HABER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Şırnak'ta törenler düzenlendi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Şırnak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Yenişehir ilçesi Anıt Park'taki programda, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler de katıldı.

- Şırnak

Şırnak'ta Valilik bahçesindeki törende Şırnak Vali Vekili Tunahan Efendioğlu, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil Soysal ve Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunduğu törene kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

- Bingöl

Bingöl'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi önünde bir araya gelen öğrenciler, ellerinde Türk bayraklarıyla Genç Caddesi'nden Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü.

Burada Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan Vekili Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Merkezi Müdürlüğü ekipleri öğrencilere döner ikram etti.

- Mardin

Mardin'de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Valilik bahçesinde tören yapıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ile bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Geri Dön