HABER

23 ay sonra boşandı

ANTALYA (İHA) - Antalya'da, AIDS hastası olduğunu bilmesine rağmen, eşine hastalık bulaştırdığı iddia edilen Ümit Ulukaya'ya eşi tarafından açılan dava 23 ay sonra sonuçlandı ve mahkeme "evlilik akdinin feshi"ne karar verdi.

Sevgi Ulukaya'nın, kendisine bilerek HIV1 ve HIV2 virüsü bulaştırdığını iddia ettiği Ümit Ulukaya'dan ayrılmak için Antalya 3. Asliye Sulh Ceza Mahkemesi'nde açtığı davanın son duruşmasına, sağlık sorunları olduğu gerekçesiyle yazılı dilekçe gönderen Ümit Ulukaya katılmadı. Adliyeye gelen Sevgi Ulukaya da basın mensuplarından uzaklaşmak için duruşmaya katılmadı.

Sevgi Ulukaya'nın (Zindan) avukatı Mehmet Ali Yıldırım, Ümit Ulukaya'nın, AIDS hastası olduğunu bilerek virüsü eşine de bulaştırmak suçundan yargılandığını belirterek, "1999 yılı Eylül ayında Sevgi Ulukaya, eşinden boşanmak için dava açtı. Yargılama sonunda Ümit Ulukaya, bilerek evlendiği eşine HIV-1 ve HIV-2 virüsü bulaştırdığı için Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, Yargıtay 1. Ceza Mahkemesi, kararı eksik ceza verildiği gerekçesiyle bozup, Ümit Ulukaya hakkında verilecek cezanın 5 yıldan az olmamak şartıyla yeniden yargılanması için dosyayı geri gönderdi" dedi.
Yargıtay kararı beklendiği için "evlilik akdinin feshi" davasının geciktiğini belirten Avukat Yıldırım, bugün görülen duruşmada, Yargıtay'ın bozma kararını Mahkeme Başkanı Hakim Ahmet Ayçil'e sunduğunu söyledi.

3. Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Ahmet Ayçil, "evlilik akdinin feshi" davasında, AIDS hastası olduğunu bilmesine rağmen evlendiği eşine virüs bulaştırdığı gerekçesiyle yargılanan Ümit Ulukaya'nın suçunun sabit görüldüğünden, Sevgi Ulukaya'nın (Zindan), açtığı boşanma davasında "evlilik akdinin feshi"ne karar verildiğini açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön