HABER

25 tane Maradona seçsem, yine eleştirilirim

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 7 Ekim Cumartesi günü deplasmanda Macaristan ile yapacakları maçta Türkiye'nin favori olduğunu söyledi.

Terim, Türkiye'nin bu maçta favori olmak zorunda olduğunu vurgulayarak, "Kazanmaktan başka da bir amacımız yok" dedi. Macaristan maçını seyircili oynayacaklarını hatırlatan Terim, "Türk takımlarının yanında seyirci olduğu zaman mükemmel bir avantaj oluyor" diye konuştu.

Macaristan'ın eski ekol günlerine kavuşmak istediğini söyleyen Terim, "İlk maçı kaybettiler, ancak hiçbir zaman kolay olmayacak. Moldova ile seyircisiz oynayacağız. Moldova ile yaptığımız maçlar çok kolay geçmemiştir. Kayıp yaşamadan cezamızı bitirmek istiyoruz" diye konuştu. Terim, bir soru üzerine, iki maçta 6 puan almayı hedeflediklerini ama futbolda hep arzuların yerine gelmediğini ifade etti.

Toplantıda Hakan Şükür'ün seçmesinin nedeninin sorulması üzerine sinirlenen Terim, "Çok kibar değil sorunuz. Ben de senin tarzında cevap vereyim. Milli takım hocasına öyle soru sorulmaz. Amigo gibi soru sorma hakkına sahip misiniz? Adnan Polat'ın Hakan için "Milli takımda oynar, oynamaz" dediğini duymadım. Polat teknik bir adam değil, Adnan Polat'ın ne dediği sizi ilgilendirir, beni ilgilendirmez. Alacağım oyuncular da beni ilgilendirir. Ben milli takımda Hakan'ı hiç formsuz görmedim. İnandığım için alıyorum" dedi.

Terim, ligde oynanan kötü futbolun kendisini endişelendirmediğini ifade etti.Terim, kadro seçimiyle ilgili her zaman eleştiri olabileceğini belirterek, "Milli takıma 25 tane Maradona seçsem, yine eleştirilirim" dedi.Milli Takım'a 1990'da başladığında bu sorulara muhatap olduğunu kaydeden Terim, "21. yüzyılda hala 'Ahmet niye var, Mehmet niye yok' deniyor. Bu Türk futbolunu bir yere götürmez. Bir daha böyle sorulara cevap vermeyeceğim" dedi.

Terim, Trabzonsporlu Gökdeniz'i form durumu iyi olduğu için tekrar milli takıma aldığını söyledi. Terim, Macaristan ve Moldova maçlarında, takımlarında oynayan oyuncuları tercih edeceğini söyledi.Terim, sorular üzerine, Hakan Balta, Caner, Uğur İnceman gibi oyuncuların geniş kadrolarında bulunduğunu söyledi. Terim, Malik Fathi'nin kendisinin Alman milli takımında oynamak istediğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön