HABER

29 yıl önce kaybettikleri kızlarını arıyorlar

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar'da bir aile, 29 yıl önce Ankara'da Ulus Sami Çocuk Hastanesi'nde kaybolduğunu iddia ettikleri kızlarını arıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında televizyonda bir programa çıkan Afyonkarahisarlı bir bayanın, kızları olmasından şüphelenen çift yardım istiyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında televizyon programına çıkan bir bayanın Afyonkarahisarlı olduğunu ve anne ile babasını aradığını söylemesi üzerine umutlarının yeşerdiğini belirten baba Şakir Köken (69), "Çocuğumuz babamların yanında duruyordu. 3.5 yaşında hastalandı yürüyemedi. Burada kırıkçı çıkıkçılara, türbelere götürdük. Daha sonra ablamın kayınpederi almış Ankara'ya Ulus Sami Çocuk Hastanesi'ne götürmüş. Biz de gittik. Refakatçi almadılar. Pencereden baktık kızımıza. Yanına da almadılar. Çocuk hastanede biraz yattı. Annesi gitti daha sonra görmeye. Annesinin kucağına vermişler ve yürümüş. Annesi bana haber verdi. Gittim ben de aynı şekilde masanın üzerinde yürüttüm. Doktorlara sordum ne zaman geleyim diye. 'Bir hafta sonra gelin' dediler. Daha sonra çocuğa bakan kadına 'Ne zaman geleyim' diye sordum. O da 'Doktorlara bakma. Çok sık gelip gidiyorsunuz. Afyon'dan buralara kadar para harcıyorsunuz. Ben sizden iyi bakıyorum. Görüyorsunuz. 20 gün sonra gelin' dedi" şeklinde konuştu.

Kızlarını görmeye 17 gün sonra gittiğini kaydeden Köken, "Gittiğimde çocuk odasında yoktu. Bakıcı da yoktu. Doktorlara sordum, 'Şengül odasında yok' dedim. Doktorlar da 'Kaybettik' dediler. Ben başladım ağlamaya. Doktorlar, çocuğun cenazesini götürecek misin diye sordular. Ben de götüreceğim dedim. Morga gittim baktım ölü çocuklara, hiç birini benzetemedim. Bir tanesini biraz benzettim. Bağırdım, çağırdım, kötü oldum. Hademe birini çağırdı ve 'Bu amca çocuğunu değil kendini de götüremez. Garaja gidecek, dolmuşa bindir bunu' dedi. Ben öyle geri geldim. Çocuk öldü diye yasını tuttuk" diye konuştu.

Geçtiğimiz mayıs ayında televizyonda bir programa çıkan bir kadının kendi kızları olabileceğini düşündüklerini belirten Köken, "Bir kız çocuğu televizyona çıkarak, '32-33 yaşındayım. Afyon yöresindenim. İsmim Şengül. Annemi babamı arıyorum' demiş. Bizim kızımız da 1974 doğumluydu. Bizim büyük kızımız izlemiş. Bana söylediler. Ben de cenazeyi tam olarak tanıyamamıştım. 'Olabilir' dedim. Hademe kadın ya kendine aldı ya da başkasına verdi. Bundan şüpheleniyoruz" iddialarında bulundu.

Anne Şerife Köken (68) ise, "Bana çocuğum, 'Beni burada koyacaklar' dedi. Ben de 'Sen iyi ol da kal' dedim. Ben iyileşmesi için hastanede kalacağını zannetmiştim. Meğer tamamen orada kalmaktan bahsediyormuş. Çocuğumuzun yaşadığına dair umudumuz var. Bulmak istiyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön