2018 aralık ayı aylık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su aralık ayı burç yorumlarını sizler için analiz etti.

2018 aralık ayı aylık burç yorumları

KOÇ

koc

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihinde Merkür-Akrep burcuna gerileyecek. Kredi çekmek, bir ortaklığı bitirmek, başka bir ortakla yola devam etmek, kurulmuş bir mali anlaşmayı iptal etmek doğru olmaz. Beklemede kalınmalıdır. Paranızı başkasının işletmesine izin vermek, bir mülkü satmak, devretmek, bir iş kurmak gibi planlarınızı beklemeye alınız. 7 Aralık sonrası duruma göre ilerleriz. 13 Aralıkta Merkür-Yay burcunda. Bu süreci olumlu buluyorum. Eğitimden ticaret hayatına kadar geniş bir alanda hızlanma görülecek. Yolculuklar, yeni yerler görmek, tanışmak, konuşmak, iletişimde bulunmak bizi mutlu edecektir. 22 Aralık sonrası ciddiyet ve sorumluluk iş hayatında etkili olacak. İşlerimizi yoluna koyacağız. Aldığımız kararları uygulayacağız. Hedefimize göre yönümüzü belirleyip, azimle onu elde edeceğiz.

1-9 ARALIK ARASI

Sevgili Koçlar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, adı üstünde yenilikleri kucaklama hevesimizdir. Büyümek, genişlemek, keşfetmek isteriz. Eğitim-iş veya farklı bir yolla her türlü deneyime açık oluruz. Fakat koşullarımız tabii ki önemli. Ya, her yönüyle ölçüp tartacağız veya içinde bulunduğumuz şartlara göre davranacağız. Bunlar kolay olmayabilir. Yeniayın görünümleri tam da bu söylediğimle örtüşüyor. Bir yanıyla kendi bildiğini yapmak isteyen kişi, diğer taraftan ufak bir zorlukta pes edebilir. Amacı başkadır, ancak mücadele etmekten kaçınabilir. Oysaki insan kendini hafife almamalıdır. İnandığı bir yol ve ideal varsa, onun üzerine gitmelidir. Bizi neyin durdurduğunu ve bununla nasıl baş edeceğimizi bilmek lazım. Kendimizi tanıyorsak, yeteneklerimizi mutlaka değerlendirmeliyiz. Sözgelimi yazmak, becerilerimizi bir sanat veya farklı bir alanda güce dönüştürmek gibi. Hayata bakış açımızı yeniden dizayn etmeliyiz. Korku, kaygı, sinmek, pes etmek kolaydır. Kendinize sorun, ben kimim ve gerçekten ne istiyorum. Bunu yaparsanız, ideallerinizin peşinden gider, henüz keşfetmediğiniz birçok yeteneğinizi fark edersiniz. Geriye çekilmek veya kaderi suçlayıp uyuşmak yok. Hayallerinizi gerçekleştirmek elinizde, bunu biliniz.

Sevgili Koçlar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, iş veya özel anlamdaki finansal hesaplarınızı kontrol ediniz. Kardeşleriniz, çocuklarınız veya yakınlarınızla ilgili mali konuları, bir malın paylaşımını, işletimini, bir mülkün devredilmesi gibi durumları da gözden geçiriniz. Genel olarak Akrep burcundaki gerileme süreçlerinde size birilerinin finansal anlamda desteği olmaz. Bu yüzden de, kredi çekmek, miras konularında sonuç almak, birilerinden finansal yardım istemek mümkün değildir.  Bir ortaklığı bitirmek, başka bir ortakla yola devam etmek, kurulmuş bir mali anlaşmayı iptal etmek doğru olmaz. Beklemede kalınmalıdır. Paranızı başkasının işletmesine izin vermek,  bir mülkü satmak, devretmek, bir iş kurmak gibi planlarınızı beklemeye alınız. Ayrıca çalışma hayatınız nedeniyle yaşanan finansal sıkıntı, kriz veya problemleriniz varsa bunları da bu süreçte gözden geçiriniz.

2 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu süreç çıkarlarımız öne aldığımız, biraz da hırslandığımız, ilişkimizde kontrolü elimizde tutmak yanlısı olduğumuz zamandır. Cinsellik bir hayli ön plandadır. Hatta ayrılmak istemeyen Koçların, partnerlerini elde tutabilmek için başvurdukları bir etkileme aracı gibidir. Mali konularda da, çıkarlarımızı gözetiriz. Buna uygun ilişkilerde bulunuruz. Boşanma davalarında, miras taksiminde, eğer bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız yanına bırakmazsınız. Venüs sürecinde, durumunuzu iyice gözden geçiriniz. Aranızda menfaat çatışmaları oluşmasın. Sorumluluklarınızın arttığını bilerek sıkı çalışınız. Miras, hisseli paraların ve ortaklıkta kazanç gibi konuların da bu süreçte dürüst bir şekilde düzenlenmesinde yarar var.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında, Merkür Akrep burcunda düz ilerleyecek. Kredi başvuruları veya yatırımlar, mali hesaplar, beklenen destekler, hisseli paralar, eş ve iş ortağınızla finansal ilişkinizden, yükümlü olduğumuz ve altına imza attığımız belgelere kadar geniş bir alanda odaklanacağız ve yine dikkatlice gözden geçireceğiz. Birlik ve bütünlük içinde hareket ediyor muyuz, ilişkimiz ve iş ortaklıklarımızda ne gibi sorunlar var ve her iki taraf da bir arada olmaktan dolayı memnun mu diye duruma bakacağız. Tabii ki, çıkarlarımızı gözettiğimiz için susabiliriz. Ancak sorunlar varsa bunların da ele alınması ve yüzleşmede bulunulması gerekir.  Birbirinizden farklı yönleriniz, düşünceleriniz, hayata bakış açınız olabilir. Fakat bütün bu farklılıklar eğer dengeli ve sağlıklı ve ortaklaşa hareket etmenin önüne geçiyorsa tabii ki problem yaratır. Birbiriniz üzerinde maddi-manevi-cinsel-finansal anlamda baskı uygulamanıza neden olabilir.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak 2019 saat:06:40 tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Bu bir keşif sürecidir. Gayet olumlu buluyorum. Bir yandan yeniliklere hevesli olacağız diğer yandan uygulayacağız. Bildiklerimizi başkalarıyla paylaşacağız. Değişimler hayatımızda faydalı şekilde gelişecek. Medya, yayıncılık konularında ihtisas görebilir, içinde yer alabiliriz. Daha çok okuyacağız, fikir sahibi olacağız ve ufkumuz genişleyecek. Eğitimden ticaret hayatına kadar geniş bir alanda hızlanma görülecek. Yolculuklar, yeni yerler görmek, tanışmak, konuşmak, iletişimde bulunmak bizi mutlu edecektir. Merkür-Yay burcu geçişinin dikkat edilmesi gereken dikkat edilmesi gereken yönleri vardır. Çabuk kararlar verilir hemen uygulanmak istenir. Ben, dikkatli bir gözlemde bulunmanızı doğru bilgiye ulaşmak için araştırmanızı tam emin olmadan hayati kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 tarihleri arasında Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Kişi bu süreçte toplum içindeki yerini ve saygınlığını önemser. Görevini disiplinli bir şekilde yerine getirmeli, üstüne düşeni ciddiyetle yapmalıdır. Her yıl hemen hemen aynı tarihlerde Güneş-Oğlak burcunda ilerlerken, kariyer hayatınız,  iş yerinizdeki pozisyonunuz, toplum içindeki yeriniz, anne-babalık sorumluluğunuz veya anneniz, babanızla alakalı konular üzerinde ciddiyetle durmanız,  hırslı azimli ve düzenli bir şekilde çalışmaya gayret göstermeniz sizlerden beklenir. Eğer çalıştığınız alanda üst bir görevde iseniz, sorumluluklarınız çok daha belirgindir. Merkez aldığınız nokta,  disiplinli çalışma, sorumluluk, kariyer yapmak, yükselmektir. Hedef belirlemek ve bu hedefe göre çalışma planınızı yapmak, uygulamak, işinize göre sosyal ilişkilerinizi düzenlemek, sabırlı olmak vaktidir.

Sevgili Koçlar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, geçmişle alakalı meseleleri, çocukluğumuzdan bu yana yaşananları, kırılgan yanlarımızı yüzeye çıkarıyor. Hassasız. Özellikle çevremizdeki insanların iyi niyetimizi kullandıklarına şahit olmak bizi üzüyor. Nasıl bir dünyada yaşıyoruz dedirtiyor. Bir de buna Mars-Balık geçişinin yarattığı gelgitli hareketleri ekleyince kendimizi güvensiz, çaresiz ve yalnız bırakılmış hissediyoruz. Peki ne yapacağız? Böyle bir durumu kabul mü edeceğiz. Tabii ki hayır. Bu Dolunay bize dışarıdan gelen bütün bu olumsuz sinyallere rağmen, verimli ve etkili olabilmek için kendimize sahip çıkmamızı, bilakis başarılı olmak için tüm gücümüzle mücadele etmemizi söylüyor. Pes etmek, onu bunu dert etmek veya kadere teslim olmak yerine hedef belirlemek gerekiyor. İnsanın bir amacı olmalı, bu amacı gerçekleştirmek için çalışmalıdır. Sırtımızın sıvazlanması veya birilerinin bize güven vermesi gerekmiyor. Biz kendimize sahip çıkacağız. Karşımıza çıkan engelleri, atlama taşı gibi görüp, başarıya ulaşacağız. Geçmişte şu yaşandı, bu yaşandı demek vakti değil. Şimdi durum nedir, bundan sonra ne yapabilirim, ayağımı sağlam bir yere nasıl basabilirim. Önemli olan bu. Bu Dolunayın olumlu bir görünümü var. Bir çevre değişikliği, iş hayatınızla ilgili bir gelişme ve aile hayatınızın yeniden düzene sokulması gibi. Bunlar umut verici gözüküyor. Yeter ki, duygularınıza ve geçmişte yaşananlara yenilmeyin. Her türlü zorluğu aşabilecek güçtesiniz.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Koçlar 24-31 Aralık haftasında ailevi bağımız, güvencemiz ve geleceğimiz önemli. Hedefimizi belirlemeli ve buna göre yeni yollar, yeni yöntemler ve çözüm arayacağız. Bu kimi Koçlar için bir yuva kurmak anlamına geldiği gibi, birçoğunuz için okumak-çalışmak veya keşfetmek adına başka bir şehre, ülkeye yerleşmek anlamı da taşıyabilir. Eviniz ve aile olma duygunuz güçlüdür. Sorunlar karşısında belki geriye çekilmek isteği oluşabilir. Hiçbir şey yapmamak ve her şeyi oluruna bırakmak gibi. Ancak iyi biliyorsunuz ki, bir şeylerin başarılması, elde edilmesi için çabalamak gerekiyor. Hayaller tabii ki güzeldir. Fakat asıl önemli olan uygulanabilir oluşudur.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-17-21-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

boga

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihlerinde ilişkiniz hakkında hayati kararlar vermeyin. Evlilik, boşanmak, iş ortaklığı kısaca ilişki konularını gözden geçireceğiz. Netlik içermeyen, soru işareti uyandıran bir durum varsa beklemede kalacağız. 7 Aralık sonrası gelişmelere göre kararımızı veririz. Emin olduğumuz adımları atarız. 13 Aralık sonrası kredi çekimi, ortaklaşa işler gibi finansal konularda hesabımızı bileceğiz, bilinçli düşüneceğiz. Aceleye gerek yok. 22 Aralık itibariyle garanti olgusu her anlamda önem taşıyor. Bu yeni bir hedef, ilişki, para hangi konuda olursa olsun, bastığımız yeri bilmek zorundayız.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Boğalar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık süreçte, finansal durumunuzu iyileştirmek amaçlı keşif ve deneyimlerin işaretçisidir. Güçlü pozisyonda olan kişilerle bağlantı kurarak, farklı yollar yöntemler geliştirerek bir şekilde amacımıza ulaşmak isteyeceğiz. Yeniayın görünümleri, bu doğrultuda kurulacak bağlantıların göstergesidir. Sosyal medyada paylaşımlar bu konuda etkili olabilir. Yazarsınız, blog açarsınız, yeteneğinize uygun ve geliştirdiğiniz size ait ürünleri, paylaşımları sunarsınız. Başarılı olur muyum, insanlar beğenir mi diye zaman kaybetmek yerine, bunu denemenizde yarar var. Önemli olan kendinize güvenmeniz. Sinip kalmamanız, mutlaka bir yol vardır diyerek azimle çalışmanızdır. Yabancılarla ilişkiler, eğitim, politika, hukuk, sanat alanlarında sizi etkin görebiliriz. Böylece kimsenin desteğine ihtiyacınız kalmadan ilerlersiniz. Bir bakarsınız ki, birileri yaptıklarınızı gayet başarılı buluyor. O zaman size finansal bir kaynak sunabilir. Neden olmasın?

Sevgili Boğalar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Evlenmek veya iş ortaklığı kurmak amaçlı birliktelikler tekrar derinlikli olarak ele alınmalı ve bu kararlar üzerinde düşünülmelidir. Yeni tanışmalarda, birbirinizin fikirlerini, ilişkideki tutumunuzu çok iyi gözlemleyiniz.  Boşanmak isteyenler, ayrılmış veya geri dönmeyi düşünenler, sizler de tekrar sorunlarınızı bir daha ele alınız. Bu analizler yapılmadan karar vermeyiniz. Bu süreçte yeteneklerinizi, liderlik özelliklerinizi, hobilerinizi,  belli bir alanda sergilemek, öğretmek, yaşatmak amaçlı kurulacak iş veya özel ortaklıkların da gözden geçirilmesi yönünde önem taşır. Bunları hangi alanda, hangi şekilde ortaya sürmek istiyorsanız iyice bir düşününüz. Ayrıca İş veya özel anlamda kurulmuş beraberliklerde mali konular aranızda tekrar bir gözden geçirilmelidir. Evlilik yoluyla kazanılacak paralar veya yaşanan parasal krizlerle ilgili meseleler de yine derinlikli şekilde ele alınarak bir bakılır.

2 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Bu kişilerle aranızdaki paylaşım, uyum ve sevgi alışverişini tutkulu hale getiriyor. Ancak problemli ilişkilerde ve iş ortaklığında dikkat etmenizde yarar var. Burada yapılması gereken partneriniz ve sizin, hangi meselelerde zorlandığınızı, hangi konuların kıskançlık, restleşme, ayrılık gibi sevimsiz olgulara dönüştüğünü düşünmenizdir.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında karşıt burcunuz Akrepte düz seyirle ilerleyecek Merkür, evlilik, uzun süren ilişki, bizden farklı görüşte olan kişilerle ilişkilerimiz, finansal ve ilişki anlamındaki kanuni davalar, başkalarıyla olan her türlü anlaşma ve yasal konular üzerinde yeniden duracağız. Bu kişilerle aramızdaki ilişkinin hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Biz ilişkilerimize nasıl yaklaşmaktayız, ortaklaşa bir hayat sürdürüyorsak, uyum ve uyumsuzluklarımız nelerdir? Veyahut bir ilişkiden neler bekliyoruz, neye göre seçimlerde bulunuyoruz? Bunlara bakmamız gereken zamandayız. Eğer beraberliğimizde problemler varsa, bu süreçte zorlanabiliriz. Karşı taraf kendi bakış açısıyla durumları ele alırken bizim buna anlayış göstermemiz zor olabilir. İster istemez bu beraberliği sorgulama ihtiyacı duyabiliriz veya partnerimiz, iş ortağımız da aynı şeklide davranabilir.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Yay burcu geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş süreci, astrolojik olarak sizlerin eğitim, iş hayatınız, ihtisaslaşma konuları, işe hazırlık dönemi, iş arama anlamında etkili, gayet olumlu, disiplinli hareket ettiğiniz, sorumluluklarınızın farkında olduğunuz bir zaman dilimidir. Yolculuklar iş veya eğitim maksatlı yapılır, prensipler çerçevesinde hareket edilir, hayata daha ciddi anlamda yaklaşılır. Kendimizi geliştirmek için bilgileniriz ve hayatın ciddi yüzünün farkına varırız. Yaşam felsefemize göre dünyayı, kainatı ve hayatı özümsemek isteriz. Sorumluluklarımızın farkında olduğumuz bu dönemde iş kurmak veya işimizi sağlam bir temele oturtmak için çaba sarf ederiz.

Sevgili Boğalar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, şu andaki koşullar sizi pek tatmin etmez. Bir güven arayışı içindesiniz. Günlük hayatta karşılaşılan zorluklar, çevresel faktörler, yaşadığınız şehir, ülke ve insanlar üzerinize geliyor gibidir. Aslında alıştığınız bu düzenden ayrılmak pek kolay değildir. Belki de bu yüzden kendinizi bir kısır döngü içinde hissedersiniz. Sürekli bir şikayet hali, önyargılı düşünceler, hassasiyet ve sonunda gereksiz zaman kayıpları. Bütün bunları bir yana koyup önündeki gerçeği görebilen Boğalar bu Dolunayda sızlanmak yerine, hayatlarını organize ederek kişisel gelişim yolunda adımlar atacaklar. Anlamadıklarını soracak, öğrenecekler. Bildiklerini geliştirecek başkalarına öğretecekler. Her türlü bilgiyi, gelişimi, trendleri takip ederek büyüyecekler. Farklı yollar, yöntemler deneyecek ancak pes etmeyecekler. Bu Dolunayın görünümleri, parasal konularda daha akıllı projelere yönelmenin, sosyal çevrenizi bu yönde değerlendirmenin işaretçisidir. Yeni fikirlere açık olanlar, maddi-manevi anlamda güçlenirler. Bunun tersi davrananlar aynı yerde saymaya devam ederler. Seçim sizin dostlarım.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Boğalar 24-31 Aralık haftasında yaşam şeklinize göre iş hayatından eğitime ve özel hayatınıza kadar her alanda güvence ve yarınların garantisi önem taşıyor. İnsan geleceğini temel bir güvenlik olgusu çerçevesinde kurmaya, yaşatmaya çalışacak. Yollar arayacak, hedefler koyacak ve yakınlarına elden geldiğince desteğini verecek. Hayali değil gerçekçi projelerin önemli olduğu bir haftadayız. Önümüzde yeni bir yıl başlıyor. Bildiklerimizi diğer insanlarla paylaşmak ve uygulanabilir hedeflerin peşine düşmek vaktidir. Ailemiz, yakınlarımız, çevremiz önemlidir. Sağlıklı gelişim yolundaki birey zaten, hedef koyabilen, bu hedefe varırken önüne çıkabilecek zorlukların farkında olarak ilerleyebilen kişidir. Yeni bir yıla adım atarken, finansal konularda daha dikkatli ve hesabımızı bilerek hareket etmemiz yararlı olacaktır.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-10-14-15-19-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-25-26-31
Aşkta En Şanslı Günler : 27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21

Yeniay : 18-19-20
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

ikizler

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür kısa süreli gerileyecek. İş bağlantılarınız  veya iş ortaklıkların ele alınması ve gözden geçirilmesi vaktidir. Hizmet alanınızla ilgili bir sıkıntınız, sağlık probleminiz varsa bunların mutlaka tetkik edilmesinde yarar vardır. 7 Aralık sonrası tekrar bir duruma bakıp yeni kararlarımızı uygularız. 13 Aralık tarihinde Merkür Yay burcunda ilerleyecek. İlişkide iletişimin rolü büyük. Fikirsel paylaşım, özgürce hareket etmek, birbiriniz üzerinde denetim uygulamamak önem taşıyacak. Jüpiter-Yay burcunda ilerlediği için, son aylarda geri hareketler nedeniyle yaşanan sorunlar yavaş yavaş düzelecek. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda. Daha ciddi ve dikkatli şekilde paramızı yönlendirme, güvence olgusunu gözeterek karar verme yönünde etkili olacak.

1-9 ARALIK

Sevgili İkizler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir aylık sürenin, ilişki konularına açıklık getirilmesini, duygularımızdan emin olmamızı, neyi isteyip istemediğimizi anlamamızı sağlayacaktır. Karşıt burcumuzda oluşması, bizim başkaları aracılığıyla arzu ve isteklerimizi anlamamızda yardımcı olacak. Görünümlere baktığımızda, ilişkiler kadar iş hayatımızla ilgili meseleler de önem taşıyor. Bazı kişilerin ters davranışlarını kendimize yapılmış gibi hissediyoruz. O yüzden çok rahat değiliz. Benim size tavsiyem, beklentisiz olmayı denemenizdir. Çünkü yaptıklarımızın karşılığını bazen alamadığımızda daha fazla üzülürüz. Yeniayda bunu denemenizi istiyorum. Çünkü bunu yapmadığınızda üzülen yine siz olacaksınız. Sizi hayal kırıklığına uğratan kişilere bir mesafe koymayı biliniz. Yeniay bu anlamda size ışık olabilir. Kendimizi daha iyi tanımamızı sağlayacaktır. Bu Yeniayda özellikle işimiz söz konusu olduğunda egomuzu geriye çekeceğiz. Önyargılı düşünmeyeceğiz. Çünkü bazen, sandığımız şeyler öyle olmayabilir. Yeniay size özel bir yeteneğinizi keşfetmenizde, buna göre iş tercihinde bulunmanızda yardımcı olacak. İş girişim, görüşme ve bağlantılarında doğru bir karar verebiliriz. Bir yenilikte bulunabilirsiniz. Kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz. Bunlara enerjinizi harcamak yerine, başarınız herkese cevap olacaktır.

Sevgili İkizler 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasındaki Merkür geri hareketi, iş bağlantılarınız  veya iş ortaklıkların ele alınması ve gözden geçirilmesi vaktidir. Hizmet alanınızla ilgili bir sıkıntınız, sağlık probleminiz varsa bunların mutlaka tetkik edilmesinde yarar vardır. Geri harekette odaklanma gücünüz çok yükselecek. İşiniz araştırmayla, bir konuyu derinlemesine öğrenme ile alakalı ise bu geri hareket işinize yarar. Bu geri hareket ailevi ilişkiler başta olmak üzere aile sağlığı, iş durumumuz, ailemize ait kalıtsal hastalıklarla ilgili araştırmalar için uygun zamandır.  İşe girmek amaçlı sağlık raporu, hamilelik araştırmaları, çocuk sahibi olmayla ilgili konuları gözden geçirebiliriz. Acil ameliyatlar ertelenmemeli, yarım kalan tedaviler yaptırılmalıdır. Geri hareketin bir başka etkisi, maddi konularda olabilir.  Eğer bir iş gücü kaybınız varsa, işinizle alakalı bir sorun nedeniyle alacaklarınızı tahsil edemiyorsanız hukuksal açıdan durumunuzu inceleyiniz. İşsizlik sigortası veya sosyal güvencenizle alakalı konular üzerinde durunuz. Kaparo almadan işe başlamayınız. İş sözleşmenizdeki maddi kısımları tekrar gözden geçiriniz.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 arasında tarihleri arasında Venüs, Akrep burcunda seyrini sürdürecek. iş hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmelerde bulunun ve  sizi rahatsız eden şeyin ne olduğunu tespit edin ve bunları elden geldiğince düzenlemeye çalışın. Mali konularda dikkatlice hareket edin. Dürüst insanlarla çalışın ve alışverişte bulunun. Sağlığınızı ihmal etmeyin. İdeallerinize önem verin. Hayatta huzuru yakalamanın yolu, önce huzur vermeyi bilmek ve huzur alabileceğiniz işlere, ilişkilere, ortaklıklara yönelmektir.  Kaldı ki, eğer istenirse pekala bir çok güçlüğün üstesinden gelinebilir.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında çalışma hayatınızla ilgili konularda tekrar etkili olacak Merkür-Akrep geçişi, iş ortamındaki ilişkilerin niteliği, işinizle alakalı meselelere bakış açınız, iş tercihleriniz ve şu andaki mevcut işinizle alakalı finansal konular yine önemini koruyor. İsteklerimiz karşılanmadığında, bu bizi bir hayli rahatsız edebilir. Elde ettiğimiz gelir ile emeğimiz arasındaki  farklılıklar, bir hayli gözümüze batabilir. Ancak burada sektörün içinde bulunduğu durum, tecrübemiz, eğitimimiz de, tercih edilme aşamasında önem taşıyacaktır. Bu süreçte, hakkımızı yedirmeyelim. Ancak başkalarına söz hakkı vermeyi de unutmayalım. Rutin sağlık şikayetlerimiz devam ediyorsa, kesinlikle ertelenmeden bir doktora görünmek lazım. Problem ne ise araştırılmalı ve kökünden halledilmesi için mutlaka konusunda deneyimli bir uzmana gösterilmelidir.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş seyri, astrolojik olarak hayata gerçekçi bir şekilde bakıldığı, sorumluluk çerçevesinde hareket edildiği zamanlardır. Bu süreç,  eşiniz veya partnerinizin iş hayatı, mali durumu, ortak kazançların dürüst bir şekilde pay edilmesi, birbirinize duyduğunuz sadakat tümüyle önemli hale gelir. Hem iş konuları üzerinde birlikte gözden geçirmelerde bulunulur hem de birbirinizle olan birlik ve bütünlük duygunuz gözden geçirilir. Eğer bu anlamda bir problem varsa ve bunlar bir türlü düzeltilmiyorsa, iki kişinin de oturup saygı çerçevesi içinde bunları ele almaları mutlaka gerekir. Güneş-Oğlak sürecinde, iş hayatınızla ilgili hedefler belirlerken, maddi açıdan rahatlık ve güvenilirlik gayet kıymetlidir. İş ortaklığında da aynı ilkeler geçerli olacaktır. Hukuki ve yasal haklarınızın farkında olmak gerekir.

Sevgili İkizler, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, parayı güvence aracı olarak bir hayli vurguluyor. Cebimizde yoksa para, güvensiz ve bir hayli ürkeğiz. Kişisel anlamda kazanç ve kayıp hesabı yapıyoruz ve işin içinden bir türlü çıkamıyoruz. Geleceğimizi garanti altına almanın yollarını bulma telaşındayız. Kredi ödemeleri, kartlar, borçlar, alınanla verilen arasındaki farklar bizi yoruyor. Mars-Balık burcunda ilerlediği sırada oluşan bu Dolunay, iş hayatı ve toplumsal düzende arzu edilen başarı ve güce bir türlü kavuşmayacağımız endişesi yaratıyor. Bir kısım İkizler özgüven eksikliği içinde sinip kalıyor veya stres altında çöküyor. Birilerinden destek bekliyoruz. Kimse oralı olmuyor. Oysaki her Dolunay aslında bir yön, yol ve yöntem bulabilmek adına bizi uyarır. Harcamalarımıza dikkat etmemizi, ayağımızı yorganımıza göre uzatmamızı, finansal ilişkilerimizi daha sağlam temeller üzerine oturtmamızı sağlayıcıdır. Duygularımızı tartmamızı, sağlıklı ve kalıcı çözüm yolları bulmamızı söyler. Kaldı ki, bu Dolunayın Uranüs ile olumlu görünümü, yeni bir iş, hedef, aktivite, ileriye yönelik adımlar, yeteneğimize göre tercihler, sosyal medya ve gruplarla ilişkiler yönünde destekleyicidir. Karşınıza çıkan kişiler ve görüşmeler size farklı bir kapı açabilir. Kazancınızı sağlam bir şekilde değerlendirip, yatırıma yönelip, size ne kadar destek olmasalar da, ayaklarınızın üzerinde durabilirsiniz.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili İkizler 24-31 Aralık haftası yeni bir yıla adım atmadan geçen bir yılı tekrar gözden geçirip, yeniye yer açabilmek, yeni bir sayfadan hayata bakabilmek halidir. Bunun yanı sıra haftaya baktığımızda maddi-manevi güvence olgusu önem taşıyor. Hem finansal hem de iş hayatımızla ilgili konuları ele alacağız. Geleceğimizi garanti altına alabilmenin yollarını araştıracağız. Önceliklerimizi tespit edeceğiz. Hayali düşünmeyeceğiz. Ne istediğimizi bilerek ve ideallerimiz çerçevesinde ele alacağız. İlişkimiz, başkalarıyla olan bağımız tabii ki önemli. Ancak bu alandaki gelişmelere gelir geçer tarzda değil, bir ömrü birlikte geçirmenin birleştirici ve bütünleştirici gözüyle bakarsak tatmin edici beraberlik yaşarız.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-16-17-21-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-14-15-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23

Yeniay : 20-21-22
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

yengec

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda, çocuklarımız, finansal durumumuzla ilgili meseleler üzerinde derinlikli bir incelemede bulunalım. 7 Aralık sonrası bu konularda kararlarımızı tekrar gözden geçirip uygularız. 13 Aralık tarihinde Merkür-Yay burcunda. Son aylarda geri hareketler hepimizi yordu. Bu tarih sonrası günlük hayatımız hızlanıyor. Yeni gelişmeler yönümüzü belirlememizde etkili olacak. Tabii ki yine sağlığımızı önemseyeceğiz. Aşırı yoğunluk söz konusu olabilir. İşlerimizi düzenli şekilde takip etmeliyiz. 22 Aralık sonrası ilişkinizle ilgili konularda ortak sorumluluklar önem taşıyor. Yeni başlayan veya devam eden beraberlikte önemli olan sağlamlık, güven ve uzun vadeliliktir. İster istemez bu olguları önemseyeceğiz.

1-9 ARALIK ARASI

Sevgili Yengeçler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınız ve günlük yaşantınızda rahat koşullar, özgürlük ve yenilik isteğinizi vurguluyor. Bu sadece iş değil, sağlıklı yaşama arzunuzun da işaretçisidir. Beden ve ruh arzu ettiği huzuru bulmaktan yana. Bunun için sizin de kendinizi sorgulamanız vakti gelmiş demektir. Nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz, neler eksik ve neler sizi tatmin etmiyor. Bunlara bakacaksınız. Tabii ki, çözüm bulmak gerekiyor. Zaten siz de bulmadan rahat etmeyeceksiniz. Bu Yeniayın görünümleri, sağlığınıza özen göstermenizi, yorgunluk ve stresten olabildiği kadar uzak durmayı işaret ediyor. Karaciğeriniz, siyatik, alerji, kansızlık gibi şikayetleri doktorunuzla mutlaka görüşün. Yoğun çalışma, düzensiz beslenme ve zararlı (içki, sigara) alışkanlıklar geride bırakılmalıdır. Bunlar sizin gücünüzü düşüren etkilerdir. İş imkanlarının olumlu yönde değerlendirilmesinde Yeniay size kuvvet sunuyor. Belki başka bir ülke, şehir veya bir projede yer alabilirsiniz. Sizi sakinleştiren, ruhunuzu okşayan ve mutlu olmanızı sağlayan alternatif işlere yönelebilirsiniz. Yazmak, konuşmak, müzikle uğraşmak, farklı kültürleri araştırmak, seyahatler, yoga, mistizm size iyi gelebilir. Bu Yeniayda siz, kendinize iyi bakmayı, yeni ve farklı bir pencereden hayata bakmayı, gözlemlemeyi, deneyim sahibi olmayı tercih edeceksiniz.

Sevgili Yengeçler 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süre içinde sosyal yaşamınız, çocuklarınız, Aşk hayatınız, gizli ilişkiniz, özel becerileriniz, hamilelik gibi konular üzerinde düşünmek, araştırmada bulunmak yararlıdır. Karşınıza yeni biri çıktığında mutlaka hakkında bilgi sahibi olunuz. Hemen ilişkiye girmeyiniz. Hamilelik ve doğumla ilgili hastane ve doktor seçiminizi yapınız. Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Çocuğunuzun eğitimi, becerilerinizi bir yerde sergileme ve bununla ilgili girişimler, bir oyunun veya bir organizasyonun görüşülmesi, yakınlarınız vasıtasıyla özel biriyle tanışma gibi meselelerde gözden geçirmelerde bulununuz. Araştırınız. İyice inceleyiniz. Kıymetli sanatsal objeleriniz, çocuğunuzun geleceğiyle alakalı gizli yatırımınız, bir oyun  veya bir organizasyon için depoda tutulan mali anlamda değeri olan her şeyi bir gözden geçiriniz ve güvenliğini tetkik ediniz.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, aile, çocuklar, aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Sevdiklerinize aşırı düşkünlük ön plandadır. Hatta çok daha fazla tutkulu davranırsınız. Bu çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda da böyledir. Derinlikli düşünürsünüz, geleceklerini sağlam temelli kurmak istersiniz. Geçmişte yaşananları göz önüne alarak daha dikkatli bir incelemede bulunursunuz. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz. O zaman hem mali, hem sağlık hem de geleceğiniz açısından düşünmeyi unutmayınız.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz ilerleyecek. Aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuğumuzla ilgili konular yine önemini koruyacak. Düşüncelerimizi çoğu zaman dışa karşı, gizleme gereği duyabiliriz. Bu üzülmemek veya tanımadığımız kişilere karşı bir güvenlik önlemidir. Gayet yararlı buluyorum. Bu süreçte aşk hayatımızla ilgili sorunları mutlaka gerçekçi bir şekilde ele almak gerekir. Denetimde bulunmak, her şeyin bizim istediğimiz şekilde olması için ısrar etmek bu süreçte sakıncalıdır. Bu süreçte canımızı sıkan mevzular olduğunda, sözlerimize dikkat edelim. Bazen elde olmadan sarf edilen sözler, sonradan pişmanlık yaratabilir. Problemleri çözmenin yolu, onlara neden olan şartları, noktaları gözden geçirmekle mümkündür. Bunları tedavi etmek lazım, yoksa kendi kendimizi üzebiliriz.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş öz kimliğiniz ile partneriniz arasındaki farklılıkların belirgin hale geldiği zamanlardır. İlişkideki yerinizi oluşturabilmek için bir takım yenilgiler, belirsizlikler yaşanması ihtimali her zaman vardır. Her iki kişi de bu dönemde birbirine karşı açık ve dürüst şeklide yanaşabilirse, dış veya iç baskılarla el ele verilerek sorunlar çözülürse gayet faydalı olur. Genelde Oğlak süreçlerinde çok fazla duygusallık yoktur. Kararlar verilir, bir amaç üzerinde sağlam bir şekilde yürünüp yürünmediği hususları dikkate alınır. İlişkide sabırlılık esastır. Yani her iki tarafın da, bu beraberliğe duyduğu saygı ve sorumluluk hissiyatı kıymetlidir. İlişkisi olmayanlar bu süreçte genel olarak mesleki statüsü ve geleceği olan, dürüst ve güvenilir kişilere yönelirler veya bu nitelikte kişileri kendilerine doğru çekerler. Bu bir test dönemidir demiştik. Güneşin karşıt burcunuzda ilerleyişi, çiftler arasındaki ilişkinin niteliğini gözden geçirme anlamında, gayet kıymetli bir dönem diyebiliriz. Sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

Sevgili Yengeçler, 22 Aralık saat 20:49 burcunuzda oluşacak Dolunay, insanın önce kendisinin farkında olması gerektiğini, güven olgusunun ancak böyle sağlanacağını işaret ediyor. Yengeçler bir hayli hassaslar ve oldukça kırılgan. Ancak bunun ardında yatan nedenleri tespit etmek lazım. Beden-zihin sağlığımızla ilgili bir rahatsızlık, iş hayatı veya son zamanda yaşanan bir sorun sizi yormuş, üzmüş olabilir. Belki de, sizden gizlenen bir şeyi öğrenmiş olabilirsiniz. Bu da ilişkiyi yıpratabilir. Ancak asıl önemli olan, neyi seçtiğimiz, neleri güvence gördüğümüz. Eğer siz başkalarına bağlı bir yaşam sürüyorsanız, bu kişiler olmadığında veya sizi üzdüklerinde pes edip, inzivaya mı çekileceksiniz. Güvenceyi eş, iş ortağı veya farklı bir yolla aramak yanlış olur. Eğer eşiniz baskı kuruyor ve yanlış bir seçim olduğunu düşünüyorsanız, sürdürmek imkansız ve anlaşmak mümkün değilse sürdürmeyiniz. Dedikodular, eski mevzular, gereksiz endişeler yorucudur. Eş veya iş ortağınız veyahut birileri sizin güvenceniz değildir. Siz önce kendi duygularınızı, yaşam amacınızı, iradenizi, cesaretinizi ve seçimlerinizi gözden geçiriniz. Yaşam kalitenizi bedenen ve fikren yükseltiniz. Unutmayalım haklı bile olsak davamızda, kimseyi değiştiremeyiz. Değiştirecek veya değişmesi gereken kişi biziz. Seçimlerimiz kaderimizdir sözünü unutmayalım.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Yengeçler 24-31 Aralık haftası hem geçtiğimiz bir yılın değerlendirilmesi hem de önümüzdeki bir yılın hedeflerini belirleyebilmemiz yönünde önem taşıyor. Bu hafta, önceliklerimizi belirleyeceğiz. Hem güven içinde yaşamak hem de huzur bulmak istiyoruz. Zaman akıp geçerken insan kendisi için bir yol, bir hayat düşlüyor. Bunların hayal olarak kalmaması için, ciddi anlamda kendimizin farkında olmamız gerekiyor. Belki uzun yıllardır mücadele ettiniz. Şimdi rahat etmek, dinlenmek, bir başka şehirde yaşamınızı sürdürmekten yanasınız. Kim bilir belki de bunca telaşın içinde kendinize bakmayı, ilgilenmeyi unutmuştunuz. Şimdi kendinize yatırım yapma vaktiniz. Yengeçler artık, neyi isteyip istemediklerinin gayet net farkındalar. Buna göre bir tespitte bulunacaklar.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-14-15-19-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-16-17-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10-11
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

ASLAN

aslan

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihlerinde Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Ailenizle aranızda geçmişe dönük yaşanmış problemler, kayıplar, ayrılıklar varsa şimdi onları tekrar bir ele alınız. Bu süre içinde yerleşim yerinizle alakalı bir değişim, satış, kiralama, yatırım kararlarınızı her açıdan gözden geçiriniz. Bunları 7 Aralık sonrası duruma bakarak uygularsınız. 13 Aralık sonrası Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Son zamanlarda geri hareketler nedeniyle bir hayli zorlandınız. Şimdi Jüpiterin desteğiyle aşk hayatınız başta olmak üzere yaşantınızda yenilik ve canlanmalar görülecek. Daha kolay ilerleyecek, kararlarınızı daha rahat vereceksiniz. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda. Bir yılın sonuna geldik. Neler yaşadık ne gibi tecrübelerden geçtik. Zor bir yıldı ancak şimdi önümüzde yepyeni bir sene var. İşlerimizi düzene koyacağız. Hangi alanda ileri hamlelerde bulunacağımızı, hangi konularda temkinli ve ciddi şekilde ilerleyeceğimizi biliyoruz.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, yeteneklerinizi değerlendirmenizi, projelere, girişimlere, aktivitelere yönelmenizi destekliyor. Maddi-manevi açıdan rahatlamak için buna ihtiyaç var. Hayatı sadece zorlu yüzünden görmek yerine, bizi mutlu edebilecek yanlarını da yaşamak lazım. Siz gururlu bir insansınız. Kimseye eğilmek istemezsiniz. Bu Yeniay size farklı bir pencere açarak kendinizi yenilemenizde destek sunacak. Tabii ki dikkat edeceğimiz noktalar da var. Yeniayın görünümleri, cömertliğin, vericiliğin, insanlara destek olmanın sınırlarını bilmenizi söylüyor. Siz de bir insansınız. Sizin de ihtiyaçlarınız var. Tamam, önyargılı düşünmeyin ancak sizi üzenlerin, sadece kendini düşünenlerin de farkına varın. Yeniayın görünümleri, aşk-çocuklar-finansal konularda belli bir direnç ve zorluk yaşandığını, bunların giderilmesi için bilinçli olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Kredi, borçlanma, miras, hukukla ilgili konularda hesabı bilmek lazım. Beklediğimiz destek uzun vadeli zorlanmaya neden olmasın. Hayal kırıklığı yaratan ilişkilerden uzak durun. Size gerçekten değer veren, sizi düşünen kişilere yönelin. Bu kişilerle bağlantı kurun. Maddi konularda sizi kimsenin kullanmasına veya zor durumda bırakmasına izin vermeyin. Bu noktalara dikkat etmeniz halinde Yeniay, yüklerinizden sizi kurtarır, farklı yollarla sizi rahata kavuşturur.

Sevgili Aslanlar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süre içinde eviniz ve ailenizi ilgilendiren konular üzerinde odaklanarak, durumunuzu gözden geçiriniz. Ailenizle aranızda geçmişe dönük yaşanmış problemler, kayıplar, ayrılıklar varsa şimdi onları tekrar bir ele alınız. Bu süre içinde yerleşim yerinizle alakalı bir değişim, satış, kiralama, yatırım tarzında bir adım atmak yerine, her açıdan gözden geçiriniz. ,  bir projenin ofis veya ev ortamında ele alınması, üzerinde düşünülmesi, analiz edilmesi anlamında yararlıdır. Arkadaşlarınızla birlikte bir ortaklaşa bir ofis açmayı düşünüyorsanız bu tarihler arasında uygulamayınız. Üzerinde analiz yapınız. Geri hareketi maddi konularda da etkilidir. Kazancınızı ev yatırımı şeklinde değerlendirmek, ev satışı, aileden kalma miras ve hisseli paralar, aile işi ve ortak kazançlar, evin restore edilmesi, bir binanın temelinin atılması, bir arazide arama yapılması, kazı çalışmaları gibi paraya dayalı işlerde acele kararlar vermeyiniz. İncelemede bulununuz.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Ailenizi ilgilendiren konular, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili meseleler üzerinde odaklanacağız. Baskın kişi olmaya çalışabiliriz. İsteklerimizi kabul ettirmekten yana olabiliriz. Bunun ayarını iyi bilmek gerekiyor.  Evli ancak sorunlu bir ilişkiniz varsa, problemleri mantıklı şekilde ele alınız. Oturduğunuz evden memnun değilseniz, bir başka yere taşınmayı düşünebilirsiniz. Eğer bekarsanız ve birlikte yaşamayı düşündüğünüz birisi varsa, bunun artı ve eksilerini gözden geçiriniz. Aile büyüklerinizle alakalı sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek Merkür, aile hayatı ve evinizle alakalı evi konularda, yerleşim alanıyla ilgili mali konuların yine önemli olduğunu işaret ediyor. Eğer ailede bir sorun yaşanıyorsa bu dönemde Aslanlar, düşüncelerini, hislerini pek belli etmezler. İçe yönelerek muhasebede bulunurlar. Güçlü olmak, kontrolü elde tutmak arzunuz ön plandadır. Eğer üzerinizde baskı uygulayan bir eş, anne-baba-kardeş-evlat varsa bu kişilerle aranızda inatlaşmalar devam edebilir. Oysaki her türlü paylaşımın, meselenin mutlaka birlikte ele alınması gereken zamandır. Akıllıca hareket etmek ve ileriye dönük düşünmek gerekiyor.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Sürpriz yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Bir anda hayatınıza dahil olan bir kişi veya bir gelişme sizi canlandırır. Hevesli olacaksınız. Tabii ki gerektiğinde olasılık hesabı da yapacağız. Fikirlerimiz, bakış açımız, inanç ve prensiplerimiz, aşk hayatımızla ilgili konularda bir hayli etkili olacak. Ayrıca dış dünya ile olan temaslarımızda biz neyi hedefliyor ve neye inanıyorsak ona göre kararlar vermek isteyeceğiz. Birilerine göre değil kendimize göre hayatı ele alacak ve ifade edeceğiz. Her konuda mutlaka bir söz edecek, başkalarıyla bu bilgileri paylaşacak fakat birileri yanlış bulduğunda içerleyeceğiz. Bilgimiz yetersizse, tecrübemiz kafi değilse, bir de kendimize güvenimiz çok ileri derecede ise öğrenmeye çalışmalı, ben biliyorum dememeli, eksiklerimizin de  farkında olmalıyız

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş döneminde,  sorumluluklar bir hayli yoğun şekilde kendini hissettirir. İşimiz,  yaşantımızda, günlük hayattaki uğraşılarımızda, saygınlık, statü, titiz çalışma, güvenilirlik olguları bir hayli önem kazanır. Para kazanmak, başarılı olmak, başarılı işler çıkarmak arzumuz yoğundur. Düzenli ve planlı bir şekilde çalışmamız veya bu türden işlere yönelmemiz gerekebilir. İşimize düşkünlüğümüz liderlik arzumuz, çevrenizdeki kişilerle olan irtibatlarımız tümüyle kıymetlidir. Eğer kişisel anlamda fazla sıkıntıya, sürekli ciddi çalışmaya, sorumluluk almaya hevesli bir Aslan değilseniz, bir hayli sıkılabilirsiniz. Kurallara uymak zorunda kalmanız, hayatın keyifli yanlarını istemekten ziyade işe odaklanmak zorunda kalmanız fiziksel ve psikolojik anlamdaki sağlığınızı bozabilir. Bunun nedeni emir altında çalışmaktan veya bir şeyi yapmaya zorlanmaktan dolayı yaşanan gerginliktir. Yapılandırma, inşa etme, öğretme anlamındaki meslekler daha fazla ön plandadır. Hayatınızı garanti altına almanın yollarını ararsınız. Bu dönemde verimli ve üretken, parasal anlamda kazanç getiren işlere yönelirsiniz ancak çalışma şartları yorucu olabilir.

Sevgili Aslanlar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığımızı, sosyal ilişkilerimizi, hedeflerimizi gerçekçi bir şekilde görmemizi sağlayacak. İnsan bazen öyle zorlanıyor ki, birileri veya bir nedenle kendini cenderede hissediyor. İş ortamı, yaşanan yer, koşullar, finansal sıkıntılar bizi dış dünyadan uzaklaştırıp bir tür inzivaya çekiyor. Tabii ki Güneşin insanlarının Yengeç dolunaylarında yaşadıkları hemen hemen aynı döneme denk gelir. Bir tür, kaçış ve gerçeklerden uzaklaşma halidir. Sevgiye, ilgiye ihtiyaç duyarız ancak bunu dile getirmekten kaçınırız. Fakat siz de biliyorsunuz ki, hayat ihmale gelmez. Yorgunsanız, kendinizi iyi hissetmiyorsanız bir mola vermek ve toparlanmak, plan ve projeleriniz üzerinde çalışmak niyetindeyseniz sözümüz yok. Fakat dramatik tavırlar, dünyadan el ayak çekmeler size hiç yakışmaz. Bu Dolunayda Mars-Balık burcunda ilerliyor. Başkalarıyla her türlü ilişkinin, ortaklığın gerçekçi ve ileriye dönük şekilde ele alınması gerekir. Kimsenin sizi üzmesine, yanlışa sürüklemesine ve hayat amacınızdan uzaklaştırmasına izin vermeyiniz. Bilakis çok olumlu bir görünüm var. Yeni yollar, yeni yöntemler, eğitimden iş hayatına kadar ve farklı bir yerde yaşamınızı kurmak gibi fırsatlar bu Dolunayda görülüyor. Demek ki, hemen toparlanıp duygusallığı bir yana koyup, hayatımızı organize edeceğiz. Kararsızlıktan uzak duracağız.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Aslanlar 24-31 Aralık haftası yeni bir yıla adım atmadan önceki son tarih aralığıdır. Hem giden yıla bir göz atıyoruz hem de gelen yılı umutla karşılıyoruz. Bu hafta duygular hassas olabilir. Birilerine ve hayatın kendisine karşı hisleriniz yoğundur. Hatta zaman zaman yalnız kaldığınızı ve tek başınıza mücadele etmenin sizi yorduğunu düşünebilirsiniz. Finansal konular, psikolojik ve bedensel yorgunluklar sizi durduruyor olabilir. Ancak toparlanmalıyız. Bakın önünüzde kocaman bir yıl var ve yeniden bir sayfa açmak gerekiyor. Hayal kırıklıklarını bir yana bırakmak kolay değil fakat hayat devam ediyor. Biz de ona ayak uydurmak için önceliklerimizi gerçekçi şekilde tespit edip yola devam etmemiz lazım.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-16-17-21-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-19-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

basak

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, bir iş üzerinde araştırma yapmak, eğitim ile alakalı bir konuda karar vermek, çevre değişimi, yakınlarınızla alakalı ilişkileriniz, dargınlıklar, kıskançlıklar, kötü niyetli sözler bunların hepsine dikkat ediniz. Herkese güvenmeyiniz ve sırlarınızı vermeyiniz. 7 Aralıkta, Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. 13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Son aylarda geri hareketler nedeniyle epeyce zorlandık. Neyin ne olduğunu anladık, gördük. Bundan sonra bizim için gerçekten önemli olan adımı atabileceğiz. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu gayet olumludur. Ciddiyet, sağlamlık ve uzun vadelilik olgularına önem vererek, aşkta ve hayatın her alanında doğru adımlar atabileceğiz.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Başaklar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, eviniz-ailenizle ilgili yapmak istediklerinizi, geleceğe dönük yeni kararlar vermenizi sağlıyor. Yeni bakış açısı bu. Daha özgür yaşamak, sevdiğiniz bir yaşam kurmak, gerçekten huzur bulacağınız bir hayatı deneyimlemek ihtiyacınız yükseliyor. Belki ailenizden uzaktasınız, belki de evlenmek üzeresiniz veya boşanma aşamasındasınız. Bütün bunlar sizi yoruyor, üzüyor veya şartlar nedeniyle zorlanıyor olabilirsiniz. Bu Yeniayın görünümleri, ailevi ve ilişki konusunda bir karar aşamasına geldiğinizi gösteriyor. Mutsuz bir yuvada veya arzu etmediğiniz bir ilişkinin içinde kaybolup gitmekten yana değilsiniz. Yeniayın görünümleri bir meselenin özünü kavramanızda, buna göre bir yol belirlemenizde yardımcıdır. Bu yuvadan ayrılış, bir boşanma, yeni bir yere yerleşme şeklinde bir kararı gösterebilir. Ancak size tavsiyem, sandığınız gibi olup olmadığını iyice anlamanızdır. Bazen insan birdenbire aşık olur, evlilik kararı verir. Kimi zaman da sağlıksız bir ilişkiyi sürdürmekte inat eder. Bunun için lütfen mevcut durumunuzu gerçekçi ve hakikaten doğru şekilde değerlendirin. Egonuza yenilmeyin ancak kendinizi de ihmal etmeyin. Mantığınızla duygularınız arasında çelişki olmasın. Buna dikkat edin.

Sevgili Başaklar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, bir iş üzerinde araştırma yapmak, eğitim ile alakalı bir konuda karar vermek, çevre değişimi, yakınlarınızla alakalı ilişkileriniz, dargınlıklar, kıskançlıklar, kötü niyetli sözler bunların hepsine dikkat ediniz. Herkese güvenmeyiniz ve sırlarınızı vermeyiniz. Sezgileriniz ve buna dayalı işleriniz, doğru bilgilenme ve yolculuklarda güvenliğinize özel önem veriniz. Bu süreç, iş hayatınızla ilgili konularda yapılacak görüşmeler, bir proje üzerinde düşünmek, iş için bilgilendirmeler, ticari anlamda kurulacak iş ortaklıkları, yeni bir iş için çevre araştırılması gibi konularda da acele edilmemesi, her türlü detayın gözden geçirilmesini gerektirmektedir. Ayrıca yakın çevrenizden birine yapılacak bir maddi yardımın veya kardeşlerinizle aranızdaki bir parasal iş ortaklığının gözden geçirilmesi gerekir. Eğer daha önce yapılmış bir ortaklık finansal anlamda sorun yaratmışsa şimdi bu meselelerin bir daha tetkik edilmesi gerekir.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Genel olarak tutkulu ve bir hayli arzulu davranırız. Çevremizdeki insanların bize karşı olan davranışları çok önemlidir. Zengin bir çevreye girmek, aradığımızı bulmak, evlenmek, finansal anlamda geleceğimizi garanti altına almak isteriz. Genelde ilişki kurma tarzımız çekici yönlerimizi öne çıkarmak, karşı cinsi etkilemek şeklinde gelişir. Eğitimde, iş hayatında, tüm bağlantılarda güçlü insanlarla temas etmekten yana oluruz. Çünkü böyle kişilerin bizi üst noktalara taşıyacağını düşünürüz.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. İşimizde güçlü olmak, girişimlerimizde başarılı olmak, birilerinin önüne geçmek, güçlü olmak arzusu ön planda olacaktır. Zihin gayet keskin, hızlı ve güçlü çalıştığı için, görünenle, sahip olunanla yetinmek kolay değildir. Bazen sözlerimiz bir iğne gibi batıcı olabilir. Ancak bu dostluğundan, size olan davranışlarından arkadan dolap çevirdiğini düşündüğünüz kişilere yöneliktir. Ser verip sır vermezsiniz.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Ev satın almak konusunda birkaç kez düşünün. Mali anlamda ödemelere ve gücünüze göre tüm planlarınızı gözden geçirin. Hesap kitap yapın, dağılmayın. Bir ofis açmayı mı düşünüyorsunuz. Bunu kredi alarak mı yapacaksınız. İyi düşünün. Gurbette misiniz, yurdunuza mı dönmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa orada yerleşmeyi mi? Şartlarınızı gözden geçiriniz. Proje, tasarım, elle yapılan tüm çalışmalar bu dönemde ofis veya ev içinde yoğun olacaktır. Ailede, doğru iletişimin, dürüst ve mantıklı konuşmaların önemi büyük. Bir karar alınacaksa, mutlaka iyi etüt yapılmalıdır. Bu geçiş Zihnimizin fazlasıyla çalışmasına neden olur. Mükemmeli isteyen biz, daha fazla derinlikli düşünmeye, her durumu duyarlı bir şekilde incelemeye, çok fazla okumaya, çok fazla öğrenmeye çalışırız. Ancak bunun sınırını bilmezsek, dağılırız, dalgınlaşırız, çabuk unuturuz, stres yükleniriz.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında aşk evinizde ve Oğlak burcunda ilerleyecek Güneş döneminde, aşkta bir hayli titiz düşünürsünüz. Birlikte olduğunuz kişinin iş hayatındaki pozisyonu, nasıl bir aile içinde yetiştiği ve önceki ilişkileri mercek altına alınır. Aşk hayatında sorunları olanların bu dönemde bir hayli ciddi düşüneceklerini ve problemleri çözmeye çalışacaklarını söyleyebilirim. Bu süreç, çocuklarımızla ilgili sorumlulukların işaretçisidir. Onların ilişkileri, hayata bakış açıları, hobileri, uğraşıları, iş hayatları Başak anne ve babalar için önemlidir. Kazancınızla ilgili konular da bu geçişte önemlidir. Düzenli bir gelirimiz olsun isteriz. Çünkü hayatımızı garanti altına almak esastır. O nedenle uzun vadeli hedefler belirleriz.

Sevgili Başaklar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, ileri hamlelerin ancak siz buna hazır olduğunuzda atılacağını, kimseye değil önce kendinize güvenmeniz gerektiğini işaret ediyor. Dış dünya üzerinize geliyorsa, ruhunuzda var olan gücü açığa çıkarmalısınız. Kararlı ve organize şekilde ilerlerseniz başarılı olursunuz. Şu sıralarda Mars-Balık burcunda ilerlediği için, birileri bizim arzu etmediğimiz şekilde ve oldukça kafa karıştırıcı tarzda hareket edebilir. Biz fazla değer vermiş, abartmış olabiliriz. İlişkilere gerçekçi bakmak lazım. Ne kadar doğru, ne kadar güvenilir insanlarla birliktesiniz. Tabii ki endişe edin, iyi bir şeyi de şüpheyle karşılayın demiyorum. Ama gerçeklerin farkında olun. İş hayatında ve iş ortaklığı, özel ilişkinizde buna önem verin. Birileri iyi niyetinizi kullanmasın. Bu Dolunayda ilişki veya iş hayatınızda hoşunuza gitmeyen bir durum yaşanabilir. Sizden gizlenen bir mesele, birilerinin arkadan oyun çevirmesi, sizin bunu öğrenmeniz mümkündür. Bu durumda mutlaka ilgili kişiyle oturup konuşunuz. Bunun aslını astarını öğreniniz. Birileri dedi diye veya siz bir şekilde öğrendiniz diye yolları ayırmayınız. Aynı şekilde sizin bir yanlışınız başkaları tarafından öğrenilebilir. Size bu Dolunayda tavsiyem azimli, kararlı ve çözüme yatkın olmanızdır.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Başaklar 24-31 Aralık haftası yeni bir yıla adım atmadan önceki zaman aralığı ve tabii ki kendi içinde böyle duygusal bir heyecanı ve hassasiyeti var. Bu hafta, ilişkimizi şöyle gerçekçi bir gözle ele alacağız. Almalıyız da. Sevgi, şefkat, empati gibi duyguların ne kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket etmeliyiz. Aynı yolun yolcusu olmak, bir ömrü birlikte düşlemek ve farklı düşünsek bile aynı amaç üzerinde gönül gönüle verebilmek önemlidir. Bu varsa eğer, ilişki zaten her engele rağmen devam eder. Yoksa, üzülmek veya diretmek boşuna bir zahmettir. Yerleşim yerinizle ilgili yeni değişimler gündeme gelebilir. Eğer daha önce bu adım atıldıysa alışmak kolaylaşır. Bu hafta hem sosyal çevrenizle bağınızı hem de biraz önce değindiğim gibi özel hayatınızı gözden geçirmenin vaktidir. Gelişimden yana düşünmek, kısır bir döngünün içinde kaybolmamak gerekir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-19-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-14-15-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30

Yeniay : 1-26-27-28
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15-16
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

terazi

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, yatırımlar, alış satışlar, miras, hisseli paralar, eş veya iş ortaklı kazançlar tümüyle gözden geçirilecek. Araştırılmadan, piyasanın durumuna bakılmadan adım atamayız. 7 Aralık sonrası gelişmelere göre bu konularda yeni kararlarımızı uygularız. 13 Aralık sonrası iletişim, yolculuklar, yapmayı düşündüğümüz yenilikler kolayca gerçekleşir. Son zamanlarda geri hareketler bizleri yordu. Şimdi Jüpiterin desteğiyle yol alacak, arzu ettiğiniz değişimleri gerçekleştireceksiniz. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek ve sizleri sağlam, uzun vadeli yatırımlara yöneltecek. Ailenin önemi, sorumluluklar, geleceğin garantisi gibi olgulara önem vererek hayatımızı yönlendireceğiz.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Teraziler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, size yeni yollar, yeni girişim ve çözüm yolları sunuyor. Aslında kişi, bu Yeniay sayesinde birçok şeyin farkına varıyor. Bu bile çok güzel bir gelişme diyebiliriz. Yeniay, farklı bir çevreye yerleşim, eğitim veya iş konularında özgürce karar vermek, fırsatları doğru şekilde değerlendirmek mümkün. Tabii ki sizlerin de, başta sağlığınız olmak üzere ne istediğinizi bilerek yeteneklerinizi mutlaka değerlendirmeniz gerekiyor. Oturduğunuz yerde olmaz bu. Çabalamak ve eksikleri görmek lazım. Kendinizi tanımak, ne istediğinizi bilerek karar vermek şart. Mantık ve duygular arasında çatışma olmadan hareket etmek en doğrusudur. Bir şeyler hadi değişimde bulun derken, eğer siz dışarıdan bir şeyler bekliyorsanız bu yanlıştır. İstiyorum, yapmalıyım demek gerekiyor. Yanlışa dur demek, yeniye yer açmak istiyorsak, sağlığımıza dikkat etmemiz lazım. Çok fazla yorucu, stres dolu bir işi sürdürmek ne derece doğru olur ki? Araştırın, yeteneğinize göre tercihte bulunun. Bir şikayetiniz varsa, bunu mutlaka doktora gösterin. Bir haksızlık veya suistimal varsa, hakkınız olanı almak için cesur olun. Zararlı alışkanlıklardan uzak durun. Beden ve ruh sağlığınızı önemseyin.

Sevgili Teraziler 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, maddi konular üzerinde birebir etkilidir. Yatırımlar, alış satışlar, miras, hisseli paralar, eş veya iş ortaklı kazançlar tümüyle gözden geçirilmeli, araştırılmadan, piyasanın durumuna bakılmadan yeni bir harekette bulunulmamalıdır. Beklemede kalmak gerekir. Bu geri hareket parasal kazanç elde etmek amaçlı kurulan gizli ortaklık ilişkileri, mistik bir alanda yapılacak işler,  gizli bir araştırma görevi, hastane kurulma çalışmaları, kapalı mekanda yapılacak tüm işlerin ve ortaklıkların gözden geçirilmesinde, tetkik edilmesinde önem taşıyor.  Bu işler üzerinde araştırmadan bir karar verilmemesi gerekir. Bu geri hareket ayrıca yabancı ülke bağlantılı kazanç ortaklıkları ve kurulan ilişkiler, eğitim veya iş harcamaları, yükseköğrenim harçları,  hukuk davalarıyla ilgili harcama ve kazançlar, yabancı ülkeye veya başka bir şehre yerleşimle ilgili yapılan bürokratik harcamalar, kurulan iş ortaklıklarıyla alakalı konularını da içermektedir.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında yöneticiniz Venüs, Akrep burcunda ilerleyecek. Bu süreç, kazanma ve harcama konularında etkili olup, para bir güç ve hakimiyet aracı olarak görülür. İş veya özel hayatınızda çıkarlarınızı öne alırsınız. Hem geleceğinizi garanti altına almak hem de uzun süreli kılmak için mücadele edersiniz. Hakkınızın yenmesine tahammülünüz yoktur. İşimizi yapıyorsak, ücretini de zamanında almak isteriz. İş ortaklarında ne kazanılıyor ve nasıl pay ediliyor? Bunları bilmek isteriz.  Eğer boşanma durumunuz varsa hukuki haklarınızı gözetirsiniz. Diyelim ki, bir ev kiralamak-satın almak istiyorsunuz. Bunun bütçenize olan artı ve eksilerini gözden geçirirsiniz

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek Merkür, parasal konuları derinlikli bir şekilde gözden geçirmemizi sağlıyor. Çıkarlarınızı öne alabilirsiniz. İnsanları nasıl etkileyeceğinizi, kimden ne gibi yararlar elde edebileceğinizi, doğru yatırımlarda bulunacağınızı hesap edersiniz. Kaynaklarımızı değerlendirme biçimimiz, fiziksel ve ruhsal sağlığımız, yeniliklere olan bakış açımız, eğitimden iş hayatına kadar olan meseleler bu süreçte önemli olacak. Öyle pek ılımlı düşünmemiz mümkün değil. Hesabımızı iyi biliriz. Risk altına girmekten çekiniriz. Çünkü kaybetmek istemeyiz. Ne kazanıyorum, ne kaybediyorum diyerek ilişkilerimizi gözden geçiririz. Bir adım atmadan önce, bu adımın her anlamda analizini yaparız. Hele değerlerimize biri laf etsin veya bizi zor duruma düşürsün, hemen gardımızı alır, gerekeni yaparız.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, ailevi değerlerin bir hayli önemsendiği ve sorumluluk duygusu içinde hareket edildiği zamanlardır. Problemlerin üstesinden gelebilmenin yolu, kişinin kendine olan saygısına bağlı olup, ailesine duyduğu sevgiyle de iç içedir. Eğer bu enerji süreci başladığında aranızda problemler varsa, bunların saygı, sevgi ve güven içinde halledilmesinde yarar var. Karmaşık, herkesin birbirinden ayrı havalarda olduğu bir evde mutlu olmak kolay değildir. Sizler bu süreçte ileriye yönelik hedeflerinizi bilhassa aileniz ve yuvanızla alakalı konularda belirlemek için iş hayatınıza bilhassa önem vermelisiniz. Genç yaşta olanlar, aileleri tarafından disiplin altına alınabilirler.  Sıkıntılarınızı uygun bir dille ifade etmenizde yarar var. Bu dönem bir ev almak, geleceğinizle ilgili yatırım hususlarında düşünmek anlamında da etkilidir.

Sevgili Teraziler, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımız veya dış dünyadaki yerimiz, hedefimiz, sorumluluklarımız yönünde hassasiyet yaratabilir. Duygusal düşünmek zamanı değil. Çünkü bir yol ayrımı, bir tercih veya bir gelişme söz konusu. Burada önemli olan sizin kararlı, cesur olmanız ve mevcut şartların farkında olarak önünüze bakmanızdır. Bu sorumluluktan kaçamayız. Mars-Balık burcunda ilerliyor. Gelgitli ruh halleri belki de önünüzü görmenize engel oluyor. Madem güven içinde yaşamak istiyorsunuz. Madem hem ailevi hem iş hayatında bir karar vermek durumundasınız. O zaman kendinize güveneceksiniz. Belki evlilik, iş ortaklığı veya farklı bir nedenle başka bir şehirde, ülkede yaşamaktasınız. Sürekli seyahatler, görüşme trafiği veya yapılması gerekenler sizi yoruyor. Dolunayın da tesiriyle her şeyi abartabilirsiniz. Sakin olunuz, sağduyulu düşününüz. Eğer karşınıza bu yönde bir teklif veya fırsat çıkarsa reddetmeden önce lütfen iyi düşününüz. Yeni biriyle tanışmış olabilirsiniz veya eşiniz başka bir yerdedir. Gidip gelmek sizi yoruyor olabilir. Belki evlilik teklifi aldınız. Ancak başka bir yere yerleşmek durumundasınız. Yine her şeyi ölçüp tartınız. Bu Dolunayda mantıklı olan, öngörüsü yüksek, gerçekçi insanlar kazançlı çıkarlar.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Teraziler 24-31 Aralık haftası 2018 yılına veda ediş ve 2019 için yeni hedefler belirleme zamanıdır. Koca bir yılı acı tatlı deneyimlerle geçirdik ve şimdi önümüzde bir yeni yıl başlıyor. Bu hafta, hem günlük hayatımızın düzeni hem de yaşadığımız toplum ve sorumluluklarımız üzerinde duracağız. Zorunlu olduğumuz işler, ilgilenmemiz gereken insanlar, başkalarının bizden beklentileri kendi hedef ve isteklerimizin önüne geçebiliyor. Yorulduğumuzun farkına bile varmıyoruz. Oysaki sağlıklı beden, huzurlu bir ruh, her türlü işin altından kalkmamızı sağlar. Şimdi biraz kendimize, amacımıza, hayatımıza bakmamız gerekiyor. Görev ve sorumluluklarımız tabii ki her zaman kıymetli. Ancak bizim de ihtiyaçlarımızı, önceliklerimizi saptamamız lazım. Yolculuklar, çevre değişikliği, eğitimden iş hayatına kadar etkili. Keşfedeceğiz, göreceğiz, ufkumuzu genişleteceğiz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-11-12-21-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

akrep

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür burcunuz üzerinde gerileyecek. Her meseleyi derinlikli şekilde gözden geçireceğiz. Çıkarlarımızı ailevi, iş, ilişki anlamında koruyacağız. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor, şu anda nelere ihtiyacımız var bunlara bakacağız. Bu incelemeler 7 Aralık sonrası yolumuzu belirleyecek. Uzun aylardır etkili olan geri hareketler yorucuydu. Ancak neyin ne olduğunu gördük. Hangi adımı atmamız gerektiğini anladık. 13 Aralık sonrası cesaretli olacağız. Merkür-Yay burcunda ilerleyecek ve Jüpiterle birlikte yeni kazanç fırsatları karşımıza çıkacak. Bilgimizi, tecrübemizi ifade edeceğimiz işlere yöneleceğiz. Bereketimiz artacak. Daha aktif, daha canlı, hayattan daha umutlu şekilde yol alacağız. 22 Aralık sonrası Oğlak burcunda ilerleyecek Güneşin desteğiyle güven, garanti, uzun vadeli adımların atılması mümkün olacak.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Akrepler, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, finansal durumu iyileştirmek ve mevcut sıkışıklığı gidermek adına destekleyicidir. Burada sizin de kendinizle yüzleşmeniz şart. Nelere para harcıyor, elinize geçeni nasıl değerlendiriyor ve yarınlarınızı düşünerek dikkatli oluyor musunuz? Görünen o ki, bu konuda sizde de biraz suç var. Gelin o zaman bu Yeniayda bütçemizi iyileştirecek kararlar verelim. Sözgelimi ek kazanç elde etmek amaçlı işlere yönelelim. Yetenekli olduğumuz bir alanda sosyal medyayı kullanarak, farklı ortamlara girerek, insanlarla temasta bulunarak kendinizi tanıtın. Sözgelimi edebiyat, tiyatro, spor, yazarlık, ses ve nefes eğitimi vermek veya bunu öğrenmek, koçluk, danışmanlık, kişisel bakım, fotoğraf, video çekimi ve sanat dalları size gelir getirici işler olabilir. Bir tavsiyem de, kimsenin yardımı olmadan başarmanızdır. Arkanızda bir destekçi veya seni buraya ben getirdim diyecek ve üzerinizde hakimiyet kuracak kişilere değil, kendinize güvenin. Başarılı olursunuz. Önyargılı insanlara karşı dikkatli olun. Kendi aşım kaygısız başım cümlesini rehber edinin.

Sevgili Akrepler 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür burcunuz üzerinde gerileyecek. Tüm kişisel anlamdaki kararlarınızı gözden geçirirsiniz. Hiç kimseyle de bunları paylaşmazsınız. Bu bir planlama, araştırma, derinlikli ele alma zamanıdır. Odaklanma gücünüz gayet yüksektir. Sezgileriniz bir hayli artar. İnsanları, çevrenizde olan bitenleri gözlersiniz. Zaten geri hareket dönemleri içe yönelme ve insanın kendiyle olan söyleşisi gibidir. O nedenle aceleci kararlar vermemeniz yönünde bir ikazda bulunmak pek gerekmiyor. Ancak şu var, takıntılı düşünmemek gerekiyor. Araştırın ve soruşturun. Bu süreçte ekip liderliği, takım kaptanlığı, yaşam koçluğu, sosyal kulüp çalışmaları, geleceğe dönük bir hedef belirlemeniz, bir gruptan ayrılmanız, bir grup kurmanız, bağlı olduğunuz bir ortaklıktan ayrılmanız veya bir ortaklıkta başa geçmeniz gibi konular üzerinde derinlikli düşünmenin, beklemede kalmanın, ilişkilerinizi dikkatlice gözden geçirmenin işaretçisidir. Ayrıca ortaklaşa kazanç elde etmek amaçlı düşündüğünüz işler, maliye ile ilgili meseleleriniz, bir araştırma işi için görevlendirilme, alacağınızla ilgili konular üzerinde analizde bulunmak, miras, hisseli paralara alakalı meseleler üzerinde düşünmek ve kendiniz adına karar verme aşamasıdır. Ancak bu kararların yürürlüğe konmaması gerekir. Saydığım bu alan ve konulardaki işleriniz yavaşlayabilir.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Venüs, fiziksel anlamda çekicilik kazandığınız, ilişkilerde güçlü, tutkulu ve baskın olduğunuz bir zaman dilimidir. İlişkiniz sizi mutlu ediyorsa yolunuza devam ederseniz. Soru işaretleri uyandırıyor, güvenmiyorsanız veda edersiniz. Kendi hayatınıza önem verirsiniz. Sağlam olanla olmayanı iyi ayırt edersiniz. Sevdiğinizle birlik, bütünlük içinde geleceğe yol almaktan yanasınızdır. Kafanızda soru işaretleri uyandıran hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Tutkulu olduğunuz kadar, seçicisiniz ve kontrolü elinde tutan taraf olarak, her konuda kendinizi sağlama alırsınız.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında, burcunuzda düz seyirle izleyecek Merkür, çevre ilişkilerinin, iş meselelerinin, eğitim ve ticaret konularının gözden geçirilmesi yönünden değer taşıyor. Kişisel tercihlerimize, ilişkilerimiz, maddi ve manevi ortaklıklarımıza bakacağız. Bütün bunlar üzerinde bir hayli dikkatli, derinlikli, konulara hakim ve odaklanmış bir şekilde gözlemde bulunacağız. İlişkilerimize bir bakacağız. Bizim üzerimizde kimler tesirli, biz hayatta neleri önemsiyoruz, kimlerle iş birliğine yatkınız ve kimlerle birlik ve bütünlük anlamında sorunlar yaşıyoruz? Bunları gözden geçireceğiz. Öyle alttan almaya pek niyetimiz olmayacak ancak çıkarlarımız söz konusuysa, kaybetmeyi de göze almayacağız.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, sorumluluk sahibi olma, aklımızın kıvrımlarında çoğu zaman ciddi düşüncelerin yer aldığı bir süreçtir. Güven olgusunun öne çıktığı, yakın çevremizdeki büyüklerimizle irtibatımızın yoğun olduğu bu zaman diliminde çalışkanlık, kendimize ve başkalarına saygı göstermek, ne olduğumuzun ve ne olacağımızın bilincinde ilerlemek yararlıdır. İster istemez her şeyin ciddiye alınması neticesinde özgürlüğümüz kısıtlanabilir. Bu süreçte, herhangi bir mesele üzerinde konuşurken karşımızdaki kişiye duyduğumuz saygı ve güvenilirlik unsurları bir hayla önemsenir. Bu hayatın genelinde vardır. Bir iş görüşmesinde, eğitim hayatında nerede olursak olalım, insanların da bu ciddiyette hareket ettiklerine genel olarak şahit oluruz. Biz de disiplinli hareket etmek zorunda kalabiliriz.

Sevgili Akrepler, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, mevcut şartlara göre yaşamanın zorlaştığını, bir arayışın söz konusu olduğunu işaret ediyor. Bu finansal açıdan rahatlamak, güvence elde etmek amaçlı da olabilir. Eğitim, iş veya ilişki nedeniyle de bir değişikliğin göstergesi de olabilir. Burada önemli olan, sorumluluk almak, buna açık olmak, kendimizi geliştirmektir. İşlemeyen, bir şey kazandırmayan, başkalarına ihtiyaç duymanıza neden olan şartlardan kurtulmak, kendinizi geliştirmek önemli. Biliyorum bu size biraz zor geliyor ancak duygusal düşünmemek lazım. Mars-Balık burcunda ilerliyor. Bu avantaja dönüştürebilecek bir enerji. Kişinin ideallerini belirlemesi halinde, kendine inanarak hedefine yönelmesini, başarmasını, yeteneklerini göstermesini, önemli bir projede yer almasını sağlayıcıdır. Güvenin kendinize. Yaratıcı düşünün. Öğrenmeyi, ufkunuzu genişletmeyi, yaşama farklı bir pencereden bakmayı deneyin. Bu size artılar kazandırır. Öğrendiklerinizi bir iş alanında değerlendirmenizi sağlar. Trendleri takip edin. Görünen o ki, bu Dolunayda önemli bir pozisyonda sizi görebileceğiz. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. İnsan istesin yeter ki. Tek bir tavsiyem var. Finansal açıdan riskli alışveriş, ilişki ve girişimlerden kaçınmanızdır. Siz güvencenizi bu yorumda sözünü ettiğim noktalara dikkat ederek, kimseye eğilip bükülmeden elde edebilirsiniz.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Akrepler 24-31 Aralık haftası 2019 yılına adım atmadan önceki son tarih aralığıdır. Hem bu yıl yaşadıklarımızı şöyle bir gözden geçireceğiz hem de gelen yıl için ne gibi hedeflerimiz var bunlar üzerinde düşüneceğiz. Bu hafta, aşk olarak nitelendirdiğimiz hangi güzellik varsa o bizim için kıymet taşıyacak. Bu sevdiğimiz kişinin varlığı ve onunla paylaştığımız özel anlar olabilir. Kimileri için çocuklarının geleceği ve onların öncelikleridir. Belki de bir bebeğin doğumudur. Yaratıcı tarzda yeteneklerimizi bir çalışma ile ortaya koyabilmek ve hedef belirlemektir. Bütün bu gelişmeler kişiden kişiye değişse de, bu hafta ne istediğimizi ve isteğimiz gerçekleştirmek adına neler yapabileceğimizi tespit edeceğiz. Çünkü parasal anlamda yeni yollar, olanaklar karşımıza çıkıyor. Bunları gelir geçer tarzda değil geleceğimizi düşünerek ele almak doğru olacaktır. Yollar, yolculuklar, fırsatlar, şanslar kapınızı çalarken, bunları geleceğinizi düşünerek değerlendirmek yararlı olacaktır.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

YAY

yay

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, her meseleyi derinlikli şekilde ele alarak, sebep-sonuç ilişkisi kurarak ele almamızı sağlıyor. Bu belki biraz zorluyor ancak bu odaklanmada artı ve eksilerin tespiti kolaylaşıyor. Bu belki de bir zarardan, yanlış bir karardan bizi koruyabilir. 7 Aralık sonrası ilişkimiz başta olmak üzere hangi adımların atılacağını, hangi yolda ilerleneceğini tespit edebileceğiz. 13 Aralık sonrası Merkür, burcunuzda ilerlediğinde, kararlarınızı kendinizden emin şekilde uygularsınız. Jüpiterin desteği asıl şimdi hayatınızda etkili olacak. İleri adımlar atılacak, plan ve projeler, teklif ve fırsatlar, değişim ve yenilikler görülmeye başlayacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Paramızı hangi alanda değerlendireceğimizi, bütçemizi nasıl düzenleyeceğimizi, hangi işlere yöneleceğimizi bileceğiz.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Yaylar, 7 Aralık saat 10:20 burcunuzda doğacak Yeniay, adı üstünde yenilikte bulunmak, kendimizle ilgili konulara açıklık getirmek, istediğimiz hedefi gerçekleştirmek anlamına geliyor. Bu yanlış gidene, haksız olana bir dur diyebilme şansı tanıyor. Bununla da kalmıyor, kendinizi gözden geçirmenizde, yeniden tanımlamanızda rehberlik yapıyor. Öncelikle bu Yeniay, ailevi konularda yaşanan bazı sıkıntıları, sorunları, hayal kırıklıklarını net olarak görmede, sağlıklı çözüm bulmada yardımcıdır. Bunlar yapılırsa, sağlıklı adım atılır, alınan karar doğru olur. Sizin de şartlara göre, eğer yapmanız gereken şeyler varsa, siz de kendi payınıza düşen esnekliği göstermelisiniz. Zaten bugünlerde yapılan gözlem, başlatılan eylem yavaş yavaş yerine oturacaktır. Yeniayın bir başka özel görünümü, önyargılı olduğumuz veya kendimize göre sandığımız meseleleri egomuzu geriye çekerek bakmamızı sağlamasıdır. Öyle gelişmeler yaşanır ki, son derece bağımlı olduğunuz, yanlış olsa dahi kabul etmediğiniz ne varsa sizi ondan uzaklaştırmasıdır. Yeni bir yol ayrımı, yeni bir sayfa açılımı, kendinizi yeniden tanımlamanızdır. Bu kişisel, ailevi, yuvanızla ilgili konularda gerçekleşecektir.

Sevgili Yaylar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür, sürecinde oldukça ketum davranırsınız. Sırlarınızı kimseyle paylaşmazsınız. Bir konu üzerinde derin bir analize geçersiniz. Araştırırsınız, soruşturursunuz. Gizli bir göreviniz vardır. O nedenle de sessiz kalıyor olabilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda güvenliğiniz üzerine düşünürsünüz. Dış dünya ile bağlantınız iletişim anlamında azaltarak gözden geçirmelerde bulunursunuz.  Bu geri hareket iş konularında da etkilidir. Bu süreçte kariyer hayatınızla ilgili konular genelde arka planda gözden geçirilir. Bunu pek kimse bilmez. Siz kendinizce tahliller yaparsınız. Mesleğiniz hasta bakıcılığı, doktorluk, fizyoterapistlik, danışmanlık, psikoloji, yazarlık, perde arkası gibi alanlarda olanlar için bir araştırma, çalışma, karar verme süreci olabilir. Bir işin arka planda hazırlanma, eksiklerin ele alınma zamanıdır. Boşluk ardından bunlar yürürlüğe konabilir. Bu süreçte etrafınızda dost gibi görünen kişilere karşı dikkatli olunuz. Bunlar kurnazlık etmeye çalışabilirler.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerin gizlilik üzerine kurulduğu ve mahremiyetin bir hayli önemsendiği, paylaşımın ve uyumun göz ardı edilebileceği süreçtir. Genelde ilişkide veya iş hayatında her şeyden emin olmak isteriz. Tedbirli davranırız. Kafamızı kurcalayan meseleler varsa bunları sorgularız, anlamaya çalışırız. Bu süreçte kendimize sorular soracağız. İş, ilişki, maddi konularda durumumuz nedir, tutarlı, dengeli davranıyor muyuz? Çünkü Venüs-Akrep geçişleri bir yüzleşme ve eskiyi geride bırakıp, yeniye yer açma vaktidir. Bunu yapanlar kazançlı çıkar, şüphelerinden arınır, ferahlar.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyrini sürdürecek. Mali konular, bütçeyle alakalı meseleler yine önemini koruyor. Dostu ve düşmanı bilmek isteyeceğiz. İster özel hayatımız ister iş ortaklığımız veya mesleki konularda olsun fark etmez, düşüncelerimizi, planlarımızı kimseyle paylaşmaya, konuşmak istemeyebiliriz. Çıkarlarımızı önemseriz. Bir takım sıkıntılarımıza nasıl bir çözüm bulacağım diye endişeleniriz. Bu hallerin tümü aslında psikolojik ve fiziksel anlamda bizi yorar, kimi zaman sırf bu yüzden gözlerden uzak kalırız. Bu gözden uzak halimiz, bir iş üzerinde araştırma, çalışma, kafayı yorma, odaklanma anlamında yararlıdır aslında. Böylece dağılmadan çalışabiliriz.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, maddi ve manevi anlamda garantide olmak isteğimizin işaretçisidir.  Çalışanlar, maaş artışlarıyla yakından ilgilidirler. Çalışmayanlar, iş arayışında bulunurlar. Parası olanlar yatırıma yönelirler. Eğer maddi açıdan sıkıntılarımız varsa, pek keyfimiz de olmaz. Her şeyin sağlama alınmaya çalışıldığı bu dönemde kimileri, üç kuruşun bile hesabını yaparlar.  Genel olarak yönetici veya lider pozisyonundaki işleri tercih edeceğiniz bu dönemde, isminizi duyurmak ve mali açıdan kuvvetli bir konumda bulunmak sizin için bir hayli önemli hale gelir.

Sevgili Yaylar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, sadece finansal konularda değil, ilişki, ailevi, çocuklar ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri de gündeme taşıyor. Belki bir borç veya alacak meselesi, ailenize ait bir mal veya mülkün paylaşımı, giderlerin artışı, ödemelerin sıkıştırması şeklinde durumlar yaşanabilir. Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsanız bunu tavsiye etmiyorum. Bir yere taşınmayı istiyorsanız bunu çok iyi düşünün. Hani güçlü olmak gerekiyorsa, bu Dolunayda evet kendinize güvenmelisiniz. Bir dar boğazdan geçiyor olabilirsiniz. Borcu borçla kapatan önerilere sıcak bakmayınız. Eğer bir yerlerden destek görüyorsanız, dünyanın bin türlü hali var diyerek fazla açılmayınız. Ortaklaşa işlerde çıkarlarınızı tabii ki koruyunuz. Bu Dolunayla örtüşen Mars-balık geçişi, evimiz ailemizle ilgili hangi konuda olursa olsun duyarlılığın yükselişidir. Birilerine bakmak zorunda kalabiliriz veya kemerlerimizi sıkma zamanıdır. Harcamalara lütfen dikkat edelim. Bu büyük bir sorun değil ancak yanlış bir hesabın bağdattan döndüğü bir hal olabilir. Yaylar, parasal konularda zaten sorumluluk bilinciyle hareket etmemeliler. Satürn bunu işaret ediyordu. O zaman kimseye değil kendimize güvenmemiz gerekiyor. Dolunayın olumlu bir görünümü var. Bu sıkışıklıkta güzel bir gelişme yaşanabilir. Tam zorlanırken, bir haber, gelişme bizi rahatlatabilir.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Yaylar 24-31 Aralık haftası yeni yılın gelecek heyecanı, bitecek yılın yaşanmış tecrübeleriyle dolu bir tarih aralığıdır. Tabii ki bir yaş daha almış olmak, hüzün verebilir. Ancak bize kattığı olgunluk paha biçilmezdir. Bu hafta, hem böyle duygularla geçiyor hem de hedef belirleme ve bunları gerçekleştirme yönünde önem taşıyor. Finansal konulara bir bakacağız. Güven ve garanti olgusunu hayatımızda daim kılabilmenin yollarını düşüneceğiz. Tabii ki borçlarımız, bize sunulan destekler, ilişkilerimizin önemi bir hayli kıymetli. Birilerine güvenebiliriz. Bu dert değil. Fakat hayatımızı bir varsayım üzerine kuramayız. Jüpiter burcunuzda ilerliyor. Bu yeni girişimlerin işaretçisidir. Cesaret ve iyimserlik verir. Aynı zamanda derin düşünmek, ufkumuzu genişletmek, öğrenmek, bilgilenmektir. Şimdi bu güçlü destekten yararlanıp, geleceğimizi güvence altına alacak kararlar vereceğiz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-11-12-16-17-25-26-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 14-15-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

oglak

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında kısa süreli Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Plan ve projelerimizi derinlikli şekilde gözden geçirmeye devam edeceğiz. Yılın sonu yaklaşıyor. Son aylarda geri hareketler yorucuydu. Ancak yerli yerine oturmamış, belki de adım atsak zarar göreceğimiz karar ve durumları görmemizi sağladı ve hala sağlıyor. Karşımıza fırsatlar çıkmış olabilir, farklı bir şeyler yapmak istiyor olabiliriz. 7 Aralık sonrası duruma göre karar verip ilerleyeceğiz. Onun için bu bir haftalık süreç önemlidir. 13 Aralık tarihi, Merkür-Yay geçişiyle, yavaş yavaş işlerimizi tasnif etmeye, hangi alanda nasıl bir yenilikte bulunacağız bunları gözden geçirmeye başlayacağız. Yeni bir yıl var önümüzde, yeni umutlar. Hayat böyle bir şey işte. Her geçen gün ve gelen her gün bir umudun işaretçisi. Jüpiter inancımızı besliyor. Hayatın zorluklarına karşı bize iyimserlik gücünü bu tarih itibariyle sunuyor. 22 Aralık sonrası Güneş, burcunuzda ilerliyor. Bu sizler için yeni bir yaş, yeni hedefler olarak kıymetli. Her birinizin doğum gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, sizi yorgun düşüren, hatta zaman zaman bağımlılık yarattığı için zorlayan meseleleri çözüme kavuşturmanızı, böylece daha sağlıklı karar vermenizi, tercihte bulunmanızı sağlayan bir güce sahiptir. Şu aralar, iyimser düşünmek bazen kolay olmuyor. Hatta neyin doğru veya gerekli olduğunu tespitte zorlanıyorsunuz. Bazen iyi niyet, çoğu zaman çelişkiler, mantık ve duygular arasındaki ikilemler sizi epeyce meşgul ediyor. Bu Yeniay, size gerçekten gerekeni bulmanız için bir fırsat. Gücünüz aşan her şeyden uzaklaşıp, bütün enerjinizi doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Kimse anlamasın diye sıkıntıları içinize atıyordunuz. Şimdi bunları dile getirecek, sizi üzen kişilere gerekli cevabı vereceksiniz. Uzun zamandır üstünde çalıştığınız bir projeyi sunabilirsiniz. Bir güzel fırsatla karşılaşabilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda size iyi gelecek, motive edecek aktivitelere yönelebilirsiniz. Spor, müzik, rehberlik, danışmanlık, tiyatro, edebiyat gibi alanlarda eser verebilirsiniz. Birileri yüzünden, bir şeylerin ağır yükü nedeniyle kaybettiğiniz zamanı, şimdi geri kazanabilirsiniz. Bu Yeniayı, karanlıktan aydınlığa çıkış gibi görünüz. Yaratıcı fikirlerinizi yazıya dökebilirsiniz. Daha verimli çalışabilirsiniz.

Sevgili Oğlaklar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür süresince, sosyal ilişkilerinizi, arkadaşlıklarınızı, grup faaliyetlerinizi, ekip çalışmalarınızı derinlikli bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz konularda bilgilenme ve araştırmalarda bulunabilirsiniz. Pek konuşmazsınız. Genelde sessiz bir haliniz vardır. Fakat o sessizlikte birçok gözlemde bulunursunuz. Eski bir arkadaşınızla tekrar karşılaşabilirsiniz. Bir meseleyi araştırırsınız. Düşünce zamanıdır. Ancak uygulamada bulunulmaz. Sadece incelenir.  Bu süreçte akademik anlamdaki çalışmalarınızı bir grup içinde göstermek, araştırma yapmak,  bilgilenmeye dönük sosyal çalışmalarda bulunmak, gönüllü olarak yapılan işler, ortaklaşa bir hedef için bir araya gelinmesi gibi konular üzerinde tekrar düşünülmesi gerekir. Bu işlerin mali anlamdaki bütçesi ve bir araya geldiğiniz kişilerin düzgün ve doğru kişiler olup olmadığının araştırılması gerekir. Ayrıca kazanç anlamında işlere yönelmek, mali gücü ve otoritesi olan kişilerle temasta bulunmak, kaynak arayışı (mali yönde) bir işe, ürüne veya projeye para yatırmak anlamındaki her türlü planın bu kısa süreçte gözden geçirilmesinde yarar vardır.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu dönemde fiziksel çekiciliğiniz, bilginiz, duruşunuz, kendinizden eminliğiniz sosyal yaşamda size etkili bir güç katar. Bulunduğunuz yere ayrı bir hava katarsınız. Sizi anlamak, çözmek, size yaklaşmak pek kolay olmasa da, bunun size ayrı bir hava kattığını söylemeliyim. Karşı cinste en fazla dikkat ettiğiniz unsur, güçlü duruşu, toplum içindeki konumu, yaklaşım tarzıdır. Bu testten geçen kişiyle yola devam edersiniz. Sevdiğinizi önemsersiniz. Sahiplenirsiniz, tutkuyla sarılırsınız. İş ve özel anlamda hedeflerimizi belirleyeceğiz ve ilişkilerimize önem vereceğiz.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, hedeflerimiz, eğitim ve ticari konular, çalışma hayatımızla ilgili meseleleri yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. Etrafımızdaki her şeyi gözlem altına alacağız. Bilinenle, görünenle yetinmeyeceğiz. Öyle pek ılımlı bir iletişimde bulunmayız. İnceleriz, işimize gelirse uygularız. Maddi ve manevi anlamdaki değerlerimizi muhafaza ederiz ve kaybetmek istemeyiz. Genelde bu süreçte sorumluluklar ağır basabilir. Hem dışarıda hem günlük tempoda hem de yenilik içeren işlere, soru işaretiyle yaklaşıp, netleşmesini bekleyeceğiz.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, yeni bir yaşa merhaba demek ve yeni hedefler belirlemek zamanıdır. Her konuda sağlamlaştırma, form kazandırma sürecidir.  Bunu ister bedensel ister hayatınızı düzenleme anlamında ele alın fark etmez. Bu tarih aralığında mükemmelliği, disiplini, pratik olmayı, sabırlı ve planlı ilerlemeyi seven Oğlaklar, kendi hayatlarını yönlendirmeyi bildikleri gibi, başkalarına da örnek olacaklar. Zirveye kendinden emin adımlarla ulaşırken, sadece iş hayatına değil, kendinize de özen göstererek, özel molalar vermeyi unutmayınız.

Sevgili Oğlaklar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinin bir ortaklık olduğunu, her şeyi üstünüze almanın, sizi yorabileceğini işaret ediyor. Belki de siz, şu anda sıkıntılı bir süreç yaşayan kişiyle berabersiniz. Elinizden geldiği kadar destek oluyorsunuz. Bu nereye kadar? Demek gerekiyor. Çünkü bunu değiştirmek için mücadele etmeyen bir kişiyle hayatı sürdürmek zor olabilir. Sağlık, iş, aile kökenli olabilecek sıkıntılara göğüs geren taraf olabilirsiniz. Fakat sizin de bunca yükün altında ezilmemeniz lazım. Mars-balık burcunda ilerliyor. Genel olarak çevremize yardımlarımız, kardeşlerimize desteğimiz, her anlamda kol kanat gerişimizin göstergesi. Bu da yorucu tabii ki. Kimi Oğlaklar ise, sağlıklı yaşam, huzurlu ve güven dolu bir aile olgusunu önemsiyorlar. Bekar Oğlakların eş seçiminde bilinçli hareket etmeleri gerekiyor. Yorgunluk, stres, yoğunluk ve vericilik sizi yorabilir. Lütfen sağlığınıza önem veriniz. Başkaları kendini düşünürken, siz kendinizi bari ihmal etmeyiniz.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 24-31 Aralık haftası yeni bir yıla adım atmadan önceki son tarih aralığıdır. Hem bitmekte olan yılın bize kattığı değerleri, tecrübeleri hatırlarız hem de gelecek yılın heyecanını içimizde hissederiz, umutlanırız. Bildiğiniz gibi yöneticiniz Satürn, size hayatınızı kuvvetli bir şekilde yapılandırmanız adına desteğini sunuyor. Jüpiter-Yay burcunda iç dünyanızın derinliklerini, cesaret duygunuzu, hayata olan direncinizi moral-motivasyonla güçlendiriyor. O zaman size düşen, yeni bir yıla adım atarken hedef bilincinizi garanti-güvence arzunuzu bilinçli bir şekilde yeniden tesis etmenizdir. Bu hafta, ilişkilerde güven olgusu, farkındalık, koruma ve kollanma duygusu, desteklenmek ve yüreklendirmek çabası önemli. İlişkinize bunları merkez alarak bakmalısınız. Dürüstlük, açıklık, yoldaşlık önemli. Bu olmadan mutlu olunamaz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-19-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10-11
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

kova

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu kısa süreçte, iş veya ailevi sorumlulukları ele alırken, derinlikli bir analizde bulunacağız. Aylardır bu geri hareketler hepimizi farklı konularda etkiledi. Belki adım atamadık, belki yavaşladığımız için yorulduk, yanlış anladık veya anlaşıldık. Ancak bir şey var ki, böyle zamanlarda pek görülmez, dikkate alınmaz ama, geri hareket süreçleri insanın bir çok meselenin iç yüzünü görmesinde, tedbir almasında, detayların farkına varmasında son derece olumludur. 7 Aralık sonrası tekrar bir bakarız duruma kararımızı veririz. 13 Aralık sonrası Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Jüpiterin desteğiyle bundan sonrasında yenilikler, fırsatlar bize ışık ve rehber olacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak geçişinde önümüzdeki bir aylık süre bir hazırlığın, sunulacak bir işin, önemli bir adımın hazırlığı olacak.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Kovalar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki haftalar içinde, ileriye dönük bazı plan ve projeler için sıkı çalışmanın işaretçisidir. Kazancınızla ilgili meseleler son zamanlarda sizi zorluyor. Şimdi bilinçli şekilde bu meseleye odaklanmalısınız. Har vurup harman savurmak vakti değil. Her kuruşun bir önemi var. Bazen iyi niyetimizden, hesap kitap bilmemezlikten hatalar yapıyoruz. Sonra da zor durumda kalıyoruz. O zaman bu Yeniayda, bütçemizin dengesini ayarlamak, ona göre hareket etmek gerekir. Zaten bu Yeniay da bu olumlu kararın alınmasında yardımcıdır. Gerçeği görmemizi sağlar. Bağımlı olduğumuz alışkanlıklar, gereksiz yere harcanan paralar, bizi yanıltan dostlar, hesapsız alışverişlere bir set çekilir ve ona göre bir ayarlamada bulunulur. Yeniayın çok önemli bir görünümü var. Bu sizin, ek kazanç elde etmede yeteneklerinizi daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır. Yazarlık, tiyatro, spor, görsel sanatlar, mistizm, rehberlik, danışmanlık gibi alanlarda eser verebilirsiniz. Bu alanlarda gösteri, sunum veya seminer düzenleyebilirsiniz. Önümüzdeki bir aylık süreçte seyahat, görüşme, yenilikleri sergileme, farklı gruplara katılma, yeni insanlarla tanışma yönünde enerjiniz yükselecektir.

Sevgili Kovalar 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süreç kariyer hayatınızı ilgilendiren astrolojik yaşam alanında birebir etkilidir. Ayrıca, aşk hayatınız ve maddi konularda da yansımalarını ilgili bölümlerinde ele aldım. Bu süreçte mesleki durumunuzu hem konum hem mali hem de otoritelerle ilişki anlamında ele almak gerekiyor. Amacınız, hedefiniz, kazanç ortaklığı anlamındaki işler, kurmak istediğiniz iş gibi geniş bir alanda inceleyiniz. Ancak beklemede kalınız. Ani kararlar vermeyiniz. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkilidir. Çünkü Merkür aşk evinizin yöneticisidir. Şimdi bu süreçte aşka bakış açınızı ciddi ve derinlikli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Sadece eğlence bölümü değil, tutarlılık yönünde de ele almak lazım. Yaratıcı becerilerinizi, yetenekli olduğunuz konuları dış dünyada sergilemek tabii ki toplumsal ilişkilere de bağlıdır. Bunları gözden geçiriniz, piyasanın durumuna bakınız. Derinlemesine inceleyiniz. Geri hareket dönemini mali konularda da ele alırsak,  eş-iş ortağıyla kazanç getirici bir iş kurmak veya sonlandırmak, mali açıdan iş ortaklığınızı tescil ettirmek, vergileriniz, hissedarlığını yaptığınız şirketin dış piyasadaki durumu, şirket kurulması, yeni bir şube açmak gibi konuları bu altı günlük süreçte ele alınız, gözden geçiriniz. Kararınızı veya durumunuzu derinlikli bir şekilde ele alınız.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, toplumsal hayatta kurulan ilişkiler başta olmak üzere yönetici-işveren konumundaki kişilerle olan paylaşımlarınız ve ailenizle aranızdaki sevgi alışverişi anlamında etkili bir süreçtir. İşinizden, ilişkilerinizden emin olmak, geleceğinizi garanti altına almak arzusu bu dönemin özünde var. Siz Kovalar işinize ve bu anlamda ilişkilerinize önem vermeniz gerekiyor. Aşırı gurur, kıskançlık, hırsların terbiyesi şart. Benim tavsiyem dönemi olumlu yönde geçirmek için, sorumluluk bilinciyle hareket etmeniz ve neyi hedefliyorsanız o yolda dürüstlükle işinizi yapmanızdır.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Mesleki konular üzerinde yine düşüneceğiz. Eğer, çıkarlarımız başkalarıyla işbirliğini gerektiriyorsa bu süreçte iyice düşünmeden riskli kararlar vermemek lazım. Suyun akışına gitmek iyidir. Ben bu dönemde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizden yanayım. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili olarak da düşünmekte yarar var. Bu süreçte bazı kişilerle aranıza mesafe koymayı tercih edersiniz. İş hayatınızla ilgili konularda bazı sorulara cevap ararsınız. Benim hedefim ne, işimden memnun muyum, beklentilerim nedir, şu andaki mevcut durum beni tatmin ediyor mu diye düşünürüz. Yapıcı olmayan eleştiriler bizi çileden çıkarabilir.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konuların gözden geçirildiği, biraz sessizliğin, ciddiyetin, disiplinin baskın olduğu zamandır. Bu süreçte işiniz veya projeleriniz için geriye çekilerek öğrenmek veya öğretmek amaçlı çalışmalara daha fazla önem verdiğiniz görülür.  Benim tavsiyem bu tarih aralığında mutlaka işlerinize, duygularınızı karıştırmadan sorumluluklarınıza, görevinize odaklanmanızdır. İlişki anlamında da, sözüne güvenilir, dürüst, kendinden emin, uzun vadeli düşünen insanı tercih etmenizdir. Sizi geriye çeken değil ileriye götüren kişiyi yöneliniz. Gizli saklı işler çevirenleri değil, açık ve net bir şekilde kendini ifade edebilen insana değer veriniz.

Sevgili Kovalar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, sizin için anlamlı olmayan, güven vermeyen ve kazandırıcı olmayan işlere, ilişkilere, şartlara karşı bir duruştur. Canımız öyle pek sıkılmaya gelmez. Yenilikler isteriz, değişim isteriz veya hayatımızda güzel bir şeyler olmasını bekleriz. Tabii ki beklemek tamam da, hiç kimse size altın tepsiyle bir şeyleri sunmayabilir. Yine bunları düzenleyecek, hale yola koyacak kişi sizsiniz. Sözgelimi parasal konularda sevdiklerinizi memnun edeceksiniz diye fazla açılmayınız. Çocuklarınızın masrafları artabilir, giyim-kuşam v.b giderler sizi zorlayabilir. Planların akla mantığa uygun şekilde düzenlenmesi gerekir. Çalışma hayatında olan Kovalar, bu Dolunayda sorumlulukların baskısı altındalar. Bir işin bitirilmesi, bir projenin teslim edilmesi, sözlerin yerine getirilmesi gerekecek. İyi niyet güzeldir de, kimsenin sizi zor duruma sokmasına da izin vermeyiniz. Dolunay, Mars-Balık seyriyle örtüşüyor. Bu da bize önünü görmediğin aşktan, ödemekte zorlanacağın borçtan uzak dur diyor. Hani demiştim ya biraz önce, değişim arzumuz yoğun diye. Bu aşkta epeyce etkili. Belki de aklımız ve yüreğimiz aşkla beslenir ve büyür. Bu aşk bize iyi gelebilir. Uzun süreli midir? Pek öyle gözükmese de, heyecanı bile güzel gelecektir. Tabii ki aklımız devre dışı kalmasın.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Kovalar 24-31 Aralık haftası yeni bir yıla adım atmadan önceki son tarih aralığıdır. Önümüzde yepyeni bir gelecek ve henüz açmadığımız bir yeni sayfa var. Buraya şimdi neler yazabiliriz, ne gibi hedefler koyabiliriz, bunları nasıl gerçekleştiririz bu önemli. Önceliklerimiz, sağlıklı bir yaşam ve güven duygusuyla çevrili bir hayat olmalıdır. Nelere tepki verdiğinizi, nelerin sizin için önemli olduğunu, gerek duygularınızı gerekse zayıflıklarınızı en iyi bilen kişi siz olmalısınız. Hiç kimse, sizin kadar sizi düşünmez ve sizi tanıyamaz. Hem başkalarına yürekten desteğinizi sunmalı, onları cesaretlendirmeli hem de kendinizle barışık bir yaşam sürdürmelisiniz. Bu hafta maddi konularda hesabımızı bilmenin önemi büyük. Bakınız yeni bir yıla adım atıyoruz. İlerisi adına düşünmeliyiz. Gelir geçer, nasılsa halledilir diyemeyiz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-11-12-16-17-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-19-25-26-31
Aşkta En Şanslı Günler : 21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

balik

ARALIK ayında sizleri neler bekliyor?

1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür süresi, eğitim ve akademik çalışmaların, araştırılmaların, plan ve projelerin derinlikli gözden geçirilmesi demektir. Zihnimiz görünenin ardındaki gerçeklere ulaşmak ister. Son aylarda geri hareketler hepimizi zorladı. Bir geçiş süreciydi ve yerli yerine oturmayanlar tümü ele alındı. Bu bir haftalık sürecin sonunda artık birçok konuda karar vermiş olacağız ve 7 Aralık sonrası bunları uygulayacağız. 13 Aralık tarihinde Merkür-Yay burcu geçişinde, yeni bir iş teklifi, yurtdışı bağlantılı bir gelişme, önemli bir projede yer alma, serbest ticaretle uğraşma, yabancı dil, eğitmenlik, hukuk, yöneticilik gibi geniş bir alanda önemli bir adım atabilecek, karar verebileceksiniz. Jüpiterin desteği asıl şimdi etkisini göstermeye başlayacak. 22 Aralık sonrası Güneş-Oğlak burcunda ilerleyecek. Yeni bir yıla adım atarken, hem moral motivasyonunuz yükselecek hem de uzun vadeli bir hedefe yol almanın haklı gururunu duyarsınız.

1-9 ARALIK HAFTASI

Sevgili Balıklar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, mesleki ve toplumsal alanda yapılacak yeni değişim ve gelişmelerin işaretçisidir. İnsanlar sizin bilgi ve deneyimlerinizden istifa edeceklerdir. Siz de bunun için çalışmalı, gayret göstermelisiniz. Madem yeni bir şeyler düşünüyorsunuz, madem başarıya ulaşmaktan yanasınız. O zaman şimdi, üstünüzdeki ağır toprağı tüm gücünüzle atın ve ben buradayım diyerek kollarınızı sıvayın. Birilerinin ne düşündüğünü kafanıza takmak yerine, kendinize bakın ve hassasiyeti geride bırakın. Öyle sanmıştım, böyle düşünmüştüm diyerek önyargılı olmayın. Birilerinin sizi keşfetmesini değil, sizin kendinizdeki yeteneğin farkına vararak ilerleyin. Bu çok önemli. Yeniayın olumlu bir görünümü bulunuyor. Bu görünüm sayesinde, kişisel tüm becerilerinizi yaratıcı fikirlerinizi edebiyat, sanat, spor, rehberlik, danışmanlık ve mistik alanda kullanabilirsiniz. Yazıya dökülen her şey dikkat çeker. Aktif hayal gücünüzü insanların keşfetmesini sağlayın. Farklı alanlarda farklı çalışmalar ürüne dönüştüğünde bunlara talip olacak çok insan bulursunuz. Gayret edin ve asla pes etmeyin. Göreceksiniz ki, korktuğunuz, çekindiğiniz gibi değil, bilakis hayatınızın kontrolü sizin elinizde.

Sevgili Balıklar, 1 Aralık saat:14:12-7 Aralık saat:00:22 tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek Merkür süresince, ekip-grup çalışmaları, yaşam danışmanlığı, koçluk eğitimi, farklı bir yere taşınma, bilgilenme, akademik eğitim verme veya alma, gelişim yönünde bir öğreti edinme, araştırma, ileri eğitim görme yönündeki işlerinizi ve kararlarınızı gözden geçiriniz. Ayrıca evlilik, uzun süreli ilişki konularında da önem taşır. Sizler bu dönemde okulda, bir yolculukta, bir iş seyahatinde veya bir etkinlikte yeni biriyle tanışabilirsiniz. Bu ilişki hakkında hemen karar vermeyiniz, beklemede kalınız. Bu süreçte evlilik yoluyla başka bir şehre yerleşim durumunuzu gözden geçiriniz. İnanç,  kültürel farklılık,  hayata bakış açısı sizden farklı olan insanlarla ilişkilerinizi de tahlil ediniz. Geri hareket süresince kazanç anlamındaki iş ortaklıklarınızda acele etmeden duruma bir bakınız. Ailenizin, kendinizin veya iş ortaklığınızın gelişimi, verimli kazançların elde edilmesi, engellerin üstesinde gelinmesi, akademik uzmanlık, öğrenim veya bir başka sebeple yerleşim yerinizin değişimi gibi hususları da derinlikli bir şekilde analiz etmeden kararlar vermeyiniz.

02 Aralık saat:20:01-7 Ocak 2019 saat:14:18 arasında, Venüs-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Devam eden veya başlayacak bir ilişkide tutkulu bir devre. Kuşku uyandıran, soru işaretleri taşıyan hiçbir şeye prim vermiyoruz. Balıklar bu dönemde işlerine odaklı, azimli ve kararlı şekilde ilerlemekten yanalar. Finansal iş veya özel paylaşımların yine aynı olgular çerçevesinde ele alınacağı bir süreçteyiz. Hiçbir işi şansa bırakmaktan yana değiliz. Sezgilerimiz gibi aklımız da bize doğruları gösteren bir rehber olacaktır. Merak ettiğimiz her konuda hem derinlikli düşünürüz hem de başarılı kararlar veririz.

7 Aralık saat:00:22-13 Aralık saat:02:42 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Öncelikle çalıştığımız yerle ilgili meselelerin ve durumumuzun gözden geçirilmesinde yarar var. Eğitim ve uzmanlık, ticaret, maddi ve manevi değerlerimiz ve inancımız gayet önemli. Bunlara özel bir şekilde odaklanacağız. Kendimizi, ailemizi, ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Bunca sene elde ettiğimiz tecrübeleri, öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerekenleri tespit edeceğiz. Biz kimiz, kimlerle bağımız var, ailemizle aramızdaki sorunlar, ilişki ve iş ortaklıklarında özlediğimiz nedir bütün bunlar üzerinde düşüneceğiz. Karşılaştığımız kişilerin bizden farklı olan yönlerine odaklanacağız. Bu insanlarla nasıl bir iletişimde bulunmak gerekiyor, bunları çözmeye çalışacağız. Eğitimden geçebiliriz, biz eğitim verebiliriz. Bize danışılabilir, biz başkasına danışabiliriz.

10-16 ARALIK HAFTASI

13 Aralık saat:02:42-5 Ocak saat:06:40 tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz.

17-23 ARALIK HAFTASI

22 Aralık saat:01:23-20 Ocak 2019 saat:11:59 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, idealleri olan bireyin,  mantıklı düşünebilen ve duygusal hassasiyetlerini dengeleyen her Balık için ganimet anlamına gelir. Çünkü Balık su, Oğlak Topraktır. Su ile buluşan Toprak üretir, verimli kılar ve hayatın devamını sağlar. Demek ki, hayallerinin peşinden koşmak isteyen Balıklar hedeflerine odaklanıyor, başarmak için gayret gösteriyorlar diyebiliriz. Para kazanmanın, ayakları üstünde durmanın, uzun vadeli düşünmenin kolay olduğu bu süreç işinizde kariyer basamaklarını yavaş ama etkili şekilde çıkmak, sizin işinize verdiğiniz öneme göre şekillenecektir. Bu bir aylık sürecin gayet akıllıca değerlendirilmesi şarttır. İşlerinizi asla yarım bırakmadan, hırslı bir şekilde çalışmayı sürdürünüz. Arkadaş çevrenizi, genelde başarılı ve kendini oluşturmuş insanlardan seçiniz. Oyunu kuralına göre oynamayı biliniz.

Sevgili Balıklar, 22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemesiyle ideallerimizin peşinden gitme arzumuzu vurguluyor. Güven arzusu aşkla yürümek özlemi, çocuklarımız, hayatın güzellikleri gözümüze hoş görünüyor. Evet zorluklar yaşama dair ama aşk her şeyi değiştirebilir. Bir hareketlilik ev içinde, aileyle ilgili konularda bir hayli etkili gözüküyor. Kimi Balıklar taşınmayı düşünüyor olabilirler, bazıları bir yatırıma yönelebilir. Belki de eviniz var, satıp daha büyük bir yer düşünüyorsunuz. Tercihlerinizi gözden geçiriyor olabilirsiniz. Bir kısım Balıklar, bir proje üzerinde çalışıyorlardır, işlerin bitirilmesi gerekebilir. Restorasyon, sanatsal aktiviteler, yazmak, iletişim, bir iş değişikliği bu Dolunayda yaşanabilir. Hedefimizden eminsek, sorumluluk almaktan çekinmiyorsak, bu Dolunay sizin başarılı olacağınız bir adımın göstergesidir. Ben geçmişe ait meselelerin aile içinde ılımlı şekilde konuşulmasından yanayım. Böylece gerçekler su yüzüne çıkacaktır. Maddi konularda ise, aceleci kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum. Dış dünyada verimli olmak istiyorsak, hedef yönelimli olmamız gerekir.

24-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Balıklar 24-31 Aralık haftası, 2018 yılının son tarih aralığı olarak önem taşıyor. İçinde hem bitecek olan yılın hüznü hem de yeni bir yıla adım atacak olmanın heyecanı var. Her tecrübenin zorlu veya mutlu edici bir gelişim basamağı olduğunu bilerek, bundan sonraki sayfaya elimizden geldiğince güzel bir şeyler yazmak lazım. Bu hafta bu bilinçle, hem kişisel amacımızı hem de başkalarıyla aşk veya farklı anlamdaki bağımızı gözden geçireceğiz. Hayatın ne kadar zorlukları olsa da, nefes almanın bir armağan olduğunu bilmeliyiz. Sizler zaten bunu en iyi bilen, yorumlayan empati gücü yüksek insanlarsınız. Aşkta önceliklerinizi, birlikteliğin ne anlam içerdiğini, güven duymanın ne kadar kıymetli bir olgu olduğunu bu hafta bir kez daha anlayacağız.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-19-23-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15-16
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aralık ayında bu tarih ve saatlere dikkat! İşte Ay boşluk takvimi... TIKLAYIN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler