25-30 Haziran haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su haftalık burcunuzu sizler için yorumladı...

25-30 Haziran haftalık burç yorumları

KOÇ

burçlar

Sevgili Koçlar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini hesaba kattığımızda 20 Haziran itibariyle yeni projeler ve planların her yönüyle ele alınması gerekiyor. Eğer ekip halinde çalışılacaksa, kimlerle bağlantı kuracağız, bir araya geleceğiz, nasıl bir çalışma düşünülüyor, bunların üzerinde durmak lazım. Daha önce adım atılmış işler bu sürede hızlı şekilde bitirilir, eksikleri tamamlanır, tekrar bir kontrol edilir. Kişisel anlamda yeni kararlar mutlaka enine boyuna incelenir. Finansal anlamda bir desteğe ihtiyaç varsa, bunun geri ödenişi, faizi, her şeyi hesap yapılır. Sosyal çevremizde gelişmeler yaşanabilir. Eskiye ait meseleler gündeme gelebilir. Bunlara yeniden bakarız. Belki de daha önce yanlış anladığımız veya üstünde durmadığımız konuları şimdi ele alırsak, daha iyi anlamış oluruz. Yeni tanıştığımız insanlar hakkında hemen karar vermemek lazım. Öncelikle tanıyalım. Özel anlamda biri karşımıza çıkarsa bu kişinin nasıl bir sosyal çevrede yaşadığınıza dikkat edelim. Bu süreç sürpriz bazı güzellikleri içinde barındırır. Sözgelimi daha önce yardımcı olduğunuz bir kişi, desteklediğiniz bir insan, bir iyilik karşılıksız kalmaz. Bu dönemde dikkat edilecek husus, gölgeli günleri hesaba katarak, 20 Haziran başlangıç-20 Ağustos bitiş tarih aralığı olarak yorumunuzda belirtilen dikkat noktalarını göz önüne alarak hareket etmenizdir.

Sevgili Koçlar 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, hem kişisel ihtiyaçlarımızın farkında olmamız hem de dış dünya ile bağımızı güçlü tutarak sorumlu bir birey gibi davranmamız gerekiyor. Hayat bizi ister istemez büyütüyor, olgunlaştırıyor. Buna kayıtsız kalamayız. Mars gökyüzünde geriliyor. Yöneticiniz size hedef belirlemenizi, daha önce verilmiş kararları tekrar gözden geçirmemizi söylüyor. Görünen o ki, bu Dolunayda işimiz kolay değil ancak başaramayız diye bir şey yok. Şimdi ufak tüyolar vereyim. Bunlar size yardımcı olur. Sorumluluklar öncelikle kıymetli. Yaptığımız işten, attığımız adımdan emin olmamız, kendimize bir yol çizmemiz lazım. Belki çalışıyoruz belki de evde yaşamını sürdüren biriyiz. Hiç fark etmez. Duygusallık bir yere kadar. Gerçekçi olmak vaktidir. İşinizde yükselmek, eğer bir problem varsa bunu çözmek için o meşhur inisiyatif alma özelliğinizi kullanmalısınız. Canla başla çalışmalı, işimize sarılmalı, iş ortamını ciddiye almalı, hayatın bir oyun olmadığını bilmeliyiz. Maddi ve manevi anlamda çıkarlarınızı en iyi siz koruyabilirsiniz. Tabii ki hak ettiğimiz ne ise onu alacağız. Kimsenin sizi hafife almasına izin vermeyin. Ancak siz de, gerçekçi olun. Demek ki bu Dolunayda plan ve projelerimizi, hedefimizi belirleyeceğiz, neler yapabiliriz onu düşüneceğiz. İşimize önem vereceğiz. Birey olarak hem kendimize hem başkalarına olan sorumluluğumuzu unutmayacağız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcu geçişinde, hobilerinizle ilgilenebilir, aşkta ilk ve son sözü söyleyen kişi olmak istersiniz. Nasıl konuşmanız gerektiğini bilirsiniz. Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. Ancak dinlemeyi de bilmeli, her söylediğinizin kabul edilmesini beklememelisiniz. İlişkinizi veya yalnızsanız ilişki kriterlerinizi gözden geçiriniz. Bu süreçte çalışma hayatınızı aktif hale getirici, yeni işler, yeni görüşmeler gündeme gelebilir. Bu işler iletişime, el becerilerine dayalı olup gönlü hoş kılan, yenileştiren sanat veya farklı alandaki çalışmalardır. Sosyal medyayı kullanarak insanlarla birebir görüşerek işinizi lanse edebilirsiniz. Ancak bir şeye dikkat etmek gerekir ki, her sözünüz veya yaptığınız her işte dikkat şarttır. Bazen aşırı kendinden emin olmak, farkında olmadan hata yapmanıza neden olabilir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

BOĞA

burçlar

Sevgili Boğalar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. İş hayatında ekip ruhuyla hareket etmekte, herkesi kucaklayıcı bir tavır göstermekte yarar var. Hani itici, olumsuz veya inatçı davranmayalım. Bu sürede yeni plan ve projeler gündeme geldiğinde bunları iyice inceleyelim. Grup veya takım çalışması gerektiriyorsa, nasıl bir yol izlenecek, ne zamana yapılacak, sizin buradaki göreviniz nedir, bunları belirleyelim veya bilgi edinelim. Karşınıza çıkacak bir teklif veya fırsatın olur ve olmazlarına, koşullarına, getiri ve götürüsüne bir bakalım. Topluca halledilecek işlerde liderlik egosuyla hareket etmeyelim. Kendimizi de zor duruma sokacak bir karar vermeyelim. Yarım kalan işlerimizi bitirelim, yenileri dikkatli şekilde mercek altına alalım. Patronlarımızla ılımlı bir diyalog gayet iyi olur. Görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeyelim. Önceden başvurduğumuz bir işten yanıt gelebilir, bir daha görüşelim, şartlara bakalım. Sizlere tavsiyem, yukarıdaki noktaları, gölgeli günlerin başlangıcı 20 haziran ve bitişi 20 Ağustos aralığında düşünerek gözden geçirelim. Özel ilişkimizdeki gelişmelere, iş ortaklığı konularında çekişmelerden, inatlaşmalardan kaçınalım.

28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, alıştığınız çevre ve ortam dışına çıkarak büyük resme bakmanızı sağlıyor. Bu eğitimden, iş hayatına, ticaretten özel yaşantınıza kadar her alanda önem taşıyor. Satürn şu aralar geriliyor. Bu durum, mevcut çevremiz veya yaptığımız işlerden memnuniyetimizi sorgulamamızı sağlıyor. Belki başka bir yer, ülke, yenilik veya iş düşünüyoruz. Bunları akıllıca gözden geçirmemiz lazım. Mars-Kova burcunda geriliyor. İş hayatımızla ilgili kararları tekrar ele almalıyız. Hazırlanmalıyız veya ne derece doğru olur, gözden geçirmeliyiz. Tabii ki alıştığımız bir düzen var. Yıllardır bir çevrede, insanlar arasındayız. Ancak şimdi başka bir yere gitmek arzusu duyabiliriz. Bunu da çok dikkatli ele almamız lazım. Oldubittiye getirmemeliyiz. Bu Dolunay, neyi ne kadar bildiğinizi, hangi konularda tecrübeniz olduğunu size soruyor. Bir maceraya izin vermiyor. Bastığın yeri, atacağın adımı bil diyor. İlişki ve iş ortaklıkları cazip gelebilir. Hatta birileri destek sunabilir veya biz bunu talep ederiz. Ancak gerçekçi olmalı, verilen sözlerin, yaşanan ilişkinin tarafsız gözlemcisi olarak enine boyuna düşünmeliyiz. Yayıncılık, ticaret, satın alma, eğitim, çevre değişikliği, kişisel gelişim içeren her mesele bu Dolunayda önem taşıyor.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

İKİZLER

burçlar

Sevgili İkizler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, yapılacak yenilikler, yolculukları, projeleri, karşımıza çıkan fırsatları gözden geçireceğiz. Tabii ki orijinal ve sıra dışı fikirler, özgürce karar vermek, akıllıca stratejilerde bulunmak istiyorsak, fikirlerimizi, ideallerimizi mercek altına almalıyız. Çünkü bu sürede yapılacak incelemeler, geri hareket sonrasında başarılı girişimlerin anahtarıdır. Değişim yaratmak istiyorsak, bunun her türlü analizi önem taşıyor. Gizli saklı veya bilmediğimiz insanlarla, hayali projelerle yola çıkamayız. Kendi fikrimize önem verip, araştırmadan, anlamadan hareket edemeyiz. Çalışma koşulları özellikle yeni teklif ve gelişmeler olduğunda en başta önemsenmesi gereken kriterdir. Bu sağlık, iş, projeler, yenilikler anlamında şartların çok iyi gözden geçirilmesi lazım. Bu tarih öncesi verilmiş kararlar, başlanan işler, adım atılmış olanlar yeniden ele alınırsa, sorun çıkartabilecek noktalar tespit edilmiş olur. Seyahatlerde güvenli firmaları tercih edelim. Size tavsiyem gölgeli günleri de önemseyerek 20 Haziran-20 Ağustos geniş tarih aralığında yorumunuzda söz edilenlere göre hareket etmenizdir.

Sevgili İkizler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, geleceğin güvence altına alınması yönünde sadece kendinizi değil, başkalarına karşı sorumluluğunuzu da hatırlatıyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn geriliyor. Bu gösteriyor ki, parasal konular şakaya gelmez. Bir hayli ciddiyetle bakmam lazım. Sözgelimi krediler, yasal konular, eşin parası veya başlarından beklentimiz olan şeylerde yavaşlama ve test sürecindeyiz. Öyle aklımıza estiği gibi, içimizden geldiği gibi harcamalar yapamayız. Risk alamayız. Birilerine güvenip yola çıkamayız. Mars-Kova burcunda aynı Satürn gibi geri hareketini sürdürüyor. Macera hevesimizi yükseltiyor. Kaçıp gitmek arzusu, bir yerlerde yaşamak özlemi, değişim, yenilik ve dış dünya ilgimizi fazlasıyla çekiyor. Ancak, hangi şartlarda bunu yapacağız. Kime güveneceğiz. Nereden ne alabiliriz. Kimler yardımcı olur. Başkalarına bağımlı bir planlama yanlış olur. Oysaki hedefimiz eğer bu ise, ancak kendimize güvenebiliriz. Bu Dolunayda böyle bir radikal karar üzerinde çok iyi analiz etmek gerekir. Sözgelimi çalışmak için, başka bir yere gitmek fikri güzel ama ne denli sağlam ve garantili. Buna bakmak lazım. Kredi çekmek iyidir tabii ki ancak ne ödeyeceğiz, faizler ne durumda. Artı ve eksileriyle bir şeyleri ele almadan yola çıkamayız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, sizin gibi konuşma ustalarının ilgi uyandırmanızda gayet olumludur. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

YENGEÇ

burçlar

Sevgili Yengeçler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini de içine alırsak, 20 Haziran-20 Ağustos gibi düşünmemiz lazım. Nelere dikkat etmeliyiz, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle, bu tarih öncesi karar verilmiş her türlü finansal meselede bir gecikme, şartlara baktığımızda istediğimiz gibi olmaması, yavaşlama görülebilir. Olumsuz bakmayalım. Yerli yerine oturmamış, henüz şartlar kıvama gelmemiş hatta bir yanıyla hayrımıza bile olabilir. Bankalarla ilgili tüm işlerimiz, vergilerimiz, başkalarından taleplerimiz, bir kayıp veya ayrılık nedeniyle miras veya hukuki mevzularımızın bir daha gözden geçirilmesi yararlı olacaktır. Endişe ve kaygıya gerek yok. Tedbirli gitmek, acele edip yanlış karar vermekten daha iyidir. Ayrıca iş hayatı, çocuklarımızla ilgili konular, doğum-hamilelik-önemli operasyonların bilinçli şekilde ele alınarak, tabii sağlığımızı ilgilendiriyorsa acilse geciktirilmemesinde yarar var.

Sevgili Yengeçler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunayda, kişisel arzu ve isteklerinizin karşılanması kadar, ilişkinizin hayatınızdaki önemi ve sorumluluğu da kıymet taşıyor. Karşıt burcunuzda gerileyen Satürn, bu Dolunayda bize, ilişki kararlarının dikkatli bir şekilde ele alınması gerektiğini söylüyor. Ciddi ve sorumluluk alabilen kişilere yönelmeliyiz. Eğer evliysek, eşimizin sorumluluk konusunda bilinçli olması gerekir. Çocuklarımızın geleceği veya çocuk sahibi olmakla ilgili konuların ortaklaşa gözden geçirilmesi lazım. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu gösteriyor ki, maddi konuların, birilerinden aldığınız desteğin, harcamaların, yatırımları, davaların, kredilerin geriye dönük şekilde hesabının yapıldığı dönemdeyiz. Şuradan şu gelir, buradan bu gelir diye hesap ediyorsak, o hesap yanlış olabilir. Nerelere para harcıyoruz, kimlerle ilişkimiz var, aramızdaki finansal sorunları nasıl çözüyoruz, borçlarımız ve alacaklarımızı belli bir plan ve sorumluluk çerçevesinde yapıyor muyuz, bütün bunlar çok önemli. Eğer evlilik düşünüyorsak, partnerimizin geliri ne durumda, birlikte yol alabilecek kadar ciddi düşünen biriyle mi beraberiz, bunlara da bakmak gerekecek. Bu Dolunay, sorumsuz davranan bir partnerle yaşanacak sıkıntıları işaret edebilir veya biz eğer bu sorumluluğa sahip değilsek, partnerimiz bizi uyarabilir.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

ASLAN

burçlar

Sevgili Aslanlar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini de içine alırsak, 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında düşünmemiz yararlıdır. Bu süreçte eşimiz, sevgilimiz veya bizim için önemi olan kişilerle ilişkimizde bir şeyler bizi düşündürmeye başlar. Aynı şekilde karşımıza çıkan kişiler de bizi içten içe gözlemleyebilir. İlişkinin niteliğine göre, problem varsa her iki tarafın da sabırsız yaklaşımları, inatçılık, ben haklıyım tarzında çözüm dışı tavırları sorun çıkartır. Oysaki bir daha duruma baksak, biraz daha sakince yaklaşsak, bunların hepsi çözülebilir. Bu dönemde yeni biriyle tanışanlar tabii ki, önce bu kişiyi tanımalılar. Negatif veya pozitif hızlı şekilde bir kanıya varmak sonrasında yaşanacak bir değişiklikte pişmanlık duymamıza neden olur. Burada önemli olan, çiftlerin birbirleriyle konuşmaları, pürüzleri ortaklaşa gözden geçirmeleri, geri hareket bittiğinde gelişmeler çerçevesinde son kararı vermeleridir. Aceleye gerek yok. Evlilik, iş ortaklığı, boşanmalarda veya mahkeme, sözleşmeye dayalı hayati konularda şöyle bir şartlara bakılmasıdır. Karşınıza çok eski bir sevgili çıkabilir. Bitti dediğiniz bir evlilik yeniden canlanabilir. Böyle durumlarda da lütfen aceleyle bir geri dönüş yapmayalım. Düşünelim, her yönüyle inceleyelim.

Sevgili Aslanlar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duygusal yanlarınızı, güvence arzunuzu işaret ettiği gibi, başkalarına karşı sorumluluğunuzu, işlerinizi düzgün ve disiplinli şekilde ele almak gerektiğini işaret ediyor. Dolunayın yöneticisi Satürn geriliyor. Bu gösteriyor ki, sağılımız, çalışma şartlarımız ve günlük hayatımızda sorumluluklarımız bir hayli önemli taşıyor. Bunlar zaman zaman bizi yoruyor, zorluyor. Bunlara bir bakacağız. Bizden kaynaklanan bir durum mu, sözgelimi çalışmak istememek, sağlık nedeniyle verimli olamamak gibi. Bir başka durum, uzun zamandır çaba verdiğimiz ve sorumluluk aldığımız işlerin bitirilmesi zorunluluğudur. Bu daha sonra sizin yükselmenizi sağlayacaktır. Sabırlı olmanız gerekebilir. Belki siz, aylar önce yeni bir işe girdiniz ve alışma dönemindesiniz. Bunun zorluğunu yaşıyorsunuz. Böyle bir durumdaysanız, lütfen kendinizi de ihmal etmeyiniz. Sorumluluklar gereklidir ancak kendinizi perişan edecek kadar değil. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu durum, evlilik-boşanma veya ilişki konularında değişimlerin ve yenilikleri işaretçisidir. Fakat bunların tam olarak yerine oturması, doğru bir kararın verilmesi Eylül ortasını bulabilir. Aceleye getiremeyiz. Finansal konularda evinizin ihtiyaçları, alış-satış gibi konularda tabii ki dikkatlice hesabımızı yapmalıyız. Çıkarlarımızı korumalıyız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak istersiniz. İnsanları etkilemenin kolay olduğu bir dönemdir. El becerilerinizi sergileyebilir, yaratıcı tarzda düşünürsünüz. Ancak iş ilişkilerinde hassasiyetiniz yüksektir. Huzursuzluklar, ortamda bulunan kişilerin tuhaf hareketleri, yoğunluk canınızı sıkar. Kendinizi güvende hissetmezsiniz. Kafanıza bir şeyleri takarsınız sonra da bunu büyütürsünüz. Benim tavsiyem izninizi bu zaman denk getirip, dinlenmenizdir. Yoksa verimli çalışmak zor olur. Bu dönem, kazanç anlamında işlere yönelmenizi sağlar. Bazıları yaz sezonu için belli bir süreliğine ek iş yapabilir veya bu türden işlere yönelebilirsiniz. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

BAŞAK

burçlar

Sevgili Başaklar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ben bu tarih aralığını, gölgeli günleri de içine katarak 20 Haziran-20 Ağustos olarak düşünmenizi isterim. Nelere dikkat edelim, neler yaşanabilir bunları birlikte ele alalım. Öncelikle, sağlıkla ilgili acil olan her türlü operasyonun doktorunuzu danışılmasında yarar var. Beklemeye gelmeyen durumlar olursa, Mars geri gidiyor diye beklemeyelim. Çalışma ortamında bir değişiklik, bir ön hazırlık, bir gelişme olursa sabırlı, dikkatli şekilde önemli işlerimize ağırlık verelim. Bu tarih öncesi işe başlamışsak, alışma dönemi olarak görelim. Şartları, ortamı, birlikte çalıştığımız insanları gözlemleyelim. Aceleci olmayalım. İşlerimizi düzenlemeye, yanlışlarımızı gidermeye, önceden verilmiş kararları, başlanan işleri bitirmeye çalışalım. Yeni bir fırsatla karşılaşırsak, sağlamcı olalım. Hemen okey demeyelim. Güzel görünür ama sonrasında bir şeyler değişir. Biz dikkatli olalım, zaman isteyelim. Finansal haklarımızı, sigortamızı önemseyelim. Birileriyle ekip çalışması yapacaksak, ekip içindeki insanlarla görüşelim. Kimdir, nasıl bir plan yapılacak, nasıl bir yol izlenecek mutlaka gözden geçirelim.

Sevgili Başaklar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, dış dünyada aradığımız güvence, başkalarıyla kurulan bağlantılar, paylaşımların niteliği ciddileşiyor ve bizi sorumluluk almaya çağırıyor. Alıştığımız kişiler, aşina olduğumuz ortamlar kadar, çocuklarımız varsa onların yaşamı, çocuk sahibi olmak istiyorsak hayatımıza ne gibi etkileri olur bunları önemsiyoruz. Aşkta daha ciddiyiz ve gelir geçer değil uzun vadeli beraberliği önemsiyoruz. Bu Dolunayda duruma böyle bakıyoruz artık. Satürn şu aralar geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil Eylül ayına kadar sorumluluklar kendini bir hayli hissettiriyor. Belki de anne veya baba oluyoruz. Bunun ciddiyeti üzerimizde etkili. Belki de yavrumuz doğdu onunla yakından ilgileniyor ve biz dışarıdan ziyade içe yöneliyoruz. Her türlü işimize, görevimize disiplinli şekilde sarılıyoruz. Mars şu aralar Kova burcunda geriliyor. Çalışma hayatımızla ilgili değişiklik, yenilik ve konuların bir müddet yavaşlaması size zaman kazandırabilir, eksikleri görmenizi sağlar. Eylül ortası değişimler yerine oturmaya başlar. Bizler görülüyor ki bu Dolunayda, karşımıza çıkan tekliflere, kişilere ve şartlara ciddiyetle bakacağız ve bunları başardığımızda olumlu adımlar atabileceğiz. Şimdi önümüze bakmak, olgunlaşmak, hayatımız için gerekenleri saptamak ve bunun bize kazandıracağı olumlu geri dönüşlere güvenmek. İşte bu inanç ve azim önce kendinizin sonra başkalarının gözünde size saygınlık kazandırır.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda ilerleyecek. İşlerimiz üzerine odaklanırız. Sözgelimi bir sergi, oyun, yarışma, sınav, senaryo, sanatsal ve mistik faaliyetler gibi. Yaptığınız işe odaklanınız. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Bu süreç, yeni bir yol tespit etmek yönünde düşünme sürecidir. Dinlenirsiniz, biraz kendinizle baş başa kalırsınız, toparlanırsınız. Biraz başınızı dinlenmek amaçlı yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

TERAZİ

burçlar

Sevgili Teraziler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ancak ben gölgeli günleri de hesaba katarak, bu süreci 20 Haziran-20 Ağustos olarak düşünmenizi istiyorum. Bu dönemde, çok hızlı karar vermeye ve hemen uygulamaya açığız. İçimizdeki dürtüler bizi bu şekilde itekleyebilir. Fakat henüz yeni tanıştığımız biri veya henüz dahil olduğumuz bir grupta, öyle alelacele kararlar vermek, uygulamak, tanımadan etmeden iyidir veya yaramaz demek yanlış olur. Burada önemli olan karşımıza çıkan kişiyi gözlemlemektir. Zaman faktörünü önemseyiniz. Eski bir sevgili, yeniden bir dönüş yapabilir. Hatalı olduğunu, tekrar bir araya gelmek istediğini söyleyebilir. Biz yine, üzerinde düşüneceğiz. Zaman isteyeceğiz. Kendi doğamıza uygun hareket etmeye açık olsak da, bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, inat ettiğimiz bir şeyden pişmanlık duyarız. Tamamen olumlu karşıladığımız hevesle atladığımız bir meseleden sıkılabiliriz. Bunları göz önüne alınız. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak, bir doktora görünmek, kontrol yaptırmak faydalıdır. Çocuklarımızla ilgili mevzuları tekrar ele almakta yarar var. Bir projemiz varsa, bunun üzerinde düşünelim. Özgürce karar vermeye ne kadar hazır olsak da, eğer birilerinin fikrini almamız gerekiyorsa, bundan kaçınmayalım. Uzun zamandır devam eden problemlerimizin nedenleri üzerinde gerçekçi düşünelim. Bu bize geri hareket sonrası başarılı karar vermemizde gayet yararlı olacaktır.

Sevgili Teraziler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, sadece dış dünyada kendimizi güvende hissetmenin, garanti aramanın yanı sıra, ailemize ve bizzat geleceğimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Sorumluluklarımız kendimize ve diğerlerine karşı etkilidir. Bunu unutamayız. Şu sıralarda Satürn geriliyor. Sadece bu Dolunayda değil, Eylül başına kadar aile hayatımız, evimiz, geleceğimizle ilgili konuların ciddiyetle ele alındığı ve buna göre kararların alındığı süreçteyiz. Evet dış dünyada çabalıyoruz ama kişisel anlamda bize ait olanın da farkındayız. Yükümlülüklerimizi yerine getirirken, ayaklarımızın sağlam yerine bastığını bilmek özsaygımızı perçinliyor, sağlamlaştırıyor. Yatırım düşünüyorsak, bunun garantisi, geri dönüşü, güvencesi bizim için önemli. Belki evimizi yeniliyoruz. Restorasyon söz konusu. Bu bizim geleceğimiz için garanti olabilir. O zaman sabırlı olacağız. Mars şu aralar geriliyor. Bu Dolunayda aşk ve çocuklarımızla ilgili yeniliklerin de gözden geçirilmesi iyi olacak. Karşımıza çıkan kişiye, geçmişte yaşanan ilişkiye, şimdi tekrar karşılaştığımız duruma gerçekçi bakmalıyız. Üstümüzde baskı kurulmasına, aynı hataları yine yaşamaya tahammülümüz yok, olmamalı da. Demek oluyor ki, bizler bu Dolunayda yaş tahtaya ayak basmamalıyız, hiçbir şeyi aceleye getirmemeli, aşırı hassasiyet veya olumsuz bir bakış açısıyla yaşamı ele almamalıyız. Evimiz, ailemiz, aşk hayatımız, paramız bütün bunlarla ilgileneceğiz. Doğru tespitleri bilinçli gözden geçireceğiz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, hem kendinizden emin konuşursunuz hem fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

AKREP

burçlar

Sevgili Akrepler 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında düşünmenizi tavsiye ediyorum. Nelere dikkat etmek gerekiyor, birlikte gözden geçirelim. Satın almak veya kiralamak yoluyla ev değişikliğinde bulunulacaksa, ben tüm şartları, durumu gözden geçirmenizde yarar görüyorum. Evin içinde yapılacak yeni değişiklik, bakım, onarım gibi konular eğer daha önce verilmişse, uygulanmasında sorun yoktur. Ancak fikir değiştirerek, farklı bir konsept uygulama yanlış olabilir. Sonrasında keşke dememek için bir daha düşünelim. Evlenmek, boşanmak gibi hayati kararların bir kez daha ele alınmasında yarar var. Gençler, ailenizden ayrılmak, yeni bir yerde yaşamak istiyorsanız, mali gücünüzü ve şartlarınızı tekrar gözden geçiriniz. Ofis açmak, kiralamak, satın almak gibi konuların da mutlaka yeniden ele alınmasında yarar var. Önemli olan bir diğer nokta, gerileme döneminde herkesin kendi planını, eylem tarzını başkalarına diretmesi mümkündür. Fakat ekip, takım, ailevi dayanışmanın kıymeti tartışılmazdır. İçimizden gelen bir dürtüyle, her şeyi anında halletmek isteği yoğun olacaktır. Fakat biz enine boyuna ve her yönüyle incelememiz gerekiyor. Ne olur ne olmaz deme vaktimizdir. Ülkeniz, bastığınız toprak, yetiştiğiniz aile gibi kutsal değerleriniz söz konusu olduğunda, bunlardan kopmanıza neden olacak durumları hızlıca değil, her yönüyle inceleyerek gözden geçirmek faydalıdır.

Sevgili Akrepler, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, eğitimden iş hayatına kadar her alanda aradığımız güven ve garantinin kişisel gelişimimiz için önemini vurgularken, ne kadar doğru bir yoldayız, neler eksik ve nelere önem vermek gerekiyor. Bunları bize hatırlatacak. Şu sıralarda Satürn geriliyor. Bu Dolunayın yöneticisi olarak bizi hizaya çekiyor. Özellikle yakın çevremizle bağımızı, büyüklerimizle iletişimi, insanlarla paylaşımı, işimizi, eğitim hayatımızı ve girişimleri ciddiyetle ele almamız gerekiyor. Eylül ayına kadar durum bu. Sonrasında ilerlemek ve hakikaten sağlam bir karar vermek, çalışmamızın karşılığını görmek mümkün olacak. Belki şimdi dışarıda güven arıyoruz veya gelişim için farklı şehir, ülke beklentisi içindeyiz. Bunlarla ilgili evrak, belge, düzenleme, hazırlık, alışma, temel atma gibi konuların göz ardı edilmeden bilinçli şekilde ele alınması gerekiyor. Yakınlarımız bize destek verecektir. Bu Dolunay aslında neyi istediğimizin, ne gibi eksiklerimiz olduğunun ve adım attığımız işlerin derlenip toparlanması adına gayet olumludur. Sadece fazladan ciddiyet ve duyarlılık yaşatıyor. Bunu biliyorsak, doğal karşılamalıyız. Mars-Kova burcunda Eylül ortasına kadar geriliyor. Bizim de evimiz, ailemiz, yerleşim yerimizle alakalı düşündüğümüz yenilikleri daha dikkatli ele almamız gerekiyor. Zaten bir şeyler değişiyor bunu hissediyoruz. Evden ayrılmak, yeni bir yere taşınmak, özel bir iş kurmak, aile olmak gibi. Onlar da zamanla yerine oturacak, merak etmeyiniz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, iş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. Akıllı olan kazanır diyelim. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. Ancak şunu da ekleyeyim. Konuşmak kadar dinlemeyi bilmek de faydalıdır. Özel ilişkilerde, her iki kişi de, yaşamsal hedefleri anlamında ortak mı düşünüyorlar. Bu soru çok önemli. Ayrıca mali konularda da bu geçişin önemi var. Başkalarına bağımlı olmak yerine, kendi gücünüzle ayakta durmanız gerekiyor. Hedef belirlemeniz veya belirlenmiş bir hedefiniz varsa, buna ulaşmak için cesur olmalısınız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

YAY

burçlar

Sevgili Yaylar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki gölgeli günleri hesaba katarsak, 20 Haziran-20 Ağustos aralığında düşünmeliyiz. Bu süreç, öncelikle yenilik olarak düşündüğümüz başta çevre değişikliği, eğitim, girişim, seyahatler, plan ve projeler, ekip çalışmaları, yakınlarımızla alakalı konularda dikkatli bir inceleme ve gözden geçirme anlamı taşıyor. Karar vermeden önce her yönüyle analiz yapmak gerekir. Evet sabırsızız ancak en iyi adımı atmak, uygulamak istiyorsak, sabır göstermeliyiz. Yakın çevremizle ilişkimizde, aşk hayatımızla ilgili özellikle yeni bir gelişme olduğunda üzerinde düşünelim. Kısıtlanma, engellenme, baskı gibi faktörler üzerimizde etkili olabilir. Bizim kararlarımız dış etkenler nedeniyle farklı bir yöne kayabilir. Bu bizi tepkisel davranmaya itebilir. Ancak sakin olursak, geri hareket sonrası gelişmeler farklı bir hal alabilir. Aynı şekilde karşımıza çıkan bir olanak, fırsat veya gelişme çok umut verici de gözükebilir. Fakat göründüğü gibi olmayabilir. Onun için lütfen enine boyuna düşünelim. Seyahatlerde güvenli araçları kullanalım, hız yapmayalım, yapanları uyaralım. Tepkisel ve düşünmeden davranan kişileri uyaralım. Her türlü evrakımızı iyi saklayalım.

Sevgili Yaylar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, finansal güvencenin ve geleceğin garanti altına alınmasının önemini vurguluyor. Şimdi ciddi yatırımlara yönelmek ve hayatın bin türlü hali var diyerek paramızın kıymetini bileceğiz. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geri hareketini sürdürecek. Parayı daha fazla önemsememize, daha dikkatli hareket etmemizi sağlayacak. Ek kazanç yolları aramak, borçlarımız varsa bunları kapatmak ve gereksiz harcamalardan kaçınmak lazım. Bu Dolunay bir sıkışıklığın işaretçisi olduğu gibi, kişinin bütçesine göre hareket etme iradesini kazanmada yararlıdır. Bir test gibi düşünebiliriz. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu Dolunayda, çevremize karşı biraz tavırlı olabiliriz. Bildiğimizin doğru olduğunu düşünüp, yanlış kararlar vermemek lazım. Aksine bilmediklerimizi öğrenmek, nasıl bir çevrede yaşıyoruz bir bakmak görmek, para-eğitim-iş-yakınlarımızla ilgili girişimlerimizi planlamak, önceden karar verilmiş işleri tekrar incelemek faydalıdır. Böylece Dolunayda güvence ve garanti arayan, maddi açıdan rahatlamak isteyen sizler, Eylül ortası yeni bir işe, projeye, çalışmaya adım atarak kazançlı çıkabilirsiniz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasındaki Merkür-Aslan burcu geçişi, iletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

OĞLAK

burçlar

Sevgili Oğlaklar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Gölgeli günleri de hesaba katınca, bu tarih aralığını 20 Haziran-20 Ağustos olarak görmeliyiz. Sizler, maddi konularda özellikle, evinizin ihtiyaçlarını almada, bir yere taşınmada, satın almada, bir değişiklik düşündüğünüzde, bütçenizin şartlarına göre hareket etmelisiniz. Alacağınıza göre ayarlarsınız ancak gecikme olabilir. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Ekonomik hareket etmek gerekirken, gördüğümüzü alırsak sonrasında aynı ürünü daha ucuz bir fiyatla buluruz. Bunlar önemli. Arkadaşımıza borç vermek, çocukların harcamaları, tatil masrafları bunlar üzerinde hesap kitap yapalım. Kararlarınızda bilirim, oldukça ileri görüşlüsünüz. Ancak gerileme döneminde insan dürtüsel olarak harcama refleksi gösterir, dikkat edelim. Bu süreçte bazen de, daha önce gördüğümüz ancak pahalı diye vazgeçtiğimiz bir ürünün fiyatı düşebilir. Gezip görmek bir daha bakmak yararlıdır. Acil nakit ihtiyacı doğabilir. Kredi kartlarına yüklenmeyelim. Daha önce verdiğiniz bir borcu şimdi tekrar isteyiniz. Ödemeniz gereken borçlarınızı ihmal etmeyiniz. Kefille bir şey almayınız veya kefil olmayınız. Yatırım düşünüyorsanız, mutlaka uzman kişilere danışınız.

Sevgili Oğlaklar, 28 Haziran saat 07:53 burcunuzda oluşacak Dolunay, sadece başkalarını koruma ve kollama, onların güvencesini önemseme dışında, bizim de kendimize karşı sorumluluklarımız olduğunu vurguluyor. Sizi biraz ciddileştirebilir, önemli konuları gözden geçirmenizi sağlayabilir. Satürn, bu Dolunayın yöneticisi olarak burcunuzda geriliyor. Eylül ayına kadar sağlamlaştırma, görev ve sorumluluklar bir hayli etkili olacak. Ancak sizin gelişiminizde çok hayırlara vesiledir. Hedef bilinci, sabır, konsantrasyon, kararlılık ve azim Satürn gerilerken bir hayli yoğundur. Bu Dolunayda size ayak bağı olan, yoran, yük teşkil eden kişi ve durumları kendi içinizde gözden geçireceksiniz. Bu bir ilişki, bir büyüğünüz, bir iş ortaklığı da olabilir. Sağlam olan kalır, gitmesi gereken gider. Ancak şunu söyleyeyim, Satürn kendi burç mensuplarını dar patikalardan geniş yollara geçirmeyi de bilir. 29 sene sonra burcunuzu ziyaret etmesi boşuna değildir. Çabalarınız karşılıksız kalmayacaktır. Mars bu Dolunayda Kova burcunda geriliyor. Maddi konularda ek kazanç fırsatları ve farklı projeler aracılığıyla para kazanma hedefinizi içten içe yükseltiyor. Daha önce başlanmış, üzerinde düşünülmüş, adım atılmış işler tekrar gözden geçiriliyor. Yepyeni planlar ise, Eylül ortasına kadar ele alınıyor. Bekliyoruz, gözlemliyoruz, eskiye ait olan sorunları çözüyoruz.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

KOVA

kova

Sevgili Kovalar 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars, burcunuzda geriliyor. Gölgeli günleriyle birlikte 20 Haziran-20 Ağustos tarih aralığında mücadele gücünüz içe yönelik tarzda çalışabilir. Hani dışarıda uygulamaya dökmek yerine, kendi içinizde gözden geçirmek mümkündür. Bu sizin için, hayati karar vermeden önce aslında gayet olumludur. Hızlı gidip, uygulayıp, sonra pişman olacağımıza, bekleyip görmek pekala faydalıdır. Kendinizle ilgili dış görünüş anlamında yapılacak yeniliklerde bir daha düşününüz. Çünkü sonrasında beğenmeme veya tekrarlama riskiniz var. Sağlığınıza özen gösteriniz. Kontrollerinizi yaptırınız. Bir iş girişiminde, toplantı veya görüşmelerde, başlangıç anlamı taşıyan plan ve projelerde temkinli olmak, enine boyuna incelemek yararlıdır. Daha önceden adım atılmışsa şimdiki yavaşlama, gecikme veya problemler, aslında durumu daha iyi görmeniz, eksikleri tespit etmeniz yönünde faydalıdır. Benim tavsiyem karar değişikliği gerektiren bir durum olursa, yine de varabileceği sonucu önemseyelim. Bugün uygundur, yarın sorun çıkartabilir. Ekip çalışmaları kıymetlidir. Yaptığınızdan emin olmadığınız bir konuda lütfen danışınız. Nasıl göründüğünüz tabii ki önemlidir. Ancak sürekli bir şeyleri takıntı haline getirmeyin. İnsanları hemen ilk görüşte yargılamayın. Göründükleri gibi olmayabilirler.

Sevgili Kovalar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, birileri için kendimizden vazgeçmemiz, onlara destek ve hassasiyetle yaklaşmamız kadar, sorumlulukların bazen bizi yorabileceğini, bizim de kendimize önem vermemiz gerektiğini vurguluyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geriliyor. Bu gösteriyor ki, kendi içimize kapanma, korku ve kaygılarımıza mazeret bulma halindeyiz. Bu oldukça yanlıştır. Bilakis kendimizi motive etmek, hayatımızdaki gereksiz şeyleri tespit etmek, hatalarımızla yüzleşmek vaktidir. Bu bizi arındırır ve rahatlatır. Ayrıca vesveseden kurtarır. Benim tavsiyem bu Dolunayda enerjinizi boş yere engellemeyin. İşinizi gücünüzü sorumluluklarınızı ihmal etmeyin. Neler yapmalı, bilgi ve tecrübemizi nasıl geliştirmeli, nasıl bir iş düşünmeli ve ilerlemeli, bunlara bakmalıyız. Mars burcunuzda Eylül ortasına kadar gerileyecek. Tabii ki yepyeni projeler, keskin değişiklikler vakti değil. Ancak daha önce adım atılmış, düşünülmüş, her yönüyle gözden geçirilmiş işleri yürürlüğe koyabiliriz. Mars geri hareketi sizi biraz beklemeye, gözlemde bulunmaya çağırıyor. Keşfetmeye çalışın, bilginizi, hedefinizi, sosyal ilişkilerinizi projelerinizi geliştirin. Yarım kalan işlerinizi bitirin. Trendleri takip edin. Bu durumu hayattan alınmış bir ek süre gibi düşünün. Göreceksiniz o kadar ilginç tespitlerde bulunacaksınız ki, daha önce farkına bile varmadığınız, bilmediğiniz birçok değişimin tanığı olacaksınız.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

BALIK

burçlar

Sevgili Balıklar, 27 Haziran saat:00:04-13 Ağustos saat:05:14 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda gerileyecek. Ancak biz gölgeli günleri de hesaba katarak düşünelim. 20 Haziran-20 Ağustos arasında, maddi alışverişlere dikkat edelim. Tanımadığımız insanlara sırlarımızı vermeyelim. Bizi kısıtlayan, baskı altına alan, zorlayan durumları ve bunlar karşısında ne yapmamız gerektiğini gözden geçirelim. Geri hareketin etkili olduğu konu ve alanda, genelde bir teslimiyet, gerçek dışılık, içimizdeki korku ve kaygılara yenik düşmek, kendimizi hafife alıp pes etmek gibi sonuçlar doğurur. Oysaki asıl şimdi yeniden tüm kararların gözden geçirilip, gerçekçi bir şekilde analiz yapılması gereken vakittir. Hazırlıktır, yeniden bakmak vaktidir. Bunu yaparsak yanlış hesaptan geri dönmüş oluruz. Kim dost kim düşman seçeriz. Yolculuklarda özellikle hırsızlığa, topluca yapılan eylemlerde can güvenliğimize önem verelim. Aklımıza estiği gibi, şartlara, ortama göre davranmayı bilelim. Baskılara boyun eğmeyeceğiz. Ancak zarar verici seçimlerde de bulunmamalıyız. Bir keşif zamanı gibi düşünelim. Plan ve projelerimizi yeniden ele alalım. Önceden verilmiş kararları gözden geçirelim. Bir şeyler tasarlamak, hobilerimize ağırlık vermek, sağlık kontrollerimizi yaptırmakta yarar var.

Sevgili Balıklar, 28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, alıştığımız düzen ve aşina olduğumuz ortamların güven duygusunu bir kenarda tutup, dış dünyanın farklı yüzüyle tanışacak, tecrübe edinecek ve kendimizi test edeceğiz. Bu belki bize kolay gelmeyecek ancak kendi kabuğumuz içinde yaşamak bizi ne kadar geliştirebilir ki? Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Oğlak burcunda geriliyor. Bu durum sosyal ilişkilerin, ciddi hedeflerin, plan ve projelerin hazırlık aşaması olabilir. Hatta daha önce başlanmış, düşünülmüş, yürürlüğe konmuş işlerin tekrar gözden geçirilmesi anlamı taşır. Bizi olgunlaştırır, bilgeleştirir ve sağlam adımların atılmasında ön ayak olur. Eylül ayına kadar zamanınız var. Belki bir grup liderliği, belki bir projenin yöneticisi, bir işin kurucusu olabilirsiniz. İnsanlar sizden çok şey beklerler. Hatta kolay kolay beğenmezler de. Ama olsun, siz neyi ne kadar istediğinizi, ne kadar sabırlı ve kararlı olduğunuzu göstermelisiniz. Mars-Kova burcunda geriliyor. O da aynı Satürn gibi sizi geçmiş ve bugünle ilgili konularda test ediyor. Dostluklar, kişisel gelişim, psikolojik ve ruhsal sağlığınız, idealleriniz, ilişkileriniz süzgeçten geçiyor. Yararlı olan ve size gerekli olan ne varsa kalıyor, zaman alan, yoran, üzen, engelleyen kişi ve durumlar geride bırakılıyor. Bu Dolunay, ciddiyetin, güven arayışının, kendinize ve geleceğinize ne kadar önem verdiğinizin göstergesi olacak. Buna açık olanlar kazanacak, diğerleri aynı yerde saymaya devam edecek.

29 Haziran saat:08:16-26 Temmuz saat:08:02 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bilhassa çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Bu dönem, ailevi, ilişkiniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak gözden geçirmelerin, düzenlemelerin, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzun işaretçisidir. İşimizden memnun muyuz? Çalışma ortamında konum olarak lider bir pozisyonda mıyız? İşimizi severek mi yapıyoruz? Serbest mi yoksa birinin emri altında mı çalışmaktayız? Hangi durum olursa olsun, burada asıl nokta, verimli bir işe sahip miyiz sorusuna cevap vermek. Yetkin miyiz değil miyiz? Bütün bunlara bir bakmalıyız. Bir de sağlıklı mıyız? Ne gibi şikayetlerimiz var? Bunları da ele almalıyız. Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler