HABER

25 yıllık şoför Fatma artık otobüste direksiyon başında!

25 yıldır taksi ve minibüs şoförlüğü yapan 1 çocuk annesi 51 yaşındaki Fatma Işık, artık belediye otobüs şoförlüğüne başladı. 2 kadın belediye otobüs şoförünün olduğu Kırşehir'de yaşayan Işık, kentte kadın şoför olmasının kendisi için büyük gurur olduğunu söyledi.

25 yıllık şoför Fatma artık otobüste direksiyon başında!

Kırşehir'de yaşayan Fatma Işık, uzun yıllar taksi ve minibüs şoförlüğü yaptıktan sonra belediyenin toplu taşıma otobüslerine şoför alımı yaptığını duyunca başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edilen Işık, 5 ay önce belediye otobüsü kullanmaya başladı. Kentin 2 kadın otobüs şoföründen biri olan Işık, görenlerin de dikkatini çekiyor. Her gün yüzlerce kişiyi taşıyan Işık, ev ekonomisine de katkı sağlıyor.

25-yillik-sofor-fatma-simdi-de-belediye-otobusu-kullaniyor_6699_dhaphoto5

Evli ve 1 çocuk annesi Işık, şoförlüğü çok sevdiğini belirterek, "Yaklaşık 5 ay önce otobüs şoförlüğüne başladım. Onun dışında 25 yıldır şoförüm. Taksi ve minibüs tarzı araçlar kullandım. Şoförlüğü çok seviyorum. 'Kadının yapabileceği en güzel meslek öğretmenlik' derler. Bana göre öğretmenlikten sonra en güzel meslek şoförlük gelir. Bu işi yaptığım için memnunum. Eşim de en büyük destekçim" dedi.

25-yillik-sofor-fatma-simdi-de-belediye-otobusu-kullaniyor_6699_dhaphoto4

Kendisini görenlerin şaşırdığını söyleyen Fatma Işık, "Vatandaşlar ilk başlarda şaşırdılar. Daha sonra çok mutlu oluyorlar. Şehirde kadın şoför olması büyük bir gurur. Herkes çok mutlu oluyor. Özellikle genç kızlarımız seviniyorlar" diye konuştu.

25-yillik-sofor-fatma-simdi-de-belediye-otobusu-kullaniyor_6699_dhaphoto2

25-yillik-sofor-fatma-simdi-de-belediye-otobusu-kullaniyor_6699_dhaphoto1

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön