2018 Haziran ayı aylık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su Haziran ayı burç yorumlarını sizler için analiz etti.

2018 Haziran ayı aylık burç yorumları

KOÇ

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran arasında seyahatler, görüşmeler, toplantılar, dostlarımızla bir araya gelmemizi sağlayan enerjiler mevcut. Ailemiz ve geçmişte yaşanan bazı mevzular gündeme gelebilir. 12 Haziran tarihinde, bu mevzuları evimizde, aile arasında görüşürüz. Mazi gözümüzde canlanır ve biz oldukça hassasız. 13 Haziran tarihinde iş veya farklı bir nedenle yeni bir çevrede yaşamak isteyebilirsiniz. Sözgelimi, bir eve taşınabilir veya iş yeriniz değişebilir. Kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yaşanır. 14 Haziran tarihi, sizi hayatın güzel yönleriyle buluşturur. Lüks ve göz alıcı olan ilgimizi çeker. Güzel ve çekici görünme arzumuz bir hayli yoğundur. Karşı cins üzerinde etkimiz yüksektir. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Yeni projeler ve planların her yönüyle ele alınması gerekiyor. Eğer ekip halinde çalışılacaksa, kimlerle bağlantı kuracağız, bir araya geleceğiz, nasıl bir çalışma düşünülüyor, bunların üzerinde durmak lazım. Daha önce adım atılmış işler bu sürede hızlı şekilde bitirilir, eksikleri tamamlanır, tekrar bir kontrol edilir.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Koçlar 1-10 Haziran arası, hem yakın çevremiz hem sosyal hayatla iletişimimiz gayet iyi. Şimdi boş ve zırva işlerle uğraşmak yerine, merak ettiklerimizi öğreneceğiz, soracağız, bilgi sahibi olacağız. Belki çok derinlemesine bakmayacağız. Ancak taze bilgiler aklımızda kalacak. İnsanlarla tanışacağız, onlarla bağlantı kuracağız. Bunun yanı sıra evde de zamanımızı geçireceğiz. Sosyalleşirken, evimizi, ailemizi de ihmal etmeyeceğiz. Biraz yine paraya ihtiyaç olabilir. Ancak bir şekilde halledilir. Bu hafta önemli olan işlerimizi ve iş ilişkilerimizi dikkatlice gözden geçirmek. Bazen duygularımız bizi yanıltabilir. Hassas oluruz. Ev içinde ve dış dünyada iletişimde bulunurken, insanların güven vermesini, yüreklendirmesini bekleriz. Bunu dengeye oturtursak hem aktif şekilde işlerimizi organize ederiz hem de gereksiz yere her şeyi kafamıza takmayız. Bu hafta yolculuk, görüşmeler, toplantılar, dostlarımızla bir araya gelmek yönünde enerjilerimiz yoğun. Ailemiz ve geçmişte yaşanan bazı mevzular gündeme gelebilir. Bunları bilinçli şekilde ele almak gerekiyor. İş-ev, iç dünya-dışarısıyla aramızdaki çizgiyi ılımlı fakat akıllıca ayarlarsak güzel bir hafta geçirmiş oluruz.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, yakın çevrenizde ilgili her türlü meselenin ev içinde görüşülmesini etkili kılıyor. Eğer kardeşlerinizle sorunlar varsa, bu süreçte aile çatısı altında bunları hassasiyetle ele alabilirsiniz. Zihnin, geçmişi, anıları, yaşananları anımsadığı bu süreçte eskiyi hatırlarız. Yaşımız genç veya yaşlı olsun fark etmez, çocukluğumuz, ailemiz, güvencemiz gayet kıymetlidir. Bugüne dek yaşananları şöyle bir düşünürüz. Mutlu ve huzurlu muyuz? Geleceğimizle alakalı bir başlangıç veya bir bitiş niyetinde miyiz? Ailemizle olan temasımız ne durumda? Bunları, duygularımızın veya kırgınlıklarımızın esiri olmadan, kendimize dönük düşünmeden zihnimizi kontrol altında tutmayı başararak ele almalıyız.

Sevgili Koçlar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak Yeniayda, iş veya farklı bir nedenle yeni bir çevrede yaşamak isteyebilirsiniz. Sözgelimi, bir eve taşınabilir veya iş yeriniz değişebilir. Kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yaşanır. Eğitmenlik, ilginizi çeken bir konuyla alakalı bilgilenmek, iletişime dönük aktiviteler ve seyahatler gündeminizde yer alır. Aile işinde çalışmayı veya aileleri ilgilendiren bir iş kurmayı düşünebilirsiniz. Planlanan yeniliklerin maddi açıdan getirisi veya zorlayıcı tarafları gözden geçirilmelidir. Hayalci düşünülmemelidir. Eğer şartlar arzu ettiğiniz gibi değilse veya karar vermekte zorlanıyorsanız, kafanızda soru işaretleri varsa acele etmeyiniz, duygusal düşünmeyiniz. Çocuklarla ilgili konularda, aşk hayatınızla ilgili meselelerde, aileye ait her konuda aklımız başımızda olmalıdır. Uzun vadeli olana yönelmek, yaratıcı düşünmek bu Yeniayda son derece önemlidir.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında aşk evinizde Aslan burcunda seyrini sürdürecek Venüs, hayatın eğlenceli yönüyle buluşmanın, göz önünde olmanın, canlı ve hayat dolu bir şekilde ilişkide bulunmanın işaretçisidir. Bu süreçte lüks ve göz alıcı olana yönelme, güzel ve çekici görünme arzumuz bir hayli yoğundur. Karşı cins üzerinde etkili olmamızı sağlayan bu enerji kendimizi en güzel ve en olumlu yanlarımızla sergileme isteğimizin işaretçisidir. İlişkide, hem fiziksel hem erotizm ve hem de güçlü duruşuyla ilgi uyandıran kişilere yöneliriz. Sevgilimizin başkaları tarafından takdir görmesini, ilişkimizden olumlu bir şekilde söz edilmesini arzularız. Eğer partnerimiz bizi şımartırsa, hoşlandığımız şekilde davranırsa bir de gururumuzu okşarsa değmeyin keyfimize. Kolay kolay beğenmediğimiz, ancak arzu ettiğimiz biri olduğunda yılmadan peşinde koşacağımız bu sürecin sizler açısından hem aşk hem çocuk hem de cinsellik anlamında bir hayli etkili geçeceğini söyleyebiliriz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Koçlar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek ve bizler aşk hayatımızı, ailevi yaşantımızı, kişisel güvencemizi önemseyeceğiz. Bir yuvamız olsun, çocuklarımızla mutlu bir hayat sürelim, huzur olalım isteyeceğiz. Bu dönemde bir girişimde bulunurken, yeni biriyle tanışırken ne kadar güvenilir olduğunu, ne kadar garantili ve doğru olduğunu önemseyeceğiz. Savunma mekanizmamız güçlenecek. Belki bu yüzden önyargılı düşünebiliriz. Ailevi sorunlar, maddi zorluklar varsa eğer bunları aşabilmenin yollarını arayacağız. Dışa karşı ailemizi, değerlerimizi ve tabii ki kendimizi önde tutacağız. Kimsenin bu konularda hak iddia etmesine izin vermeyeceğiz.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Koçlar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini hesaba kattığımızda 20 Haziran itibariyle yeni projeler ve planların her yönüyle ele alınması gerekiyor. Eğer ekip halinde çalışılacaksa, kimlerle bağlantı kuracağız, bir araya geleceğiz, nasıl bir çalışma düşünülüyor, bunların üzerinde durmak lazım. Daha önce adım atılmış işler bu sürede hızlı şekilde bitirilir, eksikleri tamamlanır, tekrar bir kontrol edilir. Kişisel anlamda yeni kararlar mutlaka enine boyuna incelenir. Finansal anlamda bir desteğe ihtiyaç varsa, bunun geri ödenişi, faizi, her şeyi hesap yapılır. Sosyal çevremizde gelişmeler yaşanabilir. Eskiye ait meseleler gündeme gelebilir. Bunlara yeniden bakarız. Belki de daha önce yanlış anladığımız veya üstünde durmadığımız konuları şimdi ele alırsak, daha iyi anlamış oluruz. Yeni tanıştığımız insanlar hakkında hemen karar vermemek lazım. Öncelikle tanıyalım. Özel anlamda biri karşımıza çıkarsa bu kişinin nasıl bir sosyal çevrede yaşadığınıza dikkat edelim. Bu süreç sürpriz bazı güzellikleri içinde barındırır. Sözgelimi daha önce yardımcı olduğunuz bir kişi, desteklediğiniz bir insan, bir iyilik karşılıksız kalmaz. Bu dönemde dikkat edilecek husus, gölgeli günleri hesaba katarak, 20 Haziran başlangıç-20 Ağustos bitiş tarih aralığı olarak yorumunuzda belirtilen dikkat noktalarını göz önüne alarak hareket etmenizdir.

Sevgili Koçlar 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, hem kişisel ihtiyaçlarımızın farkında olmamız hem de dış dünya ile bağımızı güçlü tutarak sorumlu bir birey gibi davranmamız gerekiyor. Hayat bizi ister istemez büyütüyor, olgunlaştırıyor. Buna kayıtsız kalamayız. Mars gökyüzünde geriliyor. Yöneticiniz size hedef belirlemenizi, daha önce verilmiş kararları tekrar gözden geçirmemizi söylüyor. Görünen o ki, bu Dolunayda işimiz kolay değil ancak başaramayız diye bir şey yok. Şimdi ufak tüyolar vereyim. Bunlar size yardımcı olur. Sorumluluklar öncelikle kıymetli. Yaptığımız işten, attığımız adımdan emin olmamız, kendimize bir yol çizmemiz lazım. Belki çalışıyoruz belki de evde yaşamını sürdüren biriyiz. Hiç fark etmez. Duygusallık bir yere kadar. Gerçekçi olmak vaktidir. İşinizde yükselmek, eğer bir problem varsa bunu çözmek için o meşhur inisiyatif alma özelliğinizi kullanmalısınız. Canla başla çalışmalı, işimize sarılmalı, iş ortamını ciddiye almalı, hayatın bir oyun olmadığını bilmeliyiz. Maddi ve manevi anlamda çıkarlarınızı en iyi siz koruyabilirsiniz. Tabii ki hak ettiğimiz ne ise onu alacağız. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Ancak siz de, gerçekçi olun. Demek ki bu Dolunayda plan ve projelerimizi, hedefimizi belirleyeceğiz, neler yapabiliriz onu düşüneceğiz. İşimize önem vereceğiz. Birey olarak hem kendimize hem başkalarına olan sorumluluğumuzu unutmayacağız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcu geçişinde, hobilerinizle ilgilenebilir, aşkta ilk ve son sözü söyleyen kişi olmak istersiniz. Nasıl konuşmanız gerektiğini bilirsiniz. Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. Ancak dinlemeyi de bilmeli, her söylediğinizin kabul edilmesini beklememelisiniz. İlişkinizi veya yalnızsanız ilişki kriterlerinizi gözden geçiriniz. Bu süreçte çalışma hayatınızı aktif hale getirici, yeni işler, yeni görüşmeler gündeme gelebilir. Bu işler iletişime, el becerilerine dayalı olup gönlü hoş kılan, yenileştiren sanat veya farklı alandaki çalışmalardır. Sosyal medyayı kullanarak insanlarla birebir görüşerek işinizi lanse edebilirsiniz. Ancak bir şeye dikkat etmek gerekir ki, her sözünüz veya yaptığınız her işte dikkat şarttır. Bazen aşırı kendinden emin olmak, farkında olmadan hata yapmanıza neden olabilir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-16-17-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-21-22-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran arası, nelere para harcıyoruz, artı ve eksileriyle duruma bakalım. İnceleyelim, Yakınlarımızla bağımız güçleniyor. Onlarla ilgilenebiliriz. Eski dostlarla buluşmak, eskiyi anmak için de güzel bir zaman. 13 Haziran tarihi ticari faaliyetler, satış, pazarlama, iletişim, seyahatle ilgili alanlardan para kazanabilirsiniz. 27 Haziran tarihinde Mars gerileyecek. İş hedeflerinizi, iş durumunuzu gözden geçiriniz. Karşınıza bir teklif veya fırsat çıkarsa, olur ve olmazlarına, şartlarına bir bakalım. Görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeyelim. Önceden başvurduğumuz bir işten yanıt gelebilir. Neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu saptamalı, maceracı düşünmemelisiniz. Bastığınız yeri, atacağınız adımı bilme vaktiniz. 29 Haziran tarihinde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları gibi finansal konular gündeme gelir.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Boğalar, 1-10 Haziran arası, parasal konularda cin gibi olmalıyız. Hesabımızı bilmemiz, attığımız adımı iyi düşünmemiz, gelgitler içinde yanlışa düşmememiz lazım. Ne alıyor, ne satıyoruz, nelere para harcıyoruz, artı ve eksileriyle duruma bakalım. İnceleyelim, piyasayı anlayalım. İş görüşmelerinde de aynı şekilde alacağımıza vereceğimize dikkat edelim. 6 Haziran günü parasal konularda bir hayli aktif geçecektir. Konuşmalar, yazışmalar, iletişim paranın seyri, kazancımızla ilgili olarak yapılacak görüşmeleri işaret ediyor. Ancak lütfen dikkatli bir şekilde duruma bakalım. Yanılmamak için bu şart. Venüs-Yengeç burcunda ilerliyor. Yakınlarımızla bağımız güçleniyor. Onlarla ilgilenebiliriz. Birlikte zaman geçirebiliriz. Yakın yerlere, bildik aşina kişilerle görüşmek için uygun bir hafta diyebiliriz. Ayrıca eski dostlarla buluşmak, eskiyi anmak için de güzel bir zaman. Hatta bakarsınız, çok eskiden tanıdığınız özel biriyle karşılaşmışsınız. Olur mu olur.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, parasal ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri gündeme getirdiği gibi, bunları yakın çevrenizde güvendiğiniz insanlarla paylaşmanız anlamında etkilidir. Genel olarak bağlantıda olduğunuz kişiler kardeşleriniz, çocuklarınız, partneriniz, eski tanıdıklarınızdır. Tanımadığınız kişilerle zaten pek konuşmazsınız. Güven olgusu sizin için gayet önemlidir. Bu yüzden de sırlarınızı, yapacaklarınızı pek kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz söz konusu olduğunda hassasiyetiniz yüksektir. Onların gelecekleri, barınma ve ihtiyaçlarını önemsersiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız tümüyle kendinize dönük, iç dünyanızla temas halinde, size huzur veren ortamları tercih edersiniz.

Sevgili Boğalar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, kazanç konularında ailenize, kardeşlerinize destek olmanın veya onlarla birlikte çalışmanın işaretçisidir. Ticari faaliyetler, satış, pazarlama, iletişim, seyahatle ilgili alanlardan para kazanabilirsiniz. El becerileri, aile mesleği, yazmak, konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak bu Yeniayda etkili gözüküyor. Bu Yeniayda kişisel anlamda yeniliklere açık olacağız. Fakat yapılacak her şeyin uzun vadeli düşünülmesi gerekiyor. Projelerin başkaları tarafından beğenilmesi, size kazanç sağlaması ve tatmin edici olması için piyasa şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Çevre değişikliği, başka bir yere yerleşim, aileyi ilgilendiren konularda acele edilmemelidir.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, genel anlamıyla, iç dünyanızda sevgiyi ifade edişiniz ve ev alanı içindeki aktivitelerin simgesi. Bu dönemde övgüye oldukça ihtiyaç duyabilir, elinizdekilere daha fazla sahip çıkabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların tepkileri ne olursa olsun siz kendinizi olduğunuz gibi ifade etmeye ve bunun diğer kişilerce de kabul edilmesinden yana bir tavır alabilirsiniz. Eviniz sınırları içinde güzellikleri yaşama arzunuz yoğundur ve dışarıdaki o sakin ve sessiz halinizin tam tersine kendi alanınızda her şeye hakim olmayı ve liderliğinizin mutlak kabulü için dayatmalarda bulunabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz yüksek güven bazı kişilerce itici bulunsa da, tecrübeleriniz doğrultusunda taviz vermeye niyetiniz yoktur. Zor kadın veya zor adam olmaktan hoşlanırsınız. Sizinle olmak isteyen insanın isteklerinize saygı duyması, kabullenmesi ve sizi desteklemesi gerekecektir.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Boğalar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, güvence olgusunun gerek maddi ve gerekse manevi açıdan ön planda tutulmasını sağlıyor. Yeni bir çevrede yeni bir ev yaşamı veya eviniz alanı içinde yeni bir güvenlik oluşturma güdümüz yükseliyor. Mutluluk ve huzur olgusu ön plandadır. Genelde sağlam ve sadık duygularınız konuşmalarınıza yansır ve davranışlarınızda doğal bir nezaket ve duyarlılık göze çarpabilir.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Boğalar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. İş hayatında ekip ruhuyla hareket etmekte, herkesi kucaklayıcı bir tavır göstermekte yarar var. Hani itici, olumsuz veya inatçı davranmayalım. Bu sürede yeni plan ve projeler gündeme geldiğinde bunları iyice inceleyelim. Grup veya takım çalışması gerektiriyorsa, nasıl bir yol izlenecek, ne zamana yapılacak, sizin buradaki göreviniz nedir, bunları belirleyelim veya bilgi edinelim. Karşınıza çıkacak bir teklif veya fırsatın olur ve olmazlarına, koşullarına, getiri ve götürüsüne bir bakalım. Topluca halledilecek işlerde liderlik egosuyla hareket etmeyelim. Kendimizi de zor duruma sokacak bir karar vermeyelim. Yarım kalan işlerimizi bitirelim, yenileri dikkatli şekilde mercek altına alalım. Patronlarımızla ılımlı bir diyalog gayet iyi olur. Görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeyelim. Önceden başvurduğumuz bir işten yanıt gelebilir, bir daha görüşelim, şartlara bakalım. Sizlere tavsiyem, yukarıdaki noktaları, gölgeli günlerin başlangıcı 20 haziran ve bitişi 20 Ağustos aralığında düşünerek gözden geçirelim. Özel ilişkimizdeki gelişmelere, iş ortaklığı konularında çekişmelerden, inatlaşmalardan kaçınalım.

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, alıştığınız çevre ve ortam dışına çıkarak büyük resme bakmanızı sağlıyor. Bu eğitimden, iş hayatına, ticaretten özel yaşantınıza kadar her alanda önem taşıyor. Satürn şu aralar geriliyor. Bu durum, mevcut çevremiz veya yaptığımız işlerden memnuniyetimizi sorgulamamızı sağlıyor. Belki başka bir yer, ülke, yenilik veya iş düşünüyoruz. Bunları akıllıca gözden geçirmemiz lazım. Mars-Kova burcunda geriliyor. İş hayatımızla ilgili kararları tekrar ele almalıyız. Hazırlanmalıyız veya ne derece doğru olur, gözden geçirmeliyiz. Tabii ki alıştığımız bir düzen var. Yıllardır bir çevrede, insanlar arasındayız. Ancak şimdi başka bir yere gitmek arzusu duyabiliriz. Bunu da çok dikkatli ele almamız lazım. Oldubittiye getirmemeliyiz. Bu Dolunay, neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu size soruyor. Bir maceraya izin vermiyor. Bastığın yeri, atacağın adımı bil diyor. İlişki ve iş ortaklıkları cazip gelebilir. Hatta birileri destek sunabilir veya biz bunu talep ederiz. Ancak gerçekçi olmalı, verilen sözlerin, yaşanan ilişkinin tarafsız gözlemcisi olarak enine boyuna düşünmeliyiz. Yayıncılık, ticaret, satın alma, eğitim, çevre değişikliği, kişisel gelişim içeren her mesele bu Dolunayda önem taşıyor.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-10-11-14-15-19-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-17-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13

Yeniay : 10-11-12
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

Yolculuklar, görüşmeler, eğitim-iş-özel anlamda 1-10 Haziran tarihlerinde yapılır. Uzun vadeli düşünün. Gelir-geçer şeyler prim vermeyin. 12 Haziran tarihinde hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle zihnimiz dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. 13 Haziran sonrası kredi alarak, borçlanarak veya kenardaki paramızı kullanarak büyük bir işe kalkışıyorsak çok iyi düşünmeliyiz. 14 Haziran tarihinde girdiğiniz ortamlarda ilgi uyandırmak hoşunuza gider. Fiziksel anlamda bir hayli beğenilirsiniz. 27 Haziran itibariyle Mars gerileyecek. Kendi fikrimize önem verip, araştırmadan, anlamadan hareket edemeyiz. Çalışma koşulları özellikle yeni teklif ve gelişmeler olduğunda en başta önemsenmesi gereken kriterdir. Bu sağlık, iş, projeler, yenilikler anlamında şartların çok iyi gözden geçirilmesi lazım.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili İkizler, 1-10 Haziran arası, sizleri aktif ve girişimci günler bekliyor. Öncelikle Merkür burcunuzda ilerlediği için, zihniniz hızlı, zeki, becerikli, iletişimde üstün performansta çalışıyor. Bu kişisel olarak planlarınızı becerikli şekilde ifade etmenizde, insanları etkilemenizde size ışıktır. Yolculuklar, görüşmeler, eğitim-iş-özel anlamda bir hayli etkileyicidir. Özellikle 6 Haziran günü, önemli konuşmaları ve kararları işaret ediyor. Ancak ufak bir tavsiyem var. Parasal konularda lütfen her şeyi enine boyuna inceleyiniz. Hani enerjimiz yüksek diye, olur olmaz işlere kalkışmayalım. Risk faktörünü gözetelim. İş hayatıyla ilgili kararlarda, size sunulan, söylenen sözlere değil, güvence verilen, garanti sunulan, belgeli olanı tercih edin. Yatırım konularında da aynı şekilde dikkat edin. Girişimci olun, araştırın, soruşturun, hiçbir şeyi hafife almayın, akıllı giderseniz birçok konuda iyi adımlar atabilirsiniz. Sizi ikna etmeye çalışırlar, hallederiz derler, hemen güvenmeyin. Siz gözünüzü dört açarsanız, hiç kimse sizi geçemez. Uzun vadeli düşünün. Gelir-geçer şeyler prim vermeyin.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 Merkür-Yengeç burcunda geçişini sürdürecek. Parasal açıdan güven içinde yaşamak isteğimiz öne çıkıyor. Genel olarak zihnimiz, hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. Ev sahibi olmayı düşüneceğiz. Üç beş kuruşumuz bir kenarımızda olsun isteyeceğiz. Eğer cüzdanımız dolu değilse, rahat etmeyeceğiz. Merkür-Yengeç burcunda zihnin yavaşlamasını, meselelerin hassasiyetle ele alınmasını sağlar. Aile, eş desteği, güvenli bir iş gayet kıymetli hale gelir. Hissi davranabiliriz.

Sevgili İkizler, 13 Haziran saat 22:43 burcunuzda doğacak YENİAY, sözel ve yazı becerisine dayalı, iletişime dönük ve aktif şekilde fikirlerinizi öne süreceğiniz işlerin, girişimlerin göstergesidir. Hatta bu yönde insanlara yol göstererek, bildiklerinizi paylaşarak, danışmanlık vererek para kazanabilirsiniz. Bu Yeniayda aileye ait işlerden gelir elde etmek veya ailemizin geleceğini ilgilendirecek bir yatırım düşünmek mümkündür. Ancak hesap dışı gelişmelere veya beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmak gerekiyor. Atacağımız adım, verilecek kararlar artı ve eksileriyle gözden geçirilmelidir. Özellikle kredi alarak, borçlanarak veya kenardaki paramızı kullanarak büyük bir işe kalkışıyorsak çok iyi düşünmeliyiz. Önümüzü görmeden paçaları sıvamamak gerekiyor. Başka yere yerleşeyim, iş kurayım veya mevcut sıkışıklıktan kurtulayım derken kendinizi cendereye sokmayınız. Gerçekten değer mi değmez mi diye iyi düşününüz.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, sosyal hayatınızı canlandırıcı, hayattan zevk almanızı sağlayıcı, yeni ortamlara girmenizde yardımcıdır. Sahne ışıkları, göz önünde olma, herkesin dikkatini çekebilme yönünde bir hayli şanslısınız. Aşkta egonuzu yükseltici bir süreç olduğu için, ilişkide ipleri kendi elinizde tutmaktan hoşlanırsınız. Kısa süreli aşklar yaşanabilir, popülerliğiniz bir hayli yükselebilir. Fakat etkisi çok hızlı ve gelip geçici tarzdadır. Yaşadığınız özel duygunun kalıcı olması için hem çaba göstermek hem de karşınıza çıkan kişiyi iyi tanımak önemlidir. Bu dönemde toplum içinde kendinizi bir hayli üstün biri olarak lanse edebilirsiniz. Beğenilmeyi arzu ettiğiniz için, dikkat çekmeye çalışırsınız. Girdiğiniz ortamlarda ilgi uyandırmak hoşunuza gider. Fiziksel anlamda bir hayli beğenilirsiniz. İlişkiniz hakkında olumlu konuşulması hoşunuza gider. Eğer ilişkiniz yoksa dert etmeyiniz. Çünkü bu süreçte fazlasıyla göz önünde olacağınız için, size hayır denmesi pek mümkün olmaz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili İkizler, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda seyrini sürdürecek Güneş, parasal konularda hem aileniz hem kendiniz adına güvence arzunuzun işaretçisidir. İki alan önemlidir. Birincisi işinizde güçlenmek ve gelirinizi yükseltmek ikincisi ise, kazancınızı doğru yer ve doğru alanlardan değerlendirmektir. Böylece kimseye muhtaç olmadan ilerlemeniz de kolaylaşabilir. O zaman şimdiden kollarınızı sıvayın ve güvence sağlamak adına girişimleriniz için start vermeye hazırlanın. Göreceksiniz ki hem maddi güvencenizi hem de aradığınız huzuru bulmak ancak ve ancak sizin içinizdeki inanç ve yüreğinizdeki sabır sayesinde gerçekleşiyor.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili İkizler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, yapılacak yenilikler, yolculukları, projeleri, karşımıza çıkan fırsatları gözden geçireceğiz. Tabii ki orijinal ve sıra dışı fikirler, özgürce karar vermek, akıllıca stratejilerde bulunmak istiyorsak, fikirlerimizi, ideallerimizi mercek altına almalıyız. Çünkü bu sürede yapılacak incelemeler, geri hareket sonrasında başarılı girişimlerin anahtarıdır. Değişim yaratmak istiyorsak, bunun her türlü analizi önem taşıyor. Gizli saklı veya bilmediğimiz insanlarla, hayali projelerle yola çıkamayız. Kendi fikrimize önem verip, araştırmadan, anlamadan hareket edemeyiz. Çalışma koşulları özellikle yeni teklif ve gelişmeler olduğunda en başta önemsenmesi gereken kriterdir. Bu sağlık, iş, projeler, yenilikler anlamında şartların çok iyi gözden geçirilmesi lazım. Bu tarih öncesi verilmiş kararlar, başlanan işler, adım atılmış olanlar yeniden ele alınırsa, sorun çıkartabilecek noktalar tespit edilmiş olur. Seyahatlerde güvenli firmaları tercih edelim. Size tavsiyem gölgeli günleri de önemseyerek 20 Haziran-20 Ağustos geniş tarih aralığında yorumunuzda söz edilenlere göre hareket etmenizdir.

Sevgili İkizler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, geleceğin güvence altına alınması yönünde sadece kendinizi değil, başkalarına karşı sorumluluğunuzu da hatırlatıyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn geriliyor. Bu gösteriyor ki, parasal konular şakaya gelmez. Bir hayli ciddiyetle bakmam lazım. Sözgelimi krediler, yasal konular, eşin parası veya başlarından beklentimiz olan şeylerde yavaşlama ve test sürecindeyiz. Öyle aklımıza estiği gibi, içimizden geldiği gibi harcamalar yapamayız. Risk alamayız. Birilerine güvenip yola çıkamayız. Mars-Kova burcunda aynı Satürn gibi geri hareketini sürdürüyor. Macera hevesimizi yükseltiyor. Kaçıp gitmek arzusu, bir yerlerde yaşamak özlemi, değişim, yenilik ve dış dünya ilgimizi fazlasıyla çekiyor. Ancak, hangi şartlarda bunu yapacağız. Kime güveneceğiz. Nereden ne alabiliriz. Kimler yardımcı olur. Başkalarına bağımlı bir planlama yanlış olur. Oysaki hedefimiz eğer bu ise, ancak kendimize güvenebiliriz. Bu Dolunayda böyle bir radikal karar üzerinde çok iyi analiz etmek gerekir. Sözgelimi çalışmak için, başka bir yere gitmek fikri güzel ama ne denli sağlam ve garantili. Buna bakmak lazım. Kredi çekmek iyidir tabii ki ancak ne ödeyeceğiz, faizler ne durumda. Artı ve eksileriyle bir şeyleri ele almadan yola çıkamayız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-16-17-21-22-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 12-13-14
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

Çocuklarınız, yakın uzak tanıdıklarınız, sevdikleriniz başınızın tacıdır. Fakat ilişkinizde 1-10 Haziran günlerinde biraz sıkıntı yaşanabilir. Sizin bakış açınız onunla aynı olmayabilir. Sizin önem verdikleriniz, başkaları tarafından yanlış anlaşılır. 12 Haziran tarihinde, aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz. 13 Haziran tarihinde, karşınıza çıkan bir teklif, yenilik ve değişimin maddi veya manevi açıdan artı ve eksilerine bakalım. 14 Haziran tarihinde harcamalara dikkat. 27 Haziran sonrası, bankalarla ilgili tüm işlerimiz, vergilerimiz, başkalarından taleplerimiz, miras veya hukuki konuların gözden geçirilmesi yararlı olacaktır. Endişe ve kaygıya gerek yok. Tedbirli gitmek, acele edip yanlış karar vermekten daha iyidir.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yengeçler, 1-10 Haziran arası biraz dikkatli olmayı gerektiriyor. Çünkü yeni bir şeyler denemeye açığız. Biraz da lafı sözü seviyoruz. Söylenene inanıp, gereksiz yere kendimizi üzeriz. Aynı şekilde biz de başkalarına bir şeyler anlatırız. Aslı astarı var mı diye bakmamız gereken haftadayız. Aklımızı küçümsemeyelim. Bu hafta Merkür enerjisini doğru şekilde kullanmak istiyorsak, bildiklerimizi gözden geçirelim. Neler öğrenebiliriz, kimlerle temasa geçebiliriz, işlerimizi nasıl başarıyla hallederiz. Bunlar üzerinde duralım. Ailemiz, sevdiklerimiz Venüsün burcunuzda ilerleyişiyle bir hayli önemli. Onların üzerine titrersiniz. Eğer bir sağlık veya herhangi bir problem varsa, kendinizi paralarsınız. Onlar için yapamayacağınız şey yoktur. Çocuklarınız, yakın uzak tanıdıklarınız başınızın tacıdır. Ancak ilişkide biraz güç ve baskı söz konusu. Sizin bakış açınız onunla aynı olmayabilir. Sizin fazlasıyla önem verdikleriniz, onun için aşırı duyarlılık olarak algılanabilir. Bunu yanlış anlayabilir, başka yerlere çekebilirsiniz. Biraz düşünüp, taşınmakta yarar var. Güvenmediğiniz kişilere sırrınızı vermeyiniz. Bilmediğiniz yollara da sapmayınız.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür süresince, etrafınızdaki dünya ile temasınız güçlenir. Şimdi düşünceleriniz, hisleriniz ve siz canlanmaya başlıyorsunuz. Kimsenin etki altında kalmadan kendiniz adına yeni kararlar alarak bunları uygulamaya çalışmak, eskiye yeni bir yüz geçirerek veya tümüyle değiştirerek hayatınızın kontrolünü ele geçirmektir. Duygusal konularda yaşamınızı gözden geçirebilir, geçmişin izlerini silmeye çalışırsınız. Kimi zaman birileri veya bazı olaylar sizi bağımlı olduğunuz alanlara doğru sürükleyebilir. Fakat bunların tümünde aldığınız dersler ön plandadır. Yani nerden nereye geldim tarzı bir düşünce halidir. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz.

Sevgili Yengeçler, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak Yeniay, iç dünyanızdaki gerginliğin, her şeye herkese karşı belli bir mesafe takınmanın, hatta sinirlenmenin, bazı gizli düşünce ve planların işaretçisidir. Ne yaptığınızın bilinmesini istemezsiniz. Çünkü hazırlık yapıyor, bu nedenle gizliyor olabilirsiniz. Aynı şekilde başkaları da size karşı bu düşünceler içinde olabilir. Ne yapıyorsunuz merak edebilirler. Kurt kılığında kuzu olabilirler. Herkes dost değil çünkü. Karşınıza çıkan bir teklif, yenilik ve değişimin maddi veya manevi anlamda size artı ve eksilerine iyi bakmak gerekiyor. Parasal işlerde, ikili ilişkilerde, yeni tanıdığınız insanlarla ilgili gelişmelerde aklınız başınızda olsun. Endişeli veya kaygılı olun demiyorum. Ancak çok fazla rahatlık, aşırı güven, hesabı bilmemek, yarar yerine zarar getirebilir. Biz akıllı olmalıyız.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında kazanç evinizde etkili olacak Venüs-Aslan burcu seyrini mercek altına aldığımızda görüyoruz ki, maddi açıdan güven içinde yaşama, kendinizi güçlü bir kişi olarak görme ve gösterme anlamında etkili bir dönem. Eğer kazancımız yeterli değilse, bu bizi oldukça rahatsız eder. Evimiz ve ailemizin gereksinimleri için daha fazla kazanmak, onları rahat ettirmek isteriz. Yengeçler genel olarak güvence konusunda bir hayli hassastırlar. Birilerine bağlı yaşamaktan veya muhtaç olmaktan son derece çekinirler. O nedenle bu süreçte sıkıntılarını her zaman olduğu gibi paylaşmazlar. Güvenli bir iş, uzun vadeli bir yatırım için neler yapılması gerektiğini düşünürler. Aslan burcunda ilerleyen Venüs eğer hesabını bilmeyen bir kişiyseniz, fazladan para harcamanıza sebep olabilir. Sosyal hayatınız, ilişkiniz, aileniz veya bizzat siz gereksinimleriniz veya lüks harcamalar nedeniyle bütçeniz dışına taşabilirsiniz. Her şeyin en iyisini istemek tabii ki hakkınız. Ancak ben sizin her zaman olduğu gibi tasarruf için bir kenara mutlaka para ayırmanızdan yanayım. Böylece daha sonraki ihtiyaçlarınızı karşılamak adına sıkılmazsınız.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş güvende yaşama ihtiyacını vurguluyor. Bir yaş daha alırken, doğal olarak tüm yılı gözden geçireceğiz ve yeni bir hedef belirliyoruz. Böyle olması da gerekiyor. İşte bu dönemde Güneş size kuvvet sunuyor, ışık oluyor. İmajınız ve çevrenizdeki saygınlığınızın yükseldiği bu dönemde ihtiyaçlarımızı belirliyoruz. Mevcut duruma bakıyoruz. Huzurumuzu önemsiyoruz. Bu süreç, kabuğumuzdan çıkarak ben buradayım deme vaktiniz. Hedefimi belirledim ve onu elde etmek için harekete geçiyorum deme zamanınız. Önümdeki engelleri aşabilir ve yeni bir sayfa açabiliriz.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini de içine alırsak, 20 Haziran-20 Ağustos gibi düşünmemiz lazım. Nelere dikkat etmeliyiz, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle, bu tarih öncesi karar verilmiş her türlü finansal meselede bir gecikme, şartlara baktığımızda istediğimiz gibi olmaması, yavaşlama görülebilir. Olumsuz bakmayalım. Yerli yerine oturmamış, henüz şartlar kıvama gelmemiş hatta bir yanıyla hayrımıza bile olabilir. Bankalarla ilgili tüm işlerimiz, vergilerimiz, başkalarından taleplerimiz, bir kayıp veya ayrılık nedeniyle miras veya hukuki mevzularımızın bir daha gözden geçirilmesi yararlı olacaktır. Endişe ve kaygıya gerek yok. Tedbirli gitmek, acele edip yanlış karar vermekten daha iyidir. Ayrıca iş hayatı, çocuklarımızla ilgili konular, doğum-hamilelik-önemli operasyonların bilinçli şekilde ele alınarak, tabii sağlığımızı ilgilendiriyorsa acilse geciktirilmemesinde yarar var.

Sevgili Yengeçler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunayda, kişisel arzu ve isteklerinizin karşılanması kadar, ilişkinizin hayatınızdaki önemi ve sorumluluğu da kıymet taşıyor. Karşıt burcunuzda gerileyen Satürn, bu Dolunayda bize, ilişki kararlarının dikkatli bir şekilde ele alınması gerektiğini söylüyor. Ciddi ve sorumluluk alabilen kişilere yönelmeliyiz. Eğer evliysek, eşimizin sorumluluk konusunda bilinçli olması gerekir. Çocuklarımızın geleceği veya çocuk sahibi olmakla ilgili konuların ortaklaşa gözden geçirilmesi lazım. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu gösteriyor ki, maddi konuların, birilerinden aldığınız desteğin, harcamaların, yatırımları, davaların, kredilerin geriye dönük şekilde hesabının yapıldığı dönemdeyiz. Şuradan şu gelir, buradan bu gelir diye hesap ediyorsak, o hesap yanlış olabilir. Nerelere para harcıyoruz, kimlerle ilişkimiz var, aramızdaki finansal sorunları nasıl çözüyoruz, borçlarımız ve alacaklarımızı belli bir plan ve sorumluluk çerçevesinde yapıyor muyuz, bütün bunlar çok önemli. Eğer evlilik düşünüyorsak, partnerimizin geliri ne durumda, birlikte yol alabilecek kadar ciddi düşünen biriyle mi beraberiz, bunlara da bakmak gerekecek. Bu Dolunay, sorumsuz davranan bir partnerle yaşanacak sıkıntıları işaret edebilir veya biz eğer bu sorumluluğa sahip değilsek, partnerimiz bizi uyarabilir.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-14-15-19-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-21-22-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 14-15-16
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-27-28-29-30
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

İlişkide iletişimin doğru, açık ve dürüst olması gerekiyor. 1-10 tarihleri arasında yalan dolan, aslı astarı olmayan sözler ve birbirinizden gizlenen meseleler sorun çıkartmasın. 12 Haziran tarihi, şiir, söz, sanat, müzik veya ritüellerle uğraşma zamanıdır. En büyük zenginlik kişinin kendiyle olan temasıdır sözü böyle bir günde anlam kazanır. 13 Haziran tarihinde, düşünülen şeyin artı ve eksileriyle ele alınması gerekiyor. İş mi değiştirmek istiyoruz, kredi çekmeyi mi düşünüyoruz, bunları bilinçli şekilde ele alalım. 14 Haziran tarihinde, göz önünde olma arzunuz bir hayli yoğundur. Hayatın sorunları, karmaşası veya zorluklarını bir şekilde çözeceğinize dair güveniniz yüksektir. 27 Haziran itibariyle Mars geriliyor. Eğer ilişkinizde problem varsa her iki tarafın da sabırsız yaklaşımları, inatçılık, ben haklıyım tarzında çözüm dışı tavırları sorun çıkartır. Oysaki bir daha duruma baksak, biraz daha sakince yaklaşsak, bunların hepsi çözülebilir. Bu dönemde yeni biriyle tanışanlar tabii ki, önce bu kişiyi tanımalılar.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Aslanlar 1-10 Haziran arası, Merkür-İkizler seyrinin oldukça canlı, aktif ve iletişime dönük enerjisiyle buluşmamızı sağlıyor. Sosyal ilişkiler gibi özel karşılaşmalar için de etkin günlerdeyiz. İlişkide iletişimin doğru, açık ve dürüst olması gerekiyor. Yalan dolan, aslı astarı olmayan sözler ve birbirinizden gizlenen meseleler sorun çıkartmasın. Birbirinize karşı bunları mutlaka göz önünde tutunuz. Parasal konularda, aileyi ilgilendiren meselelerde ve prensipleriniz söz konusu olduğunda eğer sizi bir şeyler rahatsız ediyorsa, bunları ifade edin. Bu hafta birçok açıdan gönlünüz kırılmaya müsait. Birileri sizin duygularınızı hafife aldığında içinize atmak yerine, bunu dile getirmek iyidir. Sosyal ilişkiler tabii ki bu hafta başarılı. Ancak parasal alışverişlere girdiğiniz kişilere dikkat ediniz. 6 Haziran günü, bir plan ve projenin yürürlüğe konması, görüşmeler yapılması veya bir gelişme yaşanması mümkündür. Her ne olursa olsun artı ve eksileriyle duruma bakınız. Bedeninize ve zihninize özen gösteriniz. Sizi kimsenin üzmesine de izin vermeyiniz.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, ruhsal anlamda içe yönelmenin işaretidir. Birçok mesele gözden geçirilir. Eskiye ait anılar bunların içinde yer alır. Neler yaşamıştınız, nasıl dersler almıştınız, şimdi ne durumdasınız? Hisler öylesine geçmişle alakalıdır ki, kişi eskiyi hatırlar, bütün bir hayat film şeridi zihninden akıp geçer. Özelini kimseye açmaz, sahip olduklarını korur ve gözetirsiniz. Şiir, söz, sanat, müzik veya ritüellerle uğraşma zamanıdır. En büyük zenginlik kişinin kendiyle olan temasıdır sözü, böyle zamanlar için söylenmiş olabilir. Ancak duyarlılık bazen fazlaca yükselir. Dalgınlık sonucu yanlışlıklar yapabilirsiniz. Takıntılı düşünülebilir. Güvendiğiniz insanlarla konuşmalı, paylaşımda bulunmalısınız. Ruh ve beden sağlığınız bu dönemde önemlidir.

Sevgili Aslanlar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, işlerinizi yeniden planlamada, tekrar gözden geçirmede etkilidir. Hatta öyle bir yenilik düşünürsünüz ki, sizi bir anda mutlu etsin, rahatlatsın. Bu Yeniay dostluklar, sosyal yaşam veya hayatın genelinde duyarlı olduğumuzu vurguluyor. İnsan kardeşleri, arkadaşları, ailesi veya sevdikleriyle ilgili geçmişe ait anıları, tecrübeleri, belki de kırgınlıkları hatırlıyor. Bir hedef belirlemek, kendine gelmek, bir yenilikte bulunmak farklı bir şeyler yapmak istiyor. Evet, bunlar güzel ama şartlara iyi bakmak lazım. Düşünülen şeyin artı ve eksileriyle ele alınması gerekiyor. İş mi değiştirmek istiyoruz, kredi çekmeyi mi düşünüyoruz, önümüze çıkacak bir teklifi hemen kabul etmekten mi yanayız. Bunlar iyi güzel de, ne derece doğru olacak. Her şeyin akıllıca ele alınması lazım. Çok umutsuz düşünülmemeli, sağlığımıza önem vermeli, güvenilir olanla olmayan ayırt edilmelidir.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyredecek Venüs, hem çevre hem de kariyer evlerinizin yöneticisi olması sebebiyle dışa karşı kendinizi güçlü bir şekilde gösterme arzunuzun işaretçisidir. Bu dönemde göz önünde olma arzunuz bir hayli yoğundur. Hayatın sorunları, karmaşası veya zorluklarını bir şekilde çözeceğinize dair güveniniz yüksektir. Bu güven duygusu öylesine etkilidir ki, sizi hiç kimsenin hafife alması, yok sayması mümkün değildir. Fiziksel çekiciliğiniz bu geçiş sayesinde parlak bir ışığın sizi takip etmesine benzer. Kaliteli olan ne varsa ona yönelirsiniz. Kendinizi bir hayli beğendiğiniz için, mesleki, ilişki ve her türlü alanda en iyisi ne ise onu elde etmek istersiniz. Belki cebinizde paranız yoktur veyahut işinizden memnun değilsinizdir. Olsun, ne fark eder. Gösterişli haliniz, gururlu duruşunuz, ilişkilerde hakim partner oluşunuz sizi cazip kılıcıdır.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş etkisinde, iç dünyanıza çekilirsiniz. Oysaki sizler Güneşin çocukları olarak kendinizi bir hedef belirlemelisiniz. Liderlik etmek yerine, geri planda kalarak etrafınızdaki dünyayı pencerelerin ardından mı izleyeceksiniz. Bu dönemi olumlu yönde değerlendirmek için, kendinizle barışık olmalı ve kendinize güvenmelisiniz. Geçmişin izleri bazen içinde bulunduğunuz durum, sizi durdurucu, hassas hale getirici olabilir. Bunlar kişiden kişiye değişse de, bu süreçte bir yıllık bir planlama için kolları sıvamalıyız. Üstümüzdeki güvensizliği bir yana atıp, mazeretlere sığınmadan huzurumuz, güvencemiz ve geleceğimiz için yol belirlemeliyiz.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Aslanlar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini de içine alırsak, 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında düşünmemiz yararlıdır. Bu süreçte eşimiz, sevgilimiz veya bizim için önemi olan kişilerle ilişkimizde bir şeyler bizi düşündürmeye başlar. Aynı şekilde karşımıza çıkan kişiler de bizi içten içe gözlemleyebilir. İlişkinin niteliğine göre, problem varsa her iki tarafın da sabırsız yaklaşımları, inatçılık, ben haklıyım tarzında çözüm dışı tavırları sorun çıkartır. Oysaki bir daha duruma baksak, biraz daha sakince yaklaşsak, bunların hepsi çözülebilir. Bu dönemde yeni biriyle tanışanlar tabii ki, önce bu kişiyi tanımalılar. Negatif veya pozitif hızlı şekilde bir kanıya varmak sonrasında yaşanacak bir değişiklikte pişmanlık duymamıza neden olur. Burada önemli olan, çiftlerin birbirleriyle konuşmaları, pürüzleri ortaklaşa gözden geçirmeleri, geri hareket bittiğinde gelişmeler çerçevesinde son kararı vermeleridir. Aceleye gerek yok. Evlilik, iş ortaklığı, boşanmalarda veya mahkeme, sözleşmeye dayalı hayati konularda şöyle bir şartlara bakılmasıdır. Karşınıza çok eski bir sevgili çıkabilir. Bitti dediğiniz bir evlilik yeniden canlanabilir. Böyle durumlarda da lütfen aceleyle bir geri dönüş yapmayalım. Düşünelim, her yönüyle inceleyelim.

Sevgili Aslanlar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duygusal yanlarınızı, güvence arzunuzu işaret ettiği gibi, başkalarına karşı sorumluluğunuzu, işlerinizi düzgün ve disiplinli şekilde ele almak gerektiğini işaret ediyor. Dolunayın yöneticisi Satürn geriliyor. Bu gösteriyor ki, sağılımız, çalışma şartlarımız ve günlük hayatımızda sorumluluklarımız bir hayli önemli taşıyor. Bunlar zaman zaman bizi yoruyor, zorluyor. Bunlara bir bakacağız. Bizden kaynaklanan bir durum mu, sözgelimi çalışmak istememek, sağlık nedeniyle verimli olamamak gibi. Bir başka durum, uzun zamandır çaba verdiğimiz ve sorumluluk aldığımız işlerin bitirilmesi zorunluluğudur. Bu daha sonra sizin yükselmenizi sağlayacaktır. Sabırlı olmanız gerekebilir. Belki siz, aylar önce yeni bir işe girdiniz ve alışma dönemindesiniz. Bunun zorluğunu yaşıyorsunuz. Böyle bir durumdaysanız, lütfen kendinizi de ihmal etmeyiniz. Sorumluluklar gereklidir ancak kendinizi perişan edecek kadar değil. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu durum, evlilik-boşanma veya ilişki konularında değişimlerin ve yenilikleri işaretçisidir. Fakat bunların tam olarak yerine oturması, doğru bir kararın verilmesi Eylül ortasını bulabilir. Aceleye getiremeyiz. Finansal konularda evinizin ihtiyaçları, alış-satış gibi konularda tabii ki dikkatlice hesabımızı yapmalıyız. Çıkarlarımızı korumalıyız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak istersiniz. İnsanları etkilemenin kolay olduğu bir dönemdir. El becerilerinizi sergileyebilir, yaratıcı tarzda düşünürsünüz. Ancak iş ilişkilerinde hassasiyetiniz yüksektir. Huzursuzluklar, ortamda bulunan kişilerin tuhaf hareketleri, yoğunluk canınızı sıkar. Kendinizi güvende hissetmezsiniz. Kafanıza bir şeyleri takarsınız sonra da bunu büyütürsünüz. Benim tavsiyem izninizi bu zaman denk getirip, dinlenmenizdir. Yoksa verimli çalışmak zor olur. Bu dönem, kazanç anlamında işlere yönelmenizi sağlar. Bazıları yaz sezonu için belli bir süreliğine ek iş yapabilir veya bu türden işlere yönelebilirsiniz. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-9-12-13-16-17-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-30
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihlerinde, iş görüşmeleri, başvurular, toplantılar, fikirsel paylaşımlar gündem maddenizde yer alacak. Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız, bunu her yönüyle gözden geçiriniz. 12 Haziran tarihi, ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar gündeme gelir. İletişime dönük bir meslekte yeni bir girişimin, plan ve projenin işaretçisidir. 13 Haziran, daha önce başlanmış bir işin tamamlanma vaktidir. 14 Haziran tarihi kendi içinizde bazı önemli meseleleri gözden geçirmenizi sağlıyor. Düzgün bir ilişki nasıl olmalı, partnerinizle aranızdaki farklılıklar nedir? İlişki tercihleriniz gibi sorulara cevap aranır. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Çalışma ortamında bir değişiklik, bir proje bir gelişme olursa sabırlı, dikkatli şekilde gelişmelere bakalım. Bu tarih öncesi işe başlamışsak, alışma dönemi olarak görelim. Yeni bir fırsatla karşılaşırsak, sağlamcı olalım. Hemen okey demeyelim.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Başaklar, 1-10 Haziran arası yöneticiniz Merkür-İkizler burcunda iş hayatı, toplumsal ilişkiler, plan ve projeler anlamında aktif günleri işaret ediyor. Ancak bizim detaylı düşünce şeklimiz, bu kadar hıza yetişmeyebilir. Detaylar sizin için her zaman önemlidir. Fakat bu hafta, öyle gelişmeler yaşanır ki, oradan oraya koşturmanız, işlerinizi çabucak halletmeniz gerekebilir. Duruma göre tabii ki yine dikkatli analizde bulunalım. Fakat her şey tamamsa, armudun sapı üzümün çöpü diyerek vakit kaybetmeyelim. Bu hafta iş görüşmeleri, başvurular, toplantılar, fikirsel paylaşımlar gündem maddenizde yer alacak. Eğer yeni bir iş düşünüyorsanız, bunu her yönüyle gözden geçiriniz. Size sunulan teklif varsa, uzun vadeli umut veriyor mu, buna bakınız. Çıkarlarınızı tabii ki düşüneceksiniz. Benim tavsiyem kendinize güvenin. Yakınlarınızdan destek görebilirsiniz. Ancak evlilik, boşanma, iş ortaklığı gibi konularda lütfen bir daha düşününüz. Sizi kimsenin hafife almasına da izin vermeyiniz.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, güven içinde yaşama arzumuzu yükseltiyor. Artık geleceğimizi düşünerek kararlar vereceğiz. Kariyer hayatımızı, hedeflerimizi önemseyeceğiz. Ona göre seçimler yapacağız, kararlar vermeye çalışacağız. Aile içinde, birlikte olduğunuz kişilerle, arkadaşlarınızla olan ilişkinizde yarım yamalak değil bütünlük duygusu içinde hareket edilmesine dikkat edeceğiz. Kimlerle yola çıkıyorsak, bizim hassasiyetimize kıymet veren insanları tercih edeceğiz. Böyle insanları destekleyeceğiz. Geçmişte olanlara takılı kalmamak lazım. Yaşandı bitti diye düşünüp önümüze bakmamızda yarar var. Ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar bu dönemde önemlidir.

Sevgili Başaklar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, iletişime dönük bir meslekte yeni bir girişimin, plan ve projenin işaretçisidir. Daha önce başlanmış bir işin tamamlanma süreci de olabilir. Uyum sağlama dönemini gösterebilir. Bir ürünün başkalarına satış, tanıtım veya sergilenmesi yönündeki işlerin de göstergesi olan bu Yeniay, dostlarınızla olan bağlantının, onlardan görülecek desteğin veya sizi çekemeyen kişilerle aranıza mesafe koymanın da işaretçisidir. Çok yönlü bir Yeniay sürecindeyiz. Ancak tüm burçlar gibi sizin de dikkat etmeniz noktalar var. İş hayatıyla ilgili düşünülen bir yenilik için şartları gözden geçirmek lazım. Eğer başka bir projemiz varsa, bunun artı ve eksileriyle ele alınması lazım. Duyarlılık yüksek demiştim. İlişkide ve iş hayatıyla ilgili konularda biz de çok fazla endişeli olabiliriz. Bunlara mantıklı ve gerçekçi bakarsak, kendimizi boş yere üzmeyiz. Şartlar uygun değilmiş, hayrıma değilmiş veya beklemede kalmam gerekiyormuş diyerek rahatlamış oluruz.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, hem maddi hem ilişki hem de yaşamınızı ilgilendiren konular üzerinde yapılacak bir değerlendirmenin işaretçisidir. Şu andaki mevcut durumun gözden geçirilmesinde yarar vardır. Bundan sonrası adına nasıl kararlar alınmalı, kendinizi nasıl güçlü ifade etmelisiniz, düzgün bir ilişki nasıl yaşanmalı, partnerinizle aranızdaki farklılıklar nedir? Bütün bu sorulara cevap aranır. Çünkü kişi gurur duyacağı bir aşkın özlemini çekmekte olabilir. Bu dönemde gururunuz kırıldığı için veya aşkta aradığınızı bulamadığınız için Hatta bunları kimseyle paylaşmak dahi istemeyebilirsiniz. Her yıl farklı zamanlarda tekrarlanan bu seyir, kimileri için, yasal olmayan bir beraberlik nedeniyle gizliliğin ön planda tutulması anlamına geldiği gibi, platonik bir aşkın işareti de olabilir.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Başaklar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında burcunuz ile uyumlu bir enerji olan Güneş-Yengeç burcu seyri, ekip çalışmaları, organize faaliyetler ve yeni dostlukların da işaretçisidir. Bir Başak daima çalışkan, analizci ve özverili çalışabilen kişidir. Güneş Yengeç burcunda ilerlediğinde, öncelikle hedefinin ve ihtiyaçlarının ne olduğunu saptamalıdır. Sorumluluklarınızın her zaman olduğu gibi bu dönemde de farkındasınız. Bu dönemi olumlu geçirebilmenin yolu, ekip halinde çalışmayı kabul etmek, sizinle aynı amacı taşıyan insanlarla buluşmak ve uzun yıllardır hedefiniz olan her şeyi gerçeğe dönüştürmek olmalıdır.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Başaklar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ben bu tarih aralığını, gölgeli günleri de içine katarak 20 Haziran-20 Ağustos olarak düşünmenizi isterim. Nelere dikkat edelim, neler yaşanabilir bunları birlikte ele alalım. Öncelikle, sağlıkla ilgili acil olan her türlü operasyonun doktorunuzu danışılmasında yarar var. Beklemeye gelmeyen durumlar olursa, Mars geri gidiyor diye beklemeyelim. Çalışma ortamında bir değişiklik, bir ön hazırlık, bir gelişme olursa sabırlı, dikkatli şekilde önemli işlerimize ağırlık verelim. Bu tarih öncesi işe başlamışsak, alışma dönemi olarak görelim. Şartları, ortamı, birlikte çalıştığımız insanları gözlemleyelim. Aceleci olmayalım. İşlerimizi düzenlemeye, yanlışlarımızı gidermeye, önceden verilmiş kararları, başlanan işleri bitirmeye çalışalım. Yeni bir fırsatla karşılaşırsak, sağlamcı olalım. Hemen okey demeyelim. Güzel görünür ama sonrasında bir şeyler değişir. Biz dikkatli olalım, zaman isteyelim. Finansal haklarımızı, sigortamızı önemseyelim. Birileriyle ekip çalışması yapacaksak, ekip içindeki insanlarla görüşelim. Kimdir, nasıl bir plan yapılacak, nasıl bir yol izlenecek mutlaka gözden geçirelim.

Sevgili Başaklar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, dış dünyada aradığımız güvence, başkalarıyla kurulan bağlantılar, paylaşımların niteliği ciddileşiyor ve bizi sorumluluk almaya çağırıyor. Alıştığımız kişiler, aşina olduğumuz ortamlar kadar, çocuklarımız varsa onların yaşamı, çocuk sahibi olmak istiyorsak hayatımıza ne gibi etkileri olur bunları önemsiyoruz. Aşkta daha ciddiyiz ve gelir geçer değil uzun vadeli beraberliği önemsiyoruz. Bu Dolunayda duruma böyle bakıyoruz artık. Satürn şu aralar geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil Eylül ayına kadar sorumluluklar kendini bir hayli hissettiriyor. Belki de anne veya baba oluyoruz. Bunun ciddiyeti üzerimizde etkili. Belki de yavrumuz doğdu onunla yakından ilgileniyor ve biz dışarıdan ziyade içe yöneliyoruz. Her türlü işimize, görevimize disiplinli şekilde sarılıyoruz. Mars şu aralar Kova burcunda geriliyor. Çalışma hayatımızla ilgili değişiklik, yenilik ve konuların bir müddet yavaşlaması size zaman kazandırabilir, eksikleri görmenizi sağlar. Eylül ortası değişimler yerine oturmaya başlar. Bizler görülüyor ki bu Dolunayda, karşımıza çıkan tekliflere, kişilere ve şartlara ciddiyetle bakacağız ve bunları başardığımızda olumlu adımlar atabileceğiz. Şimdi önümüze bakmak, olgunlaşmak, hayatımız için gerekenleri saptamak ve bunun bize kazandıracağı olumlu geri dönüşlere güvenmek. İşte bu inanç ve azim önce kendinizin sonra başkalarının gözünde size saygınlık kazandırır.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir. Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-11-14-15-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-12-13-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

Yolculuklar, yeni kararlar, bir şeyi araştırmak, öğrenmek, yerinde görmek, dokunmak, bilgi sahibi olmak için enerjiniz 1-10 Haziran tarihlerinde gayet yüksek. 12 Haziran tarihi başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur. 13 Haziran tarihinde, yurtdışından ülkeye dönüş veya yurtdışı bağlantılı bir projenin yürürlüğe konması, seyahatler, görüşmeler, bir işi hızlı bitirme arzusu gündeminizde yer alıyor. 14 Haziran tarihinde, yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız, bunun artı ve eksilerini iyice hesap ediniz. Sakın ola ki bu söylediklerim olumsuz anlaşılmasın. Sadece tedbirli olmanın faydalı olacağı kanaatindeyim. 27 Haziran tarihinde Mars gerileyecek. Eski bir sevgili, yeniden bir dönüş yapabilir. Hatalı olduğunu, tekrar bir araya gelmek istediğini söyleyebilir. Biz yine, üzerinde düşüneceğiz. Zaman isteyeceğiz. Kendi doğamıza uygun hareket etmeye açık olsak da, bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, inat ettiğimiz bir şeyden pişmanlık duyarız.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Teraziler 1-10 Haziran arası Merkürün zihin açıklığı veren, iletişime dönük enerjisi bir hayli etkili olacak. Sözgelimi yolculuklar, yeni kararlar, bir şeyi araştırmak, öğrenmek, yerinde görmek, dokunmak, bilgi sahibi olmak için enerjiniz gayet yüksek. Tabii ki bu enerjiyi doğru şekilde yönlendirmek gerekir. Sözgelimi iş hayatında duygular bir hayli ön planda. Bazen bütün bunlar, doğru bir karar vermenin önüne geçebilir. Akıl bu kadar hızlı çalışırken, duyguların insanı geçmişe sürüklemesi, bazen burnumuzun ucundaki bir fırsatı gözden kaybetmemize yol açar. Size sunulan teklifi, karşınıza çıkan fırsatı mantıklı şekilde inceleyiniz. Size uygunsa, şartlar iyiyse, sadece alışkanlıklarınız nedeniyle reddetmeyin. Bazen hayata önümüze bir yol çıkarır. Ancak biz alıştığımız yolu daha kolayımıza geliyor diye tercih ederiz. Böyle yapmayın. Her yönüyle gözden geçirin. Ona göre karar verin. Görünen o ki, Teraziler duygular ile akıl arasında gelip gidecekler. Ben de, inceleyin diyorum. Ona göre karar veriniz.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında meslek evinizde etkili olacak Merkür-Yengeç burcu geçişi, kişinin hassasiyetle durumunu ele almasına yol açar. Sözgelimi geçmişte yaşanılanlar gözlerimizin önünden bir film şeridi gibi geçer. İlişkiler, iş hayatı, ailevi konular, uygulamak istenen planlar tecrübeler ışığında ele alındığı için, kişi değerlendirmeleri ister istemez bunlara göre yapabilir. Bu dönemde dikkatleri üzerinizde toplamak istemezsiniz. Fakat yaptığınız konuşmalar, tavırlarınız, başkalarının sizin hakkınızda bir yargıda bulunmalarını sağlar. Sorumluluklarınızın farkında olmanız gayet faydalıdır. Geriye dönüp düşündüğünüzde neden bunları yaşadım demek yerine, tecrübe olarak görürseniz ne kendinizi ne de hayatı suçlamamış olursunuz. Çünkü bu tecrübeler size rehber olabilir ve aynı hataları tekrarlamadan doğru seçimlerde bulunursunuz. Bu süreçte bir başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur.

Sevgili Teraziler, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, değişime açık fakat aynı zamanda alıştığınız düzene de olan bağlılığınızın işaretçisidir. Evet, bir şeyler yapmak istiyoruz. Ancak tam manasıyla güvenmeden harekete geçmek yanlış olabilir. Araştırmak, bilgilenmek, iyice anlamak gerekiyor. Yurtdışından ülkeye dönüş veya yurtdışı bağlantılı bir projenin yürürlüğe konması, seyahatler, görüşmeler, bir işi hızlı bitirme arzusu bu Yeniayda bir hayli etkili olacak. Fakat çok yönlü bakmak gerekiyor bu Yeniayda. Aşkta, ailevi konularda, iş hayatında ve günlük hayatımızda şartlara bakmalı, duygusal düşünmeden, mantığımızı kullanarak hareket edilmelidir. Maddi ve manevi destek beklemek hakkımız. Ancak sadece başkalarına güvenerek yola çıkmak yanlış olur. Sakince bu Yeniayı değerlendirmek, koşullara iyi bakmak gerekiyor.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, genel anlamıyla sosyal hayatın canlanması, ilişkide bulunma, yeni arkadaşlar edinme, kendinizle gurur duyma, elit ortamlarda bulunma arzunuzun simgesidir. Yeni tanışmalar, dostluk ilişkilerinizin güçlenmesi, arkadaşlıkla başlayan ve daha sonra aşka dönüşen ilişkiler, sizinle aynı doğrultuda düşünen kişilerle ortak bir birlik oluşturmak bu dönemin yansımaları arasında sayılabilir. Bu süreçte isteklerinizin mutlak kabulünü istersiniz. Gerek toplumsal hayatta gerekse özel yaşamınızda reddedilmek, beğenilmemek, takdir edilmemek gibi durumlara pek tahammülünüz yoktur. Bu süreçte hedeflerinizi ve ilişkilerinizi, ileriye yönelik planlarınızı gözden geçiriniz. Eğer yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız, bunun artı ve eksilerini iyice hesap ediniz. Sakın ola ki bu söylediklerim olumsuz anlaşılmasın. Sadece tedbirli olmanın faydalı olacağı kanaatindeyim. Yine bu etki altında beğeni dereceniz oldukça yükseleceğinden etrafınızda bulunan insanları yeterli bulmamanız, iyinin daha iyisi vardır diyerek arayışa geçmeniz, daha önce verdiğiniz kararlarda değişiklik yapmanız yanlış olabilir. Karşınıza çıkan yeni birini iyice inceleyiniz. Önce arkadaş olmayı deneyiniz, onu tanıyınız. Gizli, saklı veya karmaşık davranan kişilere ne iş ne de ilişki konusunda güvenmeden önce iyi düşününüz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Teraziler, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, mesleki ve genel anlamda yarınlarınızı garanti altına alacak kararların işaretçisidir. Sizin isteğiniz, parasal açıdan güvencesi olan bir iştir. Bu süreç eski işinize dönme isteği yaratabilir. Çünkü o iş size aşina ve o ortam bildiğiniz yerdir. Bu aşinalık arzusu yaşamınızla ilgili her konuda geçerli olabilir. Bunun en önemli nedeni, kendinizi güvende hissetmek isteğinizdir. Yabancı ortamlar ve yabancı insanlar yerine daha önceden bildiğiniz her yer ve tanıdığınız her kişi sizin için önemli hale gelebilir.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Teraziler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ancak ben gölgeli günleri de hesaba katarak, bu süreci 20 Haziran-20 Ağustos olarak düşünmenizi istiyorum. Bu dönemde, çok hızlı karar vermeye ve hemen uygulamaya açığız. İçimizdeki dürtüler bizi bu şekilde itekleyebilir. Fakat henüz yeni tanıştığımız biri veya henüz dahil olduğumuz bir grupta, öyle alelacele kararlar vermek, uygulamak, tanımadan etmeden iyidir veya yaramaz demek yanlış olur. Burada önemli olan karşımıza çıkan kişiyi gözlemlemektir. Zaman faktörünü önemseyiniz. Eski bir sevgili, yeniden bir dönüş yapabilir. Hatalı olduğunu, tekrar bir araya gelmek istediğini söyleyebilir. Biz yine, üzerinde düşüneceğiz. Zaman isteyeceğiz. Kendi doğamıza uygun hareket etmeye açık olsak da, bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, inat ettiğimiz bir şeyden pişmanlık duyarız. Tamamen olumlu karşıladığımız hevesle atladığımız bir meseleden sıkılabiliriz. Bunları göz önüne alınız. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak, bir doktora görünmek, kontrol yaptırmak faydalıdır. Çocuklarımızla ilgili mevzuları tekrar ele almakta yarar var. Bir projemiz varsa, bunun üzerinde düşünelim. Özgürce karar vermeye ne kadar hazır olsak da, eğer birilerinin fikrini almamız gerekiyorsa, bundan kaçınmayalım. Uzun zamandır devam eden problemlerimizin nedenleri üzerinde gerçekçi düşünelim. Bu bize geri hareket sonrası başarılı karar vermemizde gayet yararlı olacaktır.

Sevgili Teraziler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, sadece dış dünyada kendimizi güvende hissetmenin, garanti aramanın yanı sıra, ailemize ve bizzat geleceğimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Sorumluluklarımız kendimize ve diğerlerine karşı etkilidir. Bunu unutamayız. Şu sıralarda Satürn geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil, Eylül başına kadar aile hayatımız, evimiz, geleceğimizle ilgili konuların ciddiyetle ele alındığı ve buna göre kararların alındığı süreçteyiz. Evet dış dünyada çabalıyoruz ama kişisel anlamda bize ait olanın da farkındayız. Yükümlülüklerimizi yerine getirirken, ayaklarımızın sağlam yerine bastığını bilmek özsaygımızı perçinliyor, sağlamlaştırıyor. Yatırım düşünüyorsak, bunun garantisi, geri dönüşü, güvencesi bizim için önemli. Belki evimizi yeniliyoruz. Restorasyon söz konusu. Bu bizim geleceğimiz için garanti olabilir. O zaman sabırlı olacağız. Mars şu aralar geriliyor. Bu Dolunayda aşk ve çocuklarımızla ilgili yeniliklerin de gözden geçirilmesi iyi olacak. Karşımıza çıkan kişiye, geçmişte yaşanan ilişkiye, şimdi tekrar karşılaştığımız duruma gerçekçi bakmalıyız. Üstümüzde baskı kurulmasına, aynı hataları yine yaşamaya tahammülümüz yok, olmamalı da. Demek oluyor ki, bizler bu Dolunayda yaş tahtaya ayak basmamalıyız, hiçbir şeyi aceleye getirmemeli, aşırı hassasiyet veya olumsuz bir bakış açısıyla yaşamı ele almamalıyız. Evimiz, ailemiz, aşk hayatımız, paramız bütün bunlarla ilgileneceğiz. Doğru tespitleri bilinçli gözden geçireceğiz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, hem kendinizden emin konuşursunuz hem fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-13-16-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-14-15-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihlerinde, muhasebemizi düzgün tutalım. Bir kredi işimiz olabilir, uygun koşullarda olmasına özen gösterelim. Başkalarına kefil olmayalım. 12 Haziran tarihinde, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. 13 Haziran tarihinde beklediğimiz bir para, devam eden bir dava, miras veya hukukla alakalı meseleleri çözmek isteğimizin işaretçisidir. Bu konuda iletişimde bulunuruz, başkalarıyla bağlantıya geçeriz, haklarımızı araştırırız. 14 Haziran tarihinde, güçlü görünme arzunuz veya kontrolü elinizde tutma isteğiniz ön planda olacağı için çatışmalar yaşanabilir. -Benim kurallarım, isteklerim doğrudur demeye kalktığınız zaman buna müsaade edilmesi mümkün olmayabilir. 27 Haziran tarihinde Mars geriliyor. Satın almak veya kiralamak yoluyla ev değişikliğinde bulunulacaksa, tüm şartları, durumu gözden geçirmenizde yarar görüyorum. Evin içinde yapılacak yeni değişiklik, bakım, onarım gibi konular eğer daha önce verilmişse, uygulanmasında sorun yoktur.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Akrepler, 1-10 Haziran arası, parasal konularda özellikle bu hafta kimden ne alıyoruz, kime ne veriyoruz bunlara çok dikkat edelim. Hani deriz ya, cin fikirli diye. Hem biz hem de başkaları kendi çıkarını düşünecek. Buna göre taktik uygulayacaktır. Vergimizi zamanında ödeyelim. Muhasebemizi düzgün tutalım. Bir kredi işimiz olabilir, uygun koşullarda olmasına özen gösterelim. Başkalarına kefil olmayalım. Bu kefil işleri için pek uygun bir hafta değil. Yatırım özellikle ev almak, bir yere taşınmakla ilgili paraya ihtiyacımız varsa, bu hafta bir hesap kitap yapmak iyi olacaktır. Çünkü uygun görürüz, fakat sonrasında zorlanabiliriz. Bu haftanın güzel yanı, sevgimizi hissettirme ve sevdiklerimizi memnun edebilme gücümüzdür. Farklı ortamlara girsek de, orayı evimiz gibi benimseriz. Uzaklarda bulunan yakınlarımızla temasımız artar. Başka bir şehirde yaşayan veya bizden farklı kültürde olan kişilerle konuşuruz, yazışırız. Özel olarak birisi ilgimizi çekebilir. Bekar akrepler için aşk kolay akıyor bu hafta. Fakat dediğim gibi söylenene, yazılana çok dikkat etmek yararlı olur. İyi niyet tamam ancak gerçekçi olmayı da ihmal etmeyelim.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. Güç ve kontrole bu denli önem veren bir Akrep bu süreçte ileriye bakmalı ve eski tecrübelerini göz önüne alarak geleceğe yönlenmelidir. Çünkü şimdi önemli olan tarafsız düşünmektir. Gereksinimler, gelecek, maddi konular, hedefler anlamında gerçekçi olma zamanımız. Sezgilerinizin gücünü yükseltici olan bu enerji, atacağınız her adımın daha sonra nereye varabileceğini de tahmin etmenizde kuvvet olacaktır.

Sevgili Akrepler, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, beklediğimiz bir para, devam eden bir dava, miras veya hukukla alakalı meseleleri çözmek isteğimizin işaretçisidir. Bu konuda iletişimde bulunuruz, başkalarıyla bağlantıya geçeriz, haklarımızı araştırırız. Önemli proje ve planlarımızı gerçekleştirmek amaçlı yurtdışı bağlantılarda bulunuruz. Kredi çekimi, burs veya bir destek alarak işlerimizi yoluna koymaya çalışırız. Eşimiz veya birlikte olduğumuz kişinin ailesiyle ilgili işleri olabilir. Başka bir yere gidebilir, sizin desteğinize, anlayışınıza ihtiyaç duyabilir. Ancak ben bu Yeniayda kararlarınızı mantıklı şekilde gözden geçirmenizden yanayım. İlişkinizin niteliği çok önemli. Ortak karar verebilmek, güvenmek, birlikte hayatı kotarmaktan zevk almak lazım. Bu anlamda sorun varsa, tabii ki gerçekçi olmalıyız. İş-eğitim-yolculuk-girişim-çevre değişikliğiyle ilgili konuları çok yönlü ele almak gerekiyor. Bu sizi yanlış adım atmaktan koruyacaktır.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, genel anlamıyla, mesleki faaliyetleriniz, otorite konumunda bulunan kişilerle olan ilişkiniz ve sosyal aktivitelerinizi ilgilendiren meseleler üzerinde etkilidir. Hükümran tavırlar göstermemeniz, sürekli ilgiyi üzerinize çekebilmek için olayları çarpıtmamanızda yarar var. Güçlü görünme arzunuz veya kontrolü elinizde tutma isteğiniz ön planda olacağı için çatışmalar yaşanabilir. -Benim kurallarım, isteklerim doğrudur demeye kalktığınız zaman buna müsaade edilmesi mümkün olmayabilir. Ailevi ilişkileriniz açısından da durum böyledir. Siz kendi fikirlerinizi kabul ettirmek istersiniz fakat kurallara uymak zorunluluğunuz vardır. Benim bu süreçte size tavsiyem, yeteneklerinizin farkında olarak iş seçiminde bulunmanız veya güçlü pozisyonda bulunan kişilerle sıcak ve candan bir ilişki kurmaya çalışmanızdır. Böylece oyunu kuralına göre oynamış oluruz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Akrepler, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, duygu dünyanız ve geleceğinizle ilgili konularda, güvenceye verilen değerdir. Ülkenizi, manevi değerlerinizi, alışkanlıklarınızı inançla savunacaksınız. Girişimde bulunmak isteyeceksiniz. Çünkü yarınlarınız önemli. Bu bir aylık süreçte kimileri tatil programını yapacak, bazıları iş arayışında bulunacak, eğitimiyle ilgili karar verecek.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Akrepler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında düşünmenizi tavsiye ediyorum. Nelere dikkat etmek gerekiyor, birlikte gözden geçirelim. Satın almak veya kiralamak yoluyla ev değişikliğinde bulunulacaksa, ben tüm şartları, durumu gözden geçirmenizde yarar görüyorum. Evin içinde yapılacak yeni değişiklik, bakım, onarım gibi konular eğer daha önce verilmişse, uygulanmasında sorun yoktur. Ancak fikir değiştirerek, farklı bir konsept uygulama yanlış olabilir. Sonrasında keşke dememek için bir daha düşünelim. Evlenmek, boşanmak gibi hayati kararların bir kez daha ele alınmasında yarar var. Gençler, ailenizden ayrılmak, yeni bir yerde yaşamak istiyorsanız, mali gücünüzü ve şartlarınızı tekrar gözden geçiriniz. Ofis açmak, kiralamak, satın almak gibi konuların da mutlaka yeniden ele alınmasında yarar var. Önemli olan bir diğer nokta, gerileme döneminde herkesin kendi planını, eylem tarzını başkalarına diretmesi mümkündür. Fakat ekip, takım, ailevi dayanışmanın kıymeti tartışılmazdır. İçimizden gelen bir dürtüyle, her şeyi anında halletmek isteği yoğun olacaktır. Fakat biz enine boyuna ve her yönüyle incelememiz gerekiyor. Ne olur ne olmaz deme vaktimizdir. Ülkeniz, bastığınız toprak, yetiştiğiniz aile gibi kutsal değerleriniz söz konusu olduğunda, bunlardan kopmanıza neden olacak durumları hızlıca değil, her yönüyle inceleyerek gözden geçirmek faydalıdır.

Sevgili Akrepler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, eğitimden iş hayatına kadar her alanda aradığımız güven ve garantinin kişisel gelişimimiz için önemini vurgularken, ne kadar doğru bir yoldayız, neler eksik ve nelere önem vermek gerekiyor. Bunları bize hatırlatacak. Şu sıralarda Satürn geriliyor. Bu Dolunayın yöneticisi olarak bizi hizaya çekiyor. Özellikle yakın çevremizle bağımızı, büyüklerimizle iletişimi, insanlarla paylaşımı, işimizi, eğitim hayatımızı ve girişimleri ciddiyetle ele almamız gerekiyor. Eylül ayına kadar durum bu. Sonrasında ilerlemek ve hakikaten sağlam bir karar vermek, çalışmamızın karşılığını görmek mümkün olacak. Belki şimdi dışarıda güven arıyoruz veya gelişim için farklı şehir, ülke beklentisi içindeyiz. Bunlarla ilgili evrak, belge, düzenleme, hazırlık, alışma, temel atma gibi konuların göz ardı edilmeden bilinçli şekilde ele alınması gerekiyor. Yakınlarımız bize destek verecektir. Bu Dolunay aslında neyi istediğimizin, ne gibi eksiklerimiz olduğunun ve adım attığımız işlerin derlenip toparlanması adına gayet olumludur. Sadece fazladan ciddiyet ve duyarlılık yaşatıyor. Bunu biliyorsak, doğal karşılamalıyız. Mars-Kova burcunda Eylül ortasına kadar geriliyor. Bizim de evimiz, ailemiz, yerleşim yerimizle alakalı düşündüğümüz yenilikleri daha dikkatli ele almamız gerekiyor. Zaten bir şeyler değişiyor bunu hissediyoruz. Evden ayrılmak, yeni bir yere taşınmak, özel bir iş kurmak, aile olmak gibi. Onlar da zamanla yerine oturacak, merak etmeyiniz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, iş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. Akıllı olan kazanır diyelim. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. Özel ilişkilerde, her iki kişi de, yaşamsal hedefleri anlamında ortak mı düşünüyorlar. Bu soru çok önemli. Ayrıca mali konularda da bu geçişin önemi var. Başkalarına bağımlı olmak yerine, kendi gücünüzle ayakta durmanız gerekiyor. Hedef belirlemeniz veya belirlenmiş bir hedefiniz varsa, buna ulaşmak için cesur olmalısınız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-14-15-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-16-17-30
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

İş ortaklığı yaptığımız insanlara, söylenenlere ve söylediklerimize 1-10 Haziran tarihlerinde dikkat edelim. Kredi, miras, nafaka, boşanma, evlilik gibi hayati konularda daha da özenli ve tedbirli düşünmek vaktidir. Oldubittiye getirmeyelim. 12 Haziran tarihinde özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olmalıyız. 13 Haziranda, finansal veya ilişkinizle ilgili konularda gerçekçi olmanız gerekiyor. 27 Haziran itibariyle Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günleri hesaba katarsak, 20 Haziran sonrası, çevre değişikliği, eğitim, girişim, seyahatler, plan ve projeler, ekip çalışmaları, yakınlarımızla alakalı konularda çok iyi düşünmelisiniz. Karar vermeden önce her yönüyle analiz yapmak gerekir. Sabırsız davranmayalım. Dikkatli olalım.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yaylar, 1-10 Haziran arası ilişki konularında hareketliliği getiriyor. Ancak farklı düşüncelere, fikirlere açık olmamız da gerekiyor. Siz derinlikli bakabilen kişisiniz. Fakat bu hafta her şey göründüğü haliyle önemseniyor. Mutluysak, kendimizi iyi hissediyorsak her şey güzel. Peki öyle mi? Tabii ki uzun yıllardır bir arada olan, ilişkisini oturtmuş kişiler için sorun yok. Ancak yeni tanışmış çiftler için, birbirlerini anlamaları, doğruluk ve dürüstlüğü merkez almaları gerekiyor. İşin ilginci, her söz, her tavır, her fikir hoşumuza gidiyor, doğru mudur diye düşünmek istemiyoruz. Oysaki her ayrıntı önem taşıyor. Parasal konularda bu hafta kiminle olursa olsun, dikkati elden bırakmayalım. Hani biraz önce dediğim gibi, yeni tanıştığımız kişi etkilese de bizi, maddi durumu önemli. Bir sıkışıklığı var mı bunlar önemli. İş ortaklığı yaptığımız kişilere de özel önem verelim. Söylenenlere ve söylediklerimize dikkat edelim. Kredi, miras, nafaka, boşanma, evlilik gibi hayati konularda daha da özenli ve tedbirli düşünmek vaktidir. Oldubittiye getirmeyelim. Evet bizden farklı düşünülmesi doğaldır fakat iyi niyet ve dürüstlük her zaman önemlidir.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olunması gereken zaman dilimidir. Sabırsız ve sadece kendimize yönelik, bir de hassasiyet içinde durumları ele almamalıyız. Bir bakacağız olan bitene. Sözgelimi evlilik veya boşanma gibi meseleleri geleceğe dönük bir şekilde ele almalıyız. İş ortaklarımızla aramızdaki her türlü alışverişte dürüstlüğü ilke edinmeliyiz. Bu dönemde duygusal ve ruhsal anlamda hassasız. İstikrarlı yürümeyen ilişki ve iş ortaklıklarımızı mutlaka ele almalıyız.

Sevgili Yaylar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, ilişkide karşılıklı fikir paylaşımı, birlikte vakit geçirme, ortak ilgi alanları ve kafaca anlaşmanın önemini vurguluyor. Ayrıca maddi-manevi anlamda güvence arzumuzu işaretliyor. Bu yoksa eğer problemleri gözümüzde büyütürüz. Bekar Yaylar ilişkide bu olguları fazlasıyla önemserler. Eşinizin size destek olmasını istersiniz. Savurgan bir eşe, parasısın bölüşmeyen kişiye, sorunları olan partnere tahammülünüz yoktur. Haklısınız tabii ki. Ancak sizin finansal konularda başkalarıyla ilgili özel bile olsa her noktada gerçekçi olmanız gerekiyor. Koşulların sizi, ailevi ve ilişki meselelerin geçmişe dönük belki hatalı kararlar nedeniyle yorduğunu gösteriyor. Biz üstünü örttükçe, bir şekilde bize uyarıda bulunuyor. Bu uyarı aslında birçok meselenin farkına varmamızı sağlayabilir. Böyle bakmak yararlıdır.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek Venüs dönemi, hayatın güzelliklerini hissetmek, yeniliklerde bulunarak keyiflenmek, aşkla büyümek, dikkat çekmek isteğimizin işaretçisidir. Kendimizi dünyanın merkezine koyduğumuz bu dönemde ilgiyi üzerimize çekebileceğimiz ilişkiler yaşamaktan zevk alırız. Sürpriz aşklar, yoğun tutkulu maceralar bu sürecin etkili yansımaları arasında yer alır. Gösterişli olan her ne varsa onun peşinden koşarız. Kendimizde fiziki anlamda değişiklerde bulunuruz. Saç şeklimiz, kılık kıyafetimiz, ateşli tavırlarımız, liderlik gücümüzle gözler önündeyizdir. Girdiğimiz ortamlarda bütün dikkatlerin üzerimizde toplanması haz duygumuzun tavan yapmasını sağlar. Bu süreç yeteneklerinizi sanatsal bir alanda ifade edebilmeniz yönünde olumludur. Yenilikçi düşünmeyi, farklı bir şeyler yaşamayı, kendimizi gayet etkili bir şekilde sunmayı bu dönemde başarabiliriz. İstediğimiz bir şey olursa, onun peşinden koşmaktan asla vazgeçmeyiz. Bizi sıcacık sevgisiyle sarıp sarmalayacak, ateşlendirecek, keyiflendirecek dikkatimizi çekecek bir kişiye anında tutulabiliriz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yaylar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda seyrini sürdürecek Güneş, güvence ve garantinin önemini vurguluyor. Ne kadar özgür düşünürseniz düşünün, bir şekilde kökleriniz, değerleriniz, sorumluluklarınız sizi kendisine doğru çekecektir. Bu süreç, eskiyle alakalı konuları gündeme getirdiği için geçmişten bu yana devam eden sorunları çözmek isteyeceksiniz. Bunlar maddi sorunlarınız olduğu gibi, ilişkinizle ilgili konuları da kapsayabilir. Her şeyde biraz önce sözünü ettiğim güvence olgusu önem taşıyor.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yaylar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki gölgeli günleri hesaba katarsak, 20 Haziran-20 Ağustos aralığında düşünmeliyiz. Bu süreç, öncelikle yenilik olarak düşündüğümüz başta çevre değişikliği, eğitim, girişim, seyahatler, plan ve projeler, ekip çalışmaları, yakınlarımızla alakalı konularda dikkatli bir inceleme ve gözden geçirme anlamı taşıyor. Karar vermeden önce her yönüyle analiz yapmak gerekir. Evet sabırsızız ancak en iyi adımı atmak, uygulamak istiyorsak, sabır göstermeliyiz. Yakın çevremizle ilişkimizde, aşk hayatımızla ilgili özellikle yeni bir gelişme olduğunda üzerinde düşünelim. Kısıtlanma, engellenme, baskı gibi faktörler üzerimizde etkili olabilir. Bizim kararlarımız dış etkenler nedeniyle farklı bir yöne kayabilir. Bu bizi tepkisel davranmaya itebilir. Ancak sakin olursak, geri hareket sonrası gelişmeler farklı bir hal alabilir. Aynı şekilde karşımıza çıkan bir olanak, fırsat veya gelişme çok umut verici de gözükebilir. Fakat göründüğü gibi olmayabilir. Onun için lütfen enine boyuna düşünelim. Seyahatlerde güvenli araçları kullanalım, hız yapmayalım, yapanları uyaralım. Tepkisel ve düşünmeden davranan kişileri uyaralım. Her türlü evrakımızı iyi saklayalım.

Sevgili Yaylar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, finansal güvencenin ve geleceğin garanti altına alınmasının önemini vurguluyor. Şimdi ciddi yatırımlara yönelmek ve hayatın bin türlü hali var diyerek paramızın kıymetini bileceğiz. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geri hareketini sürdürecek. Parayı daha fazla önemsememize, daha dikkatli hareket etmemizi sağlayacak. Ek kazanç yolları aramak, borçlarımız varsa bunları kapatmak ve gereksiz harcamalardan kaçınmak lazım. Bu Dolunay bir sıkışıklığın işaretçisi olduğu gibi, kişinin bütçesine göre hareket etme iradesini kazanmada yararlıdır. Bir test gibi düşünebiliriz. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu Dolunayda, çevremize karşı biraz tavırlı olabiliriz. Bildiğimizin doğru olduğunu düşünüp, yanlış kararlar vermemek lazım. Aksine bilmediklerimizi öğrenmek, nasıl bir çevrede yaşıyoruz bir bakmak görmek, para-eğitim-iş-yakınlarımızla ilgili girişimlerimizi planlamak, önceden karar verilmiş işleri tekrar incelemek faydalıdır. Böylece Dolunayda güvence ve garanti arayan, maddi açıdan rahatlamak isteyen sizler, Eylül ortası yeni bir işe, projeye, çalışmaya adım atarak kazançlı çıkabilirsiniz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasındaki Merkür-Aslan burcu geçişi, iletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-16-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-12-13-19
Aşkta En Şanslı Günler : 8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-28-29

Yeniay : 25-26-27
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihlerinde plan dışı masraflar çıkabilir. İhtiyaçlarımız bazen bizi zorlayabilir. Sağlıkla ilgili giderlerimiz olabilir. Bu bazen bir rahatsızlığın tedavisi içindir bazen de bakım, güzellik nedeniyledir. İlişkilerde güven olgusu bir hayli önem taşıyor. İster yeni başlayan ister devam eden beraberlikte buna önem vereceğiz. Çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. 12 Haziran tarihinde, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. 13 Haziran ilişkide partnerin desteği, varlığı ve size kattıkları önemsenecek. Onu yanınızda hissetmiyorsanız, sürekli toparlayan taraf siz iseniz, bu nereye kadar sürer. Karşınıza biri çıktı diyelim. Bu nasıl biridir, işi gücü, maddi durumu iyi midir, bunlara bakmalısınız. 27 Haziran itibariyle Mars-Kova burcunda geriliyor. Maddi konularda özellikle, evinizin ihtiyaçlarını almada, bir yere taşınmada, satın almada, bir değişiklik düşündüğünüzde, bütçenizin şartlarına göre hareket etmelisiniz. Borç vermek, çocukların harcamaları, tatil masrafları bunlar üzerinde hesap-kitap yapalım.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Oğlaklar, 1-10 Haziran haftası kişiden kişiye değişse de, Oğlakların günlük aktivitelerinde iletişimin bir hayli yoğun olacağını söyleyebiliriz. Bu bazen ayrıntılı düşünmeyi gerektiren konuların göstergesidir. Bu biraz yorucu olabilir. Çünkü bir yandan rutin işlerimizi halledeceğiz, diğer taraftan angarya işlerle uğraşacağız. İşte sağlık, para, ilişki meseleleri derken bedenimize ve zihnimize özen göstermeliyiz. Sözgelimi plan dışı masraflar çıkabilir. Bütçemizi aşmaması için dikkat etmemiz gerekebilir. İhtiyaçlarımız bazen bizi zorlayabilir. Sağlıkla ilgili giderlerimiz olabilir. Bu bazen bir rahatsızlığın tedavisi içindir bazen de bakım, güzellik nedeniyledir. Bu hafta ilişkilerde güven olgusu bir hayli önem taşıyor. İster yeni başlayan ister devam eden beraberlikte sahiplenilmek, ilgi görmek, güven duymak istiyoruz. Bu karşı taraf için de geçerli bir istektir. İlişkinin niteliğine göre hassasiyet bir hayli fazlalaşacak. Bu hafta özellikle işlerimizi zamanında, planlanan tarihte, düzenli yapmamız gerekecek. Bazı aksaklıklar çıkabilir. Haftaya başlarken, bu uyarıları önemseyelim, elden geldiğince uygulamaya çalışalım.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

Sevgili Oğlaklar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, günlük hayatın temposunu yükselten, ajandanızı mutlaka kontrol etmenizi veya yeniden düzenlemenizi gerektiren zamandır. İletişim, haberleşme, sözel ve yazı anlamda etkilidir. Her şeyi düşünmek zorunda kalış sizi biraz yoracak. Ancak birçok ayrıntının da farkına varacağız. Bu aydınlatıcıdır. Tabii ki sağlığımıza önem vereceğiz. Yeniayın bir başka önemli yanı, huzur ve güvence ihtiyacıdır. Partnerinizden ilgi beklersiniz. Sadakat, korunma, kollanma, desteklenme arzusu ilişkide bir hayli önemsenir. Çok yönlü bir Yeniay bu. Bir karar vermek istiyoruz ama kalıcı olması ve bizi tatmin etmesi gerekiyor. Soru işaretleri kalmamalı. Sözgelimi ilişkide partnerin desteği, varlığı ve size kattıkları önemsenmeli. Onu yanınızda hissetmiyorsanız, sürekli toparlayan taraf siz iseniz, bu nereye kadar sürer. Karşınıza biri çıktı diyelim. Bu nasıl biridir, işi gücü, maddi durumu iyi midir, bunlara bakmalısınız. Finansal açıdan biraz daha dikkatli olmalısınız. Hani tedbirli olmak anlamında söylüyorum. Önümüzdeki süreç bunların önemini vurguluyor.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrine başlayacak aşk evinizin yöneticisi Venüs, her anlamda güçlü bir partnere duyulan ihtiyacın göstergesidir. Sözgelimi cinsel yaşamlarında bu tarih aralığında eş veya sevgilinin tutkulu davranması, sevgisini ifade etmesi, sıcaklığıyla sizi sarıp sarmalaması bir hayli hoşunuza gider. Kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlar. İlişkide ılımlı davranılmasını, cömert paylaşımlarda bulunulması, jestler yapılmasından zevk alırsınız. Övülmek istersiniz. Sevilmek, göklere çıkarılmaktan haz duyarsınız. Ten uyumu, aşkın güçlü titreşimleri erotizmin doruklarına çıkmanızı sağlar. En mesafeli Oğlaklar bile bu dönemde, aşkın derinliklerinde sıcacık paylaşımlarla coşmak isterler. İlişkisinde sorunlar olanlar özellikle ay sonuna doğru yoğunlaşan cinsel arzuların yükselişiyle birbirlerine yönelirler. İlişkisi olmayanlar için bu dönem, arzu ve istekliliğin artması sebebiyle karşı cinse yönelmenizi ve çekici bulunmanızı sağlayabilir. Venüs-Aslan burcu seyri, işinizle alakalı konularda çıkarlarınızı korumanız yönünde itekleyicidir. Başkaları yoluyla, eş-ortak-iş yerinden kazanılacak gelirlerin, bir işin sonuçlanması, bir başvurunun halledilmesi anlamında elimize geçecek paranın işaretçisi olabilir. Ancak bazı Oğlaklar, yeterli oranda olmayan gelirleri konusunda aşağıda izah ettiğim tarihlerde yeni bir hamlede bulunmak isteyebilirler.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Yengeç burcu seyri, ilişkinizle ilgili konularda dikkatli olunması gereken süreçtir. Birbirinizden farklı görüşleriniz aranızda problem yaratabilir. Eşin sorunları veya sizin içinde bulunduğunuz durum hassas düşünmeye neden olur. Birbirinizi anlamanız, paylaşımda bulunarak sıkıntıları aşmanız gerekiyor. İlişkisi olmayanlar bu süreçte, bir partnerde ne aradıklarını, ne gibi kriterleri önemsediklerini tespit edecekler. Bu dönemin özünde güven olgusu kadar, hayatımızı garanti altına almanın da rolü büyük olacak.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günleri de hesaba katınca, bu tarih aralığını 20 Haziran-20 Ağustos olarak görmeliyiz. Sizler, maddi konularda özellikle, evinizin ihtiyaçlarını almada, bir yere taşınmada, satın almada, bir değişiklik düşündüğünüzde, bütçenizin şartlarına göre hareket etmelisiniz. Alacağınıza göre ayarlarsınız ancak gecikme olabilir. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Ekonomik hareket etmek gerekirken, gördüğümüzü alırsak sonrasında aynı ürünü daha ucuz bir fiyatla buluruz. Bunlar önemli. Arkadaşımıza borç vermek, çocukların harcamaları, tatil masrafları bunlar üzerinde hesap kitap yapalım. Kararlarınızda bilirim, oldukça ileri görüşlüsünüz. Ancak gerileme döneminde insan dürtüsel olarak harcama refleksi gösterir, dikkat edelim. Bu süreçte bazen de, daha önce gördüğümüz ancak pahalı diye vazgeçtiğimiz bir ürünün fiyatı düşebilir. Gezip görmek bir daha bakmak yararlıdır. Acil nakit ihtiyacı doğabilir. Kredi kartlarına yüklenmeyelim. Daha önce verdiğiniz bir borcu şimdi tekrar isteyiniz. Ödemeniz gereken borçlarınızı ihmal etmeyiniz. Kefille bir şey almayınız veya kefil olmayınız. Yatırım düşünüyorsanız, mutlaka uzman kişilere danışınız.

Sevgili Oğlaklar, 28 Haziran saat 07:53 burcunuzda oluşacak Dolunay, sadece başkalarını koruma ve kollama, onların güvencesini önemseme dışında, bizim de kendimize karşı sorumluluklarımız olduğunu vurguluyor. Sizi biraz ciddileştirebilir, önemli konuları gözden geçirmenizi sağlayabilir. Satürn, bu Dolunayın yöneticisi olarak burcunuzda geriliyor. Eylül ayına kadar sağlamlaştırma, görev ve sorumluluklar bir hayli etkili olacak. Ancak sizin gelişiminizde çok hayırlara vesiledir. Hedef bilinci, sabır, konsantrasyon, kararlılık ve azim Satürn gerilerken bir hayli yoğundur. Bu Dolunayda size ayak bağı olan, yoran, yük teşkil eden kişi ve durumları kendi içinizde gözden geçireceksiniz. Bu bir ilişki, bir büyüğünüz, bir iş ortaklığı da olabilir. Sağlam olan kalır, gitmesi gereken gider. Ancak şunu söyleyeyim, Satürn kendi burç mensuplarını dar patikalardan geniş yollara geçirmeyi de bilir. 29 sene sonra burcunuzu ziyaret etmesi boşuna değildir. Çabalarınız karşılıksız kalmayacaktır. Mars bu Dolunayda Kova burcunda geriliyor. Maddi konularda ek kazanç fırsatları ve farklı projeler aracılığıyla para kazanma hedefinizi içten içe yükseltiyor. Daha önce başlanmış, üzerinde düşünülmüş, adım atılmış işler tekrar gözden geçiriliyor. Yepyeni planlar ise, Eylül ortasına kadar ele alınıyor. Bekliyoruz, gözlemliyoruz, eskiye ait olan sorunları çözüyoruz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-10-11-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-14-15-21-22
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30

Yeniay : 1-2-3-27-28-29-30
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

kova

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihleri, aşk hayatımızı canlandırıcı, iletişimi güçlendirici ve bizi harekete geçiricidir. Yeni biriyle tanışabiliriz. Mevcut ilişkimizde güzel bir zaman geçirebiliriz. 12 Haziran tarihinde, iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. 13 Haziran tarihinde, yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eskiden tanıdığınız biriyle tekrar bir araya gelirsiniz. Aynı işte veya projede yer aldığınız kişiyle aranızda bir sıcaklık oluşabilir. Bir hobinizi işe dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. 27 Haziranda Mars-Kova burcunda geriliyor. Sağlığınıza özen gösteriniz. Kontrollerinizi yaptırınız. Bir iş girişiminde, toplantı veya görüşmelerde, başlangıç anlamı taşıyan plan ve projelerde temkinli olmak, enine boyuna incelemek yararlıdır. Daha önceden adım atılmışsa şimdiki yavaşlama, gecikme veya problemler, aslında durumu daha iyi görmeniz, eksikleri tespit etmeniz yönünde faydalıdır.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Kovalar, 1-10 Haziran haftası aşk hayatımızı canlandırıcı, iletişimi güçlendirici ve bizi harekete geçiricidir. Yeni biriyle tanışabiliriz. Mevcut ilişkimizde güzel bir zaman geçirebiliriz. Düşüncelerimizi insanlara etkili tarzda ifade ederiz. Zihnimiz işlektir, her şeyi anında öğreniriz, harekete geçeriz ve merak ettiğimiz konularda bilgileniriz. Özellikle etkileyici özelliklerimiz, aklımız, duruşumuz, tavrımız karşı cins üzerinde bir hayli etkili olacak. Girdiğiniz ortamlarda çabucak dikkat çekebilirsiniz. Bu hafta iş konularında biraz dikkatli olmak, aşka hayatımızda yer verirken, sorumlulukları da ihmal etmemek gerekiyor. İletişime dayalı meslek sahipleri için verimli bir haftadayız. Fakat yanlış anlaşılmalar da olabilir. Bir işi insanlara beğendirmek için dilimiz epey laf yapar. Söz veriyorsak yerine getirmeye özen gösterelim. Sağlığımıza dikkat edelim. Güvenilirlik olgusunu hem aşkta hem işte önemseyelim.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

Sevgili Kovalar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, ilginizi çalışma hayatı, ilişki, ailevi konularda yoğunlaştırır. Sözel ve yazı anlamında paylaşımlar bir hayli etkili olur. Yeni biriyle tanışabilirsiniz veya eskiden tanıdığınız biriyle tekrar bir araya gelirsiniz. Aynı işte veya projede yer aldığınız kişiyle aranızda bir sıcaklık oluşabilir. Bir hobinizi işe dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. Bu Yeniayda ben gelişmelere, kararlara çok yönlü açıdan bakılmasını tavsiye ediyorum. Çünkü geri hareket ve tutulmalar yakın bir zamanda etkili olacak. Onun için sağlıklı, işlerliği olan, hakikaten yararlı ve uzun vadeli olana yönelmek lazım. Görünürde olanla yetinmemek gerekiyor. Biraz hesabi düşüneceğiz bazen de aman bir şey olmaz diyeceğiz. Fakat çok daha rahat davranmamak en doğrusu olacak.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında partner evinizde etkili olacak Venüs-Aslan burcu seyri karşı cinsle olan her türlü temasınızda dengelerin yerli yerine oturtulması anlamında bir test dönemidir. Venüs bu alanda gayet etkili ve yönetici bir güçtür. Ancak Aslan burcunda ilerlemesi nedeniyle ilişki anlamında karşı tarafın ilgi ve takdir görme arzusu, pohpohlanma isteği, beraberlikte ipleri elinde tutma arzusu, sizin hayata bakış açınızla örtüşmeyebilir. Kovalar özgürlüklerine son derece önem veren kişilerdir. Ancak bu üzerlerinde denetim uygulanması veya partnerin beraberlikteki baskınlığına göz yummaları anlamına gelmez. İlişki niteliklerine göre süreci değerlendirdiğimizde, sorunlu beraberliği olan Kovalar için zorlayıcı bir süreç olabilir. Partnerinizin hükümran tavırları, egosunu tatmin etme arzusu, gururlu tepkileri veya talepleri can sıkıcıdır. İlişkisi olmayanlar açısından döneme baktığımızda, ilginizi epeyce çekecek bir kişinin hayatınıza girmesi anlamı taşır. Bu kişi sizden farklı biridir. Ancak hayattan zevk almasını bilir ve yoğun tutkularıyla cinsellikte sınır tanımadığı gibi, kendini eşsiz biri olarak görebilir. Egosu güçlü biri dersek doğru bir tanımlamada bulunmuş oluruz.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Kovalar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında etkili Güneş-Yengeç süresince, çalışma hayatınız, sağlığınız, sosyal güvenceniz sizin için önemli olacak. Bu konular gündem maddenizde yer alacak. Benim tavsiyem başta aileniz, eski dostlarınız, eski ilişkiniz ve geçmişe ait ne varsa gerçekçi olmanızdır. Eğer bir şey sürmüyorsa, hüzün ve mutsuzluk yaşatıyorsa bu iş olsun özel ilişki olsun öncelikle kendinizi düşününüz. Eğer sizin yanlışlarınız dolayısıyla bu noktaya gelindiyse gerekirse düzeltmek adına büyüklük siz gösterin, karşınızdaki kişi neden olmuşsa o zaman önünüze bakın. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız tıbbı kontrollerden geçin. Aile mesleğini sürdürüyorsanız ve sorunlarınız varsa bunları karşılıklı konuşun veya ailenizle ortak bir iş sürdürüyorsanız sözleşmelerde akrabalık ilişkisi bile olsa profesyonelce düşünün.

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Kovalar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars, burcunuzda geriliyor. Gölgeli günleriyle birlikte 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında mücadele gücünüz içe yönelik tarzda çalışabilir. Hani dışarıda uygulamaya dökmek yerine, kendi içinizde gözden geçirmek mümkündür. Bu sizin için, hayati karar vermeden önce aslında gayet olumludur. Hızlı gidip, uygulayıp, sonra pişman olacağımıza, bekleyip görmek pekala faydalıdır. Kendinizle ilgili dış görünüş anlamında yapılacak yeniliklerde bir daha düşününüz. Çünkü sonrasında beğenmeme veya tekrarlama riskiniz var. Sağlığınıza özen gösteriniz. Kontrollerinizi yaptırınız. Bir iş girişiminde, toplantı veya görüşmelerde, başlangıç anlamı taşıyan plan ve projelerde temkinli olmak, enine boyuna incelemek yararlıdır. Daha önceden adım atılmışsa şimdiki yavaşlama, gecikme veya problemler, aslında durumu daha iyi görmeniz, eksikleri tespit etmeniz yönünde faydalıdır. Benim tavsiyem karar değişikliği gerektiren bir durum olursa, yine de varabileceği sonucu önemseyelim. Bugün uygundur, yarın sorun çıkartabilir. Ekip çalışmaları kıymetlidir. Yaptığınızdan emin olmadığınız bir konuda lütfen danışınız. Nasıl göründüğünüz tabii ki önemlidir. Ancak sürekli bir şeyleri takıntı haline getirmeyin. İnsanları hemen ilk görüşte yargılamayın. Göründükleri gibi olmayabilirler.

Sevgili Kovalar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, birileri için kendimizden vazgeçmemiz, onlara destek ve hassasiyetle yaklaşmamız kadar, sorumlulukların bazen bizi yorabileceğini, bizim de kendimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geriliyor. Bu gösteriyor ki, kendi içimize kapanma, korku ve kaygılarımıza mazeret bulma halindeyiz. Bu oldukça yanlıştır. Bilakis kendimizi motive etmek, hayatımızdaki gereksiz şeyleri tespit etmek, hatalarımızla yüzleşmek vaktidir. Bu bizi arındırır ve rahatlatır. Ayrıca vesveseden kurtarır. Benim tavsiyem bu Dolunayda enerjinizi boş yere engellemeyin. İşinizi gücünüzü sorumluluklarınızı ihmal etmeyin. Neler yapmalı, bilgi ve tecrübemizi nasıl geliştirmeli, nasıl bir iş düşünmeli ve ilerlemeli, bunlara bakmalıyız. Mars burcunuzda Eylül ortasına kadar gerileyecek. Tabii ki yepyeni projeler, keskin değişiklikler vakti değil. Ancak daha önce adım atılmış, düşünülmüş, her yönüyle gözden geçirilmiş işleri yürürlüğe koyabiliriz. Mars geri hareketi sizi biraz beklemeye, gözlemde bulunmaya çağırıyor. Keşfetmeye çalışın, bilginizi, hedefinizi, sosyal ilişkilerinizi projelerinizi geliştirin. Yarım kalan işlerinizi bitirin. Trendleri takip edin. Bu durumu hayattan alınmış bir ek süre gibi düşünün. Göreceksiniz o kadar ilginç tespitlerde bulunacaksınız ki, daha önce farkına bile varmadığınız, bilmediğiniz birçok değişimin tanığı olacaksınız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-12-13-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-16-17-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-30
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

burçlar

HAZİRAN ayında sizleri neler bekliyor?

1-10 Haziran tarihlerinde, aşkta olumlu bir hafta. Venüsün burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, sevdiklerinize olan düşkünlüğünüzü işaret ediyor. 12 Haziran tarihinde aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konuları daha fazla önemseriz. Eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. 13 Haziran tarihi evinizde veya ofisinizde yapılacak değişiklikler, sözel ve yazıya dönük çalışmalar, çocuklarla ilgili meslek veya aktiviteler, taşınmak, kiralamak, bir proje veya bir işle alakalı hazırlıkların göstergesidir. 27 Haziran Mars-Kova burcunda gerileyecek. Bu tarih itibariyle yeniden tüm kararların gözden geçirilip, gerçekçi bir şekilde analiz yapılması lazım. Hazırlıktır, yeniden bakmak vaktidir. Bunu yaparsak yanlış hesaptan geri dönmüş oluruz. Kim dost kim düşman seçeriz. Yolculuklarda özellikle hırsızlığa, topluca yapılan eylemlerde can güvenliğimize önem verelim.

1-10 HAZİRAN ARASI

Sevgili Balıklar, 1-10 Haziran haftası yolculuk, haberleşme, aktiviteler anlamında bir hayli hareketli. Ev içinde, ofiste ve bulunduğumuz ortamlarda yoğunluk artıyor. Bu biraz bizi yoracak gibi. Sözgelimi evimizi, işimizi başka bir yere taşıyor olabiliriz. Çocuklarımızla ilgili aktiviteler de etkili. Bir bebeğin doğumuyla tabii ki evin içindeki koşturma artabilir. Ev-iş arasında gider geliriz. Aşkta olumlu bir hafta. Venüsün burcunuzla yaptığı olumlu görünüm, sevdiklerinize olan düşkünlüğünüzü işaret ediyor. Başka bir şehirde yaşayan kişiyle hayatınızı kurmayı düşünebilirsiniz. Başka bir ülkeye gidebilirsiniz. Bunlar turistik amaçlı olabilir veya bir haber alırsınız, bu nedenle yolculuk olabilir. Yazlık sezonu olduğu için, bir yer kiralayabilirsiniz. Tatil programınızı yapabilirsiniz. Görünen o ki, günlük hayatın koşturması bir hayli yükseliyor. Aile içinde bazı meseleler çok fazla konuşulur. Bazen bu bunaltıcı gelebilir. Eskiye ait konular, şimdiki mevzular sürekli irdelenir. Laf söz, dedikodudan kaçınmak gerekiyor. Evinizin dirliği ve düzeni, ailedeki güven ve sevgi olguları önemsenmelidir.

11-17 HAZİRAN HAFTASI

12 Haziran saat:22:59-29 Haziran saat:08:16 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konularda hassasiyetle düşünmenizi sağlayıcıdır. Bazen eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. Eğer ilişkimizde problemler varsa bunlar üzerinde durabiliriz. Çocuk sahibi olmayı düşünürsek, kontrollerimizi yaptırabiliriz. Bir ofis açarak çalışmayı düşünürsek piyasanın durumuna bakabiliriz.

Sevgili Balıklar, 13 Haziran saat 22:43 burcunuzda doğacak YENİAY, evinizde veya ofisinizde yapılacak değişiklikler, sözel ve yazıya dönük çalışmalar, çocuklarla ilgili meslek veya aktiviteler, taşınmak, kiralamak, bir proje veya bir işle alakalı hazırlıkların göstergesidir. Diğer burçlara da aynı şeyi tavsiye ettim. Önemli bir dönemdeyiz. Çok yönlü düşünmemiz gerekiyor. Tabii ki yenilikler iyidir, hatta gereklidir de. Biz uzun vadeli ve güvenli olmasına önem vermeliyiz. Çalışma hayatı, aşk yaşantımız, çocuklarımız, sağlığımız söz konusu ise, hiçbir şeyi şansa bırakamayız. Öyle sağlam ve öyle güven vermeli ki, yaptığımız yenilik bizi mutlu etsin. Geri hareket ve tutulmaların etkili olacağı bir dönem var önümüzde. Aceleci düşünmeyelim. Hele pişsin, olgunlaşsın ve tam olarak yerine otursun. Ondan sonra karar veririz.

14 Haziran saat:00:54-10 Temmuz saat:05:32 tarihleri arasında çalışma evinizde etkili olacak Venüs-Aslan burcu geçişi, doğası gereği her ne kadar akla hep aşk ilişkilerini getirse de, bir önemli özelliği de, hayatımızın huzurlu ve güven dolu geçmesi için gerekli olan parayı temsil etmesidir. Şöyle bir düşünürsek, yaşamdan zevk alabilmenin en önemli şartlarından biri de maddi güvencemiz değil midir? Bu süreçte her türlü alışverişte egomuz ön planda. İster istemez liderliğimizin kabul edilmesinden yanayız. Ancak bunun ayarını öyle akıllıca yapmalıyız ki, huzursuz olmayalım. Israrcı olmak, inatçı tavırlar göstermek, durumunuzun farkında olmamak ne kadar yanlışsa, birilerinin ellerine kendinizi teslim etmek, hiç bir çaba sarf etmeden her şeyin lehinize gelişmesini beklemek de o denli yanlıştır. Bu dönemin faydalı tarafı, sanatsal konularda yaratıcılığınızı körüklemesidir. Dönemi olumlu yönde geçirmek ve sonrasında rahat etmek için, bu süreçte eksiklerinizi gözden geçirmek ve tamamlamak, sağlık kontrollerinizi yaptırmak, kilonuza özellikle dikkat etmek faydalıdır. Ayrıca iş veya özel arkadaşlıklarınızı, ilişkinizi gerçekçi manada ele almak şarttır.

18-24 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Balıklar, 21 Haziran saat:13:07-23 Temmuz saat:00:00 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş, aşk hayatınız, çocuklarınız, işinizde verimlilik ve güvence gibi önemli konuları gündeminize taşıyor. Günlük yaşamda huzur, sevgi, barış o kadar kıymetli ki, bunlar yoksa hayattan lezzet almamız mümkün değil. Güneşin-Yengeç burcuna tekrar dönmesi bir yıllık süreci kapsıyor. Bu da gösteriyor ki, mevcut duruma bakarken ne kadar güvendeyiz, yarınlarımız ne kadar garantide diye sormamız gerekiyor. Bu geçişte, sahiplenilmek, korunmak, değerimizin bilinmesi bizim için önemli olacaktır. Aşk bu dönemde sizi besleyen, büyüten kıymetli bir olgu. İlişkisinde aradığını bulmuş, mutluluğu yakalamış kişiler için dönem gayet güzel geçer. Tam tersi durumda, aşkta aradığımızı bulamasak da, bütün kırgınlıkları bir yana koyup, yeniden aşka değer vermeye hazır olurunuz

25-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Balıklar, 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ancak biz gölgeli günleri de hesaba katarak düşünelim. 20 Haziran-20 Ağustos arasında, maddi alışverişlere dikkat edelim. Tanımadığımız insanlara sırlarımızı vermeyelim. Bizi kısıtlayan, baskı altına alan, zorlayan durumları ve bunlar karşısında ne yapmamız gerektiğini gözden geçirelim. Geri hareketin etkili olduğu konu ve alanda, genelde bir teslimiyet, gerçek dışılık, içimizdeki korku ve kaygılara yenik düşmek, kendimizi hafife alıp pes etmek gibi sonuçlar doğurur. Oysaki asıl şimdi yeniden tüm kararların gözden geçirilip, gerçekçi bir şekilde analiz yapılması gereken vakittir. Hazırlıktır, yeniden bakmak vaktidir. Bunu yaparsak yanlış hesaptan geri dönmüş oluruz. Kim dost kim düşman seçeriz. Yolculuklarda özellikle hırsızlığa, topluca yapılan eylemlerde can güvenliğimize önem verelim. Aklımıza estiği gibi, şartlara, ortama göre davranmayı bilelim. Baskılara boyun eğmeyeceğiz. Ancak zarar verici seçimlerde de bulunmamalıyız. Bir keşif zamanı gibi düşünelim. Plan ve projelerimizi yeniden ele alalım. Önceden verilmiş kararları gözden geçirelim. Bir şeyler tasarlamak, hobilerimize ağırlık vermek, sağlık kontrollerimizi yaptırmakta yarar var.

Sevgili Balıklar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, alıştığımız düzen ve aşina olduğumuz ortamların güven duygusunu bir kenarda tutup, dış dünyanın farklı yüzüyle tanışacak, tecrübe edinecek ve kendimizi test edeceğiz. Bu belki bize kolay gelmeyecek ancak kendi kabuğumuz içinde yaşamak bizi ne kadar geliştirebilir ki? Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Oğlak burcunda geriliyor. Bu durum sosyal ilişkilerin, ciddi hedeflerin, plan ve projelerin hazırlık aşaması olabilir. Hatta daha önce başlanmış, düşünülmüş, yürürlüğe konmuş işlerin tekrar gözden geçirilmesi anlamı taşır. Bizi olgunlaştırır, bilgeleştirir ve sağlam adımların atılmasında ön ayak olur. Eylül ayına kadar zamanınız var. Belki bir grup liderliği, belki bir projenin yöneticisi, bir işin kurucusu olabilirsiniz. İnsanlar sizden çok şey beklerler. Hatta kolay kolay beğenmezler de. Ama olsun, siz neyi ne kadar istediğinizi, ne kadar sabırlı ve kararlı olduğunuzu göstermelisiniz. Mars-Kova burcunda geriliyor. O da aynı Satürn gibi sizi geçmiş ve bugünle ilgili konularda test ediyor. Dostluklar, kişisel gelişim, psikolojik ve ruhsal sağlığınız, idealleriniz, ilişkileriniz süzgeçten geçiyor. Yararlı olan ve size gerekli olan ne varsa kalıyor, zaman alan, yoran, üzen, engelleyen kişi ve durumlar geride bırakılıyor. Bu Dolunay, ciddiyetin, güven arayışının, kendinize ve geleceğinize ne kadar önem verdiğinizin göstergesi olacak. Buna açık olanlar kazanacak, diğerleri aynı yerde saymaya devam edecek.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bilhassa çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Bu dönem, ailevi, ilişkiniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak gözden geçirmelerin, düzenlemelerin, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzun işaretçisidir. İşimizden memnun muyuz? Çalışma ortamında konum olarak lider bir pozisyonda mıyız? İşimizi severek mi yapıyoruz? Serbest mi yoksa birinin emri altında mı çalışmaktayız? Hangi durum olursa olsun, burada asıl nokta, verimli bir işe sahip miyiz sorusuna cevap vermek. Yetkin miyiz değil miyiz? Bütün bunlara bir bakmalıyız. Bir de sağlıklı mıyız? Ne gibi şikayetlerimiz var? Bunları da ele almalıyız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-10-11-14-15-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler