24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin SONAR'dan en yeni anket! Hangi parti ne kadar oy alacak?

Hakan Bayrakçı'nın sahibi olduğu SONAR Araştırma Şirketi, 24 Haziran seçimleriyle ilgili son anket sonuçlarını yayınladı. Hangi parti ne kadar oy alıyor? İşte 24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin SONAR anketteki tüm detaylar...

24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin SONAR'dan en yeni anket! Hangi parti ne kadar oy alacak?

2015'teki Cumhurbaşkanlığı seçimini doğru tahmin eden, Hakan Bayrakçı'nın sahibi olduğu SONAR Araştırma Şirketi, 24 Haziran seçimleriyle ilgili son anket sonuçlarını yayınladı.

Anketin 29 Mayıs - 3 Haziran 2018 tarihleri arasında, 26 ilde, 3000 kişi ile gerçekleştirildiği belirtildi.

İLK TURDA ADAYLAR KAÇ OY ALACAK?

SONAR'ın araştırmasında 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 48.30, Muharrem İnce'nin yüzde 31.40, Meral Akşener'in yüzde 9.50, Selahattin Demirtaş'ın yüzde 8.20, Temel Karamollaoğlu'nun yüzde 2.10 ve Doğu Perinçek'in yüzde 0.50 oy alacağı tahmin edildi.

1

İNCE İKİ HAFTADA 10 PUAN YÜKSELDİ

Araştırmada "Muharrem İnce, son iki haftada 10 puan yükselmiştir. Bülent Ecevit'ten sonra (1977) CHP'nin ulaştığı en yüksek oy oranı" tespitinde bulunuldu.

PARTİLER KAÇ OY ALIYOR?

SONAR'ın anketine göre 24 Haziran’da Cumhur İttifakı yüzde 49.3, Millet İttifakı yüzde 39.5, HDP yüzde 10 oy alıyor.

Cumhur İttifakı içinde AKP'nin oyu yüzde 42.2 MHP'nin ise yüzde 7.1 gözüküyor.

Millet İttifakı'nda ise CHP yüzde 28.2, İYİ Parti yüzde 9.2 Saadet Partisi ise yüzde 2.1 oy alıyor.

2

İKİNCİ TURDA NE OLACAK?

SONAR'ın yaptığı ankette Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması ve adayların Erdoğan ile İnce olması durumu da araştırıldı.

Buna göre 8 Temmuz'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde Erdoğan'ın yüzde 53.7, İnce'nin ise yüzde 46.3 oy alacağı tahmin ediliyor.

3

SONUÇ BÖLÜMÜ

Anketin sonuç bölümünde ise şu ifadeler kullanıldı:

"Bu bulgulara göre Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2. tura kalacaktır. Recep Tayyip Erdoğan’ın %40’ın üzerinde bir oy oranı ile ilk turun birincisi olacağı kesindir. Araştırmada çıkan sonuçlara göre Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ile finale kalacak isim olacaktır."

4

Okuyucu Yorumları 131 yorum
akp nin yarısı muharrem inceye oy verecek, herkes gördü ki Muharrem ince dürüst adam, zeki ve başarılı. Bu ülkeyi güzel yöneteceği, yabancı yatırımcıların önünü açacağı kesin. Muharrem İnce bu işi yürütür
@serdar_akdeniz_1983 kesinlikle katılıyorum
Hangi gözle bakıyorsun acaba ???? ????
@serdar_akdeniz_1983 Hadi canım sende siz ne içiyosunuzda bu kafalar bu hale geliyo yıllardır bir anlam veremiyorum.
@serdar_akdeniz_1983 dürüst? abd den yetkilililerin ismini açıklamadı daha, tayyip erdoğanla beraber pensilvanyaya giden kişide yok ( kitap var sadece :)) ) zeki : zeki olabilir onunla ilgili kanaat için ayrı bir sınava tabi tutmak lazım:) başarılı : kendi partisinde başkan seçilemedi , yıllardır seçimi kaybeden ama hep kendilerini zerre oy artırmadan kazandı sayan bir siyasi olguda bu mu başarı? :)) yabancıların önünü açacağından: şüphemiz yok talimat onlardan geliyor :))
gerçekten çok komiksin Muharrem İnce dürüst öyle mi ha ha ha çok güldüm ya bide zeki Muharrem İnce ???
@serdar_akdeniz_1983 ....................AYNEN....
@dnzl1979 --- Peki yıllardır ülkenin yönetildiğine anlam verebiliyormusun. Sizler ne içiyorsunuz söyleyinde bizde öyle görelim. Her şey gözlerinizin önünde cereyan ettiği haldr görmek istememek, hiç ama hiç sorgulamayan hayret ki ne hayret. İzledikleriniz kanallar belli, at gözlüğü, sen anladın ne demek istediğimi.
54 den assagi dusmez agalar
@bengeliyorum ---Yahu sizler nasıl bakıyorsunuz, nasıl dinliyorsunuz ve nasıl anlıyorsunuz. Hastasınız hasta, başka izahı yok.
@serdar_akdeniz_1983 koyun gözüyle bakmadığımız aşıkar
aferin bayrakçı kardeşim doğruları söylemeye başlamısın ama 10 puan eksik sölemişin yüzde elli sekiz demeye dilin varmıyor
@osman_1966_yfkmb partin seçimlerde hırsızlık yapmaya alışmış artık.utanmasan %80 diyeceksin.%58 alamayacağının sende farkındasın aslındada utancından gerçek rakam içinde patlıyor:)))
artık recep ve avaneleri gidecek demokrasi özgürlük iş aş ve para gelecek artık fetocu recebi istemiyoruz
simdi bu ankete iyi bakın ve oradan MHP nin oylarından en az 3 puan alıp iyi partiye koyun.. Bence gercek sonuc bu sekilde
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler