yapmanız gerektiğini tespit etmekten yanasınız. Belki aileniz, dostlarınız veya size yakın olan kişiler farkında değil ama, yoruldunuz. Daha fazla kendinizi yormamak için benim tavsiyem bu Yeniayda biraz dinlenin, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınıza gereken özen gösterin lütfen. Siz önemlisiniz çünkü.

Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, hedefleriniz üzerinde fazlasıyla durmanızı sağlıyor. Geçmişe yönelik kararlarınızı ve bugünkü şartlar çerçevesindeki durumu ölçüp tartıyorsunuz. Dostlarınızı, sosyal ilişkilerinizi, plan ve projelerinizi gözden geçirmektesiniz. Hemen öyle bir adım atmak pek kolay olmasa da, aslında az çok ne istediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Yeniayın görünümleri evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi özel konularda geçmişte yaşananları hatırlatıyor. Doğal olarak siz de bunları düşünmeden edemiyorsunuz. Her yönüyle bakarken, lütfen kendinize yüklenmeyiniz. Huzur zenginliktir. Huzursuzluk ise insanı yorar. Bunu önemseyelim. Ev, ailevi, yerleşim yerinizle ilgili konularda artık bir karar vermek üzeresiniz. Zaten bundan sonraki süreçte, yeni çevre, eğitim, ticaret gibi iletişime dönük işler gündeminizde yer alacak. Sizin gelişiminiz kendinizi ifade etmekle mümkün. Kendinize güvenin. Kişisel bakımınıza, güzelliğinize, kısaca kendinize zaman ayırın.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız, sağlığımız, günlük uğraşılarımızla ilgili konularda etkilidir. Bir amaç ve hedef tayininde bulunarak ayağa kalkmaya, toparlanmaya çalışmalıyız. Derinlemesine düşünmemiz, neler yapacağımızı belirlememiz gerekiyor. Böyle yapmadığımızda verimli olmamız mümkün değil. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve Neptünle yapacağı görünüm, kariyer hayatımızı yakından ilgilendiriyor. Hayalci ve hiçbir anlamı olmayan işlere girişmemeli ve yeteneğimize uygun işler ve projelere yönelmeliyiz. Onun içindir ki, önce sağlığımıza önem vermeli, kendimize özen göstermeli ve işimize gücümüze sahip çıkmalıyız. Girişimcilik yönümüz gayet olumludur. Yeni iş ortakları veya güçlü kişilerle iletişimde bulunabiliriz. Karşımıza, bizim projemizle ilgilenen kişiler çıkabilir. Bir iş arıyorsak, bir dostumuz veya başka biri teklifte bulunabilir. Siz yeter ki, azimli ve kararlı olun. Yapıcı çözümlere açık olun. Pes edip, şikayet etmek yerine, girişimci olup araştırın, soruşturun ve kendinize güvenin. İki hafta sonra burcunuzda doğacak Yeniay, size olumlu yönde kapılar açıcıdır.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, yüreğinizi bir çocuk gibi kıpır kıpır bir heyecanla dolduruyor. Hayatın eğlenceli tarafına odaklanıyoruz. Konuşmak, ilgi odağımızda olan konulara eğilmek, bilmek, öğrenmek isteyeceğiz. Ancak hedefsiz değiliz. Çünkü Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Yeri geldiğinde kendi dünyamıza çekilip, huzuru da önemseyeceğiz. Zihnimiz bazen bir mesele üzerinde odaklanacak ve onu mantıklı şekilde ele almamızda bize eşlik edecek. Bu Yeniayın özünde geçmişin hesabı da gözden geçirilecek. Neler kaybettik, neler kazandık. Nereden nereye geldik. Bunları ancak bize çok yakın kişiler bilecek. Hani yüzümüz güler de, içimizdekini pek kimse bilmez ya. İşte böyle de bir halimiz var. Güzelleşmek, bakım, imajımız için yeni bir şeyler düşünebiliriz. Değişiklik istiyorsak, bize en yakışanı, en gerekli olanı tespit edeceğiz.

Yeniayın görünümleri, bildiklerimizi başkalarıyla paylaşım yönünde etkilidir. Yeni bir şeyler deneyimleme, gidip yerinde görme, merak ettiklerimize ulaşma arzumuz yüksek olacak. Çevremizdekiler bizimle sohbet etmekten, farklı yönlerimizi keşfetmekten hoşlanabilirler. Belki de uzun zamandır görmediklerimizi ziyaret ederiz, onlarla ilgileniriz. Bu onları mutlu edicidir. Ticaret, eğitim, kazanç gibi konulara ilgi duyabiliriz. Bu Yeniayın bir başka görünümü borç-alacak yönünde önemlidir. Kime güveneceğimizi, kimlerle el sıkışacağımızı bilelim. Uzun vadeli düşünelim. Riskli yatırımlardan kaçınalım. Uzun vadeli olanı tercih edelim. Hukuki haklarımızı bilelim.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, ilişki konularında önemli gelişmeleri işaret ediyor. Karşınıza çıkan yeni bir kişi, sizde farklı duygular, heyecanlar uyandırabilir. Belki yeni tanıştınız veya uzun süredir birliktesiniz. Bu Dolunayda önemli olan, aranızdaki görüş alışverişidir, ortaklaşa uyumdur, birlikte hayatı kotarmaktır. Bunlara bakmak, bunları önemsemek gerekiyor. Dolunayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, ilişkilerde öyle burun buruna gelme hali yok. Birlikte olmak, birlikte vakit geçirmek önemsenecek. Belki bazı huyları hoşunuza gitmiyorsa da, aşk size cazip gelecek. Ancak partnerinizin iş hayatı ve sorumluluk duygusu burada çok önemli. İşine gücüne önem vermesi ve hayalci olmaması gerekir. Yeni tanışanlar, partneriniz hoş biri olabilir. Fakat onu iyice tanıyınız. Ne işle uğraşır, sadece eğlenceli midir, yoksa bir ideali ve hedefi var mıdır? Diye bakınız. Dolunayın görünümleri, her anlamda güven olgusunun önemini vurgularken, ilişki ve iş ortaklıklarında finansal meselelerin ele alınmasını vurguluyor. Siz huzur, güvence ve geleceğe dair teminat istiyorsanız, ilişkinizde gerçekçi olmalısınız.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, maddi kazanç ve manevi değerlerinizi koruma ve kollama duyarlılığınızı işaret ediyor. Parasal konularda gereksiz harcamalardan uzak durmak veya bütçeniz dahilinde ihtiyaçlarınızı karşılamak, bu Yeniayın özünde yer alıyor. Huzur ve paylaşım, iş hayatı ve maddi konular da bu Yeniayın özünde yer alıyor. Görünümler bizi çok daha fazla aydınlatıcıdır. Şimdi beraber gözden geçirelim. Ay-Merkür kavuşumu, finansal muhasebede bulunmanın göstergesidir. Elimizdekine göre hareket etmemizi, tutumluluğu, idaremizi bilmenin önemini işaret eder.

Venüs-Pluto görünümü, maddi sıkıntılarımıza çözüm arayacağız. Bir parça endişeli olabiliriz. Gelecek kaygısıdır bu. Elimizdekine göre hareket ederken, beklenmedik durumlar yaşarız diye pür dikkat kesiliriz. Kimseden borç almayız kimseye de vermeyiz. Daha önce birkaç kriz yaşadıysak, daha dikkatli oluruz. Bu Yeniayda dışarıdan gelecek bir destek, yapılan bir ödeme rahatlatıcı olabilir. Yatırım konusunda uzun vadeli düşüneceğiz. Ay-Mars kavuşumu, paramıza sahip çıkacağımızı ve riskten kaçınacağımızı gösteriyor. Ay-Jüpiter görünümü, kaliteli ve uzun vadeli olan her şeyi kıymetli buluyoruz. Bu aşk hayatımızda da parasal konularda da hiç değişmiyor. Güzelliğimize, rahatımıza gayet düşkünüz. Ay-Neptün kavuşumu, birilerine iş veya parasal anlamda muhtaç olmak istemediğimizi, kazancımızı önemsediğimizi, bu konularda hayalci davranmanın ne kadar yanlış olacağını bileceğimizi işaret ediyor.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duygularımızı ciddileştirirken bir o kadar da sorumluluk yüklüyor. Çünkü bir şeyleri hafife alamayız. Finansal konulardan, paylaşımlara, eşimizin mali durumundan hukuki meselelere kadar her şeyle ilgilenmemiz gerekiyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor ve sizin eşiniz veya ortaklarınızın kimi zaman davranışları, tutumları, kontrol etmeye yönelik halleri, bazen baskın oluşları zaten canınızı bir hayli sıkıyor. Test ediliyormuş gibi hissediyorsunuz. Onun için siz bu Dolunayda birileriyle aranızda parasal bir anlaşmazlık veya sorun çıktığında duruma iyimserlikle bakamıyorsunuz. Bir şeyleri kurcalıyor, güçlü olmalıyım, kimsenin beni üzmesine, yormasına izin vermemeliyim diye düşünüyorsunuz. Görünümlere baktığımızda, iş hayatınızın sağlam ve kazanç anlamında rahatlatıcı olması gerekiyor. Böylece kendiniz güçlü hissedersiniz. ayrıca sizi yoran finansal konuları da çözüme kavuşturursunuz. Bu Dolunayda hayatın güzel yanlarını hissetmek için güvencenin önemi büyük. Çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünmek zorundasınız. Arzu ettiğiniz gibi yaşamak için, daha dikkatli yatırımlarda bulunmanız, işinizi bilmeniz gerekiyor. Benim size tavsiyem, önce kendinizi şöyle bir toparlayın, bu kadar hassas ve bu denli alıngan olmayın. Yapıcı çözümler her zaman sorunların aşılmasında yararlıdır.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, bildiklerimizi kendimizden emin bir şekilde ifade etmemizi, farklı yönlerimizi dışa göstermemizi, özel yeteneklerimizi kazanç elde etme yönünde sergilememizi, çevremizle sıkı ilişkilerimizi güçlendiricidir. Yeniayın görünümlerini şimdi birlikte inceleyelim ve ne gibi etkiler içeriyor anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, maddi konular üzerinde bir hayli girişimci kılıyor sizi. Kazanç elde etmek ve ailenizi rahat ettirmek, güvende hissettirmek arzunuz yükseliyor. Bu daha fazla cesur düşünmenizi ve atak olmanızı sağlayan bir dürtü diyebiliriz.

Proje, fikir ve planlarınızı dış dünyada göstermek adına, bir çok kişiyle görüşebilirsiniz. Liderlik özelliklerinizle sizi yakından dinleyeceklerdir. Ekip çalışmalarının öncüsü olarak, farklı bir tarzda işinizi kendinizi ifade edebilirsiniz. Yeniayın Mars ile kavuşum yapması size cesaret getiriyor. Bilginizi gösterme ve çevrenizde etkin birey olma şansınız ve gücünüz yükseliyor. Yeni insanlar, yenilikler, seyahatler, iletişim ve aktif şekilde hareket etmede bu Yeniay gayet olumludur. Karşınıza birçok fırsat çıkabilir.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili İkizler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonra oluşacak Güneş Tutulması öncesi, yüksek eğitim, akademik çalışma, tercihlerde bulunma, dış seyahatler, araştırmalar, hazırlık, yenilik ve girişimlerin de gözden geçirilmesi yönünde önem taşıyor. Kimi İkizler şu andaki çevrenizden uzakta bir yerde yaşamayı düşünüyor olabilirsiniz. Bunları lütfen gidip yerinde görerek, nasıl bir ortam, yerleşmek için uygun mu, şartlar nedir, nerede oturacaksınız diye lütfen bir bakınız. Hani bilip bilmeden bir rüzgara kapılmayınız. Çünkü kimi İkizler bu Tutulmada aniden karar verip gidebilirler. Dini ve inanç gereği yapılacak yolculuklar için bürokratik işlerin halledilmesi gerekebilir. Tayin atama gibi durumlar gecikebilir veya size uygun bir yer olmayabilir. Yabancılarla bir iş girişimi veya bir proje içinde yer alabilirsiniz. Bu alıştığınız bir yerden ayrılmanız, bir müddet orada yaşamanız anlamına gelir ki, eğer gelişiminiz için gerekliyse, bundan vazgeçmeyiniz. Kardeşiniz, yakın komşularınız bu Tutulmada sizin tecrübenize, yardımınıza ihtiyaç duyabilirler. Onlar bir başka yere yerleşmek isteyebilirler. Birlikte böyle bir şey düşünebilirsiniz. Dediğim gibi iyice görmek, anlamak lazım. Hakikaten bir faydası var mı bakalım. Kimi ikizler, yurtdışından ülkelerine dönmeyi düşünebilirler. Sizler de iyi düşününüz. Bu tutulma uzak bir yerde bulunan bir dostunuzla görüşmenin, bir araya gelmenin işaretçisi olabilir. Ekip veya grup çalışmaları, sanat, sergi, toplantı gibi tanıtıcı faaliyetler, aktiviteler gündeme gelebilir. Bunlar kısa veya uzun müddet gidiş-geliş tarzında gelişebilir. Tatil programınız varsa, gideceğiniz yeri bir daha kontrol ediniz, güvenilir firmalarla seyahat ediniz. Hızlı araba kullanmayınız.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili İkizler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yöneticiniz Merkürün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüştüğü için tabii ki yorumunuzu okurken uyarı noktaları da gözden kaçırmayalım. Önce görünümlere bir bakalım. Bu Tutulma, bilginizi, öğrendiklerinizi, yeteneklerinizi çevrenizle paylaşmanız ve kendinizi güçlü göstermek amaçlı hareket etmenizi sağlıyor. Aşk hayatınız, çocuk meselelerinde, sanatsal ve sportif konularda bu tavrı görüyoruz. Ben buradayım ve her insanla güçlü ilişkiler kurarak başarılı olurum düşüncesi üstünüzde hakim. Doğaldır ki bu bakış açınız, kardeşleriniz, eğitim, iş hayatı, evlilik ilişkilerinde bir hayli etkili oluyor. Söz hakkı olan taraf benim ancak gerektiğinde fikrinizi alırım gibi konuşuyoruz. İlerisi adına plan ve projeler yapabilir, sevdiklerinize iyimser şekilde yaklaşır, sizi onaylayan kişilerle bir arada olmayı tercih edebilirsiniz. Sosyal ortamlarda sizi lider özelliklerinizle görebiliriz. Karşı cinste en çok hoşunuza giden nokta, sizi onaylaması, takdir etmesi ve alkışlaması olacak. Bunun tersini düşünen bir partnerle anlaşmanız zor gibi. Ben derim ki, ayarı kaçırmayınız. Riskli karar ve adımlardan, sözlerden kaçınmayı da biliniz. Demiştik ya, Merkür geriliyor diye. O nedenle biraz dikkat diyorum. Görünümlerin özünde, aktif şekilde hareketli, konuya hakim ve organize işlere yatkınlık görmekteyim. Ekip çalışmaları hoşunuza gidecek ancak merkezde yer almak da sizin için kıymetli. Hedefinizin doğru temel ve kriterler çerçevesinde olmasına dikkat etmeniz iyi olur. Gelir geçer işlere ve kişilere zaman ayırmazsanız, gerçekten elle tutulur güçlü projelere yönelirseniz bu Tutulmadan gayet olumlu istifade edersiniz.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, ailevi tüm kararların, gelişmelerin, durumun, yakın çevrenizle olan iletişimin, eğitimden ticari konulara kadar her şeyin iyice gözden geçirilmesi gerekiyor. Yeni bir karar vermek yerine, analiz etmekte yarar var. Böylece üstteki yorumunuzda sözünü ettiğim gelişmeler sağlıklı ve olumlu şekilde değerlendirilmiş olur.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, toplumsal ilişkilerde, kariyer konularında duyguların önde olmasını sağlıyor. Bu belki mesleğinizle alakalı olabilir. Sanatçılar, engellilerle ilgili meslek grubunda olanlar, sosyal kurumlarda çalışanlar için bu gayet doğaldır. Hatta bu Dolunayda işlerinizi daha şevkle yaparsınız. Ancak bu meslek harici özellikle hesaba dayalı işlerde dikkatli olmakta yarar var. Bir de kararsızlık hali söz konusu. İnsanın ne yöne gitmesi gerektiğini bilememesi. Buna dikkat etmek gerekiyor. Görünümler Dolunayı detaylıca görmemizi sağlayıcıdır. Öncelikle iş hayatında sistemli çalışmanın önemi büyük. Dağılmamak lazım. Yaptığınız işin size bir getirisi olmalı veya üstünüze düşen sorumluluğun farkında olarak dış dünyada yer almalısınız. Çok önemli bir görünüm var. Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Sizi rahatlatıcı bir etki bu. Aşk hayatınız, çocuk sahibi olmak, sanatsal veya diğer çalışmaların ekip, takım, grup içinde kendinize yer bulmanızda olumludur. Demek ki, geleceğimizi asla hafife almayacağız. Bir başka görünüm, iş hayatında ve özel ilişkilerde seçimlerimizi doğru yapmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu bizi rahatsız edici gibi gözükse de, buna önem vermeliyiz. Mali açıdan istikrarlı olmamızda yarar var. İş tercihimizi yaparken veya işimizden elde ettiğimiz gelire göre düşünmek gerekiyor. Bu Dolunayın özünde hem duygularımızı hem de mantığımızı kullanmamız gereken yeri bilmemiz lazım. Ne kendimizi ne başkalarını eleştirelim ne de hayallere dalıp, gerçek hayattan uzaklaşalım.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, evimiz ve ailemizle ilgili her meseleyi detaylıca gözden geçirdiğimiz ve düzgün şekilde işlerliğine önemsediğimiz, temizliğimize, düzenimize dikkat ettiğimiz bir dönem ve etkidir. İş-ev arasındaki her türlü meselenin de dengeli ve ahenkli olacak şekilde ayarlanmasına bu Yeniayda özen göstereceğiz. Bugün Venüs-Başak burcunda seyrine başlıyor. Böylece bizler bu Yeniayda, başkalarından beklediğimiz ilgi ve sevgiyi, hissettiklerimizi gözden geçireceğiz. Bizi anlamalarını bekleyeceğiz. Bu beklentilere göre durumu kritik edeceğiz. Bu gayet mantıklı ve gerçekçi şekilde, detayların da farkında olarak yapılacaktır. Bir muhasebe dönemi gibi düşünebiliriz.

Bu Yeniayın etkili bir görünümü var. Biraz önce iş-ev arasındaki dengenin sağlıklı şekilde kurulması gerekiyor demiştim. Evet titizlikle ailemiz, ev şartlarımızı, hislerimizi gözden geçirirken, hayalimiz, projemiz ve ideallerimizi de göz ardı etmemeliyiz. Dışarıda bir dünya var ve bazen insanlar göründükleri gibi değiller. Bizim bu gerçeğin farkında olarak işlerimize, ilişkilerimize bakmamız gerekiyor. Bu üzülmemek, yanılmamak için gayet önemli. Yeniayın bir başka etkisi aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konularda nazik davranışların, ilgi görmekten hoşlanmamızın, sanatsal zevklere, sohbete, paylaşıma açık olmanın göstergesi oluyor. Bu tabii ki ruhumuza iyi gelecek, rahatlamamızı sağlayacak. Ayrıca becerilerimizi ortaya koyma yönünde etkili olacak. Ne kadar titizlensek de, bu Yeniayda hayatı güzel yanlarıyla ele almayı bileceğiz.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, sosyal yaşamdaki ilişkilerden, özel paylaşımlara kadar dengenin mutlak sağlanması yönünde önem taşıyor. Sizler bu Dolunayda ilgi uyandırmak, etkili olmak, net ve açık konuşarak kendinizi kabul ettirmekten yanasınız. Ancak bu bazen sorun oluşturabilir. Özellikle aşk hayatınızda daha paylaşımcı ve karşı tarafın fikirlerine de saygı göstermeyi bilmelisiniz. Çünkü Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor ve Venüsle kavuşum yapacak. Dışarıda baskın bir şekilde ilgiyi üzerinize toplarken, ailenizle olan ilişkiniz ve evinizde eleştirel tavırlar bazı sorunlara yol açabilir. Eğer ev içinde veya genelde gözünüze hoş görünmeyen, ince eleyip sık dokuduğunuz için beğenmediğiniz, onaylamadığınız bir şeyler varsa, bunları bu Dolunayda, pürüzleri düzeltmek adına hareket etmek faydalıdır. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay derecesiyle karşıtlık oluşturuyor. O zaman bu Dolunayda sizler çocuklarınız, eşiniz-sevgilinizle nazik, paylaşıma dönük şekilde birbirinize yönelirseniz emin olunuz ki, hem girişkenliğiniz hem kendinizden emin oluşunuzla ilgiyi üzerinize toplarsınız. Bu onların da dikkatli davranmalarını sağlayabilir. Tabii ki bunlar ödün vermek anlamına gelmiyor. En azından bu Dolunayda biz, bu noktalara dikkat ediyoruz. Böylece gereksiz streslerin önüne geçiyoruz. Plan ve projeleriniz için evde çalışmak, hazırlanmak, sosyal ağınızı güçlü tutarak trendleri takip etmek, elit ortamlar, moda, sanat, dergiler takip ederek, bu Dolunayı güce dönüştürebiliriz.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatımızı güzellik, estetik, yenilik, değişim, paylaşmak, nezaket gibi kıymetli olgular çerçevesinde bakmamızı sağlıyor. Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediği için, ben bu Yeniayın sizler için sürpriz aşklara, arzu ettiğiniz değişikliklere işaret olduğunu söylemek isterim. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini inceleyelim ve etkilerini daha net kafamızın içinde oturtalım. Öncelikle hakkınıza düşen ne varsa onun için mücadele etmek gerekiyor. Bu bir miras, alacak, sigorta, primler gibi hukuksal konularda olabilir. Belki de uzun zamandır mücadele veriyorsunuz. Şimdi bunu halletmek amaçlı girişimde bulunabilirsiniz.

Bu Yeniay aşkta şanslı bir dönemi işaret ediyor. Hayatın güzel olduğunu hatırlatan bir aşk olabilir bu. Birden karşınıza çıkar ve sizi bir hayli etkileyebilir. Aynı şekilde partneriniz de bu etkilenmeyi yaşayabilir. Değişim ve yeniliklerin işaretçisi olan bu Yeniay, hedefinize korkusuz bir şekilde varmanın ve ne olursa olsun onu elde etmenin göstergesi. Hem aşkta hem sosyal dünyada bu şekilde hareket edeceğinizi görüyoruz. Yeniliklere gönüllüsünüz ve attığınız adımların hayatınıza apayrı bir güzellik katacağını söyleyebiliriz. Tatmin olmadığınızı aşklar bitiyor, sizi memnun edecek yeni aşklara yelken açılıyor.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iç dünyamızın derinliklerinde maddi-manevi güvencemizi sorgulayacağız. Bu bazen çocuklarımız, çocuk sahibi olma arzumuz veya aşk hayatımız, iş veya genel bir sorun nedeniyle de olabilir. Burada önemli olan önce kendimizi keşfetmek, olmayanları kafamıza sürekli takmak yerine, olan güzelliklerimizin farkına varmaktır. Çünkü hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Biraz içe dönüp, bunları keşfetmek size iyi gelebilir. Eğer son zamanlarda bir sağlık sorunumuz veya günlük yaşantımızı zorlayan bir durum varsa, siz bunu fazla endişeli ve çözümsüz gibi görerek olumsuz bir yargıda bulunuyorsanız, yanlış yapıyorsunuz demektir. Bir şeyleri eleştirmek yerine, sağlıklı çözüm bulmak en doğrusudur. Sosyal ilişkilerinizi, hedeflerinizi yenileştirin. Kendinize yeni yollar, yeni çözümler bulun. Yeteneklerinizi değerlendirin, körleştirmeyin. Eğer iç huzuru ve güvence arıyorsanız, bunu gerçekten istiyor musunuz diye kendinize sorun. Çok mu eleştirelsiniz, az mı beğeniyorsunuz, hiçbir şeyi beğenmiyor sürekli irdeliyor musunuz? Bunlara tarafsız şekilde cevap veriniz ki, hem aşk hayatınız düzene girsin hem de sosyal ilişkileriniz yenilensin. Bu Dolunayda güvence, dışarıdan ziyade önce kendi içimizde oluşmalıdır. Bunun için gerekiyorsa yardım istenmesi, destek alınması yerinde olur. Sırf güvende olayım diye, çocuk yapmak veya çocuklarınızdan medet ummak, sürekli aşk yaşamak sonra bıkmak, ardından iç dünyanıza gömülüp neden böyleyim demek oldukça yanlıştır. Yukarıda belirttiğim gibi, kendinizi lütfen gözden geçiriniz.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, çalışma hayatında özellikle güçlü bir mücadele vermemizi sağlıyor. Kazanmak, hırs, üstün gelmek, insanları etkilemek, sorunlara çözüm bulmak bizim için gayet önemli olacak. Çıkarlarımızı korumayı ve kollamayı bileceğiz. Zor durumda kalmamak için elimizden geleni yapacağız. Kendimizi ortaya koyacağız. Bazı ucuz numaralar sergileyen, arkamızdan işler çevirmeye çalışan kişileri gayet iyi sezeceğiz ve gerekeni yapacağız. Sağlık şikayetleriniz olmasa dahi, ben bu Yeniayda mutlaka kontrolden geçmenizi tavsiye ediyorum.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, aşk hayatımız, çocuklarımız, sevdiklerimiz, ihtiyaçlarımız söz konusu olduğunda, tabii ki en iyisi olsun, en güzeli olsun isteyeceğiz. Bu yüzden sağlığımızı daha fazla önemseyeceğiz. Çünkü yaşamak, ayakta kalmak, hayattan zevk almak istiyoruz. Bu Yeniay, sanatsal çalışmalar, çocuk sahibi olmak arzusu, zararlı bir alışkanlıktan kurtulmak yönünde etkilidir. Bir başka özelliği, bizi motive edecek, pozitif kişilerden göreceğimiz destektir. Bu eşimiz, dostumuz, çocuklarımız olabilir. Biz de aynı şekilde sevdiklerimizi mutlu etmeye çalışacağız.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili İkizler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk gelince, evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Kasım ayı öncesi verilen kararlar şimdi yürürlüğe konabilir. Fakat bazı aksaklıklar Ocak ortasına kadar sürebilir. Kasım ortası itibariyle karşımıza çıkan teklif, kişi, durum ve olanakların doğruluğu, faydası, eksileriyle ele alınması gerekir. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Bu Dolunayda devreye girecek Jüpiter-Neptün görünümü, çalışma hayatı, kariyer yaşamı, toplumsal hayatımızı ilgilendiren konularda hayalci veya sadece çıkarlarımızı göz önüne alarak değil, azimli ve kararlı şekilde doğru bir iş üzerinde ilerlememiz yararlı olur. Şu andaki mevcut görevinize iyileştirmeler yapılır. Boşanma gibi olumsuz durumlarda, karşı taraf geri dönebilir veya boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Sağlığımıza önem verelim. İş haklarımızı bilelim. Yalancı, dolandırıcı, dedikoducu insanlara dikkat edelim. Bir şeyi tam olarak garanti değilse, güvenmeyelim. Fiziksel görüntümüzde yapacağımız değişimleri konusunda deneyimli uzmanlara gösterelim. Ehil olmayan kişilere gitmeyelim. Bir yere imza atmadan önce düşünelim, şartlara bakalım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili İkizler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Merkürün geri hareketiyle örtüşüyor. Evlilik, uzun seyirli ilişki, iş ortaklığı ve karşıt görüşte olan kişilerle iletişimde tabii ki dikkatli olmayı gerektiriyor. Birbirinizi dinlemeniz, anlamanız, bir karar verilecekse, her iki tarafın da görüşlerine saygı duyulması önemlidir. Yanlış anlaşılmalara veya iyi niyetin aşılarak bir tarafın diğerini zorlamamasına özen gösterelim. Evlilik, boşanma gibi hayati konularda mutlaka her şeyi gözden geçirelim. Çünkü bu Yeniayda aceleci kararlar vermemekte yarar var. Daha önceden bir karar verilmiş olsa dahi, bir daha duruma bakmak faydalıdır. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Günlük hayatta çözüm odaklı düşünmek gerekiyor. Bir şey sorun yaratıyorsa onu yıkmak yerine yapıcı şekilde nasıl düzenleriz buna bakalım. Gerektiğinde her şeye yeniden başlayıp güçlenmemiz bu geçişte mümkün olacak. Bir şeye karar verdik mi, ondan dönmeyeceğiz. Yeter ki isteyelim.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, yeni tanışmaların, grup faaliyetlerinin, projelerin, fırsatların göstergesidir. Özgürce hareket etmek isteriz. Ancak ben, duruma gayet akıllıca bakılmasını tavsiye ediyorum. İnceleyici olalım. Şimdi bir başka önemli husus, 20 Aralık tarihinde Satürn-Oğlak burcunda 2,5 yıllık seyrine başlıyor. Borç-alacak, kredi, eşin mali durumu veya iş ortaklığıyla ilgili konularda zaten ciddiyet duracağız. Bu konuları sağlam ve uzun vadeli olacak şekilde gözden geçireceğiz. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumunda bu konularda görüşmede bulunacağız. Ona göre bir yön belirleyeceğiz.


YENGEÇ

********

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay, güvence denilen en kıymetli olgunun sizler için önemini iki kez vurguluyor. Yengeçler zaten bunu daima önemserler. Görüyoruz ki bu Dolunayda da buna fazlasıyla kıymet verecekler. Şimdi ikili ilişkilerde belli bir ciddiyetin önem kazandığını söyleyeyim. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut ilişkimizi huzur, denge, paylaşım ve hepsinden önemlisi güvenilirlik çerçevesinde gözden geçirmeliyiz. Evlenmek, boşanmak veya iş ortaklığı konularında bu Dolunayda belli bir mücadelemiz var. Bir yuva kurmak isteyenler, karşınızdaki kişi ne kadar sağlam buna bakınız. Problemleri olan Yengeçler, asıl problem nedir aranızda, siz de bunu gerçekçi şekilde ele alınız. İş ortaklığında, hukuksal duruma göre karar veriniz. Bu Dolunay iş girişimleri veya işten ayrılma-işe girme gibi sürpriz kararları işaret etse de, duruma bir bakın. Bu karar doğru mu, uzun vadeli olur mu? Merkür bugün karşıt burcunuz Oğlakta seyrine başlayacak. Sizler için ilişkilerde kararlılık, ciddiyet, gerçekçilik bir hayli öne çıkıyor. Eşiniz sizden farklı düşünebilir veya her durumu fazla ciddiyetle ele alabilir. Siz duyarlısınızdır, o sert konuşabilir. Bu Dolunayın özünde zaten, ilişkiler bir hayli önemli olduğu için, iki yönlü gelişmeler yaşanabilir. Bir yanıyla aşka önem veririz, el üstünde tutarız, sevgimiz yoğundur, vazgeçemeyiz. Diğer yanıyla, farklı düşünceler, hayata bakış açımız nedeniyle ilişkide zorlanırız. Burada önemli olan, her iki kişinin de, sevgi gibi güven olgularını önemseyerek duruma bakmalarıdır.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizi, eşitliğe dayalı ortaklaşa paylaşım ilkesi çerçevesinde ele almanızı sağlıyor. Ayrıca hakkınız olanı kimseye kaptırmamak adına hareket etmenizde destekçiniz oluyor. Bir malın, mülkün satışı, nafaka, kredi, miras hakkı, iş veya eş ortaklığı gibi konuları da kapsıyor. Bu Yeniayda ilerisi adına bir şeyler yapmak, ailemizi veya tek başımıza olsak dahi yuvamızı güçlendirmek için çabalayacağız. Bunun için çıkarlarımızı korumaya özen göstereceğiz.

Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Zaten bu geçişin bize sunduğu enerjiyle iş hayatımızda mücadeleden yana olacağız. Girişimde bulunarak, üst pozisyonlara çıkarak, isteklerimizi elde etmenin yollarını keşfedeceğiz. Atılımcı, özgür, kendine güvenen bir kişi olarak, hakkımızı elde etmek, işimizde kendimizi göstermekten yana olacağız. Kimi Yengeçler tek başına ilerlemek, bir kısmı eş veya iş ortaklığı kurarak bir proje üzerinde hesap yapacaklar. Yenilikçi düşünmek, kendimizi geliştirmek ve bireyliğimizi kabul ettirmek adına yeni yollar ve yöntemlerin peşine düşeceğiz.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Yengeçler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, maddi kazanç konularında kendinizi güçlü görme, gösterme ve bu güçle insanları etkileme arzunuzdur. Daha fazla kazanmak, daha güzel şeylere sahip olmak istersiniz. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Nelere dikkat etmek gerekiyor, ne gibi etkileri var anlayalım. Öncelikle maddi kazanç ve yatırım konularında yeteneklerinizi, bugüne dek edindiğiniz iş veya özel tecrübelerinizi önemseyiniz. Çünkü onlar sizi güçlendirici kazançları getirir. Tabii ki tevazu sahibi olarak, böbürlenmeden, kibirlenmeden, elinize geçenlerin şükrünü bilerek yol alırsanız, önümüzdeki 6 aylık süreç olumlu atılımların göstergesidir. Ailenizin geleceğini garanti altına alacak yatırımlar yapabilirsiniz. Karşınıza güçlü kişiler, projeler çıkabilir. Huzura, uzlaşıya, paylaşmaya özellikle ailevi ilişkilerde dengeyi korumaya çalışınız. Bu Tutulma sizi maddi açıdan rahatlatırken, eşiniz veya iş ortaklarınızla maddi konularda bazen anlaşmazlık veya farklı hareket etmeleri nedeniyle sıkılmanıza yol açabilir. Bir şeyleri ortaklaşa halletmede size bir hayli iş düşüyor. Senin paran, benim param tarzında çekişmeler olabilir. Bunlara karşı dikkat ediniz. Bu Tutulma işlerinizi titizlikle takip etmek, çevrenizle iletişiminizi sağlıklı şekilde düzenlemektir. Buna önem vereceksiniz. Aileye ait mal-mülk paylaşımı, yatırım, kredi gibi konuları da bilinçli şekilde gözden geçirerek en doğru tercihi yapabilirsiniz. Mutlaka para biriktiriniz. Çok fazla cömert olmayın ancak para denilen olgunun huzurunuzu kaçırmasına izin vermeyin.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Yengeçler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi sizi kısıtlayan, alıştığınız için sürdürdüğünüz ve belki de kaderi suçladığınız bakış açısına son vererek, idealleriniz için yola çıkmanın ve buna uygun şekilde hayatınızı düzenlemenin önemini vurgulamaktadır. Fedakarlık bir yere kadar. Siz bu Tutulmada yeni bir çevre, yeni bir iş, yeni bir bakış açısıyla cesaretle ilerleyebilirsiniz. Sorunlarınızı çözmeye, doğru bir tercihte bulunmaya, kendinizle yeniden buluşmaya hazırsanız, o zaman kendinize güveniniz. Birileri veya bir şeyler sizi etkilemesin. Sonuçta bu sizin hayatınız ve kendiniz için en doğru kararı tabii ki siz verebilirsiniz. Yeni bir çevre, yenilikler sizi korkutmasın. Bilakis bunlar sizi vizyon sahibi yapar.

Tutulmanın oluştuğu bugün şöyle bir gökyüzüne baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Demek oluyor ki siz Yengeçler iş hayatınızda rekabetçisiniz, hırslı ve mücadelecisiniz. Hayalinizi kurduğunuz hayatı, işi ve geleceği kurmak, yaşatmak adına harekete geçmektesiniz. Elimden bir şey gelmiyor cümlesi yerine ideallerim için her türlü mücadeleye hazırım diyenler kazançlı çıkacaklardır.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, dikkatli bir iletişim ve çevremizi titizlikle gözlem gücümüzdür. Hiçbir şeyi hafife almayız. Meseleleri ya didikler dururuz veyahut su aklar yolunu bulur deriz. Tabii ki bu ikilemin sebepleri vardır. Özellikle alıştığımız çevre, insanlar ve işler bizim bildiğimiz alanlardır. Bize bir şey söylemeden yardıma koşarız, destek oluruz ve karşılık beklemeyiz. Fakat ne zaman biz bir şey istesek veya bir meseleyle uğraşsak insanların anlayışlı olmadıklarını düşünürüz. Sakinliğimizden eser kalmaz, eleştiririz. Çünkü arzu etmediğimiz bir durumla karşılaşmışızdır. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda olduğu için, iş görüşmeleri ve planlarımızı çok düzenli takip etmemiz gerekecek. Kararlılık önemli. Zihnimiz bizi yanıltmasın. Görünümlere baktığımızda, özel veya iş ilişkimiz olan kişilerle anlaşmamız aslında kolay. Sadece yüzeyde görünenle yetinmeyeceğiz. Meseleleri derinlikli olarak analiz edeceğiz. Bunu yapmadan içimiz pek rahat etmeyecek. Günlük hayatta uğraştığımız, didindiğimiz halde bir türlü yerli yerine oturmayan işlerden yorgunuz. Doğal olarak karşımıza çıkan bir teklifi hiç düşünmeden kabul edebiliriz. Bir başka yere gitmeyi, yerleşmeyi, farklı bir proje üzerinde çalışmayı aklınızdan geçirebilirsiniz. Ancak ben yine de, her yönüyle gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs gerileme dönemine denk geliyor. Önümüzdeki Nisan ayında da Merkür gerileyecek. Bütün bunları göz önüne almadan yorumda bulunmak eksik olurdu. Öncelikle iş hayatında hedeflerinizi, isteklerinizi, gerekli olanları belli bir zaman ve sağlamlık ilkesini merkez alarak düşünmeliyiz. Çünkü şu aralar bir durgunluk, insanlarla anlaşmakta zorluk ve kafamızın içinde bir doluluk söz konusu olabilir. Yeniay adı üstünde yenilik demekse de, bu Yeniay özellikle geçtiğimiz ayki meseleleri karşımıza çıkarıyor ve üzerinde düşünmek gerekiyor. Birileri sabrımızı zorluyor sanki. Bazen içimizden çalışmak dahi gelmiyor.

Bütün bu yazdıklarım çoğumuzun üzerinde zaman zaman etkili. Yeniayı yöneten Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Biz de ek kazanç anlamında veya güvence yönünde işlere bakıyoruz. Uzun vadeli bir yol ve yöntem belirlemekten yanayız. En azından bizi gerginleştiren iş ve ailevi sorunlarla mücadele ederken, farklı neler yapabiliriz, nasıl kendimizi sakinleştiririz onun peşindeyiz. Ben geri hareketlerle örtüşen Yeniayların aslında hem geçmişi hem de bugünü gözden geçirmede, probleme neden olan unsurları belirlemede olumlu bulurum. O nedenle sizler de bu Yeniayda, durumunuzu her yönüyle ele alınız ve alternatifiniz olmadan, bir şey kesin ve net olmadan fevri kararlar vermeyiniz.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, ailevi konulardan özel ilişkimize, iş hayatımızdan plan ve projelerimize kadar gözden geçirmelerde bulunmanın önemini vurguluyor. Çünkü Venüs ve Merkür geriliyor. Aslında bakacak olursak bu durum rahatsız edici gibi dursa da, belki de keskin yönde alınacak kararların önüne geçiyor da olabilir. Öncelikle aileyi ilgilendiren meselelerde ortaklaşa düşünmek gerekir. Eğer bir karar verilecekse, bunu uzun vadeli şekilde ele almamızda yarar var. Birbirinize baskı yapmadan demek istiyorum. Bu iş hayatı ve ortaklıkta da geçerlidir. İşimizle ilgili bir değişim düşünüyorsak, geçtiğimiz Ocak ayından bu yana yaşananlara bakalım. Elimizden geleni yaptık ancak olmuyorsa, bir dengesizlik varsa, bunu nasıl çözüme kavuştururuz diye düşünelim. Karşımıza etkili bir fırsat çıkmış ve biz daha önce bir adım atmışsak, ancak şimdi belli bir durgunluk varsa, bunu doğal karşılayalım. Belki de ekip, para veya başka nedenler bunda etkendir. Birilerini idare etmeye çalışırken, kendimizi de yormayalım. Seyahat, yeni tanışmalar, görüşmeler, eğitim, kişisel gelişim, romantizm gibi olgular bir hayli ön planda. Tekrar geçmişi hatırlatıcı kişiler, durumlar, görüşmeler söz konusu olabilir. Biz de olumlu karşılaşırız. Fakat geri hareketteki yenilikleri mercek altına alarak iyice bakmalıyız.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefimize uygun işlere yönelme, mevcut şartlarımızı gözden geçirme, plan ve projelerimiz üzerinde çalışma anlamında, kazanç ve güvence sahibi olma yönünde önemlidir. Venüs geri hareketi sona erse de, kariyer evinizde gerileyen Merkür, daha önce görüşülmüş, karar verilmiş işlerde bazı sorunlara veya tekrar gözden geçirmelere neden oluyor. Durum böyle olunca sanki zaman kaybediyormuşuz gibi hissediyoruz. Böyle düşünmek yerine, neler sorun yaratıyor veya nelere dikkat etmek gerekiyor diye bakarsak, daha sonra kolayca ilerleyebiliriz. Belki de önemli bir projenizi ilgili kişilere ulaştırmak, görüşmede bulunmak istiyorsunuz. Bütün bunlar Mayıs ayında netleşebilir. Biraz sabır gerekiyor. Özellikle verilen sözlere ve siz de söz vermeden önce etraflıca düşünmeye çalışınız.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, hırslı olduğumuzu görüyoruz. Bizi bağlayan, sık boğaz eden bir şeylere tahammül edemiyoruz. Ancak bir yandan da, sağlam ve uzun vadeli düşünüyoruz. Çünkü geçmiş tecrübeler gösterdi ki, biz kararlı olmazsak, birileri üstümüzdeki baskı kuracak. Onun için dikkatliyiz. Siz bu Yeniayda sorumluluklarınız ve dış etkenler nedeniyle biraz huzursuzluk duysanız da, bundan sonraki süreçte gelişim hedefiniz para kazanmak amaçlı olacaktır. Kazandığınızla rahat bir yaşam sürmek sizin için artık çok önemli bir olgu haline geliyor. O nedenle işinize daha fazla önem vereceksiniz.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatımız, maddi konular, kariyerimizden sosyal hayatımıza kadar önemli konularda derinlemesine düşünmemizi gerektiricidir. Tabii ki özelimiz bizi ilgilendirir. Duygu dünyamızdaki gelgitler, bizi zorlayan durumlarla baş edebilmemiz için öncelikle sakin olmamız gerekir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bir şeylere tam olarak güvenmekte veya keyif almakta zorlanıyoruz. Aşkta tutkuluyuz, çocuklarımızla ilgili konularda hassasız. Geleceğimizi önemsiyoruz. Plan ve projelerimizi başarılı şekilde yürürlüğe koymak için araştırıyoruz, soruşturuyoruz. Endişelerimiz olması doğaldır. Fakat pes etmek veya gergin tepkilerde bulunmak yerine, akıllıca hareket edersek hem endişelerimizden kurtuluruz hem de doğru bir adım atarız. Görünümlere baktığımızda bu Dolunayda paramızı dikkatli harcamak, hesabımızı bilmek önemli. Nereye ne verdiğimizi, aldığımızı bilmezsek zor durumda kalırız. Duygusal açıdan da, ilişkimizi gözden geçirelim. Bir sorun varsa bunu iki yönlü ele alalım ancak sinirlenmeden çözümüne bakalım. Özellikle bugünlerde yanlış bilgi, dedikodu, her duyduğumuzu inanmak yerine, meseleleri iyice öğrenelim. İşlerimizi planlı yapalım. Sağlığımıza önem verelim.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, tam emin olmadığımız hiçbir şeyi dış dünya ile paylaşmak istemeyeceğinizi işaret ediyor. İyice bilene, anlayana, görene ve keşfedene kadar pek duygularınızı belli etmezsiniz. Bu biraz da şartlar nedeniyle olabilir. Bu Yeniayda, özellikle plan ve projelerimiz üzerinde çalışabiliriz. Suskunluğumuz biraz da bundandır. Şöyle bir bakarız, neler eksik ve neler tam olarak içimize sinmiyor. Duygularımız inişli çıkışlı olsa da, kimin dost, kimin düşman olduğunu anlayacak aklımız var. Zihnimiz sağlam, güvenilir ve doğru olanı tespit edebilir. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için bize güven olgusunun, ayaklarımızı sağlam yere basmanın, kalıcı hedef belirlemenin kıymetli olduğunu düşündürüyor. Biz de başarılı olmak için hazırlanıyoruz. İstiyoruz ki, öyle bir şeyler yapalım ki, hakikaten kazandırıcı olsun.

Yeniayın görünümleri, işte bu hazırlığın işaretçisi olabilir. Para çok önemli. Kazanmak ve günümüz dünyasında başarının kriteri sayılan paraya kavuşmaktan yanayız. Son zamanlarda özellikle bu olmazsa olmazımız. Yeniay bize, kendine güven, asla geri çekilme, inandığın yolda ilerle ve parana sahip çık. Çünkü sen de biliyorsun ki, parasız hayat zor. Yeniayın bir başka görünümü dikkat çekici. Özellikle kariyer ve ilişki konularında biraz sorunlarımız var. Dışarıdaki dünya veya bazen en yakınımızdaki kişi nasıl da bizi yoruyor. Bu yüzden belki, sevgimizi göstermekte veya birilerini anlamakta güçlük çekeceğiz. Ancak mutlaka gerçekçi olmamız gerektiğini bu Yeniayda bileceğiz.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, günlük aktivitelerde veya çalışma yaşantınızla ilgili konularda, kendinizi şöyle bir toparlayıp, kimseyi eleştirmeden, yargılamadan enerjinizi verimli ve sağlıklı şekilde yönlendirmenin önemini vurguluyor. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediğinden insan bir şeylere zorlanmak, yorulmak istemiyor. Ancak konforlu bir yaşam ve yuvasında güzellik, hoşluk arıyor. Biraz da güzelliğimize, bakımımıza düşkünüz. Kilo almış olabiliriz veya sizi rahatsız eden bir sağlık sorununuz da olabilir. İşte bu Dolunayda bunları halletmek isteyeceksiniz. Görünümlere baktığımızda, konusunda deneyimli, gerçekten uzman kişilere görünmekte yarar var. Ayrıca yorumun başında da belirttiğim gibi işinize gücünüze önem vermelisiniz. Becerilerinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, o konuda bilgilenmeyi, araştırmayı, öğrenmeyi ihmal etmeyiniz. Bu Dolunayın bir başka etkili görünümü, sizin bu saydığım noktaları önemseyeceğinizi, huzurlu ve güvence dolu ilişkilere, dostluklara, projelere yöneleceğinizi gösteriyor. Dostlarınız size destek olacaklardır. Yaptığınız iş, verdiğiniz hizmet veya tanıttığınız ürün, başkaları tarafından beğenilir. Siz yeter ki, rehavete kapılmayın ve hedefinize yol alın. Planlı olun, dağılmayın. Başarılı olursunuz. Fırsatlarla karşılaşırsınız.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 24 Haziran saat 05:31 burcunuzda doğacak Yeniay, değerli bulduğunuz, sizin için önemli her şeyi koruma, kollama arzunuz ve hassasiyetinizi vurguluyor. Bu Yeniay sosyal ilişkiler, özel hayatınız, ailevi yaşamınızla ilgili meseleleri de vurguluyor. Şimdi beraber bu Yeniayın görünümleri gözden geçirelim ve daha net bir şekilde durumu anlayalım. Ay-Merkür kavuşumu, güvendiğimiz insanlarla konuşmanın, sevdiklerimizi düşünmenin ve iş hayatından çevremize kadar her mesele üzerinde duyarlı olacağımızı gösteriyor. Venüs-Pluto görünümü, güvendiğimiz insanlarla bir arada olmak bize rahatlık sağlıyor. Ayrıca işlerimizi sağlam ve uzun vadeli planlamamızda yardımcı oluyor. Geleceğimiz önemli ve biz bunun gayet iyi farkındayız.

Evlilik veya uzun süreli ciddi ilişkilere gayet önem vereceğiz. Gönül eğlendirmek değil, hayatı birlikte sürdürmek niyetindeyiz. Bizim için bütün bunlar kutsallığını koruyor. Toplumsal ilişkilerimizde de, özel hayatımızda da ilkelerimiz var ve bunlara göre tercihte bulunuyoruz. Bu Yeniayda saygı, güven ve sevgi üçlüsü bizim olmazsa olmazımızdır. Buna çok önem vereceğiz. Ay-Mars kavuşumu, ailemiz ve sevdiklerimiz söz konusu olduğunda kimseye taviz göstermeyeceğiz. Ay-Jüpiter görünümü, huzurumuz için elimizden geleni yapacağız. Ailemizle ilişkimizde özellikle bu çok fazla ön planda olacak. Ay-Neptün görünümü, ideallerimize sahip çıkmamızı sağlıyor.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ilişki ve iş ortaklıklarında sorumlulukları ve ciddiyeti vurguluyor. Mesafeli ve soğuk tavırlar bir tarafın diğerine baskıda bulunduğu bir evlilikte veya beraberlikte mutlu ve keyifli olmak mümkün değil. Şimdi durumu hem yöneticisi hem de görünümleri şeklinde ele alarak genelden biraz daha detaya inelim. Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Evli Yengeçler, uzun süredir finansal paylaşımlar, ortaklaşa yatırımlar üzerinde duruyorsunuz. Eşinizin maddi gücü ve bütçenin dengeli hale getirilmesi. Bekar Yengeçler ise, tabii ki maddiyatı bir güvence olarak görüyorlar. Eş seçiminde bu kriteri önemsiyorlar. İşte bu Dolunayda, ilişkiye biraz da bu açıdan bakıyoruz. Bu bazen hassasiyet veya birbiriniz üzerinde söz hakkı doğuruyor. Görünümlere baktığımızda, ilişkide empati, şefkat, sevgi gibi olguların önemi büyük. Birlikte yaşamı sürdürmek ve gönül gönüle olmak istediğimiz yoğun. Hayat şartları tabii ki bazen zorluyor insanı. O nedenle evli Yengeçler evin içinde huzuru önemsiyorlar, bekar Yengeçler bir yuvanın sağlam temelli, güvenceye dayalı olmasını istiyorlar. Problemli çiftler, sadakat, güvence, paylaşım eksikliğinin yarattığı krizleri aşmak istiyorlar. Bu Dolunayda önemli olan, aşırı hassasiyetin yarattığı sorunlara karşı elbirliğinde çözüm aramak. Bir de problemleri büyütmemektir. Çözüme odaklı düşünüldüğünde sorunları aşmak mümkün olabilir. Evlenmeye düşünenler sizler de bu Dolunayda yuvanızın temellerini ortaklaşa hareket ve farklı düşüncelerinize saygı göstererek kurarsanız ileride rahat edersiniz.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, maddi kazanç elde etme yönünde verilecek yeni kararların ve iş hayatımızdan ilişkilerimize kadar her alanda kendimize güvenmenin işaretçisidir. Yeniayın görünümleri şimdi birlikte inceleyelim ve etkilerini daha iyi anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, iş hayatınızla ilgili kararları, girişimleri, ilişkileri duyarlı bir şekilde ele alabilirsiniz. Bu duyarlılık zaman zaman gerginliğe ve acil kararlar vermeye yol açabilir. Bu anlamda biraz sakin olmakta yarar var. Eğer inandığınız, hakikaten güvendiğiniz bir projeniz varsa, bu Yeniayda onu ilgili kişilerle görüşebilirsiniz. Fakat bir sorun varsa, bunu halletmek için sakin ve bilinçli olmak lazım.

Yeni bir iş fırsatı karşınıza çıkarsa, bunu mutlaka iyi inceleyiniz. İdeallerinize uygunsa, zaten uzun süredir yapmayı düşündüğünüz bir şeyse tabii ki vakit kaybetmeyiniz. Çünkü bu Yeniayın özünde para kazanmak, güçlü olmak bir hayli etkili. Ay-Mars kavuşumu, kafanıza koyduğunuzu yapmaktan çekinmeyeceğinizi gösteriyor. Eğer bir getirisi varsa, size maddi anlamda yarar sağlayacaksa, o işi yapmaktan geri durmazsınız. Ben bu Yeniayda daha fazla kazanacağınız bir işe yöneleceğinizi veya işinize dört elle sarılacağınızı söyleyebilirim.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Yengeçler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, önümüzdeki 21 Ağustosta Aslan burcunda oluşacak Güneş Tutulması öncesi, iş ortağımız veya eşimizle paylaşımlar, parasal konular, miras, kredi veya hukuki işleri farklı bir açıdan ele alarak bütçemizi gözden geçirmede etkili oluyor. Biz bu Tutulmada bu konularda gerçekçi olmalıyız. Bize göre doğru olan, karşımızdaki kişiye uymayabilir. Bizim isteklerimiz farklıdır, eşimiz farklı talepte bulunur. Bir yatırım düşünebiliriz. Eşimiz buna katılmayabilir. Biz paramızı bölüşmeye hazırızdır. Eşimiz tam tersine benim param diyebilir. Harcamalara dikkat etmek gerekir. Kredi kartımız açık verebilir. Krediyle borçlanmak şu aralar yanlış olabilir. Yatırım yapmışızdır. Bir durgunluk söz konusu olabilir. Alacağımız vardır. Bu gecikebilir. Vergi, sigorta, miras, nafaka gibi hukuki bir mesele sonuçlanabilir. Bir anlaşmaya varılabilir. Kazanmaya dönük düşünülse de, başkaları hak iddia edebilir. Muhasebe işlerimizin takibinin iyi yapılması gerekir. Bir şeyler satın alırken, harcamada bulunulurken, bunun size artı ve eksileri ne olur diye iyice düşünmek gerekir. Çünkü astarı yüzünden pahalıya da denk gelebilir. Bu Tutulmada, başkaları bizimle paylaşımda bulunsun, bize fikir sorsunlar, danışsınlar isteriz. Özellikle eş veya iş ortağımız kafasına göre hareket ettiğinde tepki gösteririz. Eşimizin dikkatsizce yaptığı harcamalar bütçenin şaşmasına sebep olabilir. Aranızda bu konuyu inatlaşarak çözmek yerine, karşılıklı konuşarak halletmek gerekir. Fakat bu kolay olmayabilir. Mars, kazanç evinizde para konusunda hakim olmaya teşvik eder. Ancak bunun ayarını bilmek yararlıdır.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Yengeçler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçta gerilemesi nedeniyle tabii ki dikkatlice gözden geçirilmeyi gerektiriyor. Bunu es geçemeyiz. Önce görünümleri birlikte inceleyelim. Finansal harcama ve kazanma işlerimizde aceleyle karar vermemekte yarar var. Hesabı öyle iyi yapalım ki, paramızı doğru yatırım araçlarında değerlendirip, olumlu işlere yönelerek kazançlı çıkalım. Paramızın söz hakkının bizde olması tabii ki doğal. Bu Tutulmada kendi kazancınızı kendiniz yönlendirmek isteyeceksiniz. Eşiniz, ortağınız veya birileri dışarıdan müdahale etmemeli diye düşünebilirsiniz. Bunun ılımlı şekilde ayarını yaparsak iyi olur. EV satın alımı, ailenin ihtiyaçları, kiralama veya ofis açma gibi işleri organize edebilirsiniz. Güvence ve huzurun sizin için önemini belirleyen bu Tutulmada, sağlığınız da önemlidir. Kişisel bakımınız, kontrolleriniz ihmal edilmemelidir. Bir iş fırsatıyla karşılaştığınızda bunun size artı ve eksilerini iyi muhasebe etmenizde yarar var. Zaten kazanç olgusu merkez alınarak karar verileceği için, daha çok nerede ekmek var, ben oradayım diye düşünürsünüz. Hedefinize varmak için, her yolu denersiniz. Deneyin de, en başta dediğim gibi, Merkür geri hareket dönemindeyiz, aklımız da başımızda olsun. Attığımız adımın varacağı sonucu da tahmin etmek gerekiyor. İşe göre ücret, aktif olacağınız bir meslek, kazançlı çıkacağınız bir hayat için, bu Tutulmada dikkat edilecek nokta, sektörel koşulları, piyasanın durumunu bilinçli analiz etmektir. Günlük hayatınızda verdiğiniz hizmeti önemseyiniz. Aldığınız hizmete bakınız. Detayları es geçmeyiniz. Sağlığınızı asla ihmal etmeyiniz.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, iş veya yakın çevrenizle olan iletişime dikkat edelim. Karar vermeden önce özellikle maddi konularda dikkatli muhasebe yapalım. Böylece yorumunuzda sözünü ettiğim gelişmeleri aklımız başımızda değerlendirmiş oluruz. Gereksizleri ayıklarız, gerekliye odaklanırız.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, eğitim veya iş tercihleri, uzak-yakın çevre ilişkileri, yolculuk veya görüşmeler yönünde önemli olup, kararsızlığın, duyguların işin içine karışmasına, gerçekçi olmak yerine, her şeyin duyarlılıkla değerlendirilmesi halidir. Hayata tutunmada inancımız bilhassa önem taşır. Ancak kaygılarımız bazen bizi endişeye sürükler. Bu da ilerlemenin önüne geçer. Siz bu Dolunayda, ilişkinizden finansal konulara, eğitimden çalışma hayatınıza kadar tüm işlerinizi, şartların farkında ancak çözüme yatkın düşünerek, gerçekleri önemseyerek gözden geçirmelisiniz. Görünümler bu Dolunayın işaret ettiklerini daha iyi anlamamızı sağlayabilir. Sanat, mistik, duyarlılık gerektiren meslekler, bakım, sağlıkla alakalı konulara bilhassa önem vereceğiz. Eğer bir tercihte bulunacaksak, kazanç getirici olması önemlidir. Şu anda belki tam kararlı değilsiniz. Ancak 20 Eylül tarihindeki Yeniay tercihlerimizi görmemizde yardımcı olabilir. Dolunayın önemli bir görünümü var. Jüpiter-Kuzey düğüm arasında oluşacak. Finansal açıdan kazanç getirici işlere bizi yöneltecek. Evimizin konforu, aile içinde uyum ve güzellik baş tacımız olacak. Bunları merkez aldığımızda, zaten doğru bir seçimde bulunmak mümkün olacak. Sağlıklı yaşamın, kıymetinin farkında olmamız gerekiyor. Stres, endişe, her şeye bir şey bulmak, eleştirmek veya tümüyle pes etmek yanlış olur. Gemimizin kaptanı biziz. Bir şeyleri dönüştürmek, yenilemek, güçlenmek, hedefe varmak istiyorsak, mevcut koşulların farkında akıllıca yol almalıyız.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, çevremizi temiz tutmak, yakınlarımızla ilgilenmek, onlara destek olmak, etrafımızda gördüğümüz dağınık veya düzensizliğe çözüm bulmak isteğimizin işaretçisidir. Bizden yardım isteyen kimseyi pek geri çevirmeyiz. İnsanların bizim ne kadar duyarlı ve özenli davranan bir kişi olduğumuzu takdir etmeleri hoşumuza gider. Bu Yeniayda çevre, bilgilenme, seyahat ve görüşmelerin etkin olduğunu, dikkatli bir şekilde işlerimizi düzenleyeceğimizi görüyoruz. Venüs bugün Başak burcunda ilerliyor. Merkür ileri-geri hareketleri derken Başakta düz yoluna devam ediyor. Bütün bunlar gösteriyor ki, siz bu Yeniayda iş amaçlı seyahatler, görüşmeler, toplantılar yapabilirsiniz.

Bunların özünde, verimlilik, sağlıklı ilerleme, düzenleme ve işler hale getirme olguları bir hayli kıymetli. Yeniayın önemli bir görünümü var. Bu çevre değişimi, iş arayışı, ekmeğimizi kazanmak amaçlı koşturmanın göstergesi oluyor. Ancak size tavsiyem, çok iyi düşünün, karşınıza çıkan fırsatları detaylarıyla ele alın. Olmayacak hayallere kapılmadan, gerçekleri merkez alarak karar verin. Bu Yeniay bir diğer yönüyle aile huzuru, ilişkileri, anne ve babalık duyguları, nezaket ve paylaşıma verdiğiniz önemi işaret ediyor. Yeni bir yere yerleşmek, bir yuva kurmak, biraz başınızı dinlemek amaçlı gelişmeler yaşanabilir veya siz bu konuları mercek altına alabilirsiniz.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, mesleki ve ailevi konularda dengenin yerli yerine konulmasını gerektiriyor. Çünkü bir yana ağırlık versek, öbür taraf ihmal edilecek. Onun için dikkatli olalım. Şimdi, mesleki açıdan bu Dolunay bir karar verişin işaretçisi olabilir. Kişi aktif olmak istediği, fazla sorumluluk nedeniyle yorulacağı işlere kalkışmak istemeyebilir. Kendine dönük düşünebilir. Sözgelimi home-ofis tarzı çalışma, işlerin evden yürütülmesi, sanatsal beceriler, eviyle yakından ilgilenmek, dekorasyon gibi. Bunları belirtmemin nedeni, öncelikle işinizden memnun musunuz, şu anda sorunlarınız var mı, kendinizi rahat ve güvende hissediyor musunuz? Çünkü bu soruları size Dolunay zaten soruyor. Bir memnuniyetsizlik varsa, kişi daha fazla evine yönelebilir, arayışta olabilir. Mars, bu Dolunayın yöneticisi olarak Başak burcunda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Çevremiz, eğitim hayatı, iş, girişim, organizasyon ve iletişime dayalı her şeyde ince eleyip sık dokumaya, analizde bulunmaya çağırıyor. Bu Dolunayda biz duruma bakacağız. Hem çevremizi hem işimizle ilgili konuları hem de ailevi meseleleri ölçüp tartmalıyız. Gerçekten ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay ile karşıtlık oluşturacak. Evimizdeki iletişimin özünde fikir paylaşımı ve uyum etkili olurken, işimizle ilgili konuların da dikkatlice ele alınması, üzerinde düşünülmesi, analiz yapılması gerekiyor.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ailevi ilişkilerin hakça ve gayet adil biçimde gözetilmesi, bir mal veya mülkün paylaşımı, yeni bir yere taşınmak şeklinde gelişmeleri işaret ettiği gibi, sanatsal becerilerimizi sergileme, kariyer yaşantımıza yeni bir yön verme anlamında da önemli görüyorum. Venüsün güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediğini düşünürsek, bu Yeniay, estetik, güzellik, nezaket gibi olgularını bir hayli etkili kılıyor. Bu açıdan eğer bir sorun varsa, bir şeyler bizi rahatsız ediyorsa, buna mutlaka yeni bir çözüm bulacağız. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini ele alalım ve etkileri hakkında daha geniş fikre sahip olalım. Evli Yengeçler şu aralar eşleriyle önemli sorunları gözden geçiriyorlar. Huzur ve sevginin tekrar tesis olması için, mutlaka bir değişim ve dönüşümde bulunulması gerekiyor.

Biz toplum içinde ilişkimizin saygınlık uyandırmasını istiyoruz. Aynı şekilde saygı, güven, sevgi üçlüsüne önem veriyoruz. Taraflar olarak bir şeyler sorunlu ise, bunun mutlaka halledilmesi adına karar verebiliriz. Maddi konular bu Yeniayda gündem maddemizde yer alıyor. Güzel bir evde yaşamak, kaliteli bir hayat sürmek için neler yapabiliriz bunlar üzerinde duracağız. İş hayatımızda bizi tatmin etmeyen durumlar varsa, bu Yeniayda yepyeni bir karar vererek başka bir tercihte bulunabiliriz. Belki de, iş hayatınızdaki önemli bir gelişme, yeni bir yere taşınmanızı sağlayabilir. Bu saydığımız gelişmelerin sizin için ben ilk başta zorlayıcı gibi dursa da, sonrasında mutlu edici olacağını söyleyebilirim.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, sosyal ilişkilerde ve geleceğimizi ilgilendiren konularda maddi-manevi anlamda güvence bizim için çok önemli. O kadar önemli ki, insanların bizi başarılı bulmaları halinde mutluyuz, bulmuyorlarsa mutsuzuz. Kazancı önemsiyoruz. Doyum önemli. Ona göre dostlar, hedefler, ilişkiler belirliyoruz. Ancak gel gör ki bu yetmiyor. Çünkü tam anlamıyla tatmin olmuyoruz. Aşkta saplantılıyız, çocuklarımızı aşırı sahiplenmişiz, her şeyi sürekli kazanç-kayıp anlamında ele alıyoruz. Tabii ki, böyle giderse, hem kendi içimizde, hem evimizde hem de iş hayatımızda pek hoş şeyler yaşamayız. Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. Bizim bu Dolunayda evimiz, ailemiz ve geçmişimizle alakalı sorunları çözmemiz, dengeye kavuşturmamız ve ardından iş hayatımız, sorumluluklarımızı gözden geçirmemiz lazım. Her zamankinden farklı şekilde duruma bakmak gerekiyor. Bunu yapmazsak, birilerinden bir şeyler bekleriz. Bulamadığımızda mutsuz oluruz. Kaldı ki Venüs ve Mars sizin içinizdeki huzuru, değerlerinizi, geçmiş ve gelecek arasındaki köprüde yeniden ayarlamanız için faydalıdır. Böylelikle kariyer hayatınızda doğru seçimler, sağlıklı ilerlemek, yenilikler ve sizi tatmin edecek gelişmeler yaşanır. Tam tersi durumda, ev-iş arasındaki denge bozulur ve bu hiç hoş olmaz. Güven duygusu hep dışarıdan beklenmez, biraz da insanın kendi içinde oluşturması gereken bir olgudur.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatımızdan çocuklarımıza kadar yaşamın genelinde tutkuların öne çıkışını sağlıyor. Biz sevdiğimiz her şeyi sahipleniyor, derinden seviyor, onu elimizde tutacak şekilde hareket ediyoruz. Bir şeye inanmışsak, bizi tatmin ediyorsa ondan uzaklaşmak mümkün değil. Bu Yengeçlerin koruma ve kollama güdüsüdür. Şimdi bu içgüdüsel duruma bir de tutkular eklenince tabii ki daha fazla sıkıca sarıp sarmalayacağız her şeyi. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, biz bu Yeniayda, yuvamız içinde dengeli, ahenkli, gönül birliğinin temel alındığı bir ortamda yaşamak istiyoruz.

Eğer karşımıza biri çıkarsa, bir yuva kurmayı dileriz. Hem cinsel açıdan hem de hayatı birlikte sürdürmekten yanayız. Çocuklarımız varsa, onların mutlu bir yuvada büyümeleri için elimizden geleni yapacağız. Bir yeteneğimiz varsa, bunu hobi anlamında sürdürürken, işe dönüştürebilir, ofis veya ev ortamında bunlarla uğraşabiliriz. Evimizi güzelleştirmek amaçlı değişiklikte bulunabiliriz. Bu Yeniayın bir başka özelliği, emek verdiğimiz işleri sergilemek ve bu konuda hizmet vermektir. Daha geniş bir kitleye erişmenin yollarını arayacağız. Hedeflerimizi gözden geçireceğiz. Müşteri portföyümüzü genişleteceğiz, araştıracağız ve bildiklerimizi başkalarına öğreteceğiz.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yengeçler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür gerilediği için, günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. Ortamda en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. Çünkü insan bazen hassasiyeti veya bilinçaltındaki bastırılmış duyguları, işe yansır ve günlük yaşamın kalitesi bozulur. Onun içindir ki, bu Dolunayda önce, ruh sağlığımızı mutlaka önemsemeliyiz. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Kaderi, kendimizi, birileri yargılamak yerine mantıklı şekilde duruma bakmak lazım. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında olumlu bir görünüm meydana geliyor. Bu size aşk hayatınız, idealleriniz, hayalleriniz, vizyonunuz anlamında destek veriyor. Farklı bir bakış açısıyla hayatı ele almanızda, azim ve kararlılıkla ideallerinizi gerçekleştirmede, maneviyatınızı güçlendirmenizde, bilgelik kazanmanızda etkin oluyor. Ancak şunu da belirteyim. Bu görünüm, mistik, astrolojik, yardımseverlik, eğitimcilik, felsefik alanlara yönelişin, bu konularda çalışmanın işaretçisidir. Demek oluyor ki bu Dolunayda farklı bir arayışa geçebiliriz. Mana aleminin derinliklerine dalabiliriz. Bu çalışmalar bizi daha fazla kendine çekebilir. Fakat bu çalışmalarda doğru bilgi, doğru kaynak, doğru uzmanla yapılmasında yarar vardır. Bazen öyle biri karşımıza çıkar ki, bizi madde aleminden manaya taşır. Ben bu hali biraz sufizm olarak görüyorum. Fakat bu çalışmalarda kendimizi kaptırmak yerine, iyice bilgi sahibi olmak, bakmak, anlamak gerektiğini düşünüyorum. Yanlış işler ve yanlış yollara girmemek için aklınız başınızda olsun. Psikolojik ve bedensel sağlığınızda bir sorun varsa, şifa tabii ki Allahtan, ancak bundan maddi anlamda yarar sağlayarak sizi yanlış yönlendirecek kişilerden de uzak durunuz derim. Siz birilerine yardımcı oluyorsanız, ilmen kendinizi geliştirmeden bunu yapmayınız.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yengeçler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için bizler, çalışma hayatımızla ilgili plan ve projelerimizi, günlük hayatımızı, hazırlıklarımızı, hedeflerimizi dikkatli şekilde gözden geçirmeliyiz. Detayları atlamamalı, sağlığımızı da mutlaka önemsemeliyiz. Bu Yeniayda önemli olan, eksikleri tamamlamak, aşırı iyimser düşünmemek, iyi gözlemde bulunmaktır. Kontrollerimizi yaptıralım. Huzuru önemseyelim. Her şeyi de kafaya takmayalım. Bir başka önemli konu, bildiğinizi gibi Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Bu zaten aşkta tutkunun, cinselliğin, çocuklarla ilgili konularda onların gelişimi ve güçlenmesi adına düşünmenin ve moral-motivasyonun yükselmesi anlamındadır. Bazı sorunlar varsa eğer, biz bunları azimli ve kararlı şekilde çözebilecek güce sahibiz.

Yeniayın görünümleri, iş hayatımızla ilgili konularda hızlılık ve yoğunluğun işaretçisidir. Ancak bizim yaptığımız işe, attığımız adıma, verdiğimiz kararlara iyice bakmamız gerekiyor. Gözümüzden bir şey kaçmaması için buna dikkat edelim. Bir başka önemli konu, 20 Aralıkta Satürn-Oğlak burcunda önemli bir seyre başlıyor. Bu, 2,5 yıl boyunca ilişki ve iş ortaklı konularında saygı ve ciddiyetin önemini vurgulayacak. Toplum içinde evliliğimizi, ilişkimizi önemseyeceğiz. Hayata bakış açımız gereği çok gerçekçi düşüneceğiz. Evleneceğimiz kişi veya evli olduğumuz kişinin davranışları, ilişkiye verdiği önem ve duruşu bizim için gayet önemli olacak. Bu devrede uzun ömürlü olanı isteyeceğiz. Ancak bir test dönemi olduğunu da unutmayalım. Kalıcı ve sağlam olan beraberlikler bu testten rahatlıkla geçerler. Özellikle 13 Ocak 2018 tarihindeki Merkür-Satürn kavuşumunda kararlarımızı gözden geçirelim.


ASLAN

****

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, duyarlılığı bilhassa gönlümüzde yükseltiyor. Belki ifade edemiyoruz hislerimizi, yaşadıklarımızı bu yüzden biraz yorgunuz veya hassasız. İlişkilerimiz, iş hayatımız, fiziksel ve ruhsal sağlığımız hepsi bu Dolunayda biraz daha ön planda. Bizi anlamaları gerekecek veya bizim ifade etmemizde yarar var. Aşkta ve hayatın genelinde bir şeylere tutunmak, güvenmek, değerlerimizi korumak içgüdümüz yüksek. İç sesimiz bize bir şeyler fısıldıyor ancak bu sese tam manasıyla inanabilir miyiz onu anlamak lazım. Görünümlere baktığımızda, sorumluluklar ön planda. Bu da ister istemez düşündürüyor bizi. Kaliteli bir yaşam, olumlu ilişkiler, güçlü fırsatlar, yakınlarımızın desteği bizim için çok önemli. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bir de bu Yeniayda finansal konularda hesabı şaşmamak gerekiyor. Hem işimizde dikkatli olmamız hem de alacak, borçlar, krediler ve özel ilişkilerde iyi niyetin kullanılmaması için gözümüzün açık olması gerekiyor. Bağımlı, alışkın olduğumuz, ne kadar zorlansak da görmezden geldiğimiz noktalar bizi ister istemez duyarlı yapıyor. Hesabi düşünemiyoruz. Ancak göz göre göre de birilerinin veya bir şeylerin hayal kırıklığı yaşatmaması için dikkatli olmalıyız. Ben moral ve motivasyonunuzu yükseltici, sizi şöyle bir canlandırıcı, bu denli her şeyi içinize atmak yerine, şöyle bir toparlanmanızda yardımcı aktiviteleri öneriyorum. Sözgelimi sevdiğiniz dostlarınızla, güvendiğiniz kişilerle konuşun, bir araya gelin, kafanızı rahatlatın.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, geleceğe dönük düşünmemizi sağladığı gibi, ilişkilerde birey olarak kendimizi kabul ettirme çabamızın da işaretçisidir. Evet, biz seninle bir beraberlik yaşıyoruz ancak sen nasıl önemliysen, ben de aynı şekilde önemliyim diyoruz. Bundan pek taviz vermeyeceğiz. İş hayatı, yakın çevre ilişkilerinde de duruma bu şekilde bakacağız. Sorunlu ilişkimiz veya iş ortaklığımız varsa baskıya gelmeyeceğiz. Yanlışları açık ve net bir dille ortaya koyacağız. Evlilik olgusu tabii ki önemli. Ancak biz öncelikle karşımızdaki kişinin tavrına, hayat görüşüne, nasıl bir çevrede yetiştiğine ve ideallerine önem vereceğiz.

Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir size atılım gücü, cesaret ve yenilikçi görüşle hedefinize ulaşma kararlılığı veriyor. Bu geçiş başlı başına girişimcilik anlamı taşıyor. Bu ister özel ister iş isterse çevre edinme anlamında size destek bir kuvvettir. Sıradanlaşmış, alışagelmiş şeyler yerine, insana heyecan veren, canlandıran, yaşamı farklı açıdan görmemizi sağlayana yöneleceğiz. Bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele alacağız.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Aslanlar 11 Şubat saat 03:45 burcunuz üzerinde oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içten gelen bir arzuyla kendinizi güçlü görme, bunu insanların da görmesini, kabul etmesini sağlama arzunuzdur. Keşfedilmesi, beğenilmesi, alkışlanması gereken kişi sizsinizdir. Bunu birilerine anlatmak, ifade etmek, onaylanmak sizin için olmazsa olmazınızdır. Görünümlere baktığımızda önümüzdeki 6 aylık sürecin hakikaten sizler adına gayet olumlu gelişmeleri işaret ettiğini söyleyeyim. Sizin o güçlü ışığınız önünüzdeki engelleri aşmanızı, kendiniz için doğru kararlar vermenizi ve ilerlemenizi sağlayacak. İlişkide iki tarafın da, farklı bakış açıları bazen zorlayıcı olsa da, önemli olan birbirinizi tamamlıyor musunuz, ortak bir noktada buluşuyor musunuz sorularına cevap vermektir. Önümüzdeki altı aylık dönem, bu soruların cevaplanması ve buna göre kararlar verilmesi yönünde önemlidir. Görünümler, kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımız, çevremizle olan ilişkimizi ciddi ve gerçekçi şekilde gözden geçirmemizi sağlayacak. Eğer zayıfsa güçlendireceğiz. Aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konularda yılsonuna doğru problemler azalacak. Çalışma hayatımıza odaklanacağız. Beden sağlığımıza önem vereceğiz. Bu Tutulma, ilişkimizi, işlerimizi biraz da maddi-manevi açıdan incelememizi sağlıyor. Güvence önemli bizim için. Bu Tutulma gösteriyor ki, her şeyi eğrisiyle doğrusuyla tartacağız ve ona göre tercihte bulunacağız ve bunlar kalıcı olacak.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Aslanlar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi aynı güne denk geldiği için, insan ne yapmak istediğini, ne üzerinde yoğunlaşması gerektiğini tam olarak kafasında oturtmakta zorlanabilir. Özellikle finansal konular ve ilişki meseleleri sizi bir hayli hassas kılabilir. Destek istemek, yardım beklemek, birilerinin anlayışlı olmasını dilemek zorundayızdır. Ancak bunu açıkça ifade etmekten çekinebiliriz. Bu Tutulma, kazanç-kayıp muhasebemizi mantıklı şekilde yapmamız ve yeni çıkış yolları bulmamız için aslında destek veriyor.

Çünkü Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerlerken size gerekli desteği sunacak veya kendi başınıza her türlü güçlüğün üstesinden gelebilecek kaynaklara ulaşabilirsiniz. Sözgelimi bir projenizi iletişim gücünüzle kabul ettirebilir, girişimde bulunabilir ve maddi anlamda rahatlayabilirsiniz. Yeni bir yere yerleşim, farklı insanlarla tanışmak da bu Tutulmada etkilidir. Sizin ilişki ve finansal sorunlarınızı çözebilmek adına vereceğiniz mücadele büyümeniz ve gelişmenizde etkili olabilir. Bu Tutulma başta söylediğim gibi her ne kadar insanı zihnen duygusallaştırsa da, kendinden emin olan kişiler güvenle yol alıp, hayatta her zaman bir çözüm vardır sözüne uygun şekilde ilerleyebilirler. Karşılarına çıkacak fırsatlar ve gelişmelerle başkalarına destek verip, destek görerek rahatlayabilirler.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş veya özel ilişkilerde, titizlikle durumumuzu gözden geçirmenin ve güvencemize önem vermenin gereğini vurguluyor. Hani bir yandan titizleniyoruz ancak diğer yandan gelir-gider dengemizi şaşırıyoruz. Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda etkili bir konumda değil. Bu nedenle hesabımızı bilmek gerekiyor. Hayali düşünemeyiz. Şuradan şu gelir, buradan bu gelir diyerek bir ortaklığa, kredi çekmeye, bir borcun altına girmeye kalkışamayız. Görünümlerin ilki, işe ve emeğe göre ücretin belirlenmesi veya hizmetin kalitesine göre harcamada bulunulması gerektiğini, bunu derinlemesine araştırmanın yararını işaret ediyor. İkinci görünüm, çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla ilgili konularda akılcı düşünmektir. Bir yerden para bekliyorsanız, elinize geçmeden, hayaller kurmayalım. Eğer bir alacak-verecek meselemiz varsa bizim iyi niyetimizden yararlanılmasına izin vermeyelim. Bu Dolunay yukarıdaki konular üzerinde etkili olacağından, kredi ve yatırım konusunda uzman kişilere fikir danışalım. Yanılmamak için, öncelikle biz hesabımızı iyi yapalım. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmeyelim.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, hedefimizle alakalı her türlü meselenin gözden geçirilmesi iyi olacaktır. Geçtiğimiz aydan bu yana bazı iş ve ilişkilerimizde durgunluk söz konusu. Eskiye ait konular tekrar gündeme gelmekte. İnsan seçmekte veya hangisi doğru olur diye düşünmekte zorlanıyor. Eğitim, yurtdışı, yerleşim, kariyer konularında şu aralar bir hayli yoğunuz. En iyisini, en kalıcı ve güvenilir olanı tercih etmek istiyorsak, tabii ki aceleyle değil, ilerisini düşünerek hareket etmeliyiz.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerileyecek. Zaman konusunda sabırlı olmak gerekebilir. Eğer daha önce bir iş veya yerleşim tercihinde bulunduysanız şartlar tam olarak yerli yerine oturmamış olabilir. Zamanla bunlar düzelebilir. İş icabı kısa süreliğine bir başka şehir veya ülkede çalışmayı düşünenler, tayin bekleyenler, akademik tez hazırlayanlar ekstra zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir bekleme dönemi gibi dursa da, önümüzdeki birkaç ay içinde durumunuz netleşir. Bu Yeniayda önemli olan, hangi konuda olursa olsun şartlara bakmak, uzun vadeli düşünmek ve kazandırıcı olup olmadığına bakmaktır. Yaptım olsun tarzında değil, iyi bir şeyler olsun diyerek düşünmektir. Ne istiyorum, neyi hedefliyorum, bu yolda karşıma çıkacak zorlukların da farkında mıyım, bunlara değer mi diye bakmak yararlı olur.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, fikirlerimizi başkalarına uyumlu ve işbirliğinde bulunarak ifade etmek gerektiğini vurguluyor. Bu ister hukuki, eğitim, iş veya çevremizle alakalı olsun fark etmez. Birilerine bir şeyleri anlatmaya çalışacağız. Tabii ki bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Merkür de aynı şekilde Boğa burcunda geriliyor. Durum böyle olunca kredi çekimleri, beklediğimiz paralar, kefil olduğumuz kişiler ve özel hayatımızla ilgili ilişkilerde çok dikkatli bir gözlem gerekiyor. ayrıca bu konularda gecikmeler olmasını doğal karşılamamız lazım. Belki de şu andaki durgunluk, yanlış bir gelişmenin önüne geçiyor da olabilir. Bir de böyle düşünelim. İş görüşmelerinde güvence bilhassa önemsenmeli. Ne alınacak, ne gibi bir iş yapılacak veya maaş durumumuz nedir, bunları da zaman ve şartlar çerçevesinde ele alalım. Tabii ki sağlamlık, uzun vadelilik önemlidir. Bu olguları es geçemeyiz. Görünümlere baktığımızda, çalışma hayatı, sağlıkla ilgili konular ve bazı mecburiyetler bizi yorabilir. Her ne olursa olsun isteklerimizi ifade ederek, özgür olmak isteriz. Birilerinin yolumuza engel koymasından, bizi ciddiye almamalarından hoşlanmayız. Fakat yorumda da belirttiğim gibi, geri hareketler nedeniyle, kararsızlık, tereddüt veya mücadelemizin zorlayıcı olması, geçmiş meselelerin gündeme gelmesi, bu Dolunayda birileriyle burun buruna gelmenin yanlış olacağını, hakkımızı elde etmek için, çok iyi bir strateji belirlememizi işaret ediyor.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay etkisinde, tüm isteğiniz hem güvenilir bir iş yaşamı hem de iyi bir kazanç elde etmek yönündedir. Bu sizin hedefiniz olduğu için, bir hayli hırslınız. Yeniayın yöneticisi Venüs geri hareketini tamamladı ve yolunda ilerliyor. Tabii ki sizin de arzularınız bir hayli yüksek. Ancak Merkür gerilediği için, daha önceki girişim veya planların üzerinde düşünmek gerekiyor. Biraz sabırsızsınız. Yeni bir adım atmadan önce iyice düşünülmesinde yarar var. Tayin, terfi veya yeni iş görüşmeleri, başka bir şehir, ortam veya ülkede iş ve eğitim amaçlı işlerimizi hale yola koymak zaman alabilir. Bazılarınız bir eğitimden geçiyor, bir proje üzerinde çalışıyor veya tamamen farklı bir alanda faaliyet göstermek için mücadele veriyor olabilirsiniz. Evet zorlanıyorsunuz ancak bunlar ilerisi adına yararlı olabilir.

Yeniayın görünümleri yeni bir aşk, yeni bir iş veya yeniliklere hevesli olsanız da, bir yanınız geçmişe takılı gibi. Sanki bir şeyler değişir, düzelir diye de düşünüyorsunuz. Bu Yeniayda, tam olarak duygularınızı oturtmadan, bir başka ilişkiye atmak yanlış olur. Maddi açıdan yeterli olmadıkça şu andaki mevcut pozisyonu korumakta yarar görüyorum. Sizin bundan sonra yolunuz, kendiniz adına bir şeyler yapmak ve isteklerinizin peşinden gitmek. Bundan taviz vermeyeceksiniz.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, ailemiz, iş hayatımız, finansal konular, plan ve projelerimiz üzerinde etkilidir. Eğer çok iyi odaklanırsak, kimlerle temasa geçeceğimizi düşünürsek bugünkü yorgunluğumuza değecek sonuçlar alırız. Odaklanmalı, bir hedef belirlemeli ve doğru analizde bulunmalıyız. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor ve size iki ayrı proje veya işle ilgili fırsatları getiriyor. Belki şimdi yoruluyor hatta zorlandığınızı düşünüyorsunuz. Fakat önümüzdeki iki hafta sonra oluşacak Yeniay, arzu ettiğiniz gelişmelerin işaretçisi olacaktır. Bu Dolunayda dikkat edeceğiniz husus, finansal anlamda hesabı bilmenizdir. Kredi ile borçlanmak, iş yapmak, ev satın almak, özel harcamalarda bulunmak zorlayıcı olabilir. Tam anlamıyla iyi bir planımız yoksa mevcut işimizden ayrılmak, birileriyle iş yapmak hele bir de yüksek bir borcun altına girmek sakıncalıdır. Artı ve eksileriyle duruma bakmak en doğrusudur. Dolunayın önemli bir başka görünümü, sosyal ilişkiler, yurtdışı, girişim ve işlerinizi güçlü bir şekilde düzenlemenizi sağlayıcıdır. Hayalci değil, gerçekten elle tutulur gözle görülür olanı önemsersek, yorumun başında belirttiğim gibi, iki hafta sonraki Yeniayda arzu ettiğiniz yönde işlerinizi düzenleyebilir, dostlarınızdan destek görebilirsiniz.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, sosyal ilişkileri canlandırıcı iletişimin bir hayli etkili olacağını vurguluyor. Yeni arkadaşlıkların kurulması ve yeni hedeflerin belirlenmesinde kuvvet oluyor. Bir grup içinde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz ve o grup içinde bilgi paylaşımında bulunmanız, fikirlerinize danışılması da mümkün oluyor. Bu Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Siz sadece sosyal anlamda değil, işiniz veya projeleriniz gereği bir ekiple çalışarak kazanç elde edebilirsiniz. Ben buna amaca dönük düşünme ve kararlılık diyorum. İş bağlantıları, işin gereği insanlarla kaynaşma, kendinizden emin bir şekilde konuşma yönünde hakikaten bu Yeniay olumlu gözüküyor.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, gelişim ibremiz özellikle yeteneklerimizi dış dünyaya gösterme ve sosyal ilişkiler ağımızı güçlendirme yönünde gayet olumludur. Bu Yeniayda kendimizi gösterecek ve becerilerimizi ifade edecek aktivitelere yönelmek yararlıdır. Bu sizi sıradan bir iş hayatında veya günlük alışagelmiş yaşamdan uzak tutar. Siz enerjinizi, ışığınızı ve gücünüzü mutlaka göstereceğiniz işlere yöneliniz. Bir iş tercihinde bulunacaksanız, bir projeniz varsa, yenilik istiyorsanız cesaretle bunu yapın. Bu sizi sağlıklı, verimli ve yenilikçi kılacaktır. Gündelik işler değil, hakikaten işe yarar, aktif projelerin kararlı insanı olun.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, insanı keyiflendiren aktiviteler, aşk, eğlence kısaca yaşamın güzelliklerini tadını çıkarma arzumuzu vurguluyor. Hayatı sorguluyoruz, içimizdeki çocuğu uyandırmak istiyoruz, gönlümüzü ferahlatmaktan yanayız. Hepimiz için bu böyle mi? şimdi birlikte bu Dolunayı inceleyerek ne gibi etkiler var, gözden geçirelim. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, gayet olumlu bir destekle sizi hem çevre ilişkilerinde hem de aşkta moral olarak besliyor. Aşka açık olduğumuz bir Dolunay bu. Karşınıza biri çıkabilir, yakınlarınızla muhabbetiniz yüksek olabilir. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili bir tatil planı yapılabilir. Ancak ben burada bir şeye dikkat etmeniz gerektiğini söyleyeyim. Kredi kartlarına fazla yüklenmemek, hesabı bilmek gerekir. Çünkü bu Dolunayda hesapsız davranırsanız daha sonra zorlanırsınız. Bir başka önemli husus, yorulan bedenin, zihnin, yoğun sorumlulukların ardından bir parça mola vermek size iyi gelebilir. Dostlarınızla bir arada, gönlünüzce zamanı geçirebilirsiniz. Sizi bir şeyler hassas kılıyor, hatta girişimde bulunmaktan çekiniyorsanız, vereceğiniz molalar fiziksel ve ruhsal sağlığınızı kuvvetlendirici olabilir.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, hassas duygularınızı insanlara pek göstermekten hoşlanmadığınızı, her şeyi kendi içinizde muhasebede yaptığınızı işaret ediyor. Bu Yeniayın özünde, iş hayatı, sağlık ve finansal konular bir hayli önemli olacak. Görünümleri birlikte incelediğimizde yansımalar çok daha netleşecektir. Ay- Merkür kavuşumu bu Yeniayda, içimize dönerek birçok meseleyi gözden geçireceğiz. Hassas olduğumuz konular var. Hedeflerimizi, toplumsal ilişkilerimizi, dostluk kavramını, maddi konuları derinlemesine ele alıyoruz. İç sesimiz bize rehberlik ediyor. Durumu biraz da sezgilerimiz yönlendiriyor. Bize ait her şeyi korumaya, elde tutmaya çalışacağız.

Venüs-Pluto görünümü, iş hayatımızda sağlamlık ve güvencemize önem vereceğiz. İster çalışıyor olalım ister iş arayan biri olalım, fark etmez. Bizim isteğimiz iyi bir maaş ve güvencedir. Huzurlu ve geleceği olan bir işi tercih edeceğiz. İlişkilerimizde de durum bu. Üretken, verimli ve saygın bir iş ve sağlıklı bir yaşam bizim için çok önemli. Huzur kaçırıcı insanlar ve ortamlarda rahatsız oluruz. Onun için gözümüze hoş görünmeyen bir şey, tadımızı kaçırır. Ay-Mars kavuşumu, bir şeylerin bizi zaman zaman duygulandırması hatta gerginlik yaratması mümkündür. Fazlasıyla hassasız. Kimseye karşı kendimizi savunmak istemiyoruz. Belki de o yüzden bazı kişilere mesafe koyabiliriz. Ay-Jüpiter görünümü, ancak güven duyduğumuz kişilerle konuşacağımızı işaret ediyor. Ailemiz ve yakın arkadaşlarımız dışında kimseye sırrımızı vermeyeceğiz. Ay-Neptün görünüm etkisinde, yardıma ihtiyacı olan kişilere destek oluruz. Hayır dualarını alırız. Borç-alacak meselelerini dikkatlice gözden geçiririz.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatının sorumlulukları veya günlük yaşantıda her şeyin belli bir düzen veya ciddiyet içinde ele alınmasını vurguluyor. Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, bu Dolunayın yöneticisi olarak uzun zamandır disiplinli hareket etmeye, işlerimize odaklanmaya, aşkta bile her durumu kritik etmeye çalışıyoruz. Dikkatliyiz çünkü yaşadığımız tecrübeleri unutmadık. Çocuklarımıza eğitim veya iş konularında destek vermeye çalışıyoruz. Bir hayli yorulduk diyebiliriz. Şimdi biz bu Dolunayda huzur ve güvende olmak için, sağlığımıza önem vereceğiz. Zorunlu olduğumuz işleri de bir an önce halledip rahatlamayı düşüneceğiz. Görünümlere baktığımızda, hassas olduğumuzu, verici ve cömertliğimizin sınırlarını ayarlamamız gerektiği görüyoruz. Çünkü bu denli çok işin ve sorumluluğun altından kalkmak kolay değil. Kendimize dikkat etmemiz şart. Her şeyi bu kadar kafamıza takarsak ve kendimizi ihmal edersek sonunda derdimizi içe ata ata hastalanırız. Gücümüz yettiği kadar işimize, gücümüze bakacağız. Tabii ki elimizden geleni yapacağız. Ancak durmamız gereken yeri de bileceğiz. Yoksa kendimize acımaya başlarsak, bu gerginlik hiç de iyi olmayacaktır.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 23 Temmuz saat 12:46 burcunuzda doğacak Yeniay, kişisel anlamda bizi dış dünyada ışıklandırıcı, destekleyici ve kuvvetlendiricidir. Hassas olduğumuz konularda şimdi gayet güçlüyüz. Kişisel olarak neyi istiyor ve hedefliyorsak onu başarma azim kararlılığımız gayet yüksek olacaktır. Şimdi birlikte Yeniayın görünümleri gözden geçirelim ve etkilerini daha iyi anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, hassas olduğunuz bazı ailevi konuları çözüme kavuşturma arzunuzu işaret ediyor. Bir şeyler uzun süredir sizi rahatsız ettiği için, artık buna bir son vermek gerektiğini düşünürsünüz.

Biraz duyarlısınız hatta fazlasıyla hassasiyet taşıyorsunuz. Ancak içinize attıkça birileri anlamazlıktan geliyor. Sevdiklerinize oldukça bağlısınız. Belki de bu bağlılık nedeniyle birisi yanlış yaptığında dayanamıyorsunuz. Bu Yeniayda yenilik, değişim, başka bir yere yerleşim, bilgilenme ve uzun zamandır düşündüğünüz bir planı yürürlüğe koyma isteğiniz yüksek olacak. Ay-Mars kavuşumu bu Yeniayda gayet cesur, kendinizden emin şekilde hareket ederek, hedefinize varmanızı sağlıyor. Anlaşılıyor ki, verilecek kararların özünde sıradan olana dur, yeniye yer aç cümlesi bir hayli etkili olacağını gösteriyor.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Aslanlar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, 21 Ağustos tarihinde burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması öncesi, evlilik, ortaklık, boşanma, kanuni işler ve ilişkilere farklı bir açıdan bakış ve bir sonucun işaretçisi olabilir.
Mevcut ilişkinizdeki problemler, boşanmaya neden olabilir. İlişkide partnerin hal ve tavırlarında değişiklik gözlemlenebilir. Bu beklediğiniz bir şey değildir. Benim dediğim doğru, ben haklıyım diyerek ilişkiye yaklaşmak her iki taraf için de yanlıştır. Temeliniz sağlamsa her türlü sorun çözülür. Bu Tutulma ani bir evliliği de işaret edebilir. Karşınıza biri çıkabilir, sizi etkileyebilir ve böyle bir karar alınabilir. Tabii ki birbirinizi tanımakta yarar var. Ekip veya ortaklaşa bir proje gündeme gelebilir. Bir iş ortaklığı kurulabilir. Mars burcunuzda ilerlediği için, hakim taraf olmak istersiniz. Ancak başkalarının da fikirlerini almak zorundasınız. Tek başına hareket etmekten isteseniz de, hayat sizi başkalarıyla çalışmaya sevk edebilir. Bir dava veya hukuki bir konu sonuçlanabilir. Kimi Aslanlar için bu, yeni açılan bir davanın göstergesi de olabilir. Bu Tutulmada benim isteklerim, karşı tarafın beklentileri arasındaki dengenin, farklılıklar göz önüne alınarak dengede tutulması önemlidir. Her iki tarafın da, birbirine dayatmada bulunmaması gerekir. Görünen o ki, siz daha baskınsınız. Çünkü Mars burcunuzda size baskınlık getiriyor. Onun için kimin ne dediğini önemsemezsiniz. Bu biraz da karşı tarafın inatçılığı nedeniyle gösterdiğiniz bir tepkidir. Sabit burçlarda olan tutulmalarda, kimse kimseye karşı taviz vermek istemez. Bu Tutulma toplumun beklentilerine uyarak, evlenmeye neden olabilir. Böyle bir durum, ileride sorunlu bir evliliğe dönüşebilir. İyi düşünmek gerekiyor.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Aslanlar 21 Ağustos saat 21:26 burcunuzda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçtaki gerileyişi nedeniyle daha dikkatli bir analizde bulunmamız lazım. Öncelikle şu görünümleri birlikte inceleyelim. Bu Tutulma, sizin özgüven duygunuzla kendinizi ifade etmenizi, bilgi ve tecrübeleriniz doğrultusunda kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Burada önemli olan sizin kendinizden eminliğinizdir. Çünkü eğer, yeterli donanıma sahip değilseniz, bu Tutulmada kendinize gerçekçi bir yön, hedef ve yol belirlemeniz gerekecek. Görünen o ki, Aslanlar için bundan sonrasında güvenli adımlar, irade, içinizdeki çocuğu keşfetmek, sahnede yer almak ve hayatınızı bilinçli şekilde kotarmak hali var. Hani güneş gibi parlamaktan söz ederiz ya, işte siz de bu Tutulmanın startıyla birlikte, aşk hayatınız, çocuklar, başka ülkeler, şehirler, yerler keşfederek kendinizi geliştireceksiniz. Becerilerinizi sergileyecek, hayata çok daha olumlu bir açıdan bakarak, ben buradayım diyeceksiniz. Tabii ki temeliniz, bugüne dek kendinize olan yatırımınız, özgüveniniz ve bilinçli seçimlerde bulunmanız gayet önemli. Bunlar sizi ileriye taşıyacak. O gururlu duruşun ardında güçlü bir kişinin varlığını hissedeceğiz. Boşuna değil yani o duruşunuz. Bunu önce siz, sonra başkaları fark edecek. Yüksek eğitim, akademik kariyer, ihtisas yapmak, spor, sanat alanlarında yetki belgenizle söz sahibi olabilirsiniz. Sadece kendinize çok dürüstçe bakın, benim şurada eksiğim var veya hayır ben tam olarak bilgimden eminim ve ilerleyebilirim diyebilmek dürüstlüğü bu Tutulmada yolunuzda nasıl ilerleyeceğinizin işaretleri taşıyacak.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, maddi alacak-borç, kazanç, yatırım gibi konuların iyi muhasebede bulunarak gözden geçirilmesi gerekir. Kişisel anlamda girişimlerinizi de aynı şekilde ele almakta yarar var. Böylece yukarıda yorumunuzda söz ettiğim Tutulmanın gelişim yolunda doğru kararlar vererek başarıyla ilerlersiniz.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, ödemelerde yaşanabilecek sıkıntıları işaret ediyor. Bu nedenle hesabı bilmemiz lazım. Bir de hassasız. Hani yaptığımız iyiliklerin karşılığını göremediğimizi düşünüyoruz. Bu da bizi endişelendiriyor. Bağlılıklarımız var. İnandığımız değerlerimiz var. Bunların önemsenmesini bekliyoruz. Eşimizin maddi durumu veya bir yakınımızın sorunu, yatırımlarımızın durumu veya beklediğimiz desteklerin gecikmesi gibi durumlar doğal olarak hassasiyet yaratıyor. Şimdi bir de görünümlere bakalım. Durum belki de sandığımız kadar rahatsız edici değildir. Şimdi en önemli görünüm, Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor ve sizler açısından gayet olumlu. Çevrenizle nazik, ılımlı ve bilinçli kurulan diyaloglar, bilgiye açık olmak, kendimizi geliştirmek, işbirliğinde bulunmak geleceğimizi güçlü bir temel üzerine kurmamızı sağlar. Araştıracağız. Soruşturacağız. Ekmeğimizi kazanmak için yılmayacağız. Kendinize güvenin. Hedefinize göre yol alın. Gelişimin anahtarı, kişinin kararlılıkla ilerlemesine bağlıdır. Bu Dolunayda genel olarak şu parasal konuların dengeli olacak şekilde ayarlanması önemli. Hani özveri, iyilik, güzellik edeyim derken hesabı şaşırmayalım. Bir de sürekli endişe, kayıp korkusu da iyi bir şey değil. Birilerine kefil olmayınız. Muhasebenizi iyi yapınız. Şu aralar alış-satış, ticaret, yatırım konularında inceleyici olun. Duygularımızla karar vermeyelim.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, para konusunda bir hayli titiz ve dikkatli davrandığımız, hesabımızı iyi yaptığımız, muhasebemize özen göstereceğimizi işaret ediyor. Şunu gayet iyi biliyoruz ki, çalışmadan, para kazanılmıyor ve paraya önem vermezsek zor durumda kalıyoruz. İşte bu Yeniayda böyle bir bakış açısıyla durumu ele almak faydalıdır. Venüs bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Merkür ileri-geri hareketlerinden sonra düz yola devam ediyor. Bunlar gösteriyor ki, finansal, iş hayatımız, borç-alacak konularıyla yakından ilgiliyiz. Hesabımızı bilerek hareket etmek zorundayız. İnce eleyip sık dokumamızın ardında yatan da zaten budur. Endişeli olduğumuz meseleleri, ilişkileri, durumları dikkatle gözden geçiriyoruz.

Bu Yeniayda önemli bir görünüm var. Bu konuda size tavsiyem, hesabınızı iyi yapmanızdır. Birilerinin yanlış yönlendirmemesi, iyi niyetinizi kullanmaması için, bu gerekiyor. Siz bu Yeniayda bazı kararlar verebilirsiniz. Sözgelimi bir yatırımda bulunmak gibi. Böyle bir durumda mutlaka yarar-zarar hesabınızı iyi yapınız. Bugün akla hoş gelen yarın zorlamasın sizi. Kazanç evinizdeki Başak geçişleri zaten iktisatlı ilerlemeyi gösteriyor. Ben dikkat edeceğinizi düşünüyorum. Sadece biraz daha tedbirli bakmakta yarar var. Bu Yeniay, yakınlarınız, yerleşim yerinizle ilgili konularda size güzellikler yaşatıyor. Huzur, sevgi, paylaşım gibi değerlere kıymet veriliyor. Bu sizin için rahatlatıcıdır.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, eğitim-hukuk-sanat-iletişim-yurtdışı-yolculuklar ve habercilik alanlarında kendinize bir hedef belirleme ve bunu gerçekleştirme arzunuzu işaret ediyor. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, tabii ki stratejinizi iyi yapmalısınız. Eğer bir tercihte bulunmanız gerekiyorsa, enine boyuna düşünmelisiniz. Bir amacınız ve bir hedefiniz olmalı. Başkaları sizin gibi düşünmeyebilir. Sizin planlarınız, istekleriniz için şartlara bakmak gerekir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapıyor. Mali konuların da analizi iyi yapılmalı. Bir projeniz varsa, bunun size olan artı ve eksilerini iyice gözden geçirmelisiniz. Yerleşim anlamında duruma bakmalısınız. Bürokratik sorunlar yaşanma ihtimalini gözden kaçırmayalım. İş girişimleri, yolculuklar ve kurulacak bağlantıların sözle değil, hakikaten ajanda anlamında düzenlenmiş olması gerekir. Başladığınız işi bitirmekte sıkıntılar olabilir. Onun için, verdiğiniz sözlere dikkat etmeli veya size verilenleri takip etmelisiniz. İş girişimi, projeler, yurtdışında yapılacak sunum veya akademik yöndeki tercihlerin yüzeysel ve aceleci bir bakış açısıyla değil, her yönüyle ele alınması lazım. Görünen o ki, şu anda dışarıdaki işler için önce buradaki meseleleri halletmek gerekecek.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, çevremizde güzellik, değişim, yeniliklere verdiğimiz önemi bir hayli vurguluyor. Kaliteli yaşam, saygın iletişim, nazik paylaşımlar ve güzelliklere olan düşkünlüğümüz yükseliyor. Bu Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda ilerlediği için, bu bahsi geçen olgular çok daha kıymetli hale geliyor. Biz bir yenilikte bulunmak istiyoruz. Eğer bir şeyler bizi çevresel anlamda tatmin etmiyorsa, yenilik yapmaktan çekinmeyeceğiz. Şimdi birlikte görünümlere bir bakalım ve etkileri daha net görelim. Bu Yeniay iş veya farklı konularda, prensiplerimizi gözden geçirmek, iş ortamındaki ilişkileri mercek altına almak ve duruma ciddi şekilde bakmak anlamı taşıyor. Eskisi gibi düşünmüyoruz artık.

Yenilik ve değişim arzumuz yoğun. Duruma göre yeni bir karar verebiliriz. Kendimizden emin bir şekilde girişimde bulunmamız halinde insanların dikkatini çekebiliriz. Bu bize hem aşkta hem iş hayatında hem de farklı bir çevreye girmekte başarı sağlar. Bu Yeniayda zaten, biz yolculuk, fikir paylaşımı, toplantılar, görüşmelerde bulunarak kendimizi ifade edeceğiz. Başkalarıyla kurulan iletişim ve bağlantılar yeni gelişmelerin müjdecisi olarak öne çıkıyor. Gelişim, keşifte bulunma, yeni deneyimler, hızlı verilecek kararların işaretçisi oluyor. Bir şeylere öncülük ediyoruz. Eğitim, iş, ticaret, sanat, estetik, sportif konularda kendimizi gösterme olanağı buluyoruz.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, kariyer hayatımız, toplumsal konum ve sorumlulukları baskın kılıyor. Ne kadar güvendeyiz ve neler yapmak gerekiyor, bunlar üzerinde duracağız. Şu andaki koşullar bizim istediğimiz gibi değilse evimiz, ailemizle ilgili meseleler ortaklaşa çözümlenmiyorsa ortada bir sorun var demektir. Bu sorunu isyan ederek, kaçarak, yanlış kararlar alarak halledemeyiz. Birilerine kızarak veya suçlayarak bir yere varamayız. Öncelikle şu iş meselelerini, tercihlerimizi, çevremizi, eğitim hayatımızı veya genel olarak ilişkilerimizi gözden geçirelim. Bunları tarafsız bir şekilde ele alalım ki, bize zaman kaybettiren şeyleri tespit etmemiz mümkün olsun. Sonrasında yeni arayışlara girişiriz. Bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor. Hep bizim istediğimiz gibi olmayabilir. Bazen kendimizi bir alana, bir işe, bir yere sıkıştırırız ve sonra şikayet ederiz. Kendimizi haklı buluruz. Kimi zaman da, en yakınımızda bulunan kişiler dengeyi bozar, biz düzeltmek için kendimizden taviz veririz. Bu da yanlıştır. İş-ev arasındaki dengenin yeniden ele alınması, işler hale getirilmesinde fayda var. Yetenekli olduğumuz alanlarda doğru seçimleri belirleme vaktinizdir. Eğer gelişmek, büyümek istiyorsak, eğer iş hayatında güvence arzuluyorsak, yarınlarımızı garanti altına almak istiyorsak, hareket etmeli, zaman kaybetmemeli, bir yol, bir hedef belirlemeliyiz. Hayata bakış açımıza göre seçimler yaparız. Yanlış seçimler yapmamak için, önce kendimizi gözden geçirmemizde yarar var.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, ailemize ait para, mal, mülk gibi konular üzerinde derinlikli düşünmemizi sağladığı gibi, yeni bir kararla ev satın almak-kiralamak gibi durumların da göstergesidir. Aile içinde yaşanan hiçbir şeyin dışa sızmasına izin vermeyiz. Ancak çok yakınımızda ve güvendiğimiz kişiler bunu bilirler. Bu Yeniay, kaliteli bir çevrede yaşama arzumuzu yükseltir. Başımızı dinlemek, biraz rahatlamak, soluklanmak isteriz. Eskinin üzerimizde yarattığı izlerden kurtulmak arzumuz yoğundur. Zaten bu nedenle bir değişim ihtiyacı duyarız.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, yakın bulduğumuz kişilerle evimiz içinde meseleleri gözden geçireceğiz. Belki de aileye ait bazı sırları onlarla paylaşacağız. Küslükleri gidermek adına veya krizleri aşabilmek için bu yolu deneyebiliriz. Biz karşılıklı nezaketi seviyoruz. Ancak çıkarlarımızı da korumaktan yanayız. Bu Yeniayda, bütçemize uygun şartlarda bir yer arayışında bulunabiliriz. Şu anda oturduğumuz yerden memnun değilsek, bu yönde bir girişimimiz olabilir. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, hayattan zevk almamızı sağlayan aktivitelere yönelmemizdir. Seyahatler, özgürce yaşam, çocuklarımız, eğlenceli ve keyifli bir yaşam sürmeyi isteriz. Hobilerimize ağırlık veririz. Spor yaparız, sanatla uğraşırız, gezeriz, farklı yerler keşfederiz.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Aslanlar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bu durum aşk hayatımız, zevklerimiz, çocuklarımızla ilgili konular, becerilerimiz, zevkli yolculuklar, kurulan iletişimler, alınan haberler, gelir-geçer ilişkiler ve çocuk sahibi olma yönündeki kararlarımızın tekrar geleceğe yönelik şekilde ele alınması gerekir. Beklentilerimizin hakikaten sağlam temelli olması için, bizim gerçekçi düşünmemizde fayda var. Sosyal çevremizin, gruplar, arkadaşlıklar, karşımıza çıkan fırsatlar, kişiler hakkında akıllıca gözlemde bulunmamız yararlı olur. Bir kişi karşımıza çıkar bizi aşkta heyecanlandırır. Konuşmaları, hal ve tavırlarıyla etkiler. Ancak nasıl biridir anlamak gerekir. Sanatsal yeteneklerimiz hobi olarak mı değerlendiriyoruz yoksa bunları değerlendirmek istiyor muyuz? Bu Dolunayda bir bakalım. Çocuk sahibi olmak istiyorsak bunun bir sorumluluk olduğunu bilelim. Çocuklarımızın gelişiminde sosyal çevre kadar, bizim ilgimizin de önemini bilelim. Karşımıza bir fırsat çıkabilir, bir gelişme yaşanabilir veya daha önce adım attığımız bir işle ilgili haber gelebilir. Hazırlıklarımızı gözden geçirelim, işlerimizi tamamlayalım. Merkür geri hareketi yeniden bir bakış demektir. Kasım ortasında sona ermiş bir ilişki yeniden canlanabilir. Bir arkadaşlık aşka dönüşebilir. Tekrar bir şans vermeden önce iyi düşününüz. Aynı durumları tekrar yaşamamak için. Yeni başlayan ilişki hakkında, Ocak 2018 dek, temkinli olmakta yarar var. Bilgi ve tecrübemizi geliştirmek amaçlı bir grup, ekip veya takım içinde yer alabiliriz. Ancak çalışmalı, bilgilenmeli, kendimizi geliştirmeliyiz. Aşk hayatımız-umutlarımız, geleceğimizle ilgili konularda hayallere kapılmamalıyız. Bu Dolunayda Jüpiter-Neptün arasında bir görünüm oluşacak. Ortaklaşa mal-mülk paylaşımı ve aileyi ilgilendiren konularda, yatırım veya borçlanmada hesabımızı iyi yapalım. İyi niyetimiz veya hırslarımızın kurbanı olmayalım.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Aslanlar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatımızı, becerilerimizi, daha önce başlanmış işleri, moral ve motivasyonumuzu yükseltici aktiviteleri işaret ediyor. Biz şimdi Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, bu saydığım alanlarda bir gözlemde bulunacağız. Bakacağız bir şeyler düzgün ilerliyor mu? Abartmadan, aklımız başımızda muhasebe yapacağız. Çocuk meselelerini gözden geçireceğiz. Sevgilimizle bir problem varsa, bunu tekrar ele alacağız. Karşımıza yeni biri çıkarsa, hemen karar vermeyeceğiz tanıyacağız. El becerilerimiz, ürünlerimiz hazır mı, değilse eksiklerimizi tamamlayacağız. Jüpiter bu Yeniayın yöneticisidir ve Akrep burcunda ilerliyor. Ailevi ilişkimiz, ev, miras, finansal yatırım gibi konulara odaklıyız. Bir sorun varsa bile ser verip sır vermiyoruz. Bu alanda yarınlarımızın güçlü şekilde inşa edilmesi adına gayret ediyoruz. Bu Yeniay, bu meseleleri de gözden geçirmede etkili olacaktır.

Yeniayın görünümleri, moralimizi yükseltici bazı gelişmeleri işaret ediyor. Yolculuklar gündeme gelebilir. Farklı bir arayışta olabiliriz. Çocuk sahibi olmak, yerleşim, eğitim, ticaret gibi konular üzerinde durabiliriz. Merkür geri hareketi, aceleye getirmeden bunlar üzerinde dikkatlice durulması yönünde tabii ki faydalıdır. Bir daha bakarız. Bir de önemli husus, Satürn-Oğlak burcunda 20 Aralık itibariyle seyrine başlıyor. Aslanlar için, çalışma hayatı, sorumluluklar, temeli sağlam projeler ve işlere yönelme anlamında gayet önemlidir. İşimize, sağlığımıza önem vereceğiz. Detaylı şekilde planlarımızı gözden geçireceğiz. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumunda bazı kurallara uymak, disiplinli şekilde hareket etmek gerekebilir. Gerek işimizde ve gerekse bedenimizle ilgili konularda yararlı ve sağlıklı olana yöneliniz.


BAŞAK

****

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerimiz, sosyal yaşamımız, umutlarımız, alışkanlıklarımız, dostlarımızla ilgili konularda güvence arzumuzun yükselişidir. Bunu her alanda merkez alırız. Duyarlıyızdır. Toplumsal yaşamda kadınlara, çocuklara, aile olgusuna önem veririz. Bu konularda hassas davranırız. Bu yöndeki çalışmaları gönülden destekleriz. Aynı şekilde biz de bu toplumun üyesi olduğumuz için güvenilir olmayan kişilerden zarar görmemek için dikkat ederiz. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Böylece sizler bu Dolunayda, aşk hayatınızı, çocuklarınızı, çocuk sahibi olma yolunda yaşadığınız toplumu sorguluyorsunuz. Böyle bir dünyada çocukların hayatı ne kadar güvencede, işimiz gücümüz ne durumda, bunlar üzerinde bir hayli duracağız. Ciddi düşünmeliyiz. Gerçekçi olmalıyız. Tabii ki karamsar olun demiyorum. Fakat akla, mantığa uymayan durumların da farkında olunuz. Görünümlere baktığımızda, aşkta maddi güvenceyi önemsiyoruz. Bu bizim yaptığımız seçimlere yansıyor. Rahat bir yaşam istiyoruz. Finansal açıdan ileriye dönük düşünmekte ve buna uygun işlere, aktivitelere yönelmekte yarar var. Harcamaların ölçünü bilmeliyiz. Bu Dolunayda ikili ilişkilerde romantizm, özveri, ılımlılık, birden aşık olmak, gözümüzün bir şey görmemesi mümkündür. Fakat yorumun başından bu yana yazdığım noktalara dikkat etmemizde de yarar vardır. Sevilmeyi, sevmeyi tabii ki önemsemeliyiz, fakat karar verirken, durumu ele alırken, yarınları da hesaba katmalıyız.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, çalışma şartlarının zorlukları, karşılaştığımız sorunlar, günlük hayattaki uğraşılar, iş arkadaşlıkları, sağlığımız gibi konular üzerinde durmamızı ve bunlara yeni çözüm yolları arayışımızı işaret ediyor. Bu Yeniayda önemli olan, maddi-manevi açıdan duruma bakmak, yeni yollar aramak ve hakkımız olanı elde etmektir. Baskıya, sıradanlığa, hak bilmezliğe, birilerinin emri altına girmeye izin vermeyiz. Buna göre duruma bakarız.

Yeniayın oluştuğu gün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Yasal haklarımızın peşine düşeceğiz. Eğer şartlar gereği, sağlıksız verimsiz çalışıyorsak veya doymuyorsak, yaptığımız işin getirisi bizi tatmin ediyorsa, iş veya özel ilişkilerimizde karşı taraf sadece kendini düşünüyorsa biz de birey olarak buna izin vermeyeceğiz. Bu Yeniayda siz, her anlamda sağlığınızı düşünecek ve size ters gelen, uymayan, baskı altına alan iş ve ilişkiler hakkında bir yol ve yöntem belirlemeyi, bu anlamda kararlı olmayı bilmelisiniz. Siz Başaklar her zaman çalışkansınız ve hizmete yönelik düşünürsünüz. Ancak bu hizmetin kıymetini bilmeyen veya sizi ikinci sınıf gören kişiler varsa, böyle bir ortamda çalışıyorsanız ayrıca böyle bir ilişki içindeyseniz tabii ki kendinizi düşünmelisiniz.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Başaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması sizin,
ruhsal ve fiziksel anlamda güvensizlik, değerinizin bilinmediğini düşünmeniz, başarısız veya çaresizmiş gibi hissetmenize neden olabilir. Kimi zaman da, başkalarını memnun edeyim diye kendinizi yormanıza, sağlığınızı bozmanıza yol açabilir. Bunların hissedilmesi doğaldır. Bu Tutulmada önemli olan sağlıksız bir ego ile kendinize ve diğerlerine yabancılaşmamak, iç ve dış dünyadaki dengeleri yerli yerine oturtmaktır. Önünüzdeki altı aylık süreç önemlidir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bakalım. Bu Tutulma nelere işaret, detaylı şekilde görelim.

Öncelikle şu maddi konuları gerçekçi bir şekilde ele almak gerekiyor. Gelir-gider arasında farklılık varsa, bunun dengeye kavuşturulması gerekiyor. Sizler iyi muhasebe yaparsınız. Çalışma koşullarınızı, ailevi, sağlık, maddi durumu, önümüzdeki 6 aylık süreçte düzenlemek önemli. Zaten bu Tutulma, kişinin gereksizleri ayıklayışı ve neler dengesini bozuyorsa, zorluyorsa, bunları tespit ederek, enerjisini faydalı şekilde yönlendirmesidir. Şöyle ki, egonuza yenilmeyeceksiniz veya tümüyle geriye çekilip pes etmeyeceksiniz. Geçerliliğini yitirmiş, size bir şey kazandırmayan, aksine dengenizi bozan ne varsa bunları tespit edip, ayıklayacaksınız. Moral ve motivasyon yükseltici çalışmalar, aktiviteler, ruhsal anlamda sizi rahatlatır. Böylece hem kendi arzularınızı tanırsınız hem de hayatınızı sağlıklı bir şekilde düzenlersiniz. Sırf birilerini memnun edeyim diye yorulmazsınız, kendi iç dinamiklerinizi restore edersiniz. Bir projeye başlayabilir, onun için tüm gücünüzle çalışırsınız. Bu Tutulma hangi işin sizin için kazandırıcı, istikrarlı, güvenli olduğunu anlamanızda rehberlik edecektir.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Başaklar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün Balık burcunda ilerleyecek Merkür etkisinde, hayallerimizde yarattığımız veya olmasını dilediğimiz bir ilişkiye ihtiyaç duymaktayız. Belki de bu yönde hayal kurmaya açığız. Ancak gerçekleri göz ardı edemeyiz. Dinlemek ve konuşabilmek beraberlikte ne kadar önemlidir. Farklı bakış açısıyla hareket etsek bile, ilişkimiz söz konusu olduğunda ortaklaşa hareket edebilmek, empati yapabilmek ne de kıymetlidir. Bu Tutulmada ilişkimizin niteliğine ve aylar sonra geldiğimiz duruma iyi bakmalıyız. Ne fazla kendimizden taviz verebiliriz ne de karşımızdaki kişiyi kendimize göre yorumlayabiliriz.

Bu Tutulma sırasında Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Tutulmanın etkisi ilişkide belli bir özveri ve hassasiyete yol açsa da, aslında değişimden yanasınız. Siz hem cinsel açıdan tutkulu hem de finansal anlamda rahatlık arayışındasınız. İyi niyet bir yere kadar, eğer buna değmeyecek birisi varsa, kendi arzularımı ön planda tutabilirim diye düşünebilirsiniz. Sonuçta hayat şartları zor. Kendi payınıza düşeni göz ardı etmeden hareket edebilirsiniz. Başkalarıyla bölüştüğünüz paralar, miras, hukukla ilgili işlerinizde diğer kişilerin kendi haklarını önemsemeleri aranızda sorun yaratabilir. Bu konuda uzmanlara danışmakta yarar var.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 12 Mart saat 17:54 burcunuzda oluşacak Dolunay, ilişkide her iki tarafın da ortaklaşa hareket etmesinin önüne geçen noktaları gözden geçirmeleri, bir tarafın aşırı vericiliği diğer tarafın eleştirel yaklaşımıyla sorunların çözülemeyeceğini işaret ediyor. Bir öğüt gibi düşünebiliriz. Şunu yaparsanız şöyle olur, yapmazsın böyle olur gibi. Dolunaylar gizli olanı, üstü kapatılanı, bir meseleye nasıl bakılması gerektiğini, sonucunu aşikar eder. Görünümlere baktığımızda, aşkta belli bir mesafenin, sınırları çizmenin, endişeli, karamsar bakmak yerine, sağlam bir ilişki nasıl olur sorusuna cevap vermemiz gerektiğini vurguluyor. Özellikle evli ve çocuklu çiftler, onların geleceğini düşünerek ilişkilerine bakmalılar. Yeni evlenecekler, sadece aşk değil, bir ömür birlikte olmanın ciddiyetiyle duruma bakmalılar. Kimse kimsenin kurtarıcısı veya yargıcı olmamalıdır. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor. Görülüyor ki, ilişkilerde taviz vermek, gerçekler yerine hayali düşünmek söz konusu. Madem böyle olma ihtimali var, o zaman bize düşen aklımızı başımıza toplayıp, ilişki veya iş ortaklıklarına dikkatli şekilde bakmaktır. Resmin bütünü önemli. Kısaca mevcut durum, doğru, dürüst, net bir iletişim ilişkide önemli ve hayati bir karar verilecekse (evlilik, boşanma veya iş ortaklığı kurmak v.s) mutlaka gerçekçi olmalıyız.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum problemli evliliği veya iş ortaklığı olan kişiler açısından düşündürücüdür. Çünkü her iki taraf birbirine karşı anlayış göstermekte zorlanır. Daha önce ayrılmış olduğunuz kişiyle yeniden bazı meseleler üzerinde bir araya gelmeniz mümkündür. Kredi veya borçlar, paylaşılan mallar gibi finansal konularda çok iyi bir analize ihtiyaç var. Bunları halletmek için sabırlı ve bilinçli olmak gerekiyor.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, kendi hedefinize, düşüncenize göre planlamada bulunmak istersiniz. Ancak önümüzdeki ay, yöneticiniz Merkür gerileyeceği için, işlerin halledilmesi ve istediğiniz şekilde olması zamana bağlıdır. Hukuk, eğitim, ticaret, bankalarla ilgili işlerin de, iyi takibinin yapılması, artı ve eksileriyle tartılmasında fayda var. Şu andaki mevcut sıkıntılara çare bulmak için yapılacak girişimler veya aranan destekler belli bir süreç gerektirebilir. Eğer bu yöndeki işlerinize iyice odaklanıp, her yönüyle araştırırsanız şu andaki mevcut sıkıntıları aşabilecek çıkış yolları bulursunuz.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, gelir-gider dengesinin gözden geçirildiği ve her türlü ilişkide güven olgusunun önemini vurguluyor. Tabii ki, insan kaliteli bir yaşam arzuluyor. Başkalarıyla ilişkimizde hak ve hukukun gözetilmesini bekliyor. Birilerinin iyi niyetimizi kullanmaları, sadece kendilerini düşünmeleri bizi yoruyor. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Merkür de Boğa burcunda geri harekette olduğu için, özellikle ilişki meselelerinde hassasiyetimiz bir hayli yoğunlaşıyor. Geçmiş konular gündeme geliyor. Eşimiz veya sevgilimizle alakalı mevzular tekrar kendini hatırlatıyor. Kararsızız ve sevilmeye ihtiyacımız yükseliyor. Bizim bu Dolunayda karşımıza çıkan yeni biri veya eski bir ilişki hakkında mutlaka bilinçli düşünmemiz lazım. Aynı zorlukları yeniden yaşamamak için, aceleci karar vermeyelim. İş ortaklığı, finansal konularda da, kimlerle bağlantımız varsa, güven olgusunu önemseyelim. Merkür geri hareketi seyahatler, maddi-manevi anlamda önemli görüşmelerin tekrarlanması, bir daha ele alınmasını gerektiriyor. Beklediğimiz paralar veya gelişmeler netleşmeden bir yol belirlememiz kolay olmayabilir. Sabırlı olmalıyız. Özellikle nafaka, miras, kredi, harcamalar, kefil olmak gibi hukuki konularda dikkatli olmak, hesabımızı bilmek gerekiyor.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefimizin güvence dolu bir yaşam ve ilişki olduğunu vurguluyor. Hayattan isteğimiz de bu yönde. İnançlı, kendimize güvenli ve hangi yolda ilerlemenin bizim için faydalı olacağını artık biliyoruz. Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerliyor. Ancak Merkür, kredi ödemeleri, ilişkideki tutkular, ortaklaşa paylaşım evinde geriliyor. Durum böyle olunca biz de hesap kitap yapıyoruz. Yapmak zorundayız. Nereye ne verilecek, nereden ne bekliyoruz veya insanlar bizden ne gibi beklentide bütün bunlar üzerinde düşünüyoruz. Yüksek faizli borç almak bugünlerde pek uygun değil. Çünkü geri ödemeler zorlayabilir. Daha önceden alınmış bir borç bizi sıkıştırdığı için çözüm yolu bulmaya çalışabiliriz. Miras, hukukla ilgili konular, nafaka veya payımıza düşen bir mal, mülk varsa bunların dikkatli şekilde hesabının yapılması lazım. Özel ilişkilerde ise geçmiş hesaplar, kapanmayan izler, bir türlü aklınızdan çıkmıyor. Size karşı bencilce davranıldığını düşünmektesiniz. Sanki hep almaya dönükler, sıra vermeye gelince ortadan kaybolmuş gibiler. Bugünlerde bunlar aklınıza geldiğinde geriliyorsunuz. Belki de bu yüzden anlaşmazlık yaşanabilir. Hatta boşanmada, ayrılıkta sorunlar tekrar gündeme gelebilir.

Yeniayın görünümleri, özellikle ev satın alınması, bir ev borcuna girilmesi, taşınma, kiralama, satmak gibi konular üzerinde ciddiyetle durmamızı sağlıyor. Ailemizle ilgili meseleler üzerinde duracağız. Güvencemizi önemseyeceğiz. Bundan sonraki dönemde iç gözlem yoluyla kendinizi geliştirecek hiç bilmediğiniz yönlerinizi keşfedeceksiniz. Bu bazen başkalarına yardım etme gönüllülüğü kimi zaman kendinize zaman ayırma şeklinde olacaktır.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, güvende olmak, kendimizi garanti altına almak arzumuzu işaret ediyor. Diğer taraftan hangi yöne, hangi işe, hangi yola gireceğimizi tespit etmekte zorlanıyoruz. Bu yüzden huzursuz ve gerginiz. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerlediği için, birden fazla proje veya işe atlamak sonunda bizi yorgun düşürebilir. Ailemizin, kişisel ihtiyaçlarımızın temini veya bazı borçlarımız, sıkıntılarımız da bunda etkili olabilir. Bize karşı her insanı ve her şeyi tehdit gibi algılarız veya elimizden bir şeyler kayıp gidecekmiş gibi düşünebiliriz. Bu duygular iş hayatında veya özel ilişkimizde sorunlara yol açabilir. Güven ve güvensizlik arasında en çok da kendimizi üzeriz. Bizden bir şeylerin saklandığını düşünürüz. Bütün bu ruh hallerinin özünde, kendimizi yetersiz hatta çaresiz hissetmenin rolü büyüktür. Oysaki, biz bu Dolunayda önce işlerimizi iyi bir şekilde planlamalı, dağılmamalı bitirmeye çalışmalıyız. Gereksiz kaygı ve endişeler yerine, çözüme odaklı düşünmeliyiz. Böylece hem yanlış yapmayız hem de gerginlik duymayız. Gereksiz meseleleri bir yana bırakalım, işimize konstre olalım, güvendiğimiz kişilerle konuşalım, fikir alalım ve riskten uzak duralım.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, iş ve mesleki alanda bilginizi, fikirlerinizi geliştirme ve bunu yükselmek adına yapabilme vaktidir. Ne kadar deneyimlisiniz ve kendinizi hakikaten istediğiniz gibi ifade edebiliyor musunuz? Bunlara bir bakacağız. En güçlü şekilde kendinize yatırım yapmalısınız. Bu yatırım, görev aldığınız yerde ve alanda söz sahibi olmakla mümkündür. Bu söz, biraz da kendinizi geliştirmekle, tecrübenizi arttırmakla olur. Yoksa birileri sizi geçer. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda uzun vadeli ve kalıcı olana yönelmeniz, tercihte bulunmanız için itici güç oluyor. Yüksek okul veya akademik tercihler, bilgilenme, uzun vadeli planlar, eğitim veya ticaret neyle uğraşıyorsanız olun yeter ki, maddi-manevi anlamda bugün ve yarınlarda sizi tatmin edici olsun. Bu meselelere bu Yeniayda bir bakalım, ona göre karar verelim.

Yeniayın görünümleri, yukarıda sözünü ettiğim tercihler ve gelişim hedefi yönünde önem taşıyor. Kendinizi göstermek yerine, sıradan bir hayat sürmekten yana iseniz, bu yanlış olur. Hedefinizi belirlemeli ve cesaretle ona yönelmelisiniz. Bilginizi en etkin olacağınız alanda ifade edecek şekilde tercihlerde bulunmalısınız. Araştırın, okuyun, öğrenin ve öğrendiklerinizi bir iş veya aktivite alanında ifade edin. Diğer bir görünüm, özellikle ilişkilerde güvenilir insanlara yönelmektir. Aşkta sadece kendini düşünen veya ilişkide sorumluluk almaktan çekinen insanlara karşı dikkatli olunuz. Çünkü bu sizi endişelendirmekten veya aynı hataları tekrarlamaktan başka bir işe yaramaz.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, geleceğimiz adına ev veya ailevi konular üzerinde kaybetmekten hoşlanmadığımızı, bizim arzularımızın her şekilde kabulünden yana olduğumuzu işaret ediyor. Sorunlarımızı akılcı biçimde çözmek varken, eğer her durumu kendimize göre değerlendirirsek sorun yaşarız. Bu Dolunay aslında olumsuz durumların işaretçisi değildir. Ancak bizim ilişkimiz, iş hayatımız, sorumluluklarımız, insanlarla olan temasımızı güçlendirmemiz gerekir. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için meseleleri tarafsız ve adil biçimde ele almak önemlidir. Tabii ki, kimse için hakkınızdan vazgeçmeyiniz ancak siz de kendinize gerçekçi şekilde bakınız. Kulaktan dolma değil, doğru bilgiyi edinmeniz, bütçenizi gelir-gider dengesini gözetecek şekilde düzenlemelisiniz. Dolunayın görünümleri, ailevi veya özel ilişkilerde yaşanmış veya hala geçerli olan hayal kırıklıklarını, yanlış seçimlerin sizde bıraktığı izleri unutmadığınızı gösteriyor. Doğal olarak, iyi niyetinizin kullanıldığını düşünüyorsunuz. Aynı şekilde aileniz veya partneriniz de bunu düşünüyor olabilir. Bu meseleler, ancak ve ancak hoşgörüyle, uzlaşarak, uyum ve denge gözetilerek çözüme kavuşur. Görünen o ki, bu Dolunayda güvendiğiniz dostlarınızdan destek göreceksiniz. Belki iş-ev veya ilişkide zorlanıyorsunuz. Fakat birileri veya gelişmeler sayesinde rahatlayabilirsiniz. İşinizde mutlaka iletişimi önemseyin, bilginizle, tecrübenizle başarılı işlerde bulunabilir, enerjinizi faydalı işlerde kullanırsınız.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, sosyal ilişkileriniz, hedefleriniz, girdiğiniz ortamlarda önem verdiğiniz hassasiyetler öne çıkıyor. Aşk, parasal konular, evlilik ve özel paylaşımlara verilecek önem bu Yeniayın özünde yer alıyor. Şimdi birlikte görünümleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olalım. Ay-Merkür kavuşumu, bu Yeniayda hedefimize varmada bize destek olabilecek güvenilir dostları işaret ediyor. Bunlar eskiden beri tanıdığımız kişiler veya yeni tanıştığımız ancak projelerimizle ilgilenen kişiler de olabilir. Venüs-Pluto görünümü, sizde güven hissi uyandıracak biriyle tanışmanın işaretçisidir. Bu kişi yabancı bir ülkede veya başka bir şehirde yaşıyor olabilir.

Bu Yeniayın en olumlu etkisi bu konuda öne çıkıyor. Moralinizi yükseltiyor. Maddi ve manevi anlamda rahatlatıcı para ve iş fırsatlarının da bu Yeniayda karşımıza çıkması mümkündür. Ay-Mars kavuşumu Başakların aradıkları eşle karşılaşmalarını sağlıyor. Neyi istediğimizi ve neyi seçeceğimizi biliyoruz. Hedefimize her anlamda kilitlenmiş durumdayız. Ay-Jüpiter görünümü, kaliteli ve seçkin olana yöneltiyor bizi. Ailemiz, yuvamız, sevdiklerimiz için para harcayabiliriz. Güzel ve çekici görünmek isteriz. Ancak bütçemizi zorlamadan olursa gayet iyidir. Ay-Neptün görünümü, bir arkadaşınız vasıtasıyla veya bir ortamda karşınıza çıkabilecek kişiyi işaret ediyor. Gayet romantik bir karşılaşma diyebiliriz. Bu Yeniay, bir çok açıdan Başaklar için olumlu gelişmelerin müjdecisi gibi görünüyor.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, başarılı olmanın, hayatımızda güvenceyi önemsemenin ve aşkta ciddiyetle duruma bakmanın işaretçisidir. Güvende olmak adına seçici davranırız. Hiçbir şeyi hafife almadığımız için, gözümüzden kaçan bir şey olur da, bizi sonra yorar diye iki misli gayret ederiz. Doğaldır ki, bu durum bazen hayatın keyifli yanlarını yaşamaktan alıkoyabilir sizi. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Uzun zamandır aslında sizler eviniz, yerleşim yeriniz, aileniz, yuvanızla ilgili konularda zorlanıyorsunuz. Bir baskı, engellenme veya testten geçmektesiniz. İşte bu da yorucu bir hal. Aşkı aşk gibi yaşamak varken, bir ciddiyettir gidiyor. Şimdi Dolunayın görünümlerine bakalım. Durumu biraz daha ayrıntılı ele alalım. Öncelikle bu Dolunayda, bir ilişkide güven, sadakat, evlilikte empati, aşkta paylaşım gibi olgular öne çıkıyor. Seçiciyiz demiştik. Görüyoruz ki, bir çok kriter yerli yerine oturmadan evlilik, aşk, çocuk sahibi olmak, rahat etmek size göre mümkün değil. Burada paranın da önemi var. Eğer sıkışık bir dönem geçiriyorsak, bu Dolunayda kazancımızı değerlendirme veya kazanç elde etmek yönünde düşüneceğiz. Hani paramız yoksa pek keyfimiz yokmuş gibi. Oysaki bu denli katı, fazla köşeleyici düşünmek, her şeyi kontrol altına almak insanı yorabilir. Hayatın ne getireceği ne götüreceğini bilemeyiz. Tabii ki dikkatli olacağız. Ancak olumsuz veya aşırı hassas da düşünmemeliyiz. Sosyal hayatınıza kıymet vermeniz, size güven veren dostlarınızla bir araya gelmenizi, biraz kendinize zaman tanımayı bilirseniz, aşkta yüzünüz gülebilir.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, gücünüzü ve güven duygunuzu yeniden kazanmak adına bedensel ve ruhsal anlamda kendinize zaman ayırmanızı sağlayıcıdır. Ortalarda pek görünmek istemeyebilirsiniz. Tuhaf ve yapmacık insanlara karşı belli bir mesafe koymayı tercih edersiniz. Başınızı dinlemek, biraz gözlerden uzak kalmak veya bir plan-proje için çalışmak, işlerinizi tamamlamak istersiniz. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerini ele alalım ve etkilerini daha net anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, dostlarımızın, ailemizin, sevdiklerimizin iyiliğini düşünen bir kişiyiz. Onların da bize destek ve güven vermelerini bekliyoruz. Verilen sözlerin tutulması bizim için önemli. Aynı şekilde güvenilir olmalarını da istiyoruz.

O nedenle bu Yeniayda, kim dostumuz, kim bizim için hakikaten iyi şeyler düşünüyor, hangi işimize, meselemize yardımcı oluyor bunlara bakacağız. Plan ve projelerimiz için destek arayacağız. Belki de bir borcumuz veya hukukla alakalı bir meselemizi halletmek için girişimde bulunacağız. Ay-Mars kavuşumu mutlaka ve mutlaka riskli işlerden, yatırımlardan, gizli saklı kişilerin oyunlarından sakınmamız gerektiğini hatırlatıyor. Kendi aşım kaygısız başım diyerek, işlerinizi halletmeye çalışın. Hakkınızı kimsenin bir takım oyunlarla çiğnemesine izin vermeyin. Mali konularda hesabınızı iyi yapın.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Başaklar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, önümüzdeki 21 Ağustos tarihinde oluşacak Güneş tutulması öncesi, çalışma hayatımız, sağlığımız, işlerimizi derleyip toparlamamız anlamında önem taşıyor. İşe uyum sağlama dönemi diyebiliriz. Sağlıksız bir ortamda çalışmak sizi yorabilir veya stres yaratabilir. İşsizlik gibi bir durum da zorlayabilir. Günlük hayatın koşulları, mecburiyetler, beden ve ruh sağlığınız üzerinde negatif bir tesir yaratabilir. Sağlığınızı önemseyiniz. Beslenmenize dikkat ediniz. Kulaktan dolma bilgilerle diyet yapmayınız. Ekip çalışması, grup içinde hizmet etmek, kurs veya staj görmek, insanlara yardımcı olmak, danışmanlık vermek tarzında işler gündeme gelebilir. Bir proje üzerinde çalışıyor olabilirsiniz. Onu bitirmek için zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazen de insan çalışmak dahi istemez. Geri çekilebilir. Zararlı alışkanlıklara dikkat ediniz. Bu dönemde acil olmadıkça ameliyat önerilmez. Zararlı alışkanlıklarınızı yenmeye çalışınız. Kontrollerinizi yaptırınız. Mars-Aslan burcunda ve Tutulma derecesiyle karşıtlık oluşturuyor. Hedef belirlemek için iyi bir zaman gibi görünse de, şartlar nedeniyle başlamak, bitirmek kolay olmayabilir. İşleri halletmek zaman alabilir. Gerginlik, sağlıksız ego ile duruma bakmak veya aşırı gururlu tepkilerde bulunmadan önce düşününüz. Bir gizli iş veya meseleyi halletmek için araştırma yapabilirsiniz. Bir sağlık sorununuz varsa mutlaka doktora gösteriniz.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Başaklar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yöneticiniz Merkürün iki ayrı burçtaki gerilemesi nedeniyle, bir çok konu üzerinde detaylı düşünmeyi ve analiz yapmayı gerektiriyor. Şimdi beraberce görünümlerine bir göz atalım. Ben bu Tutulma serisinin sizin kendinizi yeniden keşif süreciniz olarak görüyorum. Yeteneklerinizi, bedeninizi, ruhunuzu yenilemek için, geçmişte yaşadıklarınıza saplanıp kalmak yerine, bugüne odaklanmak ve yarınları düşünmek gerekiyor. Çünkü hala aynı yerde, aynı durumlara takılıp kalırsanız ailevi, maddi, girişim anlamında gelişmeniz mümkün olmaz. Tabii ki insanız, bir dünyamız var, duygularımızı, aklımız var. Bize göre haklı veya haksız durumlar da var. Bunları subjektif ele almamız doğaldır. Ancak bu doğallık dış dünya ile uyuşmazlığa neden oluyorsa yanlış bir şeyler var demektir. Ben bu Tutulmada kendinizi onarmak için hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelen ve sizi güçlendirecek sanat, spor, sağlıklı yaşam, meditasyon gibi aktivitelere yönelmenizi tavsiye ediyorum. Bir işi en iyi şekilde yapabilmek için kendinizi yetiştirmenizi, tecrübeli ve bilgili olduğunuz alanlarda çalışmalar yapmanızı, insanlara yol gösterici bir rehber olmanızı öneriyorum. Bu Tutulma, farklı kültürleri araştırma, ofis açma, kitap yazma, çocuklarınızla ilgilenme, onların kişisel gelişimlerine yardımcı olma gibi farklı işlerin de işaretçisi oluyor. Evet gizli bir dünyanız var ancak bu dünyada gayet başarılı çalışmalarda bulunabilmeniz mümkün gözüküyor. Sizin pasif mi yoksa aktif mi değerlendireceğiniz size bağlı. Ben olumlu yönüyle ele alacağınızı düşünüyorum. Üretin, çalışın, mükemmel şekilde kendinizi geliştirin.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, yukarıda sözünü ettiğim konular üzerinde kendinizi bir gözden geçiriniz. Gizli yetenekleriniz nedir, ne gibi çalışmalar sizi üretime dönük bir kişi yapar bunlar üzerinde durunuz. Bunlar sizin kendinize olan güveninizi yükselttiği gibi ileride bir çok insanın yararlanacağı projeler olur.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, ilişkilerde duyguların, cazibenin, gizemliliğin göstergesidir. Henüz yeni tanıştığınız birisi varsa, ben derim ki, onu iyice tanımadan evlenmek gibi önemli bir karar vermeyiniz. Siz gerçekçi bir insansınız. Eğer evliyseniz ve eşinizde her zamankinden daha farklı bir tavır hissediyorsanız, duruma iyice bakınız. Gizlediği bir sıkıntısı veya meselesi olabilir. Ruhsal açıdan sorgulamaların, ıssızlığın, bazen de suskunluğun sebeplerini göz ardı etmemek, anlamak lazım. Tabii ki yapınız gereği, bazen endişeli düşünürsünüz. Mevcut durum gerçekten nedir diye anlamadan fikir yürütmeyelim. Eğer uzun zamandır birlikteyseniz evlenmeye karar verebilirsiniz. Bir ilişkinin sağlam temelli olmasında, bugün kadar yarınların da önemi olduğunu bilelim. Şimdi aşığız belki, ancak bir hayatı sürdürmek için gerçekçi olmalıyız. Görünümlerin içinde en etkilisi, Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Parasal veya farklı bir nedenle evlenmeyi düşünmek, iş ortaklığı planlamak gibi. Bunlar biraz da sıkıntıdan kurtulmak, rahata ermek için olabilir. Kimi Başaklar, eşlerinden gizli birkaç kuruşu kenara atabilirler. Bir kısım Başaklar, aileleri, çocukları veya farklı bir nedenle, eşlerinden ayrılmayı isteyebilirler. Görülüyor ki bu Dolunayda duygularımıza kulak versek de, aslında bizi nelerin endişelendirdiğini nelerin mutlu edeceğini tespit edebilecek bilince sahibiz.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 20 Eylül saat 08:30 burcunuzda doğacak Yeniay, kendimize daha fazla özen göstermemiz, işlerimizi planlı ve düzenli şekilde yapmamız, pratik şekilde hareket etmemiz, her meseleyi bütünden ziyade, detaylarıyla ele alarak gözden geçirdiğimiz zaman dilimidir. Bu Yeniayda ilişkimizle alakalı konular bir hayli önem taşımaktadır. Venüs bugün itibariyle burcunuzda ilerliyor. Merkür ise, ileri-geri hareketlerinden sonra düz seyirle burcunuzda ilerlemekte. Bu iki geçiş, ilişki, dış dünya, girişim konularında her şeyin detaylı ele alınmasını, endişeden uzak duracak şekilde düzenlemesi, ele alınması demektir. Bütünden ziyade detayları önemseyeceğiz. Sorunlar varsa bunları en olumlu şekilde çözmeye çalışacağız. Karşımıza çıkan fırsatları artı ve eksileriyle inceleyeceğiz.

Yeniayın etkin bir görünümü var. Bu özellikle ilişki, evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi hayati meselelerin göstergesi. Tabii ki sevgiyi, ilgiyi, hayallerimizi, özveriyi, paylaşmayı beraberlikte önemsiyoruz. Ancak asıl önemsediğimiz, aklımıza da uyması. Soyut kadar somut değerler de ilişkide kıymetli. Gözümüze çarpanları es geçmemek gerektiğini bilmeliyiz. Söylenenlere değil yapılana, ortada olana da önem vermek gerekiyor. Bu Yeniayın bir başka özelliği maddi açıdan elit bir yaşam, zevkli bir hayat sürmek. Demek ki, ilişkimizde parasal güvence de önemli. Çünkü o olmadan da tam bir huzur bulmak mümkün değil.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, mal, mülk paylaşımı, hisse payı, kredi gibi konular üzerinde duracağız. Titiz bir şekilde hesabımızı yapacağız. Aynı hesabı eşimiz, iş ortağımız veya kimlerle parasal ilişkimiz varsa o kişiler de yapabilirler. Sizin isteğiniz, her şeyin hak ve hukuk gözetilerek hesaplanması, kimsenin sizi hafife almamasıdır. Dolunayın yöneticisi Mars burcunuzda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Demek ki, olumsuz bir durum söz konusu değil. Bilakis endişeli davranmak yerine, soğukkanlı düşünürseniz bu Dolunayda bir sorun çıkmaz. Ancak şunu belirteyim. Siz başkalarıyla ilişkinizi mutlaka gözden geçiriniz. Nasıl bir ortaklığınız var, neleri bölüşüyor nelerde sorun yaşıyorsunuz. Çünkü temeli güçlü olmayan ilişkiler, bir nedenle kopar, bölünür. Merkür-Terazi burcunda olduğu için, paranızı harcarken veya bölüşürken, daha dikkatli hesabınızı yapınız. O zaman aklınız bir şeye takılmaz. Şuradan şu gelir, bu kişiden şunu alırım diye düşünmek riskli olabilir. Ayrıca bir ortaklık sona eriyorsa, evlilik bitiyorsa, nafaka, veraset, miras gibi davalarınız varsa takibini iyi yapınız. Sizi mutsuz eden veya zorlayan bir ilişkiyi bitirmede kararsızlık yaşıyorsanız biraz daha iyi düşünün. Bu Dolunayda çok eskiden beri devam eden bir dava, tarafların bir araya gelerek görüşmelerini işaret ediyor. Ancak bunun için 19 Ekim tarihindeki Yeniayı daha etkili bulduğumu söylemek isterim.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda Yeniay, maddi açıdan rahat, konforlu, elit, seçkin bir yaşam sürmek isteğimizi vurguluyor. Venüs Terazi burcunda ilerleyerek, bu Yeniayı çok güçlü şekilde yönetiyor. Bu durum, bizim de ilişkilerde özellikle paylaşıma önem vermemizi, kendimizi güzel hissetmek istediğimizi, bize iyi gelen her şeye meylimizin yükseleceğini işaret ediyor. Ancak harcamalar artabilir. Bunların mutlaka dengeli ve ölçülü olmasına özen gösterelim. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve gelişmeleri daha yakından görelim. Rahat bir yaşam arzusunun yükseldiği bu Yeniayda, bütçeyi aşmamak gerekiyor. Güzel şeylere yöneleceğiz ama dikkat etmeyi bilmeliyiz.

Bu dikkat veya standart yaşamak sizi biraz rahatsız edebilir. Cebinizdeki paraya göre moraliniz yükselir veya düşebilir. Fakat dışa karşı bu durumu belli etmezsiniz. Güçlü gözükmeye çalışırsınız. Bu Yeniayda, aileniz, yuvanız ve geleceğin güvencede olması sizin için son derece önemlidir. Para kazanmak amaçlı işlere yönelirsiniz. Eviniz sizin için güçlü bir limandır. Orada mutlu olursunuz, kendinizi iyi hissedersiniz. Bir kısım Başaklar kredi çekerek kira öder gibi ev sahibi olmayı düşünürler. Aileden uzakta olanlar, yuva özlemi duyarlar. Bu Yeniay size yeni kazanç kapıları açabilir, bir borç kapatılabilir, bir alacak tahsil edilebilir. Ancak bir tavsiyem var, riskli yatırım ve harcamalardan kaçınınız.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, yüksek eğitim tercihiniz, akademik konular, yurtdışı yolculuklar, hayata bakış açınız ve dünya görüşünüzle ilgili olarak kendinizi güvende hissediyor musunuz? Bunları gerçekçi şekilde gözden geçirme vaktiniz geldi. Belki de bakış açınızı değiştirmeniz, şöyle bir etrafınıza bakmanız, aksayan ne varsa görmenizde yardımcı olur. Çünkü maddi açıdan bir şeyleri dengeye kavuşturmak için bu şart. Güvence istiyorsanız, sizin de tutarlı olmanız gerekir. Hem şikayetçi hem sabit görüşte olmak, çözüm değil. Lükse düşkünlük, aşırı harcama, dengesiz bir bütçe, tutarsız ilişkiler yanlıştır. Hep aynı çizgide yürümek, yenilikten kaçmak ve inatla bunu sürdürmekle rahata kavuşamazsınız. Kredi kartlarına yüklenmek, borçlanmak, destek aramak, üç kuruşla idare etmeye çalışmak da kendinize haksızlık olur. Bu Dolunayda öncelikle, şu borçlarınızı kapatacak, sizi rahatlatacak, girişimlere açık olunuz. Partnerinizin maddi katkısına bakınız. Sizi zorluyor mu, bir faydası var mı veya ilişki tercihlerinizi gözden geçiriniz. Yanlış bir ilişkide, ortaklıkta sürekli dalgalanmalar yaşayarak zor duruma düşmeyiniz. Girişimci olunuz, tecrübenize göre seçim yapınız. Kendinizi engellemeyiniz. Çevrenizdeki diğer iş veya eğitim olanaklarını gözden geçirerek doğru bir tercihte bulunabilirsiniz.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, bize söylenen sözleri, çevremizle olan ilişkimizi, bilgimizi, sırlarımızı, hislerimizi derinlikli bir analizden geçirmemizi sağlıyor. Söz ağzımızdan çıkarken, sözcükler dikkatlice seçilecek. Pusuya düşürmesin diye bizi insanlar, her sözün altında ne olduğuna önem verilecek. Belki tuhaf gelebilir bunlar size. Ancak garip bir dünyada yaşıyoruz. Dostu, düşmanı bilmek, çıkarlarımızı korumak durumundayız. Kardeşlerimiz, komşularımız, sevdiğimiz, alıştıklarımız bizim için kıymetli olacak. Yakınımızda bulunuyorsa birileri, bu onlara güvendiğimiz için olacak.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Maddi konularda bütçemiz şartlarını iyi gözden geçirmek lazım. Birilerine destek olurken, kendimizi de düşünmeliyiz. Güvenmediğimiz insanlara borç vermeyeceğiz. Risk olgusunu mutlaka gözeteceğiz. Tabii ki güzelliklere düşkünüz. Sevdiğimiz bir şeyleri görünce dayanamayız. Ancak hemen hesaba vuracağız. Değer mi diye bakacağız. Sevdiklerimize destek olacağız. Fakat bu, bizim için çok kıymetlilerse yapılacak. Bu Yeniayın bir başka özelliği, evimizde yapılacak değişiklikler, farklı bir yerde yaşam arzusu, bilgilenmek, araştırmak amaçlı çalışmalar, evimizde önemli misafirler ağırlama şeklinde gelişebilir. Bu Yeniayda, farklı bir şeyler öğrenmek arzumuz yoğun olacak. Evimizde sevdiklerimizi ağırlamaktan zevk duyacağız.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Başaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum aile hayatımız, eşimizin işi, sahip olduğumuz malımız mülkümüz, özel hayatımız, duygularımız, geçmişten bugüne dek yaşadıklarımız ve şimdiki şartlarımızla ilgili konularda gerçekçi olmamızı, hiçbir şeyi hafife almamayı, araştırmayı, öğrenmeyi, bilgilenmeyi gerektiriyor. Çünkü bu alandaki sorunlar işimize, mesleğimize, dış dünyaya yansıyabilir. Kasım ortası itibariyle alınan kararlar, yapılan işler veya başlanan görevlerin Ocak 2018 ortasına kadar tamamlanması mümkündür. Aceleye getirmeyelim. Mesleki yönde alınacak kararlarımızı aile içinde görüşelim. İşimizdeki bir değişim veya gelişme kısa vadeli değil, uzun vadeli olarak gözden geçirilmelidir. Evimizde bir yenilik, yerleşim yerimizle alakalı bir değişim düşünüyorsak, bunun işimize etkilerini mutlaka göz önüne alalım. Satın alma-kiralama-yatırım gibi konuları uzman kişilere soralım. Dağıldığınız, bir türlü işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa, birileriyle anlaşmakta zorlanıyorsanız, bunun nedenleri üzerinde hem zihninizi hem duygularınızı gözden geçiriniz. Anneniz babanızla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu Dolunay, Jüpiter-Neptün görünümüyle örtüşüyor. Sizin evlilik, yakın çevre, iş ortaklığı, kardeşlerinizle ilgili konularda kuvvet veriyor. İdeallerinize uygun insanı gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. Bu evlenmek veya evlilikteki sorunları çözebilmek adına destek diyebiliriz. Ben bu Dolunayda hangi konu olursa olsun, mantığınızı ön planda tutarak aşırı hayalci düşünmeyerek, yanlış-doğru ayrımını iyi yaparak incelemede bulunmanızdan yanayım. Abartılı düşünmeyelim, gerçekçi olalım. Her şeyi biliyorum demek yerine öğrenmeye, bildiklerimizi tekrar gözden geçirmeye gayret edelim. Zamanı iyi kullanalım. İş-ev arasındaki dengeyi akılcı biçimde sağlayalım.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Başaklar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, ailemizle ilgili iletişim, yolculuk, eğitim veya iş konularının gözden geçirilmesi, yuvamız ve yerleşim yerimizle alakalı meselelerin dikkatlice incelenmesi yönünde önemlidir. Çünkü Merkür geriliyor. Bizim de hiçbir şeyi huzursuz, dikkatsiz ve özensiz şekilde ele almamamız lazım. Bir yere taşınmak, yerleşmek, değişiklikler, kiralamak, satın almak konusunda muhasebemizi iyi yapmalıyız. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda. Çevresel şartlarımızı, yakınlarımızla alakalı meseleleri, finansal konuları güçlenmek adına ele alıyoruz. Odaklanmış durumdayız. Azimli ve kararlıyız. O zaman bu Yeniayda Merkürün geri hareketinde her şeyi iki misli özenli ele almamız gerekiyor demektir.

Bu Yeniayın görünümleri, aileye ait olan hukuksal, finansal konuların etkinliğini gösteriyor. Biz aceleci olmadan şartlara bakarak, fayda-zarar hesabını yaparak karar vermeliyiz. Acelemiz yok. Karşımıza bir fırsat çıkarsa, onu da bilinçli şekilde gözden geçirmeliyiz. Satürn, 20 Aralık tarihinde oğlak burcunda seyrine başlıyor ve ardından 13 Ocak tarihinde Merkürle kavuşum yapacak. Çocuk sahibi olma veya çocuklarımızla ilgili konulara artık gayet ciddi ve disiplinli tarzda bakacağız. Onların yetişmesi, verimli ve sağlıklı bireyler olması önemli. Aşk hayatımız da aynı şekilde ciddi bir testten geçecek. Amacımız gelir geçer değil, kalıcı seçimlerde bulunmaktır.


TERAZİ

****

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ailevi yaşama kadar geniş bir alanda duyarlılığı yükseltiyor. Hassas tepkiler verilmesi, hatta zaman zaman sürpriz kararların gündeme gelmesi bile mümkündür. Çünkü bir şeyler bizi, güvende misin, garantin var mı, iş-aile ilişkilerinde dengeler yerli yerinde mi diye ikaz ediyor. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Ailemizin sorumluluğu, işimizin doyuruculuğu, yarınlarımızın güven içinde oluşu önemli. O nedenle kaliteyi, huzuru, elit yaşamayı arzuluyoruz. Saygı, sevgi, güven olmayan bir yerde durmamız mümkün değil. Eğer böyle bir problemimiz varsa, bu Dolunayda acil bir karar verebiliriz. Bu karar iş hayatımız ve ilişkimizle alakalı olabilir. Eğer bu değişiklik bizim özgür irademizin sonucu ise, ben bir daha düşünün derim. Bu Dolunayda, çalışma hayatımız ve ilişki konularında ben dağılmadan her şeyi kontrol edilmesi gerektiğini söyleyeyim. Bazen aşırı fedakarlık bizi yanlış bir karara sürükleyebilir veya birileri, bir durum nedeniyle kendi isteklerimizden vazgeçmemiz mümkündür. Oysaki sağlıklı, verimli olan bir şey zaten insanı yormaz, üzmez. Biz bu Dolunayda, huzurumuzu, güvenliğimizi, işimizi, ilişkilerimizi aklımız başımızda gözden geçirelim. Eğer bir şey, sizi gerçekten tatmin ediyorsa, her yönüyle baktığınızda güven içeriyorsa sorun yok. Fakat alışkanlıksa, bağımlılıksa, bir de kafanızı kurcalıyor, kendinizden vermenize neden oluyorsa lütfen iyi düşünün derim. Pire için yorgan yakmayın ama problemleri de görmezden gelmeyin.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, aşkta cesur ve kendimizden emin olmamızı sağlıyor. Bizim bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele almamızda yarar var. Çünkü biz bir bireyiz. Beraberlik nasıl olmalıdır, ortaklaşa yaşam nedir, nasıl bir arada olunur sorularını gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek karar vermemiz yerinde olur. Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Doğaldır ki, sadece kendini düşünen bir partnerle anlaşmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda özgür hareket etmek de kolay değildir. Sözgelimi sorunlu bir evlilikte eğer bir de çocuklar varsa, ayrılma noktasına gelmişsek, iki tarafın da oturup bazı meseleleri gözden geçirmeleri gerekir.

Yeni bir ilişkiye adım atmışsak, Mars-Koç geçişinde özgüven duygusu yüksek bir partner karşımıza çıkabilir ve ondan etkileniriz. Bu ilişkiye tabii ki süre tanımak gerekiyor. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında bu beraberlikte hızlı gelişmeler olabilir. Bizim bu Yeniayda üzerinde durmamız gereken nokta, ilişki tercihlerimize, mevcut durumumuza bakmaktır. Aşkta özgürlüğü, bireyliği ve farklılığımızı öne alarak düşüneceğiz. Aktif bir Yeniay olduğu için, sıradan bir ilişki değil, hakikaten bize heyecan verene yöneleceğiz. Bu Yeniay egomuzu yükselticidir. İrademizi, kararlılığımızı, zevklerimizi, insanların dikkatini çekme arzumuzu destekleyicidir.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Teraziler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sosyal hayatın içinde yer alma, beğenilme, kendinizi gösterme, kabul ettirme ve alkışlanma arzunuzdur. Işıltınızla göz doldurmak istersiniz. Hedefe varmak için kadınlar cazibelerini, erkekler karizmatik yönlerini kullanabilirler. Bu bir arzudur ve ne kadar çok insan tarafından beğenilirsek içgüdüsel olarak o denli keyif alırız hayattan. Peki Tutulmanın görünümleri ne diyor, şimdi birlikte gözden geçirelim. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, hedefinizi belirlemiş, yeni projelere girmiş, sosyal yaşam ve özel hayatınızla ilgili konuları dengeye kavuşturmuş olacaksınız. Geçmiş geçmişte kalır, önemli olan hayattır sözünü ilke edineceksiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için, olumlu bakış açısıyla yeni bir dünya kuracak, sizi zorlayan, zaman alan ve gereksiz yere engelleyen kişileri, durumları geride bırakacaksınız. Kendinize geliyorsunuz. Toplumsal ilişkilerde liderlik gücünüz yükseliyor. Ekip çalışmaları, yeni projeler, çocuklar, aşk, özgür seçimler, çevre ilişkileri gelişim anlamında dengeli ve düzenli hale geliyor. Ciddi şekilde kendinize bir düzen kuruyorsunuz. Dostluklar yeniden gözden geçiriliyor, umutlar canlanıyor. Bu tutulma bir yanıyla sağlıksız olanın devre dışı bırakılması, verimli olana yönelişin işaretçisidir. Hangi hedef, hangi iş aşk veya yol sizi tatmin edebilir, hangisi daha sağlıklı ilerlemek için doğrudur, bu altı aylık süreçte belirlenmiş olacaktır. Gelişimin yolu artık fırsatları iyi değerlendirmek, güçlü ilişkiler kurmak, ben buradayım demek, yenilikçi düşünmekle mümkün oluyor.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Teraziler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve bugün Balık burcunda ilerleyecek Merkür etkisinde işimiz, günlük hayatta karşılaştığımız kişilerle ilişkimiz, sağlığımızla ilgili konularda hassas düşünürüz. Dinlenmek, anlaşılmak, duygularımızla dünyayı algılamak ve kesinlikle tartışmadan, sıkıntıdan uzak durmak isteriz. Size karşı anlayışlı olmayan, bencilce davranan kişilere karşı dikkatli olunuz. Onlar genelde kendilerini düşündükleri için doğal olarak ruh ve beden sağlığınız bundan etkilenebilir.

Bu Tutulmanın oluştuğu zaman dilimine baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki özellikle ilişki sorunlarıyla mücadele etmek, bencil davranan bir partnerin yarattığı sıkıntıyla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bu nedenle, ilişkinizi gerçekçi şekilde analiz ediniz. Bu Tutulma, son aylarda yaşananlara göre bir karar verilmesi yönünde etkilidir. Tutkulu, problemler olduğu halde bir tarafın diğerinden kopamadığı zorlu ilişkiler yıpratıcı olabilir. Sorunlu beraberlik yaşadığı halde sırf alışkanlık diye kendini yıpratan kişilerin öncelikle ruh ve beden sağlıklarını önemsemeleri gerekir.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan günlük yaşantımıza kadar geniş bir alanda mevcut duruma bakmak halidir. İşimizden memnun muyuz, düzenimiz bizi tatmin ediyor mu, endişeli miyiz yoksa her şeyin üstünü sıvazlayıp hayata devam mi ediyoruz? Bu sorulara gerçekçi şekilde yanıt bulamazsak, birileri bizim iyi niyetimizi kullanır, biz de neden bu böyle, neden şu şöyle diyerek kendimizi üzeriz. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor ve astrolojik olarak zayıf pozisyonda olduğu için kendimizden daha çok başkalarını düşünmemize ve sonra da içten içe şikayetçi olmamıza yol açıyor. Gönüllü olarak bir şeyler yapıyorsan ve zaten bu karakterde biri isen, tabii ki sen bilirsin. Ancak istemediğin bir şeyi yapmaya zorlanıyorsan, birilerinin işine geldiği için seni hiç düşünmüyorlarsa o zaman durup resme bakmak gerekir. Bu Dolunayın görünümleri, öncelikle psikolojik ve bedensel sağlığının önemini bilhassa işaret ediyor. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz. Önce kendimize karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız. Plan ve projelerimizi veya iş girişimlerini detaylı şekilde analiz etmeliyiz. Odaklanma sorunumuz olabilir. Gözümüzden bir şey kaçmasın. Birileri, bizi yanıltmasın. Verilen sözlere, hallederiz laflarına değil, yapılıp yapılmadığına önem vermeliyiz.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün geri hareketiyle aynı zamana denk geliyor. Bu durum, özellikle ilişki sorunlarını yeniden gözden geçirmek, artı ve eksileriyle durumu bakmak, verilecek kararları veya önceden verilmiş kararları bir daha ele almaktır. Bunu neden yapıyoruz? Hiçbir soru işareti kalmaması için. Tabii ki beraberlikler gündem maddemizde bir hayli önemini koruyor. Yeni başlayan bir ilişkide ise, önümüzdeki birkaç ay boyunca mutlaka her şeye bakmak, anlamak, tanımak ve ona göre bu ilişki hakkında karar vermek gerekiyor. Çünkü şu anda görünenler, daha sonra netleşir.

Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, sizler bu Yeniayda sadece ilişkideki özel paylaşımları değil, mali konular üzerinde de durabilir, duruma bakabilirsiniz. Sözgelimi, miras paylaşımı, boşanma ve nafaka konuları, eş veya iş ortağıyla ilgili finansal konular v.b. Çünkü garanti olgusu önemli. Önümüzdeki ay, Merkür gerileyeceği için, davalar veya paylaşımların çok sağlam ve doğru şekilde yapılması üzerinde duracaksınız. Beraberlik konularında yeni bir değişiklik yapmak veya daha önce verilen kararlardan dönüp, şimdi yeniden bir adım atmak yanlış olur. Burada önemli olan, mevcut duruma bakmak ve maddi-manevi anlamda adil olmaya çalışmaktır. Eğer sizi bir şeyler, birileri veya bizzat siz, etki altına alarak sorun çıkmasın diye, tavizde bulunmaya sevk ediyorsa, lütfen gerçekçi olunuz ve iyice emin olmadan karar vermeyiniz.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay ilişki, ailevi, finansal ve günlük hayatın içinde, geçmişe ait meselelerin tekrar gündeme gelerek bizi test edebileceği niteliktedir. Dengemizi sağlamakta zorlansak da, şunu bilelim ki Dolunaylar aslında bir aydınlatıcıdır. Kişinin çözümü mümkün olduğu halde gözünden kaçanları işaret ederek, şimdi bun bir daha bak diye uyarıcıdır. Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Biz de ilişkimizdeki sevgi, şefkat ve paylaşım olgularını, günlük hayattaki işlerimizi, fiziksel sağlığımızı da göz önüne alarak dikkatli şekilde analiz ediyoruz. Etmeliyiz de. Çünkü hassasız ve her yönüyle sağlamlık, güvenilirlik arıyoruz. Eğer duygularımızı öne alarak düşünürsek dağılabiliriz. Problemleri görmezden gelir, sonrasında daha fazla yoruluruz. Gerçekçi olmak gerekiyor. Merkür de Boğa burcunda gerilediği için, bir ilişkinin maddi-manevi anlamda temelinin sağlam olması gerektiğini bilmeliyiz. Miras, nafaka, kredi ve ilişkilerdeki dürüstlük, güven gibi olguların hem hukuki hem maddi hem de paylaşım yönünde ele alınması, muhasebesinin yapılması lazım. Bunları hafife alamayız. Zaten bu Dolunay, geçmişte olan ve halledilmemiş işleri, konuları bize hatırlatarak artık bunlarla ilgilenme zamanın diyor. Gerilemeler, sizi ürkütmesin. Ben bazen şans olarak bile görürüm. Çünkü kesin sonuç değil, bir daha bakma halidir. Evlilik, boşanma, iş ortaklığı ve ailevi konular üzerinde geçmiş tecrübeleri göz önüne alarak, bundan sonrası adına düşünürsek, bu Dolunayı bilinçli ele almış ve doğru bir tespitte bulunmuş oluruz.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, finansal anlamda sizi destekleyecek güçlü bir eş veya ortaklığa duyulan ihtiyacı vurguluyor. Bu Yeniayda kazandırıcı olana yöneleceğiz. Kendimizi garantide hissetmekten hoşlanacağız. Hissemize düşeni önemseyeceğiz. Bu mirastan alınan bir pay, eşin mali gücünden yararlanmak veya bir yatırımın değerlenmesi şeklinde olabilir. Ancak Merkür gerilediği için bize muhalif kişilerle aramızda eskiye ait anlaşmazlıklar su yüzüne çıkabilir. Hani dimyata giderken evdeki bulgurdan olmamak için, biraz sabırlı, sakin ve gayet akıllıca hareket etmek lazım. Kaldı ki, epeydir bu meseleler sizi yoruyordu. Şimdi tekrarlanıyor. Uzlaşmak zor olduğundan beklemede kalıp durumu anlamak en doğrusudur.

Eğer şu aralar evlenmeyi, iş ortaklığı kurmayı düşünen Teraziler varsa, mutlaka partnerin veya iş ortağının maddi gücünü araştırınız. Belki borcu veya sorunları vardır. Yatırım ve iş ortaklıklarında iyice düşünelim. Çıkarlarımızı gözetelim. Paramızı doğru şekilde değerlendirmek için piyasanın durumuna bakalım. Yeniayın görünümleri, bize bu konularda ciddi düşünmeye çağırıyor. Artık neyin ne olduğunu biliyoruz. Kimsenin bizi zor duruma sokmasına izin vermeyeceğiz. Bundan sonraki yolumuz ileriye gitmek, hedefimize varmak ve sosyal ilişkilerimizi güçlendirmek, kendimizi göstermek olacaktır. Gelişim yolumuz budur.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda güçlü olma arzumuzu bir hayli vurguluyor. Bir yandan başkalarını etkileyerek, onların gücünden istifade ederek kendimizi garantiye almaya çalışıyoruz. Ancak diğer taraftan sahip olduğumuz hiçbir şey bize yeterli gelmiyor. Bu ikilem, bizi doğal olarak huzursuz kılıyor. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Birden fazla proje, iş veya girişimde bulunarak daha fazla kazanmanın yollarını arıyoruz. Ancak dikkatli olmakta yarar var. Bu işlerin ne kadarı sağlıklı, verimli diye bakmamız lazım. Bir de, sağlığımızı düşünmeliyiz. Çünkü bu kadar yoğunluk veya bu kadar ihtiraslı olmak yanlış kararlar vermemize de yol açabilir. Dolunayın görünümleri, maddi-manevi anlamda bizi güçlü kılabilecek bir ilişki arayışında olduğumuzu gösteriyor. Öyle biri olmalı ki, her arzumuzu yerine getirsin ve bizi kuvvetlendirsin. Bu da Dolunayın bir başka etkisi olarak dikkat çekiyor. İş hayatında, sosyal ilişkilerde, özel beraberlikte tabii ki güçlü olana yönelmemiz doğal. Ancak her şeyin sadece bunlara bağlı olması, güven duygumuzun bununla bağdaştırılması yanlış seçimde bulunmamıza veya tatminsiz olmamıza yol açabilir.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, kendinizi geliştirme, değişiklik, yenilik ve bir takım meseleleri halletmek amaçlı girişimlerin, iletişimin ve seyahatlerin göstergesidir. Bunlar rahatlamak vea bazı meseleleri halletmek için yapılan görüşme şeklinde de olabilir. Ancak özündeki asıl nitelik kendisini güçlü şekilde ifade etmesidir. Eğitimden ticarete, yeni bir yerleşimden kültürel faaliyetlere kadar her konuya merak duyarız. Bilgimizle, görgümüzle, girişimci ruhumuzla insanlara fikirlerimizi, planlarımızı, işlerimizi sunarız. Haberleşmek, bağlantılar kurmak bu Yeniayın etkin aktiviteleri arasında yer alıyor. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, bizim girişimlerimizde maddi-manevi çıkarlarımız, ilişkimiz, evlilik-boşanma gibi konuların hukuken halledilmesi de yer alıyor. Bu konularda kararlarımızı ciddi anlamda gözden geçireceğiz.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, sosyal ilişkilerin de etkili olduğunu görüyoruz. Hedefe yönelik düşünüyoruz ve bağlantı kurduğumuz, görüştüğümüz insanları ikna edebilecek güçteyiz. Farklı çözümlere açığız. Grup faaliyetleri, ürün tanıtımı, insanlara ulaşarak etkileme becerimiz de yükseliyor. Amaca yönelik girişimler bir hayli etkili. Yeniayın bir başka görünümü, ilişki ve aile hayatımızda yaşanan belli bir baskı ve mücadelenin göstergesi. Sevgi, saygı, güven üçlüsünün bir türlü yerine oturmadığı ilişkilerde kopuş veya tarafların birbirine baskıda bulunması mümkün. Sanki birbirinize rakip gibisiniz. Benim tavsiyem, her şeyi hak hukuk çerçevesinde halletmeniz ve olan biteni bir daha gözden geçirmenizdir. Kimse kimseye istemediği bir şeyi yaptırmaya kalkışmamalıdır.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sizin yakın-uzak çevre ilişkilerinizi mercek altına alıyor. İnsanlarla kurulan diyaloglar, fikir paylaşımı, yolculuklar, projeler, eğitim, ticaret, iş bağlantılarınızı şimdi gayet düzgün ve belli hedefe yönelik şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Fırsatlar ayağınıza gelir veya gelmez, ancak sizin öncelikle kendinizden emin olmanız gerekiyor. Jüpiter burcunuzda ilerliyor ve bilgi sahibi olmak, ilgi duyduğunuz konularda araştırma yapmak, girişimde bulunmak, yeni insanlarla tanışmak yönünde bu Dolunay gayet etkilidir. Tabii ki aceleci değil, akıllıca yolunuzu çizmek lazım. Alıştığınız bir düzen ve hayat var. Haklısınız. Ancak gelişime önem vermelisiniz. Sağlıklı yaşamı, verimli bir işi, ideallerinizi hayalci değil, gerçekçi şekilde dizayn etmelisiniz. Bunların hafife alınmaması gerekiyor. Burada önemli olan çalışmak, çabalamak, öğrenmek, gelişmek, dağılmadan belli bir hedefe kitlenmektir. Bu Dolunayda, alıştığınız düzenden başka bir düzende yaşamak adına bir fırsat karşınıza çıkar. Bunun artı ve eksilerini maddi-manevi güvence ve geleceğe dönük düşünürseniz, doğru bir karar verirsiniz. Sorumluluk alırsınız ve güvenceli bir iş tercihinde bulunursunuz.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınızla ilgili konulardaki duyarlılığınızın, sevilmek, beğenilmek arzunuzun işaretçisi oluyor. Bu Yeniayın özünde aile, finansal konular, evinizle ilgili meseleler de yer alıyor. Yeniayın görünümlerini birlikte gözden geçirdiğimizde hangi konularda etkin olacağını anlayabiliriz. Ay-merkür kavuşumu, işimizi sahiplenmemizi ve bu konuda kendimizi güvende hissetmek arzumuzu işaret ediyor. İşimize, planlarımıza ve şu andaki mevcut durumumuza dikkatli şekilde bakacağız. Risk almayacağız. Her yönüyle işlerimizi gözden geçireceğiz. Biraz duygusal düşünebiliriz. Sorumluluklar bizi bir miktar yorabilir. Mantıklı şekilde duruma bakarsak bu denli hassas olmayız.

Venüs-Pluto görünümü, yatırım, kredi, mal-mülk paylaşımı, nafaka gibi başkalarıyla alakalı finansal konularda gayet olumlu kararlar ve gelişmeler yaşanabilir. Sorunlar varsa, ortak bir anlaşmaya varılır. Diyelim ki çok önceden beri riskli bazı işleriniz var. Bu Yeniayda hukuki haklarınızı gayet iyi koruyacak önlemler alırsınız. Güvenilir yatırımlara yönelirsiniz. Ay-Mars kavuşumu, ne iş yaparsanız yapın, duygusal değil tam tersine mantıklı hareket edin. Böylece kimsenin sizi etkilemesine izin vermemiş olursunuz. Hedefinizden şaşmayın. Ay-Jüpiter görünümü, iş hayatınız ve kişisel ilişkilerinizde nezakete, anlaşmaya verdiğiniz önemi gösteriyor. Bu konularda hassassınız. Ay-Neptün görünümü, işinize, ideallerinize sahip çıkmanın göstergesidir. İyi niyetinizi kimsenin kullanmasına izin vermeyiniz.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay aile hayatımız, yuvamız, geleceğimiz, güvencemiz konularında bir hayli ciddiyetle durmamızın işaretçisi oluyor. Sağlam olsun, temeli güçlü olsun, her şeyiyle içim rahat etsin diye düşünüyoruz. Aile içi ilişkide, yöneten taraf, sözü dinlenen kişi olmayı tercih ediyoruz. Ancak birileri bu halinizden ve belki de siz pek memnun değilsiniz. Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerlediği için aslında uzun zamandır, çevrenizdeki gelişmeler, yolculuk, eğitim, iş veya insanlarla anlaşmak pek kolay olmuyor. Bir test döneminden geçtiğinizi, kimsenin sizi anlamadığını veya insanların tuhaf fikirleri, davranışları karşısında sürekli alttan almaktan zorlandığınızı biliyoruz. Bu Dolunayda eğer evinizde sorunlar varsa, bunu biraz daha esnek ve biraz daha kendinizi de yormadan ele alınız. Görünümlere baktığımızda moral duygusu, sağlığınız için kesinlikle gerekli. O kadar çok şeyi kafanıza takınca en ufak bir şeyde acaba hasta mıyım diye merak ediyorsunuz. Her şeyi kritik etmek, sorunları büyütmek demektir. Sonra da içinden çıkılmaz hale gelir. Şimdi şöyle rahatlamanızı, ailevi ve iş konularında aşırı hassasiyet yerine hoşgörüyü, uzlaşıyı, paylaşımı önemsemenizi, problem varsa birlikte çözmenizi tavsiye ediyorum.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, sosyal ilişkilerin ve kendinizi güçlü şekilde ifade etmenin, bir grup veya topluluk içinde özgüvenli duruşunuzla ilgi uyandırmanın, ışıl ışıl parlamanın göstergesidir. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve ne gibi etkileri var daha net anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, iş hayatı ve ilişki konularında hassasiyetin göstergesidir. Bu Yeniayda sizin üzerinde durduğunuz en önemli konu bu olabilir. Artık baskıya, tartışmalara, zorlayıcı olan hiçbir şeye tahammülünüz yok. Bu meselelerde işiniz ekmeğiniz ancak huzurunuz hepsinden kıymetli. Naz niyaz çekecek haliniz olmadığından artık yeni hedeflere, yeni bir yaşama, değişime arzu duymaktasınız. Bu değişim için bu Yeniayda net kararlar verebilirsiniz.

Duygusal düşünmenize neden olan her şeyi geride bırakıp kendinizi güçlü şekilde ifade edeceğiniz bir iş, ilişkiye adım atabilirsiniz. Ay-Mars kavuşumu size bu anlamda büyük bir destek veriyor. Yeni bir çevreye dahil olabilirsiniz. Aşka önem verirsiniz. Arkadaşlar edinirsiniz. Yeni planlar yaparsınız. Hayatınıza renk katabilecek, heyecan getirecek, enerjinizi yükseltecek her şeye varsınız. Belki son günlerde sıkıldınız. Ancak bu Yeniay sayesinde toparlanıyor, canlanıyorsunuz.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Teraziler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonraki Güneş Tutulması öncesi, aşk hayatımız, çocuklarımız, hamilelik, özel becerilerimizle ilgili konuları farklı bir pencereden görmemizi sağlıyor. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızla ilgili konularda bizi uyandırıyor ve ilgimizi o yöne çekiyor. Tabii ki gerçekçi bir şekilde bakmak gerekiyor. Hani isteriz de, zaman olarak uygun mudur değil midir diye bakmak lazım. Kimi Teraziler bunu pek sıcak karşılamazlar. Özgür olamam diye düşünürler. Bazıları farklı tarzda bir yaşama adım olarak ilginç bulabilirler. Sadece annelik babalık duygusu olarak bakmayalım. Belki de işiniz çocuklarla ilgili insancıl bir projeyi işaret edebilir. Evladımız varsa onun gelişimi, güven duygusu, arkadaşlıkları, büyümesi, kendini ifade etmesi için teşvik etmemiz gereken zamandır. Bizi sosyal bir dünyadan öznel bir alana çekerek, toplumun önemsediği değerlere göre hareket etmeye yöneltebilir. Bir grup kurabiliriz, bir ekip çalışmasına adım atabiliriz. Bu Tutulma aşka mesafeli bir duruşu işaret etse de, farklı bir ilişkiye adım atılabilir. Arkadaşlık kurduğumuz biriyle özel anlamda yaklaşabiliriz. Tecrübelerimize sahip çıkarız. Daha önce yaşadıklarımızı unutmadan aşkı ele alırız. Her ne kadar mesafeli dursak da, sevdiklerimizin yanında oluruz. Kimi Teraziler bu Tutulmada, sanata yönelebilir. Bu sıradan tarzda çalışmalar değildir. Sıra dışı ve etkileyicidir. Bu Tutulma Mars ile karşıtlı oluşturacak. İstekliyiz, kararlıyız, cesuruz ancak başkaları üzerinde hakimiyet kuramayız. Ayarımızı da bileceğiz.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Teraziler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki burçtaki gerileme dönemiyle örtüşeceği için, yorumda sözü edilecek gelişmeleri dikkatlice analiz etmekte yarar var. Bu Tutulma sizi, yeteneğiniz olan işlerde liderliğe yükseltici ve sosyal hayatta ilgiyi üzerinize çekmenizi sağlayıcıdır. Ayrıca dostlarınızla ilişkinizi kuvvetlendirici, özel hayatınızı renklendiricidir. Siz, becerilerinizle bulunduğunuz ortama yön verirsiniz. Sizi izlerler, takip ederler, örnek alırlar. Bir ekip kurarsınız. Sizin önderliğinizde yol alınır. Hedefinizi iyi belirlersiniz. O hedefe nasıl ulaşacağınıza da iyi tahmin edersiniz. Genelde uyumdan yanasınızdır. Fakat ilişkide ipleri elinde tutan taraf olmayı tercih edersiniz. Bir işin yönetim kadrosunda sizi görebiliriz. Seçkinliğiniz, ışığınız ve çekiciliğinizle çevreniz genişler. Yabancı ülke, şehir bağlantılı kişilerle görüşmeler, tanışma ve kurulan bağlantılar fayda getiricidir. Kendine güvenen, aktif bir partner arzularsınız. Yaşam yolunuzda bu partner size kuvvet kazandıran, işinizi destekleyen biri olmalıdır. Tutulma, ilişkide her iki tarafın da, zaman zaman birbirleri üzerinde etkin olmaya çalışacağını gösteriyor. Fakat bu zorlayıcı değil, bilakis güç birliğinde bulunmanız için itekleyici, canlandırıcı olacaktır. Diyebiliriz ki, sizler bu Tutulmada aktifsiniz, amaca yönelik şekilde hareket ediyorsunuz ve kendinize güveniyorsunuz. Kendinize göre hareket ederken, aslında toplumun size bakış açısı ve dostlarınızın ne düşündüğünü de önemsiyorsunuz.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, plan ve projelerinizi iyice gözden geçiriniz. Yukarıdaki yorumda söz ettiğim olumlu gelişmeler, sizin hedefinizi ve yapmak istediklerinizi çok iyi düşünmeniz ve hazırlanmanızla mümkündür. Ayrıca arkadaşlık, sosyal çevre, organize işler, sunum, görüşmeler, yeniliklerin de tekrar bir analiz edilmesinde yarar görüyorum. Bunlar yapılmadan Tutulmadan yararlanmak mümkün olmaz.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, çalışma veya günlük hayatımızdaki zorunlulukların pek hoşumuza gitmeyeceği ancak biz gönüllü isek yapmaktan zevk alacağımızı işaret ediyor. Bir yandan her şeyin düzenli olmasını istiyoruz. Ancak iyi niyetimizin birileri tarafından kullanıldığını görüyoruz. Çelişkili duygular içinde olsak da bu Dolunay, aslında hedef belirlemede ve hayatımızı düzenlemede yararlı olabilir. Şimdi görünümleri bir inceleyelim ve ona göre bir değerlendirme yapalım. Bu Dolunayda, size ihtiyaç duyan kişiler olabilir. Hastalık, iş veya farklı sebeple onlara yardımcı olmanız gerekebilir. Tıp, sanat, mistizm, engelliler, hayır kurumları, hastahane, rehabilitasyon, zararlı alışkanlıkların bırakılması, bağımlılık gibi konu başlıkları öne çıkabilir. Sağlığınızın durumu, duygularınızla, endişelerinizle orantılı gelişebilir. Bir şeye sıkıldınız mı, sürekli yersiniz. Uyku problemleri, beslenme düzeninizle, psikolojinizle ilintilidir. Fazla titizlik gösterirsiniz veya her şeyi kendi haline bırakırsınız. Bunların farkında olun ki, bu Dolunayda neden böyle hissediyorum diye düşünmeyin. Bir şeyi önce onaylarsınız, sonra vazgeçersiniz. Görünen o ki, sağlığımıza önem vermemiz, işlerimizi iyi takip etmemiz, endişe veya aşırı iyi niyetli düşünmek yanlış olabilir. Bu Dolunayın etkili görünümü, Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Size yeni hedefler ve fırsatlar getiriyor. Becerilerinizi, bir grup, ekip ve alanda gösterebilirsiniz. Karşınıza ilginç projeler çıkabilir. Önemli işlere imza atabilirsiniz. Hiçbir şeyden uzaklaşmış değilsiniz, başarısız da değilsiniz. Tam tersine kendinize iyi bakmalısınız. Yararlı ve yararsızları, gereksiz endişeleri bir yana koyarsanız, başarılı işler çıkarabilirsiniz.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, her meseleyi kendi içimizde muhasebe etmemize, bazen de bundan pek hoşlanmamaya, insanların bizi anlamadığını düşünmemize, genelde bütüne bakmak yerine detaylara daha fazla önem vermeye işarettir. Bu Yeniayda, bir şeyi kafamızın içinde oturtmak, verimli hale getirmek için uğraş vereceğiz. Yeniayın yöneticisi Merkür, ileri-geri hareketlerden sonra düz seyirle ilerliyor. Venüs de bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu iki geçiş gösteriyor ki, endişelerimizi bir yana bırakamıyoruz. Durumları gerçekçi şekilde analiz ediyoruz. Ancak bazen kendi kendimize yükleniyoruz. Armudun sapı, üzümün çekirdeği derken, bir bakıyoruz hayat gelip geçiyor. Tabii ki mantıklı olmak iyidir. Fakat aşırı hesap kitap, sürekli kaygı insanı yorar.

Bu Yeniayın önemli bir görünümü var ki, fiziksel ve psikolojik sağlığımıza önem vermemiz gerektiği. Önemli olan çözüm bulmak meselelere. Yoksa elimiz kolumuz bağlıymış gibi pes etmek de yanlış olur. Hayallerimiz ve gerçekler arasındaki dengeyi tutturmak için, önce kendi içimizdeki dengemizi sağlam tutmalıyız. Ortada negatif bir şey yokken varmış gibi düşünmek veya nasılsa iyi olacak diyerek bir şeyleri es geçmek doğru değil. Sadece mantıklı şekilde meselelere bakalım bu kafidir. Bu Yeniayın bir özelliği de, sizi destekleyecek oluşudur. Evet belki bir şeylere kafamızı takıyoruz. Fakat sandığınız gibi zorlayıcı olmayacağını biliniz. Sağlığınıza önem veriniz. Stresli insan ve durumlardan kaçınınız. Kendinize de iyi davranınız.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, partnerin baskın taraf olması veya sizin ilişkideki kararsızlığınız anlamına gelir ki, şu aralar bunu kaldıracak gücünüz yoktur. Gerekirse bir çizgi çekip kendinizi koruma altına almayı da tercih edebilirsiniz. Fazla titizleniyor da olabilirsiniz. Yıllardır sorun yaşayan bir çiftseniz Dolunayda böyle bir halin ortaya çıkması doğaldır. Sonuçta bir şeyler tetiklenmiştir. Kimi çiftler açısından durum farklı gelişebilir. Siz yorulmuşsunuzdur ve bu ilişki sizi bir hayli yıpratmıştır. Bitirmeyi istersiniz fakat karşı tarafın vereceği tepkiden çekinirsiniz. Hani bırakmaz, üstümde hakimiyet kurar, zorlar gibi. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki, partnerinizin bir sağlık problemi olabilir veya bir sıkıntı içindedir. Bu nedenle zor bir dönem geçiriliyordur. Hangi durum olursa olsun, bu Dolunayda Merkür, burcunuzda ilerliyor ve bu ilişkide nasıl bir yol, yöntem izleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Endişeler, kuşkular, saklanmalar, korkmalar, gelgitler çözüm olmayabilir. Elinizi kolunuzu bağlayan nedenler varsa, bunların mantıklı, vicdani veya hukuki anlamda ele alınması gerekiyor. Çünkü sorunlar çözülmedikçe kendini hatırlatmaya devam edecektir. Önümüzdeki 19 Ekim tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, bu ilişki hakkında bir karar verilmesinde etkilidir.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 19 Ekim saat 22:12 burcunuzda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün de Terazi burcunda ilerlemesiyle sizlere yenilenme, değişiklikte bulunma yönünde kuvvet veriyor. Özellikle ilişkiler, plan ve projeler, çevre değişimi, evlilik gibi konuların gündem maddemizde yer alacağını söyleyebiliriz. Şimdi bir de görünümlerini birlikte inceleyelim. Bu Yeniay, bizim bir ilişkide uyum ve paylaşıma verdiğimiz önemi yükselticidir. Evimizdeki huzur, ailemizin varlığı, partnerimizin ilgisi, bizi endişelerimizden sıyıran bir kuvvettir. Bu nedenle ilişkilerimizi bu Yeniayda her yönüyle gözden geçireceğiz. Zoraki yürüyen, saygının, sevginin olmadığı bir yuvada, ilişkide yaşamamız mümkün değil. Yaşamı güzelleştiren, heyecan getiren farklı olana yöneleceğiz.

Sosyal çevremizi önemseyeceğiz. Fikir alışverişinde, aynı dünya görüşünde olduğumuz kişilerle arkadaşlık kuracağız. Özel ilişkimizde de aynı tavrı önemseyeceğiz. Bu Yeniay kimi Teraziler için yeni bir aşka yelken açışın işaretçisi. Bir kısmınız için, yürümeyen bir ilişkiyi sonlandırma veya ilişkideki dengesiz durumları dengeye kavuşturmak amaçlı yeni gelişmelerin işaretçisidir. Ben bu Yeniayın hem ailevi hem sosyal hem de özel hayatınızla ilgili konularda eski düzen yerine, yepyeni bir sayfanın açılması yönünde olumlu buluyorum. Her ne olursa olsun, bir şeyler değişecek ve yerli yerine oturacaktır.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, finansal veya özel ilişkimizdeki paylaşımlar, miras, nafaka, krediler ve borçlar konusunda zorlanmanın işaretçisidir. İnsan bir şekilde bunları aşabilecek ve düzenleyebilecek kararlar almak ister. Kişisel olarak ilişkilerine, dış dünyaya, fiziki görünümüne, güzelliğine önem vererek, güçlü bir ilişki ile yeniden kendine gelebilir. Benim öncelikle tavsiyem, sizin bir ilişkide, bir ortaklıkta neleri merkez aldığınızdır. Sadece güvenceye, cinselliğe veya rahat bir yaşama endeksli seçimler yapıyorsanız, bunlar olmadığında kendinizi nasıl hissedeceksiniz. Siz güven duygunuzu önce kendinizde oluşturmalısınız. Bu Dolunayda temeli güçlü bir ilişkiyi, her açıdan gözden geçirip, kendi içinde dengeleri yerli yerine oturtmuş Teraziler, yeni bir ilişkiye adım atarlar. Sorunlu ilişkiler ise biter. Burada önemli olan, beraberliklere farklı bir açıdan bakmak ve hataları tekrarlamamaktır. Dolunayın yöneticisi Venüs, burcunuzda ilerliyor. Mars da aynı şekilde. Bundan sonrasında doğru bir ilişki tercihinde bulunmak için, geçmişte yaşanmış problemli ve çabucak kopan, sadece kendinden yana düşünen kişileri değil, ortaklaşa yaşamı sürdürebilecek kişiye yönelmelisiniz. Kendine güvenmeyen, yetersiz bulan Teraziler varsa, lütfen toparlanınız. Siz değerlisiniz, özelsiniz. Bunun bilincinde olunuz. Sizi gerçekten mutlu edebilecek biri karşınıza çıkabilir. Kendinizi kısıtlamayınız.

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, hesabımızı bilmeyi, kazancımızı korumayı, elimize geçeni har vurup harman savurmamayı sağlıyor. Çünkü kolay kazanmadığımızı, döküp saçmanın yanlışlığının farkındayız. Ancak tabii ki, Teraziler güzelliği, kaliteyi, elit yaşamayı severler. Bu Yeniayın yöneticisi Mars, burcunuzda ilerlediği için, gerektiğinde satın almaktan da çekinmeyeceğiz. Yeter ki, bizim ilgimizi çekecek kadar güzel ve satın alacak kadar değerli olsun. Bu Yeniay, alıştığımız bir düzenden, kazançtan, yaşamdan uzak durmayacağımızı, bunun için gerekli olan ne varsa yapacağımızı gösteriyor. Maddi-manevi anlamda güçlü görünmek arzumuz bu Yeniayda bir hayli yüksek. Bizim seçkin biri olduğumuzu, öyle sıradan şeylerle tatmin olmayacağımızın bilinmesini isteyeceğiz.

Beğenilmek ve güçlü görülmek arzumuzun yanı sıra, onun her şeyi zevklidir denilmesi hoşumuza gidecek. Kaliteli ortamlarda görüneceğiz ve elit insanlarla bir arada olmaktan hoşlanacağız. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, fikirlerimizi ifade etmemizde, yenilik ve girişimde bulunmamızda destekleyici oluşudur. Sosyal ortamlarda bulunmak kadar, farklı kişilerle tanışmak da bizi mutlu edicidir. İletişimde kazanç konuları bir hayli önemli olacak. Para kazanmanın yollarını bileceğiz. Çevre ilişkilerimize önem vereceğiz. İdeallerimizi gerçekleştirmek adına hedefler belirleyeceğiz. Ek kazanç fırsatlarıyla karşılaşabiliriz.

ARALIK

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Teraziler 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, uzun seyahatler, yüksek eğitimle ilgili işler, yabancılarla ilgili konular, gidiş-dönüş biletleri, ulaşımda tercih edilecek araçlar, bilgilenme, inancımız, hukuk, kişisel gelişim gibi konularda aldığımız haberlere, edindiğimiz bilgilere, kurulan bağlantılara, yapılacak işlere, evraklara dikkatlice bakmanın önemini işaret ediyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Bizim de doğru ve yanlış kavramlarına göre meseleleri derinlikli ele almamız gerekiyor. Sözgelimi bir gelişme yaşandığında, bir haber aldığımızda onu iyi analiz etmeliyiz. Öğrendiklerimizi hangi çevrede, hangi alanda, kimlere ifade edeceğimizi bilmeliyiz. Eğer emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Kendimizi test etmeliyiz. Bir şeyden ne kadar eminim veya değilim. Bunu birilerine danışarak, yazışarak, konuşarak anlayabiliriz. Bir yerden başka bir yere yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Dışarıda edindiğimiz tecrübeleri, araştırdığımız konuları, ilginç fikirlerimizi veya inancımızı akademik bir tez hazırlamada kullanabiliriz. Yurtdışından getirdiğimiz ürünlere, satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli, uzun vadeli, garantili olmasına özen göstermeliyiz. Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Eğer dışarıdan bir şeyler getirtmeyi düşünüyorsak, güvenilir firmaları tercih etmeliyiz. Yüksek okul seçimi, yerleşim yeri, sınavlar, tayin, terfi gibi konuların, yıl sonu hazırlıkları veya çalışmalarla ilgili kararlar bu Dolunayda tekrar gözden geçirilirse, eksikler tespit edilir. Haberleşmede aksama, yolculukta gecikme, iletişimle ilgili konularda özenli davranalım. Her şeyi kontrol edelim. Bunların bir kısmı en geç Ocak 2018 tarihinde hallolur. Jüpiter-Neptün görünümü Dolunayla örtüşüyor. Bize finansal konularda azimli ve kararlı olmayı sağlarken, sağlığımıza, çalışma hayatımıza, ideallerimize sahip çıkmamızda kuvvet aşılıyor. Fakat bu Dolunayda bizim mutlaka aklımızın başımızda olması, söylenenlere değil, ortada görünenlere önem vermemiz gerekiyor. Hayaller güzeldir ancak yanılmamak için, dikkatli olmak lazım.

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Teraziler 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, çevresel şartlarımızı, yolculukları, bilgilenmeyi, eğitim hayatımızı, akrabalarımızı, girişimlerimizi mutlaka yeniden gözden geçirmeliyiz. Araştırmadan, tam olarak anlamadan karar vermemeliyiz. Bunları söylememin nedeni, Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bu Yeniayda, aklımıza estiği gibi düşünmek yanlış olur. Siz bu geri hareketi, yarım kalan işlerinizi toparlamak amaçlı kullanabilirsiniz. Yazışma, iletişim, haberleşme, görüşmelerde kimlerle bağlantı kurduğunuza dikkat edersiniz. Gecikmeler olabilir. Bazen yanlış anlaşılmalar da olabilir. Bunlar belki de hayrımızadır. Onun için hemen pes etmeyin, sinirlenmeyin. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, biz zaten çıkarlarımızı kollayacağız. Finansal anlamda güçlenmenin yollarını keşfedeceğiz. İktisatlı olmaya çalışacağız. Bütçemizi düşüneceğiz. Ek kazançlar ve yatırım konularına odaklanacağız.

Yeniayın görünümleri, yeni tanışmaların, ilişkilerin, farklı arayışların, coşkunluğun işaretçisidir. Belki biten bir ilişki yeniden canlanır veya karşınıza biri çıkabilir. Ancak biz akıllıca bakacağız. Tanıyacağız, durumu inceleyeceğiz. Satürn, 20 Aralıkta Oğlak burcunda seyrine başlıyor. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür ile kavuşum yapacak. Bu da gösteriyor ki, aile, yuva, gelecek, güvence gibi hayati konuları ciddiyetle ele alacağız. Sınırlar çizeceğiz. Hiçbir şeyin garanti olmadığını bilerek, ayağımızı sağlam yere basmayı öğreneceğiz. O zaman gelin bu Yeniayda, iyice düşünelim ve hiçbir şeyi şansa bırakmayalım.


AKREP

****

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, alıştığımız yaşamdan, çevreden, bildiğimiz, tanıdığımız insanlardan uzakta olmanın hassasiyetini vurguluyor. Bize göre değil belki ama hayat mücadelesi, eğitim, ticaret veya farklı nedenlerle başka yerlerde yaşıyoruz, yaşamak zorunda kalıyoruz. Burada önemli olan yarınlarınız adına düşünmeniz, güvencenizi önemsemeniz ve duygusallık yerine mantıklı şekilde meselelere bakmanızdır. Gerçekten buna değiyorsa, size artı katkıları olacaksa, maddi ve manevi anlamda güven içeriyorsa sabırlı olmakta yarar vardır. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Sizler eğitim, iş, yakın çevreniz, girişimlerinizde ciddi, planlı ve programlı şekilde düşüneceksiniz. Bir şeylerin sağlam ve uzun ömürlü olması için, bu zaten şart gözüküyor. Görünümlere baktığımızda, özellikle ilişkide hem kaybetmekten korkuyoruz hem duygularımızı belli etmekten. Belki bu nedenle dışarıda çok güçlü biri gibi dursak da, aslında kendimize ait dünyada kararsız gibiyiz. Bu durum Dolunayın duyarlı etkisi nedeniyle oluyor. Birileri adına kendimizden vazgeçmemeliyiz. Gücümüzü, becerilerimizi asla hafife almamalıyız. Bunun için mücadeleden, hedefimizden vazgeçmemeliyiz. Bu Dolunayı etkili bir görünümü var. Size hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede yardımcı oluyor. İş-eğitim-ilişkide ne istediğinin farkında olanlar bu Dolunayda gelişmeyi, hayatın farklı yönlerini keşfetmeyi, maddi-manevi anlamda doyurucu ve kazandırıcı olana yönelmeyi bilecekler. Kararlılık, sabır, azim Merkür-Oğlak geçişiyle zihninizi bir hedef üzerinde odaklamanızı sağlayacaktır.

KOVA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, ailevi-evlilik-çalışma hayatımız ve bazı önemli konularda geleceğe yönelik düşünmenin ve kendinizi yenileme arzunuzun göstergesidir. Bu yenilenmenin olması için tabii ki, duruma bireysel anlamda bir bakmak gerekiyor. Biz kimiz, nereden geldik, nereye gidiyoruz, nasıl bir ortamda yaşıyoruz, çalışıyoruz ve hedefimiz nedir. Bütün bunlara bakacağız. Kafamızda oturtacağız. Bazen şartlar insanı zorlayabilir veya planlarımızı uygulamak kolay olmayabilir. O zaman duruma bilinçli şekilde bakmak lazımdır.

Bu Yeniay ailenin ve toplumun insan üzerindeki etkisini ve zorunlulukları vurguladığı için bu konularda esnek düşünmeyiz. Korunmak, sahiplenmek isteriz ve sevdiklerimizden destek bekleriz. Yeni bir yere taşınma, ofis kiralama, kiralama gibi konular gündeme gelebilir. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçişte zorunlu olduğumuz işlerimize ağırlık vereceğiz. Sağlıklı yaşamı, beslenmeyi, stresten uzak durmayı önemseyeceğiz. Enerjimiz yüksek ve bizim işlerimizi planlı şekilde, ayrıntılara önem vererek yapmamız yararlı olur. Etrafımızdaki insanlarla ilişkimize, iş veya günlük hayatta kullandığımız araç ve gereçlere dikkat edelim.

ŞUBAT

ASLAN BURCUNDA HALKALI AY TUTULMASI
Sevgili Akrepler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, iş hayatında görev ve sorumluluklarınızın farkında, canla başla çalışmanın önemini vurguluyor. İçgüdüsel olarak beğenilmek, takdir edilmek ve el üstünde tutulmak istersiniz. Her şeyde merkez olma arzunuz, bazen iş ortamında veya iş ilişkiniz olan kişilerle aranızda soruna yol açabilir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Neleri işaret ediyor, neler önemli, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle, iş hayatınız ve ailevi yaşamınız, mesleki-ailevi ilişkileriniz arasındaki dengenin yerli yerinde olması gerekiyor. Bir zirve hedefiniz olmalı. Kaldı ki bu Tutulma yetenekli olduğunuz alanda yükselmeyi sağlayıcıdır. Sizi ancak, hayali düşünmek, birilerinin etkisinde kalarak, amacınızdan vazgeçmek zorlayabilir. Buna izin vermeyelim. Ruhsal anlamda doyurucu, istikrarlı, geleceği olan ilişkilere yönelelim. Tercihimiz bu yönde olsun. Zaten bu Tutulma bunu da sağlayıcıdır. Göreceksiniz ki, sağlıksız bir ilişki zaman kaybettiricidir. Daha önce yaşanmış tecrübelerinizi unutmayın. Kazandırıcı projelere, işlere, hedeflere yönelin. Önünüzdeki 6 aylık süreçte buna önem verin. Zorluklar olabilir. Bunlar doğaldır. Bazen siz veya başkaları aşırı gururlu, kibirli davranabilirsiniz. Bazen de işleriniz yoğunlaşır, koşturursunuz, bazı aksiliklerle uğraşırsınız. Fakat bunlar baş edemeyeceğiniz şeyler değildir. Azim ve kararlılık, işinize odaklanmak, gerektiğinde sabırlı olmak önemlidir. Bu Tutulmanın bir başka özelliği, ailevi yaşama farklı bir pencereden bakmak, belki de hedefinize ulaşmak için evinizden uzakta bir yerde, ortamda, şehirde yaşamak, değişik insanlarla bir arada olmak anlamına gelebilir. Sizin gelişiminiz için böyle bir şey gerekli ise, bu sizi yıldırmasın. Bir hedefim var, bu güçlükleri yaşıyorum ancak sonucunda başarılı olacağım diye düşünürseniz, zorlukların üstesinden gelirsiniz.

BALIK BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Akrepler 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkürün de Balık burcunda ilerleyişiyle, hassas gönlümüzde olan bitenleri, aşkta hayallerimizi, içimizden geçen dilekleri birilerinin anlamasını, fark etmesini bekleyeceğiz. İyi niyetle, şefkat duygusuyla hareket eden bir partner bize kendimizi iyi hissettirebilir. Bu Tutulmada geçmiş tecrübelerimizin ışığında artık dikkate aldığımız nokta, bizi kimsenin üzmemesi ve sağlıklı bir ilişki yaşamaktır. Bir şiir, bir söz, yeri geldiğinde bir sırt sıvazlama, bizi aşkta mutlu edebilir.

Tutulmanın oluştuğu bugün gökyüzüne baktığımızda Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, idealleriniz için sıkı çalışabilirsiniz. Kendiniz ve başkaları için elinizden geleni yapabilirsiniz. Şartlar gereği zaten, güçlü olmanız, mücadele etmeniz gerekiyor ve siz bunun farkındasınız. Yeteneklerinize uygun bir iş tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sanatsal anlamda, projelendirme, organize etme şeklinde olabilir. Huzurlu ve sizi tatmin eden bir iş olmasına dikkat edersiniz.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, plan ve projelerimizi bir ekip veya bir alanda yürürlüğe koyma arzumuzdur. Titiz ve dikkatli şekilde takibini yaparız. Daha önce adım attığımız bir işin sonuçlanmasını dileriz. İş görüşmeleri, ekip çalışmaları, bir ürünün pazarlanması, sunumu gibi konular üzerinde dururuz. Çünkü sonuca göre ilerlenecektir. Bütün bunlar Dolunayın özünde olan işler. Peki ne gibi gelişmeler olur, bunları görünümlere bakarak anlayabiliriz. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor. Bu durum hayallerimizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığımızı gösteriyor. Fakat mutlaka dikkatli düşünmek gerekiyor. İş takibi çok önemli. Ayrıca bir şeylere güvenip, maddi yönden açılmak yanlış olur. Kaldı ki, bu Dolunayın önemli bir görünümü var. Bize aşk hayatımızdan, finansal konulara kadar birilerine inanıp, detayları gözden kaçırıp, tamam oldu bu iş diye düşünmenin yanlış olacağını söylüyor. Belki de bir müddet sonra cevabınız gelir veya görüşmede sonuç alınır. Bunu da bilelim. Diyelim ki, bu Dolunayda olumlu bir gelişme var. Biz yine de elimize para geçmeden, tam olarak anlamadan dinlemeden rehavete kapılmamalıyız.

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüştüğü için, iş ortamında veya günlük hayatta bazı sorunlar kendini yeniden hatırlatır. Sözgelimi sağlık problemleri, anlaşmazlıklar, stres v.b. Bütün bunlar aslında bize yabancı değildir. Geçtiğimiz Şubat ayında buna benzer durumlar yaşanmış olabilir. Şimdi siz bu Yeniayda, yaşadığınız haksızlıklar, iş ortamındaki olumsuz ilişkiler, gerginliğin neden olduğu sağlık problemlerinizi hafife almayınız. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerilemesi var. Bu nedenle özel veya iş ilişkilerinizde maddi-manevi güvenceyi, yasal haklarınızı mutlaka gözetiniz. Eğer geçtiğimiz ay bir işe adım attıysanız, şu andaki mevcut durumunuzdan memnun musunuz, sözleşmenizdeki maddelere uygun şartlarda mısınız yoksa bir sorun yaşıyor musunuz, bunları es geçmeyiniz. Özel ilişkilerde partnerin davranışları, hedefleri, mali durumu, ilişkiye verdiği öneme bakınız. Eğer bir sorun varsa, bunun sizi sinirlendirmesine, sağlığınızı bozmasına izin vermeyiniz.

Eğer bir hata varsa, sözleşme dışı işlerle karşılaşıyorsanız bunları mutlaka ilgili kişilere iletiniz. Eğer bu Yeniayda karşınıza bir fırsat çıkarsa, kabul etmeden önce şartları gözden geçiriniz. Siz bir işverenseniz, yanınızda çalışan kişilerin çalışma koşullarına önem veriniz. Bu Yeniay bir işi öğrenmek, tecrübe kazanmak yönünde olumludur. Sabırlı, planlı olursanız başarılı olursunuz. Geri hareketle örtüşen Yeniay, bir ortama alışmak, tekrar etmek, alışmak, pratik kazanmak yönünde olumludur. Geçtiğimiz ay başlanan işler yine aynı şekilde devam edebilir. Bazı sorunları halletmeniz gerekebilir.

NİSAN

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, ilişki ilişkilerde sevgi, şefkat, güven, iletişimden çekinmemize, sorunlar nedeniyle insanları anlamakta zorlanmamıza, çalışma ve günlük hayatta isteklerini bize kabul ettirmeye çalışanlar yüzünden sıkılmamıza neden olabilir. Bizlik duygusu içinde hareket etmekten yorgun düşebilir, rekabet, tartışma veya haksızlıklardan yorulabiliriz. Bütün bunlar Dolunayda yüzeye çıkabilir veya bizim gizli sıkıntılarımızı teşkil edebilir. Belki de bu nedenle sabırsız davranabiliriz veyahut tam tersine içimize atarız ama yorgun düşebiliriz. Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda gerilediği için öncelikle iyi niyetliliğin, şefkatin ve özverinin etkili olduğu bir dönemdeyiz. Eskiyi hatırlıyor olabiliriz veya bitti sandığımız beraberliğimiz tekrar hayatımızda etkili olabilir. Yalnızlık veya alışmışlık duygusu bizi yine aynı yola, aynı aşka sürükleyebilir. Tabii ki, Merkür de ilişki evimizde Boğa burcunda gerilediği için, güven olgusunun bilhassa önemsenmesinde fayda görüyorum. Çok iyi düşününüz ve lütfen hemen karar vermeyiniz. Her yönüyle gözden geçiriniz. Aynı meselelerin sizi tekrar yormaması için, Ocak ayından bu yana yaşananlara bir bakınız. Ruh ve beden sağlığınızı önemseyiniz.

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, özel beraberliğimizde, partner tercihlerimizde güven olgusunun kıymetini vurguluyor. Biz karşımızdaki kişiye her anlamda inanmak istiyoruz. Sorunlu bir ilişkide bu olgular çok daha önemli oluyor. Yeni başlayacak bir ilişkide ise merkez alacağımız kriterler bunlar olacaktır. Bu Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için aslında ilişkiyi geçmişte yaşanılan sorunlar veya durumlar çerçevesinde gözden geçirmemizi sağlıyor. Evet bu durum belki zor, hatta sevimsiz gelebilir bize. Ancak yeniden şans vermeden önce veya aynı yanlışları yeniden yapmamak için bu gözden geçirme o kadar kıymetli ki. Bizim öncelik çok tutarlı olmamız lazım. Neyi isteyip istemediğimizi bilmemiz lazım.

İş ortaklığı veya iş ortamındaki ilişkilerde de buna dikkat edelim. Kimlerle çalışıyoruz veya kimler bizi kendine rakip görüyor. Kim bizi geriyor veya kiminle kimyamız uyuşmuyor. Çünkü ilişki sorunları bizde fevri çıkışlara, konuşmalara veya pire için yorgan yakmaya neden olabilir. Birileri bizim iyi niyetimizi kullanır. Yeniayın görünümleri, iş hayatı ve parasal konularda dikkatlice düşünmemiz gerektiğini işaret ediyor. Ayrıca hedefini çizmelisin ve yeniden durumuna bakmalısın diyor. Bundan sonraki yolumuz, bir kariyer hedefi yapmak olmalıdır. Biz geleceğimizi düşünmek zorundayız. Bu Yeniayda bütün bu konulara geçmiş tecrübelerimizi göz önüne alarak bilinçli bakmak hakikaten faydalıdır.

MAYIS

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 11 Mayıs saat 00:42, burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin tüm gücünüzle kendinize yönelişiniz ve güçlü olma arzunuzdur. Bunun sebebi, iş hayatınızda, ilişkinizde, finansal konularda kendinizi tam anlamıyla güvende hissetmeyişinizdir. Aradığınızı bulamamak, daha önce yaşanmış tecrübelerin yarattığı güvensizlik, karşınıza çıkan veya hayatınızda olan kişiyle aranıza mesafe koyabilir. Oysaki Güneş-Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerimize gerçekçi bir şekilde bakarken, kendimize bakmayı da unutmamalıyız. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Her şeyi kurcalıyoruz, öğrenmeye çalışıyoruz, finansal açıdan duruma bakıyoruz. İş ortağımız nasıl biri, birlikte olduğumuz kişinin mali gücü ne durumda, borcu var mı, bize bir zararı olur mu, faydası dokunur mu? diye huzursuz oluyoruz. Bu iş hayatımızda da bu şekilde gelişebilir. Bir şeyleri kolay kolay beğenmeyiz, birilerini eleştiririz veya kendimize kızarız. Neden böyle ilişkiler yaşadım, neden bu işi seçtim, neden o borca girdim diyerek hayıflanırız. Her iki durum da aslında yanlıştır. Burada önemli olan, takıntılı düşünmemek, duruma gerçekçi bakmak, yanlışlar varsa bunları tespit etmek, bir daha tekrarlamamaktır. Aşırı güç arzusu veya tam tersine güvensiz verimsiz ilişkilere neden olur. Aklımızı başımıza toplasak iyi olur.

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, kafamızı kurcalayan, bizi huzursuz eden meselelere çözüm bulmak amaçlı araştırma ve bilgilenmenin göstergesidir. Kimi Akrepler, partnerin mali durumu veya ilişki hakkında düşüncelerini öğrenmek isteyebilir. Kimileri, miras, nafaka veya kredi gibi konular üzerinde hesaplar yapabilir. Bu Yeniayda önemli olan, kim güvenilir, kim doğru ve dürüst davranıyor, hangi yatırım veya girişim bizim için faydalı olur bunlar üzerinde durmaktır. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki, siz bu Yeniayda, güvene ihtiyaç duyuyorsunuz. Maddi-manevi anlamda rahat etmekten yanasınız. Güvenilir ve sizin sorunlarınıza çare olabilecek bir ilişkinin peşindesiniz. Belki gönlünüzde aşka yine yer var, ancak ayaklarınızın sağlam yere basması çok daha önemli.

Yeniayın görünümlerine baktığımızda, meslek hayatınızda hem kendinizi kabul ettirmek hem de zirveye çıkarak maddi anlamda tatmin olmak arzusu ön planda. İşinizde yükselmek kadar, kazancının da iyi olmasını istiyorsunuz. Genelde bilindik ve toplumda öne çıkan kişi ve firmalarda çalışma isteğiniz çok önemli. Çünkü yetenekleriniz kadar duruşunuz, güven duygunuz da bir hayli yüksek. Ne kadar tanınırsanız, insanlar ne kadar sizi takdir ederlerse o kadar mutlu olmaktasınız. Bu nedenle sıradan çevre, ilişki veya işlerden uzak durmaya çalışacaksınız. Şu andaki mevcut zorluklar, hoşunuza gitmese de, güçlü bir iş ve ilişki sizi hayata bağlayacak. Siz de bütün bunların farkında olarak bu Yeniayda daha zekice planlar yapabilirsiniz. Boşa kürek sallamak istemiyorsunuz.

HAZİRAN

YAY BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, maddi konularda birilerine güvenerek veya sırf işiniz görülsün diye taviz vererek ilerlemenin yanlış olacağını vurguluyor. Evet yenilik arzunuz, güvence isteğiniz bir hayli etkili. Fakat önce gerçekçi olmak gerekiyor. Yüksek faizli borçlar veya harcamalardaki dikkatsizlikten kaçınmak gerekiyor. Bu Dolunayın aslında sizin maddi-manevi durumunuzu görmenizi ve buna göre hareket etmenizi sağlayıcı bir yanı var. En azından kimseye güvenmeden kazanç elde etmeye yönelik şekilde sizi eğitiyor. Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için taviz vermeye açığız veya bağımlı davranıyoruz. Bu sadece parasal değil, aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Yapmanız gereken, gerekli ve gereksizleri hayatınızdan ayıklamak, kazancınızı önemsemek, doğru ilişki ve tercihlerde bulunmaktır. Dolunayın görünümleri bu yönde sizi destekleyicidir. Harcamalara dikkat ederek, kazanç elde etmeye yönelik girişimde bulunabilirsiniz. Paranızı dikkatli kullanırsınız ve değerini bilirsiniz. Bir başka etkili görünüm sayesinde karşınıza biri çıkabilir. Sizde güven uyandırabilir. Toparlamanızda yardımcı olabilir. Hedefinizi özgüvenli şekilde belirlemenizde etkili olabilir.

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, eğitimden ticarete kadar her konudaki hassasiyetin, büyümek, gelişmek, değerlerinize sahip çıkmak olgularına verilen önemi vurguluyor. İkili ilişki, yolculuk, yakınlarınız, iletişim ve çevresel etkenlerin kıymeti de, bu Yeniayda belirgin hale geliyor. Her zaman olduğu gibi görünümler bu Yeniay hakkında bize ışık olacaktır. Şimdi birlikte gözden geçirelim. Ay-Merkür kavuşumu, maddi-manevi anlamda sizi besleyici, büyütücü ve geliştirici olana yönelme, eviniz ve ailenizle bir araya gelme yönünde bilgi, iletişim ve yolculukların göstergesidir.

Venüs-Pluto görünümü, güvenilir, kalıcı ve kriterlerinize uygun bir ilişkiyi işaret ediyor. Evliyseniz yuvanızda emniyet, bekarsanız evlilik gibi konular gündeminizde yer alır. Bu bir dönüşüm ve yenilenme işaretidir. Mantıklı bir karar verirsiniz. Gerçekçi şekilde önünüze bakarsınız. Sırılsıklam aşık olsanız dahi, ilişkide en önemli olgu sadakat ve güven içermesidir. Ay-Mars kavuşumu, amacınıza yönelik hareket edebilme ve arzu ettiğiniz yolda emin adımlarla ilerlemenizde yardımcıdır. Ay-Jüpiter görünümü, ilişki-eğitim-iş hayatı veya farklı bir nedenle yapılan yolculuğun, görüşmenin işaretçisidir. Sevdiklerinize, alışkınlıklarınıza yeni bir gözle bakma vaktidir. Ay-Neptün görünümü, manevi duyguları, aile, yurt, sevgi olgularını yükselten, moral verici bir destek kuvvettir.

TEMMUZ

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımızla olan ilişkimizi hem sorumluluk yönüyle hem ciddiyetle hem de sağlam hale getirme yönünde etkilidir. Bununla da kalmaz. Eğitim hayatımız veya iş girişimleri, yaşadığımız çevre, görüşmeler, yolculuk, yer değiştirme gibi konular üzerinde de bilhassa duracağız. Satürn, bu Dolunayın yöneticisi olarak Yay burcunda ilerliyor. Son yıllarda sizler de finansal anlamda kazanç getirici işleri, hayatı ve geleceğinizi kurmak adına mücadele ediyorsunuz. Bu mücadele, tam olarak mali anlamda rahatladığınızda, hem güzel bir çevrede yaşayacak hem işinizde ilerleyecek, kardeşleriniz veya yakınlarınızla sorunlarınız hallolacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bütün bunlar bu Dolunayda tekrar bilinçaltımızdan yüzeye çıkıyor. Şimdi görünümlere baktığımızda, aşkta romantizm duygumuz bir hayli yüksek. Evet sıkıntılarımız var ama bunları geride bırakacak güzellikler de mevcut. Onun için yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler gündeminizde yer alabilir. Size tavsiyem biraz lütfen kendinize zaman tanıyınız. Şanssız veya anlaşılmaz biri olduğunuzu düşünmeyiniz. Gizli saklı sıkıntıları, ilişki sorunlarını veya sizi hiç düşünmeyen insanlar için yorulmamayı biliniz. Bakınız bu dolunayda eğer aşırı duygusallık veya fazla ciddiyet gibi aşırılıktan uzak durursanız, kendinize yepyeni bir dünya kurabilir, arzu ettiğiniz güveni, sevgiyi, size sunacak bir kişiyle karşılaşırsınız. Eğitim veya iş konularında uzun vadeli, güvenli ve maddi açıdan rahatlık vaat edeni tercih etmeniz faydalı olur.

ASLAN BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınızda doğru bir tercihte bulunmanızı, yeteneklerinize uygun bir tercih yapmanızı, mesleğinizde yükselmenizi, yönetim kadrosunda görev almanızı, tayin ve terfi yoluyla aradığınız işe kavuşmanızı sağlayıcıdır. Şimdi beraberce Yeniayın görünümlerine bakalım ve daha net bir şekilde etkilerini anlayalım. Ay-Uranüs görünümü, eğitim veya iş hayatınızla ilgili meseleler üzerinde bir hayli duracağınızın işaretçisi. Şu andaki mevcut yerinizden memnun olmama, yaptığınız işten zevk duymama, yaşadığınız yerdeki sorunlar veya yoğunluk sizin hoşunuza gitmiyor. Bu duruma bir çare bulmak için arayıştasınız. Böyle gitmesi halinde ne uzarım ne kısalırım diye düşünmektesiniz. Yeniayda yeni iş kararları alınması mümkündür.

Tayin işleriniz veya atamalar, mesleki yerleştirme, yüksek eğitiminiz, mecburi hizmet gibi konuları halletmek için girişimde bulunabilirsiniz. Ay-Mars kavuşumu, tercihinizi yeteneklerinize göre belirleyeceğinizi, cesaretle bunu uygulayacağınızı, rutin bir yaşam sürmek yerine, aktif bir hayatı seçeceğinizi işaret ediyor. Bu Yeniayda görüyoruz ki, tatmin olmadığınız bir yerde ve görevde huzur bulmanız mümkün değil. Bu nedenle elinizden geleni yaparak, arzu ettiğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.

AĞUSTOS

KOVA BURCUNDA KISMİ AY TUTULMASI
Sevgili Akrepler 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, 21 Ağustos tarihindeki Güneş Tutulması öncesi, aile ve yuvanız, yerleşim yeriniz, anne-babanız, kariyer hayatınız, eğitim tercihleriniz, akademik konuları gündeme taşır. Evimize, bildiğimiz yere, kendimizi en çok güvende hissettiğimiz yere geri dönmek isteriz veya bu konuda düşünürüz. Belki okumak, iş kurmak, öğrenmek, bilgilenmek için gitmişizdir. Fakat şimdi yuvamızı özleriz. Aslında iki arada bir derede kalırız. Dönmek mi iyidir yoksa mücadele edip kendimizi geliştirmek mi? Kimi Akrepler için, iş hayatındaki sorumluluklar nedeniyle kişinin evini, ortamını özlemesidir. Eğitim veya iş amaçlı bir yere taşınmak, bir ofis açmak, hem okumak hem çalışmak da mümkündür. Bu Tutulmada önemli olan, sizin geleceğiniz için, gerçekçi şekilde bir hedef belirlemeniz ve bunun üzerine gidebilmenizdir. Sadece işe yönelmek, özel hayatınızı ihmal etmek de yanlış olur. Zaten bu Tutulmada ev arkadaşınız, eşiniz, çocuklarınız, anneniz, babanızla birlikte olmak, fikirlerinizi paylaşmak istersiniz. İş dışında sosyalleşmek amacıyla insanlarla bir araya geleceğiniz çalışmalara, aktivitelere yönelirsiniz. Bu insanlara yardım amaçlı bir proje de olabilir. Bir iş teklifi veya fırsat karşınıza çıkabilir. Fakat bunun için bir müddet beklemeniz söylenebilir. İş adresiniz değişebilir veya size bir görev verirler, bir ekip oluşturmanız söylenebilir. Sosyal medya aracılığıyla işinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

ASLAN BURCUNDA TAM GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Akrepler 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, iki ayrı burçta etkili olacak Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için aceleyle karar verilmemesi gerektiğini işaret ediyor. Önce görünümlerini inceleyelim ve ardından küçük bir notum olacak sizlere. Bu Tutulma, iş hayatımızda önde olma, beğenilme, alkışlanma arzumuzu yükseltiyor. Ne yapıp edip, kendimizi ispat etmek, ifade etmek, yükselmekten yanayız. Diğerlerini geçme, tanınma isteğimiz de bir o kadar fazla. Eğer, şu anki mesleğimiz veya ortamdan memnun değilsek, yeni bir iş tercihinde bulunabiliriz. Önümüzde bir yıllık süreçte iş hayatımızda gelişimi fazlasıyla önemseyeceğiz. Sıkı çalışacağız, cesur olacağız, kendimizi yetiştireceğiz ve yükselmeyi hedefleyeceğiz. Paramıza sahip çıkacağız ve olur olmaz harcamalar yapmayacağız. Bize zaman kaybettirici ilişkilerden uzak duracağız. Geçmiş tecrübelerimizi unutmayacağız. Şimdi seçici olma zamanı. Gözlerden uzak aşklar yerine, saygı uyandıran, parasına, işine ve ilişkisine önem veren kişileri tercih edeceğiz. Mevcut ilişkimizde bu anlamda bir bakacağız. Sizler için bu Tutulma, sorumluluk, disiplinli çalışma sayesinde, başarı grafiğinizin gün geçtikçe yükselişi anlamı taşıyor. Tabii ki iş ortamında ilişkilerinize, sağlıklı bir yaşam için bedeninize, mutlu ve doyumlu beraberlik için kararlarınıza dikkat etmelisiniz. İlerlemek için sizi birilerinin illaki teşvik etmesini, alkışlamasını beklemeyin. Siz kendinize bakın, yeteneklerinizi göz önüne alın ve çabalayın. Başarırsınız.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, öncelikle hedeflerinizi, ulaşmak istediğiniz zirveyi, hangi çevre ve meslekte yükselmek istediğinizi bir daha tüm detaylarıyla gözden geçiriniz. Bunu yapınız ki, bu Tutulma sizi arzu ettiğiniz yere ulaştırsın. Şansınız, sizin mücadeleniz ve çok çalışmanızla yanınıza olacaktır.

EYLÜL

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, sevdiklerimiz, değerlerimiz, aşk, çocuklar, sanatsal ve mistik konular kendimizi güvende hissetmemizde önem taşıyor. Bizi görmelerini, sevmelerini diliyoruz. Bir yanımız her durumu elekten geçiriyor, diğer yanımız her ne varsa kabulüm diyor. Biz bu Dolunayda aşkta ne kadar ılımlı biri gibi dursak da, aslında kontrolün elimizde olmasından yanayız. Öyle kolay kolay kimseye pabuç bırakmayız. Arkadaşlarımızı, sevdiğimizi, paramızı, çevremizi inceleriz. Görünenle yetinmeyiz. Kötülük olsun diye değil sadece birileri tarafından üzülmemek içindir bu halimiz. Yaşanılan ve bizde iz bırakmış olayları unutmayız. Sevene canım feda, sevmeyene elveda cümlesi dilimizde dolaşır. Görünümlere baktığımızda bizde hoş duygular uyandıran ortamlara, aktivitelere yöneliriz. Aşık olabiliriz. Aşkı merkezimiz yapabiliriz. Fakat bir ses dikkatli ol diye uyarır bizi. Dolunayda önemli bir görünüm var. Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Doğru bir iş ve ilişki tercihlerinde bulunmanın yararlı olacağını vurguluyor. Kaderini kendi ellerinle yaratabilirsin. İlişkini, kendini, duygusallıkları, birileri yüzünden şansını zorlamamayı seçmelisin. O güçlü iradenle, zirveye ulaşabilirsin diyor. Demek ki biz bu Dolunayda hedefimiz ne ise onun üzerine gideceğiz. Gizli saklı işlerden, ilişkilerden uzak duracağız.

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, bir grup içinde veya genelde günlük hayatımızda insanların iyiliği, verimliliği, üretkenliği adına tüm becerilerimizi ortaya koymak isteyeceğiz. Hangi konuda yetkin isek, o alanda çalışacağız. Planlamak istediğimiz işlerde detaylara fazlasıyla önem vereceğiz. Venüs bugün Başak burcunda seyrine başlıyor. Merkür de ileri-geri hareketlerinden sonra düz devam ediyor. Bunlar gösteriyor ki, sosyal yaşamda kurulan ilişkilerin özünde hizmet konusu önemli. İnsanlara yardımcı olmak, servis, organizasyonlar, pratik işler, herkesin yararını düşünmek, bütüne değil, detaylara bakarak aksaklıkları görebilmek ön planda yer alıyor. Bulunduğumuz yerde düzeni sağlamak istiyoruz. Temizliği önemsiyoruz.

Yeniayın gayet etkili bir görünümü var. Bu bizim aşkta bağlılığı, sevilmeye, özverili düşünmeye, ilgiye verdiğimiz kıymetin göstergesi. Ancak madem seçiciyiz. Madem ki, düzenli sağlıklı, verimli olan önemli. O zaman biz de bu iki arzuyu dengede tutacağız. Ne fazla mükemmeliyetçi ne de gereğinden fazla iyimser davranmamalıyız. Hayallerimize, ideallerimize sahip çıkacağız. Endişeli değil, gerçekçi şekilde hedef tayininde bulunacağız. Buna göre hayatımızı düzenleyeceğiz. Bu Yeniayın bir başka yönü, kendi iç derinliklerimizle kurduğumuz temastır. Edindiğimiz tecrübelerin seçimlerimizdeki etkisi büyüktür. İlişkide artık zoraki idare etmeler sona ermiş durumda. Bakıyoruz da, biraz ıssız gibi dursak da neyi istediğimizi artık biliyoruz. Sürekli bir tarafın düşünceli, nazik davranarak beraberliği sürdüren kişi biz olmak istemiyoruz. O nedenle bu Yeniayda kafamızın içindeki endişeleri bir yana bırakıp, doğru tercihte bulunmayı bileceğiz.

EKİM

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler, 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, günlük işlerin derlenip toparlanması yönünde önem taşıyor. Dışa sunacağınız çalışmaların beğenilmesi, yarım kalanların bitirilmesi, bir işin başarılı şekilde halledilmesi sizin için çok önemli. Tabii ki sizin arzunuz takdir edilmek, başarılı bulunmak. Aslında kuşkularınız var ve bir hayli tedirgin olabilirsiniz. Kimi Akrepler için bu Dolunay, iş konularında bir analiz, bir karar anlamına gelebilir. Ancak henüz bir şeyler belli değildir. Kararsızlık veya yaptığınızdan emin olmamak sizi yoruyordur. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda, işlerinizi şöyle bir gözden geçirmeniz gerekecek. Hazır değilse, biraz daha üzerinde çalışmanız iyi olur. Belki de size söylenecek olan da budur. Bu yeterli değil, biraz daha üzerinde durun gibi. Bu sizi rahatsız etmesin. Daha iyi olacaksa neden üzülesiniz ki. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, plan dışı gelişmeler, beklenmeyen durumlar yaşanma ihtimalini unutmadan, bilinçli ve sabırlı olmakta yarar var. Sağlığınız önemli. Bu kadar endişeli olmayınız. Dağılmak yerine, kendinizi toparlamak için bu Dolunayda sevdiğiniz kişilerden destek alınız, konuşunuz.

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Akrepler 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ilişki meselelerini kendi içimize dönerek gayet adil bir şekilde inceleyeceğiz. Kimlerle ne gibi paylaşımda bulunduğumuzu, bizim hayatımızda aşka ne kadar önem verdiğimizi, bir ilişkiden neler beklediğimizi düşüneceğiz. Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazide ilerlediği için, bizim arzumuz yorucu, zorlayıcı, kaba ve huzursuz insanlardan uzak durmak. Elit bir zevk anlayışımız var. Yeniayın doğduğu bugünkü görünümlere baktığımızda bizim isteğimiz, biz ne kadar düşünceli davranıyorsak, çevremizin de, buna uygun hareket etmesi. Zorla nezaketten yana değiliz. Bir şeyler ya hakça olmalı, olmuyorsa buna daha fazla tahammül etmemiz mümkün değil. Çünkü birilerini düşünmekten, onlar adına iyi niyet göstermekten yorulduk. İş hayatımız ve bulunduğumuz ortamdaki insanlardan da beklediğimiz bu. O zaman bu Yeniayda size tavsiyem. Önce kendinizi gözden geçirmenizdir. Tabii ki başkalarını düşüneceğiz, anlamaya çalışacağız. Bunu yapmıyorsak yanlış olur.

Fakat sürekli nezaket, kaybetme korkusu, içinize kapanma veyahut hislerinizi belli etmemek nedeniyle zorlanıyorsanız, bu Yeniayı fırsat bilip kendinize özen gösterin. Siz önemlisiniz. Hiç kimse ve hiçbir şeyi idare etmek zorunda değilsiniz. Bu Yeniay sizin için sağlıklı olmayan, verimsiz ve sürekli idare ettiğiniz için zorlandığınız ne varsa geride bırakmanızda yardımcıdır. Ekip çalışmaları yerine özgürce kendinizi ifade edeceğiniz, önderlik edeceğiniz serbest işlere yönelmenizi destekleyicidir. Cesaretle öne atılarak, yeni kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Sakın çekinmeyin. Başarılı olmak için kendinize güvenin. Sorunlarınız varsa bunları geriye çekilerek değil, bilakis çözüm yolları bularak geride bırakabilirsiniz. Bunu unutmayın. Güzellik, bakım, estetik, bedensel ve ruhsal sağlık gibi konulara ilgi duyabilir, faaliyette bulunabilirsiniz. Bunlar hem enerjinizi doğru kullanmanızı hem de dengeli bir yaşam sürmenizi sağlayıcıdır.

KASIM

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Akrepler 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ilişkimizi veya genel olarak ilişki kriterlerimizi maddi-manevi güvence yönünde sorgulamamıza neden oluyor. Bir yandan kendi içimize dönüyoruz mantıklı şekilde gözden geçirip duruma bakıyoruz. Diğer yandan bağımlıyız, vazgeçemiyoruz. İlki yanlış, ikincisi doğrudur. Burada önemli olan, sağlıklı bir ilişki için öncelikle kendimize bir bakmaktır. Çok mu taviz veriyoruz, fazla mı irdeliyoruz, başarısız olduğumuzu düşünüp dünyadan elimizi eteğimizi mi çekiyoruz. Eğer böyle bir ruh hali içindeysek, fiziksel ve ruhsal anlamda destek almamız gerekiyor demektir. Bir kısım Akr