29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet'in 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İzmir'de tören düzenlendi

İZMİR (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İzmir'de düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlama programı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın makamındaki tebrikat töreniyle başladı.

Cumhuriyet Meydanı'nda devam eden programda, Vali Ayyıldız ile Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tören aracıyla vatandaşların bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.

İzmir Valisi Ayyıldız, törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin ilanının 95. yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, bölgesinde ve tüm dünyada güvenli, güçlü ve istikrarlı bir devlet olmasından endişe duyanların sergilemeye çalıştıkları tüm yıkıcı, bölücü tehditlere karşı uyanık ve hazır olunması gerektiğini kaydeden Ayyıldız, "Devletimizi sürekli kılmak ancak huzur, güven ve barış içerisinde yaşayan, her alanda görev ve sorumluluklarını bilen bir toplumla mümkün olduğu, bu gücü oluşturmada toplumun tüm fertlerine önemli görevlerin düştüğü asla unutulmamalıdır." dedi.

- "Umut kapısı Türkiye"

Ayyıldız, bugün dünyadaki tüm mağdur ve mazlumların umut kapısının Türkiye olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"DEAŞ, PKK, PYD/YPG ve FETÖ gibi eli kanlı terör örgütlerinin hedefi haline gelmemiz, getirilmemizin başlıca sebebi budur. Dost ve kardeşlerimizin desteği, gözünü ve gönlünü alicenap milletimize bağlamış mazlumların duası ve aziz milletimizin birlik ve beraberliğiyle istikbal hedefimiz olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti siyasi, ekonomik, diplomatik ve askeri alanlarda ne kadar güçlü olduğunu, artık üzerinde operasyon yapılamayacağını, dost düşman herkese müteaddit defalar göstermiştir."

Törende, Bornova Halk Eğitim Merkezi ekipleri zeybek ve Karadeniz yöresi halk oyunları sundu, günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu.

Etkinlik, geçit töreniyle sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler