2018 Mayıs ayı aylık yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su Mayıs ayı burç yorumlarını sizler için analiz etti.

2018 Mayıs ayı aylık yorumları

KOÇ

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs tarihlerinde, sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili meselelerin gayet titiz ve dikkatli şekilde gözden geçirilmesinde fayda var. Genel anlamıyla kendinize olan güveniniz gayet yüksek olacak. 13 Mayıs tarihinde, maddi güvence, sağlamlık, üretime dönük düşünme yönünde olumludur. Kıymetli olanı isteriz. Ancak bir o kadar da güvenmek ve uzun vadeli kılmaktan yanayızdır. 15 Mayısta, planlanan işler, ticari ve yatırımla ilgili projelerin yürürlüğe konur. Kazancınız ve kaynaklarınızı uygun alanlarda değerlendirir, çıkarlarınızı kollarsınız. 16 Mayısta, özgürce hareket etmek, yeni hedefler belirlemek, bir grubun içinde kendinizi göstermek, sosyal aktiviteler arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. 19 Mayıs tarihi, saygı-sevgi ve güven üçlüsünü her alanda önemseyeceğiz. 29 Mayıs tarihinde, neyi ne kadar bildiğimizi ve başkalarının bunu ne kadar önemseyip önemsemediğini görmek ve göstermek isteyeceğiz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Koçlar 1-6 Mayıs haftası, geçmişten ziyade geleceği merkez almanın yararlı olacağını işaret ediyor. Sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili meselelerin gayet titiz ve dikkatli şekilde gözden geçirilmesinin faydalı olacağını vurguluyor. 6 Mayıs tarihindeki bir başka görünüm, hem maddi hem de manevi anlamda yaratıcı gücünüzü devreye sokabilmenizde size yardımcıdır. Bu ister sanatsal konularda olsun isterseniz geri planda üzerinde çalıştığınız alanda olsun sizi destekler. Rüyalar ve sezgiler olumlu tesirleriyle sizi sarıp sarmalar. Kendinize güven duymanız böyle bir etki altında gayet kolaydır.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Koçlar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, sağlamlık, üretime dönük düşünme yönünde olumludur. Kıymetli olanı isteriz. Ancak bir o kadar da güvenmek ve uzun vadeli kılmaktan yanayızdır. Kalite, başarı, standartlarımızı yüksek tutma arzusu, sevdiklerimiz ve kendimizin rahatlığı, huzurlu bir yaşam, emin adımlarla ilerlememizi sağlayan bir iş, tutumluluk bu dönemin etkileri arasında yer alır. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek ve sizler için ailevi-ev-parasal konularda güvencenize önem vereceksiniz.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Koçlar, 15 Mayıs saat 14:48 Boğa burcunda doğacak Yeniay finansal konularda şans verir. Berekettir ve işlerin açılmasını sağlar. Planlanan işler, ticari ve yatırımla ilgili projelerin yürürlüğe konmasında destekleyicidir. Kazancınız ve kaynaklarınızı uygun alanlarda değerlendirir, çıkarlarınızı kollarsınız. Eğer kafanıza bir şeyi koymuş, elde etmek için uygun bir zaman bekliyordum diyorsanız, işte size en uygun zaman. Elinizden bir şey kurtulmaz, elde edersiniz. Bu Yeniay, ihtiyaçların karşılanmasında size olanaklar sunacak. Sabırlı, son derece kararlı, azimli şekilde işinize odaklanacaksınız. Yeniayın yöneticisi Venüs birkaç gün sonra Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, ailemiz kutsal değerimiz ve onların varlığı baş tacımız. Aynı şekilde yuvamız, geleceğimiz bizim için kıymetli. Bu nedenle Yeniayda, ailenizle olan ilişkinizin özünde sizin maddi ve iş başarılarınız kriter olarak kabul edilecek. Siz eğer kendi ayaklarınızın üzerinde duruyor, kendinize yettiğiniz gibi, ailenize de destek veriyorsanız kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Zaten bu Yeniayda Koçların hırslı oluşunun en önemli nedeni, para ve güç sahibi olmak içindir.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek ve ardından burcunuza geri dönecek. Bu seyir boyunca yeni kazanç yolları ve yöntemleri ilginizi çekebilir. Sosyal projeler, gruplarla ilişki, iletişim araçları ve yöntemlerini kullanarak büyük kitlelere ulaşmak, bir ürünü pazarlamak gibi. Dünyadaki finansal değişimleri görmek, izlemek gerekiyor. Bunlar size fikir verebilir. Sizinle çalışmayı düşünen kişiler hayatınıza girebilir. Birlikte bir işi büyütüp kazancınızı çoğaltabilirsiniz. Uzun yıllardır aynı görevde belli bir ücret karşılığı çalışmışsanız, şimdi daha fazla kazanacağınız bir alana geçebilirsiniz. Başkalarıyla fikir alışverişinde bulunarak piyasa neye yönleniyor, neler trend oluyor, hangi para birimi daha fazla gelir sağlıyor bunları araştırabilirsiniz. Bugüne dek belli bir müşteri kesimine hizmet ettiyseniz, şimdi müşteri kitleniz değişebilir. Çaba gerekiyor. Bu para kazanmanızda etkili olacak. Belki de imkansız, olmaz dediğiniz bir yerden, bir işten, bir şekilde para gelebilir. Ancak şansımıza da güvenmeyelim. Geldiği gibi gitmemesi için akıllı olalım. Bu süreç sizin paraya bakış açınızı yenileyecek. Süreç oldukça uzun. İleri-geri hareketleriyle 2025 yılına kadar, maddi konularda yeni düşünce biçimleri ve yeni bir kimlikle donatacak. Yaratıcı düşünceniz, artistik beceriniz, elektrik, bilgisayar, yayın organları, sosyal hizmetler, mühendislik gibi alanlardaki yeni gelişmelerin araştırılması, takibi ve uygulanması sizin için kazandırıcı olabilir. Ayrıca Pluto ve Satürn transit geçişleri de hesaba katarsak, zaten bu yıl kariyer hayatınızda etkili bir dönüşümün, sorumluluğun işaretçisidir. Tabii ki bu durum kazançla ilgili yeni gelişmeleri de vurgulayacaktır.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars Kova burcunda seyrini sürdürecek. Özgürce hareket etmek, yeni hedefler belirlemek, bir grubun içinde kendinizi göstermek, sosyal aktiviteler arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. Toplumsal ilişkileriniz, amacınıza giden yolda size rehber olacak. İnsanları belli bir amaç çerçevesinde organize edebilirsiniz. İnternet aktif kullanım alanınız olacaktır.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında, Venüs-Yengeç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ikili ilişkilerde gerek ailevi konularda muhafaza etme olgusu öne çıkıyor. Ailemizi koruma altına alma, tek yaşıyorsak bir aile olma isteği, yuvamız içerisindeki huzur ve güvenliğimiz, çocuklarımız varsa onlarla ilgili meseleler ön planda olacaktır. Tutarsız ve dengesiz ilişkiler, maddi sıkıntıların yaşanabileceği kişiler ailemizden birisi dahi olsa gözden geçirmeliyiz. Bu süreçte yuvanız  içinde birlik ve beraberlik olgusu kıymetlidir. Saygı-sevgi ve güven üçlüsünün hem evliliklerde hem aile içinde hem de değerleriniz anlamında önemi çok açık ve net bir şekilde bellidir. Finansal, ilişki ve ailevi konularda ve geçmiş tecrübeler gözden geçirilerek geleceğin teminat altına alınması yönünde hareket edilmesi yararlı olur.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süreç çevremizle olan aktif bağlantı, girişkenlik, tanışmak, kendimizi ifade etmek, canlanmaktır. Bir yandan da özgür olmak isteriz. Yeniliklere hevesle atılırız, hatta hızlı karar veririz. Bu geçişi yöneten Merkür de İkizler burcunda ilerleyecek. Böylece fikirlerinizi açık bir dille ifade edebilmede, işlerinizi zekice planlamada, yolculuk, iletişim, insanlarla kurulacak bağlantılarda size akılcı bir gözlem gücü sunacak.  

Sevgili Koçlar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, neyi ne kadar bildiğimizi ve başkalarının bunu ne kadar önemseyip önemsemediğini görmek ve göstermek isteyeceğiz. Tabii ki takdir edilmeyi bekleriz. Fikirlerimizi farklı ve sıra dışı şekilde ifade etmekten hoşlanırız. Dolunayın görünümleri, bir grupta-mekanda-yolculukta-seminer veya özel bir ortamda paylaşımda bulunmanın işaretçisidir. Enerjimizi en doğru ve yararlı şekilde kullanmamızda Mars-Kova etkisi faydalı olacaktır. Bu bir yarışma, rekabet, herkesin yararına olacak bir aktivite de olabilir. Kendinizi test edersiniz. Merkür-İkizler seyri zihninizi hızlı öğrenmeye, cevap vermeye, merak ettiğiniz konuları öğrenmeye teşvik eder. Daha çok insanla temas ederek, sosyal medyayı kullanarak, konuşarak, yazışarak birçok insana ulaşabilirsiniz. Biliyorum değil, öğreniyorum cümlesi size ışık olacaktır. Bu Dolunay aşk hayatınızı canlandıran, yeni bir tanışma, paylaşımda bulunma, kendinizi geliştirme yolunda heyecan vericidir. Bir davet, etkinlik, sunum, yenilik, ürün veya tanıtım için uygun bir zamandır. Daha önce başlanmış bir işin sonucunu görme vaktidir.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, fikirlerinizi açık bir dille ifade edebilmede, işlerinizi zekice planlamada, yolculuk, iletişim, insanlarla kurulacak bağlantılarda size akılcı bir gözlem gücü sunuyor.  İş görüşmeleri, toplantılar, internet üzerinden yapılacak işleri en kısa yoldan halletmeniz mümkündür.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-16-17-20-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BOĞA

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, kazanç elde etmek amaçlı ve yarınlarımızı garanti altına alacak şekilde hareket etmenin, insanlarla bağlantı kurmanın işaretçisidir. İlişkiler genel olarak bir amaca dönük, para elde etmeye yöneliktir. 13 Mayıs tarihinde, iletişiminiz güçlü ve zihniniz hızlı çalışıyor. Kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız, bırakanı da ciddiye almazsınız. 15 Mayısta, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu bir zamandır. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye adım atabilir veya sorunlar varsa bunları kolaylıkla çözersiniz. 16 Mayısta, karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz. 19 Mayıs tarihinde, günü birlik geziler, aile ve sevdiklerinizle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere tekrar gitmek yönünde etkilidir. 21 Mayısta, yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılıkla ilgili alanlarda girişimde bulunabiliriz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Boğalar 1-6 Mayıs haftası, kazanç elde etmek amaçlı ve yarınlarımızı garanti altına alacak şekilde hareket etmenin, insanlarla bağlantı kurmanın işaretçisidir. İlişkiler genel olarak bir amaca dönük, para elde etmeye yöneliktir. Kişi yeteneklerini değerlendirirken, bunların geri dönüşümünün parasal açıdan tatmin edici olmasını bekler. Boş işler peşinde koşmanın bir yararı olmadığını bilir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm,  hayata güçlü bir şekilde sarılmak ve ideallerini gerçekleştirmek isteyen bireye yardımcı bir kuvvettir. Özellikle yetenekli kişiler için gayet olumludur. Bu kişiler çalışmalarını dış dünyada sergileyebilirler. Ayrıca karşınıza değişik tarzda teklifler çıkabilir. Bunları değerlendirmenizde yardımcı insanlarla tanışabilirsiniz. Renk, koku, lezzet, düzenleme, şekillendirme gibi çalışmalar için uygun bir gündür. Gönülden kucaklaşmak, sevgiyle yol almak, başkasını kendiniz gibi görerek yardımcı olmak yine bu görünümün şifalı enerjisi altında mümkündür.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Boğalar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Merkür-burcunuzda ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Yakın çevremizle bağımız, iş ve sağlığımızla ilgili konular gündem maddemizde yer alacak.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu zamanı işaret eder. Bu Yeniayda, kendinizi ve ilişkinizi, hayatınızı ve amacınızı net bir şekilde belirlersiniz. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye başlanabilir veya sorunlar varsa bunlar kolaylıkla çözülür. Yeniayın yöneticisi Venüs cumartesi günü Yengeç burcunda ilerleyecek. Eğitim veya iş konularında çevrenizle ilişkiniz güçleniyor. Bir yere taşınabilirsiniz. Bir projeye başlayabilirsiniz. Aileyi, çocukları ilgilendiren bir işe adım atabilirsiniz. Eğitim alanında görev alabilir, rehberlik edebilirsiniz. Seyahate çıkabilir, ailenize ait bir mülkle alakalı işleri halledebilirsiniz.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında önce kısa süreli, daha sonra uzun yıllar boyunca seyahatini burcunuzda sürdürecek Uranüs, sizi maddi-manevi anlamda büyütücü, geliştirici, yenileştirici değişimlerin belirleyicisi olacaktır. Sadece bununla kalmayıp, ailevi hayat, yerleşim yeriniz, ilişkiniz, iş hayatınızla ilgili konularda da kendinizdeki değişimleri hissedeceksiniz. Sözgelimi sıradanlaşan, size zevk vermeyen, hep aynı olandan ziyade şimdi kararlılıkla istediğinize ulaşmayı başarabilirsiniz. Diyelim ki siz hep aynı şekilde giyinen, fazla değişimden hoşlanmayan birisi iseniz şimdi saçınızın rengini, kıyafetlerinizi ve hayata bakış açınızı, gelişen şartlara göre değiştireceksiniz. Başarıya odaklı olduğunuz gibi, değişimlere de sıcak bakmayı bilmek zamanıdır. Hayır bu böyle kalsın, şu şöyle olmalıdır demek yerine, yeniliklerin size kattığı ruhu keşfedeceksiniz. Hangi yatırımın daha faydalı olacağını, hangi ilişkinin size yarayacağını, hangi mesleğin doyurucu olduğunu tespit ederek, o yol üzerinde yürüyebileceksiniz. Belki bu değişiklik zamanla oturacak. Önünüzde 2025 yılına kadar kocaman bir süre var. Şimdi okurken, yok canım dediğiniz, aklınıza bile getirmediğiniz yeniliklere hazırlanın. Bir yere taşınabilir, başka bir iş kolunda çalışabilir, evlenebilir, boşanabilirsiniz. Bunlar kişiden kişiye değişse de, önemli olan hayatın sizde uyandırdığı farkındalıktır. Bir trend yaratabilirsiniz. Bu size özgü bir değişimdir. Başkaları bunu örnek alabilir. Size özel olan başkalarına farklı gelse de, bu uzun süreçte kimseyi öyle kafanıza takmazsınız. Üretirsiniz, geliştirirsiniz, ilgi uyandırırsınız. Bir tavsiyem olacak. Gerekiyorsa fikir almayı, danışmayı, saçma sapan risklere girmemeyi biliniz. Soran dağ aşmış derler.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Projeleriniz uygulanabilir, yenilikçi,  birçok kişiyi harekete geçirici ve yararlı olmalı. Ekip halinde çalışmalara önem verin. İşiniz ufak bir sermayede kurulsa bile, aynı ortamda diğer kişilerin de görüşleri alınmalıdır. İşinize değişiklik, yenilik, farklılık katabilmelisiniz. Sizi diğerlerinden ayıran beceri ve yeteneklerinizi öne çıkartmalısınız. Sizi tercih etmelerini sağlamalısınız. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunların sebeplerini birlikte gözden geçirmelisiniz. Birbirinizin hedefi farklı ise bu dönemde inatlaşırsınız. Oysaki beraberliğin artı ve eksikleri tartılmalı. Genel duruma bir bakılmalıdır. Karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sakinleştirici ve değer verdiğiniz her şeyi koruma altına almanız yönünde olumludur. İş hayatınızla ilgili konularda kendinizi yönlendirebilme gücüne sahipsiniz. Evet, duyarlısınız belki de bir hayli hassassınız. Ancak bunun nedeni size güven veren, istikrarlı, düzenli bir iş hayatı arzunuz nedeniyledir. Biraz endişelenirsiniz. Ancak yine de işiniz söz konusu olduğunda sıcakkanlı davranabilirsiniz. Bu süreçte geleceğinizi garanti altına almak istersiniz. Eskiye ait meseleleri gözden geçirerek bundan sonrası adına hayatınızı köklü bir temel üzerine oturtmayı fazlasıyla arzularsınız. Günü birlik geziler, şehir dışında bir eviniz varsa, aileyle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere yolculuk, dinlenmek isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar genelde bildiğiniz tanıdığınız kişilerdir. Kardeşlerinizin iş hayatı, sağlığı ve yakınlarınızın ihtiyaçları anlamında bir hayli ilgili davranırsınız. Yabancı kişilerle yakınlık kurmadan önce epey düşünürsünüz. İlişki anlamında eskiye ait olan anılarınız canlanır.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Ek kazanç fırsatları yaratmaya, becerikli ve hızlı şekilde işlerimizi yoluna koymaya yardımcı olacak. Bu geçişi yöneten Merkür de İkizlerde ilerleyecek. Böylece, yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılıkla ilgili alanlarda girişimde bulunabiliriz.

Sevgili Boğalar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, iş ve parasal meseleleri başkalarının bize sunacağı destekle çözümlemeye çalışmak pek kolay olmaz. Sunduğumuz bir talep, daha önce başvurduğumuz bir işin kabulü, bizim arzu ettiğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir. Bu ihtimali göz önüne alarak iyi bir çözüm yolu bulmamız gerekir. Hani deriz ya, evdeki hesap çarşıya uymadı diye. Aynen öyle. Burada önemli olan gerçekçi olmaktır. Belki de siz talebinizde fazla abartmış, bir şeyleri gözden kaçırmış olabilirsiniz. Aynı şekilde size sunulan bir teklif, tavsiye veya öneri size uygun olmadığı için işinize gelmeyebilir. Bütün bunlar Dolunayın, parasal konularda daha etkin bir yol izlememiz gerektiğini gösteriyor. Kimseye değil, kendi gücümüzü güvenmemiz gerekir. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Bu sizin yapacağınız görüşme, toplantı veya iletişim yoluyla bir şeyleri izah etmenizi sağlıyor. Tabii ki duruma yüzeysel ve kolaymış gibi bakmayalım. Şartları göz önüne alarak hareket etmek doğru olacaktır. Ev alış-satış, mali konular, vergi, miras, hukukla alakalı işler, iş hayatınızı ilgilendiren konularda Mars-Kova geçişi etkili olacak. Yenilikçi düşünmek, sadece kendimize göre değil, başkalarının da söylediklerine bakmak lazım. Bu Boğaların işine gelmez ancak bu Dolunayda bunu önemseyeceğiz.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, finansal girişim ve aktivitelerde iletişim anlamındaki hızlanmanın işaretçisidir. İş veya özel anlamda görüşmelerde bulunabiliriz. Kazancımızı önemseriz. Başka fırsatlar karşımıza çıkabilir. Ek bir gelir düşünebiliriz.  Çocuklarımızla ilgili alışverişler, kendi ihtiyaçlarımızla ilgili olarak teknolojik aletlere para yatırabiliriz. Biraz hızlı para harcama görülebilir. Ayarımızı bilirsek sorun çıkmaz. Akıllıca bütçemizi yapmalıyız. Yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılık bunlar arasında sayılır.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-18-19-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-20-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 22-23
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28-29
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İKİZLER

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, çevremizle her türlü ilişkimizde geçmişten ziyade geleceği merkez alarak bağlantı kurmamız gerektiğini vurguluyor. Kimlerle bağımız var, kimlerle ilişkimiz olmalı, nasıl bir çevrede yaşamalıyız bunlar üzerinde duracağız. 13 Mayıs Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. 15 Mayıs Boğa burcunda doğacak Yeniay, biriktirmenin, tasarruf yapmanın göstergesidir. Dünyanın türlü hali var diyerek güvenceyi önemsediğiniz zamandır. 16 Mayıs Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Paranın önemi, güvence gibi olgulara daha fazla önem verirsiniz. 21 Mayıs tarihinde burcunuzda ilerleyecek Güneş, yeni bir yaş, yeni bir sayfa açmak, yeni dilekler, kararlar demek. Genel olarak bu süreç, bilgilenmek, aktif hareket etmek, konuşmak, yazmak, çevrenizle iyi ilişkiler geliştirmek sizin için önemli hale geliyor. 29 Mayıs tarihinde Yayda oluşacak Dolunay, ilişkiniz, iş ortaklığınız veya başkalarıyla olan her türlü bağınızı test etmeniz adına önem taşıyor. 30 Mayıs burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili İkizler 1-6 Mayıs haftası, çevremizle her türlü ilişkimizde geçmişten ziyade geleceği merkez alarak bağlantı kurmamız gerektiğini vurguluyor. Kimlerle bağımız var, kimlerle ilişkimiz olmalı, nasıl bir çevrede yaşamalıyız bunlar üzerinde duracağız. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, sizi rahatlatıcıdır. Eğer ne yaptığını, hangi yol ve  hedef  üzerinde yürüdüğünü bilen bir kişiyseniz, bu görünüm sayesinde yeteneklerinizi ortaya koyabilmeniz, beğendirebilmeniz mümkündür. Burada önemli olan, hayata nasıl tutunduğunuzdur. En ufak bir rüzgarda yıkılmamak, en zorlu engelde pes etmemek gerekir. Hayallerinizi gerçek kılmak sizin elinizdedir. İşte bu görünüm, bu yönüyle de destekleyicidir.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili İkizler 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Parasal konular üzerinde düşünmek, zihninizi rahatlatmak, ilişkinizle alakalı konular üzerinde yoğunlaşmak, gerekirse konuşmak için uygun günlerdesiniz. İşe yarar ve kazandırıcı olan bilgiye ulaşma arzunuz kendi içinizde bir hayli yükselir. Bir şeyleri anlamaya, algılamaya, bundan ne yarar elde edebileceğimizi düşünmeye başlarız. Çoğunlukla uygulanabilir, pratik olan işleri tercih edersiniz. Fiziksel ve zihinsel anlamda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan her türlü konuya özel önem vererek zamanınızı geçirirsiniz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Geçmişe ait bir takım meseleler sizde hassasiyet yaratabilir. Paranın önemi, güvence gibi olgulara daha fazla önem verirsiniz.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili İkizler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniayda, güven olgusu sizin için çok önemlidir. Hayatınız, kararlarınız ve durumunuzla ilgili hiçbir şeyi şansa bırakmamanız gerektiğini bilirsiniz. Gizli aşk ilişkileri veya mesleki sıkıntılar bu Yeniayda sizi daha fazla düşündürür. Şartları size uygun iş imkanlarını araştırırsınız. Dış baskılar, zorlamalarla başa çıkabilmek için bu Yeniay bir uyarı, kendine gelme ve farkındalıktır. Bir başka önemli husus, Yeniayın yöneticisi Venüsün cumartesi günü Yengeçte seyrine başlamasıdır. Bu durum güvence elde etmek amaçlı mülk sahibi olmanın, yatırım yapmanın, ailenize ait bir mülkü satarak payınıza düşeni almanın işaretçisidir. Finansal konularda uzun uzun düşünmenizi tavsiye ediyorum. Tedbirli olmak, iyice araştırmak yararlı olur. Bu Yeniay biriktirmenin, tasarruf yapmanın göstergesidir. Dünyanın türlü hali var diyerek güvenceyi önemsediğiniz zamandır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında ileri-geri hareketleriyle etkili olacak Uranüs-Boğa geçişi, farkındalık sürecidir. Hiç kimsenin bilmediği, derinliklerinizde yatan, yüzleşmekten belki de hoşlanmadığınız geçmişe ve bugüne ait olan her şeyi yüzeye çıkarır. Bunu olumsuz görmeyin. Bunlar zaten sizi yoran, psikolojik ve fiziksel anlamda zorlayan, çoğu zaman inişler çıkışlar yaratarak zamanınızı alan mevzulardır, alışkanlıklardır, yüklerdir. Sanki eski bir sandıktan çıkan giysiler gibi düşünelim. İşinize yarayanla yaramayanı tespit edeceğiniz bir süreç gibi düşünün. Bu değişime gönüllü olunuz. Belki gizli bir ilişki, geçmişte yaşanmış büyük bir problem, içinize attığınız bir acı, uzun zamandır çekilen bir sıkıntı, maddi-manevi yaşanan hayal kırıklıklarının üzerinden bir bir atlayıp, kendimize boş bir alan yaratacağız. Kendimizi yeniden tanımlayacağız. Biz bunu yaptıkça, rahatladığımızı, bunların bize nasıl da zaman kaybettirdiğini göreceğiz. Bu bile ne güzel bir duygu olacak. Siz yüklerinizden kurtuldukça, rüyalarınız anlamlı, bedeniniz huzurlu ve dengesiz olan ne varsa dengeye kavuşacak. Hayatın zorlu yollarında koşturan ve sürekli bir şeyleri bir araya getireceğim diye yorulan bir kişiyseniz, şimdi kazandığınızın tadını çıkarmayı, olmayanın derdine düşmemeyi öğreneceksiniz. Tam tersine fazla durgun, öyle köşeye sinmiş, elini eteğini hayattan çekmiş bir kişiyseniz şimdi hayata yeniden sarılıp, tüm eskileri cilalayıp yeniden var olmanın keyfine varacaksınız. Bu bir eserin, ürünün, çalışmanın ortaya çıkmasına vesile olur. Benim size tavsiyem yorumunuzda yer alan bu değişim ve yenilikleri tekrar okumanız ve bunlara hazırlıklı olmanızdır. Yok hala bilinçaltınızda bir şeyleri bastırmaya, biriktirmeye ve kendinizi üzmeye devam ederseniz, emin olunuz ki, kendinize zarar verirsiniz. Uranüs-Boğa burcu seyri, tutunduğunuz katı düşünceleri ve bağımlılık yaratan her şeyi geçersiz kılacaktır. Kaygılar, endişeler, güvensizlikler yerine, zihnin yüksek bir farkındalığa ulaşması zamanıdır. Hani derler ya, bir şimşek çaktı ve birden kendime geldim diye. Benim de sözünü ettiğim böyle bir uyanıştır.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, İkizler için son derece olumludur. Arkadaşlıklar, ekip çalışmaları, gezmek, yerinde görmek, keşfetmek anlamında bu enerjiden yararlanırız. Girişimde bulunuruz. Dünyayı tanırız. Trendleri takip ederiz. Yüksek eğitimde olanlar için de gelecekleri tayin etme anlamında bir seçimde bulunma zamanını işaret eder. Girişimci davranacağız. Yolculuklar, grup temasları, organize işler, bir projenin yürürlüğe konması çalışmaları, yeni hedef belirleme, yurtdışı-yurtiçi bağlantılarında bulunabilirsiniz. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, maddi-manevi anlamdaki hassasiyetin yükselişidir. Güvence, geleceğinizi garanti altına alma, daha doğru yatırımlarda bulunarak güçlenme veya elinizdeki çarçur etmeden bir kenarda tutma bu dönemin etkileri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizi koruma içgüdünüz, ister istemez adımlarınızı doğru yönde atmanızı sağlayabilir. Harcamalarınıza dikkat edersiniz ve kredi kartı kullanımında ölçülü davranırsınız. Genel bu süreçte sıkı pazarlıklar yapılır, ekonomik olana yöneliriz. Aşk evinizin yöneticisi olması nedeniyle bu dönemde, güvenilir, anlayışlı, sahiplenen, koruyan, tutumlu bir sevgili başınızın tacıdır. Mali açıdan size yardımcı olması, sizin değerlerinizi kazancınız en az sizin kadar önemsemesi, ilişki seçiminde veya devam eden beraberliğinizde gayet önemlidir.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında burcunuzda seyredecek Güneş sizler için yeni bir yaş, yeni bir sayfa açmak, yeni dilekler, kararlar demek. Genel olarak bu süreç, bilgilenmek, aktif hareket etmek, konuşmak, yazmak, çevrenizle iyi ilişkiler geliştirmek sizin için önemli hale geliyor. Pozitif ve arkadaşça tutumunuzla, yaşıtlarınıza göre genç görünümünüzle hayranlık uyandırırsınız. İyimsersiniz ve ideallerinize uygun kişilerle bir arada olup, liderlik edebilirsiniz. Bu geçişi yöneticisi Merkür de, burcunuzda ilerleyecek. Fikirlerimizi ve yeteneklerimizi öne süreceğimiz aktivitelere yöneliriz. Karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. İyice bir gözden geçirip ve ona göre kararlarımızı veririz.

Sevgili İkizler, 29 Mayıs saat 17:20 karşıt burcunuz Yayda oluşacak Dolunay, ilişkiniz, iş ortaklığınız veya başkalarıyla olan her türlü bağınızı test etmeniz adına önem taşıyor. Siz nasıl bir ilişki yaşamaktasınız, her açıdan anlaşabiliyor musunuz, hayata bakış açınız, felsefeniz aynı mı? Nasıl bir eş veya ortak arayışındasınız? Bunları sadece kendinize göre değil, diğer tarafın da görüşlerini alarak yüzeysel değil, derinlikli bakarak çözebilirsiniz. Bu Dolunay, arzularınız, olmasını istedikleriniz ile başkalarının sizden beklentileri arasındaki dengeyi kurmanızı sağlayacak. Şanslısınız. Çünkü Merkür, burcunuzda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, sizin sunduğunuz fikirler, öneriler, karşı tarafı ikna etmenizi sağlayacak. Bekar İkizler için bu durum, karşınıza çıkan kişinin sizden oldukça etkilenmesi ve sizin de aynı şekilde onu çekici bulmanızdır. Hani diyebiliriz ki, yine kazanan siz olursunuz. Mars, bugün Kova burcunda seyrine başlıyor. Bu uzak bir şehir, ülke bağlantılı sosyal grupların, tanışmaların, bir araya gelişlerin işaretçisi. Bu özel de olabilir. Bir davanın, bir meselenin lehinize sonuçlanmasını sağlayabilir. Her ne kadar bağlayıcı noktalar olsa da, özgürce hareket edeceğiniz ortam ve şartlara sahip olabilirsiniz. Eğitim, çevresel ilişki, yeni projeler, işbirlikleri anlamında daha önce verilmiş veya verilecek kararlar lehinize gelişebilir.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında, burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, aktif bir iletişim ve algılama sürecinin işaretçisidir. Girişimlerde bulunuruz, etrafımızdaki dünya ile karşılıklı bağlantılar sayesinde merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi oluruz. Fikirlerimizi ve yeteneklerimizi öne süreceğimiz aktivitelere yöneliriz. Bu dönemde karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. İyice bir gözden geçirip ve ona göre kararımızı verirsek hakikaten olumlu değerlendirebiliriz. İnsanları rahatlıkla etkileme gücünüz var. İkna yeteneğiniz yüksek olduğu için işlerinizi başarılı bir şekilde organize  edebilirsiniz. İş girişimleri açısından da etkili dönemdir. Merkür size, el sanatları, reklamcılık, yayıncılık ve edebiyat, basın, çevirmenlik, elle direkt yapılan işlerde başarı getirir.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-16-17-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17-18
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YENGEÇ

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

6 Mayıs tarihi,  hayallerinizi gerçekleştirmek için yola çıkmanın işaretçidir. Sizi şifalandırıcıdır. Sağlam ve güçlü dostlar aracılığıyla ilerlemenizde destekleyicidir. Kafanızın içindeki soru işaretleri gidermeniz adına size ışık olabilir. 13 Mayıs, maddi güvence sağlayan hedef ve işlere yönelmenin, dikkatlice düşünüp karar vermenin işaretçisidir. Eşiniz, iş ortağınız veya başkalarıyla ilişkinizde güven olgusunu gözetin. 15 Mayıs tarihinde, aşkta, çocuk sahibi olmada, çocuklarla ilgili konularda ve yeteneğinizi değerlendirmede etkili bir gün. Yakın bir zamanda aşık olabilirsiniz, cinselliği önemsersiniz. 16 Mayıs tarihinde, kredi çekimlerinde ve kredi kartı harcamalarında ölçüyü kaçırmamak lazım. 19 Mayıs tarihinde, anneniz, babanız, çocuğunuz, eşiniz, eviniz, yaşadığınız toprak, sahip olduğunuz her şeyi, kısaca sınırlarınızı korursunuz. Karşınıza arzu ettiğiniz kişilikte biri çıkabilir. 29 Mayıs tarihinde, yarım kalan bir işin bitirilmesi, iş hayatıyla ilgili bir konunun halledilmesi, finansal bir meselenin çözüme kavuşturulması sadece bizim elimizde olmayabilir.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yengeçler 1-6 Mayıs haftası, psikolojik ve bedensel sağlığımızın parasal sıkıntımızla birebir ilişkili olduğunu işaret ediyor. Cüzdanımız dolu değilse, kendimizi iyi hissetmiyoruz. Bu durum tabii ki pek hoş olmasa da, bir yanıyla sizi harekete geçirebilir. Hayatınızı garanti altına almanın yollarını, çarelerini ararsınız. Bu açıdan baktığımızda faydalı olabilir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm,  hayallerinizi gerçekleştirmek için yola çıkmanın işaretçidir. Sizi şifalandırıcıdır. Sağlam ve güçlü dostlar aracılığıyla ilerlemenizde destekleyicidir. Kafanızın içindeki soru işaretleri gidermeniz adına size ışık olabilir. En güzelini düşleyen kişiler böyle bir enerji sayesinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini keşfedebilirler. Sorunları olanlar bu şifalı enerji ile manevi anlamda güç kazanırlar.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yengeçler 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi güvence sağlayan hedef ve işlere yönelerek, dikkatlice düşünüp karar verebilirler. Eşiniz, iş ortağınız veya başkalarıyla sağlamlık olgusunu merkez alarak bağlantılarda bulunabilir, görüşebilirsiniz. Emniyet ve huzur duygusu bir Yengeç için her zaman önemlidir. Merkür-Boğa burcu geçişinde de, bunu size hissettiren kişi ve işlere yönelmeyi tercih edersiniz. Günlük olayları pratik ve gerçekçi bir şekilde analiz edebilir, size gerekli olan verileri toplayabilir, ekonomik şekilde hareket ederek, hedefinize nasıl ulaşacağınızın hesabını yapabilirsiniz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle burcunuzda ilerleyecek. Aileniz, hedefiniz, kişisel güvenceniz sizin için bir hayli önemli olacak.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniayda, size fayda sağlamayacak hiçbir proje, ilişki ve durum içinde yer almazsınız. Bu açıdan gayet olumlu bir Yeniay diyebiliriz. Seçtiğiniz arkadaşlarınız, çalıştığınız iş, el attığınız her şeyde kazanç elde etmeye yönelik düşünecek, ona göre değerlendirmede bulunacaksınız. Aşkta, çocuk sahibi olmada, çocuklarla ilgili konularda ve yeteneğinizi değerlendirmede bu Yeniay olumlu kararların verilmesini sağlayıcıdır. Aşık olabilirsiniz, cinselliği daha fazla önemsersiniz ve gönül verdiğiniz işe tutkuyla bağlanırsınız. Bu Yeniayın sizin açınızdan bir başka güçlendirici yanı, Venüsün cumartesi günü burcunuzda seyrine başlamasıdır. Böylece tutumluluk başta olmak üzere, güvence elde etmek amaçlı girişimlerde başarılı olunur. Ev sahibi olmak, sevdiklerinizi garanti altına almak, aileye sahip çıkmak kolaylaşıyor. Ayrıca sağlıklı yaşama ilginiz yükseliyor. Bu zararlı alışkanlıklardan sizi uzaklaştırıcı ve koruyucu olacaktır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında ileri-geri hareketleriyle etkili olacak Uranüs-Boğa burcu geçişi yenilikçi bir bakış açısıyla arkadaşlıkları, sosyal ilişkileri, toplumsal hareketleri, hedefleri belirleyen süreçtir. Yaşanacak gelişmeler sizi farklı gruplarla temasa geçirir. Eski kalıplardan, katı kurallardan uzaklaştırıp, anlamlı bir değişim için yüreklendirir. Birilerine göre biçimlenmiş, alışageldiğiniz, böyle rahat ettiğiniz ilişkilerden sizi uzaklaştırarak, hayatın farklı yüzleri, ortamlarıyla kaynaştırır. Başarılı bir geçişe hazır olanlar için bu süreç, büyük bir idealin oluşmasını ve gerçeğe dönüşmesini sağlayabilir. Projeler, öncelikler, özgürlükçü bir bakış açısıyla ele alındığında maddi-manevi kazanç yolları da farklılaşır. Gireceğiniz çevre, katıldığınız organizasyonlar, el ele verdiğiniz insanlar yeni fikirlere açık, yaratıcı kişilerdir. Artık eskinin yenileşmesi gereken bu dönemde bize sınır çizen her şeyin ötesine geçilir. Bakış açısı ve değerler katı bir anlayışla değil, daha esnek şekilde ele alınır. Farklı düşüncelerde olan kişilerin arasındaki sinerjiyi hissedeceğiz. Kendi dünyasında yaşayan Yengeçler şimdi yeni bir dünyayı keşfedecekler. Daha fazla güvenlik, daha fazla statü, daha fazla olan ne varsa, belki az ama öz olanla yer değişecek. Farklı kültürler, ruhsal çalışmalar, bütünle sizi buluşturan ilişkiler önemli olacak. Maddi-manevi değerlerin aslında kişiyi nasıl da bağlayıcı ve bir yarış atı gibi peşinden koşturucu olduğunu, aslında mutluluğun egomuzun bağlayıcı, kısıtlayıcı bağlarından kurtulmak olduğunu göreceğiz.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Eş veya iş ortağınızın parasal konularda özgür hareket ve karar almak ister. Kendi bildiği şekilde ve kurallara uymayan tarzdaki davranışları sizi rahatsız edebilir. Bu dönemde finansal konularda siz de rahat davranabilirsiniz. Kredi çekimlerinde ve kredi kartı harcamalarında ölçüyü kaçırmamak lazım. Ortaklaşa bir proje için finansör arayışına geçebilirsiniz. Mali paylaşımların, ortaklarla ilgili para alışverişlerinin, maddi anlamdaki her türlü bölüşümün, borçların bizi aktif olarak düşünmeye sevk ettiği bir zaman dilimidir. Evlilikte eşle ilgili mali paylaşımların tekrar ele alınması gerekebilir. Bütçemize göre hareket edilmesinde fayda vardır. Eşin mali konularda uygulayacağı baskı da bizi rahatsız edebilir.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs burcunuzda ilerleyecek. Değerlerinize sahip çıkışınız öylesine güçleniyor ki, dışarıdan gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı kalenizi savunursunuz. Sevdikleriniz gözünüzün bebeğidir. Onların her türlü gereksinimlerini karşılamak, huzur ve güven içinde yaşamaları adına elinizden geleni yaparsınız. Anneniz, babanız, çocuğunuz, eşiniz, eviniz, yaşadığınız toprak, sahip olduğunuz her şeyi, kısaca sınırlarınızı korursunuz. Bu süreçte insanlar, sizin ne kadar duyarlı ve sevgi dolu bir insan olduğunuzu fark ederler. İlişki anlamında da karşınıza arzu ettiğiniz kişilik özelliklerine sahip biri çıkabilir. Devam eden ilişkilerde de sevgi alışverişi gayet olumludur.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş süresince, merak ettiğimiz konularda bilgilenmek vaktidir. Bir şeyler bizi rahatsız ediyorsa, şüphe yaratıyorsa, şimdi bunları bakmamız gerekiyor. Bu geçişi yöneten Merkür de İkizler burcunda ilerleyeceğinden, akıllıca gözden geçirmelere ihtiyaç var. Bazen huzursuzluk, işler yolunda gitmediğinde huzursuzluk duyabiliriz. Görünene bakarız. Oturup incelemek gereği duymayız. Bazen de dağılır, asıl yapmamız gerekenden uzaklaşırız. Bunlara dikkat edelim.

Sevgili Yengeçler, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sağlığımız, işimiz, parasal konularda merak ettiğimiz her şeyi öğrenmek, ne durumda olduğumuzu bilmek isteyeceğiz. Sözgelimi bir sıkıntımız var ve bunu halletmek için daha önce bir girişimde bulunmuştuk. Şimdi sonuçlansın isteyeceğiz. Hakkımız olanı almak pek kolay olmayabilir. Tekrar incelenmesi veya bizim de dikkat etmemiz gerekenler olabilir. Problemin ortadan kalkması için yapılacak araştırmalar yararlı olabilir. Sabırsız olmayalım. Yarım kalan bir işin bitirilmesi, iş hayatıyla ilgili bir konunun halledilmesi, finansal bir meselenin çözüme kavuşturulması sadece bizim elimizde olmayabilir. Merkür, bugün İkizler burcunda seyrine başlıyor. Kafamızı kurcalayan durumlar stres yaratabilir. Zihnimiz bazen olumsuz düşünmeye yatkındır kimi zaman olanı olduğu haliyle kabul etmeye hazırdır. Konuşmak istemeyebiliriz veya kimsenin durumumuzu bilmesini istemeyiz. Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu Dolunay, sıkıntılara yeni ve farklı bir çözüm yolu bulunmasını, bunun size iletilmesini, en doğru kararın alınmasını sağlayabilir. Çaresiz değiliz ancak sorunlara karşı kayıtsız kalmamak, çok da fazla endişe yapmamak gerekiyor. Halledilir nasılsa diyemeyiz. Halledilmesi adına üstümüze düşeni yapmalıyız. İşimize geldiği gibi değil, bize söylenenleri dikkate almalıyız.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, beklenmedik bir takım meseleler olduğunda, işler yolunda gitmediğinde, isteklerimizi dışarıya yansıtmakta zorlandığımızda, olaylara zekice bakmamızı sağlayacaktır. Duygusallığı bir kenara iterek, daha akıllıca yapılabilecekler üzerinde durulabilir. İletişim anlamında bazen huzursuzluklar görülebilir. Özellikle hayal kırıklığına uğradığımızda, canınızı sıkan bir şey olduğunda sinirleniriz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-10-14-15-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 18-19-20
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ASLAN

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, ileriyi hedef alarak ilişkiler kurmanın ve bu yönde ilerlemenin kişisel gelişiminiz yönünde önemini vurguluyor. Bizler de bunu merkez alarak sosyal hayatımızı ele alacağız. Boş işler yerine, gerçekten yararlı olana yöneleceğiz. 13 Mayıs tarihinde, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. 15 Mayıs tarihinde, kariyer ve ailevi konularda sizi başarılı olmaya teşvik eder. Yaptığınız işin getirisi, manevi hazzı, geleceği önemlidir. Yeni bir işe başlamak, mevcut işinizde yükselmek, bulunduğunuz ortamda takdir edilmek için çabalarsınız. 16 Mayıs, farklı bir ilişki yaşama arzumuzu işaret ediyor. Böyle biri hayatınıza girebilir. Size aşık olur ama ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. 19 Mayıs tarihinde, sevginin ne kadar kıymetli olduğunu, aile birliğinin önemini bir kez daha anlarız. Giden bir sevgiliyi, bir daha görmemiz mümkün olmayan bir kaybımızı hatırlarız, hüzünleniriz. Eski günleri anarız, kendi kendimize konuşuruz, dertleniriz. 30 Mayıs tarihinde, iletişim gücünüz yüksek. İnsanlar sizin düşüncelerinizi önemserler. İkna gücünüz artar. Bu da karşı cinsle, arkadaşlıklarda size şans verir. Kazanç anlamındaki işler için de uygundur.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Aslanlar 1-6 Mayıs haftası, ileriyi hedef alarak ilişkiler kurmanın ve bu yönde ilerlemenin kişisel gelişiminiz yönünde önemini vurguluyor. Bizler de bunu merkez alarak sosyal hayatımızı ele alacağız. Boş işler yerine, gerçekten yararlı olana yöneleceğiz. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, finansal ve mesleki konularda ideallerinize sahip çıkmanın, yanlış seçimlerden uzak durarak ilerlemenin  önemini hatırlatır. Borçlarınızı borçla kapamak veya birilerinin eline muhtaç olmak yerine, gerçekten istediğiniz bir noktaya ulaşmak için yapmanız gereken en önemli şey, kendinize güvenmektir. Bazen insan umudunu kolayca yitiriyor ve kendini güçsüz zannetme hatasına düşüyor. Oysaki siz Güneşin en güçlü enerjisiyle donatılmış insanlarsınız. Eğer bir şeyi istiyorsanız önce onu elde edeceğinize inanmalısınız.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Aslanlar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. Zihnimiz koşturmaca içinde gözden kaçırdığı noktaları fark ediyor. Bunlar tabii ki önemli. Doğru bir yol ve yön belirlemek için, işlerimizi sağlama almaktan yanayız. Bu tespitler sonucunda her şey yolundaysa, tabii ki girişimde bulunabilir, uygulayabiliriz. Ancak soru işaretleri taşıyorsak, çok fazla hızlı ilerlemiş, şimdi bir şeyler aklımızı kurcalamışsa o zaman bir daha bakmakta yarar görüyorum. İş tercihlerimizde, proje ve planlarımızda geleceğin garanti altına alınması gerekliliğini unutmayalım. Hakikaten işe yarayan, üretime dönük olanları yürürlüğe koyalım. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. İş hayatı, çevre ilişkileri ve gizlediğiniz meseleler sizde hassasiyet yaratabilir.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, kariyer ve ailevi konularda sizi başarılı olmaya teşvik eder. Yaptığınız işin getirisi, manevi hazzı, geleceği önemlidir. Yeni bir işe başlamak, mevcut işinizde yükselmek, bulunduğunuz ortamda takdir edilmek için çabalarsınız. Bu Yeniayda işiniz kadar ailevi konular da önem taşır. Sözgelimi bir mirasın paylaşımı, aileyi ilgilendiren bir meselenin çözüme kavuşması mümkündür. Yeniayın yöneticisi Venüsün, cumartesi günü itibariyle Yengeçte ilerleyişi, huzur ve güvencenin öncelikle kendi içinizde oluşturulmasını sağlayacak. Aşırı duyarlılık yerini kendinizle barışık olmaya, sürekli bir şeyleri kafanıza takmak yerini üretime dönük düşünmeye yöneltecektir. Zaten yararlı olan da budur. Yoksa fazlasıyla hassas oluruz ve dışarıdan kendimizi soyutlarız. Hayaller tabii ki güzeldir. Ancak bu Yeniayda aşırı hayalcilik yerine gerçekleri önemsemek, farkındalık geliştirmek, gizli saklı işler yerine, hakikaten işe yarar bir şeylerle uğraşarak dış dünyada yer almak size fayda sağlayacaktır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında ileri-geri devinimiyle hepimizin hayatında farklı bir alanı uyaracak Uranüs-Boğa seyri kimi Aslanlar için yeni bir kariyer hedefi, bir değişim, yeni bir başlangıçtır. Israrla sürdürdüğünüz belki de hiç zevk almadığınız bir yaşam şeklinden, farklı ve sizi memnun edecek bir hayata geçiş dönemidir. Alışılmış yaşamdan, farklı olana yöneliştir. Uzun yıllardır düşünü kurduğunuz, ancak bir türlü cesaret bulamadığınız bir işe adım atabilirsiniz. Aklınıza gelecek yeni fikirler, projeler üzerinde çalışabilirsiniz. Kısıtlı bir hayattan, sıra dışı keşiflerde bulunacağınız bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Hatta içinizden, bunu rüyamda görsem inanmazdım dediğiniz bu yenilikler bir uyanış, bir farkındalık yaratacaktır. Bazen de, hiç bir şey düşünmediğiniz halde öyle bir değişim gerçekleşir ki, ilk başta çekinseniz de, sonrasında sizi ne kadar mutlu ettiğini fark ederseniz. Merak etmeyiniz. Olmaz dediğiniz her şey bir bakmışsınız emrine amade olmuş. Siz yeter ki, bu sürecin başında, hayatın size sunacağı yenilikler açık olunuz. O yenilik gelip sizi bulur. Bu uzun tarih aralığında, size baskıda bulunan kişilerden, ortamlardan, görevlerden pek hoşlanmazsınız. Kariyer ve toplumsal hayata bakışınız sadece paraya, mala, mülke, statüye bağlı olmaz. Zevk alacağınız, içinde yer almaktan hoşnut kalacağınız, iyi ki buradayım, iyi ki buna karar vermişim diyeceğiniz gruplar, aktiviteler ve ortamlardır. Tabii ki acele etmeyecek, zamanın getireceği şartlar ve koşullar çerçevesinde kendinizi böyle bir değişimin içinde bulacaksınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Farklı ve genelde kurallara uymayan tarzda ilişkiler yaşanır. Böyle bir hayatınıza girebilir veya siz özgür hareket etmeyi tercih edersiniz. Kolayca aşık olan partner, ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. Bazen oldukça ateşli davranır bazen de varlığı ve yokluğu belli değildir. Keyifli zamanlar geçirilir. Ancak bu evliliğe veya uzun süreli beraberliğe dönüşmez. Uzun süredir birlikte olanlar dahi partnerinin sıra dışı davrandığını hissedebilir. İlişkisinde problem yaşayan Aslanlar, bu dönemde partnerin kendisini biraz daha fazla öne almak istediğini görecektir. Kişi problemleri kaldıramayacağına dair sinyaller verebilir, bu da Aslanlar için yorucu olabilir.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihler arasında, Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aileniz, değer verdiğiniz her şey önemlidir sizin için. Bir yanınız gitmek istese de, bir yanınız kalmaktan yanadır. Kırılmak, üzülmek istemeyiz. Şöyle bir derinlere dalarız. Sevginin ne kadar kıymetli olduğunu, aile birliğinin önemini bir kez daha anlarız. Giden bir sevgiliyi, bir daha görmemiz mümkün olmayan bir kaybımızı hatırlarız, hüzünleniriz. Eski günleri anarız, kendi kendimize konuşuruz, dertleniriz. Derinliklerimizde saklı olan ne varsa onunla buluşuruz. Hala bitmemiş mesele, bir ilişki bizi üzüyorsa, sağlıkla alakalı bir mesele kafamızı kurcalıyorsa bunlar üzerinde daha fazla durabiliriz. İlişkimizde mutlu isek, sevgilimizin yanında huzur buluruz. Tüm sevdiklerimizi önemseriz. Onlar adına kaygılanırız. Onları kanatlarımızın altına alırız, zarar gelmemesi için. Geleceğimizi garanti altına almak isteriz.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Yolculuklar, sosyal ilişkiler, plan ve projeler yürürlüğe konabilir. Etrafımızla iletişim bir hayli yoğundur. Yeni insanlar tanımak, yeni yerler görmek, bilmek arzusuyla doluyuz. Bu geçişi yöneten Merkür, 29 Mayıs tarihinde İkizlerde seyrine başlayacak. Kazanç anlamındaki işler için olumludur.  Kurulacak bağlantılar, girişimde bulunulan işler, görüşmeler faydalı geçer.

Sevgili Aslanlar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, yüzeysel baktığımız belki de derinleşmek üzerinde fazla düşünmek istemediğimiz konuları gündeme taşır. Bir projenin daha dikkatli ele alınması, bir ilişkinin ciddiye dönüşmesi, dostlarınızla çok özel bir paylaşımda bulunulmasını, işlerin mercek altına alınmasını sağlayıcıdır. Siz buna gönüllü olursunuz veya olmazsınız. Ancak bundan hoşlanacağınızı söyleyebilirim. Bu bir deneyimdir, tecrübedir. Sözgelimi arkadaşlık duygusuyla başlayan, bir yerde tanışılan, bir etkinlikte karşılaşılan kişi sizi epeyce etkiler. Daha sonra bu gelişir, palazlanır. Bir proje karşınıza çıkar, önce pek önemsenmez, ancak şimdi umut verir. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Hem sosyal dünya ile ilişkinizi yine güçlendirecek hem merak ettiğiniz bilgiye ulaşmanızı, başkalarının beğenisini sağlayacak. Mars-Kova burcunda ilerliyor. Hem ortak çalışmaların hem sizi destekleyen kişilerin işaretçisi olacak. Farklı, sıra dışı ürün ve çalışmalar ortaya çıkar. Özel hayatınızda ise, hem sizin aşk yönünüzü besleyen hem de sizi fikirleriyle etkileyen bir kişi karşınıza çıkabilir. Devam eden ilişkinizde sorunlar konuşularak çözüme kavuşabilir. Bu Dolunay yeniliklere açık, hevesli, yaratıcı ve zeki Aslanlar için gayet olumlu gelişmeleri ve başarılı sonuçları işaret ediyor.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında, Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Sizin fikrinize uygun kişilerle bir araya gelirsiniz. İş anlamında desteklenirsiniz. Eğitim, yolculuklar, iletişim, alım-satım gibi işlerde başarılı girişimlerde bulunursunuz. İşlerinizi hızlı biçimde bitirme, girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonucu alma arzunuzu işaret eder. Bu dönemde sosyal yaşamda iletişimin gücü bir hayli yükselir.  İnsanlar sizin düşüncelerinizi önemserler. İkna gücünüz artar. Bu da karşı cinsle, arkadaşlıklarda size şans verir. Kazanç anlamındaki işler için, bu süreç olumlu diyebiliriz.  Kurulacak bağlantılar, girişimde bulunulan işler, görüşmeler için teşvik edici bir yanı var. Ancak geldiği gibi harcıyorsanız, bütçenizin ayarını bilmiyorsanız tabii ki dikkatli olmalısınız.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-12-16-17-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8-9
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BAŞAK

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, iş hayatımız ve özel yaşantımızda ilişkilerimizi geleceğe dönük şekilde gözden geçirerek düzenlememizdir. Geçmişi bir yana koyup, bundan sonrası adına olumlu ve yararlı adımlar atmalıyız. 13 Mayıs tarihi maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. 15 Mayıs tarihi kazanç ve başarı için odaklanmanızı, yavaş ancak emin adımlarla amacınıza ulaşmayı sağlayıcıdır. Hangi alanda olursa olsun araştırır, okur, bilgilenir ve cesaretle kafanıza koyduğunuzu yaparsınız. Eğitim, iş hayatı ve parasal konular olumlu yönde sonuçlanır. 16 Mayıs tarihinde özgürlük bizim için önemlidir. Dokuz altı işlerden ziyade, rahat hareket edeceğimiz bir iş ve hayatı düşleriz. 19 Mayıs tarihinde, aşk hayatımız veya çocuklarımızla ilgili konularda garantiye önem veririz. Dostlarınızdan, ailenizden destek görebilirsiniz. 29 Mayıs tarihinde biraz dinlenmek, fiziksel ve ruhsal anlamda toparlanmak için gayet etkilidir. 30 Mayıs sonrası, akılcı düşüneceğiz. İş veya özel hayatımızı ilgilendiren konularda bir karar verebiliriz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Başaklar 1-6 Mayıs haftası, iş hayatımız ve özel yaşantımızda ilişkilerimizi geleceğe dönük şekilde gözden geçirerek düzenlememizdir. Geçmişi bir yana koyup, bundan sonrası adına olumlu ve yararlı adımlar atmalıyız. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, partnerinizin ilişkisini sahiplenmesini ve ona göre hareket etmesini beklersiniz. İdeallerinizi gölgeleyecek hiçbir kişi ve duruma tahammülünüz yoktur. Bir sorununuz varsa  dahi bunun bir şekilde yoluna gireceğini hissedebilirsiniz. Kimileri için yeni bir aşkın simgesi olan bu enerji, iş veya özel anlamda zorlananlar için manevi bir güçlenme anlamındadır. Sanatsal konular, parayla alakalı girişimler veya ortaya koymak istenen işlerde yardımcınızdır. Hayatı değerli görmenizi, inancınızı ne olursa olsun ayakta tutmanızı sağlayıcıdır.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Başaklar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, teminat, uzun vadelilik, farklı bir yere yerleşim, sakin, kaliteli, huzurlu bir yaşam düşüncemizin yükselişidir. Her zaman olduğu gibi Merkür-Boğa burcunda iken, garanti olgusunu şimdiden önemseyip meseleleri ölçüp tartalım. İyi bir analize ihtiyacımız olduğu kuşkusuz. Kimseye güvenemeyiz belki ama en azından hakkımız olan bir şey varsa, bunu da elde edip rahata kavuşmayı düşünmemiz gayet doğaldır. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Eğitimle ilgili konular, parasal güvence ve yatırım gibi konular gündeminizde daha fazla yer alacak.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Başaklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, kazanç ve başarı için odaklanmanızı, yavaş ancak emin adımlarla amacınıza ulaşmayı sağlayıcıdır. Hangi alanda olursa olsun araştırır, okur, bilgilenir ve cesaretle kafanıza koyduğunuzu yaparsınız. Eğitim, iş hayatı ve kazanç elde etmeye yönelik gayet olumlu şekilde sonuçlanır. Yeniayın yöneticisi Venüsün, cumartesi günü Yengeç burcunda ilerlemesi, sosyal hayatla bağımızı maziyle ilişkilendirse de, güvendiğimiz dostlarla olmak, tekrar bir araya gelmek sizi moral olarak canlandıracaktır. Sözgelimi bir grup içinde görev üstlenmek, aile ve çocuklarla ilgili projelerde yer almak, danışmanlık vermek, rehberlik etmek bu Yeniayda etkili uğraşlardır. Uzun zamandır düşündüğünüz bir plan hayata geçirebilir veya farklı bir alan ilginizi çekebilir. Çevre ilişkilerinin etkinliği bu Yeniayda bir hayli önem taşıyor. Bu sayede daha aktif olacak, başkalarına destek vermenin hazzını duyacaksınız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda seyrini sürdürecek ve ileri-geri hareketiyle, değişim rüzgarları estirecek. Uzun yıllar aynı ortam ve aynı insanlarla çevrili bir düzende yaşayanlar sıkılıp, yeni bir çevreye, ülkeye, şehre yerleşebilirler. Kendi ülkesinden uzakta olanlar vatanlarına geri dönebilirler. Yaşam koşullarını dar bir çerçevede görmek zamanı geçiyor. Şimdi sınırlar genişliyor, insan farklı bir şeyler yapmak için start veriyor. Zaten gelişmeler de bu yönde kendini hissettirecektir. Olanaklar karşınıza çıktığında, dünyada trendler değiştiğinde, gözü açık olanlar ileriyi görerek yeni bir yol kararları vereceksiniz. Ev yaşamında olan bir kişi, yüksek eğitime başlayabilir. Önceden karar verdiğiniz bir branşı değiştirebilirsiniz. Hayatı algılama biçiminiz gezerek, görerek, keşfederek yenilenebilir. Yaptığınız iş başkaları tarafından izlenir, görünür, takip edilir. Daha büyük daha farklı bir düşünmeye başlarsınız. Hani yerleşmiş kalıplardan kurtulmak, dünyayı görmek, anlamak fikri cazip gelir. Hatta kimsenin düşünmediği yenilikleri takip ederek, aktivitelere katılarak, seminerler, organizasyonlarda yer alarak, bir grupta kendinizi tanıtarak farklılık yaratabilirsiniz. Bugüne dek oluşturduğunuz inanç sistemi bile değişime uğrar. Her görüşten insanla bir araya gelirsiniz. Dünyanın sadece bildiğiniz kadar küçük bir yer değil, yaşanması, hissedilmesi gereken tüm detaylarını keşfedersiniz. Bütün bu yazdıklarım, kişiden kişiye değişse de, şu bir gerçek ki Başakların hayatında artık eskiye ait olanlar yenileniyor ve yenilendikçe farklı yollar keşfediliyor. Öğrendikçe genişleyen ufkunuz, maddi-manevi anlamda bir açılım süreci anlamı taşıyor.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, özgür olmak isteriz. Dokuz altı işlerle günün sınırlanmasından hoşlanmayız. Ekip halinde bir proje çalışmasına girebiliriz. Gönüllü çalışmalar da bu süreçte ön plandadır. Kronik sağlık şikayetlerimizi tekrar bir kontrol ettirmekte yarar vardır. Vücudu gevşetici egzersizler yararlı olur. Böylece enerjimizi doğru yönde kullanabiliriz. İşimizde tatmin olmak duygusu bu geçişte son derece önemli olacaktır. Farklı olan yeteneklerini, projelerini, tasarımlarını öne sürmek isteyen kişiler için bu tarih olumludur.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, aşk hayatımız veya çocuklarımızla ilgili konularda ayaklarımızın sağlam yere basmasını istediğimiz bir geçiş bu. Bu önem, hem dostlarınız hem iş bağlantılarınız hem de ailenizden destek görebilirsiniz. Siz de onlara karşı cömert yaklaşımlarda bulunursunuz. Ancak ben parasal konularda hesabı şaşmamanız gerektiğini de söylemeliyim. İş durumumuza göre hareket edelim. Gelirse tamam, ancak kısıtlı bir geliriniz varsa açılmamak lazım. Bu süreçte, öyle kolay ilişki kurmayız. Karşımıza çıkan kişiyi tanımak bilmek isteriz. Bazen eski bir sevgili, bir arkadaşla karşılaşırız. Zaman geçmiştir fakat onu gördüğümüz içimiz bir hoş olur. Bazen de kaderimiz, bize gerçekten seveceğimiz kişiyi bu dönemde getirebilir, mutlu oluruz. İlişkilerde aidiyet duygusu, değerlerimizin aynı olması, huzur, güvence, uyum, şefkat gibi duygulara bilhassa önem veririz. Duygularımızı, hislerimizi, durumumuz ancak güvendiğimiz kişilerle paylaşırız.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihlerinde Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Bu iletişim, aktivite ve işlerin hızlıca bitirilmesi arzumuzdur. Süreci yönetecek Merkür de, 29 Mayıs tarihinde İkizler burcunda ilerleyecek. Tabii ki zekice düşüneceğiz. Ancak sağlam olmasına da bakacağız. Eğer her şey yolunda gidiyorsa, ince eleyip sık dokumak zaman kaybettirebilir. İş yaptığınız kişilerle olan diyalogunuz önemlidir. Hem dikkatle dinleyin hem de işlerinizi iyi takip edin.

Sevgili Başaklar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, yeniliklere açık olmayan kişiler için zorlayıcıdır. Evet siz bilgiyi her zaman işe yarar hale getiren kişilersiniz. Fakat gelenekselden ziyade şimdi farklı açıdan meseleleri ele almanız gerekiyor. Sözgelimi işle ilgili konulara, ailenizle ilgili mevzulara, ilişkinize sadece kendi doğrunuza göre bakmak sıkıntı yaratır. Bazı değişiklikler var ve bunların mutlaka yeniden ele alınması gerekiyor. Daha önce düşündüğünüz bir iş veya projeyi şimdi ofisinizde, evinizde tekrar bir gözden geçirmek lazım. Neden hızlı ilerlemiyor veya ne gibi engeller var. Bunlara bakmalısınız. Ailenizi ilgilendiren meseleleri sadece benim doğrularım önemlidir diyerek ele alamazsınız. Bu Dolunayda, her zamanki bakış açınız size arzu ettiğinizi vermeyebilir. O zaman şartları göz önünde bulundurmalıyız. İş-ev arasındaki dengeyi sağlamanın yolu, Merkür-İkizler seyrinin size sunacağı yeni çözümlerden geçebilir. Mars-Kova burcunda yenilik ve farklı çalışmaların iş hayatındaki başarıda önemini vurguluyor. Fazla endişeli, aşırı detaycı olmak, bu denli titizlik sizi sağlık olarak zorlamışsa veya aşırı yoğunluk nedeniyle kendinizi ihmal etmişseniz, şimdi biraz dinlenmek, fiziksel ve ruhsal anlamda toparlanmak gerekir.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, sizi iş hayatında akılcı düşünmeye, kendinizi ifade etmeye ancak gerginlikten de uzak durmaya çağırıyor. Ayrıntılar içinde boğulmadan, zamanı çok iyi kullanarak işlerinizi yapmalısınız. İş tercihlerinizi yaparken veya mevcut işinizle ilgili konularda bazen işini bilmek gerekir. Hani derler ya, uyanık olmak diye, aynen öyle. Bu sürede sorumluluklar geri plana atılmamalıdır. Bir yandan arayışlar içerisindeyiz, fakat verdiğimiz kararların sağlam olmasına da bakacağız. Kısa süreli gelir geçer işler yerine, sağlam ve tutarlı işlere yönelmemizde fayda vardır.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-14-15-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-16-17-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 22-23-24
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TERAZİ

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, yolculuklar ve özel ilişkiler anlamında gayet yararlı olup, ilerisi adına gelişim yönünde destekleyicidir. 13 Mayıs tarihinde partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. 15 Mayıs tarihinde, eş veya farklı bir yerden gelecek paranın işaretçisidir. İsteklerinizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vereceksiniz. Çünkü kazanmak, güvende yaşamak, başarılı olmak, başkalarının gözünde güçlü görünmekten yanasınız. 16 Mayıs tarihi, özgürlük ihtiyacımızı simgeliyor. Bu durumda kolayca aşka kapılarımızı açarız ancak baskı altında kaldığımızda hoşça kal deriz. 19 Mayıs tarihinde, her konuda güvence, şefkat, anlayış ve yaşamınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. 21 Mayıs tarihinde, ilgimizi çeken konular üzerinde ve de eğitim, iş anlamında bilgilenmeyi önemseyeceğiz. Ay sonunda, yolculuklar, kısa seyirli de olsa sizi mutlu edebilir.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Teraziler 1-6 Mayıs haftası, yolculuklar ve özel ilişkiler anlamında gayet yararlı olup, ilerisi adına gelişim yönünde destekleyicidir. Tanışmak, karşılaşmak, buluşmak ve mutlu olmaktır. Kişinin gelir geçer beraberlik yerine kalıcı olanı tercih etmesidir. Sorunların çözülmesi ve moralinizin yükselmesidir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, sağlamlık ve güvenlikten yana olan kişinin kendi içindeki hesaplaşmasının göstergesidir. Gerek partner gerekse bizzat siz durumları gerçekçi bir şekilde  analiz etmeniz halinde,  doğru ile yanlışı  birbirinden ayırabilirsiniz. Burada esas olan,  her iki kişi arasında paylaşılanın ne olduğunu tespit etmektir. Aşk mı, güvence mi, bağlılık mı, tutku mu, romantizm mi? yoksa hepsi mi? ayrıldığınız noktalar tamir edilebilir mi yoksa tümüyle çözümsüz mü? İşte bu görünüm,  bütün bunlar üzerinde bir yandan gerçekçi diğer yandan ılımlı bir şekilde düşünmenizde rehberlik edicidir. Ancak şunu da belirteyim ki, sevilmeye, inanmaya en  yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunuz anlamına geliyor.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Teraziler 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz.  Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Eş veya iş ortaklığında güvence unsuru, bağlılık ve garanti olguları daha fazla önemsenecek.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Teraziler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, eş veya farklı bir yerden size ulaşacak paranın işaretçisidir. İsteklerinizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vereceksiniz. Çünkü kazanmak, güvende yaşamak, başarılı olmak, başkalarının gözünde güçlü görünmek bu Yeniayın özünde var. Doğaldır ki, hiçbir şeyi şansa bırakmayıp, tuttuğunuzu koparmak için harekete geçeceksiniz. Karşınıza çıkacak engeller olsa bile, siz asla aldırmayacak, ne olursa olsun kazanmaya dönük düşüneceksiniz. Yeniayın bir başka önemli yanı, yönetici Venüsün-Yengeçteki seyri olacak. Cumartesi günü itibariyle, toplumsal alanda, iş hayatındaki sorumluluklar sizi biraz yorsa da, güvence o denli kıymetli ki, duygularınızın sizi etkilemesine izin vermemek lazım. Madem bu Yeniay, olumlu işaretler taşıyor. O zaman bizim de bu enerjiden yararlanmak için her şeyi kafamıza takmamamız lazım. İşimize sahip çıkarak, bulunduğumuz mevki veya konumu korumak amaçlı hareket edelim. Başkalarından etkilenmeden, kendimize güvenerek kontrolü elimizde tutalım.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İleri-geri hareketiyle oldukça uzun bir süreyi kapsıyor. Sizler için anlamı, başkalarıyla finansal ilişkinizde değişen durumlara göre yeni yol haritası belirlemek. Önce özel açıdan bakalım. Sözgelimi eşinizin mali durumunda yaşanan bir zorluk doğaldır ki, size yansıyacaktır. Aranızdaki birlik ve sevginin gücüne göre, beraberce bu dönemi atlatmak için el ele de verebilirsiniz veya kopabilirsiniz. Bu dönem oldukça uzundur. Bunu hemen Mayıs 2018 olarak görmeyelim. 7 yıllık bir süreç bu. Madem böyle risk var. Daha dikkatli şekilde hareket etmekte yarar var. Bir başka olasılık, evlilik yoluyla mali gücünüzün yükselmesi hali olabilir. Ancak bunun da uzun vadeli ve dikkatli şekilde gözden geçirilmesi gerekir. Bu şimdi iyi bir şey gibi gözükür, sonrasında gerek siz gerek eşiniz fazlaca açılırsanız sorunlar yaşanır. Bir başka örnek, iş ortaklığının bitirilmesi olabilir. Benim tavsiyem, bu süre içinde kurulacak iş veya özel anlamdaki beraberliklerin çok güçlü bir temele dayanması. Hani biz bilinçli olalım diye söylüyorum. Bu dönemde kredi ödemeleri aksatılmamalı. Kredi alırken mutlaka dikkat edilmeli. Şunu belirteyim bundan böyle, atımızı sağlam kazığa bağlamak zorundayız. Zaten sürecin özünde yatan da budur. Ne olursa olsun, kendi çıkarlarınızı daha fazla düşünürsünüz. Kibarlık, idare edeyim zamanı değildir. Bir miras paylaşımı, bir boşanma davası, bir mülkün satışı ve ortak pay edilmesi gibi konularda gözünüz açık olmalı. Ayrıca ufak tefek dahi olsa, sağlık sorunlarınızı mutlaka doktora gösteriniz. Hayatın doğal ritmine saygı duyalım. Yürümeyen, zorluk çıkartan, sıkan ve yoran ilişkilerden, alışverişlerden, ortaklıklardan kaçınalım.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreç bir yanıyla aktif bir şekilde aşkı yaşama arzumuzu diğer yanıyla özgürlük ihtiyacımızı simgeliyor. Bu durumda kolayca aşka kapılarımızı açarız ancak baskı altında kaldığımızda hoşça kal deriz. İlişkilerde arkadaşlık olgusu, farklı bir şeyler yapma isteği ön planda olacaktır. Bireysel yapımızı koruyacağız. Bir başkasının onu ele geçirmesine, yönetmesine izin vermeyeceğiz. Bu Teraziler için çok önemli olacak. Birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alacağız. Ancak bir şeyi yapmak istemediğimizde DUR sinyalini vereceğiz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Her konuda güvence, şefkat, anlayış ve yaşamınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. Ailenizin düşünceleri, toplumsal farklılıklar, gelenekler ve görenekler, alıştığınız düzen, bağlılıklar  tümüyle üzerinizde baskın hale gelebilir. İş değiştirmek yerine mevcut işi sürdürmek, iş ilişkilerinde sorunlar olduğu halde, üzerinde durmamak gibi. Venüs-Yengeç burcu ilerleyişinin bir başka önemli tarafı, eş veya iş ortaklarınızla aranızdaki paylaşımdır. Eğer bu konuda problemler varsa, mutlaka karşılıklı sorumluluk çerçevesinde ele alınmalıdır. Otoritelerle iş kaynaklı maddi ve manevi anlamda hukuken bir probleminiz varsa, bunların da mutlaka gözden geçirilmesi ve haklarınızın savunulmasında fayda vardır.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönemde, ilgimizi çeken konular üzerinde ve de eğitim, iş anlamında bilgilenmeyi önemseyeceğiz. Çünkü gelişim için, doğru bilginin önemi büyük olacak. İş girişimlerinde yeteneklerimizi öne alarak düşünelim.  Ticari anlamda bir yenilik düşünüyorsak, piyasanın durumuna bakalım. Eğer ilişkimizle ilgili karar vereceksek birlikte gözden geçirelim, oturup konuşalım. Bu süreci yöneten Merkür, 29 Mayıs itibariyle İkizler burcunda ilerleyecek. Bu yeni biriyle tanışmanızda veya ilişkilerde sorunları konuşarak çözmemizde yararlıdır.

Sevgili Teraziler, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, her konuda yüzeyde olana değil, derinde olana bakmak gerektiğini işaret ediyor. Biz insanlar genelde mutluluğu, parayı, aşkı, zenginliği gördüğümüz, dokunduğumuz, yaşadığımızla değerlendiririz. Bu Dolunayda ise, bilgimizi, tecrübelerimizin ne kadar yeterli olduğu test ediliyor. Hem çevremizle iletişimde hem güzellikleri yaşamada bize kuvvet sunuyor. Aslında daha önce başlanmış bir işin, farklı şekilde ancak bizi memnun eden sonucunu yaşatıyor. Biliyorum değil, öğreniyorum diyenler kazanıyor. Sözgelimi çevremizle iletişimde, konuşmak kadar dinlemek, anlamak önemli. Bunu kolaylıkla başarırız. Farklı yöntemler, yenilikler ve değişime açık olmak, eğitimden iş hayatına ve ilişkimize kadar bizi büyütücü ve geliştirici olacaktır. Yolculuklar, görüşmeler, haberleşme trafiğimiz artabilir. Bir şeyi tam olarak çözmek, karar vermek, başarılı olmak mümkün. Merkür-ikizler ve Mars-Kova geçişleriyle kuvvetlenen bu Dolunayda, daha önce başlanmış işler olumlu şekilde gelişir. Daha önce görüştüğümüz insanlar bizi arayabilir. Adım attığımız bir veya başlattığımız bir proje başkaları tarafından beğenilebilir. Bu Dolunayda önemli olan, sadece kendimiz için değil, başkalarının yararına olacak şekilde düşünen ve bilmediğini öğrenmeye çalışan kişiler kazançlı çıkar.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, size iletişimde size güç katacak. Bu yeni biriyle tanışmanızda veya kurulacak bağlantıların sizi keyiflendirmesi anlamına gelir. Yolculuklar, kısa seyirli de olsa sizi mutlu edebilir. Genelde hareketlilik bir hayli yoğundur. Yeni tanışmaları, karşılaşmaları işaret etse de, açıkçası bunlar kafaca anlaşma, konuşma, yazışma tarzında etkili olacaktır. Ancak şunu da ekleyeyim. Eğer ilişkiniz bitmişse, yeni bir arayış içindeyseniz veya şu arada biraz kafamı boşaltayım diye düşünüyorsanız, bilinçli olmanızda yarar var. Evet, iletişim, zihin faaliyetleri ve haberleşme açısından aktif bir gündeme sahibiz. İş girişimlerinde zihnimiz pek hızlı çalışacak. Ne istediğimizi gayet net ifade edebileceğiz. Yeni işler, çalışmalar, akademik ve mesleki konular üzerinde duracağız.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-16-17-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AKREP

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, insanlarla olan özel veya iş anlamında kurulan  ilişkilerin göstergesidir. Plan ve projeler karşılıklı çıkarlar gözetilerek yürürlüğe konulur. Her madde gözden geçirilir. Bu size hem iş hem kişisel yaşantınızda kazanç sağlar. 13 Mayıs tarihi, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. 15 Mayıs tarihi, ilişki konularını bir hayli vurgulayıcıdır. Sizin için mevcut beraberliğinizde sevgi, güven, saygı gibi olgular bir hayli önemli olacak. 16 Mayıs tarihinde, aile içinde birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. 19 Mayıs tarihinde, tanıdığınız insanlara, zamanla oluşturduğunuz değerlerinize, ailenize, ülkünüze sıkı sıkıya bağlılık gösterirsiniz. 29 Mayıs tarihi parasal konularda dikkatli olunuz. 30 Mayıs tarihi, hesabı bilme vaktidir. Aldığımız haberlerin aslını araştırmalıyız.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Akrepler 1-6 Mayıs haftası, insanlarla olan özel veya iş anlamında kurulan  ilişkilerin göstergesidir. Plan ve projeler karşılıklı çıkarlar gözetilerek yürürlüğe konulur. Her madde gözden geçirilir. Bu size hem iş hem kişisel yaşantınızda kazanç sağlar. Geleceğe dönük düşünmeliyiz. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, partnerinizin sizin üzerinizdeki etkisini ve sizin de aşkla büyülenmeye hazır olduğunuzun göstergesidir. Her iki taraf da, güzel bir şeyler duymak ister.  Güçlü olmak ve güven içinde yaşamaktır tüm arzunuz. Baştan çıkmaya hazır olan yüreğiniz, aslında neyin doğru neyin yanlış olduğunu gayet iyi bilmektedir. Bu faydalı görünüm, iyi niyetin ve sağlam olanın size doğru yönelmesini sağlayabilir. İlişkinin ciddiyeti kadar aşkın kutsallığı da esastır. Sorunlar varsa dahi, bu etki altında kimse kimseye hayır diyemez. Yeter ki bir taraf diğerine doğru bir adım atsın. Öbür taraf olanı biteni unutmaya hazırdır.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Akrepler 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkimizdeki maddi-manevi güvence ilkesi çerçevesinde düşünmemizi sağlayacak. Karşımızdaki kişiye, ortağımıza ve diğerlerine ne kadar güven veriyoruz veya biz ne kadar güven duyuyoruz. İlişkimizin niteliği çok önemli. Nasıl bir temel üzerine inşa edilmiş olduğunu anlamak gerekir. Karşımıza biri çıktığında onu iyi tanımak lazım. Öncelikleri nedir, nasıl bir davranış sergilemekte, mali anlamda sıkıntıları var mı, nasıl bir yaşam sürmüş ve biz bu ilişkide huzurlu muyuz? Bunlara bakacağız. Açık, net ve samimi bir diyalog bu süreçte çok önemli. Sevgiyi üretmek, çoğaltmak gerekir. Evlilik, boşanma veya iş ortaklıklarını menfaatlerimizi gözetmek doğaldır. Ancak sadece buna dayalı beraberliklerin uzun sürmeyeceğini de bilelim. Sadakat, değer bilirlik ilkelerini sorgulamak ve kafamızın içinde belirlemek için uygun bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. İlişkinizle ilgili konularda güven, sadakat ve geleceğe dönük şekilde ele alınacak.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Akrepler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişki konularını bir hayli vurgulayıcıdır. Sizin için mevcut beraberliğinizde sevgi, güven, saygı gibi olgular bir hayli önemli olacak. Bu Yeniay bir evlilik kararının göstergesi olabilir. Aile kurmak, ev sahibi olmak, başarılı olmak ve işlerin yolunda gittiğini görmek sizi mutlu edecektir. Bu Yeniayın bir başka olumlu yanı, cumartesi günü itibariyle Venüsün Yengeç burcunda seyrine başlaması. Doğaldır ki bu size insanlarla anlaşmakta, sizi destekleyen kişilerle tanışmakta, duygularınıza hitap eden kişiyle karşılaşmanızda şans verecektir. Hakikaten olumlu bir Yeniay bu. Başka bir çevreye taşınabilirsiniz ancak endişe etmeyiniz. Alışmanız kolay olur. Yıllar önce tanıdığınız birisi tekrar karşınıza çıkabilir. Ancak zaman geçmiştir, o zamanlar yaşananlar unutulmuştur. Fakat bu durum sizi maziye götürür ve heyecanlandırır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Uranüs, İleri-geri hareketiyle uzun bir süre hepimizin hayatında değişimleri ve yenilikleri işaret edecek. Bu durumda ilişkilere bakış açımız, tercihlerimiz, bir insanda aradığımız nitelikler de değişime uğruyor. Öncelikle geçirilen tecrübeler sonucu artık karşımıza çıkan kişiyi dünyanın yedinci harikası olarak görmeyeceğiz. Aynı şekilde karşımıza çıkan kişiler de bunu böyle düşünebilir. Mevcut ilişkilerde baskıya yer yok. Birey olarak taviz vermeye pek yanaşmayız. Hani derler ya insana göre muamele. Ne sunuyorsan, ne kadar güvenilirsen, ne kadar beni düşünüyorsan, ben de o kadar sana sunarım, güvenilir olurum, düşünürüm. Buna uymayan evlilikler bu süre içinde sona erebilir. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur bakış açısı bu dönemde bir hayli yoğun olacak. Durum böyle olunca Akrepler yaş tahtaya pek ayak basmazlar. İş ortaklığında da durum buna benzer. Uzun süredir devam etse dahi, ortakların dürüstlük ve karşılıklı çıkar olgusunu test etmeleri mümkündür. Genel olarak sürece bakarsak, uzun yıllardır bekar olanlar evlenebilir. Sıkıntılı sorunlu ilişkiler bitebilir. Şunu söylemeliyim ki, her ne olursa olsun bilelim ki, bize uygun olmayandı ve zaman kaybettirendi. Şimdi zihnimiz yüksek bir farkındalıkla seçmesini de bilecek, yaşamasını da.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içinde özellikle birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. Eş veya anne-baba fark etmez. Bu dönemde kimsenin kimseyi denetlemeye, baskı altına almaya hakkı yoktur. Zaten böyle bir şeye de izin vermezsiniz. Partnerle aynı ortamda yaşama fikri sürecin hoş yansımaları arasındadır. Fakat belirttiğim gibi, bireysel hedefler ve kararlar her iki taraf için de kendine dönük şekilde düzenlenmelidir. Arkadaşça birbirinize yanaşmanızda fayda vardır.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında, iç dünyanızda artan sezgileriniz bir ışık gibi sizi korur. İlişkisi sağlam temelli olanlar için bu dönem, yoğun duyarlılığın koruma ve sahiplenme içgüdüsüyle birleştiği bir zaman aralığıdır. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde hoşgörüyü, sempati, iyi niyeti ve duygusal bütünleşmeyi kendi aralarında kolaylıkla sağlamaları mümkündür. İlişkisi olmayanlar bu dönemde, güven, sadakat olguları güçlü, ailevi ve toplum değerlerine saygılı, sahiplenici ve koruyucu kişileri çekici bulabilirler. Tanıdığınız insanlara, zamanla oluşturduğunuz değerlerinize, ailenize, ülkünüze sıkı sıkıya bağlılık gösterdiğiniz bu süreçte, güvendiğiniz insanlara, ortamlara daha fazla yönelirsiniz.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş süresince, kimlerle ortaklaşa iş yapıyor, yaşıyor, paylaşımda bulunuyorsanız bu kişileri dikkatlice gözden geçiriniz. Kararların gayet akıllıca ele alınması gerekiyor. Eğer bir güvensizlik söz konusu ise, eğer bir şeyler sizi kırıyor, incitiyor, kafanızı karıştırıyorsa problemin köküne inmek ve mantıklı düşünmek lazım. Uzun vadeli düşünmek lazım. Bu süreci yöneten Merkür, 29 Mayıs tarihinde İkizler burcunda seyrine başladığında, çıkarlarımızı gözetecek, parasal konularda akıllıca düşüneceğiz.

Sevgili Akrepler, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda dikkatli olmak gerektiğini vurguluyor. Birilerinden destek bekleriz, ancak kendi başımızın çaresine bakmak zorunda kalabiliriz. Başkaları bizden talepte bulunur, tamam deriz, ancak sözümüzü tutamayız. Hızlıca karar veririz, fakat şimdi oturup hesabımıza bakma zamanıdır. İş ve kazanç birbiriyle örtüşür. Ne kadar çalışıyorsak o kadar karşılığını almak isteriz. Bir talepte bulunuruz, iki farklı seçenek önümüze konur. Hangisi daha iyi bir tercih diye bakarız. Vergi, miras, eş veya ortağımıza ait finansal meseleler gündemimizde yer alır. Ailenin ihtiyaçları, evimiz, yuvamızla ilgili düşünülen yenilikler için paraya ihtiyaç duyabiliriz. Bunları bütçemize göre ayarlamak gerekir. Yetersiz kalabilir, nasıl bir çıkış yolu bulacağımızı düşünürüz. Merkür-ikizler burcunda seyrine başlıyor. Böylece nereden ne kazanabiliriz, kimlerden ne bekliyoruz bunların biraz da cin fikirlilikle ele alacağız. Kendi çıkarımızı düşüneceğiz. Birileri kendini düşünüyorsa gözümüzü dört açacağız. Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bir yere taşınmak, evdeki değişiklik veya ailemizle ilgili düşündüğümüz bir şeyi, herkesin yararı dokunacak şekilde halletmek isteyeceğiz. Bu üzerimizde bir baskı oluşturabilir. Şu anda görünen o ki, para öyle pek hafife alınacak bir konu değil. Derinlikli ele almamız gerekiyor.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-İkizler burcu geçişi, parasal konularda uyanık olmanın ve çıkarlarımızı gözetmenin işaretçisidir. Nereden ne gelir, nasıl ikna edebiliriz, parayı nasıl değerlendirebiliriz, kimlerle bağlantıya geçeriz, bütün bunlar üzerinde durmakta yarar var. Hesabı bilme vaktidir. Eğer bir yatırım düşünüyorsak uzmanlara danışmamız gerekir. Aldığımız haberlerin aslını araştırmalıyız. Başkalarıyla olan her türlü paylaşımınızda, ortaklık ilişkinizde akıllıca hareket etmeye çalışalım. Eğer sıkıntılarımız varsa,  bunları bilinçli bir şekilde ele almak gerekiyor. Merkür ikizler burcunda zaten çıkarlarımız konusunda gözümüzü dört açmamızı sağlıyor. Düşünmeden borç altına girmeyeceğiz. Parasal alışverişlerimizde akıllı hareket etmenin faydası büyük.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-18-19-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-20-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30

Yeniay : 1-26-27-28-29
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YAY

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, sizin anlaşabileceğiniz ve yanında gerçekten mutlu olacağınız kişiyi, ilişkileri, bağlantıları işaret ediyor. 13 Mayıs tarihinde güven, istikrar, verimlilik, parasal konular üzerinde daha fazla duracağız. 15 Mayıs tarihinde günlük hayatta, çalışma yaşamında ve uğraştığınız konularda başarılı olmak arzusu ön planda olacaktır. 16 Mayıs tarihinde, aşk hayatınız canlanıyor. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. 19 Mayıs tarihinde kendinizi garanti altına almak istersiniz. Geleceğiniz adına yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer boşanmak üzereyseniz nafaka sorunlarınız için karşılıklı görüşmeler veya hukuki konular gündeme gelebilir. 21 Mayıs tarihinde, ilişkinizi ve iş ortaklığınızı, artı ve eksi yönleriyle ele alarak karar verirsiniz. 29 Mayıs tarihinde, plan ve projeler olumlu şekilde sonuçlanır. 30 Mayıs tarihinde internet üzerinden satış, pazarlama, ürün tanıtımı, ortak işler için bir araya yönünde önem taşıyor.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yaylar 1-6 Mayıs haftası, sizin anlaşabileceğiniz ve yanında gerçekten mutlu olacağınız kişiyi, ilişkileri, bağlantıları işaret ediyor. Şimdi gözümüz gelecekte. Geçmişte yaşanan acı tecrübelerin farkında olarak tercihte bulunacağız. Uzaklardan gelen biri veya farklı bir yerde yaşayan kişi size aradığınızı sunabilir. Sorunları olan beraberlikte çözümler ortaklaşa bulunabilir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, hem  ilişki hem iş konularında kendini güvende hissetmek isteyen bireyin göstergesidir. Yargıları son derece kuvvetli olan kişi, olabilecekleri, yaşanması muhtemel olan gelişmeleri kolaylıkla hissedebilir.  Değişime açık bir yapıda olmasına rağmen asıl arzusu mevcut durumun iyileştirilmesi ve pürüzlerin tamamıyla giderilmesidir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişi olumlu yöndeki sürprizlere açıktır.  İşte bu görünüm bir şifalı elin, size dokunması haline benzer.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yaylar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya  ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Parasal konulardan sağlığımıza ve sosyal ilişkilerimize kadar her konuda güvence olgusuna önem vereceğiz.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, günlük hayatta, çalışma yaşamında ve uğraştığınız konularda başarılı olmak arzusu ön planda olacaktır. Sizi takdir eden, destekleyen, yaptıklarınızı önemseyen kişilerin varlığı ilerlemenizde etkilidir. Bir proje üzerinde çalışıyor veya uzun zamandır uğraştığınız bir iş olabilir. Bu Yeniayda çok daha hırslı şekilde çalışacak, inceleyecek, kendinizi belki yetersiz bulacak ve eksiklerinizi tamamlamak için mücadele edeceksiniz. Duyarlısınız. Ancak fazla çalışmak, hırs, kimi zaman endişe sizi hasta etmesin. Sağlığınıza önem veriniz. Yeniayın bir başka önemli yanı, yöneten güç Venüsün cumartesi günü Yengeç burcunda ilerlemesi. Bu durum, finansal konularda güvenli, sağlam ve gerçekten inanacağınız kişilerle bağlantı kurmanızı sağlar. Bu partneriniz de olur, iş ortağınız da. Önemli olan, inandığınız değerlere aynı saygıyı göstermesidir. Eğer bir banka kredisi çekmeyi, bir yatırımda bulunmayı düşünüyorsanız uygun faiz oranlarını araştırınız ve güvendiğiniz bankayı, yatırım araçlarınızı tercih ediniz.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda seyrini sürdürecek. Bu oldukça uzun bir süre olduğu için, yorumda sözü edilen gelişmeleri de geniş bir zamana yayarak düşünmek lazım. Bu dönemde, maddi açıdan doyurmayan, garantisi olmayan, tat vermeyen ve zorlayan işlere tahammülümüz olmayacak. Uzun yıllardır bir şekilde sürdürdüğümüz, alıştığımız veya cesaret bulamayıp sineye çektiğimiz yaşam koşulları artık değişmeye başlayacak. Yepyeni, belki başlarda biraz zorlayan ancak sonrasında tatmin olacağımız işlere yöneleceğiz. Bedenimize, ruhumuza iyi gelene yöneleceğiz. Değişiyoruz ve değiştirmemiz gerektiğine farkına varıyoruz. Bu süreçte belki siz hala aynı şeyleri inatla yapmaya devam edeceksiniz. Fakat öyle gelişmeler yaşanır ki, sizin de artık tahammülünüz kalmaz. Önümüzde açılan kapılar, yollar, fırsatlar görülmelidir. Artık en ufak bir sağlık problemi göz ardı edilmeyecek. Çünkü biliyorsunuz ki, en büyük hazinemiz ruhsal ve fiziksel anlamda sağlığımızdır. Ben bu dönemin sizler açısından gerekli ve gereksizlerin ayıklanması olarak görüyorum. Amaca ulaşmanızı sağlayacak bu geçişte, bir şeyler sizi uyarır, sizde farkındalık uyandırır. Daha önce güvence olarak gördüğünüz değerler, şimdi anlam ifade etmez. Farklı olan, hakikaten içinde yer almaktan zevk alacağınız bir yaşam kurulur. Yeni fikirler zihnimizde uyanır. Bunlar projelere dönüşür, uygulanır. Bu süreçte size tavsiyem, uyarıları görmezden gelmemenizdir. Çünkü bu sayede değişim ve yenilenme gerçekleşecektir.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aşk hayatınız bir hayli aktif hale gelir. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. Aktiviteler genelde yakın çevrenizle ve belli bir grup içinde daha yoğundur. Çok fazla yabancıyla temas yerine, bildiğimiz dostlarla temas etmeyi tercih ederiz. İnternet üzerindeki paylaşımlar da buna dahildir. Zorlayıcı olan hiçbir şeyden hoşlanmazsınız.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Kendinizi garanti altına almak istersiniz. Geleceğiniz adına yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer ayrılma durumda olan bir kişiyseniz nafaka sorunlarınız için karşılıklı görüşmeler veya hukuki konular gündeme gelebilir. Eş veya sevgililer bu süreçte koruyucu ve sahiplenici tarzda birbirlerine davranışta bulunurken aralarında güçlü ve tutkulu bir cinsellik yaşanabilir. İster özel ilişkimizde istersek iş ortaklarımızla olan her türlü alışverişimizde güven duymak isteriz. Maddi ve manevi değerlerimizi başkalarıyla paylaşabilmemiz için, karşımızdaki kişinin samimiyetinden emin olmak isteriz. Bir ilişki soru işaretleri uyandırıyorsa bunu bilmekten yanayızdır. Bir iş ortaklığında güvensizlik varsa devam etmekte zorlanırız. İçgüdüsel olarak hassasızdır ve zor duruma düşmekten çekiniriz.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ilişkinizi ve iş ortaklığınızı, artı ve eksi yönleriyle ele alınız. Beraberliğin niteliği ve köklülüğü burada çok önemli. Akıllıca bakalım durumlara. Eğer evlilik kararı verilecekse ki bu gayet önemlidir. Birbirinizi gerçekten iyi tanıdığınıza emin misiniz? Eğer bir başka şehir veya ülkeye gitme durumunuz varsa, oradaki yaşam koşulları size uygun mu? Bunları gözden geçiriniz. Süreci yönetecek Merkür, 29 Mayıs sonrası İkizler burcunda ilerleyerek, ilişkilerde iletişimi öne çıkaracak. Bu yeni tanışmaların işaretçisidir. Ancak tanımadan etmeden, bir meseleyi dinlemeden karar vermemeliyiz.

Sevgili Yaylar, 29 Mayıs saat 17:20 burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin kişisel karar ve girişimlerinizin geldiği sonucu görmenizi sağlayacaktır. Daha önce adım atılmış plan ve projeler olumlu şekilde sonuçlanır. Emek sarf ettiğiniz, epeyce uğraştığınız, bir hayli yorulduğunuz işlerin karşılığı alınır. Yüzeye bakan, sadece olan bitenle ilgilenen kişilerden pek hoşlanmazsınız. Derinlikli düşünecek, ilişkinizi test edecek ve ona göre karar vereceksiniz. Merkür-ikizler burcunda ilerliyor ve partnerinizle iletişim önemli hale geliyor. Farklı fikirlere sahip olduğunuz açıkça ortada. Fakat bu Dolunayda onu da dinlemelisiniz. Söyleyecekleri hoşunuza bile gidebilir. Zaman zaman aranızda sorunlar yaşansa da, bugün birbirinizi anlayışla karşılamaya istekli olun. Bekar Yaylar bu Dolunayda ilginç ve sürpriz biriyle tanışabilirler. Daha önce karşılaştıysanız, şimdi onu daha iyi tanımak gerektiğini düşünürsünüz. Mars-Kova burcunda ilerliyor. Bu yolculuk ve bir araya gelişin işaretçisi. Özel olduğu gibi, bir iş ortaklığı hakkında konuşmayı da sağlayabilir. Önemli bilgi ve tecrübelerinizi ortaya koyarak, düşündüğünüz bir projeyi nasıl yürürlüğe koyacağınıza karar verebilirsiniz. Bu Dolunay öyle çok zorlayıcı değildir. Kararlı, ancak başka görüşlere de yer veren Yaylar için gayet yararlıdır.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. İlişkide iletişim olgusu bir hayli önemli olacak. Zeki düşünen, konuşmasını bilen, ancak fikirlerini dayatmada bulunarak değil, dinlemeyi de bilerek karşılıklı sürdüren kişiye ihtiyacımız var. Bu süreçte, internet üzerinden satış, pazarlama, ürün tanıtımı, ortak işler için bir araya gelme, elinizdeki ürünü tanıtmak veya görüşmelerde bulunmak yönünde önem taşıyor. Karşı karşıya geldiğiniz kişiler rakipleriniz de olabilir, iş yapacağınız kişiler de. Burada önemli olan işinizle ilgili tecrübe ve bilgiyi önemsemektir. İş dünyasında akıllı olan yol alır sözünü unutmayalım.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17-18
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

OĞLAK

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, sağlıklı-verimli ve işlerliği olan bir yaşamı ve kişisel gelişimi önemsemenin işaretçisidir. Ruh ve bedene huzur veren ilişkilere yönelmekte yarar vardır. Kişi, sağlıksız olandan uzaklaşılır, mutlu edici olana yönelir. 13 Mayıs tarihi aşk hayatımız, çocuklarımız ve genel olarak bizi ilgilendiren her konuda güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçireceğiz. 15 Mayıs moralinizi yükselten, sizi aşkta ve sosyal hayatta destekleyen, başarılı olmanızı sağlayan bir dokunuş ve şanstır. 16 Mayıs tarihinde harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. Elimizdekini tutmak kolay olmasa da, tedbirli olmayı da bilmek gerekir. 19 Mayıs tarihi, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güvenceyi önemseyiniz. 21 Mayıs tarihinde, iletişim, haberleşme, eğitim, bilgilenme anlamında gücünüz yüksek. Bir takım belirsizlikler söz konusu ise, bunları aydınlatmanın yolu kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmektir. 29 Mayıs tarihinde, önceden başladığınız bir işin, tahmininizden daha fazla zaman aldığını görmek biraz canınızı sıkabilir. Acaba yanlış mı bir karar mı verdim diye düşünürsünüz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 1-6 Mayıs haftası, sağlıklı-verimli ve işlerliği olan bir yaşamı ve kişisel gelişimi önemsemenin işaretçisidir. Ruh ve bedene huzur veren ilişkilere yönelmekte yarar vardır. Kişi, sağlıksız olandan uzaklaşılır, mutlu edici olana yönelir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, sizleri rahatlatıcı, güven duygusuyla sarıp sarmalayıcı, ideallerinize sahip çıkmanızı destekleyici enerjisidir. Size yararı olabilecek girişimler için şifalandırıcıdır. Dışarıda aradığınız gücü, kendi içinizde bulabilmenizde yardımcıdır. Zor deneyimlerin  yarattığı endişeleri gidermenizde size fırsatlar sunabilir. Tam aşkı kaybettim derken, sizi aşkla yeniden buluşturabilir. Evet bazen yaşanılanların izlerini yüreğimizden atmak zaman alıyor. Pişmanlık ve öfke içimizde pusu kuruyor. İşte bu görünüm, size kaybettiğiniz zamanı geri getirebilir. Yeter ki, siz hayattan umudunuzu kesmeyiniz. Bu görünüm huzur vericidir.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı  olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine,  kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. İlişkilerde güven ve garanti olgusu hassas noktamız olacak.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, moralinizi yükselten, sizi aşkta ve sosyal hayatta destekleyen, başarılı olmanızı sağlayan bir dokunuş ve şanstır. Kendinize özen gösterirsiniz, karşı cins üzerinde etkili olursunuz, girdiğiniz ortamlarda göz doldurursunuz. Aşkı teninizde hissetmenin, sevdiğiniz kişiyle güçlü bir bağ kurmanın işaretçisi olan bu Yeniay sayesinde, Oğlaklar tutkulu bir aşka yelken açarlar. Plan ve projeler başarılı sürdürülür. Yapılan işler başkalarına sunulur, geri dönüşler gayet olumludur. Bu Yeniayda önemli bir nokta, karşıt burcunuzda ilerleyecek Venüs etkisidir. Yeniayın yöneticisi olması nedeniyle, partnerimizin varlığı, ilgisi, ilişkiye kattığı değer gayet önemli oluyor. Zaten Yeniay, bu yöndeki olumlu gelişmeyi işaret ettiği için rahat olalım. Ancak problemli bir ilişki varsa, eş ilgilenmiyorsa, güvenilir davranmıyorsa tabii ki gerçekçi olmanız gerekiyor.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Uranüs, tüm burçları bu uzun süre içinde farklı alanlarda değişim ve yenilikle buluşturacak. Kimi zaman buna gönüllü olacağız, bazen direneceğiz. Ancak olması gereken, gerekli olan sizinle buluşacak. Oğlaklar artık aşk konusunda cesurlar ve değişimi arzuluyorlar. Hayatın sıradanlıkları içinde kaybolmak niyetinde değiller. Hayat orada ve oğlaklar onu tüm güzellikleriyle yaşamaktan yanalar. Aşkta sıkıntı çekmek istemiyorlar. Ona göre tercihlerini yapacaklar. Belki de bu değişim, aşktan aşka sizi sürükleyebilir. İlginç değil mi? Hobileriniz de değişir. Yeniliklere öyle hevesli atılırsınız ki, potansiyel yaratıcı gücünüzü şimdi keşfettiğinize şahit olursunuz. Hani hep, şu şöyle olsun, bu böyle olsun, aman kimse duymasın görmesin bilmesin diye sürekli taşların altına elini sokan Oğlaklar, şimdi kendi canını düşünüyor artık. Kimi Oğlaklar, bu süreçte anne veya baba olabilirler. Bu istedikleri içindir. Çocukları olanlar, onların hayatındaki yeni gelişmeleri memnuniyetle izlerler. Onların özgür bireyler olmaları için destek verirler. Çünkü kendileri bu yüzden çok çekmiştir. Bu süreçte sanatsal zevkler, güzellik, bakım, gençleşme, formda olma, sağlıklı yaşam gibi konular ilginizi çeker. Birçoğunuz değişiklikte bulunur. Bu yüzünüze, bedeninize yansır. Bu uzun süre sizler için hakikaten yenilik, değişim anlamında etkileyici olacaktır.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Finansal harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. Aktif gelirlerimiz olur. Bunlar istikrarlı olmasa da, bu dönemde bütçemizi rahatlatır. Elimizdekini tutmak kolay olmasa da, tedbirli olmayı da bilmek gerekir. Yardımlaşma bu süreçte görülebilir. Ufak veya büyük miktarda birilerine destek verebiliriz. Bu amaçla kermeslere katılabiliriz. İnternet üzerinden alışverişler de dönemin etkileri arasında yer alır.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönem, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güven olgusunun önemini vurgular. Partnerinizin nasıl biri olduğundan tutun da, ilişkinizin özüne, sorunlarınız  veya yaşanılan güzelliklere, ileriye dönük planlarınıza  kadar her şeyin hassas bir şekilde ele alınması gerekir. İlişkisinde sorun olanlar güçlü bir dayanışma ve sevgi ile problemleri çözebilirler. Ayrılanların birbirine geri dönüş yapması  hatta döndükten sonra bir anda evlilik kararı alınması mümkündür.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınızla ilgili konularda mantıklı ve zeki biçimde hareket edebilme, durumları gözden geçirme gücümüz yüksek. Akış neyi gerektiriyorsa siz de ona göre hızlı biçimde işlerinizi yoluna koyabilirsiniz. İletişim, haberleşme, eğitim, bilgilenme anlamında gücünüz yüksek. Bir takım belirsizlikler söz konusu ise, bunları aydınlatmanın yolu kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmektir. Bu süreci yöneten Merkür, 29 Mayısta İkizler burcunda ilerleyecek. Böylece işlerimizi akıllıca gözden geçirip, iletişimde bulunarak fikirlerimizi ifade edebileceğiz.

Sevgili Oğlaklar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatta karşınıza çıkan ve yüzeysel baktığınız meselelere şimdi daha fazla odaklanma vaktidir. Sağlığınızı önemsemek bunlardan birincisi. Çünkü yorulan beden ve zihni sakinleştirmek gerekiyor. Önceden başladığınız bir işin, tahmininizden daha fazla zaman aldığını görmek biraz canınızı sıkabilir. Acaba yanlış mı bir karar mı verdim diye düşünürsünüz. Merkür-ikizler burcunda ilerlediği için günlük hayatın trafiği bir hayli yükselecek. Normal işleriniz dışında, ekstra bir yük aldığınızda hepsinin altından kalkmanız zor olur. İletişim, farklı düşünce yapısındaki insanlara laf anlatmak, yakınlarınıza destek vermek, belki onları dinlemek gerekecek. Bu Dolunayda olduğu gibi kendinize zaman ayıracak kimseyi duymak istemeyeceksiniz. Kusura bakmasınlar diyeceksiniz. Dolunayın görünümleri, ek kazanca ihtiyaç duymaya neden olur. Farklı bir iş veya proje ile daha fazla kazanmak istersiniz. Ancak merak etmeyiniz. Size bu konuda destekleyici insanlar veya kaynaklarınız var. Tabii ki siz de harcamalarınıza biraz daha dikkat ederseniz iyi olacak. Evcil hayvanlarınızın sağlık kontrolleri yaptırmayı unutmayınız.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel olarak, çalışma hayatında yoğunluğun artışı, bilgilenme, iletişim, internet yoluyla işlerin halledilmesi, haberleşme, görüşmelerin artışı, aktif çalışma yönünde etkili oluyor. Ancak zaman zaman bu yoğunluk sağlığınızı etkileyebilir. Bir yanıyla işlerinizi halletmek diğer taraftan kendinize zaman ayırmak kolay değildir. Bu dönemi, işlerinizi dikkatlice ve sağlığınızı önemseyerek bilinçli geçirmenizde yarar var. Yeni girişimlerde bulunmak, iş ortamındaki değişimlere adapte olmak, birlikte çalıştığımız insanlarla iletişimin yoğunlaşması söz konusudur. Planlı şekilde ilerlersek hızlı şekilde görevlerimizi yerine getiririz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 12-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6-31
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KOVA

kova

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

1-6 Mayıs haftası, ilişkinin geleceğe dönük şekilde ve gelişim anlamında ele alınmasıdır. Bu enerjinin desteğiyle beraberlikteki problemler gözden geçirilir veya atılacak adımlar ölçüp tartılır. 13 Mayıs tarihi aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. 15 Mayıs tarihi hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. 16 Mayıs tarihi sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları gündemde yer alıyor. 19 Mayıs tarihi aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz. 21 Mayıs tarihinde, aşk hayatımız canlanıyor. 29 Mayıs bir fırsat sayesinde uzun vadeli bir kazanç elde edebiliriz. 19 Mayıs tarihi, romantik aşkların göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutarız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi alanlarda kazanç elde edebiliriz.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Kovalar 1-6 Mayıs haftası, ilişkinin geleceğe dönük şekilde ve gelişim anlamında ele alınmasıdır. Bu enerjinin desteğiyle beraberlikteki problemler gözden geçirilir veya atılacak adımlar ölçüp tartılır. Olumlu bir etki olup, ortak hareket edebilecek kıvama gelinmesini sağlayabilir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, hedef+Kararlılık=Güç denklemini işaret eden bir enerjidir. Bu güç nasıl elde edilir? Kişi kendi dünyasında sağlam bir hedef üzerinde kararlı bir şekilde ilerlediğinde, aslında ne kadar güçlü olduğunun farkına varıyor. İşte bu görünüm hem değerli olanı korumanızı hem de ideallerinize sıkı sıkıya yapışmanızı sağlıyor. Hayallerinizin uzakta değil, bir adım ötenizde durduğunu, isterseniz en doğru adımı atabileceğinizi işaret ediyor. Ruhsal anlamda sevginin ne kadar şifa verici  bir olgu olduğunu, sevgiyle yol almanın insanın en büyük zenginliği olduğunu işaret ediyor. Sevginin emek ve sabır olduğunu, zor kazanılan çabuk kaybedilmemesi gerektiğini söylüyor. Kendine inan ki, arzu ettiğin senin olsun diyor.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Kovalar 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Ailemiz, sağlığımız, iş ilişkilerimizde hassas olacağız.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. Ailenizle olan ilişkiniz, işinizde başarı sizin için olmazsa olmazınızdır. Bu yüzden hırslı ve bir o kadar tutkulu olacaksınız. Bu Yeniayda sizi zorlayan meseleleri yine siz kendi içinizde çözebilecek güçtesiniz. Bazen sessizlik, kimi zaman sevdiklerinizle dertleşmek kaygılarınızı giderecektir. Özellikle mesleki alanda hırs bir hayli yoğun olacaktır. Bu sizi başkalarıyla karşı karşıya getirmesin. Siz işinize sarılın, başarılı şekilde yapın. Gerisi gelir merak etmeyin. Bu Yeniay, Venüs yönetiminde olduğu için, cumartesi günü Venüsün Yengeçte ilerlemesiyle, çocuk sahibi olmak isteyenler için bir umut taşıyor. Aile sağlığı da aynı şekilde önem taşıyor. Yorgunluk, fazla çalışma veya bazı duygusal sorunlar sizi etkileyebilir. Böyle durumlarda uykunuza, kısa molalar vermeye, stresten uzak durmaya çalışırsak Yeniaydan olumlu yönde yararlanırız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında yöneticiniz Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu her burç için oldukça uzun bir süre. Yorumda yazdığım gelişmeleri, olasılıkları geniş bir zaman aralığında düşünmek gerekiyor. Sözgelimi, öyle durumlar olur ki, hani o asla değiştirmem, asla yapmam, olmaz dediğiniz ve ısrarla reddettiğiniz ne varsa onu şimdi esnek, inatsız ve makul şekilde ele alırsınız. Belki de hiç ummadığınız bir yerden elinize geçen para ile evinizi satın alırsınız. Asla terk etmem dediğiniz mahallenizden başka bir yere taşınırsınız. Bir miras, mal, mülk paylaşımı yüzünden yaşanan ailevi kırgınlıklara son verebilirsiniz. Kimi Kovalar, bu dönemde paranın, sahip olmanın, elde tutmanın aslında ne kadar anlamsız olduğunu fark edebilirler. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok cümlesine uygun şekilde kişisel bakış açılarını değiştirebilirler. Baskı altında olduğunuz, hiç istemediğiniz halde mecbur kaldığınız olguları geride bırakabilirsiniz. Belki yaş alarak belki de artık uğraşmaktan sıkıldığınız ne varsa, hayat şimdi onları yeni bir anlayışla görmenizi sağlayacak. Bütün bunları okurken olumsuzmuş gibi görenleriniz olabilir. Ancak bu dönem farkındalık yarattığı için, bu gelişmelerin aslında ne kadar gerekli olduğunu sürenin bitiminde anlayacaksınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca  iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihlerinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Sağlığınız olmak çalışma hayatınız, hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz, ayrıca eğitimden akademik yaşamınız, hayat görüşünüz ve ailevi yaşamınıza kadar her konu önemli hale gelecek. Bu dönemde hem eski tecrübelerinizi göz önüne alarak durumumuzu inceleyeceğiz hem de yeniliklerde bulunmak neler yapacağımızı düşüneceğiz. Aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 arasında Güneş-İkizler burcunda seyredecek. Aşk hayatımız canlanıyor.  Kendimizi ifade gücümüz ön planda. Aklımız, parlak zihnimiz bize ışık. Kovalar bu dönemde seyahatten, bilgilenmeye kadar geniş bir alanda gayet güçlüler. Dilimiz iyi laf yapıyor ve insanları ikna gücümüz gayet yüksek. Bu süreci yöneten Merkür, 29 Mayıs tarihinde İkizler burcunda seyrine başladığında, çabucak karar verip uygulamak isteyeceğiz.

Sevgili Kovalar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, dikkatinizi dış dünyaya, sosyal ortamlara, insanlarla bağlantıya çeviriyor. Kendi beceri ve yaratıcı çalışmalarınız şimdi test ediliyor, görücüye çıkıyor desek yeridir. Bunların beğenilmesi, size başarı olarak geri dönüşü çok önemli. Bu yüzden heyecan verici diyebiliriz. Uzun vadeli bir kazanca dönüşmesi de aynı derece memnun edici olacaktır. Tabii ki bu Dolunayda yenilikçi olmak, farklı fikirleri almak, kendi alanınızda trendleri takip etmek de bir o kadar önem taşıyor. En iyisini ben yaparım, bilirim tarzında bir yaklaşım yanlı olur. Eleştiriler, beğenmeyenler, karşıt görüş bildirenleri normal karşılamak lazım. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. İletişim çok önemli. İnsanlarla kurulan güçlü bağlantılar, görüşmeler, yolculuklar, bir araya gelinen gruplar gayet faydalı olur. Hatta yeni biriyle tanışmanın, iş ortaklığının da işaretçisidir. Mars, burcunuzda ilerlediği için, bu Dolunay arzu ettiğiniz hedefe varacağınızı gösteriyor. Cesaretiniz yükseliyor, geleceğe yönelik projeler için güç kazanıyorsunuz. Doğru zamanda doğru hamleyi yapmak mümkün gözüküyor.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında Merkür-ikizler burcunda ilerleyecek. Bu enerji etkinliği, aşkta aktif bir dönemi işaret ediyor. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek ön plandadır. Akıcılık, ilişkinin zorlanmadan sürdürülmesi, gerginlikten uzak durulması, sabırlı olunması zamanıdır. Çok yönlü düşünen, becerikli kişilere ilgi duyarsınız. Birbirinizi sözlerinizle teşvik edersiniz. Dinlemek önemlidir. Genelde çok konuşan ancak bazen sizin söylediklerinizi duymayan yapıda bir partneriniz varsa sıkılabilirsiniz. Yeni biriyle tanışmak, aşkta iletişimi öne almak, konuşmak kadar dinlemek de bu dönemde önem taşıyor.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-16-17-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 14-15-20-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

BALIK

burçlar

MAYIS ayında sizleri neler bekliyor?

Yeteneklerinizi sergileme, bir konuyu tatlıya bağlama, çıkarlarınızı koruma yönünde 1-6 Mayıs haftası olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Eğer bir evlilik veya bir tanışma durumu söz konusuysa, bu kişi hakkında doğru bilgiye ulaşırsınız. 13 Mayıs tarihinde, eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, önemli görüşmesi olanlar bu tarihte başarılı olurlar. 15 Mayıs tarihinde, yeni bir projeye başlarsınız. Sosyal gruplara katılır, fikirlerinizle, sunduklarınızla ilgi odağı olursunuz. 16 Mayıs tarihinde hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. 19 Mayıs sevdiğiniz değer verdiğiniz her şeyi korur ve gözetirsiniz. Bu tarih, romantik bir gün ve gecenin işaretçisidir. 21 Mayısta, birisi sizi huzursuz mu ediyor, evin içinde bir sorun mu var veya canınızı sıkan bir durumla mı karşılaştınız. Gergin bir şekilde konuşmayalım. 29 Mayıs tarihinde sorunları ve problemleri dert edinip, pes etmek yok. Eviniz, aileniz veya şu anda görev yaptığınız yerle ilgili bir değişiklik gündeme gelebilir. Bu sizin için zor olsa da, yeniliktir, değişimdir.

1-6 MAYIS HAFTASI

Sevgili Balıklar 1-6 Mayıs haftası, ailevi veya iş anlamındaki ilişkileri geleceğe dönük şekilde ele almanızı vurguluyor. Burada en önemli ölçü, kişisel gelişimdir. Bilmediklerinizi öğrenmek, bildiklerinizi değerlendirmek size başarı kazandırıcıdır. Sağlığınız önemlidir. İhmal edilmemelidir. 6 Mayıs tarihindeki görünüm, güven hissi veren, sağlamlık içeren, gelecek vadeden alanlara yönelerek, hayallerimizi gerçekleştirmede fırsatlar sunuyor. Maddi ve manevi anlamda sizi ışıklandıran ilginç kişilerle tanışabilirsiniz. Bu kişiler sizi destekleyici, yüreklendirici olabilirler. Çaba sarf ettiğiniz  halde sizi anlamamakta ısrar eden kişileri kendi tarafınıza çekmenizi sağlar. Yeteneklerinizi sergileme, bir konuyu tatlıya bağlama, çıkarlarınızı koruma yönünde bugün hayli şanslısınız. Eğer bir evlilik veya bir tanışma durumu söz konusuysa, bu kişi hakkında sağlam bilgiler elde edebilirsiniz. Nicedir düşündüğünüz ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmeniz bir konuda yardım görebilirsiniz.

7-13 MAYIS HAFTASI

Sevgili Balıklar, 13 Mayıs saat:15:40-30 Mayıs saat:02:49 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ailemiz, ilişkiler ve yakın çevremizle ilgili güvenlik, huzur ve istikrarlı düşünmenin işaretçisi oluyor. Eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, yakınlarıyla temasa geçecekler, çevreleriyle bağlantılarını güçlü tutmak isteyenler, ilişkisinde sağlamlık ve güven olgusunu temin edecekler için zihnin odaklanma gücünün yükseldiği vakitteyiz. Bu konularda sağlamlaştırma, teminat altına alma yönünde olumlu enerjiye sahipsiniz. Sakinlik, tedbirli düşünme belki Merkürün doğasına uygun değil. Ancak Balıklar için gayet faydalı. Kararsızlığa neden olan ikilemleri aza indirgeyen Merkür-Boğa geçişi, sahip olma istekliliği veriyor. Pratik olmayı, biriktirmeyi ve kaliteli olanı elde etmeyi sağlıyor. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 19 Mayıs itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek. Daha hassas şekilde çevremizle ilişki kuracağız. Güven ve garanti olgusu parasal anlamda önemsenecek.

14-20 MAYIS HAFTASI

Sevgili Balıklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, yaşadığınız çevrede, yakınlarınızla ilişkinizde sizi olumlu yönde destekleyicidir. Bilgi ve tecrübenizi göstereceğiniz işlere yönelirsiniz ve tabii ki başarılı olursunuz. Finansal anlamda size artı yönde geri dönüş yapacak projelere başlarsınız. Sosyal gruplara katılır, fikirlerinizle, sunduklarınızla ilgi odağı olursunuz. İletişimde boş ve gereksiz konuşmalar yerine, size maddi-manevi anlamda yarar sağlayacak kişilerle bağlantı kurarsınız. Yolculuklar eğitim, iş veya araştırma amaçlı yapılır. Bu Yeniayı yöneten güç Venüsün, cumartesi günü itibariyle Yengeç burcunda seyrine başlamasıyla, aşkta şansınız yükseliyor. Bekar Balıklar için bu aşık olmak, arzu edilen kişiyle karşılaşmak mümkün. Belki de bu çok önceden tanıdığınız biri de olabilir. Zaman sizi tekrar bir araya getirebilir. Bu tabii ki doğum haritanızla birebir ilgilidir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla sevgi bağınızın güçlenmesi bu Yeniayda doruğa çıkıyor. Kısa süreli flörtlerden söz etmiyorum. Siz bu Yeniayda güvenceyi önemsediğiniz için, inanmadığınız bir ilişkide yer almazsınız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek. Bu her birimiz için oldukça uzun bir süre. Yorumda sözü edilen olasılıkları geniş bir zaman aralığında düşünmeliyiz. Bu süreçte artık kimsenin ne dediğini kafanıza takmazsınız. Hani birisinin sizi etkileyip üzmesi mümkün değildir. Farklı bir çevreye taşınabilirsiniz. Bilgi ve teknolojide son trendleri, modayı, sanatı, yayınları ve bilgileri araştırırsınız. Kendi alanınızda farklılık yaratan çalışmalarda bulunursunuz. İnsanlar sizdeki bu değişimi hayretle karşılarlar. Siz de kendinizdeki bu yeni bakış açısı ve hayatı ele alış biçimini hissettiğinizde, -Bana ne oluyor, çok değiştim diyebilirsiniz. Çünkü fikirler değişecek. O her şeyi güvence altına alayım diye çabaladığınız halde sizin iyi niyetinizi kullananlar, şimdi değişen siz ile karşılaştıklarında şaşırmasınlar. Siz de aynı şekilde aman bir arada tutayım aman şu kişi, aman bu kişi demek yerine, farklı gruplar, kişilerle temasta bulunacaksınız. Bu iş veya özel anlamda olabilir. Yetenekleriniz şimdi çevrenizde fark edilir, ne kadar özel ve sıra dışı biri olduğunuz söylenir, kabullenir. Çok değişti derler sizin için, bu doğrudur. Fikirlerinizi iletişim araçları yoluyla insanlarla paylaşabilirsiniz. Eğitim-iş-satış pazarlama-sanat-teknoloji-danışmanlık gibi alanlarda farklı eserler, çalışmalar yaparsınız. Sıradan değil, konusunda gerçekten deneyimli, bilgi sahibi ve farklılık yaratan kişilerle yakınlık kurarsınız. Zevk alacağınız aktivitelerde bulunursunuz. İlginizi çeken bir konuda eğitim görürsünüz veya eğitim verirsiniz. Üslubunuz diğerleri tarafından ilginç ve özel bulunur. Yıllardır oturduğunuz, aşina olduğunuz yerden başka bir yere taşınırsınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Balık burcu mensuplarında belli bir durgunluk oluşur. İç dünyalarında mali konuları gözden geçirmek veya bu anlamda neler yapabileceğinizi düşünmek yerinde olur. Kazanımlar, yeteneklerinize göre belirlenmelidir. Hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. Karda yürüyüp izini belli etmeme sürecidir bu. Kişi kendine göre hedef belirler ve buna göre hareket eder. Bu yaşam stilinize, hayatı ele alış biçiminize göre değişir.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşkta sahiplenici ve koruyucu davranmanın, uyumlu, merhametli, duyarlı olmanın işaretçisi bu dönem, romantik paylaşımların da göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutmak bu sürecin genel ifadesidir. Rahatlık ve güven duygusu son derece kıymetli olup, bunu bize vermeyen bir kişiyi yanımıza yanaştırmayız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi konularda gelir getirici olabilir. Ancak bir borcun altına girmeden önce veya size ait bir emlak satışı veyahut kiralama gibi işlerde hem piyasanın durumuna hem de karşımıza çıkan fırsatlara, kendi kararlarımıza, başkalarıyla alakalı parasal işlerde gelir-gider dengesini gözetelim. Kardeşlerimizle ilişkimize önem verilir, her gittiğimiz yer bize evimiz gibi gelir.

21-31 MAYIS ARASI

21 Mayıs saat 05:14-21 Haziran saat:13:07 arasında tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Ailevi, eğitim, iş hayatı, yerleşim yeriniz, yuvanızla alakalı konularda iletişim ve hareketlilik ön planda olacak. Gelişime, bilgi sahibi olmaya önem verelim.  Sözgelimi birisi sizi huzursuz mu ediyor, evin içinde bir sorun mu var veya canınızı sıkan bir durumla mı karşılaştınız. Gergin bir şekilde konuşmayalım. Bu süreci yöneten Merkür, 29 Mayıs itibariyle İkizler burcunda ilerleyecek. Eğer yeni bir değişim düşünüyorsak, hızlıca karar vermeyelim. Her yönüyle gözden geçirelim.

Sevgili Balıklar, 29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, dikkatinizi ev ortamından dış dünyaya, ailevi konulardan toplumsal hayata yönlendiren, sorumlulukları hatırlatan bir uyarı diyebiliriz. Aslında her iki cephede mücadele veren asker gibisiniz. İsteseniz de geriye çekilmek, sorunları ve problemleri dert edinip, pes etmek yok. Sizi bir şeyler ilgilenmeye davet ediyor. Eğitimini gördüğünüz, tecrübe sahibi olduğunuz bir alanda görev üstlenebilirsiniz. Bu belki de gizli bir görev, bir projenin yürürlüğe konması halidir. Daha önce adım atılmış, ön hazırlıkları yapılmış bir şey de olabilir. Yaşam koşullarınızı iyileştiricidir. Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Eviniz, aileniz veya şu anda görev yaptığınız yerle ilgili bir değişiklik gündeme gelebilir. Bu sizin için zor olsa da, yeniliktir, değişimdir. Belki de başka bir yere tayin olursunuz, taşınırsınız. Mars-Kova burcunda özgür hareket etmenin önüne geçiyor. Çünkü yapılacaklar var. Şu aralar mecburen işleriniz yoğunlaşacak. Ancak bu sayede, kendi gücünüzü fark edeceksiniz. Endişeye, sızlanmaya, dış dünyadan uzaklaşmaya gerek yok. Geleceğe dönük planlara açık olmalısınız.

30 Mayıs saat:02:49-12 Haziran saat:22:59 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, partnerin evlilik veya bir arada yaşama konusunda yüzeysel düşünmesine yol açabilir. Uzun zamandır bir arada olan çiftler yerleşim, ailevi veya yuvanızla ilgili konular üzerinde çok yönlü düşünmek gerekiyor. Yolculuklar yoğun olabilir. Birbirinizi görmekte zorlanabilirsiniz veya ev-iş arası koşturmaca artabilir. Bilinçli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi planlayalım ve kararlarımızı, iki yönlü şekilde artı ve eksileriyle tartarak verelim.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-18-19-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12

Yeniay : 9-10-11
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler