2019/2 ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı’nın ikincisi yapıldı. Şimdi adaylar sınavlarının nasıl geçtiğini kontrol etmek için ALES sorularının yayımlanmasını bekliyorlar. Peki ÖSYM ALES soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ile ilgili bir açıklama yaptı mı? İşte 2019/2 ALES soruları ile ilgili detaylar...

2019/2 ALES soruları ve cevapları yayımlandı mı? ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 yılının ikinci ALES sınavı 22 Eylül Pazar itibari ile yapıldı. Onbinlerce aday Akademik Personel veya lisansüstü eğitim başvurusu için ALES’e girdiler. Peki ihtiyacı oldukları puanı alabildiler mi? Sınav sonuçları açıklanmadan önce adayların bunu öğrenebilmek için tek yolları soru kitapçıklarını kontrol etmek. Peki ALES soruları ne zaman yayımlanıyor ve nereden kontrol edilebiliyor.

ALES SORULARI

ÖSYM, sınavın yapılmasını takiben bazen aynı gün bazen de hafta başında birkaç güç için de soru kitapçıklarını adayların erişimine açıyor. 2019/2 ALES soruları yayımlandığında ais.osym.gov.tr adresinden ÖSYM aday şifresi ile görüntülenebilecek.

2019/2 ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin sınav takvimine göre 2019/2 ALES sonuçları 17 Ekim Perşembe günü ilan edilecek.

2019/3 ALES BAŞVURU DÖNEMİ BİTİYOR

Yıl içindeki sınav sayısı üçe çıkartılan ALES’in 2019’daki son sınavı ise 17 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak. Bu sınavın başvuru dönemi ise 25 Eylül Çarşamba günü 23.59’da bitecek.

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler