HABER

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayasıyla makamını ilkokul 4. sınıf öğrencisi Zeynep Yiğit'e bıraktı - Vali Ali Yerlikaya: - "Bugün dünyaya örnek bir bayramımız var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hayırla, minnetle anıyoruz, böyle güzel bir günü göz bebeğimiz çocuklarımıza armağan ettiği için" - Zeynep Yiğit: - "Gelecekle ilgili hedefim İstanbul için en iyi şeyleri yapmak. İstanbul'u daha güzel bir şehir haline getirmek"

İSTANBUL (AA) - İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın makamına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Zeynep Yiğit oturdu.

Vali Yerlikaya, 23 Nisan dolayısıyla Valiliğe gelen Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu, Dr. İlhami Faydagör Ortaokulu ve Fındıklı İlkokulundan öğrencileri kabul salonunda karşıladı.

Çocuklarla tek tek ilgilenen Yerlikaya, İstanbul, Türkiye ve dünyadaki tüm çocukların bayramını kutlayarak, makamını 4. sınıf öğrencisi Zeynep Yiğit'e bıraktı. Yerlikaya Yiğit'e çiçek de verdi.

Yiğit, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve şehitleri sevgi ve minnetle andıklarını söyledi.

İki kıtayı birbirine bağlayan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim ve güzel şehir olarak tanımladığı İstanbul'a valilik yapmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Yiğit, "Gelecekle ilgili hedefim İstanbul için en iyi şeyleri yapmak. İstanbul'u daha güzel bir şehir haline getirmek. Huzur olsun, insanlar birbirini incitmesin. Çocukların bugünü doya doya eğlenerek ve mutlu olarak geçirmelerini diliyorum." diye konuştu.

Vali Ali Yerlikaya'nın, "Basın mensupları aracılığıyla ne mesaj vermek istersin?" sözleri üzerine, Yiğit, "Bizim bu güzel konuşmalarımızı tüm ülkemize yaydığınız için sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Vali Yerlikaya da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlu olmasını dileyerek, "Bugün dünyaya örnek bir bayramımız var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, hayırla, minnetle anıyoruz, böyle güzel bir günü göz bebeğimiz çocuklarımıza armağan ettiği için. 23 Nisan sadece bizim ülkemize değil dünya çocuklarına da armağan edilmesiyle dünyaya çok güzel bir mesaj veriyoruz. Bu makam ve mevkileri gelecekte onların içerisinden çıkacak pırıl pırıl, yürekleri temiz, bayrak, vatan millet, devlet aşkıyla kaynayan bu yavrularımıza emanet edeceğiz." şeklinde konuştu.

Babası gazi olan Dr. İlhami Faydagör Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencilerinden Nehir Morgil ise kendi yazdığı 15 Temmuz şiirini okudu.

İkramların ardından Vali Yerlikaya tüm çocuklara çeşitli hediyeler verirken program fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön