HABER

224 kaçak yakalandı

Türkiye’de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 224 kaçak şahıs yakalandı.

ANKARA (ANKA) - Türkiye’de bulunmaları için yasal gerekleri karşılamayan ve sınırı yasa dışı yollardan geçmek isteyen toplam 224 kaçak şahıs yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ege Denizi’nde Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 4 Türk vatandaşı ve 116 Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 120 şahıs yakalandı.

Bu arada kolluk kuvvetlerince, Edirne il merkezlerinde icra edilen önleyici tedbirler kapsamında yapılan kontrollerde, Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 17 Myanmar, 9 Filistin, 7 Afganistan, 5 Eritre, 3 Bangladeş, 2 Somali ve 1 Kongo uyruklu olmak üzere toplam 44 şahıs ele geçirildi.

Ayrıca Yunanistan sınırında Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 9 Eritre, 6 Filistin, 5 Somali, 5 Cezayir, 4 Sudan, 1 İran, 1 Afrika ve 1 Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 32 şahıs ve Suriye sınırında da Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 2 Türk vatandaşı ile Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 1 Suriye uyruklu şahıs yakalandı.

İran sınırında da İran'dan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçen 14 Afganistan ve 11 Pakistan uyruklu olmak üzere toplam 25 şahıs ele geçirildi. Yakalanan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı. (ANKA)

Geri Dön