2019'da Kemal Kılıçdaroğlu'nu ne bekliyor? Abdulkadir Selvi yazdı

Abdulkadir Selvi, bugünkü '2019'da Kılıçdaroğlu'nu Bekleyen' başlıklı yazısında CHP'nin 36. Olağan Kurultayına ilişkin izlenimlerini aktardı. Kurultayda iktidar olmak yerine parti içi iktidar için kıran kırana mücadele verildiğini ifade eden Selvi, parti içi mücadelenin kurultay salonunda bırakılıp, iktidar olmak için kolların sıvandığını belirtti.

2019'da Kemal Kılıçdaroğlu'nu ne bekliyor? Abdulkadir Selvi yazdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçileceğinin belli olduğunu söyleyen Selvi, bütün grupların Parti Meclisi'ne yüklendiğini belirtti. Yeni PM'nin CHP'yi 2019 seçimlerine taşıyacağını aktaran Selvi, Belediye başkan adayları, milletvekilleri ve cumhurbaşkanı adayının PM'de karara bağlanacağını söyledi.

Abdulkadir Selvi yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

2019 BEKLENTİLERİ

1- AK Parti’nin CHP kurultayına temsilci göndermemesi, Erdoğan’ın 2019 stratejisini CHP karşıtlığı üzerine kuracağı şeklinde yorumlanabilir.

2- Erdoğan 2019’a AK Parti ve MHP’nin oluşturacağı “Milli İttifak”la giderken, CHP’yi, HDP ile aynı potaya sokmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu’nun kurultay konuşması ise buna kapalı olmadığını gösteriyor.

3- Kurultayda 447 oy alarak gücünü gösteren Muharrem İnce’nin mücadeleye devam kararı alması CHP’de suların durulmayacağını gösteriyor. İnce, Kılıçdaroğlu 2019’da cumhurbaşkanı adayı olduğu takdirde CHP Genel Başkanlığı için en önemli ismin kendisi olduğu algısını pekiştirmiş oldu. Belli ki o gün geldiğinde Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olması konusunda zorlayacak.

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
ne bekleyecek bu zihniyetle gene hezimet bekliyor alır yanına hdp-fetö-pkk-iyi parti-dhkpc-pyd-saadet-stk koalisyonunu millet vurur şamarı tekrar ama akıllanır mı tabiki hayır milli değerlerden uzak bu zihniyet başarısız olmaya mahkumdur.
@moland Milli değerden bahsediyorsun ya.... AKP'nin kuruluş aşamasında Erdoğanın kaç kere Amerikaya gidip geldiğine bak, AKP'nin nasıl kurulduğuna, kimlerden icazet aldığına bak ondan sonra bu değerlerden bahset tamam mı aslan parçası....
@moland fetö pkk ve hdp yi başımıza bela eden sizsiniz size oy vermiyolar diye sağa sola çamur atmanıza gerek yok. kılıçdaroğlunu bende sevmiyorum.
@moland dolmabahcede hdp haburda pkk süleyman şah türbesi basinda pyd persilvanyada feto diyarbakırda barzani ile ittifak yapan PAPA çocuklarına karşı IYI partiyi desteklemek vatan borcudur..
@ata1982 savunucu oldunuz
@hasan.aygin PKKHDP Liler elbetde savunacaklar....
@moland yav he he
K. Kılıçdaroğlu'nun iktidar olmak gibi bir hedefi yok. Zaten iktidara gelecek olsa bu işi yapamayacağını iyi biliyor. O'nun tek gayesi CHP'nin başında kalabilmek. Bundan sonra; vatan hainleri ile işbirliği yapan hiçbir zümre bu millet tarafından iktidar yapılmayacaktır.
@nethirdavat sizin gibi ocalanin fotonun çocuklarından bu ülke kurtarilacaktir zihinlerlerde dar ağaçları çoktan sizin için kuruldu haberiniz olsun Allah in gazabı sizler gibi islamla dalga geçenler üzerine olsun
büyük bir mağlubiyet bekliyor ne bekleyecek başka...basiretsiz beceriksiz koltuk sevdalısı bir adam!!! muhalefet bile yapmaktan aciz..biraz onur haysiyet olsa koltuğu gençlere bırakır yandan yardımcı olur
bu cehapenin lideri denen zat bir cd ile gelmedimi aday olmayacağım deyip 24 saat geçmeden genel başkan adayıyım diyen çarkçı başı değilmi bu zat ve zihniyeti her zaman ve her yerde kaybedecek
@hdemirtasli cd birileri kilicdaroglunu çok sevdiği için mi çıkartıldı yoksa başka bir partinin önünü açmak için mi çıkartıldı aynı şekilde mhp dede kasetleri fırladı o yıllar birilerinin ağzıyla konuşmayı çok seviyorsunuz ama arada beyninizi de devreye sokun veya biraz omurgali olmaya başlayın ağzınızı kapatin
KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ İYİ PARTİ
rte bile sevinmistir seçildiğine bu ve bunlar gibiler varken akp 2071 i de görür
Chp başkanlığı Muharreim İncenin hakkıydı. İnceye haksızlık yapıldığından adım gibi eminim. Chp benim için bitmiştir. Umarim iyi partide birleşiriz Muharrem İnce ve emine ile.
@cyilmaz_g0 tabi tabi , iyi partiye ver kardeşim. Chp bitmiştir. Ne varsa meral abide var
chp ile hdp daha önce ittifak yapmışlardı,erdal inönü zamanında şimdi de milli ittifakın karşısında şer ittifakı yapabilirler,yapmaları lazım,nasıl olsa ataürkün partisi olmakdan çıktı ta ozaman
ülkede kazandığı tek seçim burası akmhp de zafer çığlıkları atılıyor yazıklar olsun
Tek adam bu işte 9 seçim kaybet yine başkan seçil ;)
eyyyy müdür senı chp nın basından eksık etmesın allahım
Hüsran bekliyor ne bekliyor
vay tövbe bunlardan birşey oymaz
BU ADAM CHP Yİ BİTİRMEYE GELMİŞ BİRAZCIK ONUR GURUR VATAN SEVGİSİ VARSA İSTİFA EDERDİ ALACAĞIN OY % 18-22 GEÇMİŞ OLSUN BURADAN OYLAR İYİ PARTİYE KAYACAK
bana göre kılıçtaroğlu seçilmemeliydi ....
Şu koltuğa bir günlüğüne beni oturtun ne var bu koltuklarda merak ettim gelen gitmiyor başarısızsan gideceksin neyin egosu bu..
Cumhurbaşkanlığına neden aday olmuyor ..chp nin adayı hep çatımı olacak..yada akp yi böl parçala taktiği ile mı yenecek..milletin nasıl akp ye oy verir diye yine AHİM emi gidecek..
10 sene sonra CHP de belki kıpırdanma olur bu koltuk sevdalıları gitmeden ve bazı şahıslar .
o ne bekler bilmem ama biz ondan birşey beklemiyoruz
Ben ve tüm yakınlarım iyi partiye geçiyoruz Chp kaybedenlerin klubüdür bitcoin gibi Aselsan gibi her zaman kaybeden olacaksın
1 arpa boyu yol kadetmeyen chp 2019 ne bekliyorsunuz 1 oy bile arttıramıyacaksınız chp.
BENDE AYNISINI DÜŞÜNÜYORUM BU ADAMLA CHP BİR ADIM DAHA İLERİYE GİDEMEZ BUNU ANLAMAYANA BİLMEYENE ŞAŞARIM
iyide aday değilki ülkeyi yönetmeye talip değil ki
Chp yi getirdiğin hali gör.Tayyip sana çoluk çocuğunun sağlığı için dua ettiğinin 2 katı dua ediyodur muhtemelen.Akp yi iktidara taşıyan sensin müdür kemal.
CHP TÜRKİYEDE DOĞUYU BATIYI HERKESİ BİRLEŞTİRECEK YENİ SAMİMİ SAVUNUCU AÇILIMLAR YAPMASI LAZIM İKTİDARIN SUÇLAYICI ATTIĞI İFTRALARINA KARŞI HDP İLE KOL KOLA SÖYLEMLERİNİ ÇÖPE ATARAK İKTİDAR OLAMAK İSTİYORSA KORKMADAN RİSKİ ALARAK PARTİ PROGRAMINI ÜLKEDE DOĞU GÜNEY DOĞUYUDA İÇİNE ALAN YAPICI BİRLEŞTRİCİ TÜM SORUNLARI TEK TEK HALKA ANLATMALI
Chp nin şakülünü kaydırdı bir kere bu Kılıçtaroğlu..iflah olmaz yakın zamanda parti ikiye bölünecek.bu halk teröre destek veren hiçbir partiyi iktidar yapmaz.
Ne mi bekliyor değişen bir şey yok ki %20 ile 25 bekliyor o kadar
her zaman ki gibi hüsran iyi ki sen seçildin :) yürü koçum seni kim tutar küçük enişte :)))
kendi egosu için chp yi bitiren adam.sen %15 bile alamazsın 2019 da.iyiki iyi parti var.
bu kurultay chp nin işine yarayacak ve akp yi silecekler haritadan....yürü gandi kim tutabilir seni
@takarakan ver gazı ver gazı,kim inanır
Alışmış yenilgiye ne bekleyecek sonuç belli...
Diğer Haberler