2018 Mart ayı aylık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su Mart ayı burç yorumlarını sizler için analiz etti.

2018 Mart ayı aylık burç yorumları

KOÇ

burçlar

MART ayınız nasıl geçecek?

Ayın ilk haftasında fikirlerinizi kendinizden emin ifade edeceksiniz. Ancak ilişki söz konusu olduğunda, partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkide bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Olması gerekenler, arzularınız, istekleriniz sizin için önemli olacak. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Aşkta heyecanlı ve ateşli bir dönem. 12-18 Mart arası, işte disiplin önemli. Kararlarınızı gayet dikkatli ve mantıklı bir şekilde verdiğiniz takdirde başarılı olursunuz. 23 Mart itibariyle Merkür burcunuzda gerileyecek. Cesaretinizi ve gücünüzü ortaya koyacaksınız diye, kendinizi yanlış bir durumun içine sokmayınız. Birilerinin sizi onaylamaması, düşüncelerinizi yanlış bulması, gerginliğe neden olabilir.

1-11 MART ARASI

Sevgili Koçlar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatından finansal konulara kadar hiçbir şeyin mükemmel gitmediğini düşünmeye neden olur. Sanki her şey ters gidiyor gibi gelir. Bu biraz da bizim kendimize acımak duygumuz veya her şeyi eleştirmeye dönük tavrımızdır. Böyle bakmayı doğru buluruz. Oysaki bu Dolunayda, daha ılımlı olmak gerekiyor. Çünkü keskin sirke küpüne zarar demişler. Hayat bu, bazen zorluklar, terslikler olabilir. Bu demek değildir ki, böyle gidecek, her şey berbat olacak. Böyle düşünemeyiz. Sizin bu Dolunayda, önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Buna göre bir yol haritanız olmalı. Hem şikayet edip, hem eleştirip, hem kendimizi üzersek, fiziksel ve ruhsal anlamda yorgun düşeriz. Merkür-Balık burcunda ilerliyor ve yakında burcunuza geçiş yapacak. Merak etmeyiniz, bugün yoluna koymakta zorlandığınız işleri daha hızlı şekilde halledeceksiniz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Fikirlerinizi kendinizden emin ifade edeceksiniz. Ancak ilişki söz konusu olduğunda, partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkide bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın iletişimde önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken süreçteyiz. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında sonrası Merkür gerileyecek. İlişkimizle ilgili konular gündem maddemizde daha da önemli hale gelecek.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Fiziksel çekiciliğiniz gayet yüksek olacak. Bir şeyi istediniz mi elde etmeniz gayet kolaydır. Bekar Koçlar için hem bireysel hem başkalarıyla ilişkide aktif bir dönemdir. Karşı cinsin bakışlarını üzerinizde hissedersiniz. Venüs burcunuzda, cinselliğe dönük arzuların yükselişidir. Hem fiziki hem ilişki anlamında sizi tatmin edicidir. Arzularsanız ve ele geçirirsiniz. Kimseye hesap vermek zorunda değilsinizdir. Bu süreç erkek Koçlarda çapkınlığın üst seviyeye çıkması Bayan Koçlarda ise güzelliğin yükselişidir. Sorunlarla uğraşmak yerine, hayatın güzel yanlarının keyfine varmak istersiniz.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Koçlar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, işlerinizi disiplinli bir şekilde düzenlemenizi, durumunuzu derinlikli olarak ele almanızı sağlıyor. Hiçbir şey gözünüzden kaçmayacak. Nasıl bir işte çalışıyor ve toplumda yaşıyorsunuz, her şeyin farkındasınız. Geçici işler yerine kalıcı olanı tercih edeceksiniz. Abartmadan, gerçekçi bir şekilde durumuna bakarak, ne istediğinizi bilerek ilerleyeceksiniz. Bu Yeniayda geleceğe dönük, gelişime odaklı ve başarmak adına isteklisiniz. Bir iş fırsatıyla karşılaşabilirsiniz. Verilecek karar iki hafta içinde gelişir ve arzu ettiğiniz sonuca ulaşır. Hedefe odaklandığınızda elinizden hiçbir iş kurtulmaz. Gerektiğinde hırslanarak her türlü engelin üstesinden gelecek gücünüz var. İsteyin ve elde edin.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri etkili olacak Mars-Oğlak geçişi mesleki konularda azim sabır ve direnç, soğukkanlı bir şekilde hedefinize kilitlenmek ve kariyer hayatınıza ciddi bir şekilde eğilmek anlamı taşır. Sizin gibi aktif ve ateşli kişiler için, zorlayıcı olsa da, Mars yönetici gücünüz olduğundan bu enerjiyi iş hayatında istikrarlı olmak, başarılı işler çıkarmak, sağlam adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Sabır hakikaten önemli. Çünkü ancak bu sayede başarılı olmanız mümkün. Ayrıca azimli olmalı, kafanızın içinde bir hedef belirlemeli, disiplinli bir şekilde çalışmaya gönüllü olmalısınız. İnatçılıktan uzak durarak, çevrenizde bulunan kişilerle işbirliğinde bulunmayı bilmelisiniz. Kararlarınızı gayet dikkatli ve mantıklı bir şekilde düşünerek vermeli, acele etmemeli, başkalarından etkilenmemelisiniz. İş arayanlar için ben bu geçişi olumlu buluyorum. Yeter ki, ne istediğinizi, hangi işi yapmak istediğinizi bilin.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Koçlar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş süresince ilgi odağı olursunuz. Liderlik gücü kazanırsınız. Aktif ve girişimci yanınızın ön planda olması, cesaretle yol almak isteğinizi yükseltir. Aşk evinizin yöneticisi olan Güneş, burcunuzda ilerlediği sürelerde, sizi çekici kılar. Karşı cins üzerinde etkili olursunuz. Flört etmek, kısa maceralar yaşamak hoşunuza gider. Bunlar genel hatlarıyla gayet olumludur. Ancak 23 Mart tarihinde Merkürün, burcunuzda gerileyeceğini gözden kaçırmayalım. Riskli iş ve kararlardan kaçınalım. İnceleyelim, izleyelim, ona göre hareket edelim.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında burcunuz üzerinde gerileyecek Merkür etkisinde riskli işlerden kaçınmalısınız. Aceleci ve hızlı düşünmek nedeniyle yanlış kararlar verebilirsiniz. Onun için lütfen neyin üzerinde yol aldığınızı iyi biliniz. Bu dönemde cesaretinizi ve gücünüzü ortaya koyacaksınız diye, kendinizi yanlış bir durumun içine sokmayınız. Birilerinin sizi onaylamaması, düşüncelerinizi yanlış bulması, gerginleşmenize sebep olabilir.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Koçlar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, her ne kadar bir ikilemin göstergesi olsa da, yönetici Venüsün bugün Boğa burcunda seyrine başlaması ilişkide sorunların güven-saygı-sevgi çerçevesinde çözülmesini sağlayabilir. Belki de sizin varlığınız, eşiniz için her anlamda değer taşıdığı için tartışmadan uzak durabilir. Siz de aynı şekildi buna gönüllü olabilirsiniz. Tabii ki Terazi dolunaylarında kendi isteklerimizden ziyade başkalarını düşünmek zorunda kalabiliriz. Bu da bizi rahatsız eder. Evet sıkıntılar olsa bile, bir çatışmaya dönüşmeden sorunları mantıklı şekilde konuşursak çözüme ulaştırırız. Şu sıralarda Merkür burcunuzda geriliyor. Bu zaten acil kararların alınmaması, her durumun analiz edilmesi, hızlı çalışan zihnimizin bizi yanlışa sürüklememesi için bilinçli olmayı işaret ediyor. Bu kolay mı? Eğer istersek başarılı olabiliriz. Siz kendinize göre düşünüyorsunuz. Fakat sorunların kaynağında neler yatıyor, ona bakmalıyız. Bencilce düşünemeyiz, problemleri de görmezden gelemeyiz. Bu iş hayatında da, çocuklarımızla ilgili konularda da ve aşka yaklaşım biçimimizde önem taşıyor. Maddi konularda bu Dolunayda bir çözüm bulmak, en azından paramızı uygun şekilde kullanmak mümkündür. Konfora düşkünlük artacaktır. Ayarını bilirsek sorun çıkmaz. Kişisel kararlarınızı lütfen yeniden ele alınız. Dereyi görmeden paçaları sıvamayınız. Evlilik, boşanma veya ilişki mevzularında başkalarının bizden beklentileri ile bizim isteklerimiz arasındaki dengeyi akıllıca sağlamalıyız.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Gayet dikkatli, tedbirli bir şekilde parasal yöndeki ilişkilerimizi ölçüp tartacağız. Sağlam olanla olmayan arasındaki ayrımı rahatlıkla yapabileceğiz. Konfor duygumuz, seçkinlik arzumuz, kaliteli olana bizi yöneltecek. Abur cubur, ıvır zıvır şeylere yönelmeyeceğiz. Huzur ve emniyet duygusu tabii ki kıymetlenecek. Uyum ve denge maddi ve manevi konularda önem verdiğimiz olgular haline gelecek. Bundan taviz vermeyeceğiz. Venüs-Boğa burcunda genel olarak zaten yaş tahtaya pek ayak bastırmaz. Koçlar ne kadar ateşli ve girişimci kişiler olsalar da gezegenlerin transit Boğa geçişlerinde kendilerini garanti altına almaya dönük hareket etmeyi tecrübe ederler. Bu gayet yararlıdır.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-9-13-14-18-19-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 4-11-12-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19-20
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

İster kısa ister uzun soluklu ilişki olsun titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Her şeyi sadece kendimize göre yorumluyoruz. Fakat gerçekleri göz ardı etmeyelim. Maddi konularda dikkatli olun. Riskli kararlardan kaçının. Ay ortasında hedef belirleme ve işlerinizi ciddi şekilde düzenlemeniz mümkün. Merkür ay sonuna doğru gerileyecek. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takabilirsiniz. Fakat bunu dışa yansıtmakta zorlanınca sağlığınız bundan etkilenebilir. Kendinize lütfen dikkat ediniz.

1-11 MART ARASI

Sevgili Boğalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ister aşk ister uzun soluklu ilişki olsun, bir yanıyla titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Diğer taraftan işimize gelmediğinde olanı olduğu haliyle kabul etmeye hazır olacağız. Bu tabii ki bizi yorabilir. Öncelikle biz aşka nasıl bakıyoruz, hayatı nasıl ele alıyoruz, ne gibi kriterleri önemsiyoruz. Bunu bir tespit edelim. Kimse mükemmel olmak zorunda değil, bunu da bilelim. Gerek toplumsal ilişkilerde gerek ideallerimiz söz konusu olduğunda önce kendimize bir ayna tutalım. Bizim de mükemmel olmadığımızı bilerek, gerçekçi düşünelim. Merkür-Balık burcunda ilerlediği için sezgilerimiz son derece yüksek. Birçok meseleyi kendimize göre yorumluyor, hissediyoruz. Ancak gerçekleri göz ardı etmeyelim. Şikayet ettiklerimizin yaratıcısı olmayalım. Bu Dolunayda çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. İlişkilerde, ortaklıklarda, dostluklarda, hedef belirlemede akılcı davranacağız. Fakat sürekli bir şeyleri, eleştirmek sonra kendimizle çelişkiye düşmek yanlış olur. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Kendinizi çok fazla yormayınız, stresten uzak durunuz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler gerginliğe neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmeliyiz. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Boğalar ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih ederler. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır. İlk bakışta aşk dediğimiz ancak gizli sürdürülen, temelinde cinsellik olan ilişkiler yaşanabilir. Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir. Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Boğalar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, gelecek bir teklif ve fırsatın göstergesidir. Üzerinde derinlemesine düşünürsünüz. Bu bir grup içinde yer almak, bir projenin üzerinde çalışmak, araştırmak yönünde de faydalıdır. Bu Yeniay ciddi bir ilişkiyi, destekleyici arkadaşlıkları, empatide bulunmayı, insanlarla amaca dönük yapılacak paylaşımları işaret ediyor. Kaldı ki bunlar sizi bir hayli mutlu edecektir. Bu Yeniay Mars-Oğlak burcuyla örtüştüğü için, neyi hedefliyorsanız onu elde edecek güce sahipsiniz. Eğitimden iş girişimlerine kadar geniş bir alanda adınızdan söz ettireceksiniz. Size tek tavsiyem, lütfen aceleci olmayın. Çünkü her şey yolunda giderken, ufak bir engelle karşılaşmak veya bir şeylere sinirlenmek zaman kaybetmenize neden olur. Yavaş yavaş ilerlemek, acele edip yanlış yapmaktan iyidir.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, başta mesleki ihtisas konuları olmak üzere, eğitim hayatınız, inancınız, çevrenizle olan her türlü temasınız, keşif ve araştırma konularınız, yüksek düzeyde bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışı faaliyetlerinizle ilgili alanlarda, temkinli ve gayet güçlü bir şekilde, isteklerinizin peşinden gideceğiniz bir zamanı göstermektedir. Bu enerji burcunuzla uyumlu ve olumlu bir görünüm yapacağı için doğal olarak sizler açısından olumlu bir zamanı göstermektedir. Mars Oğlak burcunda zaten düşünmeden taşınmadan hareket etmenin önüne geçer. Ben bu sürecin sizler gibi sakin, mantıklı ve sağlam kararlar almaktan yana olan kişiler için gayet yararlı olacağını düşünüyorum.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Boğalar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Koç burcu döneminde bir şeyler ortaya koymak, uygulamak istersiniz. Ancak bunları dışarıya sunmakta güçlük çekebilirsiniz. Elden geldiğince bilinçli ve mantıklı bir şekilde hareket etmek, inancınızı ayakta tutmak ve olan bitene bakmak gerekir. Gizli ve bilinmeyen bazı düşmanlıklarla karşılaşmak olasıdır. Bütün bunların farkında olarak çevrenizde bulunan insanlara dikkat etmeliyiz. 23 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Onun için, maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmekte yarar vardır. Karar vermeden önce hangi konuda olursa olsun beklemede kalınız, incelemelerde bulununuz. Sağlığınıza dikkat ediniz.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Merkür, belli bir öfke, gerginlik hali üzerinizde hakim olabilir. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takarak tepkisel davranabilirsiniz. Ancak bu tepkiler dışa değil hem kendi içinizde kendinize yöneliktir. Bu yüzden de verimli çalışmakta zorlanmalar görülebilir. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmekte yarar vardır. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var. Parasal sırlarınızı kimseye vermeyiniz. Karar vermeden önce hangi konuda olursa olsun beklemede kalınız, incelemelerde bulununuz. Sağlığınıza dikkat ediniz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki değerlendirdiniz. Aksamalar ve gecikmeler oluşmasını doğal karşılayınız. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi)16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Boğalar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, sağlıklı-verimli bir hayat sürmenin ne kadar kıymetli olduğunu anlamamızda ışık oluyor bize. Bedenimiz, beslenme düzenimiz, ufak tefek şikayetlerimiz veya uzun süredir devam eden rahatsızlığımız, bütün bunlara eğilmek gerekiyor. İş ortamındaki ilişkilerimiz, başkalarının bizden beklentilerine karşılık bizim isteklerimiz bu Dolunayda önemli. İkileme düşmemek, çelişki yaşamamak, için dengeyi korumak gerekiyor. Bu ailemiz veya ilişkilerimizin tümünde geçerli. Gerektiğinde çevremizle iş veya özel anlamda paylaşımda bulunacağız, görüşeceğiz, birlikte hareket edeceğiz. Ancak yeri geldiğinde kendimize zaman ayırmayı, isteklerimizi ılımlı şekilde iletmeyi bileceğiz. Sadece başkaları değil, biz de önemliyiz. Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün burcunuzda seyrine başlıyor. Bu da gösteriyor ki, kendimizi ihmal etmeyeceğiz. Maddi-manevi her anlamda güven, huzur, garanti olgularını önemseyeceğiz. Merkür şu aralar geri hareketini sürdürüyor. Bu yarım kalan çalışmaları bitirmek için gayet olumludur. Ancak gerginlik, sıkıntıları içimize atmak ve sonra öfkelenmek en başta sağlığımızı, ruhumuzu yorar. Enerjimizi doğru yönlendirmek için, yorumunuzda yer alan tavsiyelere uymanızda yarar var.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Venüs burada güçlü bir yönetici olduğu için, Boğalar bu dönemde ilişkilerini ölçüp tartmada, çalışma hayatı ve sağlığınızla ilgili konularda sağlam, uzun vadeli ve gayet başarılı kararlar verebilirsiniz. Venüs, size cazibe kazandırıyor, güçlü karakteristik özelliklerinizi ilişkilerde sergilemenizde ışık oluyor. Güven arıyoruz ve sahip olduğumuz değerleri önemsiyoruz. Ailemizi, sevdiklerimizi kolumuz kanadımız altına alma arzumuz yoğun. Eğer bekarsak, hali vakti yerinde biriyle olmayı tercih edebiliriz. Kilo alımına mutlaka dikkate ediniz. Yeme-içme konusunda dozu kaçırmayınız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-11-12-16-17-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

burçlar

Mart ayında sizi neler bekliyor?

Hemen ayın başındaki Dolunay, biraz gerginlik yaratıyor. Önyargılı düşünebiliriz. 6 ve 7 Mart tarihlerinde iletişimde aktifsiniz. Yeni birisiyle tanışabilirsiniz. Sosyal ortamlarda dikkatleri üzerinize çekersiniz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, iş hayatında başarı kadar maddi çıkarlarınızı gözetmenin işaretçisidir. Aynı gün Mars-Oğlakta seyrine başlıyor. İşlerinizi disiplinli bir şekilde planlamanız gerektiğini hatırlatıyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Beklemeye pek sabrınız yok ama bu size yanlış kararlar verdirmesin dikkatli olunuz. Hedef ve önceliklerinizi tekrar gözden geçiriniz.

1-11 MART ARASI

Sevgili İkizler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, aile ilişkilerinde, iş hayatında, finansal konularda sizi zorlayan şartlar nedeniyle gerginsiniz. Size göre hiçbir şey mükemmel değil. Bu yüzden etrafınızdaki insanları eleştirebilirsiniz. Armudun sapı, üzümün çöpü misali, her şeyde bir kusur bulabilirsiniz. Bu durum tabii ki aile içinde huzuru kaçırabilir. Hassasiyet iş hayatında da ön plandadır. Önyargılı düşünce bazen kendinize acıma, işlerinizi verimli şekilde yapamamaya sebep olur. Bütün bunlar Dolunayın etkisidir. Ancak ben size ufak tavsiyelerde bulunarak ılımlı bir gün geçirmenizi sağlayabilirim. Öncelikle şu aşırı titiz düşünmekten uzak duralım. Kendimizden fedakarlık yapıp, sonra şikayetçi olmayalım. Üstümüze düşeni, yapabildiğimiz kadar yapalım. Başkaları sizin iyi niyetinizi kullanıyorsa, bunu ılımlı şekilde konuşarak halledelim. Evimizin ihtiyaçlarını, zorunlu giderlerimizi gözden geçirelim, analiz yapalım. Güzellikleri hayal edelim, umutsuz düşünmeyelim. Hayalci olmayalım. Özellikle işimiz gücümüzle alakalı gerçekçi bir hedef belirleyelim. Yakın bir zamanda Merkür-koç burcunda ilerleyecek. Arzu ettiğiniz girişimler hızlıca gerçekleşecek. Başkalarını ikna etmeniz kolaylaşacak.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu olacaktır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Beklemeye pek sabrınız olmaz. Oysaki yeniden her şeyin dikkatli şekilde ele alınması gerekecek.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Sosyal hayatınızı aktif hale getirir. İlişkiler daha çabuk kurulur. Hedefinize, arzularınıza uygun arkadaşlıklar yaşanır. Bununla da kalmaz. Liderlik gücünüzü ortaya koyarak isteklerinizi elde etmeniz mümkündür. Karşı cinsin gözleri üzerinizdedir. Girişken ve hevesli oluşunuz gözlerden kaçmaz. Gayet hevesli bir şekilde yeniliklere kucak açarsınız. Değişik kişilerle tanışmak onlarla bir arada olmak istersiniz. Devam eden ilişkinizde arkadaşlık öne çıkar. Çoğu zaman kendinizi daha fazla öne alırsınız. Beklemeye tahammülünüz yoktur. Farklı bir şeyler keşfetmek istersiniz. Eğer partneriniz size uymazsa, siz kendi başınıza bile olsa aktif yaşamınızı sürdürürsünüz. Birlikte gezebileceğiniz, aktivitelerde bulunacağınız, hatta aynı grubun içinde yer alabileceğiniz bir insan oldukça dikkatinizi çekebilir. Bulunduğu ortama renk katan insanları tercih edersiniz.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili İkizler, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, iş hayatında başarı kadar maddi çıkarlarınızı gözetmenin işaretçisidir. Uzun süredir sizi tatmin etmeyen bir işiniz varsa, vakit kaybetmek istemezsiniz. Hani bazen hassasiyet bizi zayıf düşürür. Ancak bu Yeniayda biz neyin ne olduğunun farkındayız. Hayallerimizi gerçekleştirmek ve isteklerimizi elde etmek için kararlıyız. Bir projenin yürürlüğe konması, toplum önüne çıkartılması, insanlara ulaştırılması yönünde çabamız yoğun olacak. Mars Yeniayın doğduğu bugün Oğlak burcunda seyrine başlayacak. Her ne olursa olsun, güçlü bir iradeye sahipsiniz. Hayatınızın kontrolünü elinizde tutarak, zorlukları güce dönüştürmeyi bileceksiniz. Engeller sizi yıldırmasın. Çünkü bu Yeniayın gelişmeleri, faydalar göreceğinizi işaret ediyor.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, özellikle ilişkinizde yüzeysel değil, derinlemesine düşünme, sağlam hareket etme zamanıdır. Düşünmeden karar vermemeli, çıkarlarınızın farkında olmalı, özellikle iş hayatınızla alakalı konularda her şeyi garanti altına almadan bir borcun altına girmemeye çalışmalısınız. Çünkü bu dönemde gerek yaşadığınız ülke ve gerekse çalıştığınız sektörün içinde bulunduğu durum ve her şeyden önce kendi durumunuz hakkında net ve gerçekçi bir şekilde saptamada bulunmanız lazım. Bunlar tam belirlenmeden ve sağlam olmadan alınacak bir kredi veya borç, daha sonra ödeme güçlüğü çekmeniz anlamına gelebilir. Temkinli gitmekte fayda var. Her konuda gerçekçi olalım.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili İkizler, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, süresince yeniliklerde bulunmak isteriz. Ancak şartlara da bakmakta yarar görüyorum. Düşüncelerinizi öne sürerken, başkalarının farklı düşünebileceğini de göz önüne alınız. İlişki ve çocuk sahibi olma gibi konularda ise aceleci davranmayınız. İyice bir düşününüz. Merkür-Koç burcunda 23 Mart tarihinde gerileyecek. Onun için, beklemeye pek sabrınız yoktur. Ancak bu sabırsızlık kimi zaman yanlış adımlar atılmasına neden olabilir. Dikkatli bir şekilde incelememizde yarar var.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Merkür, belirlediğiniz hedefler üzerinde acil kararlar vermeden önce mutlaka sakin bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmakta yarar var. Bu dönemde hızlı düşünür çabuk karar vermeye çalışabilirsiniz. Beklemeye pek sabrınız yoktur. Ancak bu sabırsızlık kimi zaman yanlış adımlar atılmasına neden olabilir. Sakin olmadığınız için, arkadaşlık ilişkilerinde beklenmedik yere kırgınlıklar oluşabilir. Zihniniz sürekli sizi bir yarış atı gibi oradan oraya savurup, bir şeyler yapmanız için gölge gibi takip eder. Zorluklara tahammül göstermediğiniz için istediğiniz bir şey anında olsun, yerine getirilsin istersiniz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili İkizler, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunayda, liderlik arzumuz, isteklerimizi elde etmek ve bildiğimiz gibi ilerlemek ihtiyacımız bir hayli yoğun. İşlerimizi, plan ve projelerimizi yürürlüğe koymak, başkalarını etkilemek, cesaretle yol almak niyetindeyiz. Ancak bizi durduran, bekleten bir şeyler var. Sözgelimi aşk hayatımızda nazik, uyumlu, adil olmak durumundayız. Kendimize dönük düşünürken, başkasının bize ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Tek başına hareket etmek isterken, eşimizi-partnerimizi-çocuğumuzu ihmal edemiyoruz. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu durum huzursuzluk çıkmaması, rahatımızın kaçmaması için dikkatli olacağımızı gösteriyor. Bu işimize gelir mi? Belki hayır ama en azından ucu bize dokunacak diye, yanlışa düşmeyiz. Merkür-Koç burcunda geriliyor. Geçmiş meseleler, daha önce konuşulmuş konular, iş veya projeler bekliyor. Bu bizi rahatsız ediyor ama en azından zaman kazandırarak yanlış bir karardan koruyor. Finansal konularda zaten dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü ister istemez ciddi şekilde borçlar, krediler, eş veya ortaklarımızla ilgili sorunlar zorluyor. Bu Dolunayın bizi hizaya çektiğini, biraz sınırladığını, yavaşlattığını görüyoruz.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimizde ve hayatın genelinde huzur, emniyet, güven, istikrar, sağlık gibi konuların etkili olacağını söyleyebilirim. Venüs bize, adım adım ilerlemenin, hızlı gidip dağılmaktan daha etkin olacağını vurguluyor. Uzun vadeli olana yönelmeyi, sağlıklı ve köklü olanı tercih etmeyi, gelir geçer işler, ilişkiler yerine, kalıcı olanı istemeyi işaret ediyor. Geri planda kendimize fiziksel ve ruhsal anlamda çeki düzen vermek için iyi bir fırsat. Bilirim sizler pek yerinizde durmazsınız. Oradan oraya merakla koşturur, bilmek, öğrenmek istersiniz. Hareketliliği seversiniz. Ancak bu geçişle biraz yavaşlamaktan sorun çıkmaz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-13-14-18-19-22-23-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-16-17-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25

Yeniay : 22-23-24
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

burçlar

Mart ayında sizi neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunay, eleştirel konuşmaya, işlerimizi yoluna koymak için aşırı titiz düşünmeye neden olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. 6-7 Mart tarihlerinde, dış etkiler nedeniyle çabuk gerginleşiriz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, duygularımızı derinlikli gözden geçirmemizi ve ne olursa olsun ilişkimize devam etme arzumuzu işaret ediyor. Sorunların farkındayız. 20 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İş durumumuzu ve kararlarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz. Bu ay iş, ilişki konularına bilinçli yaklaşmakta yarar var.

1-11 MART ARASI

Sevgili Yengeçler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, eleştirel tarzda iletişime, işlerimizi yoluna koymak için aşırı titiz düşünmeye neden olabilir. Yoğunluk fazladır. Birilerine laf anlatmak zorlaşır. Biz de ufak bir sıkıntıyı dahi kaldıramayız. Aslında olumsuz bir Dolunay değil. Bilakis, sezgileriniz oldukça güçlü. Bu sizi yanlış bir karardan koruyabilir. Fakat meseleleri öylesine kritik edersiniz ki, size göre hiçbir şey mükemmel değildir. Bu bakış açısı yerine, bugün olan bitenleri biraz ılımlı ve biraz da gerçekçi şekilde ele almak gerekiyor. Yetişmeyen evraklar, öncelikli bitirilmesi gereken işler, geciken toplantılar, yinelenen görüşmeler zorlayıcı olsa da, bunları elden geldiğince organize edelim. Yurtdışıyla ilgili işlerimiz, aşk hayatımızla ilgili konular, çocuklarımız, sağlığımızla ilgili meseleler gündem maddemizde yer alabilir. Bunları derleyip toparlamamız gerekebilir. Bugün gelecek haberler, gelişmeler tekrar düşünülmeyi gerektiriyor. Tam olarak netlik kazanmamış olabilir. Bunu doğal karşılayınız. Dedikodulara dikkat ediniz. Bir şeyler yolunda gitmediğinde veya bir haksızlıkla karşılaştığınızda bunu dünyanın sonu olarak görmeyiniz. Ancak hakkınızı da gözetiniz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecektir. İş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Şimdiden belirteyim, özellikle iş hayatında bazı kişilerle anlaşmakta zorlanırız. İletişimde dikkatli olmalıyız.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ailevi gerekse kariyer hayatınızdaki ilişkilerimizi vurgulayıcı bu döneme genel olarak baktığımızda hem sorumluluklarımız hem de dış dünyanın zorlukları karşısında dayanıklı olmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet çok kolay değil. Fakat hayat şartları güçlü olmamızı gerektiriyor. Öncelikle amacımızı bilmemiz, hedefimizi tayin etmemiz lazım. Çünkü dışarıda yaşanan bir gerilim ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. Doğru kararlar vermek için ölçüp biçmeliyiz.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, duygularımızı derinlikli gözden geçirmemizi ve ne olursa olsun ilişkimize devam etme arzumuzu işaret ediyor. Sorunların farkındayız. Ancak vazgeçmemiz mümkün değil. Bekar Yengeçler bu Yeniayda birisiyle tanışabilirler. Bu kişiden oldukça etkilenirsiniz. Aranızdaki empati güçlüdür. Tutkular yoğundur. Cinsellik iki kişiyi birbirine bağlayan önemli bir unsurdur. Yeniayla örtüşecek Mars-Oğlak geçişi, problemli ilişkilerde partnerin baskın davranmasına, dayatmasına ve ısrarcı olmasına yol açar. Buna pek razı olmazsınız. Bu yüzden aranızdaki sorunlar artabilir. İş konularında bu Yeniay hırslı çalışmaya yol açar. Rekabet yükselir. Size tavsiyem, iş hayatında ve ilişkideki problemlere önce ılımlı yaklaşmaktır. En azından sorunla baş edemiyorsak, kendimizi kontrol ederek ortamı germemiş oluruz.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasındaki Oğlak burcunda ilerleyecek Mars ilişkiniz, iş ortaklığınızla, partnerinizle ilgili konularda sabır, direnç ve soğukkanlı olunması gereken zaman dilimidir. Oğlak burcundaki Mars, duygularını gizleyen, taviz vermez ancak sorumluluk sahibi bir partneri işaret edebilir. İlişkinizin niteliğine göre üzerinizde hakimiyet kurabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa bu kişilikte olan birisini kendinize çekersiniz. Bu süreçte, birlikte olduğunuz kişi veya olacağınız kişinin, seçkin ve statü meraklısı olduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak sizin üzerinizde liderlik kurmaya çalışması, verdiği kararlardan dönmemesi mümkündür. Bir şeylerin sağlamlaştırılması için sabırlı olmak durumundasınız.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Yengeçler 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, kariyer hayatınızı, kişisel yöndeki isteklerinizi, hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeniz yönünde olumludur. Koç burcunda ilerleyen bir Güneş, ileriye atılarak kendinizi ifade etmek anlamı taşır. İş değişimi, özgür çalışmak, kendi işinizi kurmak gibi konularda ben bu dönemde her şeyi enine boyuna düşünmenizi tavsiye ediyorum. Evdeki huzurunuzu mutlaka önemseyiniz. Çünkü işinizdeki verimlilik biraz da buna bağlı. Bir de önemli bir nokta, Merkürün 23 Mart tarihinde gerileyecek oluşudur. Mesleki görüşmelerde sinirli tepkilerde bulunmaktan kaçınınız. Riskli işlere girişmeyiniz.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Merkür, mesleki konularda özellikle bu dönemde yapılan görüşmelerde sinirli tepkilerde bulunmaktan kaçınınız. Riskli işlere girişmeyiniz. İş girişimlerinde sabırlı olmaya çalışınız. Patron konumundaki kişilerle ilişkinize dikkat ediniz. İşlerinizi çabuk halletmekte zorlandığınızda etrafınızdaki insanlarla çatışmayınız. Toplum içinde kendinizi ifade ederken ve bir mesele için hakkınızı ararken kimi zaman gerilimli davranabilirsiniz. İşlerinizi takip ederken, bencil tavırlar içine girebilirsiniz. Bunlardan lütfen sakınınız.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR
Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Yengeçler, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, dış dünyanın tuhaf oyunları, rekabeti ve zorluklarıyla mücadele isteğimizi körüklese de, biz kendi içimizdeki huzuru, dinginliği, sevgiyi, uzlaşıyı sağlam tutmamız gerekiyor. Evet ileri atılmak, kendimizi göstermek veya hakkımızı yiyen sistem veya kişilere karşı gerekeni yapmak istiyoruz. Fakat bu sinir, öfke en çok bize zarar verir, bunu da bilmeliyiz. Yeni bir girişim veya iş arayışında olabiliriz. Bunun bir nedeni de, kaliteli bir hayat sürmek, güzel bir evde yaşamak, bir yuva kurmaktır. Bunların tümü biraz yavaşlayabilir. Çünkü Merkür-Koç burcunda geriliyor. Doğal olarak şu andaki mevcut şartlar, beklentiler, yapılacak işler, başvurular tümüyle gözden geçirilmeli. Aceleyle karar verilmemelidir. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlıyor. Bu iyiye işaret, en azından Dolunayın gerginliğini azaltıyor. Dostlarımızın varlığı veya maddi-manevi anlamda bize destek verecek kişilerle karşılaşabiliriz. Bize güven veren değerlerimizi, zorluklara rağmen koruruz. Benim size tavsiyem çekişme, tartışma, önünüzü görmediğiniz bir yola başvurmayınız. Sakin olalım. Yorumda sözü edilen tavsiyelere elden geldiğince kulak verelim.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, rahat ve konforlu bir yaşamın, bu yönde ilişkiler kurmanın, kendimizi garanti altına alacak kararlarımızı gözden geçirmenin vaktidir. Şimdi huzur duygumuz çok daha etkili oluyor. Sevdiğimiz, sahip olduğumuz için mutlu olduğumuz her şeye kol kanat geriyoruz. Hedefimiz güçlenmek ve güzel duygularla çevrili şekilde problemlerin üstesinden gelmek. Bir şeyler yoruyor bizi. Ancak biliyoruz ki, nefes almak, yaşamak her şeyden daha kıymetlidir. Sorunlar halledilir, pürüzler çözülür. Yeter ki insanın sağlığı yerinde olsun. Venüs-Boğa geçişi aileniz, eviniz, dostlarınızla kurulan güçlü bağların işaretçisi olarak gayet olumlu buluyorum.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-16-17-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-11-12-18-19-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12-13
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

burçlar

Mart ayında sizi neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunay, evinizin ihtiyaçları, çocukların giderleri, kira-taşınma veya onarımla ilgili harcamalar veya sizin özel gereksinimleriniz nedeniyle zorlanmaya neden olur. 6 ve 7 Mart tarihlerinde oldukça cesur, girişimciyiz. Karşı cins üzerinde etkimiz yükseliyor. İsteklerimizi net olarak ifade edeceğiz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, mal bölüşümü, hukuksal alacaklar, miras bölüşümü, ev kiralama, satın alma gibi konuları gündeme taşıyor. Aynı gün Mars-Oğlakta seyrine başlıyor ve size zorluklar karşısında güç veriyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İşlerinizi hızlıca yoluna koymak pek kolay değil. Bir takım insanlarla anlaşmakta zorlanırsınız. Mevcut durum ve yapmayı düşündüklerinize yeniden bakmanızda yarar var.

1-11 MART ARASI

Sevgili Aslanlar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, alacak-borç konularında hesabımızı iyi yapmanın, bütçemize göre hareket etmenin önemini vurgulayacak. Evin ihtiyaçları, çocukların giderleri, kira-taşınma veya onarımla ilgili harcamalar veya sizin özel gereksinimleriniz nedeniyle bir miktar zorlanabilirsiniz. Aslında bu zorlanma, sizin için bir uyarıdır. Dengeli bir bütçe için, kredi kartlarına yüklenmemek için, yüksek faizli bir borca girmemek için bir ikazdır. Bu Dolunayda hesap kitap biraz şaşabilir. Merkür-Balık burcunda paraya kimi zaman boş vermeye, dikkatsiz davranmaya, bazen de gelirimizi yetersiz görüp üzülmeye neden olur. Eğer bizde bir yanlış varsa, o zaman aklımızı başımıza almalıyız demektir. Çok da fazla kendinizi hırpalamayın. Bazen de öylesine aşırı endişeli olursunuz ki, sanki her an parasız kalacakmışsınız gibi. Bu kadar olumsuz düşünmek yanlış. Ancak tabii ki ayarımızı bileceğiz. Kazancımızı önemseyeceğiz. Birkaç gün sonra, bu Dolunayın yöneticisi Koç burcunda ilerleyecek. Bu sizin bugün yaşadığınız sıkıntılara yeni çözüm yolları bulmanız için destek olacak. Fakat benim tavsiyem bugünlerde lütfen cüzdanınıza sahip çıkınız. Gereksiz şeylere para harcamayınız. Yapılacakları ihmal etmeyiniz ki, bazı şeylerin astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmek isteyeceğiz. Bu süreç yurtdışı, ticaret, aktif girişimler, haberler, fırsatlar, hızlı kararlar vermek yönünde etkilidir. Ayrıca yolculukların da simgesidir. Kişi iş girişimlerinde bulunmak veya eğitim, ticari konularda aktiftir. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Bazı kişilerle anlaşmak pek kolay olmaz. Beklediğiniz cevapları alamadığınızda veya sizden farklı düşünen kişilerle sorun yaşayabilirsiniz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Venüs süresince ilişkilerimizde bir hayli cesur, aktif, kararlı, sabırsız davranabiliriz. Kendimizden emin bu hallerimiz diğerleri tarafından farklı yorumlansa da, biz pek de önemsemeyiz. Aslanlar bu dönemde bir hayli çekicilik kazanırlar. Bir de Mars Koç burcunda ilerlediği için, bu çekicilik karşı cins tarafından bir hayli beğenilmenizi sağlar. Cinsellik bir hayli ön plandadır. Bekar Aslanlar bu enerji altında, sürpriz ve hızlı bir aşka merhaba diyebilirler. Bu dönem, hem yeni bir çevreye dahil olma isteğinin hem de yeni insanlarla tanışma ihtiyacının öne çıktığı zaman dilimidir. Özgürlük önemlidir. Akıl almak işimize gelmez.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, finansal açıdan doyurucu ve sosyal güvencesi, şartları iyi olan bir işe başlamanızı sağlayabilir. Mevcut işinden memnun olanlar arzu ettikleri maaş yüksekliği, terfi ve atama gibi olumlu gelişmelerle karşılaşırlar. Mal bölüşümü, hukuksal alacaklar, miras bölüşümü, ev kiralama, satın alma, restorasyon işleri bu Yeniayda gündemimizde yer alır. Bu Yeniay ilişkide geleceğe dönük düşünmemizi sağlayacak. Gelir geçer aşklar veya sorunlu beraberlikler yerine kalıcı olanı önemseyeceğiz. Bir şey yoruyorsa, bir fayda sağlanamıyorsa onu devam ettirmeyeceğiz. Mars-Oğlak geçişiyle örtüşen bu Yeniay, günlük hayatta disiplin ve sorumlulukla hareket etmemizi sağlayacak. Belki bu sizi yorabilir ancak başarı sizden yanadır.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Oğlak burcu seyri azimli ve kararlı bir şekilde işlerinizi yoluna koymanızı ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmeniz gereken süreç anlamına geliyor. Otorite konumunda bulunan kişiler veya hayatın bizzat kendisi sizi sorumluluk almaya zorlar. Siz kendi istekleriniz doğrultusunda ilerlemek isterken, dışarıdaki dünya buna dur diyebilir. Kimseyle çatışmadan, işinizi ve sorumluluklarınızı bilirseniz bu süreci rahat atlatabilirsiniz. Eğer bedensel ve ruhsal anlamda sağlığınızla ilgili sorunlarınız varsa, bu dönemde mutlaka doktor kontrolünüzü yaptırınız. Mars Oğlak burcu geçişinin olumlu tarafları da var. Her türlü engelle savaşmanızı sağlar ve size direnç kazandırabilir.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süresince kendinizi güçlü bir şekilde dışarıya yansıtmanız anlamına geliyor. Güneş canlılığımızdır, sağlığımızdır, ifade gücümüzdür, güven duygumuzdur. Koç burcu geçişleri siz Aslanların eğitim hayatınızdan ticari yaşamınıza, uzak yerlere seyahatlerinizden çevre girişimlerinize kadar tüm konularda etkilidir. Yenilikte bulunmak isteyeceksiniz. Şehir veya ülke değiştirebilir. Oturduğu yerden başka bir yere taşınmayı düşünebilirsiniz. Ancak 23 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Beklediğiniz cevapları alamadığınızda veya sizinle aynı düşünmeyen kişilerle karşı karşıya geldiğinizde sabırsızlığınız nedeniyle sorunlar yaşayabilirsiniz. Tedbirli olmakta yarar var.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Bazı kişilerle anlaşmak pek kolay olmaz. Beklediğiniz cevapları alamadığınızda veya sizden farklı düşünen kişilerle sorun yaşayabilirsiniz. Yolculuklarda, eğitim hayatında, girişimlerinizde aceleci hareket etmeniz hem yanlış anlaşılmanıza hem de aksiliklere yol açabilir. Özellikle seyahatle ilgili mevzularda tedbirli olmayı ihmal etmeyiniz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Aslanlar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, uluslararası çalışmalar, yeni projeler ve tüm yeni girişimlerin, uzaklara gitmenin, başka şehirde yaşamanın, hakkımız olanı alma arzumuzun işaretçisi olsa da, bir şeyler bizi şu andaki mevcut alanda tutabilir. Bu yakınlarımızdan ayrılamama veya alıştığımız düzeni bırakamama şeklinde olabilir. Bir nedenle dururuz, bekleriz, anlamaya çalışırız. Bu mecburiyetten veya bir şeyler tam olgunlaşmadığı için olabilir. Merkür-koç burcunda gerilediği için, tabii ki beklemede kalıyoruz. Aceleyle karar vermemiz yanlış olabilir. Belki de gözden kaçan noktalar bizi düşündürüyor olabilir. Başka bir yere yerleşmek, eğitim görmek, iş yapmak, bir değişimi başlatmak tabii ki de iyi analiz gerektirir. Onun için bu durum sizi üzmesin, sinirlendirmesin, sabırsızlığa yol açmasın. Her zaman bir hayır vardır diyelim. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu gösteriyor ki, evet şu an bekliyoruz, içerliyoruz, birilerine anlayış gösteriyoruz veya tekrarlanan görüşmeler, çalışmalar bizi yoruyor ama bu boşuna değil. Bunun ödülünü alacağız. Arzu ettiğimiz garanti, huzur, maddi-manevi açıdan bizi tatmin edici gelişmeler yaşanabilir. Biraz sabırlı olmak, sağlam olanı elde tutmak, uzun vadeli tekrar düşünmek lazım.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İş hayatımız, finansal meseleler ve hedeflerimizi sağlam ve uzun vadeli şekilde düzenlemede etkili olacak Venüs süresince sorumluluk duygumuz ve üretime dönük düşünmemiz, buna göre ilişkiler kurmamız mümkündür. Sahip olduğumuz değerlerin farkına varırız ve olmayı düşündüğümüz güzellikler için neler yapabileceğimizi düşünürüz. İlişkilerimizde güven, istikrar, sağlamlık olguları bir hayli etkilidir. Duygusal değil, bilakis mantıklı şekilde kendimizi sağlama alarak insanlarla bağlantı kurarız. İşe yaramayan, boşuna zaman alan, bir şey kazandırmayan kişi ve işlerden uzak dururuz. Dengemizi kimsenin bozmasına izin vermeyiz. İlkelerimiz önemlidir.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-18-19-22-23-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

burçlar

Mart ayında sizi neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunay, ilişkide gereksiz eleştiriler her iki tarafın da üzülmesine yol açar. Kimse mükemmel değildir bunu unutmayalım. 6 ve 7 Mart tarihlerinde, bencil konuşmalar, bir tarafın sürekli kendini merkeze alması sıkıntı yaratabilir. Kredi, mal mülk paylaşımı, borçlanmada başkaları bencil hareket edebilir, kendi çıkarlarını gözetebilir. Bu konularda dikkatli olalım. 17 Mart tarihindeki Mars-Oğlak seyri, seçimlerinizi doğru ve yerinde yaparak, hedefinize odaklanmanızda yardımcıdır. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız. Haksız duruma düşmemek için en başından her şeyi akıllıca gözden geçiriniz.

1-11 MART ARASI

Sevgili Başaklar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkide bir çok meselenin yeniden ele alınmasını, ilişkimize göre bir kararın verilmesini, bazı meselelerin aile içinde ele alınmasını sağlıyor. Öncelikle bu Dolunayda, beraberlikte açıklık ve dürüstlük önemli. Kimse kimsenin iyi niyetini kullanmamalı, güvenilir olmalıdır. Siz, belki aşkınızdan belki de inanmak istediğiniz için, söylenen sözlere kanabilirsiniz. Daha önce verilen kararlar şimdi tekrar düşünülmeyi gerektirebilir. Tamam oldu dediğiniz bir mesele, yeteri kadar sizi tatmin etmeyebilir. Hayatınıza giren kişinin kim olduğunu, aranızdaki iletişimi, karakter özelliklerini iyice anlayınız. Tabii ki aşk güzel, sevilmek, sevmek güzel. Fakat soru işareti uyandıran noktalar es geçilmemelidir. Bir kısım Başaklar bu Dolunayda armudun sapı üzümün çöpü vari titizlenecekler. Aslında düzgün yürüyen bir ilişkide gereksiz eleştiriler her iki tarafın da üzülmesine yol açar. Kimse mükemmel değildir bunu unutmayalım. Bütün yükü üstümüze alıp sonra sızlanmayalım. Hayalci düşünmeyelim. Ancak vesveseli de olmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Finansal konularda yavaş yavaş hesabı bilmek vaktimiz geliyor. Hızlı ve düşünmeden karar vermeyelim.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Bu süreç mali konularda da etkilidir. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde bilinçli olmamız tabii ki faydalıdır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Para evimizin yöneticisi olan Venüs, bu dönemde çıkarlarımızı korumak istediğimizi gösteriyor. Ancak karşımıza çıkan kişiler de aynı şekilde kendilerine dönük hareket edebilirler. Sözgelimi biriyle beraber olacaksak, onu çok iyi tanımamız lazım. Ne kazanır, nasıl bir hayat sürer bilmek gerekiyor. Ayrılmaya karar verdiysek, nasıl geçiniriz, nasıl bir yaşam süreriz, kaynaklarımız yerinde mi hesap etmek gerekiyor. Bir iş ortaklığı kurmak istiyorsak, iş ortağımızla aramızdaki alışverişin sözleşme anlamında sağlamlaştırılması lazım. Eğer yeni bir iş, çevre veya bir gelişim anlamında adım atacaksak, parasal açıdan durumumuza bakmamız lazım. İş veya özel ortaklarınızla aranızdaki her türlü paylaşımı bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz. Ani istekler veya henüz yerli yerine oturmamış koşullar size yanlış kararlar aldırmasın.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Başaklar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda, çiftler birbirine karşı, sevgi-saygı-güven doludur. Ciddi kararlar alınabilir. Beraberlikte sorumluluklar ortaklaşa üstlenilir. Bekar Başaklar için romantizm kadar ciddiyet de bir ilişkide önemlidir. Ortaklaşa hareket edilir, tutkular yoğundur. Evlilikteki sorunlar kolaylıkla aşılır. Evlenmeye karar verilir. Bu Yeniayda dikkat edilecek bir nokta var. Finansal konularda emin olmadan kimsenin sözüne güvenmeyiniz. Kredi, mal mülk paylaşımı, borçlanmada başkaları bencil hareket edebilir, kendi çıkarlarını gözetebilir. Bu konularda dikkatli olalım. Mars-Oğlak burcuyla örtüşen bu Yeniay, dürüst yaklaşımların karşılıksız kalmayacağını işaret ediyor. Birileri kendini düşünse de, bir takım manevralar çevirse de, size zarar veremeyeceklerini anlayacaklar.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında aşk evinizde etkili olacak Mars-Oğlak burcu geçişi, ciddiyet kazandırıcı, sabır verici gayet olumlu bir konumdur. Kişi ne istediğini gayet iyi bilir. Ona göre seçimlerde bulunur. Pire için yorgan yakmaz. Bastığı yerin bilincinde olduğu için, yaşadığı ilişkisinin artı ve eksilerinin farkındadır veya bu süre içinde net bir şekilde tespit eder. Bu dönem seçimlerinizi doğru ve yerinde yaparak, hedefinize odaklanmanızda yardımcıdır. Eğer ilişkinizde mutlu iseniz, ufak tefek sorunları gözünüzde büyütmezsiniz. Karşımdaki insandan eminim, ona güveniyorum diyerek sabırlı davranırsınız. Ancak burada önemli olan buna değecek biri olmasıdır. Yoksa gelir geçer bir aşkın elinde oyuncak olunmamalıdır.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Başaklar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, finansal konular, paylaşımlar, iş ortaklıkları, borç ve alacak meseleleri üzerinde dikkatli olunması gereken süreçtir. Son zamanlarda bazıları, iş ortaklığında problemler yaşarken kimileri, anlayışsız veya bencil bir eş, iş ortağı nedeniyle mali ve manevi anlamda zorlanıyor. İşte Koç burcunda ilerleyen Güneş, bu meseleler üzerindeki belirsizliklerin, zaman olgusunu mutlaka göz önüne alarak düşünmeniz gerektiğini işaret ediyor. Bir de önemli husus, 23 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Maddi konularda lütfen hesabınızı biliniz.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcunda gerileyecek Merkür, finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız. Haksız duruma düşmemek için en başından her şeyi akıllıca gözden geçiriniz. Bilmediğiniz riskli işlere kalkışmayınız. Güvenmediğiniz kişilere paranızı teslim etmeyiniz. Kendinizi gereğinden fazla zorlamayınız. Miras, hisseli paralar, iş hayatınızla ilgili beklediğiniz paralar konusundaki gecikmeleri göz önüne alarak hareket ediniz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Başaklar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, başkalarından talep ettiğimiz krediler veya arzu ettiğimiz desteklere karşılık, bizim kimseye tam olarak güvenmeden hesabımızı bilmemiz gerektiğini vurguluyor. Bu durumu olumsuz değerlendirmeyin. Sadece biraz durup şartlara bakmak gerekiyor. Evet istekliyiz, arzuluyuz, aceleciyiz ve hesap kitap yapıyoruz. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz sözünü de unutmamalıyız. Kaldı ki, Merkür-Koç burcunda geriliyor. Bize tekrar düşün, tekrar bir bak, bekle ve sabırlı ol diyor. Bu kolay değil belki ama hayırlı olsun demek de gerekiyor. Bu arada lüks yaşam isteğimiz, harcamalarımız, bazen dikkat etmeyişimiz bizi başkalarına mecbur kılıyor da olabilir. Bu Dolunayın güzel bir işareti var. Venüs bugün güçlü olduğu Boğa burcunda ilerleyecek. Bu size uzak bir akrabadan, partner veya farklı bir yerden gelecek desteği gösterebilir. Sadece Koç burcundaki geri hareket nedeniyle biz başka bir yerden çözüm beklerken, bir lütuf bize farklı bir yol sunabilir. Benim size tavsiyem, sağlam ve garantili olanı önemsemeniz. Şuradan buradan gelir demek yerine, gerçekten size ulaşanı, elinize geçeni, güvencesi olanı önemsemenizdir. Bu Dolunay zorlayıcı olsa da, başka bir kapı açabilir önünüzde. Bekleyelim, görelim dostlarım.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Aşırı sağlam düşünmemize neden olsa da, emin olunuz ki, en doğru tercihi yapabilmeniz için bu dönem gayet olumludur. Tabii ki sahip olma arzusu Venüs-Boğa geçişlerinde her zaman hissedilir. Elimizdekinin kıymetini bilerek, uzun vadeli olacak şekilde değerlendirmek isteriz. Mal, mülk, paylaşım, kazanç yönünde durum budur. İlişkilerde ise, sözünün arkasında durabilen, huzur veren, güven uyandıran kişilerle bağlantı kurmayı tercih ederiz. İlişki hayatımızda da, partnerin gücü, sözü, duruşu ve güvenirliği çok önemlidir. Satış-pazarlama, ticaret konularında piyasanın durumuna bir bakmak, mal veya ürünümüzün ne kadar ettiğini hesaplamak, uzmanlara danışmak yerinde olur. Bu devrede başlayan bir ilişki hakkında karar vermek için uzun uzun düşünürüz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-16-17-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

burçlar

Mart ayında sizi neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunayda her şeyin altında bir şey aramanın insanı yorabileceğini işaret ediyor. Eleştiri oklarını ne kendinize ne de başkasına yöneltmeyin. 6 ve 7 Mart tarihlerinde ilişkideki görüş farklılıkları gerginliğe neden olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay, ev içinde yapılacak tamir, bakım, onarım, beden ve ruh sağlığımızla ilgili tedaviler için etkin bir zamandır. Bu yönde harcamalarınız olur. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İlişkinizde geçmiş sorunlar tekrar yüzeye çıkıyor. Bunları halletmeden anlaşmak pek kolay gözükmüyor. Evlenmek veya boşanmak gibi çok önemli konuları lütfen tekrar gözden geçiriniz.

1-11 MART ARASI

Sevgili Teraziler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, mükemmeliyetçilik iyidir hoştur da, insanı bazen öyle yorar ki, dikkat etmek gerekir. Böyle bir günde, mantıklı olmak, tabii ki analiz etmek, ne istediğimizi bilerek duruma bakmak gerekiyor. Bazen de hayatı denetleyemeyiz. Sadece yaptığımız bir yanlışın, hatalı bir gidişin farkına varabilir, bundan sonrasında dikkat etmeye çalışırız. Bugün görüyoruz ki, hiçbir şey bizi tatmin etmiyor. Bu bakışı açısıyla olaylara yaklaşmak ne derece doğru olur ki? Fiziksel ve ruhsal anlamda bizi yorar, zorlar ve hasta edebilir. Lütfen makul ve mantıklı sınırlar içinde yaşamı ele alınız. Yarım kalan bir işin mutlaka bitirilmesi zorunluluğu, finansal bir konunun halledilmesi mecburiyeti, ailenizi ilgilendiren bir meselenin ele alınması ve sağlık kontrolleri, ufak tefek şikayetler olabilir. Bunlar altından kalkamayacağınız dev sorunlar değil. Siz pes ettiğiniz için, belki de fazla endişeli olduğunuz için göremiyorsunuz. Farkındalık yaratan Dolunaylar, aslında kuvvetli bir ışıktır. Her şeyin net görmemizi sağlar. Gerçekçi insanlar bundan haz duyar. Şurada şu var, bunu halledeyim diyerek bakarak. Ancak olumsuz, kendine acımaya açık olanlar kaçışı gösterir. O zaman gelin, bugün hayat bize ne söylüyor bir dinleyelim. Gücümüzü aşan işlere kalkışmayalım. Sağlığımıza dikkat edelim. Bu yönde harcamalar yapabiliriz. Yakında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Şimdiden ikili ilişkilerde, iletişimin önemli olduğunu bilerek hareket edelim.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Partnerinizle aranızdaki görüş farklılıkları nedeniyle gerginlikler yaşanabilir

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. İlişki-evlilik veya iş ortaklığınızla alakalı konular üzerinde bu dönem bir hayli hareketli, aktif ve hızlı kararlar alınmasına neden olabilir. Ancak diğer taraftan kafamız karışık. Ne yapmalıyız? Tabii ki öncelikle ilişkimize bir bakmak lazım. Aramızdaki sevgi birliğine. Düzeltmemiz mümkün mü yoksa tümüyle bu ilişki bitti mi? İlişkisi olmayanlar bu dönemde karşılarına sürpriz bir şekilde çıkan kişi hakkında iyice gözlemde bulunmaları lazım. Onu tanımak gerekiyor. Cüretkar ve özgür ilişki kurma biçimi, bu dönemin özünde var. Sabırsızlık ve bir an önce değişimde bulunmak, ancak ilerisini düşünmemek. Oysaki daha dikkatli ve daha seçici olmak gerekiyor. Oldubittiye getirmemek lazım hiç bir şeyi.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Teraziler, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda, bize iyi geleceğini düşündüğümüz değişiklikte bulunabiliriz. Bu evimizle, işimizle veya bizzat kendimizle alakalı olabilir. Ev içinde yapılacak tamir, bakım, onarım, beden ve ruh sağlığımızla ilgili tedaviler için etkin bir zamandır. Bu yönde harcamalarda bulunulur. Hepsi de önemli ve gereklidir. Bu Yeniay Bekar Terazilerin, kendine çok güvenen, ne istediğini bilen, aklına koyduğunu yapan biriyle tanışmalarını sağlar. Problemli ilişkisi olan Teraziler, partner yüzünden sıkılabilirler. Çünkü her şeyde kendini haklı gören bu kişiyle anlaşmak zordur. İş ortaklıkları bu Yeniayda her yönüyle gözden geçirilmelidir. Mars-Oğlak geçişiyle örtüşen bu Yeniayda yuvanızı dış etkenlere karşı koruyacak ve sağlam bir kale haline getireceksiniz.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, eviniz, ailenizle olan ilişkiniz, iş-ev arası yaşamınız, yuvanızla alakalı konularda ciddiyet ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etmenizi sağlar. Doğru ve dürüst bir şekilde, amacınızın farkında olarak disiplinli davranmanız halinde her şey yoluna girecektir. Mars Oğlak burcunda gayet güçlü bir enerjidir. Bu enerjinin desteğiyle doğru kararlar verebilir, prensiplerinize uygun düzenlemeler yapabilirsiniz. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme, onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz. Mars-Oğlak etkisi, size doğru yolu, doğru hedefi bulmanızda yardımcıdır.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Teraziler, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkilerde test süresidir. Partnerinizle sanki birbirinize ayna tutmuş gibi, aranızdaki benzerlikleri veya farklılıkları tespit edeceksiniz. Burada önemli olan hem adil ve tarafsız bir şekilde beraberliğinize bakmak hem de düşünmeden kararlar vermemektir. Aranızdaki sorunları, sevgi-saygı-güven olguları çerçevesinde ele almak lazım. Kişisel anlamda karşı taraf bu tarihler arasında baskın kimlikte olabilir. Kendi arzu ve isteklerini ön planda tutabilir. Size muhalifmiş gibi davranabilir. Bir önemli husus, Merkür-Koç burcunda 23 Mart itibariyle gerileyecek. İlişkilerde iletişime dikkat edilmeli, aceleyle düşünmeden kararlar verilmemelidir.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür eşinizle aranızda gerginliklere neden olabilir. Yeni bir ilişkinin kökleşmesi zor olabilir. Partnerinizle aranızdaki görüş farklılıkları nedeniyle gerginlikler yaşanabilir. Bu süreçte ani evlilik kararı vermek, düşünmeden etmeden nikah masasına oturmak, boşanmak üzere yasal dava açmak daha sonra pişmanlık yaratıcı olabilir. İletişimsel olarak kırıcı ve kaba konuşmalar beraberliğinizde restleşmelere sebebiyet verebilir.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR
Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Teraziler, 31 Mart saat 15:37 burcunuzda oluşacak Dolunay, ilişkide sevgi-saygı-güven anlayışının ne kadar güçlü olduğu gerçeğine göre anlam kazanacaktır. Sorunlu bir ilişkide karşı tarafın kendi istekleri, arzuları ve hakimiyet dürtüsü bir hayli fazla. Buna karşılık biz, doğal yapımız gereği uzlaşmaya, bir şekilde bu zorlu ilişkiden kurtulmaya bakıyoruz. Aslında kendimizi belki çok önce yaptığımız bir hatalı seçimin imtihanını yaşıyoruz. İyi anlamak gerekiyor. Öyle bir dengeli olmak ve öylesine bilinçli bakmak lazım ki, şu badireyi atlatalım. Bu bir evlilik kararı da olabilir. Ancak her yönüyle ele almak gerekir. Çünkü birden bire bizi etkileyen kişi, daha sonra bize hiç uymayan bir kişiye de dönüşebilir. Şu aralar Merkür-Koç burcunda geriliyor. Görüyoruz ki, olan bitenlerin değişmesi mümkün. Peşinden gittiğimiz ne varsa, üzülmemek, huzur bulmak için aklımızın başımızda olması gerekiyor. İş ortaklığı konuların da durum bu. Yasal sözleşmeler, mahkemeler, davalar için karşılıklı uzlaşı şu an mümkün olmasa da, tekrar görüşülebilir. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlıyor. Bu gösteriyor ki, maddi-manevi açıdan garanti olgusu çok kıymetli. Eğer evlilik kararı verilecekse eşin parasal durumu, boşanmaya karar vereceksek, nafaka, işten ayrılacaksak tazminat mevzularını halledebiliriz. Benim tavsiyem, dengeli bir ilişki, alışveriş, anlaşma, uzlaşma, sakinlik kıymetli. Aceleyle bir çuval inciri berbat etmeyelim. Eden olursa, o da bundan zarar görecektir. Merak etmeyin.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Kendi değerimizin farkında ve başkalarının hayatımızdaki öneminin bilincinde olacağımız bu süreçte sevdiklerimizin varlığını, nefesini, yanımızda olduklarını görmekten yanayız. Bolluk ve bereket için dileklerde bulunma vaktidir. Arzularımızı, çekici yanlarımızı sevdiğimiz kişiye yansıttığımız bir dönemdir. Aynı şekilde jestler, davranışlar görmek isteriz. Belki çok fazla duygusal davranmayız. Hayatımıza yeni birisi girdiğinde ona hemen güvenmeyiz. Eşimizle sorunlarımız varsa, bunları sırf menfaatlerimiz nedeniyle es geçmemeliyiz veya sürekli bir beklenti, alışveriş üzerine kurulan ilişkilerin uzun ömürlü olmayacağını bilmeliyiz. Birlikte üretmek, birlikte kazanmak, birlikte hayatı kotarabilmek ve buna göre ilişkilerimizi gözden geçirmek için Venüs-Boğa geçişleri faydalıdır.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-13-14-22-23-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-19-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19-20
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

burçlar

MART ayında sizleri neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunayda, bir haber aldığınızda veya bir gelişme olduğunda bunu çok iyi analiz edin. 6 ve 7 Mart tarihlerinde, fikirlerinizi net ve açık bir dille ifade edeceksiniz. Bir iş kararı, bir yenilik, bir değişim gündeme gelebilir. İsteklerinizi daha fazla öne alırsınız. Mecburiyetler canınızı sıkar. Çevre değişikliği yaşanabilir. Yeni bir yere taşınabilirsiniz. Bu önceden planlandığınız bir şeydir. İş yeri değişikliği de olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay sevginin, paylaşımın, anlaşılmanın ve güvenmenin önemini vurguluyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Sağlığımıza önem verelim. İş ortamında veya günlük yaşantınızda sözlerinize dikkat edin. Kararlarınızı gözden geçirin.

1-11 MART ARASI

Sevgili Akrepler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sizi aşkta romantik, hedef belirlemede seçici yapar. Hani bir yanınız yumuşacık ılımlı, diğer taraftan aşırı titiz hiçbir şeyi beğenmez bir hale getirebilir. Bir şeyler aşk uğruna gözden kaçırılmamalı. İdealler belirlenmeli, ona göre yol seçilmelidir. Bu Dolunay sizi destekliyor. Evet biraz önce söylediğim tarafları da var. Ancak ben yine de hem işlerinizi titiz yaparak hem de aşkın tadına vararak günü geçireceğiniz söyleyebilirim. Dolunayın görünümleri, gelen bir haber, gelişme veya meselenin iyi analiz edilmesinde önem taşıyor. Bu bir proje, planlama, daha önce adım atılmış bir iş olabilir. Her yönüyle gözden geçirilmelidir. Söylenen sözler, söyleyen kişiler, şartlar, para gibi hususların gerçekçi bir şekilde incelenmesi iyi olacaktır. Bugün böyledir, yarın başka olabilir. Tabii ki olumsuz düşünmeyiniz. Tedbir evladır diyerek bakınız. Borç vermek, bir dosta destek olmak, sizden beklenen bir yardımı yapmak gerekebilir. Bu sizin gücünüzü aşmamalıdır. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. İş hayatında hız ve aktivite yükseliyor. Zihin bir hayli işlek olacak. Ancak ani kararlar vermemek gerekiyor. Şimdiden bunu da göz önüne alalım.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. İş ortamında veya günlük hayatta ilişkilere dikkat ediniz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sert, taviz vermez ve başkaları üzerinde etkin olmaya çalışabilirsiniz. İster istemez hakimiyetçi pozlar takınırsınız. Yerini ve zamanını bilmediğinizde bir takım sorunlar yaşanabilir. Evet bu geçiş, yeni kararlar vermek hem yolunuzu ve hem de ne yapmak istediğinizi belirlemeniz için sizi bir hayli itekleyecek. İlişkilerde sabırsızlık, bazen ani ve fevri çıkışlarda bulunmak mümkün. Benim tavsiyem, iş konusunda özellikle oturup yeteneklerinizi, becerilerinizi bir düşünün. Eğer yetersizseniz, o zaman sabırlı bir şekilde eksiklerinizi gözden geçiriniz. Bir an önce amacıma varayım diye olur olmaz kararlar vermeyiniz.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Akrepler, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda, aşkı tenimizde ve gönlümüzde hissetmek isteyeceğiz. Duygularımız derin, sevildiğimizi bilmek, paylaşmak, anlaşılmak ve güvenmek arzumuz yoğun olacak. Hislerimiz bizi yanıltmayacak. İş ortamında veya günlük hayatta bazı kişilerle anlaşmakta zorluk yaşanabilir. Hayatın güzelliklerine daha fazla zaman ayırmak isterken, gereksiz işler, zorunluluklar canımızı sıkabilir. Sözgelimi iş ortamında bir değişim olabilir. Yeni gelen birisi, size rakip olmaya çalışır. Mevcut işinizde mücadele vermeniz, sabırla çalışmanız gerekebilir. Kaldı ki, bunu başarabilecek güçtesiniz. Mars-Oğlak geçişiyle örtüşen bu Yeniay, adım attığınız işlerde başarılı olmanızı sağlıyor. Kendinize güvenin ve işinize sarılın.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında devam edecek Mars-Oğlak burcu seyri, iş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek engelleri, karamsar düşünmeden kararlı bir şekilde yapmanız halinde her türlü güçlüğün üstesinden gelebilirsiniz. İş başvurularında bulunabilirsiniz. Adımlarınızı atarken bir sonraki hamlenizin hesabını gayet iyi yaparsınız. Günlük hayatta programlı hareket etmek, enerjinizi neye yönlendireceğinizi bilmek çok önemli. Siz bunun farkında olursanız gerisini düşünmeyin. Sadece disiplinli bir şekilde çalışın. Eğer iş sorununuz varsa, bu dönemde araştırmalarda bulunun. Bir atılımda bulunmak istiyorsanız, enine boyuna artısını eksisini hesaplayın. Güçlü ve konusunda deneyim sahibi kişilerle iletişime geçin. Eğitim hayatından olan derslerinize mutlaka iyi çalışın. Sorumluluklarınızın farkında olun.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Akrepler, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş etkisi altında, iş hayatınızda kendinizi kabul ettirmek, sıkı çalışmak ve bulunduğunuz alanda güçlü olmak arzusu duyabilirsiniz. Bunlar tabii ki olumludur. Ancak bu geçişte dikkat etmeniz gereken nokta, aceleci kararlar vermemektir. Bir de unutmayalım. Merkür 23 Mart tarihinde gerileyecek. Lütfen şartları iyice gözden geçiriniz. İş ortamında agresif davranmayınız. Plan ve projelerinizi akıllıca bir daha ele alınız. Detayları es geçmeyiniz. Eğer alternatifiniz güçlü değilse, mevcut işinizi değiştirmeyiniz.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür etkisinde, günlük yaşantınızda veya çalışma hayatınızdaki sorunlar sizi daha fazla etkiler. İletişim problemlerinin yanı sıra, sabırsızlık, aceleci kararlar yanlış zamanda yanlış işlere sebep olur. İş ortamında veya günlük hayatta ilişkilere dikkat ediniz. Bazen sinirli tepkilerde bulunmanız veya size karşı bulunulması mümkündür. Bunlar sağlığınızı risk altına alabilir. Sakin ve aklı başında ilerlemekte yarar var.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Akrepler, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, günlük yaşamda veya çalışma hayatında, düşündüğümüz girişimlerin, yeni projelerin, sağlığımızı ilgilendiren şikayetlerin düzenlenmesi isteğimizi işaret ediyor. Belki de sistem bizim işlerimize öncelik vermemizi, şartlara uymamızı, tüm gücümüzü ortaya koymamızı bekliyor. Ancak bizim fiziksel ve bedensel olarak kendimize dikkat etmemiz gerekebilir. Bizden birileri beklerken, biz onlardan talepte bulunabiliriz. Bizi düşünsünler, anlasınlar üstümüze gelmesinler isteriz. Bu olmadığında, kendi dünyamıza çekilir, cesaretsizleşir, olanı olduğu haliyle kabulleniriz. Şu sıralarda Merkür-Koç burcunda geriliyor. Doğal olarak değişiklik, yenilik ve girişimler beklemede duruyor. Bir adım atmak istesek de, bir şeyler bizi engelliyor, tekrar düşünmeye çağırıyor. Bunu olumsuz görmeyelim. Belki de bizim işimize gelecek, zaman kazanmış, tam olarak kafamızda oturtmuş olacağız. Ancak sağlığımızı ihmal etmeyelim. Kontrollerimizi mutlaka yaptıralım. Belimize, böbreklerimize, tansiyonumuza dikkat edelim. Çünkü bunlar bir şekilde tekrarlanır, bizi uyarır. Bu dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu durum eş veya diğer insanların desteğini görmek, sağlam ve uzun vadeli bir ortaklık kurmak, evlenmek gibi durumu sağlayabilir. Gizli ilişkiler, gizli işlerden kaçınalım. Cinsel hayatımıza dikkat edelim. Maceracı düşünmeyelim.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Zoraki değil, gönülden ve içten davranışlar bu dönemde önemlidir ve ilişkiyi köklendirir, güçlendirir, verimli hale getirir, büyütür. Venüs-Boğa geçişinde uzun ömürlülük ve güven ayrıca maddi anlamda kendimizi garanti altında hissetmek isteriz. Bu kriterler çerçevesinde ilişkileri ele alırız. Evlilikler de buna göre gözden geçirilir. Ancak her ilişki böyle midir, bu şekilde mi gelişir? Tabii ki tam tersi durumlar yaşanabilir. Bir beraberlik umduğumuz gibi başlamadığında veya yürümediğinde ne yapacağız. Eşimiz sadece kendi çıkarlarını düşünen biriyse ne olacak? Onun için değer ölçülerimizi, ilişkiye verdiğimiz önemi, kattıklarımızı ve aynı şekilde karşımızdakinin yaklaşım tarzını bu dönemde mutlaka gerçekçi şekilde gözden geçirmeliyiz. Böylece en doğru kararı verir, ona göre devam ederiz veya sonlandırırız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-16-17-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-13-14-20-21-27-30
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 5-6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

burçlar

MART ayında sizleri neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunay, haksızlıklara gelemeyeceğimizi gösteriyor. Kolay kolay hiçbir şeyi beğenmeyiz. İşimiz, aile hayatımızla ilgili konuları düzenlemeye çalışırız. Bize gelen ters gelen bir şeyler olduğunu düşünürüz. 6 ve 7 Mart tarihlerinde aşk hayatınız canlanıyor. Birisiyle tanışabilirsiniz. Fikirlerinizi cesur şekilde öne sürebilirsiniz. 17 Mart tarihinde Mevcut parasal duruma göre evimizde bir yenilik düşünebiliriz. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda lütfen dikkatli olunuz.

1-11 MART ARASI

Sevgili Yaylar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, bir yanıyla kendimize olduğu gibi başkalarına karşı da dürüst yaklaşmamız gerektiğini vurguluyor. Evet iş dünyası, toplumsal yaşam bazen insanı yoruyor, zorluyor. Mükemmellik anlayışımıza ters düşen, ideallerimize hiç uymayan şartlara isyan ediyoruz. Ancak elden bir şey gelmez sanıyoruz. İşte bu Dolunay bu çelişkili hallerin içinde bocalamaya neden olabilir. Oysaki ne kendimizi ne de başkalarını eleştirmemek, kendimizi de üzmemek lazım. Olumsuzlukların aslında bir bakış açısı kazandırdığını görelim. Dersler çıkarıyoruz. Tecrübe ediniyoruz. Olan durumları hayatın şartlarına göre analiz etmek doğru olacak. Bugünkü Dolunayın bir başka yanı, yaratıcı düşünerek, dış dünyadaki haksızlıklara cevap vermeyi sağlamasıdır. Öyle becerileriniz vardır ki, bunları iş alanında göstererek, ürüne dönüştürerek, kazanç elde edebilirsiniz. Demem o ki, birilerini değiştiremeyiz belki ama çabamızla, başarımızla onlara örnek oluruz. İşte bu dolunayı güce dönüştürmenin işaretidir. Birkaç gün sonra Merkür-koç burcunda ilerleyecek. Size bahsettiğim bu konularda başarı, hız, yenilik için şans sunacaktır.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Merkür, bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda da lütfen dikkatli olunuz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatınızı aktif hale getiren, ilişki kurmada kolaylıklar tanıyan, çabuk ve hızlı aşklara yelken açtıran bir yansıma yaratıyor. Beklenmedik sürpriz aşklar öylesine etkili ki, hayatınıza girecek kişi kalabilir de, geldiği gibi de çıkıp gidebilir. Ancak şu var ki, iki yıl sonra Mars da bu alanda seyrini sürdüreceğinden bu sefer aşk hayatınızda cinsellik bir hayli ön planda. Venüs Koç burcunda astrolojik olarak bencilliği teşvik eden, uyumlu davranmayı engelleyen ilişkilerde bencil yanlarımızı, arzularımızı ortaya çıkaran zamanlardır. Kişi ihtiraslı ve arzularının esiri olabilecek kadar tutkuludur. Hayatın tüm zevklerine kendini açar ve artık durmak, engellenmek, geriye bakıp takılıp kalmak istemez. Aniden aşık olabilirsiniz veya devam eden ilişkinizde minicik bir sorunu bile kaldırmaz, hoşça kal demeye kalkışabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili yeni kararlar verebilir, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu dönemde harekete geçebilirsiniz. Benim tavsiyem, aşkın hayatınızdaki yeri ve anlamını lütfen iyice düşünün.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Yaylar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda başka bir yere taşınmak, rahat etmek, kendimizi iyi hissetmek isteyeceğiz. Mevcut parasal durumumuza göre bir tercihte bulunacağız. Evin içinde yapılacak değişimler de hoşumuza gidecek. Ancak benim tavsiyem yenilikleri her yönüyle gözden geçirmeniz, artı ve eksileriyle duruma bakmanızdır. Yanılır mıyız diye düşünmeyin. Bu Yeniay, Mars-Oğlak burcu geçişiyle örtüştüğü için, paranızın kıymetini bilerek, aldığınıza verdiğinize dikkat ederek ve kararlarınızı tekrar gözden geçirerek hareket etmenin doğru olacağını söylüyor. Buna dikkat ettiğinizde hiç ummadığınız yerlerden elinize para geçer. Olmayacak dediğiniz bir şey kendiliğinden yoluna girer. Ek bir kazanç fırsatı yakalanır ve uygun şekilde kullanılır.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, işinizden elde ettiğiniz gelirinizle ilgili gayet ciddi bir şekilde düşündüğünüz bir süreçtir. Eğer şu anda çalıştığınız yerde düşük bir ücretle çalışıyorsanız bu durum sizi bir hayli rahatsız ettiği için, bir an önce buna çözüm bulmak istersiniz. Mars Oğlakta gayet temkinli, sabırlı ve planlı davranılmasını sağlar. Ne olursa olsun enine boyuna duruma bakarsınız. Her ne kadar bir Yay sabırsız diye bilinse de, Mars-Oğlak geçişlerinde Yaylar biraz dikkatli oluyorlar. Bu süreç ilişkilerde sadakat, ciddiyet, güven gibi unsurların önemsendiği zamandır.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Yaylar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında etkili olacak Güneş Koç burcu seyir döneminde, kendinizi özgür bir şekilde ifade etmek istersiniz. Karşı cinsi etkilemede şansınız yüksek. Yeni tanışmalar, yeni heyecanlar, hayatın farklı yanlarını yaşamak arzunuz yoğun olsa da, Merkür 23 Mart tarihinde Koç burcunda gerileyecek. Aşk hayatınızla ilgili konularda gözlemde bulunmak, anlamak, tanımak, aceleyle karar vermemek gerekir.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür etkisinde sinirlenmeden önce şöyle bir düşününüz. Çünkü yanlış zamanda sarf edilen bir söz daha sonra sorunlara yol açabilir. Siz öne atılarak kendinizi bir an önce ifade etmek istediğinizde söyledikleriniz başkaları tarafından bencil biri olarak görülmenize yol açabilir. Aşk hayatınızla ilgili konularda şöyle bir gözlemde bulunmak yararlıdır. Dürtüleriniz sizi aşka doğru çekerken, neyin üzerinde yol aldığınızı bilmek lazımdır. Yolculuklar genel olarak eğlenmek veya girişimde bulunmak amacıyla yapılırken enine boyuna düşünmekte yarar görüyorum. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda da lütfen dikkatli olunuz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Yaylar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, sizi aşkta çok daha hevesli kılıyor. İstek ve arzularınızı aşkın tensel ve ruhsal enginlerinde doyurma ihtiyacı bir hayli yüksek. Aşkın meyvesi çocuklarınız da kıymetli. Kendinizi ve önceliklerinizi bilerek, öne atılmaya, elde etmeye açıksınız. Size ait olduğunu düşündüğünüz her şey için elinizden geleni yaparsınız. Ancak bu Dolunayda başkalarının da sizden beklentileri var. Kendi dünyanız ve diğerleriyle paylaştıklarınız. Belki de bireysel arzular beklemek zorunda kalacak ya da siz dış dünya ile kendi dünyanız arasındaki dengeyi sağlamalısınız. Merkür-Koç burcunda geriliyor. Bu gösteriyor ki, eski bir aşk ilişkisi yine gündemde. Belki de birkaç hafta önceki meseleler tekrar bir gözden geçirilecek. Kararlar ölçülüp tartılacak. Aceleye getirilmeyecek. Öyle ateşli, öyle umarsız hareket etmek pek mümkün değil. Özellikle aşkta. Enerjinizi gruplarla, sosyal dünya, insanlarla temasta kalarak çok daha etkili kullanabilirsiniz. Davetlere, etkinliklere katılmak, halkla ilişkiler, dostlarla temas etmek, modayı takip etmek, güzellik ve bakım konularına eğilmek gibi. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlıyor. Sizin sağlıklı, huzurlu, güven dolu yaşama ihtiyacınız var. Gelir geçer şeyler yerine, her şeyin maddi-manevi geri dönüşümünü önemseyeceksiniz. Bolluk ve bereket, uzun vadeli uyumlu, dengeli iş ve ilişkilere hayatınızda daha fazla yer vereceksiniz.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkilerimiz, parasal güvencemiz, sağlamlık arayışımız bu dönemde bir hayli önem taşıyor. Yaylar iyi niyetli, çıkarlarının peşinde koşmayan, derinlemesine düşünen, geneli pozitif düşünen kişilerdir. Fakat şimdi, önümüze ardımıza bakma vakti geldi. Ne kadar güvende olduğumuzu, huzurlu bir yaşam sürüp sürmediğimizi, işimizden zevk alıp almadığımızı, kazancımızı mercek altına almalıyız. Uzun vadeli ve hakikaten güvenilir işlere yönelmeliyiz. İlişkilerde sağlamlık ve netlik, değer bilen insanlar başımızın tacı. Tam tersine sürekli kendi alacağını düşünen, çıkar ilişkisiyle bize yaklaşan insanlara dikkat etmeliyiz. Plan ve projelerimizi kimlerle işbirliği yaparak sürdürüyorsak, bunun yarar ve zarar hesabına bakmalıyız. İş saatleri, iş güvenliği, sosyal haklarımızı gözetmeliyiz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-13-14-18-19-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-16-17-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

burçlar

MART ayında sizleri neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunay bilginin, tecrübenin önemini vurguluyor. Her şeyin en iyisi olsun istiyoruz. Bazen de sırf bu yüzden bütün taşların altına elimizi sokuyoruz. Bu da yorulmamıza neden oluyor. Aileyle ilgili mevzular sizi biraz gerebilir. Bir şeyler yerine oturmadığında tepki gösterirsiniz. 6 ve 7 Mart tarihleri bu anlamda etkili. Evde bir hayli koşuşturma, iş-ev arasında gidip gelmeler yorucu olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay, rahatlatacak sizi. Çevrenizden destek göreceksiniz. Aynı gün Mars burcunuzda seyrine başlayacak. Bu size güç verir. 23 Mart sonrası lütfen sakin olunuz. Her şeyi yerli yerine koyacağım, halledeceğim diye kendinizi yormayınız.

1-11 MART ARASI

Sevgili Oğlaklar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunayda dünya görüşünüz, huzur ve güvene verdiğiniz önem, gayretiniz, kendinizi geliştirmeniz iç dünyanızda hassasiyet yaratan sıkıntıları aşmanızı sağlar. Dolunaylar ışıktır, farkındalıktır bazen de gerçekleri görmemiz için uyarıdır. Şimdi dünyaya bakıyoruz. Biz dürüstçe ve disiplinli şekilde çabalıyoruz. Ancak en yakınımızda bulunanlar veya karşılaştığımız insanların halleri derinden etkiliyor bizi. Hani deyim yerindeyse dağları aşıp, küçük bir su birikintisinde boğulmak gibi. Canımızı sıkılıyor, tahammül edemiyoruz. Dünyanın tuhaf bir yer olduğunu düşünerek kendi kendimizi engelliyoruz. Oysaki bu Dolunayda yaratıcı fikirleriniz, mütevazı duruşunuzla başkalarını kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Bunca karmaşa içinde bu denli bilgece davranan, mücadele eden kişiye gıptayla bakarlar. Demem o ki, dünya mükemmel bir yer değil belki ama aldığımız her nefes armağan bize. O zaman gelin bugün çalışmalarımızı, araştırmalarımızı, bilgilenmeyi, tecrübelerimizi başkalarına sunalım. Kendimizi böylece çelişki ve hassasiyetten uzak tutmuş oluruz. Merkür birkaç gün sonra Koç burcunda ilerleyecek. Evimizle ilgili işler, ailemizi ilgilendiren konularda zihnimiz bir hayli hızlı çalışacak. Yapılacakları şimdiden ajandamıza not etmekte yarar var.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Kiralama, satın alma gibi konularda acil kararlar vermemek lazımdır.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. astrolojik açıdan bir hayli etkili bir dönemi işaret ediyor. Oğlak öncü bir burçtur. Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. Ev ve ailevi konularda temkinli olmak gerekir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün dinlenmesinden hoşlanır. Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur. Mars da, Koç burcunda ilerleyeceğine göre, ev sınırları, kariyer konularında hem güçlü tepkilerde bulunmaya açığız. Ancak aklımız da başımızda olsun.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, çevre değişikliğini işaret ediyor. Yakınlarımızla iletişim, sevgi alışverişimiz güçlenecek. Daha önceden tanıdığımız ve oturduğumuz çevremizi özleyebiliriz. Oralara yakın olmak isteriz. Yeni dostluklar, paylaşımlar, olumlu değişimler moralimizi yükseltecektir. Size destek veren insanlarla karşılaşırsınız. Çevrenizdekiler sizdeki bu değişimi kolayca fark ederler. Bu Yeniayın bir olumlu tarafı, Mars-Oğlak geçişiyle örtüşmesidir. Bu iki yıllık bir planlamanın göstergesidir. İşleriniz açılır, fırsatlar karşınıza çıkar. Uzun zamandır arzu ettiğiniz bir şey gerçekleşir. Epeyce aktif bir Yeniay olacak. Ev içinde bir hayli koşturacaksınız. Fakat bunlar olumsuz durumlar değil. Hoşunuza gidecek yenilikler olacak.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek güçlü Mars, hem ilişkiniz hem yaşamsal hedefiniz hem de genel olarak kendinizi gayet olumlu bir şekilde yönlendireceğiniz zaman dilimidir. Doğanızda bulunan sabır, kararlılık, disiplin ve sorumluluk özellikleri, Mars geçişiyle cilalanır. Burcunuz üzerinde iki yıl sonra geçiş yapan Mars hakikaten gayet olumludur. Siz zaten ne yaptığını bilen insanlarsınız. Rutin işlerinizi, görevlerinizi gayet başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz. Bu süreç, amaca uygun şekilde insanın kendini yönlendirmesini sağlar. Sağlığınızı güçlendirir.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süresince yuvadaki huzur, güvenlik ve bütünlüğün sağlamasına özen gösterilmesi gereken zamandır. Tartışmak ve huzuru bozmak yanlıştır. Gergin tepkilerde bulunmak, insanlarla aranızda gerilime yol açabilir. Eğer eviniz, ailenizle ilgili bir yenilik düşünüyorsanız öncelikle iş şartlarınız buna uygun mu, doğru olur mu bir bakmak lazım. Aileleriyle yaşayanların da birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinde fayda var. Başka bir şehre yerleşme veya başka bir eve taşınmak gibi değişimler gündem maddenizde yer alabilir. Ancak 23 Mart tarihinde Koç burcunda gerileyecek Merkürü hesaba katarak, karar vermeden önce her yönüyle duruma bakmakta yarar var.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür etkisinde, iş yoğunluğunun eviniz sınırlarını içine girecek oluşu, hani neredeyse nefes alacak vakit size bırakmayabilir. Ayrıca ev içinde iletişim anlamında mutlaka dikkatli olunması gerekir. Bazen gerginlikle söylenen sözler kırıcı olabilir. Kimi zaman yolculuk konuları, dışarıdan gelip gidenler ev içi düzeninizi bozabilir. Konuşmaların çoğunluğunda belli bir hız ve kimi zaman gerginlik yaşanabilir. Kiralama, satın alma gibi konularda acil kararlar vermemek lazımdır.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Oğlaklar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, evimiz-ailemizle ilgili konulara bir hayli istekli olmamızın işaretçisidir. Ancak iş hayatı ve toplumla birebir ilişkimiz de aynı şekilde önem taşır. Evimiz içindeki koşturmaca bir hayli yoğun olduğu için, bir yandan bunları düzene koymaya çalışırız, diğer taraftan işimize gücümüze bakarız. Bu bir taşınma, ev içinde bir tadilat, değişim, yenilik olabilir. Evinizi kaleniz gibi korursunuz. Orada tek hakim kişi olmak istersiniz. Belki bir ev satın almak, kiralamak, ofis açmak da mümkündür. Ancak Merkür-Koç burcunda gerilediği için, şu sıralar her şey tekrar gözden geçiriliyor, yarım kalan işler tamamlanıyor, zaman olgusu sizin için son derece önemli. Bunların hepsi yavaş yavaş yoluna girecektir. Çünkü Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlıyor. Her ne kadar yeni bir şeyler ortaya koymak zor olsa da, tekrar bakmak gerekse de, Venüsün etkisi Dolunayın gerginliğini azaltıyor, sakinleştiriyor. Evet güzel gelişmeler olacak. Fakat sabırlı olmak lazım. İş-ev arasındaki dengenin güzel bir şekilde kurulması, sağlıklı hale getirilmesi lazım. Eskiye ait bazı eşyalar, evraklar, gereksizler ayıklanabilir. Bir miktar para harcanabilir. Ancak bunların hesabını bilmek gerekir. Konfor duygumuz, kalite anlayışımız gerçekten olumlu. Demek ki, dikkatli olursak Dolunayın ışığından olumlu şekilde yararlanırız.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu Oğlaklar gibi sağlamcı burç mensupları için rahatlatıcı, ilişkilerinde huzuru temel almanızı, güven ve uzun vadeli olana yönelmesinde destekleyici bir geçiştir. Hayatın içinde çoğu zaman tercihler yapıyoruz. Bunların tadımlık değil ömürlük olmasını istiyoruz. Bazen başarıyor kimi zaman zorlanıyoruz. Uyarılarla karşılaşıyoruz. Fakat neyin ne olması gerektiğini, neye ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz halde yanlışlar yapıyoruz. İşte Venüs-Boğa geçişinde kazandırıcı olana yöneleceğiz. Huzur olgusu insandan insana tanımlansa da, bir gerçek var ki, bu dönemde aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda ve her şeyde huzur, sağlamlık, güvenilirlik, uzun vadelilik ilkesini gözeteceğiz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-16-17-20-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-18-19-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12-13
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

kova

MART ayında sizleri neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunayda hesabımızı bilmeyip açıldıysak sıkışırız. Birilerine güvendiysek zorlanırız. 6 ve 7 Mart tarihlerinde zihin hızlı çalışıyor. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi kolaylaşıyor. Bir yolculuk esnasında önemli biriyle tanışabiliriz. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Ancak unutmayalım 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Bu kişiyi iyice gözlemleyin. Kimdir, neyin nesidir? Girişimler, görüşmeler, yakın çevrenizle olan iletişiminize dikkat edin.

1-11 MART ARASI

Sevgili Kovalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, başkalarına parasal konularda akıl ve destek verdiğimiz halde, kendi kazancımızı doğru değerlendirmemek yanlış olur. Elimizin açıklığı veya hesap kitap yapmamak bizi bu Dolunayda çelişkide bırakabilir. Birileri iyi niyetimizi kullanabilir. Aslında buna biz de sebep olabiliriz. Bütçemizin dengeli olması gerekir. Bu Dolunayda, paraya sıkıştığımız için hayıflanırız. Bazen başkalarını, çokça da kendimizi eleştirebiliriz. Şöyle bir faturalara baktığımızda harcamaların yüksekliği, sınırı aştığımız gerçeği bizi rahatsız eder. Peki bu dolunayı nasıl güce dönüştürebiliriz. En azından bundan sonra gerekli olanla olmayanı ayırt ederek. Nerede yanlış yaptığımızın farkına vararak. Paramıza sahip çıkarak. Hesabımızı bilerek. Tabii ki her Kova aynı durumda değil. Kimileri, paraya fazla düşkünlüğü, her şeyi inceden inceye hesap etmeyi, sürekli para konusunda endişe etmeyi sürdürerek kendine eza cefa çektirebilir. Bu da yanlış olur. Gereğinden fazla her şey abartıdır. Bundan kaçınalım. İhtiyaçlarımızı elimizden geldiğince uygun bir bütçe çerçevesinde düzenleyelim. Ödemeleri geciktirmeyelim. Tutarlı ve dengeli olalım. Gereksiz borçlar altına girmeyelim. Borcu borçla kapatmaya çalışmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Yeni girişimler için zihnimiz hızlanacak. Çözüm yolu bulmamız kolaylaşacak.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, ailevi anlamda yeni kararların alınması, yolculuklar, yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yönünde destekleyicidir. Ancak bir parantez açayım. Özellikle ev değiştirmelerde, satın alma gibi durumlarda iyi düşünün. Acele etmeyin. Yenilikler bir hayli çekecektir. Heveslilik bir hayli yüksek olduğundan, hiçbir şeyden çekinmeden her türlü rekabette ön sıralarda sizi görebiliriz. Değişimlerin birçoğu aslında iki yıl önce düşünülmüş olabilir. Hayır diyorsanız, siz iki yıl önce adım atmamış Kovalardan birisi olabilirsiniz. O zaman şimdi buyurun değişime, yeni sayfadan hayata merhaba demeye. Başkalarından akıl almaya gerek yok. Sizin aklınız size yeter.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Kovalar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, her konuda kendimizi, hayatımızı gözden geçirmemiz, sorunlarla baş edebilmek için önce kendimize inanmamız gerektiğini söylüyor. Biz ne kadar kaçmak, yüzleşmek istemesek de, duygularımız bizi bu Yeniayda ele verir. Parasal konularda hassas düşünürüz. Sevilmek, ilgi görmek, aranılmak isteriz. Kontrolümüzü kaybetmemize neden olan durumlardan kurtulmaya çalışırız. Kazançlı çıkacak işlere yöneliriz. Bu Yeniayda Mars-Oğlak geçişi etkili olacak. Sabırla çalışmak ve azimli olmak lazım. Bir şeyler sizi zorlasa da, siz bunları aşabilecek güçtesiniz. Bir hedef belirleyiniz ve bunu elde edeceğinize dair kendinize söz veriniz. Ancak öyle fazla da kendinizi yıpratmayın olur mu?

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, hedeflerinizi tespit etme, çevresel konularda düşünme, amacınıza uygun şekilde nasıl hareket edeceğinizi belirleme anlamında etkili olup, sabır, kararlılık, direnç kazandırıcıdır. Endişelerinizi mantıklı bir şekilde çözümlemenizde size destektir. Şimdi durun, düşünün, disiplinli hareket ederek hedefinize odaklanın. Kimsenin ne dediğine bakmayınız. Engelleri, şanssızlık olarak değil aksine sizi hedefinize götürecek atlama taşları olarak görünüz. Amacınızı belirlemek, bastığınız yeri bilmek, hedef belirlemek ve mevcut işinizle ilgili konularda ne yöne gideceğinizi tespit etmek anlamında ben bu geçişi sizler için olumlu buluyorum.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Kovalar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş size hem girişimde bulunma gücü sağlıyor hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizi sağlıyor. Devam eden ilişkinizde ve genel olarak hiç kimsenin sizi etkilemesinden hoşlanmazsınız. Genç ruhlu veya genç yaşta kişilerle daha iyi anlaşabilirsiniz. Enerjinizin yüksek olduğu bu devrede, oldukça hevesli ve coşkunsunuz. Kovalar için özgürlük kavramı oldukça yoğun. Ancak Merkür, 23 Mart tarihinde geriliyor. Bizim de aceleci olmamamız, her yönüyle kararımızı gözden geçirmemiz gerekiyor.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür, yeni bir karar vermek ve uygulamak tabii ki pek kolay değildir. Eğitim hayatında olanların özellikle dersleriyle alakalı konularda düzgün notlar almalarında yarar var. Çünkü öğrenmek ve öğrendiğini hemen uygulamaya koyma isteği, aceleci hareket etmek, sabırsız davranmak sorun yaratıcı olabilir. Sözcüklerinizi çok iyi tartmak lazımdır. Karşınıza bir fırsat veya yeni bir karar vermenizi gerektiren bir teklif çıktığında lütfen iyi düşününüz. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Kovalar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, önemli konularda aceleyle karar vermeye ve uygulamaya pek elverişli bir zaman değil. Siz hangi konuda ilerlemek, öğrenmek, tecrübe sahibi olmak istiyorsanız bunu sürekli tekrar ederek geliştirmelisiniz. Bu Dolunay size araştırmanızı, idealleriniz için farklı ülke, kültür ve bilgileri öğrenmenizi söylüyor. Sadece kendi bildiğinizin doğru ve yeterli olduğunu düşünmeyiniz. Aynı alan veya konularda etkili isimleri, dergileri, yayınları takip ediniz. Sizinle bağlantı kurabilecek, sizinle yazışarak, konuşarak birlikte öğreneceğiniz kişilerle tanışabilirsiniz. Bu özel bir yakınlaşma da olabilir. Tanışacağınız kişi, dikkatinizi çeker. Merkür şu aralar Koç burcunda geriliyor. Bu nedenle bu bahsettiğim tekrarlar, durup iyice sindirmeler, eğitim, girişim, yenilikler belki yavaşlıyor ancak özü kuvvetleniyor. İnsan daha fazla öğrendikçe deneyim kazanıyor. Kazandığı deneyimleri çevresiyle paylaşarak, başkalarının da bilgilenmesini sağlıyor. Ancak aceleyle karar verilmemeli. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlayacak. Ailemiz, evimiz, maddi-manevi güvencemiz kıymetlenecek. Biz yapmak istediğimiz yenilikleri daha sağlam bir şekilde düzenleyeceğiz. Şimdi beklemede olsak da, başkalarıyla temasımız güçlendiğinde, doğru bir karar vermek, hem ilişki hem diğer konularda faydalı olacaktır.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Çoğu zaman hayatın koşturması içinde sevdiklerimize vakit ayıramıyoruz. İşte bu süreç onlarla maddi-manevi anlamda ilgilenmemizi sağlayıcıdır. Sağlamlık, uzun ömürlülük, güvence ve seçkinlik gibi önemli kriterlerin baş tacı yapılacağı zamandır. Ev sahibi olmak, geleceğimizi garanti altına almak için planlar yaparız ve artı ve eksileriyle gözden geçirdikten sonra uygularız. İhtiyaçların belirlenmesi, yatırım yapılması, ekonomik hareket edilmesi yönünde en uygun zamandır. Konforlu, rahat, huzurlu, sağlam, üretime dönük, fayda getirici ve insanın kendini doyumlu hissedeceği Venüs-Boğa geçişinde kurulan yuvada bereket daim olur.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-13-14-18-19-22-23-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-21-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

burçlar

MART ayında sizleri neler bekliyor?

2 Mart tarihindeki Dolunay, ilişkinizde gerçekçi olmanız gerektiğini gösteriyor. Sorunlar göz ardı edilmemelidir. Paylaşım, ortaklaşa yaşam, sorumluluk, empati gibi olgular önemsenmelidir. 6 ve 7 Mart tarihlerinde sırasıyla Merkür ve Venüs-Koç burcunda seyirlerine başlıyor. Maddi konularda hızlılık, para girişleri, gelen önemli haberler var. Ancak bir o kadar da harcamalara meyilliyiz. Ancak 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Ben derim ki, lütfen bütçenizin ayarını bozmayın. Aldığınız ürüne ve harcadığınız paraya dikkat edin.

1-11 MART ARASI

Sevgili Balıklar, 2 Mart saat 03:51 karşıt burcunuz Başakta oluşacak Dolunay, ilişki konularını gündeminize yoğun şekilde katıyor. Mükemmellik arzunuz yükseliyor. Aynı şekilde böyle düşünen kişileri hayatınıza çekiyorsunuz. Sözgelimi partneriniz eleştirel davranabilir. Hiçbir şeyi beğenmeyebilir. Siz de elinizden geleni yaparak, kendinizden fedakarlık ederek ilişkiyi ayakta tutmaya çalışırsınız. Kimi Balıklarda bu tersine çalışır. Siz hiçbir şeyi beğenmezsiniz, partneriniz elinden geleni yapar. Görüyoruz ki, bu Dolunayda bir memnuniyetsizlik var. O zaman gelin ufak tavsiyelerde bulunayım. Öncelikle, ilişkinizde her ikiniz de gerçekçi olmalısınız. Kimse mükemmel değildir. Ancak sorunlar da göz ardı edilmemelidir. Paylaşım, ortaklaşa yaşam, sorumluluk, empati kıymetli olgulardır. Bunu birbirinizden esirgemeyin ve önemseyin. Eleştiri yapıcı olursa, ilişkiyi besler. Ancak fazlası bizi burun buruna getirir. Dikkatli olunuz. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Parasal konular gündeminize hızlı biçimde girecek. Hesap kitap yapmalı, harcamalara dikkat edilmelidir.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda para konusunda etkili olacak. Yuvanız-iş hayatınız-ilişkinizle alakalı konularda insanları etkileme, rekabetçi düşünme, aklınıza koyduğunuz bir şeyi yapabilme yönünde bir hayli etkilidir. Para hırsı verir ve insan bir an önce güçlü olmak, hedefine ulaşmak, artık rahat etmek isteyecektir. Bazıları bu dönemde eviyle alakalı harcamalara ağırlık verirken, iş ortaklarınız ve partneriniz parasal konularda size müdahalede bulunabilir, ilişkinizin niteliğine göre siz eşinize mali anlamda yardımcı olabilirsiniz. Ancak ipler genelde sizin elinizdedir. Yeni bir yere yerleşim, ailevi konularda yapılacak değişimler, paraya endeksli olabilir. Gücünüz nispetinde hareket etmekte yarar vardır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Harcamaların mutlaka belli bir sistem içinde yürütülmesi, kontrollü davranılması gerekir.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Maddi ve manevi anlamda ayaklarınızın üzerinde dimdik durabilmek adına hem kaynaklarımız doğru kullanabilmek hem de kazanç elde etmek anlamında önem taşıyor. İşbirliğinde bulunmak, böyle bir enerji altında zor olsa da, eğer yararlı olacaksa neden denenmesin. Venüs-Koç geçişlerinde liderlik etmek, lider olmak, girişimde bulunmak, taviz vermemek, zevke düşkünlük, parayı sevmek gibi dürtüler sıkça yaşanır. İyi midir? Nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Ancak ben derim ki, yaşadığımız eski tecrübeleri unutmayalım. Belki siz bir eliniz yağda bir eliniz balda kişisiniz. Olsun. Yine de sınırları aşmayın. Eğer yokluk nedir bilen kişiyseniz, o zaman bol bol çalışın, çabalayın ve hedefinize varmak için azimli olun. Böylece arzu ettiğiniz yaşamı, hayatı kurabilirsiniz. Bu süreçte, yeni bir iş alanında veya devam eden işinizle ilgili konularda değişimler gündeme gelebilir. Yetersiz kazananlar, başka bir iş arayışına geçebilirler.

12-18 MART HAFTASI

Sevgili Balıklar, 17 Mart saat 16:12 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, sizi besleyen, büyüten, ruhunuzu okşayan bir el gibi. Hani sıkılır ya insan, hani bazen bir can arar ya, işte bu Yeniay tüm enerjisiyle sizi sarıp sarmalıyor. Hayatınızın kontrolünü elinize veriyor. Birilerinin etkisinde kalmıyorsunuz. Ne yaptığınızın farkındasınız. Yenilikler bu Yeniayda sizi heveslendirecek. Eğitim hayatı, iş yaşamında ve her konuda kendinizi geliştireceksiniz. Farklı işlere yönelebilir, denemekten çekinmezsiniz. Mars-Oğlak burcu geçişiyle örtüşen bu Yeniay size destek kuvvet olacaktır. Azimli hatta hırslı şekilde çalışabilir, hedefinize ulaşmak için gayret gösterirsiniz. Bir yerlerden elinize para geçer veya bir işten ek kazanç elde edersiniz.

17 Mart saat:19:40-16 Mayıs saat:07:55 tarihleri arasında devam edecek Mars-Oğlak burcu geçişi, hedef belirleme, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma, parasal konularda dikkatli ve ciddi şekilde bütçenize uygun hareket etme yönünde faydalıdır. Güçleniyorsunuz. Mali sorunlar yaşıyorsanız, hukuki haklarınız için avukatınızla görüşünüz. Bu süreçte iş hazırlıkları, hedef belirleme, işinize kilitlenme, ciddi ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etme anlamında gücünüz gayet yüksek. Yetenek ve becerilerinizi uygun alanlarda ifade edebilirsiniz. Eğer bir grup kurmayı düşünüyorsanız şöyle bir araştırmanızı sürdürünüz. İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz o zaman piyasanın durumuna bir bakın. Hazırlıklarınızı sürdürün. Eğer daha önceden start verdiyseniz, eksiklerinizi tamamlayıp, gayet kendinizden emin şekilde ilerleyiniz.

19-25 MART HAFTASI

Sevgili Balıklar, 20 Mart saat:19:15-20 Nisan saat:06:12 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, siz Balıkların parasal konularda hızlı kararlar vermeniz, aktif hareket etmeniz anlamına gelse de, ben etraflıca düşünmenizden yanayım. Lütfen harcamalarınıza dikkat ediniz. Unutmayalım, 23 Mart tarihinde Merkür gerileyecek. Kredi çekmek, borçlanmak, daha fazla kazanayım diye aceleyle hareket etmek yanlış olabilir. İzlediğiniz yolun doğruluğundan emin değilseniz daha dikkatli olmakta yarar görüyorum.

23 Mart saat:03:19-15 Nisan saat:12:21 tarihleri arasında Koç burcu üzerinde gerileyecek Merkür, finansal konularda bu dönemde karar almak, uygulamak, doğru iz üzerinde ilerlemek mümkün olmayabilir. Bazen öylesine dikkatsiz davranılır ki, elinizdekini kolayca savurmanız mümkündür. Harcamaların mutlaka belli bir sistem içinde yürütülmesi, kontrollü davranılması gerekir. Ancak bu o kadar kolay olmayabilir. Aldığınız malının iade koşullarını göz önüne almalı, gereksinim dışı para harcamamalısınız. İş girişimlerinde veya paraya dayalı işlerinizde mümkün mertebe temkinli olmakta yarar var.

GERİ HAREKET SÜRESİNCE TÜM BURÇLARIN DİKKAT ETMELERİ GEREKEN NOKTALAR

Diyelim ki, önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi her şey kılı kırk yaracak derecede incelenmelidir. Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, bir mesele üzerinde düşünme, etüt etme anlamında yararlıdır. Ayrıntıları, aksaklıkları gayet net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Ancak Geleceğinizi yakından ilgilendiren meselelerde düşünmeden, üzerinde inceleme yapmadan, yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, aksamalar ve gecikmeler oluşabilir. Birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, hiç düşünmediğiniz halde ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek daha sonra problemler yaşanmasına sebep olabilir. Yapılması gereken, araştırarak, soruşturarak, net bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Yani neyin üzerinde yürüdüğünüzü mutlaka iyi biliniz. Tedbirli olmalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Merkürün gölgeli günleri(başlama tarihinden bir hafta öncesi) 16 Mart tarihinden başlamak üzere, planlarınızı, projelerinizi gözden geçirmeli, eksikler var mı kontrol etmelisiniz. Rutin hayatınızı sürdürünüz. Geri hareketi dünyanın sonu gibi düşünmeyiniz. Sadece biraz yavaşlayacağız. Bunu bir onarım süreci gibi görünüz. Uygulamak istediğiniz yenilikleri, gölgeli günlerinin bitim tarihi (bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 22 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

26-31 MART ARASI

Sevgili Balıklar, 31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, kazanç elde etme ve aynı hızla harcama sonucu yaşanan bir sıkıntıyı işaret edebilir. Siz bu duruma bir çözüm bulmak için, başkalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Hatta bu yönde girişimde bulunmuşsanız, şimdi bekleme vaktidir. Bu Dolunay aslında bir uyarıdır. Elinize geçeni har vurup harman savurmamak gerektiğini söyler. Bir başka önemli konu, sizin para konusunda birilerine güvenmeniz neticesinde yaşan bir sorunun göstergesidir. Borç vermiş veya kefil olmuşsunuzdur. Şimdi de alacağınızı tahsil etmekte zorlanırsınız. Merkür-Koç burcunda geriliyor. Parasal konularda evdeki hesabın çarşıya uymayacağını bilerek dikkatli olmalıyız. Belki de güvendiğimiz bir işe kendi başımıza değil, başkalarıyla ortaklaşa girişebiliriz. Bir yenilik için, dış desteğe ihtiyaç duyabiliriz. Ancak bunların çok iyi analiz edilmesi lazım. Bu kazançla ilgili konular ve şu ana kadar yazdıklarım tekrar karşımıza çıkabilir, tam oldu derken, yeniden ilgilenmemiz gerekebilir. Aceleyle karar verip, bir başka soruna yol açmamak lazım. Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu durum, yakınlarımızla ilişkimizi güçlendiriyor. Böylece dolunayın yaşattığı maddi-manevi krizi aşmak mümkündür. Elimize geçenin kıymetini bilmek vaktidir.

31 Mart saat:07:53-24 Nisan saat:19:40 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Huzur ve sakinlik arzumuz yükseliyor. Maddi değerlerin, satın alma gücünün ve uzun vadeli düşünmenin önemi büyük. Ne kadar sevsek de, karşımızdaki kişinin bizde soru işaretleri uyandırmasın istemeyiz. Güvenilirlik önemlidir. Mantığımızın sesine kulak vereceğiz. Bu süreçte insan güzelliklerin kıymetini bilir ve onları korumaya özen gösterir. İlişkilerinde uyumsuzluktan hiç hoşlanmayız. Güzelliğimiz, konforumuz, kendimizi rahat hissetmemiz önemlidir. Yakın çevremizde bulunan tanıdık bildik insanlarla görüşmeyi tercih ederiz. Kardeşlerimizle ilişkimiz güçlenecek. Maddi-manevi anlamda rahatlayacağız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-17-20-21-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler