HABER

22 yıl sonra film gibi buluşma

Aydın'ın Söke ilçesinde, ailesi tarafından 7 yaşında evlatlık verilen Sultan Çırpan Evransel, 22 yıl sonra gerçek ailesiyle buluştu. Alınan bilgiye göre, Hasan ve Güllü Çırpan, 7 çocuklarından biri olan Sultan Çırpan Evransel'i maddi durumları iyi olmadığı için çalıştıkları çiftliğin sahibi olan ve İzmir'de yaşayan Pertev Börteçene ve ailesine evlatlık verdi. Çocukluğunu ve gençliğini İzmir'de geçiren Sultan Çırpan Evransel, Kemal Evransel ile evlenip Ankara'ya taşındı.

Börteçene ailesinin "çok iyi baktığı", okuttuğu ve evlendirdiği Evransel, evlenmeden kısa süre önce kendisinin "evlatlık" olduğunu öğrendi. Gerçek ailesini aramaya başlayan Evransel, eşinin de desteğiyle Söke'de yaşadığını öğrendiği ailesini aramaya başladı.

Mahalle muhtarları, esnaf ve polise ailesini soran Evransel adresini bırakıp Ankara'ya döndü. Umutla Söke'den gelecek haberi bekleyen Evransel'i yaklaşık 20 gün önce arayan ve adının Süleyman olduğunu ifade eden kişi, ikiz kardeş olabileceklerini söyledi.

Davet üzerine, eşi ve 2 yaşındaki çocuğu Arda ile Söke'ye gelen Evransel'i otogarda kardeşi Süleyman, ağabeyi Yaşar, ablası Ayşe Çırpan Şimşek ve kardeşi Hamide Akbay karşıladı.

Kardeşler, daha sonra Karakaya köyünde yaşayan anneleri Güllü Çırpan'ın evine gitti. İlk etapta öz kızını tanıyamayan anne, daha sonra kardeşlerinin olayı anlatmasıyla büyük sevinç yaşadı. Gözyaşlarını tutamayan ve bayılan anne, kızı ile uzun süre hasret giderdi.

"EŞİM 1994'TE ARAMAYA GİTTİ AMA DÖNMEDİ" Anne Güllü Çırpan, kızlarını maddi olanaksızlardan dolayı daha refah bir yaşam sürmesi için evlatlık verdiklerini o zaman için mutlu yaşayacağına inandıklarından dolayı sevindiklerini söyledi. Aradan geçen süre zarfında çok özledikleri için eşinin, 1994'te İzmir'e kızını aramaya gittiğini, ancak bir daha dönmediğini anlatan Güllü Çırpan, "Kızıma yanarken o zaman eşime de yanmıştım. 22 yıl sonra şimdi kızımla buluşmanın heyecanını yaşıyorum. Ne mutlu bana. Bu bayram bizim için çifte bayram oldu" dedi.

"GEÇMİŞİMİ SORGULADIM, AİLEMİ BULDUM" Sultan Çırpan Evransel de küçük yaşta ayrıldığı için ailesi hakkında hiç bir şey bilmediğini söyledi. Gerçek bir ailesi olduğunu öğrendiğinde çok farklı duygular yaşadığını kaydeden Evransel, "Ailemin fakir olduğunu bilmiyordum. Kaderimin diğer kardeşlerime benzememesi için annem ve babam beni evlatlık vermiş.

Onlara kızmadım. O hayırsever aile beni çok iyi yetiştirdi. Beni evlendirdi. Fakat yıllar geçtikçe geçmişi sorgulamak ihtiyacı duydum ve ailemi buldum. Çok farklı duygular içindeyim. Artık sık sık ailemi arayacağım" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön