28 Yıldır Şeker Yemeyen 70 Yaşındaki Kadın Mankenlere Taş Çıkartıyor

Şekeri hayatınızdan çıkarıp çıkarmamak konusunda kararsız mı kaldınız? 28 yıldır şeker tüketmeyen 70 yaşındaki bu kadın fikrinizi kalıcı olarak değiştirecek.

28 Yıldır Şeker Yemeyen 70 Yaşındaki Kadın Mankenlere Taş Çıkartıyor

Carolyn Hartz’in bugünlere gelmesi kolay olmadı

Carolyn Hartz 28 yıl önce tam anlamıyla şeker bağımlısıydı. Şekersiz bir hayatı düşünemeyen Hartz bir anda bağımlılığından kurtulmaya karar verdi ve o günden bu yana, yani tam 28 yıldır hiç şeker tüketmedi. Tabiri caizse, Carolyn şekeri bıraktığından beri yaşlanmak yerine daha da gençleşiyor.

Carolyn Hartz’in tek sırrı şekeri bırakması değil

70 yaşında olmasını rağmen bir manken kadar alımlı görünen Hartz konu beslenme olunca sadece şekere değil, her şeye dikkat ediyor. Hartz verdiği röportajda başta kahvaltı olmak üzere her öğünde protein almaya özen gösterdiğini, bu sayede gün içinde açlık hissetmediğini söylüyor. Yetmişlik taş bebek ayrıca sevdiği herhangi bir yiyecekten vazgeçmediğini belirtiyor. Ancak sevilen yemekleri yerken porsiyon boyutlarının küçük olması gerektiğinin altını çiziyor.

Öz disiplin çok önemli

Her pazartesi başlanan o diyetin yarım kalma sebebi disiplin eksikliği. Bu konuda da söyleyecekleri olan Carolyn Hartz, “Ne yediğimiz kadar, yediğimiz şeylerin miktarı da önemli. Yerken düşünceli olmak düzgün beslenmenin önemli ilkelerinden birisi.” diyor. Şekeri bıraktıktan sonra doğal meyve şekerlerinden yapılan Xylitol adındaki tatlandırıcıyı kullandığını belirten Hartz, kullandığı tatlandırıcıdaki etken maddelerin böğürtlende ve bazı sebzelerde bulunduğunu belirtiyor.

Şekeri kes, protein al, porsiyonları azalt, peki sırada ne var?

Carolyn Hartz’ın güzellik sırları bu kadarla sınırlı değil. Hartz, porsiyonları azaltmanın ve şekeri kesmenin yanında sağlıklı ve formda kalmak için dikkat edilmesi gereken şeylerden birisinin de uyku düzeni olduğunu belirtiyor. İlerlemiş yaşına rağmen gençlere parmak ısırtan Carolyn vücudun uykuda yenilenip, canlandığını hatırlatıyor.

Güzel görünen bir cilt her zaman özen istiyor

Avustralyalı Carolyn Hartz cezbedici kumsalları olan bir ülkede yaşamasına rağmen asla güneşlenmediğini söylüyor. Her ne kadar duyanlar bu durumu garipsese de, kendisi otuzlu yaşlarında kanserden kurtulduktan sonra güneşin zararlı etkilerine karşı daha duyarlı hale gelmiş. Dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sürdüğünü belirten Hartz güneşteki zararlı ışınların ciltte yol açtığı tahribata karşı genç kadınları uyarıyor.

Ne olursa olsun, her şeyin başı mutluluk

Adeta bir genç kalma gurusu olan Carolyn Hartz’ın verdiği en önemli tavsiye mutluluk! Hartz, “Her zaman kendinizle ve yaşınızla barışık olun. Kendinizi bardağın dolu tarafını görecek şekilde geliştirin. Her zaman bir parça güneş vardır, bulutlara aldırmayın!” diyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
yuzundeki botoks ve plastik cerrahiden bahsedilmemis, halbuki cok belli
harika bir milf.. değerlendirilmesi lazım...
bırakın masalları.Ben 50 yıldan beri şekerli gıda almıyorum.O gördüğünüz Yapı ve Aktiviteden gelir
kadına bak ilik gibi be 70 de bile helal
Diğer Haberler