CHP cumhurbaşkanı adayını belirlemek için toplanıyor

CHP'de Ceyhun İrgil, Aydın Uslupehlivan, Gürsel Erol ve Aytuğ Atıcı'nın 24 Haziran seçimlerinde aday olmayacağı belirtildi. Öte yandan, CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde aday göstereceği ismi belirlemek için yarın 09.30'da toplanacağı bildirildi.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Adana Milletvekili Aydın Uslupehlivan, Tunceli Milletvekili Gürsel Erol ile Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı yeniden aday olmayacaklarını açıkladı. Gürsel Erol, "Partimiz, uzun yıllardır vekil çıkaramadağımız Elazığ'da görevlendirme yaparsa bu ilden seçime girmeye hazırım" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, önceki gün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında 24 Haziran seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bülent Tezcan, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere yönelik, herkesin CHP'nin cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağını merak ettiğine değinerek, şunları kaydetmişti:

"Cumhurbaşkanı adayımız Türkiye'de bir yeni dönemde, yeni bir başlangıç olacak. Ben burada cumhurbaşkanı adayı ismi açıklamayacağım ama bir daha aday ne zaman açıklanacak sorularını bitireceğiz. Bütün planlamamızı yaptık. Cumhurbaşkanı adayımızı cuma günü saat 10.00'da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda büyük bir buluşmayla açıklıyoruz. Hazırlıklarımıza başladık, bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz."

Tüm Türkiye'nin 4 Mayıs Cuma günü CHP'nin adayını öğreneceğini anlatan Tezcan, parti örgütlerinin heyecanla o günün hazırlığını yaptığını aktarmış ve "Kulis bilgisi aramanıza gerek kalmasın diye ne zaman açıklanacağını şimdiden duyuyoruz. Cuma gününü bekleyin. Daha erken değil, daha geç de değil. Cuma günü saat 10.00'da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda cumhurbaşkanımız açıklanacak. Türkiye için hayırlı, uğurlu olsun, güzel şeyler yaşayacağız." ifadesini kullanmıştı.

Okuyucu Yorumları 64 yorum
İNSANSIZ CUMHURBAŞKANI ADAYI :))))
@fthkrkmz_2016 zuahaha :)
CHP BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR.HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK,HER ŞEY VATAN İÇİN.
@vurucu_tim2012 bağırsaklarını fazla temizlemesin ishal olurlar mazallah
Görende sanacak tek partili dönemden sonra da millet bunları hep el üstünde tuttu çok merakla bekliyorlar adayınızı. Siz kim bu ülkede yeni başlangıç yapmak kim? Eskiden bir Mustafa Kemal Atatürk vardı sonrası abudik kubidik işte görüyoruz adamı mezarında ters takla attırıyorsunuz yazık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler