HABER

21 Haziran 2002 Cuma gündemi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in programı
- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Sevilla'ya hareketinden önce saat 14.00'de basın açıklaması yapacak.

TBMM Gündemi
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Gönül, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

Bakanların programı - Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller ile saat 13.00'de Başbakanlık Merkez Binası'nda görüşecek.
- Sağlık Bakanı Osman Durmuş, bakanlıktaki 3 yılını saat 10.00'da düzenleyeceği basın toplantısıyla anlatacak.
- Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, saat 09.00'da düzenlenecek 'Suçluların İadesi ve Uluslar Arası Adli Yardım Semineri ve Cumhuriyet Başsavcıları Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapacak.
- Türkiye-Pakistan KEK Toplantısı sonuç protokolü Devlet Bakanı Reşat Doğru ile Pakistan Sanayi Bakanı Abdul Razak Dawood tarafından imzalanacak.
- Resmi bir ziyaret için Ankara'ya gelecek olan Lübnan Enerji ve Su Bakanı Abdel Hamid Beydoun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan ile saat 14.15'de makamında görüşecek.
- Zonguldak'ın kurtuluş yıldönümü ve Karaelmas 2002 Karadeniz Uluslararası 5. Kültür Sanat Festivali etkinliklerine Devlet Bakanı Hasan Gemici de katılacak. Program saat 10.30'da başlıyor.
- Devlet Bakanı Hasan Gemici, saat 16.00'da Ereğli'ye bağlı Serintepe Köyü'nde köylüye koyun dağıtacak. Saat 17.30'da ise Ereğli'ye bağlı Yaraşlı Yörük Köyü Asma Köprü'nün açılışını yapacak. Gemici, köprünün iki ayrı yakasında oturan bir çiftin düğün törenine de katılacak.
- Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, Erzurum'un Karayazı İlçesi'nde incelemelerine bulunacak.
- Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, saat 10.00'da Ceylan Inter-Continental Otel'de Gemi Trafik Yönetim ve Bilgi Sistemine ilişkin bir basın toplantısı düzenleyecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- SP Genel Başkanı Recai Kutan, saat 10.45'de Genel Merkez'de basın toplantısı düzenleyecek.
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, saat 10.00'da partisinin Antalya İl Teşkilatı Olağan Meclis Toplantısı'nda bir konuşma yapacak.

Basın toplantıları
- Sağlık İş Başkanı Mustafa Başoğlu, saat 10.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

Kore gazilerine plaket - Bolu'dan Kore'ye Dünya Kupası'nı izlemeye giden 60 Kore gazisine Kore Büyükelçiliği ve Bolu Muharip Gaziler Derneği tarafından Koru Otel'de düzenlenecek törenle plaket verilecek.

Yurt temeli atılıyor
- Gebze'nin Çayırova Belde Belediyesi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Kocaeli Üniversitesi'nin ortaklaşa olarak yapmayı planladığı "Nihal Kömürcü Çağdaş Yaşam" kız öğrenci yurdunun temeli saat 15.00'de, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu'nun da katılımıyla Gebze Meslek Yüksek Okulu Bahçesi'nde gerçekleştirilecek.

Gezi inceleme
- 'Anadolu ile kucaklaşma' programı çerçevesinde gezi ve incelemelerde bulunacak olan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Üyeleri Van'a geliyor. Dernek üyeleri daha sonra Bitlis'e geçecek.

Emeklilerden toplu dilekçe - SSK emeklilerinin enflasyon farklarının ödenmesi konusunda çaba veren Tüm Emekliler Derneği, saat 11.00'de Konak PTT Müdürlüğü'nden Yargıtay'a toplu dilekçe fakslayacak.

Türk Yunan İş Kültürü
- İzmir ESBAŞ'ta yabancılara yönelik iş kültürü günlerinden biri daha bugün Yunan İş Kültürü olarak başlıyor.

Boğazda kaybolan üniversite öğrencisine cenaze namazı - İstanbul'da geçtiğimiz pazar gecesi meydana gelen deniz kazasında kaybolan ve cesedi bulunamayan Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Onur Birdal için cuma namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Çeçen çocuklar Antalya'da
- Yaşları 8 ile 14 arasında değişen 30 Çeçen çocuk, Antalya'ya geliyor. Rusya Federasyonu'na bağlı bir vakıf tarafından organize edilen geziye katılan Çeçen çocukların tamamı, bugüne kadar bulundukları köyün ilk kez dışına çıkıp, ilk kez bir şehir görecek.

Aday güzeller basına gösterilecek - Antalya'nın Kemer İlçesi'nde düzenlenecek olan "Best Model Of The World" yarışmasına katılacak güzeller, Riksos Otel'de basın mensuplarının karşısına çıkacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ

"Türkiye'ye neden yatırım yapılmıyor"
- Cenajans Grey tarafından düzenlenen "Amerikalı ve Avrupalı İşadamları Neden Türkiye'de Yatırım Yapmaya Çekiniyor?" konulu basın toplantısı, saat 10.30'da Tarabya Genajans Grey Reklamcılık Merkez Binası'nda yapılacak.

"Ortadoğu Güvenlik ve İşbirliği" konferansı
- ARI Hareketi'nin düzenlediği "Ortadoğu Güvenlik ve İşbirliği" konferansı, saat 10.00'da Ceylan Otel'de yapılacak.

Mutfak Tasarım Yarışması
- Domsan Mutfak Tasarımı Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı, saat 18.00'de İTÜ Taşkışla Kampusu'nda yapılacak.

Gillette'nin toplantısı
- Gillette'nin toplantısı saat 13.30'da Maslak Princess Otel'de yapılacak.

DÜNYA GÜNDEMİ
Çin'de maden faciası: 111 ölü
- Çin'in kuzeydoğusunda Cengiz Kömür Madeni'nde dün sabah meydana gelen patlama sonrası en az 111 kişinin öldüğü bildirildi.

İsrail Nablus'ta
- İsrail kuvvetleri Nablus'u işgal etti. Bu arada Gazze sınırında bir kontrol noktasında İsrail askerleri 3 Filistinli'yi öldürdü.

Filipinler Abu Sabaya'yı öldürdü
- Militan grup Abu Sayyaf'ın dört önemli liderinden biri olan 40 yaşındaki eski polis Abu Sabaya'nın bir çatışma sırasında iki yardımcısı ile birlikte Filipin askerleri tarafından öldürüldüğü ve cesedinin teşhis edildiği bildirildi.

SPOR
Futbol
- Dünya Kupası çeyrek final maçları bugün oynanacak 2 karşılaşmayla start alacak. Program şöyle:
09.30 - İngiltere-Brezilya
14.30 - Amerika - Almanya

Turkcell'den kutlama konvoyu
- Milli Takımlar resmi iletişim sponsoru Turkcell, çeyrek final coşkusunu yaşatan A Milli Futbol Takımı'nı desteklemek amacıyla Bağdat Caddesi'nde saat 20.30'da "Kutlama Konvoyu" etkinliği düzenleyecek.

Pirelli rallisi
- İstanbul Otomobil Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenen ve Pirelli'nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 3. ayağı 23. Pirelli Ralli'si saat 18.00'de Sultanahmet Meydanı'ndan start alacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön