HABER

İstanbul'da hangi yollar açık? 26 Ocak İstanbul'da kardan dolayı kapalı yollar hangileri?

Olumsuz hava koşulları dolayısıyla çok sayıda ilde hayat durma noktasına geldi. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada yer yer trafiği kilitleyen kar yağışına karşı çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Bu kapsamda İstanbul'da hangi yollar açık? 26 Ocak İstanbul'da kardan dolayı kapalı yollar hangileri? Soru ve konu başlıkları merak konusu oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İstanbul'da son durumu açıkladı. İşte detaylar...

İstanbul'da hangi yollar açık? 26 Ocak İstanbul'da kardan dolayı kapalı yollar hangileri?

Yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Bu durum çalışanların izinli sayılması, özel araç yasağı gibi yeni tedbirlerin alınmasına yol açarken, yollardaki son durum vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki İstanbul'da hangi yollar açık hangi yollar kapalı? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklamada bulunuldu. İşte ayrıntılar...

İSTANBUL'DA HANGİ YOLLAR AÇIK?

Kuzey Marmara ve Tem Otoyollarının bütün araçlar için çift yönlü olarak ulaşıma açıldığı aktarıldı. Kar yağışının getirdiği olumsuzluklara karşı geçtiğimiz gün açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, "Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul’da karayolları ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır." diye konuştu.

26 Ocak İstanbul'da hangi yollar açık? İstanbul'da yollar açık mı kapalı mı?

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Açıklamalarını sürdüren Bakan Karaismailoğlu olumsuz hava koşullarına karşı görev yapan 11 bin personelin 3 bin 900 araç ve ekipmanla çalıştığı ve zorlandıklarını belirterek, "Özellikle Mahmutbey Kavşağı ile Hadımköy Kavşağı arasında yolda terk edilmiş araçlar nedeniyle trafik maalesef önemli bir zaman durdu. Yine Yassıören ile Çatalca arasında da yine yolda terk edilmiş araçlar nedeniyle sıkıntılar yaşadık. Trafik kısmen de olsa şu an işliyor. Ancak Mahmutbey-Hadımköy ve Yassıören-Çatalca arasındaki terk edilmiş araçların kaldırılması süreci devam ediyor." dedi.

VALİ YERLİKAYA ARAÇ SAHİPLERİNE SESLENDİ

Otoyol ve D-100’de park edilmiş araçlar görüldü. Kar yağışının yarattığı olumsuzlukları kaldırmak için ekip çalışması devam ederken Vali Yerlikaya, araç sahiplerinin, araçlarını almaları gerektiğini duyurdu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler