22 valiye bayram sürprizi

Cumhurbaşkanı Gül'den bayram öncesi sürpriz valiler kararnamesine onay.

22 valiye bayram sürprizi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hükümetin hazırladığı ve bayram öncesi sürpriz bir gelişme olarak görülen Valiler Kararnamesi'ni bugün onayladı. 22 kişilik Valiler Kararnamesi'nin hafta sonu olmasına rağmen Gül tarafından onaylanması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Gül, Yüksek Askeri Şura toplantıları nedeniyle yazlık çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul'daki Tarabya Köşkü'ndeki çalışmalarına ara vererek, Ankara'ya dönmüştü. Gül, bugün Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı. Gül, bu kararları onayladıktan sonra yeniden İstanbul'a döndü. Ancak Çankaya Köşkü'ne dönen Gül'ün masasına bayram öncesinde onay için sürpriz bir valiler kararnamesi gönderildiği öğrenildi. Bakanlar Kurulu kararı olarak gönderilen 22 kişilik Valiler Kararnamesi'ni Gül, bugün İstanbul'a hareketinden önce imzaladı. Kararnamede; İstanbul, Ankara ve İzmir valilerinin yer almadığı öğrenildi. Bazı illere yeni valiler atanırken, kararnameyle 7 vali de merkeze çekildi.

Kararname ile Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın da merkeze çekilmesi dikkat çekti. İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi olduğu dönemde eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile 6 yıl İstanbul'da birlikte görev yapmıştı.

Gül’ün onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek olan müşterek kararnamede, 22 valinin görev yeri değişti. Merkeze çekilen 7 valinin arasında Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın yer alması dikkat çekti.

BURSA’YA YENİ VALİ

Ankara, İstanbul ve İzmir Valileri yerlerini korurken kararnameyle Konya Valisi Aydın Nezih Doğan Van’a, Van Valisi Münir Karaloğlu Bursa’ya, Artvin Valisi Necmettin Kalkan Hakkari’ye, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız Aydın’a, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su Artvin’e, Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Oduncu Osmaniye’ye, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necmettin Kılıç Niğde’ye, Amasya Valisi Abdil Celil Öz Trabzon’a, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Mükerrem Ünlüer Bayburt’a, Kayseri Melikgazi Kaymakamı Hasan Karahan Giresun’a vali olarak atandı.

7 VALİ MERKEZE

Kararnameye göre; Bursa Valisi Şahabettin Harput, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Aydın Valisi Kerem Al, Giresun Valisi Dursun Ali şahin, Bayburt Valisi Hasan İpek, Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu merkeze alındı. Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın merkeze alınması sürpriz olarak karşılandı. Cerrah, İstanbul Emniyet Müdürlüğü döneminde o dönem İstanbul Valisi olan İçişleri Bakanı Muammer Güler ile yakın çalışmaları dikkat çekmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Gül onayladımı??? ha onaylamadığı bi şey varmı ki. Gelene basıyo imzayı maşallah.
onaylamaması için bir sebep mi var? Hükümete engel çıkarma adeti bitti artık.
aklın yolu bir
valileri halk seçmeli aksi takdirde valilik kavramı hiç bir işe yaramaz. valiler seçim ile gelmeli ve gitmeli.
allah sonumuzu hayretsin bunlar ülkeyi bitirir
cumhurbaşkanını otomatik programlamışlar, ne gelirse evet....Tarafsız cumhurbaşkanı böyle olur demek ki....
ÇANKAYA NOTERİ :)) HEMDE SÜPER HIZLI ..
Silivri Avukatlarına ne demeli garibana dava başı kaç bin lira para ama iş darbeci ve bölücülere geldi mi sıraya giriyorlar. Amaç hep aynı TV görünüp daha çok soymak halkı Yemezler artık beyler Bu Millet uyandı.
Erdoğan söyler Abdullah gül onaylar , Akp ne derse gül onaylar. Demokrasi budur değil mi ?
hiç akp li cumhur başkanı gördünüzmü.buyrun görün
Daha önceki de CEHEPE li idi.Ne oldu ki sorun ne
Sayın Ahmet Necdet SEZER yasaya uymayan teklifleri hiç düşünmeden red ederdi, rahmetli Bülent ECEVİT cumhurbaşkanı seçtiğine pişman olmuştu hatırlıyorsan.
SAYIN CUMHURBAŞKANI ÖNÜND GELEN HERSEYİ EKSİKSİZ ONAYLADI VE ONAYLAMAYA DEVAM EDİYOR SADECE BU HEPSİ BU; HAL BÖYLEYKEN SANKİ BUNU SALLIYORMUŞUZ GİBİ BUNUN CERVREDİNDE YORUM YAZANLARI BEĞENMEYEN "VATANDAŞLAR" BU KONUDA BİLE HEMFİKİR OLAMIYORSAK CİDDEN BU ÜLKEDE SORUN ÇOK BÜYÜK ARTIK.SAYENİZDE!
Noter tatil günü bile çalışıyor... Bu ne acele ....
Hayırdır gücüne gitti sizin tatil zaten hiç bitmez bari biz çalışalım ülkemiz için Anladın sen
Osmaniyeli olarak cerrahın gitmesine üzüldüm:)
SIRADA KİMLER VAR?
gün gelir fazla muhabbet *emir icabı*tez ayrılık getirir..
bir biz bulamadık salla başı al maaşı
1992 yılında gizli gizli otluk koyu beline gelip, cumhurbaşkanı özal ile yunanistan başbakanı ne görüşüyordu.adı devlet sırrı olabilir,bakınız bir örgüt lideri,pkk kampları yunanistanda neaman çoğaldı, çekiç güç güneydoğuda ve kuzey ırakta hangi tarihte cirit atmaya başladı,türkyeyi 16 bölme planı 32 yıllık bir maceradı,1980 le başladı.sahte osmanlı peşinde koşanlar neyin peşinde koştuklarını ileride görecekler.ülkeyi bölme planına imza atanlar hiç br mazeret kurtaramaz.suriye türkiye savaşını zor önledik,şii sunni savaşı ile 20 milyon müslümanı birbirine öldürtecekti haçlı ve yahudi güçleri.
kuklalığa devam .emir geliyor sende uyguluyorsun.sizinde bir gün tayinniz çıkacak bu tayin sürgünle eşdeğer olmalı
Cerrah'ı Sivas Valisi Olarak Görmek İsterdik
Gözlerim Afyonkarahisar Valisi Sn.İrfan BALKANOĞLU nu aramadı değil hani bu listede :))Ama değişmemiiş.
tüh çok üzüldüm bursa valisini ayağını kaydırmışlar.bursada çok insanın bedduasını aldı allah yardımcısı olsun ahirette.
MERKEZE ALIP NE YAPACAKSINIZ
OKADAR VALİNİN YERİNİ OYNUYORLAR BİR KEL MÜDÜRE DOKANAMADILAR....UMUDUM AZALMAYA BAŞLADI...HEM CUMHURBAŞKANINDAN HEMDE BAŞBAKANDAN....TEY AYAKLI OZAYDİN65 ARKANIZDAN KOŞAMAYACAK DİKKAT.
Diğer Haberler