2018 Ağustos ayı aylık yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su Ağustos ayı burç yorumlarını sizler için analiz etti.

2018 Ağustos ayı aylık yorumları

KOÇ

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüşüyor. Ne gibi yenilikler düşünüyoruz, şu andaki durum nedir, nelere ihtiyacımız var, eksiklerimiz var mı diye bakmak gerekiyor. Aşk hayatınızda, finansal konularda iletişim ve geçmişe dönük meseleler sizi yoruyordur. Bir şeyler yapmak isterken karşınıza engeller çıkabilir. Bu yüzden gerginsiniz ve bir o kadar da halletmek için heveslisiniz. Lütfen egonuza yenik düşmek yerine, abartılı karar vermekten kaçınınız. Bütün bu meseleler ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar. İnatlaşmak size bir şey kazandırmaz. 13 Ağustos tarihinde, Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımız ve toplumsal alanda düşünmeden bir hamlede bulunmak yerine, beklentilerinizi yeniden ele almamız gereken zamandır. Hedefimize bir daha bakarız. Hangi yol, yöntem izleyeceğimizi tespit ederiz. 19 Ağustos Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. 26 Ağustos tarihinde işlerimizi elden geldiğince organize edelim. Hesabımızı bilelim. Aşırı çalışıp kendimizi harap etmeyelim. 27 Ağustos tarihinde Mars-Oğlak burcunda düz seyredecek. Mesleki konularda azim sabır ve direnç, soğukkanlı bir şekilde hedefinize kilitlenmek ve kariyer hayatınıza ciddi bir şekilde eğilmek anlamı taşır.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Koçlar, 1-5 Ağustos tarihlerinde yöneticiniz Mars geri hareketi nedeniyle plan ve projelerinizi yürürlüğe koymak için zamanı beklemek gerekiyor. Tabii ki, bir Koç, başkalarına göre değil, kendine göre bir yol benimsemek isteyebilir. Bu sizin doğanızda var. Ancak bu yol, bu dönemde pek doğru değil. Çünkü ekip çalışmaları, sosyal dünyayla bağımız çok önemli. Eğer finansal anlamda güçlü olmak istiyorsak, toplumun bize sunduğu şartlara, geçtiğimiz dönemin koşullarına bakmak ve yeniden hedefimizi gözden geçirmek vaktidir. Parasal açıdan inatçıyız, zorlukları engelleri aşmak için çabalıyoruz, bize kimse karşı çıkmasın istiyoruz. Tamam da, ne demiştik geri hareket dönemlerinde böyle aklımıza eseni yapamıyoruz. Ne gibi yenilikler düşünüyoruz, şu andaki durum nedir, nelere ihtiyacımız var, eksiklerimiz var mı bir bakmak gerekiyor. Bu gözden geçirmeler, Eylül ayı itibariyle hızlı ve aktif şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. Gerçek anlamda ne istediğinizi belirlemeniz bu tarihe kadar önem taşıyor. İnatçı ve tepkisel davranmayalım. Finansal alacak ve borçlara dikkat. Harcamalarımızı bilinçli şekilde gözden geçirelim.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Koçlar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması sadece aşk hayatımızla ilgili değil, finansal çıkarlarımızı gözetmek, iş hayatında başarılı olmak ve sosyal ilişkilerimizi güçlendirerek hedefimize varmak yönünde önem taşıyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri henüz kafamızın içindeki yenilikleri dış dünyada ortaya koyamadığımızı, somut ve sağlam bir şekilde iş hayatımızı yerine oturtamadığımızı, bir şeylerin henüz olgunlaşmadığını gösteriyor. Başlanan girişimler, projeler henüz yürürlüğe konamıyor veya istediğimiz gibi ilerlemiyor olabilir. Toplum önüne çıkartmak, kabul etmek, tamam demek için özellikle ay sonuna kadar beklememiz gerekebilir. Bu bekleyiş tabii ki kolay değil. Gerginlik yaratıyor. Özelikle aşkta, finansal konularda iletişim ve geçmişe dönük meseleler sizi yoruyor. Bir şeyler yapmak isterken karşınıza engeller çıkıyor. Bu yüzden gerginsiniz ve bir o kadar da halletmek için heveslisiniz. Lütfen egonuza yenik düşmek yerine, abartılı karar vermekten kaçınınız. Bütün bu meseleler ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar. İnatlaşmak size bir şey kazandırmaz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. İlişkiler anlamında önemli bir geçiştir. Venüs karşıt burcunuzda ilerlese dahi yönettiği bir burçta ve kuvvetli olduğu bir alanda seyrettiği için, faydalı özellikleriyle sizi sarıp sarmalar. Bu süreçte uyum ve güzellik arzunuz yükselir. Hayatın genelinde huzur aranır. İlişkide partnerinizin size karşı anlayışlı ve nazik tavırları, beraberlikte problem varsa da, çözüme kavuşturur. İlişkisi olmayanlar açısından bir partnerde aranan en önemli kriter, ortaklaşa hareket etmeyi bilmesidir. Dönemin nasıl geçeceği öncelikle ilişkinin niteliği veya bir ilişkiden ne beklediğiniz sorusuna cevap bulunmasıyla mümkündür.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Koçlar 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihlerinde Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımız ve toplumsal alanda düşünmeden bir hamlede bulunmak yerine, beklentilerinizi yeniden ele almamız gereken zamandır. Hedefimize bir daha bakarız. Hangi yol, yöntem izleyeceğimizi tespit ederiz. Şimdi içe yönelen enerji, gerginlik yaratabilir. Bir yandan sağlamcı düşünürüz ancak diğer taraftan sabırsızlık gösterebiliriz. Bu iki çelişkili hal, yanlış bir karar vermenize, eskilerin deyimiyle bir çuval inciri berbat etmenize neden olmasın. Eksikleri tamamlanmış, önceden start verilmiş ve üzerinde çalıştığınız projelere bir bakalım. Beklediğiniz bir terfi veya görüşme başka bir tarihe ertelenebilir. Bunu olumsuz görmeyelim. Mars geri hareketi özellikle yeni bir hedefin her yönüyle ele alınarak, geri hareket sonrası başarılı şekilde uygulanışıdır. Şunu da eklemek isterim. Bugünlerde olur yanlış bir şey yapabiliriz. İnsanız. Merak etmeyiniz. Geri hareketin bitiminde farklı bir çözüm yolu bularak düzeltme olanağı yakalarız. Benim tavsiyem her şeyi iyi gözlemleyiniz, rutin işlerinize ağırlık veriniz. Ailevi, iş, finansal ve kişisel konularda temkinli, bilinçli davranınız.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcu geçişinde, hobilerinizle ilgilenebilir, aşkta ilk ve son sözü söyleyen kişi olmak istersiniz. Nasıl konuşmanız gerektiğini bilirsiniz. Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. Ancak dinlemeyi de bilmeli, her söylediğinizin kabul edilmesini beklememelisiniz. İlişkinizi veya yalnızsanız ilişki kriterlerinizi gözden geçiriniz. Bu süreçte çalışma hayatınızı aktif hale getirici, yeni işler, yeni görüşmeler gündeme gelebilir. Bu işler iletişime, el becerilerine dayalı olup gönlü hoş kılan, yenileştiren sanat veya farklı alandaki çalışmalardır. Sosyal medyayı kullanarak insanlarla birebir görüşerek işinizi lanse edebilirsiniz. Ancak bir şeye dikkat etmek gerekir ki, her sözünüz veya yaptığınız her işte dikkat şarttır. Bazen aşırı kendinden emin olmak, farkında olmadan hata yapmanıza neden olabilir.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 arasında Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreç her yıl olduğu gibi, iş hayatınız başta olmak üzere sağlığınızla ilgili konular üzerinde odaklanmak ve düzenlemelerde bulunmak anlamı taşır. Birçok pürüz ayıklanır, aksaklıklar ortadan kaldırılarak işlerlik kazanılır, verimlilik esas alınır. Kendiniz için gerekli veya gereksiz olanların  tespiti yönünde önemlidir. Bu süreçte iş veya aşk hayatınızla ilgili konularda akılcı bir şekilde düşünmeli, iyi niyet ve fedakarlığın ölçüsü iyi ayarlanmalıdır. Çocuklarınız veya yakın çevrenizle ilişkiler, eğitim hayatınızla ilgili konuların da titizlikle ele alınacağı bir dönemdir.

Sevgili Koçlar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, biraz hassasiyet yaratıyor. Mücadele etmekten yorgunuz desek daha doğru olacak. Bazen nasıl da hayal kırıklığı yaşıyoruz. Oysaki gereksiz şeylerin üzerinde durduğumuzun ve kendimizi üzdüğümüzün farkına varmıyoruz. Biz böyle üzülürsek, içimize atarsak, her şeyi kafamıza takarsak nasıl ayakta duracağız. Gelin bugün işlerimizi elden geldiğince iyi organize edelim. Hesabımızı bilelim. Aşırı çalışıp kendimizi harap etmeyelim. İlişkimizde veya iş hayatında sorunlar varsa ve son günlerde bir şeyler canımızı sıkıyorsa, bunun nedenleri üzerinde duralım. Bu problemin kaynağına bakarsak, çaresini de buluruz. Gözümüz açık olsun. Bizi üzmelerine izin vermeyelim. Sağlığımızı önemseyelim. Her nefeste bir fırsat vardır diyerek her güne adım atalım. Evet bugün duyarlıyız. Her şeyi bırakıp gitme arzumuz yoğun, alınganız, başkalarının değerimizi bilmesini istiyoruz. Ancak böyle olmuyor diye, pes etmek yok. Dinlenme molaları, beden ve ruh sağlığımıza iyi gelecek aktivitelere yönelmek faydalı, kimse için kendimizi kurban etmemek gerekiyor.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Koçlar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihlerinde Mars-Oğlak burcunda düz seyredecek. Mesleki konularda azim sabır ve direnç, soğukkanlı bir şekilde hedefinize kilitlenmek ve kariyer hayatınıza ciddi bir şekilde eğilmek anlamı taşır. Sizin gibi aktif ve ateşli kişiler için, zorlayıcı olsa da, Mars yönetici gücünüz olduğundan bu enerjiyi iş hayatında istikrarlı olmak, başarılı işler çıkarmak, sağlam adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Sabır hakikaten önemli. Çünkü ancak bu sayede başarılı olmanız mümkün. Ayrıca azimli olmalı, kafanızın içinde bir hedef belirlemeli, disiplinli bir şekilde çalışmaya gönüllü olmalısınız. İnatçılıktan uzak durarak, çevrenizde bulunan kişilerle işbirliğinde bulunmayı bilmelisiniz. Kararlarınızı gayet dikkatli ve mantıklı bir şekilde düşünerek vermeli, acele etmemeli, başkalarından etkilenmemelisiniz. İş arayanlar için ben bu geçişi olumlu buluyorum. Yeter ki, ne istediğinizi, hangi işi yapmak istediğinizi bilin.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-14-15-21-22
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. 13 Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İki ayrı burçta gerçekleşen bu geri hareketler, her ne kadar yolculuk, girişim, eğitim, iş gibi konularda plan dışı gelişmelere neden olsa da, aslında bu konulara bir daha dikkatli şekilde bakmamızı sağlıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. 26 Ağustos tarihinde bizim ilişkimizden beklentilerimiz var. Birilerinin bunu görmezden gelmesine tahammülümüz yok. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Mesleki ve eğitim hayatımız, bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışıyla ilgili işlerimizi düzenleyebileceğiz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 1-5 Ağustos tarihleri, Mars geri hareketiyle örtüşüyor. Bu doğal olarak iş hayatımızın, plan ve projelerimizin, kariyer yaşantımızın ve içinde yaşadığımız toplumun şartlarını gözden geçirmemiz gerektiğini vurguluyor. Uranüs burcunuzda ilerlediği için, finansal anlamda sizi doyurucu, özgürce hareket etmenizi sağlayıcı işlere, yeniliklere açıksınız. Belki de bu nedenle gerek iş hayatında, gerek ilişkide ve gerekse yaşamınızda kimsenin nazını niyazını çekecek halde değilsiniz. Fakat köprüleri atmak, her şeyi kendimize göre ele almak zamanı değildir. Yeni bir projemiz varsa, bunun üzerinde düşünelim. Önceden başlanan işlerimizi bitirelim. Zamanı çok iyi kullanalım. Araştıralım, soruşturalım. En doğru kararı vermek için her şeyi analiz edelim. İşimizden ayrılmayı veya farklı bir alanda çalışmayı düşünüyorsak, teklifleri, fırsatları veya atılım yapacağımız alanı, ortam şartlarını mutlaka inceleyelim. Bugünlerde başlanan işler veya şu anda karşınıza çıkan engeller Eylül itibariyle yavaş yavaş düzene girer. Sabırlı olmak gerekiyor. İlişkide, iş ortaklıklarında kimlerle ne gibi sorunumuz varsa, inatçı davranmayalım. Birileri bu şekilde davranabilir. Dikkatli olalım.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Aslında buna zorluk demeyelim de, henüz tamamlanmadığı, şartlar elvermediği için beklemek zorunda kalıyorsunuz. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. Hani deriz ya, her zorlukta bir hayır vardır diye. İşte siz de, daha iyisi olması için, bir daha ele alıyorsunuz. Bunlar ay sonuna doğru yerli yerine oturacak, netleşecektir. Siz ailevi veya ilişkinizle alakalı konularda geçmişe ait bazı yüzleşmeler yüzünden sıkıntılısınız. Doğal olarak bunları yerli yerine koyamadığınızı düşünerek geriliyorsunuz. Egonuza da yeniliyor olabilirsiniz. Başkaları da aynı şekilde gurur yapıyor olabilir. Benim size tavsiyem sakin olmanız ve yanlış karar vermemek için bu ayın sonuna kadar temkinli hareket etmenizdir.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Bir de unutmayalım, Mars 13 Ağustos tarihine kadar gerileyecek. Özellikle iş hedeflerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihlerinde Mars-Oğlak burcuna geri dönecek. İki ayrı burçta gerçekleşen bu geri hareketler, her ne kadar yolculuk, girişim, eğitim, iş gibi konularda plan dışı gelişmelere neden olsa da, aslında bu konulara bir daha dikkatli şekilde bakmamızı sağlıyor. Bu yönüyle ele alsak, geri hareket dendiğinde aslında bu kadar stres yüklenmeyiz. Tamam belki bazı durumlar içten içe bizi rahatsız ediyor, anlaşılmadığımızı, başarısız olduğumuzu sanıyoruz. Oysaki şimdi durup resme daha dikkatli bakıyoruz. İlerlerken, belki frene basmış gibiyiz. Olan bitenlere müdahalede bulunamadığımızı düşünerek hayıflanıyoruz. Mars-Oğlak burcunda son derece güçlüdür. Bu nedenle geri hareketi doğru iş ve planlamaların, ciddiyetle ele alınmasını, eksiklerin gözden geçirilip tamamlanmasını, işe yarar olmayanların tespit edilmesini sağlar. Girişimlerimizi planlamak, daha önceden start verilmiş olanları mercek altına almak, doğru mu yoksa yanlış bir yolda mı yürüyoruz anlamak için iyi bir zamandır. Yepyeni olan, üzerinde hiç düşünmeden hareket ederek, uygulayacağımız bir vakitte değiliz. Yeniden bakmak, yorumda sözü edilen konularda size faydalar sağlayabilir.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, aşkta mükemmelliğe önem verdiğiniz zaman dilimidir. Bu geçişin özünde titiz bir inceleme hali vardır. Çünkü elle tutulur, gözle görülür olanı arzularız. Endişelerimiz olabilir. Öyle kolay kolay her insanı beğenmeyebiliriz. Mevcut ilişkinizi, partnerinizi veya bekarsanız karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleriz. Ancak bizim de aşka bakış açımızı, hayatı ele alış şeklimizi gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Güneş-Başak geçişi, ev, ailevi konular, çocuklarınızla ilgili iş veya özel meselelerin de ele alınacağı bu süreçtir. Bu süreç sadece aşk hayatınız değil, eviniz, aileniz ve maddi konular üzerinde de titizlikle durulmasını sağlayıcıdır.

Sevgili Boğalar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, umut denilen olgunun, dostluk denilen kuvvetin, hayata canla başla sarılmanın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Bir yanıyla aşkta seçiciyiz, gözlemciyiz. Her şeyin en güzeli ve en iyisini sevdiklerimiz için istiyoruz. Diğer yandan vericiyiz, sevgi doluyuz, empatide bulunuyoruz. Fakat bizim de ihtiyaçlarımız, kişisel arzularımız, beklentilerimiz var. Bunlar elde etmek için çabalarken, birilerinin bizi görmezden gelmesine tahammülümüz yok. Bu Dolunay her ne kadar böyle hassasiyet yaratsa da, teşvik edici yanları var. Sözgelimi bir projenin yürürlüğe konması, bir değişimin gerçekleşmesi, bir işin arzu ettiğimiz kitleye ulaşması yönünde faydalıdır. Başkalarına olduğu gibi, kendinize de ilham verecek güçtesiniz. Yenilik ve değişiklik isteğiniz gayet yüksek. Ancak şartlara bakmak ve nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bunu tespit etmek lazım. Sağlık, güzellik, bakım ve diyetle ilgili bir karar verebilirsiniz. Bunu konusunda uzman kişilere yaptırınız. Bugün mecburen birilerine nazik davranmak zorunda kalabiliriz. Bu sizi yoracak ve sonra pişman edecek dozda olmasın. Sosyal projelerde, danışmanlık ve rehberlik gibi işlerde enerjiniz gayet yüksek. Gerçek ihtiyaç sahiplerini diğerlerinden ayırt etmekte yarar var.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Boğalar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, başta mesleki ihtisas konuları olmak üzere, eğitim hayatınız, inancınız, çevrenizle olan her türlü temasınız, keşif ve araştırma konularınız, yüksek düzeyde bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışı faaliyetlerinizle ilgili alanlarda, temkinli ve gayet güçlü bir şekilde, isteklerinizin peşinden gideceğiniz bir zamanı göstermektedir. Bu enerji burcunuzla uyumlu ve olumlu bir görünüm yapacağı için doğal olarak sizler açısından olumlu bir zamanı göstermektedir. Mars Oğlak burcunda zaten düşünmeden taşınmadan hareket etmenin önüne geçer. Ben bu enerjinin sizler gibi sakin, mantıklı ve sağlam kararlar almaktan yana olan kişiler için gayet yararlı olacağını düşünüyorum.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-12-13-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, tutkulu ve kendimizden emin bir şekilde isteklerimizi öne sürerek, başarılı işler çıkarmak, sağlıklı olmak, yenilikte bulunmak ve finansal sorunlarımızı aşmak arzumuzu işaret ediyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri tüm burçlar için bu tutulmada zorlanmaya neden oluyor. Ay sonuna kadar temkinli olmak gerekiyor. Farklı bir çözüm bulanabilir. 13 Ağustos Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. Birilerine güvenip, planlamada bulunmak yanlış olabilir. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim. 19 Ağustosta Merkür düzeliyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda olumludur. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek ve yeni tanışmalar için güzel bir tarihtir. 26 Ağustos tarihinde bir proje veya çalışma nedeniyle yorulabilirsiniz. İşlerinizi iyi takip ediniz. 27 Ağustos tarihinde, bir kredi veya borç almadan önce enine boyuna düşünelim. Mars-Oğlak burcunda düzeliyor. Ancak garanti olgusu her şeyde önemini koruyor.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili İkizler, 1-5 Ağustos tarihlerinde, plan ve projelerimizi, fikirlerimizi başkalarına kabul ettirmeye çalışacağız. Aslında haklıyız ve hakikaten baktığımızda başkalarına göre gayet hızlı ve farklı düşünüyoruz. Ancak Mars geri hareket dönemindeyiz. Belki de biraz esnek düşünmek daha faydalı olacak. Bu hafta her türlü konuda gözden geçirmelere ihtiyacımız var. Yurtdışıyla ilgili konular, eğitim, ihtisas, tayin, terfi, yabancılarla ilişkimiz, yeni tanıştığımız insanlar hepsini mercek altına alacağız. Neler eksik, neler lazım, neler yapabiliriz, bir bakmak gerekiyor. Diretmek, inat etmek, sadece kendi bildiğimizi doğru görmek vakti değil. Zaman olgusu önemli. Bugünlerde karşımıza çıkan engeller Eylül ayı itibariyle yavaş yavaş yoluna girer. Burada önemli olan, sizin kısır bir döngü içinde yuvarlanmadan gerçekçi tespitlerde bulunmanızdır. Köprüleri yıkmak değil, kararlarımızı verirken enine boyuna düşünmek önemli. Hangi konuda bir girişimde bulunmayı düşünüyorsak, o konuya ait trendleri, dokümanları, dünyada olan bitenleri takip etmelisiniz. Bunlar ufkunuzu genişletir. Cesaretinizi bir şeylerin kırmasına izin vermeyin. İnanıyorsanız, başarırsınız. Sadece zaman önemli.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili İkizler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, tutkulu ve kendimizden emin bir şekilde isteklerimizi öne sürerek, başarılı işler çıkarmak, sağlıklı olmak, yenilikte bulunmak ve finansal sorunlarımızı aşmak arzumuzu işaret ediyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri tüm burçlar için bu tutulmada zorlanmaya neden oluyor. Siz de, yeni bir şeyler yapmak, ortaya koymak ve finansal açıdan da rahatlamak niyetindesiniz. Fakat şartlar henüz belirsizlik içerdiği için, adım atmak kolay değil. Beklediğimiz para, istediğimiz görüşme, yapılacak girişim, yürürlüğe konacak işler için ay sonuna kadar temkinli olmak gerekiyor. Bunlar hele bir olgunlaşsın, yerine otursun, belki de farklı bir çözüm bulanacak. O nedenle, kimseye söz vermeyin, mevcut iş ve düzeninize göre ilerleyin veya en azından pişman olunacak kararlar almayın. Sağlam mı, değil mi diye her şeyi kontrol etmek gerekiyor. Biliyorum, bir çıkmaz, bir sorun, bir engel, geçmiş meseleler sizi test ediyor. Ayın sonuna bir gelelim, bunların hepsi yavaş yavaş netlik kazanacak. Ona göre ilerlemeniz kolaylaşacak.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek Venüs süresince, öne çıkan en önemli olgu, aşk hayatınızdır. Ayrıca fiziksel ve ruhsal anlamda kaliteye, konfora, uyuma bir hayli önem verirsiniz. Eğer aşkta mutlu iseniz, huzurlusunuzdur. Tam tersi durumda hemen duygusallaşır, şöyle iç dünyanıza çekilerek geçmişi anarsınız. Aşk anlamında yılın güzel enerjilerinden biri olarak Venüs geçişi, şans verir. Sürpriz aşkları işaret eder. İlişkinizi güzelleştirir. Bekar İkizler için, yeni bir tanışmanın göstergesidir. Kendinizi huzurlu, mutlu ve uyumlu şekilde dışa yansıttığınız zamandır.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili İkizler, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihlerinde Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. Birilerine güvenip, maddi konularda planlamada bulunmak yanlış olabilir. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim. Hızlı geri dönüşler bekleyemeyiz. Bir kredi başvurusu şimdilik kaydıyla geri çevrilebilir. Bir hukuk davası temyize gidebilir. Bir miras paylaşımında zorluklar yaşanabilir. Eş veya iş ortağının bazı sorunları daha fazla ilgilenmenizi gerektirebilir. Evet istediğimiz gibi bir şeyleri yoluna koyamayabiliriz. Harcamalarımıza dikkat etmek, ekonomik düşünmek zorundayız. Enerjimiz düşük olabilir. Bir sağlık sorunumuz tekrarlayabilir. Bunların tümü, olumsuz gibi dursa da, aslında düşündüğümüzde yeniden bir şeyleri onarmak, bakmak, gözden geçirmek, hesaplamak açısından faydası bile dokunur. Belki de yanlış bir kararı önleyecek, daha sonra pişmanlık yaratacak bir meseleyi durduracaktır. Bu yönüyle ele almakta yarar var. Mars-Oğlak burcunda çok güçlüdür. Emin olunuz ki, şöyle gözlemleyip üzerinde düşündüğünüzde siz de göreceksiniz ki, yanlış birilerine güvenmişiz, yanlış kişilerden destek ummuşuz, hiç dikkat etmeden adımlar atmışız. O zaman gelin bu bilinçle dönemi geçirelim.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, eviniz alanı içinde tadilat-bakım-onarım, hijyen, bebek bakımı, el işi veya ev-ofis tarzı çalışmaların işaretçisidir. Ayrıca eğitim ve iş hayatınızla ilgili konular ön plana gelecektir. Ev veya ofis yeri kiralamak bu süreçte etkilidir.  Ev alanı içinde bu konularla ilgili konuşmalar, düzenlemeler yapılabilir. Ailenizle olan ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, onlara hizmette bulunmak, düzenlemeler nedeniyle her şeyin yerli yerine oturtulması anlamında sabırlı olmak gerekir. Mükemmellik arzusu bir hayli yoğundur veya şartlar gereği ister istemez her şeyin iyisi arzu edilebilir.

Sevgili İkizler, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay aşarı hassasiyetin işaretçisidir. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızdaki yanlış anlaşılmalar olabilir, birileri sizin hakkınız olanı vermediği gibi, iyi niyetinizi kullanabilir. Bir proje veya çalışma nedeniyle bir hayli yorulabilirsiniz. Etrafınızda olan bitene karşı bir hayli hassas yaklaşırsınız. Yenilik veya yürürlüğe koymak istediğiniz işlerin çok iyi takibinin yapılması gerekir. Çünkü bunları oturtmak zaman alır. Hangi iş, yol veya yöntemle ilerleyeceğinizi tespit etmek kolay olmayabilir. Ancak bu yanlış karar vereceksiniz anlamına gelmiyor. Sadece bir yandan ailenize destek olmanız gerekirken, iş hayatındaki belirsizlik doğal olarak bugün sizi yoruyor. Diyelim ki siz çalışan biri değilsiniz. Bu Dolunay yaşadığınız toplumdaki haksızlıklara, yanlışlıklara, ihtiyaç sahibi insanlara ve canlılara karşı duyduğunuz merhametin işaretçisi. İstiyorsunuz ki, dünya herkes için yaşanabilir yer olsun. Ancak gördüğünüz kötülükler canınızı bugün daha fazla sıkıyor. Daha önce başlanmış projelerin, yarım kalan işlerin bugün gözden geçirilmesi, eksiklerinin tamamlanması gerekiyor. Bunu göz ardı etmeyiniz. Dolunay etkisinde, bankalarla ilgili işler, vergiler, kredi ödemeleri, muhasebeyle ilgili konularda muhasebemizi iyi yapalım. Eğer bir meselede kararsızlık yaşıyorsanız, birkaç gün sonraya bırakmanızda yarar var.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili İkizler 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, özellikle ilişkinizde yüzeysel değil, derinlemesine düşünme, sağlam hareket etme zamanıdır. Düşünmeden karar vermemeli, çıkarlarınızın farkında olmalı, özellikle iş hayatınızla alakalı konularda her şeyi garanti altına almadan bir borcun altına girmemeye çalışmalısınız. Çünkü bu dönemde gerek yaşadığınız ülke ve gerekse çalıştığınız sektörün içinde bulunduğu durum ve her şeyden önce kendi durumunuz hakkında net ve gerçekçi bir şekilde saptamada bulunmanız lazım. Bunlar tam belirlenmeden ve sağlam olmadan alınacak bir kredi veya borç, daha sonra ödeme güçlüğü çekmeniz anlamına gelebilir. Temkinli gitmekte fayda var. Her konuda gerçekçi olalım.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-14-15-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 6-7-8
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, maddi açıdan güçlü olmak, bize ait olana sahip çıkmak, parasal krizleri aşarak rahatlamak, güven dolu bir ilişki yaşamak isteğimizi vurguluyor. Bildiğiniz gibi Mars ve Merkür gerilediği için, finansal konularda dışarıdan bir destek bulmak, kredi yatırım miras hukukla ilgili mevzuları halletmek pek kolay değil. Önceden adım atılmış veya düşünülmüş işler bugünlerde yavaşlamış durumda. Evlilik, ortaklık, boşanma v.b işlerinin sağlam ve düzgün hale getirilmesi için, ay sonuna kadar bir zamana ihtiyacınız var. 13 Ağustos tarihinde Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İlişkide eşin tavırları, arzuladığımız gibi davranmayışı, her şeyin yavaşlaması, aranızdaki mesafenin artışı canımızı sıkabilir. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Bu, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. İnsanları ikna etmek kolaylaşır. 26 Ağustos tarihi, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüzü ve bu konudaki hassasiyetimizi yükseltiyor. Ruhumuz güzel, iyi ve huzur verici olanı istiyor. Ancak birilerini mutlu edeyim derken, kendimizi de düşünmeliyiz. Size uymayan şartlar varsa, bir şeyler canınızı sıkıyorsa, bunu tabii ki dile getirelim. Kendimizi üzmeyelim. 27 Ağustosta Mars geri hareketi sonlanıyor. Şimdi ilişkimizle ilgili konular netlik kazanmaya başlıyor. Sakin ve soğukkanlı şekilde duruma bakacağız.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 1-5 Ağustos tarihlerinde, finansal konularda biraz dikkatli olmak, hesabı kitabı iyi yapmak gerekiyor. Mars geri hareketi nedeniyle, öyle fazla özgür davranamıyoruz. İfade etmeye çalıştıklarımız veya girişimde bulunmak istediğimizde şartlar zorluyor. Belki bir davamız var. Hukuki açıdan duruma bakmak lazım. Belki bir projemiz var. Kimlerle bunu yapacağız, ne kadar paraya ihtiyaç var, nasıl bir kaynak gerekiyor, bunları gözden geçirmeliyiz. Uranüs desteğiniz artık yanınızda. Bu yeni değişimlerin, projelerin, işlerin göstergesidir. Sadece şu aralar özellikle Eylül ayına kadar şartlar kısıtlı olabilir. Büyük borçlara girmemek lazım. Güven olgusu önemli. Sözgelimi eşiniz, sevgiliniz veya iş ortağınız aklına eseni yapan biri olmamalı. Bu sizi zorlar. Her şey para değildir. Ancak çoğu zaman önümüze çıkan en büyük engel para oluyor. O zaman sakince, zamanı iyi kullanarak hareket etmek gerekiyor.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, maddi açıdan güçlü olmak, bize ait olana sahip çıkmak, parasal krizleri aşarak rahatlamak, güven dolu bir ilişki yaşamak isteğimizi vurguluyor. Bildiğiniz gibi Mars ve Merkür gerilediği için, finansal konularda dışarıdan bir destek bulmak, kredi yatırım miras hukukla ilgili mevzuları halletmek pek kolay değil. Önceden adım atılmış veya düşünülmüş işler bugünlerde yavaşlamış durumda. Evlilik, ortaklık, boşanma v.b işlerinin sağlam ve düzgün hale getirilmesi için, ay sonuna kadar bir zamana ihtiyacınız var. Geri hareketler sona erdiğinde, ilerlemeniz kolaylaşacak, önünüzü görmeniz, ona göre bir karar vermeniz mümkün olacak. Biliyorum, maddi durgunluk, kriz veya bütçeye göre hareket etmek, geçmiş borçlar, alacaklarla uğraşmak sizi yoruyor. Fakat egonuza yenilmemeniz, bu zorlukların mutlaka bir hayırlı nedeni vardır diye düşünmemiz faydalı olacak. Ay sonuna doğru bulanıklık netlik kazanmaya başlar. Ona göre ilerlemek, işleri yoluna koymak mümkün olur.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında, yuvanız, ailevi konular, dostluklar, sosyal yaşam ve ilişkiler anlamında etkili olacak Venüs-Terazi burcu geçişi hoş ve ılımlı bir dönemin işaretçisidir. Ev hayatınızı güzelleştirir, konfor duygunuzu yükseltir, güzel bir yerde yaşamak arzunuzu yüceltir. Aile içindeki ilişkilerin düzelmesini sağlayıcıdır. Bir ev satın almayı düşünenlerin bu dönemde mutlaka mali açıdan durumlarını gözden geçirmelerinde yarar vardır.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İlişkide eşin tavırları, arzuladığımız gibi davranmayışı, her şeyin yavaşlaması, aranızdaki mesafenin artışı canımızı sıkabilir. Sanki karşımızdaki kişiyi, o da bizi hiç tanımamış gibi hissederiz. İçimizde birikenleri dışarıya yansıtıp, eyleme geçmemiz mümkün olmaz. Ancak size bir şey diyeyim. Bazı durumlarda böyle olması faydalıdır. En azından yanlış bir karardan veya gereksiz bir hareketten uzak durmuş oluruz. Evlilik kararı veya boşanmak, iş ortaklığı kurmak veya feshetmek bu zamanlarda yanlış olabilir. Ancak bunları tekrar gözden geçirmek için iyi bir zamandır. Hızla başlanan işler şimdi durgunlaşır. Tamam bitti dediğimiz bir sorun, kendini yeniden hatırlatabilir. Müdahalede bulunup hızla yoluna koyayım derken, daha fazla yorulmamız mümkündür. Bu dönemde, iş hayatımız, çocuklarımız, çocuk sahibi olmamızla ilgili gelişmelerin geri hareket bitene kadar mercek altına alınması doğru olacaktır. Mars geri hareket dönemleri zararımıza değil, bilakis ileride sorun yaşanacak bir çok meselenin önüne geçebilir. Kişinin ilişkisi konusunda veya eşin bu ilişki hakkındaki tavrını ancak geri hareket sonrası net olarak anlamamız kolay olacaktır.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, yürürlüğe konulacak, düzenlenecek, verimli hale getirilecek işler anlamında önem taşıyor. Maddi konularda da etkilidir ve akıllıca hareket edilmesini sağlar. Eğitim ve iş hayatı yoğunlaşacaktır. Buna göre planlamanızı yapınız. Yakın çevrenizle alakalı sağlık, iş veya yardımlaşma konuları gündeme gelebilir. Kimlerle bağlantıya geçtiğiniz, hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini bu süreçte saptayabilirsiniz. Titiz düşüneceksiniz. Mükemmeli arzulayacaksınız. Kardeşiniz, yakın akrabalarınızla alakalı konular üzerinde düşüneceksiniz. Bu süreçte duygusal bir takım sorunları çok fazla didikleyebilirsiniz. Özellikle bazı meseleler yolunda gitmediğinde kafanıza takabilirsiniz.

Sevgili Yengeçler, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüzü ve bu konudaki hassasiyetimizi yükseltiyor. Ruhumuz güzel, iyi ve huzur verici olanı istiyor. Dünya hayatı çoğu zaman insanı yoruyor ve insan güvenli bir liman arıyor. Daha iyi olma çabamız belki de tüm insanlık iyi olsun diyedir kim bilir? Ancak birilerini mutlu edeyim derken, kendimizi de düşünmeliyiz. Size uymayan şartlar varsa, bir şeyler canınızı sıkıyorsa, bunu tabii ki dile getirelim. Kendimizi üzmeyelim. Özellikle ikili ilişkilerde bu Dolunay, bizim fedakarlığımız, duygularımız, yaptıklarımıza karşılık sürekli idare etmek zorunda kaldığımızı gösteriyor. O yüzden, kendimizden ödün veriyorsak, buna biraz da biz neden oluyoruz demektir. Bu Dolunayın olumlu birkaç işareti var. İlham veriyor insana. Farklı ortamlarda bulunmamızı sağlıyor. Bir işin başkaları tarafından beğenilmesini, her ne kadar sorunlar olsa da, ilişkinin devamını, fikirlerimizi ılımlı şekilde birbirinize ifade edebileceğinizi görüyoruz. Bunlar hakikaten iyi işaretler. Ayrıca gelir sağlayan projeler söz konusu. Bunlar zamanla oturacak yerine. Kabuğunuzdan çıkacak, yeniliklere çok daha açık olacaksınız. Bu dolunayda buna benzer gelişmeler yaşanabilir. Öyle dört duvarınızın içinde yaşamak yok. Buna alışın artık.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yengeçler 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasındaki Oğlak burcunda ilerleyecek Mars ilişkiniz, iş ortaklığınızla, partnerinizle ilgili konularda sabır, direnç ve soğukkanlı olunması gereken zaman dilimidir. Oğlak burcundaki Mars, duygularını gizleyen, taviz vermez ancak sorumluluk sahibi bir partneri işaret edebilir. İlişkinizin niteliğine göre üzerinizde hakimiyet kurabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa bu kişilikte olan birisini kendinize çekersiniz. Bu süreçte, birlikte olduğunuz kişi veya olacağınız kişinin, seçkin ve statü meraklısı olduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak sizin üzerinizde liderlik kurmaya çalışması, verdiği kararlardan dönmemesi mümkündür. Bir şeylerin sağlamlaştırılması için sabırlı olmak durumundasınız.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-12-13-17-18-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-14-15-21-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihindeki Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkürün geri hareketleriyle örtüşüyor. Bu nedenle insanlar, olaylar, durumlar size karşıymış gibi hissetmenize yol açıyor. Biz kendimizi ifade etmek istersen, başkaları üstümüzde baskı kuruyor. Ancak unutmayalım ki, geri hareketler tüm burçlar için geçerli. Sizin, ilişkide, çalışma hayatında sakin olmanız, geçmişle alakalı meseleleri tekrar ele almanız, tecrübeniz ışığında bakmanız lazım. 13 Ağustos tarihinde Kova burcundan Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımızla ilgili konular başta olmak üzere, farklı işler, projeler ve durumlar üzerinde bir gözden geçiriş anlamı taşıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İnsanları etkilememiz, düşündüklerimizi ifade etmemiz anlamında rahatlıyoruz. 26 Ağustos tarihinde, sorumluluk hem iş hayatında hem de kişisel sağlığımızla ilgili konularda etkili. Kendimize bakmalıyız. Yatırım, kazanç, kredi, başkalarıyla ortaklaşa her türlü meseleye dikkatimizi vermeliyiz. 27 Ağustosta Mars düzeliyor. Her türlü engelle savaşmanızı sağlar ve size direnç kazandırır.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 1-5 Ağustos tarihlerinde özellikle ilişkide prensipler, bakış açısı, hedef farklılıkları daha fazla su yüzüne çıkar. Düşünürüz. Bu ilişkide neler yanlış, neler eksik veya neler engel çıkartıyor. Bu aynı şekilde karşı taraf için de geçerlidir. Her iki kişi de inatlaşmadan meseleleri ele almalıdır. Böyle bir süreçte, ben dedim sen dedin derken zaman gereksiz yere tartışmalara gebedir. İlişkinin niteliğine göre şekillenecek böyle bir haftada benim özellikle çiftlere tavsiyem, inatlaşmayınız. Birbirinizin görüşlerine karşı esnek bir yaklaşım göstermenizdir. İlişki dışındaki meselelerde bu hafta, karşıt görüşte olan kişilerle aramızda bir çatışma doğabilir. Sizin arzu ettiklerinizle başkalarının sundukları veya farklı fikirde oluşunuz sorun yaratabilir. Baskıya gelemezsiniz. Sizin ilkelerinize ters davranan kişilere tahammül göstermekte zorlanırsınız. Bu genelde uzun bir süredir devam ediyor olabilir. Eğer gerçekten sizin için inandığınız dava, yol veya ilişki önemli ise, ben derim ki sakin olunuz. Dolduruşa gelmeyiniz, sabırsız da olmayınız. Eylül ayına kadar yapmak istediklerinizi gözden geçirirseniz, farklı çözüm yolları bulabilirsiniz.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 11 Ağustos saat 12:47 burcunuzda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, kendinizi her alanda güçlü hissetmek, ailevi sıkıntıların üstesinden gelmek, ilişki sorunlarını halletmek, sizi zorlayan meseleleri kökten çözüme kavuşturmak arzunuzun işaretçisidir. Tutulmanın oluştuğu bugün uzun süredir devam eden Mars ve Merkür gerilemesi özellikle sizleri bir hayli yoruyor biliyorum. Bu nedenle insanlar, olaylar, durumlar size karşıymış gibi hissetmenize yol açıyor. Biz kendimizi ifade etmek istersen, başkaları üstümüzde baskı kuruyor. Ancak unutmayalım ki, geri hareketler tüm burçlar için geçerli. Sizin, ilişkide, çalışma hayatında sakin olmanız, geçmişle alakalı meseleleri tekrar ele almanız, tecrübeniz ışığında bakmanız lazım. Çünkü bu sorunlar yeni değil. Eskiye ait ve şimdi yüzleşmede bulunmanıza neden oluyor. Gerçekçi olmalıyız. Egonuza yenilmeyiniz. Aynı şekilde başkalarının da böyle davranarak sizi üzmesine müsaade etmeyiniz. Ailevi konularda da abartılı tepkiler, kararlar almayınız. Ay sonuna bir gelelim. Yavaş yavaş kendinizi göstererek, ifade ederek her işin, durumun üstesinden geleceksiniz. Şimdi lütfen pişman olacağınız kararlar almayınız.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkilerin canlanmasını, güzellik ve seçkinlik olgularının yükselişini sağlar. İnsanlarla uyumlu ve hoş bağlantılarda bulunuruz. Kısa bir seyahat, sevdiklerimizle beraber olmak için, bu dönemi tercih etmenizde yarar var. Hem gittiğiniz yerden hem birlikte olduğunuz kişilerden memnun kalırsınız. Venüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, fiziksel ve ruhsal anlamda sizi ışıklandırır. Bu geçişin, mesleki konularda da etkisi çok önemlidir. Eğer işinizde başarı, huzur ve rahatlık hissediyorsanız bu dönemde verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. İş girişimi düşünüyorsanız hem yeteneklerinize göre hem de maddi açıdan doyurucu olmasına önem vereceksiniz.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Kova burcundan Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımızla ilgili konular başta olmak üzere, farklı işler, projeler ve durumlar üzerinde bir gözden geçiriş anlamı taşıyor. Mars-Oğlak burcunda oldukça güçlü. Geri hareketinde ise insan her şeyi ciddiyetle ele alıyor ve belki de hiçbir şeyin kendi istediği gibi gitmemesi yüzünden sıkılıyor. Hani tasarlıyoruz, planlıyoruz, şöyle hallederiz diyoruz fakat şartlar bir adım ilerlemenin önüne geçiyor. Böyle anlarda insan öyle sakin olamıyor. Oysaki böylesi hayırlı bile olabilir. Bizi yanlış bir hareketten, adım atmaktan, uygulamaktan korur. Benim bu süreçte tavsiyem, günlük rutinde işlerinizi iyi takip etmeniz, karşınıza bir yeni fırsat veya olanak çıktığında bunu mercek altına almanız, yarım kalan işlerinizi bitirmenizdir. Yolculuklarda dikkatli olmak, işlerimizi iyi takip etmek, sağlık kontrollerimizi ihmal etmemek yararlı olacaktır.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak istersiniz. İnsanları etkilemenin kolay olduğu bir dönemdir. El becerilerinizi sergileyebilir, yaratıcı tarzda düşünürsünüz. Ancak iş ilişkilerinde hassasiyetiniz yüksektir. Huzursuzluklar, ortamda bulunan kişilerin tuhaf hareketleri, yoğunluk canınızı sıkar. Kendinizi güvende hissetmezsiniz. Kafanıza bir şeyleri takarsınız sonra da bunu büyütürsünüz. Benim tavsiyem izninizi bu zaman denk getirip, dinlenmenizdir. Yoksa verimli çalışmak zor olur. Bu dönem, kazanç anlamında işlere yönelmenizi sağlar. Bazıları yaz sezonu için belli bir süreliğine ek iş yapabilir veya bu türden işlere yönelebilirsiniz.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, parasal durumun ele alınması, hedef olarak belirlediğiniz işlerin yürürlüğe konması, gözden geçirilmesi anlamında etkilidir. Maddi açıdan doyurucu bir yaşam sürmek, arzu ettiğiniz yatırımları gerçekleştirmek istersiniz. Paranızı nereye harcadığınızın hesabını çok iyi bilirsiniz. Eğer bir iş girişiminiz varsa, bunun kazandırıcı olmasını istersiniz. İşe göre maaşınızı almak, kazandığınıza göre bütçenizi düzenlemek zamanıdır. Sosyal hayatınız, ilişkilerinizde seçici davranırsınız. Karşınızdaki insanı inceler, tutarsızlıktan hoşlanmazsınız.

Sevgili Aslanlar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunayda, bir şeyler bizi hem parasal açıdan hassaslaştırır hem de iş hayatımızla ilgili konularda gerçekçi olmaya zorlar. Doğaldır ki, biz öncelikle yakın çevremiz ve ilişkimizde gücü ve kontrolü elimizde tutmaktan yanayız. Ancak şartlar bazen bizi başkalarını düşünmeye zorladığında canımız sıkılıyor. Bugünkü Dolunayda iş hayatımızı, ilişkimizi, yatırım ve ortaklaşa olan her şeyi gözden geçireceğiz. Kim sadece kendini düşünüyor kim başkasından ne alırım peşine düşüyor. Anlamak lazım. İyi niyetin kullanılmaması için bizim de hesabımızı bilmemiz gerekiyor. Eğer biz bencil davranıyorsak birileri karşımıza çıkıp kendimize gelmemizi söyleyebilir. İş hayatı şu sıralar bir değişim süreci yaşıyor. Farklı bir şeyler yapmak istiyoruz. Ancak bunun geri dönüşü nasıl olur, bunu bilmek gerekiyor. Ne gibi yeteneklerimiz, tecrübemiz var bunu bilirsek ona göre bir yol belirleriz. Sorumluluk bugünlerde hem iş hayatında hem de kişisel sağlığımızla ilgili konularda etkili. Kendimize bakmalıyız. Yatırım, kazanç, kredi, başkalarıyla ortaklaşa her türlü bağlantının dikkatle ele alınacağı bir gündeyiz. İyi niyet tabii ki önemli. Fakat endişeye neden olan durumları da, yok saymak yanlış olacaktır. Sonradan şikayetçi olacağımız işlere kalkışmayalım.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Aslanlar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Oğlak burcu seyri azimli ve kararlı bir şekilde işlerinizi yoluna koymanızı ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmeniz gereken süreç anlamına geliyor. Otorite konumunda bulunan kişiler veya hayatın bizzat kendisi sizi sorumluluk almaya zorlar. Siz kendi istekleriniz doğrultusunda ilerlemek isterken, dışarıdaki dünya buna dur diyebilir. Kimseyle çatışmadan, işinizi ve sorumluluklarınızı bilirseniz bu süreci rahat atlatabilirsiniz. Eğer bedensel ve ruhsal anlamda sağlığınızla ilgili sorunlarınız varsa, bu dönemde mutlaka doktor kontrolünüzü yaptırınız. Mars Oğlak burcu geçişinin olumlu tarafları da var. Her türlü engelle savaşmanızı sağlar ve size direnç kazandırabilir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-14-15-19-20-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-17-18-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 19-20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 10-11-12
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüştüğü için, ay sonuna kadar çalışma hayatında, aşk ilişkinizde, çocuklarınız, çocuk sahibi olmakla ilgili konularda sizi test ediyor. Geçmişe bakıyoruz, bundan sonrası için doğru bir karar verebilmek için her şeyi gözden geçiriyoruz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aşk ve cinsel hayatın, çocuk mevzularının, yakın çevremiz ve yolculukların, finansal konuların istenilen şekilde yürümesinin önüne geçiyor. Bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyor. Verdiğimiz kararları uygulamak, sorunları halletmek ve ilerlemek pek kolay değil. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Hiçbir şeyin sizi üzmesine izin vermeyin. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. 26 Ağustos tarihinde, değerlerimiz, isteklerimiz ve ilişkiye bakış açımız önemli. Bu ilişkide neler eksik ve neler bizde hayal kırıklığı yaratıyor. Yoksa biz çok mu endişeli ve eleştirel davranıyoruz. Bunlara gerçekçi şekilde bakalım. 27 Ağustos Mars düzeliyor. Ne istediğinizi bilerek seçimlerde bulunacaksınız.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Başaklar, 1-5 Ağustos tarihindeki gelişmeler biraz da, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, zorunlu olduğumuz işler istediğimiz gibi hareket etmemizin önüne geçebilir. Mecbur olduğumuz, mutlaka halletmemiz gereken ne varsa kendini hatırlatır. Daha önce başlanan işler, projelerin tekrar ele alınması gerekir. Bazen de durgunluk olur. Tam bitti, hazır dediğimiz bir proje beklemeye alınır. Eksikler vardır veya birileri önümüze engel çıkartıyordur. Bu arada verilmiş sözler olduğu için, elimizden geldiği kadar düzenlemeye çalışırız. Bir başka olasılık, Eylül ayında sunacağız veya start verilecek işlerin yetiştirme telaşıdır. Bunun için sabırlı olmak şart gözüküyor. iş ortamındaki bir değişiklik, ekipte yaşanan sorunlar, parasal konular da bu hafta bir hayli gözüküyor. Ya sabır derler aynen öyle. Sağlığımıza tabii ki dikkat etmeliyiz. Özellikle gerginlik, stres, iş veya ev ortamındaki sorunların yarattığı sıkıntılara karşı kendinize özen göstermeyi ihmal etmeyiniz.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Başaklar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizin önünde duran engelleri aşmak, özgür olmak, güven dolu bir ilişki yaşamak arzunuzu çok daha fazla vurguluyor. Sizi daha önce bilgilendirdiğim gibi Mars ve Merkür geri hareketleri etkili oluyor. Gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar önem taşıyor. Sizin çalışma hayatında, aşk ilişkinizde, çocuklarınız, çocuk sahibi olmakla ilgili konularda test ediyor. Geçmişe bakıyoruz, bundan sonrası için doğru bir karar verebilmek için her şeyi gözden geçiriyoruz. Kaldı ki bu gözden geçirmeler gayet yararlıdır. Henüz bir şeyler tam olarak yerine oturmuyor, sizi zorluyor ama inanın ki, bunlara ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar ve siz de ona göre karar verirsiniz. Onun için endişelenmek yerine bilinçli olmak, egonuza yenilmek yerine gerçekçi olmak vaktidir. Kendinize bir bakın, kendinizle yüzleşin, fiziksel ve ruhsal anlamda bedeninize özen gösterin. Siz kendinize yabancı olursanız, kim size yakın olur ki?

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında etkili olacak Venüs Terazi burcu geçişinde, ilişkilerimizde maddi ve manevi anlamda seçkinliğe önem veririz. Partnerimizin durumuna bir bakarız. Olanaklarını da göz önüne alırız. Parasal anlamda kazanç konuları başta olmak üzere, maddi ve manevi anlamda kaliteli yaşamak arzunuzun da göstergesidir. Kişi böyle bir dönemde, uyum, huzur, seçkinlik ilkesi çerçevesinde ilişkiler kurmak ister. Bu ilişkiler hem kazandırıcı olmalı  hem de gönlünüzü hoşnut etmelidir. Girdiğimiz ortamların, birlikte olduğumuz insanların nazik, paylaşımcı kişiler olmasına dikkat ederiz.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Başaklar 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aşk ve cinsel hayatın, çocuk mevzularının, yakın çevremiz ve yolculukların, finansal konuların istenilen şekilde yürümesinin önüne geçiyor. Bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyor. Verdiğimiz kararları uygulamak, sorunları halletmek ve ilerlemek pek kolay değil. Tamam bunları okuduğunuzda berbat diyorsunuz. Ancak ben başka bir yerden baktırmak isterim. O da şudur ki, yanlış bir adımdan bizi koruyucu olabilir. İleride belki de pişmanlık duyacağız, gelişen yeni şartlar yüzünden, keşke yapmasaydım diyeceğimiz kararları işaret ediyorsa, buna neden olumsuz bakalım ki. Yakın bir zamanda problem yaşadığımız bir kişiyle şimdi tekrar karşılaşabiliriz. Bu özel de olabilir. Çevremizden bir kişi de olabilir. Aranızda yaşananlar bir kırıklık oluşturmuştur. Şimdi bakarsınız ve tekrar gözden geçirirsiniz. Kim bilir belki de sizdedir yanlış, bunu düzeltme olanağı bulursunuz. Çocuklarınızla ilgili veya çocuk sahibi olmayla alakalı kararların da mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Bugün bizim için uygun olan yarın sakınca oluşturabilir. Sabırlı olmak gerekiyor. Önemli plan ve projelerimizi tekrar ele alalım. Ne gibi eksiklerimiz var bir bakalım.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir. Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında burcunuz üzerinde  ilerleyecek Güneş, özgüven duygunuzun yükselişidir. Bu tabii ki, gayet olumludur. Böylece hem kişisel girişimleriniz hem mesleki hem de duygusal bir takım meseleler üzerinde bilinçli düşünmenizi sağlar. Akıllıca hareket edebileceğiniz bir zaman dilimidir. Bir yıl sonra yeni bir yaşa girme, yeni kararlar verme anlamında olumludur. Ayrıca iyi niyetinizi kullanan, ancak hem dostluk hem de iş anlamında verimsiz olan ilişkilerin gözden geçirilme ve bugüne dek görülmeyen, bilinmeyen durumların aydınlığa kavuşturulması yönünde de ilginç bir süreçtir.

Sevgili Başaklar, 26 Ağustos saat 14:56 karşıtınız Balık burcunda oluşacak Dolunay, ilişki veya iş ortaklığında karşılıklı iyi niyetin test edildiği zamanı işaret ediyor. Ve Başak-Balık burçları arasında oluştuğu için sizi çok fazla etkiliyor. Bir ilişkide insan hem ruhsal yönden hem de fiziki anlamda ihtiyaçlarını önemsiyor. Kendi değerlerimiz, isteklerimiz ve ilişkiye bakış açımız önemli. Bu ilişkide neler eksik ve neler bizde hayal kırıklığı yaratıyor. Yoksa biz çok mu endişeli ve eleştirel davranıyoruz. Karşı taraf bir iş ortağı veya bir partner olabilir. Bize yaklaşımı nasıl ve biz bu ilişkiyi ayakta tutmak için çok mu vericiyiz. Aynı şekilde partnerimiz de bunu bize söyleyebilir. Hem benden bekliyorsun, peki sen niye beni düşünmüyorsun diyerek serzenişte bulunabilir. Böyle bir durumda hayata bakış açınızı yenileştirmek, farklı bir pencereden bakmak gerekebilir. Tabii ki birbirinize değer veriyor ve bu ilişkiyi sürdürmek istiyorsanız. Dolunayın önemli bir görünümü var. Maddiyat devreye girerek, alışkanlıklar gibi ilişkiyi sorgulatıyor. Belki de birbirinize verdiğiniz değer, bununla alakalı olabilir. Sağlıksız bir ilişki tabii ki böyle bir Dolunayda yara alabilir. Gerçekten anlaşmaya hazır olan, sorunların farkında olan çiftler ise, gerçeklerin farkında olarak birbirlerini dinlemeye hazırdır. Çocuklar varsa, sevgi bitmemişse, saygı güven hala ayaktaysa, bir problem çıkmayacaktır. Tam tersi durumda herkes kendi bildiğini okuyacaktır. Gerçekçi olmak vaktidir.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Başaklar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında aşk evinizde etkili olacak Mars-Oğlak burcu geçişi, ciddiyet kazandırıcı, sabır verici gayet olumlu bir konumdur. Kişi ne istediğini gayet iyi bilir. Ona göre seçimlerde bulunur. Pire için yorgan yakmaz. Bastığı yerin bilincinde olduğu için, yaşadığı ilişkisinin artı ve eksilerinin farkındadır veya bu süre içinde net bir şekilde tespit eder. Bu dönem seçimlerinizi doğru ve yerinde yaparak, hedefinize odaklanmanızda yardımcıdır. Eğer ilişkinizde mutlu iseniz, ufak tefek sorunları gözünüzde büyütmezsiniz. Karşımdaki insandan eminim, ona güveniyorum diyerek sabırlı davranırsınız. Ancak burada önemli olan buna değecek biri olmasıdır. Yoksa gelir geçer bir aşkın elinde oyuncak olunmamalıdır.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-12-13-17-18-21-22-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-19-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 12-13-14
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüşüyor. Olumsuz manada ele almayın bu durumu. Bilakis, aşk hayatınız-çocuklarınız-yuvanız-ailenizle ilgili konularda yaşananları tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. Bu daha sonra işinize yarayabilir. Fark ettiğiniz ayrıntılar sayesinde yeni kararlarınızı ay sonuna doğru verirsiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aileyi ilgilendiren bir meselenin, yerleşim yerinizle ilgili bir değişimin, iş hayatınızla ilgili bir gelişimin planladığımız tarihte yapılmasına engel olsa da, bu yanlış bir karar verilmesinin önüne geçebilir. Gerçekten doğru bir istek mi, doğru bir karar mı, gözden geçirin. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İnsanları ikna kabiliyetiniz yükselir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. 26 Ağustos tarihinde sağlıklı yaşam, ailevi olgular, ilişkideki beklentiler, bizi tedirgin eden konulardaki hassasız. Ancak olmayan bir şeyi de kafamıza takarak sanki olacakmış gibi düşünmek de kendinize yaptığınız haksızlıktır. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme,  onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz. Doğru bir hedef belirleyebilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Teraziler, 1-5 Ağustos tarihleri arasında, kimden ne bekliyorsak, ne umuyorsak bunları gerek aşkta ve gerekse finansal konularda gözden geçirmeliyiz. Bu bir yeni bakış açısı kazandırabilir. Tabii ki insan her konuda önce kendini düşünür. Bu doğaldır. Fakat bu hafta, öyle her istediğimizi anında elde etmek kolay olmayabilir. Bedeli ağır olabilir. Evet bir yandan ihtiyaçlarımız var, arzularımız var, ancak diğer yandan naz niyaz çekecek halimiz yok. Peki bir çözüm yolumuz var mı? Öncelikle kredi çekmek veya yatırımla ilgili konularda biraz tedbirli ve akıllı olacağız. Çıkarlarımız tabii ki önemli. Ama bizi sıkıştıracak, üstümüzde baskı kuracak veya zorlayacak borçlanmalara, ortaklıklara dikkat etmemiz lazım. Uranüs Boğa burcunda ilerlediği için, maddi-manevi anlamda kimlere güveneceğimizi bilmemiz gerekiyor. Eğer yaşadığımız tecrübeler bize bir ders vermediyse işimiz zor demektir. Eylül ayına kadar, özellikle paraya dayalı her işimizi iyi takip etmeliyiz. Ayrıca kimseye eğilip bükülmek istemiyorsak, kaynaklarımızı doğru şekilde kullanmayı, kendimize yetmeyi de bilmeliyiz. Aşk hayatımızda eskiye ait meseleler yine gündeme gelebilir. Eğer bu kişiye bir takım nedenlerle bağlıysanız, ihtiyacınız varsa, geri adım atabilirsiniz. Ancak bu ne derece doğru bir ilişkidir? Bunu iyi anlamanız gerekiyor. Madem özgürlük istiyorsunuz. O zaman önce ne istediğinizi ve bunun size artı ve eksilerini gerçekçi şekilde gözden geçiriniz.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Teraziler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması kendinizi hem toplumsal yaşamda hem maddi anlamda güçlü göstermek, başarılı olmak, yenilikler yapmak, kimseye eğilip bükülmeden yaşamak, ailenizle, yuvanızla ilgili konuları güvence altına alarak rahatlamak arzunuzun işaretçisidir. Bildiğiniz gibi Merkür ve Mars geri hareketleri şu günlerde bir hayli etkilidir. Tutulmanın oluştuğu bugün çok daha fazla önem kazanıyor. Olumsuz manada ele almayın bu durumu. Bilakis, aşk hayatınız-çocuklarınız-yuvanız-ailenizle ilgili konularda yaşananları tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. Bu daha sonra işinize yarayabilir. Fark ettiğiniz ayrıntılar sayesinde yeni kararlarınızı ay sonuna doğru verirsiniz. Belki de öyle gelişmeler yaşanır ki, sıkıldığınız, zorlandığınız, yavaşladığınız her şey kendiliğinden düzelir, işlerlik kazanır. Onun için hemen pes etmeyin veya başkalarının sizi etkilemesine izin vermeyin. Size hayatın sunacağı olumlu gelişmelerden şüphe duymayın.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs, burcunuzda ilerleyecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen dönemdir. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, Venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk,  fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Teraziler, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aileyi ilgilendiren bir meselenin, yerleşim yerinizle ilgili bir değişimin, iş hayatınızla ilgili bir gelişimin planladığımız şekilde yürümesinin önüne geçiyor. Sanki bir eksik var veya geri geri gidiyoruz gibi. Bu bazen anlaşmazlığa, karar değişikliğinde bulunmaya, ters giden her şeye karşı içsel bir isyana neden olabilir. Ancak şu var ki, bütün bunlar sonradan düzelebilecek, telafisi olabilecek durumlardır. Biz bunu şimdi böyle görmeyiz. Kendimizi bastırırız, suçlarız, birilerine kızarız. Oysaki bu süreçte bilinçli şekilde olanlara baksak, gördüğümüz, tespit ettiğimiz noktalar sonradan nasıl da işimize yarar. İyi ki sözcüğünü kullanırız. Keşke dememek için şimdi benim tavsiyem, mücadele ettiğimiz alanlarda yeniden kendimize bir bakmaktır. Ne istediğimizi, neyi arzuladığımızı, nelerin bizi rahatsız ettiğini, içinden çıkamadığımız her şeye gelin bir kez daha dönüp bakın. Gerçekten doğru bir istek mi, doğru bir karar mı, gözden geçirin.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, hem kendinizden emin konuşursunuz hem fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, hem geçmişi hem hedeflerinizi hem de hayata bakış açınızı gözden geçirebileceğiniz bir mola zamanıdır. Hangi konularda fedakarlık yapıyor, hangi konularda yanılıyor, üzülüyorsunuz. Bunları ele alacağınız bir süreçtesiniz. Ayrıca bir proje üzerinde sakin ve oldukça sıkı çalışabileceğiniz bir dönem olduğunu da belirteyim. İşlerinizi belirli bir sistem içinde düzenli yapınız. Eksiklerinizi tamamlamak için uğraşınız. Abartılı davranmadan, kendinizi yetersiz görmeden düşününüz. Sabır gerektiren konular bu dönemde karşınıza çıkabilir. Sağlığınıza özen gösteriniz. Sizi tedirgin eden bazı durumlar gözünüzde büyüyebilir ama unutmayınız ki, bilinçli düşünen her zaman kazanır.

Sevgili Teraziler, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, sağlıklı yaşam, ailevi olgular, bir ilişkideki beklentiler, bizi tedirgin eden konulardaki hassasiyetimizi işaret ediyor. Günlük hayatta veya evin içinde sizi rahatsız eden, üzen, belki de fazlasıyla yoran konuları endişeli ele almaya meyilliyiz. Bu yanlış mı? Hayır tabii ki. Ancak olmayan bir şeyi de kafamıza takarak sanki olacakmış gibi düşünmek de kendinize yaptığınız haksızlıktır. Bu sizi bedenen, ruhen hırpalar. Meselelere gerçekçi bakmak gerekir. Evet bir şeyler yavaş yavaş değişiyor. Paraya bakış açımız, ilişkiyi ele alış biçimimiz, alışagelmişin dışında ele almamızı sağlıyor. Belki de uzun zamandır her şeyi kendi haline bırakmış, olanı olduğu vaziyette kabullenmiştiniz. Veyahut öyle tecrübeler yaşadınız ki, artık kimseye güveniniz yok. Bundan sonrasında ilişki, para, yatırım, cinsel yaşam, iş ortaklığı, paylaşılan mal, mülk, kazanç gibi konuları daha akılcı ele almamalılar. Bu Dolunay da bunun bir işareti. Ancak alışkanlıklar var ya, bizi durduruyor. Şikayet ediyoruz ama değiştirmeye kalkmıyoruz. Dolunayın önemli bir görünümü var. Bu ailevi konularda, geleceğe dönük her meselede, sağlıksız olanı geride bırakmak mecburiyeti. Başka bir yere taşınmak, bir yuva kurmak, aileden ayrılmak, boşanmak gibi istekleriniz. Bunları baskıyla veya güç uygulayarak değil, her yönüyle hak, hukuk vicdan gözeterek yapmakta fayda var.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Teraziler 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, eviniz, ailenizle olan ilişkiniz, iş-ev arası yaşamınız, yuvanızla alakalı konularda ciddiyet ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etmenizi sağlar. Doğru ve dürüst bir şekilde,  amacınızın farkında olarak disiplinli davranmanız halinde her şey yoluna girecektir. Mars Oğlak burcunda gayet güçlü bir enerjidir. Bu enerjinin desteğiyle doğru kararlar verebilir,   prensiplerinize uygun düzenlemeler yapabilirsiniz. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme,  onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz. Mars-Oğlak etkisi, size doğru yolu, doğru hedefi bulmanızda yardımcıdır.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-14-15-19-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-21-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 14-15-16
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Aileniz-yuvanız-çevreniz-eğitim veya iş hayatınız-yenilikler ve güvence konusunda geçmiş tecrübeler ışığında bugüne bakmamızı sağlıyor. Bir mola gibi. Durup, eski bir fotoğrafa tekrar bakmaya benziyor. Ayrıntılarda daha önce görmediğimiz veya umursamadığımız birçok noktayı fark ediyoruz. Bunlar doğru tespitlerde bulunarak ay sonu itibariyle olumlu yönde ilerlememizi ve karar vermemizi sağlayacak. 13 Ağustos tarihinde Oğlak burcuna gerileyecek Mars, çevre değişikliği, iş girişimi, yakınlarımızla ilgili plan ve projelerimizi yürürlüğe koymada önümüze bir takım engeller çıkartıyor. Şimdi her şeye yeniden bakmak, hayatın bize geri hareket sonrası sunacağı yeni fırsatları, olanakları, şansı beklemektir. Rutin hayatımızı sürdüreceğiz. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Akıllı olan kazanır diyelim. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. İlişkide her iki kişi de, ortak mı düşünüyorlar. Bunun üzerinde duralım. 26 Ağustos tarihinde istek ve arzularımızı özellikle aşkta gerçekçi bir şekilde ele almamızı sağlayacak. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Akrepler, 1-5 Ağustos tarihleri genel anlamıyla bir şeylerin sizi sıkıştırdığı zaman dilimidir. Bu ister sevgili veya eşiniz olsun fark etmez. Sizin ilkelerinize ters düşen bir bakış açısı olabilir. İnatçıdır ve dediğim dedik tarzda hareket ediyordur. Bu zaman zaman olan bir durumdur. Ancak şimdi bize rahatsız edici gelebilir. Böyle bir durumda bir gerginlik, zıtlaşma yaşanabilir. Kimi Akrepler için bu durum, şu andaki şartlar nedeniyle bir çıkış yolu aramanın işaretçisidir. Sözgelimi evinde bunalan, bir yenilik arayan kişinin evlenerek veya boşanma yoluyla yeni bir sayfa açma isteğidir. Fakat bu kararların mutlaka gözden geçirilmesi gerekir. Çünkü birine güvenilerek, farklı olur, şu andaki durumdan daha iyidir diyerek yola çıkmak, sonrasında pişmanlık yaratır. Bazı Akrepler için bu durum her iki yönüyle bir gerilimdir. Hem mevcut yerden ayrılmak isteği hem de kimseye bağımlı kalmadan yaşamak arzusu. Böyle bir durumda iki arada bir derede yaşamak istemeyen Akrepler keskin bir viraja girer gibidir. Biraz yavaşlamak ve Eylül ayına kadar düşünmek gerekiyor. Ondan sonra önümüzü görmek mümkün olabilir.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Akrepler, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, başarılı bir iş hayatı ve kariyerde yükselmek isteğinizi işaret ettiği gibi, bu konuda son derece tutkulu olduğunuzu gösteriyor. Siz ne olursa olsun isteklerinizi elde etmekten yanasınız. Baskıya gelemediğiniz gibi, özgürce karar vererek yaşamınızı sürdürmekten yanasınız. Haklısınız tabii ki, ancak ay sonuna kadar etkili Merkür ve Mars gezegenlerinin geri hareketi aileniz-yuvanız-çevreniz-eğitim veya iş hayatınız-yenilikler ve güvence konusunda geçmiş tecrübeler ışığında bugüne bakmamızı sağlıyor. Bir mola gibi. Durup, eski bir fotoğrafa tekrar bakmaya benziyor. Ayrıntılarda daha önce görmediğimiz veya umursamadığımız birçok noktayı fark ediyoruz. Bunlar doğru tespitlerde bulunarak ay sonu itibariyle olumlu yönde ilerlememizi ve karar vermemizi sağlayacak. Benim tavsiyem hedeflerinizi, sosyal ilişkilerinizi, amacınızı, finansal meseleleri, yatırımlarınızı, çıkarlarınızı göz ardı etmeden akıllıca hareket etmenizdir. Aceleci veya egonuza yenilerek kararlar almayınız.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu süre içinde, ilişkimizi gözden geçireceğiz. Hayatımızı, sorunlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi ve isteyip de henüz ulaşamadıklarımızı gözden geçireceğiz. Kendimize göre düşüneceğiz, durumları ele alacağız ve problemlerimizle yüzleşeceğiz. Bize göre bir ilişkide olması gerekenleri, seçimlerimizi, devam eden beraberliğimizi ele alacağız. Her anlamda hem dünü hem bugünkü durumu ele alacağız ve dengeli ve sağlıklı bir paylaşım için biz de elimizden geleni yapacağız.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Akrepler, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, çevre değişikliği, iş girişimi, yakınlarımızla ilgili plan ve projelerimizi yürürlüğe koymada önümüze bir takım engeller çıkartıyor. Bizim düşündüğümüz şekilde gelişmiyor. Daha önce başlanan işlerde bir durgunluk, isteksizlik, aşırı ciddiyet vazgeçmemize neden oluyor belki de. Verilen kararların sorumluluğunu almak istemiyoruz. Öyle mücadele edeyim, bitireyim, halledeyim diyemiyoruz. Evet bütün bunlar can sıkıcı gibi görünüyor. Ancak geri hareket dönemine bir de şu açıdan bakarsak, emin olunuz ki, rahatlayacaksınız. Sözgelimi o yolculuğa çıkamadınız, şu işi halledemediniz, bu kişiyle bir araya gelemediniz değil mi? Ne malum belki de sandığınız gibi ilerlemeyecekti. Henüz vakti değildir. Hayrınıza olmayabilirdi. O kişiyle bir araya gelmediniz. Belki yanlış bir şey söyleyecekti. Onun için benim size tavsiyem, sabırlı, bilinçli olmanızdır. Kendinizi çaresiz ve sorunları çözümsüz sanmayınız. Kendinizle ve çevrenizle bağınızı kesip atmayınız. Şimdi her şeye yeniden bakmak, hayatın bize geri hareket sonrası sunacağı yeni fırsatları, olanakları, şansı beklemektir. Rutin hayatımızı sürdüreceğiz. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz. Her şeye yeniden bakıp, daha önce görmediklerimizi fark edeceğiz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, iş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. Akıllı olan kazanır diyelim. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. Özel ilişkilerde, her iki kişi de, yaşamsal hedefleri anlamında ortak mı düşünüyorlar. Bu soru çok önemli. Ayrıca mali konularda da bu geçişin önemi var. Başkalarına bağımlı olmak yerine, kendi gücünüzle ayakta durmanız gerekiyor. Hedef belirlemeniz veya belirlenmiş bir hedefiniz varsa, buna ulaşmak için cesur olmalısınız.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, iş hayatınız başta olmak üzere, ilişki, maddi konuların ileriye dönük bir şekilde gözden geçirildiği zaman dilimidir. Kimlerle iş, özel ve toplumsal anlamda ilişkimiz var bunları gözden geçireceğiz.  Plan ve projelerimiz üzerinde düşünmeliyiz. Hedefimiz ile izlediğimiz yol aynı mı, bu hedefe nasıl varabiliriz? Bunlar üzerinde duralım.  Verimli olana yönelmeli, kısır bir döngü içinde dolanıp durmamalıyız. İşimizde mutlu muyuz? Hayatımızdan memnun muyuz? Nasıl dostlara sahibiz? Bunlara bir bakalım. İşlerimizi organize edelim. Becerilerimizi geliştirelim ve kazanalım. Güçlü ve bizi destekleyecek kişilere yönelim. Ivır zıvır işlerle vakit kaybetmeyelim.

Sevgili Akrepler, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, istek ve arzularımızı özellikle aşkta gerçekçi bir şekilde ele almamızı sağlayacak. Görünen gerçekler de buna yardımcı olacak. Daha seçici olmanın, belki de bugüne dek farkına varmadığımız ilişki tercihlerimizin değişimi anlamına gelecek. Bugüne dek bir çok tecrübe yaşadık, birçok kez aşık olduk, yanıldık veya doğru sandık yaşadık. Ancak şimdi, karşımıza çıkan partnerlerin işi zor. Çünkü seçiciyiz, öyle kolay kolay ipi kimsenin eline vermekten yana değiliz. İlişkimize bakacağız bugün. Belki yalnızız, o zaman neyi tercih ediyoruz, neleri istemiyoruz bunları tespit edeceğiz. Uymayan, bizi yoran veya zorlayan hiç kimseye tavizimiz yok. Olmamalı da. Ancak eğer bizim bir yanlışımız varsa, o zaman da kendimize şöyle gerçekçi bakacağız. Bu Dolunay, uzun süredir devam eden sağlıklı bir ilişkinin evliliğe dönüşmesini, tam tersine sorunlu beraberliğin bitirilmesi şeklinde bir sonuç yaşatabilir. Gizli ilişkisi olanlar sizler için son derece önemli bir Dolunay bu. Aklınızı başınıza alma vakti. Eğer bu durum sizi üzüyorsa, böyle bir kabuk içinde gizleniyorsa, lütfen geleceğinizi düşünün. Bu Dolunay, ileriye yönelik bir proje teklifi, daha önce başlanmış bir işin bitirilmesi, titizlikle analizini yaptığımız bir konuda karar verilmesi şeklinde olumlu işaretler taşıyor. Büyüklerinizden destek görmenizde de yardımcı oluyor.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Akrepler 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri  arasında devam edecek Mars-Oğlak burcu seyri, iş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek engelleri, karamsar düşünmeden kararlı bir şekilde yapmanız halinde her türlü güçlüğün üstesinden gelebilirsiniz. İş başvurularında bulunabilirsiniz. Adımlarınızı atarken bir sonraki hamlenizin hesabını gayet iyi yaparsınız. Günlük hayatta programlı hareket etmek, enerjinizi neye yönlendireceğinizi bilmek çok önemli. Siz bunun farkında olursanız gerisini düşünmeyin. Sadece disiplinli bir şekilde çalışın. Eğer iş sorununuz varsa, bu dönemde araştırmalarda bulunun. Bir atılımda bulunmak istiyorsanız, enine boyuna artısını eksisini hesaplayın. Güçlü ve konusunda deneyim sahibi kişilerle iletişime geçin. Eğitim hayatından olan derslerinize mutlaka iyi çalışın. Sorumluluklarınızın farkında olun.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 8-9-12-13-17-18-21-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüşüyor. Şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdi dersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, finansal anlamda, plan ve projelerimizi şimdilik kaydıyla yavaşlatıyor. Harcamalara dikkat etmeliyiz. Bizi sınırlandırıyor çünkü tutumlu olmayı, tedbirli davranmayı öğretiyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. 26 Ağustos tarihi, bir değişimin işaretçisi. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmaya karar verebilir. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Yeni hedef belirleme, ciddiyet, güven, sağlamlık çerçevesinde ele almamız kolaylaşıyor.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 1-5 Ağustos tarihlerinde farklı işlere yönelerek özgürce yolumuzda ilerlemek isteriz. Mars geri hareketi nedeniyle, kurumsal çalışmalar, hep aynı kısırdöngü içinde yaşamak bize zor gelir. Öyle bir şey olmalı ki, hem bağımsız yaşayayım hem de rahat bir hayatım olsun deriz. Fakat biraz alışkanlık, biraz endişe veya korkularımız bunu yapmaya mani olur. Aslında burada önemli olan, Eylül ayına kadar öncelikle neyi istiyoruz, nasıl bir düzende yaşamaktan yanayız, bunlara ciddi anlamda bakmak gerekiyor. Çünkü Eylül sonrası yine aynı istek ve arzular bize yeni kararlar aldırabilir. Hazırlıksız olmamak için, şimdi oturup düşünmemiz lazım. Ezbere işlere kalkışamayız. Hani büyüklerimiz der ya, hamama giren terler misali. Siz de isteğinizden eminseniz, karşınıza çıkan engellerden çekinmezsiniz. Sadece değişiklik olsun diye bugün bir adım atarsanız, o zaman bu yükün altından kalkamazsınız. Zaten görünen, iş sahası, ortamı, şartları eskisi gibi doyurmayacak sizi. Maddi-manevi anlamda tatmin olmadığınız bir yerde durmayacaksınız. Ben şu şartlar altında yaşamak, şöyle bir rahat etmek istiyorum diyeceksiniz. Bu zamanla pişerek, olgunlaşacak bir istektir. Aceleye getirmeyiniz. Gerçekten eminseniz o zaman korkmayınız.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, yenilikler yapmak, özgür olmak, canlanmak, kendinize gelmek arzunuzu gösteriyor. Siz oldukça hırslı, tutkulusunuz. Çünkü özgür olmak, yenilikte bulunmak, maddi açıdan güçlenerek rahat etmekten yanasınız. Ancak biliyorsunuz, Merkür ve Mars geri hareketi nedeniyle şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Ancak o sabrı göstermek de yoruyor. Seyahatlerde, yeni tanışmalarda, görüşmelerde, eğitimde, çevre değişikliği gibi konularda kısıtlanmışız gibi hissediyoruz. Sözgelimi daha önce verilmiş bir söz yerine getirilmiyor, beklediğimiz bir destek gelmiyor, sanki her şey durmuş, ters gidiyormuş gibi geliyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdiğini görürüz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs Terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir. Ancak unutmayalım Mars, 13 Ağustos tarihine kadar Kova burcunda geri hareketini sürdürüyor. Yeni olan her şey mercek altına alıp üzerinde düşünülmelidir.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, finansal konularda beklentilerimizi ve bu konudaki plan ve projelerimizi şimdilik kaydıyla yavaşlatıyor. Doğal olarak bizler de harcamalara dikkat etmeliyiz. Bizi sınırlandırıyor çünkü tutumlu olmayı, tedbirli davranmayı öğretiyor. Aslında bu gayet yararlı. Fakat insanız tabii ki, bu durgunluğu tedirgin karşılıyoruz. Yavaşlarken aslında bütçemizi yeniden gözden geçirebiliriz. Piyasanın şartlarına bakarız. Elimizde yabancı para varsa, altın almışsak, bir yatırım yapmışsak, beklemede kalırız. Ekonomik düşünmeliyiz. Etiketlere bakmayı, garantili olana yönelmeyi unutmayız. Eğer elimiz çok açık, hiç düşünmeden gereksiz şeylere para yatırıyorsak, şimdi otomatik olarak çekiniriz. Yeniden kazanç olanaklarını, yarar-zarar hesaplarını kontrol ederiz. Hani biraz insanın kendini terbiye zamanıdır. Bir iş düşünüyorsak her yönüyle ele alırız. Her konuda verilen emeği, mücadeleyi, mevcut duruma bakarak ele alırız. Ben yorumda bu dönemin olumlu açıdan kullanımı üzerinde duruyorum. Bunlara dikkat edildiğinde geri hareketi çok verimli değerlendirip, sonrasında rahat edebiliriz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasındaki Merkür-Aslan burcu geçişi, iletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, Başak burcunda seyredecek Güneş, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde titiz düşünmenin, sıkı çalışmanın, araştırmacı ve organize bir şekilde hareket etmenin son derece önemli olduğu zaman dilimidir. Ayrıca yüksek eğitim, inanç, akademik ihtisas, gelişim, büyüme ve verimlilik anlamında kıymet taşır. Siz artık becerilerinizi iş hayatında göstermek istiyorsanız, ustalaşmak ve toplum içindeki yerinizi belirlemekten yana iseniz, ben derim ki artık dağınıklığı bırakıp bol bol çalışın. Birilerine hizmet etmeniz mi gerekiyor, bundan gocunmayın. Çaba sarf etmeniz mi gerekiyor, bunu geleceğinizi düşünerek yapın. İş ortamında gayret gösterin.

Sevgili Yaylar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, dışarıda görevlerini, sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan bireyin, aslında iç dünyasındaki yalnızlığı vurguluyor. Çabalıyoruz, bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Ancak istediğimiz bu mu, böyle bir yaşam mı bazen düşünmeden edemiyoruz. Bu Dolunayda böyle bir sorgulama hali söz konusu. Bir değişim yenilik istiyoruz. Ancak öncelikle bakmamız gereken nokta, neden bu değişime ihtiyaç duyduğumuzdur. Çünkü sürekli vermeye, sonra şikayet etmeye, ardından yine aynı ruhla devam edersek o değişiklik de bir işe yaramaz. Dolunayın önemli görünümleri var. Günlük tempomuzu, yaşam stilimizi, çalışma hayatımızı yenileştiren, değiştiren bir etki. Biz zaten böyle bir şey istiyoruz. Bu değişim, yavaş yavaş hayatımızda etkisini gösterecek. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmayı hayal edebilir. Bu Dolunaydaki sorgulamanın özünde verdiklerimiz ile aldıklarımızın muhasebesi var. Belki bu nedenle hassas ve bazı kişilere eleştirel davranıyoruz. Özellikle geleceğimiz söz konusu ise, kimsenin baskısına, bizi yormasına izin vermeyeceğiz. Fiziki ve ruhsal olarak kuvvetli olmak isteyeceğiz.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Yaylar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, işinizden elde ettiğiniz gelirinizle ilgili gayet ciddi bir şekilde düşündüğünüz bir süreçtir. Eğer şu anda çalıştığınız yerde düşük bir ücretle çalışıyorsanız bu durum sizi bir hayli rahatsız ettiği için, bir an önce buna çözüm bulmak istersiniz. Mars Oğlakta gayet temkinli, sabırlı ve planlı davranılmasını sağlar. Ne olursa olsun enine boyuna duruma bakarsınız. Her ne kadar bir Yay sabırsız diye bilinse de, Mars-Oğlak geçişlerinde Yayların daha az para harcadığına şahit oluyoruz. Çünkü bu olgunun hayatınızdaki öneminin gayet iyi farkında olduğunuz bir geçiştir. Ayrıca aşk hayatınızı ilgilendiren konular üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir zaman olduğunu belirteyim. Ciddiyet, güven, sağlamlık olgularını önemseyelim.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-10-11-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20-21
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. 13 Ağustos tarihinde burcunuza gerileyecek Mars, kişisel kararlara, ailevi konulara, uzun vadeli hedeflere, önemli bazı plan ve projelere tekrar bir göz atmamızı gerektiriyor. 19 Ağustos tarihinde, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. 26 Ağustos tarihi, iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Bizi rahatsız eden kişilerden, ilişkilerden uzak dururuz. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz.27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İşlerinizi başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 1-5 Ağustos tarihlerinde parasal konularda öyle büyük harcamalar veya yatırımlara yönelmeden önce iyi düşünmek lazım. Çünkü Mars geriliyor ve Eylül ayına kadar parasal durumu, kaynakları, hedefleri gözden geçirmek ve tabii ki bütçemizi zorlamamak lazım. Organize etmek, bir şeyleri planlamak şu aralar pek kolay değil. İnsanız, iyi şartlarda yaşamak, hayatın güzelliklerini yaşamak istiyoruz. Bu durumda bazen ne harcadığımızı, ne yaptığımızı bilemiyoruz. Bu hafta evet bir sıkışıklık var ama şöyle de bir olumlu tarafı var. Hakikaten bir değişime ihtiyacınız olduğunun farkındasınız. Bu durum, yeni arayışları da beraberinde getiriyor. Sözgelimi yeni kaynaklar yaratmak, yeteneklerinizi bir alanda göstermek, belki daha farklı bir işe yönelmek gibi. Benzersiz ve orijinal olanı istiyoruz. Zaten Oğlaklar artık rahat etmek istiyorlar. Aşkta da durum bu. Yürümeyen, zorlayan, yoran veya sürekli sıkıntı yaratan kişiyi hayatımızda istemiyoruz. Huzur kadar değişim de ilgimizi çekiyor. Benim bu hafta size tavsiyem, hem bu yazdıklarımı gözden geçirmeniz hem de Eylül ayına kadar en azından riskli harcamalardan, kararlardan kaçınmanızdır.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, finansal meseleleri halletmede, arzu ettiğiniz hamleleri yapmakta bir hayli tutkulu olduğunuzu gösteriyor. Ödemeler veya alacaklarla ilgili meseleler bir hayli önem taşıyor. Kişisel olarak gayet hırslı, azimli ve başarılı olmak için gayret gösteriyorsunuz. Ancak size daha önce belirttiğim gibi, Merkür ve Mars gezegenleri geri hareket sürecindeler. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. Hatta daha sonra bunun yararlı olduğunu anlarız. Onun için harcamalarımıza dikkat edelim. Kredi kartı kullanırken, kredi çekerken, birisine söz verirken çok iyi düşünmeliyiz. Oldubittiye getirmemeliyiz. Ayağımızı yorgana göre uzatmalıyız. Bu sıkıntılar, durgunluklar ay sonuna doğru düzelmeye, netlik kazanmaya başlar. Ona gere kararımızı veririz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal,  sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında burcunuza gerileyecek Mars, kişisel kararlara, ailevi konulara, uzun vadeli hedeflere, önemli bazı plan ve projelere tekrar bir göz atmamızı gerektiriyor. Belki şu sıralarda bir hamlede bulunamayacağız. Ancak doğru ve yanlış olanları tekrar ele alıp, tespitte bulunacağız. Belki de bunu yapmasaydık, sonradan pişman olacağımız bir karar verecektik. Bu açıdan bakarsak geri hareketler geriye bakıp, ileriyi hesaplamada bir hayli yararlıdır. Bizler ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu şartlara da bakmalıyız. Belki dış etkenler nedeniyle yavaşlıyoruz, bu bizim elimizde olmayabilir. İnsanın yapmak istediklerini şöyle bir kendi içinde ele alarak, kararlarını süzgeçten geçirmesi sonraki hamlelerinde başarılı olmasını sağlayacaktır. Geri hareket, sözünü ettiğim konularda yeni bir girişim planı için uygundur. Daha önce adım atmış işlerimizin eksiklerini kontrol etmemizde yararlıdır. Nasıl bir yol izlememiz gerektiğini şimdi daha iyi görebiliriz. Kendimizi üzmeden, aceleci veya tedirgin olmadan süreci geçirmeliyiz. İşlerimize bakacağız, günlük hayatın rutin işlerliğine göre tedbirli ve dikkatli şekilde zamanı geçireceğiz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir. Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir.

Sevgili Oğlaklar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay birçok açıdan besleyici ve büyütücüdür. Sizin hayata nasıl baktığınız önemli tabii ki. Hem çevremizle ruhsal anlamda kurulan bağlantılar hem de dünyayı gerçekçi bir gözle ele alanlar, değişime açık ve gelişmelere kayıtsız kalmayanlardır. Tam tersine alışkanlık, aşırı duyarlılık, şikayetçilik, eleştirdiği halde bir şey yapmayanlar için bu Dolunay zorlayıcı olacaktır. Biz olumlu tarafından bakalım. Öncelikle hayatı ele alış biçiminde radikal değişimler görüyoruz. Kendimize bakmak, güzellik, sağlık, aşk, değişime açık olmak, kendimizi yenilemek gibi. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda önem taşıyacak. Çevreniz sizi başarıyla ve örnek kişi kabul edebilir. Sizde görülecek yenilikler başkalarına ilham verebilir. Tabii ki bundan iş hayatı da nasibini alır. Öyle üzerimizde baskı kuran sistemler yerine kendi isteklerimizi öne süreceğimiz bir yol deneyebiliriz. Belki iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Yaşımız ve yaşam stilimize göre çocuk sahibi olabilir, çocuklarımızdan maddi-manevi destek görebiliriz. Ilımlı yaklaşmayan, dengeyi bozan kişilerden uzaklaşırız. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz. Bütün bu gelişmelere sıcak bakanlar bu Dolunayda sorun yaşamazlar.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Oğlaklar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek güçlü Mars, hem ilişkiniz hem yaşamsal hedefiniz hem de genel olarak kendinizi gayet olumlu bir şekilde yönlendireceğiniz zaman dilimidir. Doğanızda bulunan sabır, kararlılık, disiplin ve sorumluluk özellikleri, Mars geçişiyle cilalanır. Burcunuz üzerinde iki yıl sonra geçiş yapan Mars hakikaten gayet olumludur. Siz zaten ne yaptığını bilen insanlarsınız. Rutin işlerinizi, görevlerinizi gayet başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz. Bu süreç, amaca uygun şekilde insanın kendini yönlendirmesini sağlar. Sağlığınızı güçlendirir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-12-13-17-18-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-14-15-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

kova

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketiyle örtüşüyor. İlişkide aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, kendi kendimizi engellememize, planlarımız ve projelerimiz yönünde cesaretimizin sınanmasına neden olabilir. Yavaşlamak gerekiyorsa evet yavaşlıyoruz. Ama bu pes etmek değil, sadece yapılacakların yeniden ele alınışıdır. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Şimdi planlarımız üzerinde yeniden düşünüp, verdiğimiz kararları uygulayacağız. Ancak miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı korumaya geri hareket bitse bile özen gösteriniz. Sözgelimi 26 Ağustos tarihinde, parasal sorunlar sizi biraz zorlayabilir. Bütçenizi aşmayınız, hesabınızı biliniz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Daha önce gözden geçirdiğiniz, karar verdiğiniz işlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 1-5 Ağustos tarihindeki özel bir görünüm, sizler açısından çok daha önemli. Çünkü burcunuzda gerileyen Mars, amaç ve hedeflerin, yenilik ve değişimlerin gözden geçirilmesini gerektiriyor. Belki daha önce bir adım attınız, bir karar verdiniz ve uyguladınız. Şimdi Eylül ayına kadar biraz yavaşlayacağız. Ancak bu olumsuz görülmemeli. Belki de daha önce farkına varmadığınız birçok noktayı tespitte faydalı olacak. Diyelim ki, uzun süredir düşündüğünüz bir proje var ve siz bugünlerde bunu yürürlüğe koymak istiyorsunuz. O zaman lütfen tekrar duruma bakınız. En azından Eylül ayına kadar araştırınız. Bu haftanın zorluk yaratabilecek bir başka yanı, değişim arzunuzun ev ve ailevi konularda da etkili olmasıdır. Belki de artık aynı yerde, aynı düzende yaşamak yerine farklı bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Uzun zamandır bekarsanız, evlilik düşünebilirsiniz. Epeydir sorunlu olan bir evliliği bitirebilirsiniz. Ancak bütün bunların dediğim tarihe kadar tekrar ele alınmasında yarar var. Tam karar vermek için bu süre önemli gözüküyor.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, evlilik, iş hayatı, boşanma, yeniden bir araya gelme, fiziksel ve ruhsal sağlığımız gibi geniş bir alanda etkili olup, bu meseleleri tekrar gözden geçirmemizi sağlıyor. Bir tür yüzleşme hali diyebiliriz. Merkür ve Mars gezegenlerinin bizzat siz Kovaları zorladığı bugünlerde, aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Bir yanıyla ilişkiyi ayakta tutmak için direniriz diğer yanıyla kurtulmak isteriz. Kişisel anlamda bize en uygun olduğunu düşündüğümüz bir karar veririz. Ancak bu kararın doğruluğundan şüphe ederiz. Bu iki arada bir derede vaziyetler, dengemizi bozar. Peki ne yapmak gerekiyor? Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık  bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz  zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır. Ancak şunu da unutmayalım. Mars, 13 Ağustos tarihine kadar burcunuzda gerileyecek. Benim tavsiyem, yenilik anlamındaki her şeyin gözden geçirilmesinde fayda var.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, kendi kendimizi engellememize, planlarımız ve projelerimiz yönünde cesaretimizin sınanmasına neden olabilir. Bazen de tam tersine içimizde bir öfkenin biriktiği, aşırı mücadele sonucunda yorgun düşmenin göstergesidir. Bu iki durum da dönemin yanlış şekilde ele alınması halidir. Oysaki böyle zamanlarda, psikolojik ve fiziksel sağlığımız için, bir mola süreci olarak görüp, kendimizi rahatlatmaya, toparlamaya çalışmalıyız. Biraz işten güçten uzaklaşmak, tatil yapmak, dinlenmek iyi olur. Böylece yorulan bedenimiz rahatlar, kendimize geliriz. Ben buna güncelleme olarak bakıyorum. Geçtiğimiz sürece göre ayarlanıyoruz. Yavaşlamak gerekiyorsa evet yavaşlıyoruz. Ama bu pes etmek değil, sadece yapılacakların yeniden ele alınışıdır. Böylece zararımıza olandan uzaklaşıp, yararlı olanı görebilir, tespitlerde bulunarak daha sonra gereken hamlede bulunabiliriz.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, etkili olacak Güneş-Başak burcu süresince, iş veya özel  ilişkilerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz. Ortaklaşa işler, finansal bölüşümler, kredi, vergi, borçlar, iş ortaklıkları, mal ve kazançlar, bizi zorlayan veya aklımızı kurcalayan hesaba dayalı plan ve projeler üzerinde şöyle bir hesaplamada bulunalım. Muhasebemizi iyi yapalım. Artı ve eksileriyle gözen geçirelim. Yatırım konularında piyasanın durumuna bakalım. Eğer bir sıkışıklığımız varsa bu krizi aşalım derken, sonradan zorlanacağımız riskler altına girmeyelim.

Sevgili Kovalar, 26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, parasal konularda sizi biraz zorlayabilir. Hele hesapsız alışverişler, başkalarına güvenme veya gereğinden fazla yapılan iyilikler gibi. Hani etimiz ne budumuz ne derler ya. Sizin de kendi bütçenizi aşmamanız, biraz hesabınızı bilmeniz gerekir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak bu Dolunayda artı ve eksileriyle gözden geçirmeliyiz. İş tercihinde bulunurken, ne kazanacağımızı nasıl bir ortamda çalışacağımızı incelemeliyiz. Ödemeler ihmale gelmez. Sağlık, özel veya işle ilgili harcamaların muhasebesi tutulmalı. İlişkinizde veya ilişki tercihinde bulunurken sadece para merkez alınmamalı ancak aşk da gözümüzü kör etmemeli. Bir şeylerin değişmesini, sağlamlaşmasını, kalıcı olmasını istiyorsak, o zaman gerçekçi olacağız. Bu Dolunayda insanların bize ne kadar yakın ve samimi olduklarını sorgulayacağız. Dolunayın son derece etkili bir görünümü var. Artık bir şeylerin değişeceğini söylüyor. Yöneticiniz Uranüs, sıkı sıkıya yapıştığınız her şeye yeni bir form getiriyor. Bu en fazla aile yaşamınızda, oturduğunuz yer, geleceğinizi yeniden dizayn etmenizde görülüyor. Sözgelimi uzun yıllardır oturduğunuz yerden ayrılabilir, başka bir yere taşınabilirsiniz. Farklı bir şehirde yaşamanızı sürdürebilirsiniz. Değişim arzusu ve dönüşüm kolay değildir. Ancak gelişmeler yeni bir yolu karşınıza çıkarıyorsa, bu tesadüf olmayacaktır.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Kovalar 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, hedeflerinizi tespit etme, çevresel konularda düşünme, amacınıza uygun şekilde nasıl hareket edeceğinizi belirleme anlamında etkili olup, sabır, kararlılık, direnç kazandırıcıdır. Endişelerinizi mantıklı bir şekilde çözümlemenizde size destektir. Şimdi durun, düşünün, disiplinli hareket ederek hedefinize odaklanın. Kimsenin ne dediğine bakmayınız. Engelleri, şanssızlık olarak değil aksine sizi hedefinize götürecek atlama taşları olarak görünüz. Amacınızı belirlemek, bastığınız yeri bilmek, hedef belirlemek ve mevcut işinizle ilgili konularda ne yöne gideceğinizi tespit etmek anlamında ben bu geçişi sizler için olumlu buluyorum.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-14-15-19-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-17-18-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüştüğü için, bir şeyler olgunlaşmıyor, girişimler veya planlar hızlı ilerlemiyor. Biraz geriye çekilmiş durumdayız veya böyle hissediyoruz. Oysaki bir mola gibi düşünsek, olan bitene bir daha baksak, gerginlik yaşamayız. Kendi çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. Birilerinin bize karşı yaklaşımlarını çok daha fazla önemseyeceğiz. Fakat aceleyle karar vermeyeceğiz. 13 Ağustos tarihinde Mars geriliyor. Bir durgunluğun işaretçisidir. Bazen de adım atmak isterken, bir nedenle mücadele etmek yerine beklemede kalmak halidir. Bu süreçte önemli olan zamanı iyi değerlendirmektir. Hedeflerimizi gözden geçirmemiz gerekir. Belki de izlediğimiz rota yanlış olabilir. Bu zaman aralığında bunu fark etmek işimize yarayabilir. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. 26 Ağustosta, araştırmalar, gruplarla temas, sağlam ve uzun vadeli işlere yöneleceğiz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Hedef belirleme, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma, parasal konularda dikkatli ve ciddi şekilde bütçenize uygun hareket etme yönünde faydalıdır. Güçleniyorsunuz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Balıklar, 1-5 Ağustos tarihlerinde, burnumuzdan soluruz desek yeridir. Bir yandan değişim arzusu diğer taraftan kaygılarımız bizi baskı altına alır. İstesek de kaçış yok gibidir. Oysaki yavaş yavaş farkına vardığımız bir şey var. Biz eskisi gibi değiliz. Hem maddi açıdan güvence arıyoruz hem de ruhumuz özgür olsun istiyoruz. İyi de, özgür kişinin güvence derdi olur mu? Öncelikle şu aralar aklımıza gelen, karşımıza çıkan, kulağımıza gelen ilginç projeler veya tanıştığımız kişiler hakkında net bir görüş sahibi değiliz. Tamam belki ilginç geliyor ama ne kadar etkili olur, hayatımıza nasıl bir değişim getirir iyice anlamak lazım. Kaldı ki, zararlı da olabilir. Öyle gruplar içine gireriz ki veya öyle insanlarla bir araya geliriz ki, bunların dost mu, düşman mı olduğunu anlamak için zaman gerekiyor. Eylül ayına kadar bakacağız. Artı ve eksileriyle ele alacağız. Riskli işlere kalkışmayacağız.

6-12 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Balıklar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, çalışma hayatınız, kendinizi güçlü görmek arzunuzu işaret ettiği gibi, yeni bir yol belirleme ihtiyacınızı da vurguluyor. Ayrıca, sizi baskı altına alan her şeyden uzaklaşmak, hedefinize göre ilerlemek isteğiniz de şu aralar bir hayli önem taşıyor. Biliyorsunuz, Merkür ve Mars gerileme etkisindeyiz. Bir şeyler tam olgunlaşmıyor, girişimler veya planlar hızlı ilerlemiyor. Biraz geriye çekilmiş durumdayız veya böyle hissediyoruz. Oysaki bir mola gibi düşünsek, olan bitene bir daha baksak, gerginlik yaşamayız. Kendi çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. Birilerinin bize karşı yaklaşımlarını çok daha fazla önemseyeceğiz. Fakat aceleyle karar vermeyeceğiz. Toplumsal veya özel ilişkilerimizde kendi ihtiyaçlarımızı elde etmenin daha akılcı yollarını araştıracağız. Kendimizi ihmal etmeyeceğiz. Hedef değişikliğinde bulunmak yerine, hedefimize varmamızın önündeki engelleri şöyle bir gözden geçireceğiz. Ay sonuna doğru gözden geçirdiğimiz ve karar verdiğimiz işleri yürürlüğe koyabileceğiz. Sağlıklı, verimli bir şekilde hayatımıza yön vereceğiz ve zaman kaybetmediğimizi göreceğiz.

7 Ağustos saat:02:27-9 Eylül saat:12:25 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi gelirlerin genelde eş kanalıyla olabileceğini işaret ediyor. Bekar Balıklar için hoş bir etki diyebiliriz. Finansal açıdan beklediğiniz destekleri görürsünüz. Ancak küçük bir uyarıda bulunayım. Bu geçiş ilişkilerinizi parasal yönüyle ele alarak değerlendirmenize neden olabilir. Bir de kredi kartlarımıza yine de yüklenmemeye çalışalım. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir.

13-19 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Balıklar, 13 Ağustos saat:05:14-27 Ağustos saat:17:05 tarihleri arasında Oğlak burcuna gerileyecek Mars, hedef olarak belirlenen işlerimizde yetersiz imkanlar nedeniyle yaşanan durgunluğun işaretçisidir. Bazen de adım atmak isterken, bir nedenle mücadele etmek yerine beklemede kalmak halidir. Bu süreçte önemli olan zamanı iyi değerlendirmektir. Dünya durmuyor, hayatımız devam ediyor ve tabii ki güncel olarak işlerimizi aksatmamamız lazım. Bunun dışında kendimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Belki de izlediğimiz rota yanlış olabilir. Bu zaman aralığında bunu fark etmek işimize yarayabilir. İnsan bazen inatla diretir ve yaptıklarını mazur görür. Oysaki yanlıştadır. Öfkeli veya bazen oldukça mesafeli şekilde hareket edişi, sosyal ilişkilerini bozabilir. İşte bu süreçte bunlara yeniden bakma fırsatı yakalarız. Böylece yanlıştan dönebiliriz. Aynı şekilde dostluklarımızı ele alırız, gözlemde bulunuruz. Daha önce fark etmediğimiz bir hareket veya tavır gözümüze ilişir. Bu da yararlı olabilir. Bizi gereksiz zaman kaybından, hayal kırıklığından uzaklaştırır. Şu aralarda daha önce karar verdiğiniz bir tatil programı kendinizi toparlamanızı sağlayabilir. Birden bire karar vermek, yola çıkmak, düşünmeden para harcamak tabii ki yanlış olacaktır.

19 Ağustos saat:07:25-6 Eylül saat:05:38 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bilhassa çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Bu dönem, ailevi, ilişkiniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak gözden geçirmelerin, düzenlemelerin, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzun işaretçisidir. İşimizden memnun muyuz? Çalışma ortamında konum olarak lider bir pozisyonda mıyız? İşimizi severek mi yapıyoruz? Serbest mi yoksa birinin emri altında mı çalışmaktayız? Hangi durum olursa olsun, burada asıl nokta, verimli bir işe sahip miyiz sorusuna cevap vermek. Yetkin miyiz değil miyiz? Bütün bunlara bir bakmalıyız. Bir de sağlıklı mıyız? Ne gibi şikayetlerimiz var? Bunları da ele almalıyız.

20-26 AĞUSTOS HAFTASI

23 Ağustos saat:07:08-23 Eylül saat:04:54 tarihleri arasında, Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ilişkiniz-iş hayatınız-ailevi konular üzerinde  dikkatlice durulan zaman dilimidir. İlişkinizde eğer sorunlar varsa, bunların sebepleri bulunmalı, düzeltilmesi mümkünse karşılıklı olarak çaba sarf edilmelidir. İlişki düzgün şekilde yürüyorsa, bu dönemde evlenmek gibi bir kararın verilmesi, bu meselenin aileyle görüşülmesi, olur veya olmazları üzerinde yeniden gözden geçirmeler faydalıdır. 

Sevgili Balıklar, 26 Ağustos saat 14:56 burcunuzda oluşacak Dolunay, tabii ki sizler açısından çok daha önemlidir. Çünkü hem ilişkiler hem yakın çevre hem de hedeflerin gözden geçirilmesi gerekecek. Öncelikle ruhsal yanı güçlü olan Balıklar, ilişkide kılı kırk yarıyorlarsa, aradıklarını bulamadıklarında şikayetçi olacaklar, eleştireceklerdir. Aynı şekilde partnerin de bir tepkisi olacaktır. Bir başka olasılık, kimi balıklar fazlasıyla verici ve empatik davrandıkları halde, partnerin eleştirel tutumuna içerleyeceklerdir. Bu Dolunay biraz da sizin ilişkinizin niteliğine bağlı bir hassasiyet yaratacaktır. Ancak bunun dışında olumlu yönleri de var. Öncelikle çevreniz artık değişiyor. Yenileşiyor ve sizler farklı alan ve ortamlarda görünmeye başlıyorsunuz. Bu yeniliklere kayıtsız kalamazsınız. Yaratıcı çalışmalar, insanlarla kurulan diyaloglar, projeler gündeminizde yer alacak. Bu doğal olarak daha özgür ve daha kendine yetebilen kişi profiline sahip olmanızı sağlayacak. Hedefe varmak önemli sizin için. Bu Dolunayda sadece ilişki meselelerine kafa takıp, hayatı kendi haline bırakmadığınızı göreceğiz. Araştırmak, gruplarla temas, sağlam ve uzun vadeli işler Balıkların değişim arzularına göre şekillenecek. Bir tek zorlayıcı görünüm var. Miras, kredi, ortaklaşa işler, paylaşılanlar eş veya iş anlamında olsun, akılcı bir şekilde gözden geçirilmeli. Hani kimseye güven olmaz deriz ya. Aynen öyle.

27-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Balıklar, 27 Ağustos saat:17:05-11 Eylül saat:03:56 tarihleri arasında devam edecek Mars-Oğlak burcu geçişi, hedef belirleme, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma, parasal konularda dikkatli ve ciddi şekilde bütçenize uygun hareket etme yönünde faydalıdır. Güçleniyorsunuz. Mali sorunlar yaşıyorsanız, hukuki haklarınız için avukatınızla görüşünüz. Bu süreçte iş hazırlıkları, hedef belirleme, işinize kilitlenme, ciddi ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etme anlamında gücünüz gayet yüksek. Yetenek ve becerilerinizi uygun alanlarda ifade edebilirsiniz.  Eğer bir grup kurmayı düşünüyorsanız şöyle bir araştırmanızı sürdürünüz. İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz o zaman piyasanın durumuna bir bakın. Hazırlıklarınızı sürdürün. Eğer daha önceden start verdiyseniz, eksiklerinizi tamamlayıp, gayet kendinizden emin şekilde ilerleyiniz.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-17-18-21-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30

Yeniay : 1-26-27-28
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos ayında bu tarih ve saatlere dikkat! İşte Ay boşluk takvimi...


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler