HABER

29 milyon işyerinde kullanılacak

İSTANBUL (İHA) - MasterCard ile HSBC Advantage'nin 87 ülkede 806 bin ATM ve 29 milyon işyerinde geçerli olacağı açıklandı. HSBC Bank A.Ş. ve MasterCard'ın işbirliği kararının ardından, 1 Aralık 2002 tarihinde HSBC Bank Kredi Kartı'nın Advantage özelliğine kavuşmasıyla hayata geçen ve ikinci aşamada Advantage Card sahiplerine de dağıtımına başlanacak HSBC Advantage Card, MasterCard'ın Türkiye'de ve dünyada en çok noktada kabul görmesinden faydalanacağı ve MasterCard'ın teknolojik altyapı gücünü kullanacağı açıklandı.

Daha önce sadece Türkiye'de 5 bin Advantage üye işyerinde kullanılabilen Advantage Card, kredi kartı özelliğine kavuşmasıyla, HSBC ve MasterCard'ın global ağı sayesinde, Türkiye'de 10 bin 823 ATM ve 438 bin 586 işyerinde, dünyada ise 210 ülkede 806 bin ATM ve 29 milyonu aşkın işyerinde geçerliliğe sahip olacak. MasterCard kredi kartına dönüşecek olan HSBC Advantage Card ile kart sahipleri, yurt dışında da işlem ve alışveriş yapabilecek.

MasterCard Avrupa Başkanı Peter Hoch, MasterCard Avrasya Genel Müdürü Özlem İmece, HSBC Genel Müdürü Piraye Antika ve HSBC Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alan Richards HSBC ve MasterCard arasında gerçekleştirilen işbirliğiyle ilgili bir çalışma toplantısı yaptı. MasterCard Avrupa Bölgesi Başkanı Peter Hoch, "HSBC gibi global bir vizyonu olan ve yerel davranan, tüm dünyada çalıştığımız bir banka ile yeni, başarılı bir projeye imza atmak bizim için büyük önem taşımaktadır. Teknolojik gelişmeler ve yeniliklerde öncü olan her iki şirketin bu başarısı, yurt dışında Türk Bankacılığının başarılarına bir yenisini daha ekleyecektir" dedi.

HSBC Bank A.Ş. Genel Müdürü Piraye Antika ise, 1.3 milyon Advantage Card sahibini HSBC'nin global bankacılık deneyimlerinden ve bireysel bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlandırma yolunda önemli bir mesafe kaydettiklerini açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön